معرفی شخصیت The Flash / آشنایی با قهرمانان دنیای DC / سریع تر از نور

با مجله اینترنتی ساعت 7 همراه باشید، در این مقاله از سری آشنایی با قهرمانان دنیای DC می خواهم شما را با The Flash و داستان چگونگی خلق این شخصیت و حقایق مربوط به او آشنا کنم، پس با مقاله ” معرفی شخصیت The Flash ” همراه ما بمانید.

برای خواندن مطالب بیشتر در مورد شخصیت های DC به لیست شخصیت‌های DC مراجعه کنید.

مطالب دیگر دنیای DC :

معرفی شخصیت The Joker / آشنایی با بدذات های دنیای DC

معرفی شخصیت Batman / آشنایی با قهرمانان و بدذات های دنیای DC 

معرفی شخصیت سوپرمن /آشنایی با قهرمانان و بدذات های دنیای DC

معرفی شخصیت Wonder Woman / آشنایی با قهرمانان دنیای DC

معرفی شخصیت The Falsh

سریع تر از رعد

معرفی شخصیت The Flash ؛ اولین حضور The Flash در کامیک شماره چهارم Showcase در اکتبر 1956 بوده است، خالقینش Robert Kanigher (که نویسنده داستان هایش بود) و Carmine Infantino که نقش طراحی کامیک های او را بر عهده داشت، بودند. قدرت های او حول محور superhuman speed او می چرخند، بدین صورت که می تواند مولوکول ها را کنترل کند، بدین ترتیب قادر است تا از اشیاء عبور کند. لباس بری آلن رنگی قرمز دارد و او را قادر می سازد تا جلوی اصطکاک را بگیرد و در برابر باد مقاومت کند. بری آلن یکی از شخصیت های کلیدی در زمین های نامحدود است و حتی توانسته در زمان سفر کند.

معرفی شخصیت The Falsh

48 حقیقت درباره شخصیت The Flash

01.  در واقع اولین حضور فلش در کامیک بوک ها مربوط به سال 1940 و اولین شماره از کامیک فلش می شود.

02. فلش نام تعدادی از Speedster های DC بوده است، اما در واقع 4 شخصیت به نام فلش وجود دارند؛ اولی جی گریک بود، بری آلن، والی وست و بارت آلن.

03. جی گریک اولین Speedster اولین کسیست که نام فلش را یدک می کشید.

04. در دوران طلایی کامیک بوک ها (دوران طلایی مربوط به سال های اولیه کامیک ها در دهه 30 و 40 می گویند) جی گریک از موسسان محفل Justice Society of America بوده است.

05. عصر نقره ای کامیک های DC با نام New Age نیز شناخته می شود.

06. برای اینکه تمام شخصیت های قدیمی کامیک بوک ها حفظ بشوند تمام آنها به Earth-2 فرستاده شدند. در این جهان همه چیز به همان صورت کلاسیک حفظ شده است.

07. جی گریک می توانست با سرعت نور حرکت کند.

08. جی گریک بعد از استنشاقات بخارات آب سخت در آزمایشگاهش به طرزی باورنکردنی توانست قدرت Speedster ای را بدست آورد.

09. کلاه خودی که جی گریک بر سر می گذاشت از روی خدای Hermes و بالهایش از کلاه خود Mercury الهام گرفته شده بودند.

10. آخرین شماره کامیک بوک های جی گریک 104 بوده است که به علت شروع جنگ جهانی دوم از آن به بعد تمام کامیک ها کنسل شدند.

11. در سال 1950 شرکت DC تصمیم گرفت تعدادی از شخصیت های دوران Silver Age را Reboot کند، یکی از این شخصیت ها فلش بود که نامش به Barry Allen تغییر کرد، او از طرفداران کامیک های جی گریک بود.

12. بری الن بسیار جوان بود و اصلاً شباهتی به جی گریک نداشت.

13. بری الن دارای انگشتری است که لباس مخصوصش در آن قرار دارد و می تواند به سرعت تغییر ظاهر داده و به The Flash تبدیل شود.

14. بری الن از سرعت صوت، سرعت نور سریع تر است و میتواند با این سرعت در زمان سفر کند.

15. در طی اتفاقات مربوط به بحران در زمین های نامحدود، بری الن به قدری سریع حرکت کرد که جانش را از دست داد ولی با تبدیل شدن مولوکول های بدنش به نور توانست دوباره برگردد.

16. فلش همانطور که ابتدای متن گفتم می تواند مولوکول ها را کنترل کند بنابراین قادر است خودش را در انگشتری که در دست دارد پنهان کند.

17. بری الن از اعضای موسس لیگ عدالت امریکاست.

18. همانطور که میدانید مادر بری الن به قتل می رسد ولی قاتل هرگز پیدا نمی شود، این از دلایلی بود که بری الن به پزشکی قانونی پیوست و در این رشته تحصیل کرد.

19. برادر دوقلوی گمشده او در واقع یکی از Supervillain هاست، نامش Cobalt Blue می باشد.

20. همانطور که گفتم برای حفظ قهرمانان دوران طلایی، DC بری الن را به Earth-1 و جی گریک را به Earth-2 فرستاد.

21. نسخه سوم فلش Kid Flash نام دارد که نام اصلیش  Wally West است، او در شماره 110 کامیک های فلش و در سال 1959 معرفی شد.

22. در ابتدا والی وست سرعت کمی داشت و از بقیه فلش ها کُندتر بود، تا زمانی که به منبع Speed Force متصل می شود، او سریع ترین فلش در حال حاضر است.

23. والی وست قدرت مافوق سرعت خود را زمانی که در آزمایشگاه عمویش بری الن بود بدست آورد.

24. بعد از مرگ فلش در بحران در زمین های نامحدود، والی وست تبدیل به فلش شد.

معرفی شخصیت The Falsh

25. بارت الن نوه بری الن، در ابتدا Kid Flash بود و نام مستعارش Impulse بود. سپس به والی وست کمک می کرد تا اینکه خود نیز فلش شد.

26. بارت الن یک کلون از خودش دارد که مثل خودش سریع است.

27. شخصیت Professor Eobard Thawne دشمن قسم خورده فلش است، نام او فلش معکوس است.

28. رکورد سرعت فلش 23,759,449,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000 MPH می باشد.

29. بارت الن وقتی توانایی های سرعتی خود را بدست آورد، آموخت که آنها را برای نابودی فلش آینده بکار گیرد ولی به جای این کار او خود را قربانی فلش آینده یعنی بری الن کرد وقتی دید که فلش آینده او را نابود می کند.

30. یکبار فلش توسط Poison Ivy مسموم شد، فلش برای اینکه سم را در جریان خونش متوقف کند، شش بار با سرعت مافوق صوت دور زمین چرخید.

31. هانتر زولومون موسوم به Zoom دشمن قسم خورده والی وست بود.

32. در واقع قدرت Zoom این بود که می توانست زمان را در اطرافش کُند کند، بنابراین او سریعتر از هر Speedster ای بود.

33. دشمن جی گریک اولین فلش، نامش The Rival بود.

34. سوپرمن بارها و بارها با فلش مسابقه داده است، اولین مسابقه را مساوی کرد ولی بقیه را به فلش باخت. فلش تا به حال به سوپرمن نباخته است.

35. اگر بری الن به مدت 5 دقیقه با سرعت نور حرکت کند می تواند 8 بیلیون کالری بسوزاند.

36. برای مدتی کوتاه فلش انگشتر فانوس سبز را حمل کرده است.

37. فلش وقتی در حال حرف زدن با مشاور روانشناسش بوده، یک شهر را به طور کامل بازسازی کرده است.

38. فلش می تواند مشتی پر قدرت روانه دشمنانش کند آنهم زمانی که با سرعت نور حرکت می کند.

39. وقتی بری الن قدرت های مافوق سرعتش را بدست آورد نامش را درکنار قهرمان کودکیش یعنی جی گریک نوشت.

40. بارت الن یکبار به کانال های سرعت متصل شد و توانست قلب جی گریک را به تپیدن وادار کند.

41. بری الن تنها فلشی است که توانسته قدرت های مافوق سرعت خود را کنترل کند و آنها را توسعه دهد.

42. گیرنده های صدایی که فلش بر روی گوش هایش دارد باعث می شوند که او در هنگام حرکت مافوق سرعت توانایی شنیدن داشته باشد.

43. مکس مرکوری بارها در زمان سفر کرده است (البته کمتر از فلش معکوس). یکبار او در زمان سفر می کند و با زنی در دهه 50 آشنا می شود وقتی به زمان خودش بر میگردد صاحب دختری بود که از خودش پیرتر بود.

44. در کامیک فلش تولد دوباره Godspeed به قدری سریع بود که می توانست در آن واحد در دو مکان حاضر باشد، این ویژگی ای بود که بری الن آرزویش را داشت.

45. فلش یکبار به قدری در قدرت اش پیشی گرفت که گرانشی که ایجاد کرده باعث تولید سیاه چاله شد که نور نمی توانست از آن بگریزد.

46. در New 52 وقتی خدایان مرده بودند اعضای لیگ عدالت خود تبدیل به خدا شدند، در این میان فلش لقب خدای مرگ را یدک می کشید.

47. اوبارد توآین ژنتیکش را دستکاری کرده بود تا فرزند کاملی برای والدینش باشد. ضریب هوشی 127 با موهای خرمایی رنگ ولی هنوز برای خانواده اش لکه ای ننگ بود.

48. یکبار Nightwing توانسته زودتر فلش (والی وست) از یک مارپیچ خارج شود.

معرفی شخصیت The Falsh

در ادامه 15 نسخه آلترناتیو از The Flash را به شما معرفی می کنم؛

معرفی شخصیت The Falsh

15. سریعتر: فلش تاریک

چیزی که در مورد فلش ها باید بدانید این است که والی وست از همه فلش ها سریعتر است، در دنیایی موازی با جریانات زمین اصلی، والتر وست (نسخه آلترناتیو والی وست) در نبرد با کبرا دوست دخترش لارا پاتریک را از دست می دهد. بار روانی این موضوع او را به دارک فلش تبدیل می کند، سریعتر از آنچه فکرش را می کنید. بعدها والتر متوجه می شود نسخه ای از خودش در دنیایی دیگر وجود دارد از قضا لارا پاتریک هم زنده است. بنابراین به نبرد با والی وست می رود، والی وست که خود را سریعترین فلش می نامد در برابر Dark Flash حرفی برای گفتن نداشت. در این داستان والتر وست Multivers ها را با سرعتی فراتر از نور طی می کرد.

معرفی شخصیت The Falsh

14. کندترین: Bizarro Flash

در این نسخه Bizarro تصمیم می گیرد دنیای خودش را بسازد با قهرمانان خودش او کپی هایی از خودش را بوجود می آورد یکی از این Bizzaro ها Bizzaro Flash است. این نسخه از فلش بسیار چاق است و تنها چیزی که در آن سریع است خستگی زود هنگام است.

معرفی شخصیت The Falsh

13. سریعتر: ظهور امپراطوری فلش

در وقایع Earth-22 که به نام Kingdom Come معروف است، والاس وست پتانسیل این را دارد که سریعتر از هر فلش دیگری باشد. با داشتن حس عدالت جویی قوی و وظیفه شناسی والا تصمیم می گیرد به هر شکل ممکن از مردم شهرش دربرابر خطرات دفاع کند، حتی اگر این کار به قیمت غفلت از خانواده و دخترش تمام شود.

با سرعتی باور نکردنی، والاس باعث پیشرفت سطح زندگی جوامع می شود، با سرعتی باورنکردنی که می تواند در آن واحد هر جایی باشد، باعث پیشرفت بشیریت می شود. بدین ترتیب والاس تبدیل به آدمی همه چیز دان می شود. سرعتش به او اجاز می دهد که در ابعاد جا به جا شود و زمان در مشت خود بگیرد، بدین ترتیب تبدیل به یکی از خدایان DC می شود.

معرفی شخصیت The Falsh

12.کندتر: جی گریک

در مدت زمانی که DC جی گریک را به Earth-2 فرستاده بود، جی گریک در زمین خودش با جرم جنایات روبرو می شد. اگرچه او کندترین فلش در میان بقیه فلش ها بود، اما همیشه مورد احترام آنان قرار داشت. موارد بسیاری پیش آمده جی گریک با فلش های دیگر برخورد نزدیک داشته باشد.

معرفی شخصیت The Falsh

11.سریعتر: فلش سیاه

فلش سیاه حکم عزرائیل را برای آنان که Speedster هستند بازی می کند. فلش سیاه مانند نقطه ی تعادلی در Speed Force است، سرعت او فراتر از والی وست است، امکان ندارد بتوانید از دستش فرار کنید.

معرفی شخصیت The Falsh

10.کندتر: مری ماکسول

خالق این شخصیت Stan Lee است و در کتاب فقط تصورش را بکن معرفی شده است. مری بیماری سرطان داشت و پدرش برای درمان او بسیار تلاش می کند تا موفق می شود داوریی را بسازد که به خیال خودش دخترش را درمان می کند. اما این دارو او را تبدیل به Speedster می کند. با اینکه مانند بری الن سریع است اما توانایی های مبارزه ای بری را ندارد.

معرفی شخصیت The Falsh

09.سریعتر: بانو فلش

در وقایع Earth-33 در جایی که جادو حاکم است نه علم، عقل اعظم (نسخه زنانه Master Mind یعنی Mister Mind) حاکم است. یکی از اعضای لیگ جادوگران (League of Shamans) به نام بانو فلش نه تنها یک Speedster است بلکه خودِ Speed Force نیز هست، یعنی این خانم به طرز غیر قابل باوری قدرتمند است. این بانوی گرامی توانایی دزدیدن سرعت از دشمنانش نیز را دارد.

معرفی شخصیت The Falsh

08. کندتر: Sela Allen

سلا الن اصلاً یک Speedster نیست، او در قرن 23 در Central City زندگی می کند، بعد از حمله Cobalt Blue، او تجربه ایی از زمان را بدست می آورد که همه چیز بسیار کند می شود، یعنی او یک میلیونیوم سرعت یک انسان معمولی را حس می کرد. سلا الن برعکس دیگر فلش ها خود یک Speedster نیست بلکه این توانایی را دارد که به دیگران قدرت Speedster ببخشد.

معرفی شخصیت The Falsh

07.سریعتر: Lia Nelson

علاوه بر داشتن قدرت های فلش، او یکی از سلبریتی های معروف در زمینه Fashion , مُد در Earth-33 می باشد. با اینکه به مانند دیگر فلش های شناخته شده سریع نیست اما باز هم قدرت های Speedster اش را نباید دست کم گرفت. اینکه لیا چگونه قدرت های Speedster اش را بدست آورده موضوعی است که DC بدان نپرداخته زیرا لیا به Speed Force هیچ ارتباطی ندارد. این در حالی است که لیا به قدری سریع است که می تواند در سیم ثانیه بین ابعاد جا به جا شود امری که برای بسیاری از فلش ها سخت است.

معرفی شخصیت The Falsh

06.کندتر: Speed Demon

در کامیک های Amalgam بری الن با Ghost Rider ترکیب شده و مرلین او را با شیطانی به نام Etrigan پیوند می زند، بنابراین Speed Demon متولد می شود. این شخصیت بیش تر از آنکه سریع باشد مبارز خوبی است، زیرا Ghost Rider قدرت زیادی دارد.

معرفی شخصیت The Falsh

05. سریعتر: Johnny Quick

عضو سندیکای جنایت، (نسخه شیطانی Justice League در Earth-3) برعکس نامش او را با جانی کوئیک عصر طلایی متفاوت می کند. خیلی زود سندیکای جنایت Earth-3 را تسخیر کرده و Earth-2 و Earth-1 را نیز ضمیمه خود می کند، بدین ترتیب آنها لیگ عدالت و عدالت اجتماعی امریکا را با هم ترکیب می کنند و به سراغ دیگر Earth ها می روند. این نسخه از فلش لباسی متفاوت دارد و کلاه خودی که بر سر دارد که او را به راحتی به Speed Force متصل می کند، بنابراین برای دیگر فلش ها دست نیافتنی است.

معرفی شخصیت The Falsh

04.کندتر: Billy The Kid Flash

نسخه کابویی فلش که او را با داستان بیلی دِ کید معروف ترکیب کرده اند. در این نسخه که در Earth-18 جریان دارد، مارشال بری الن توسط یک مزدور کشته شده است، والی وست هم به دنبال قاتل او می گردد. در این نسخه زن شگفت انگیز کلانتر شهر است. قدرت های والی وست نه سرعت زیاد که سرعت او در بیرون کشیدن اسلحه و شلیک آن است.

معرفی شخصیت The Falsh

03.  سریعتر: Iris West II

این نسخه که داستانش در Earth-22 جریان دارد، ایریس دختر والی وست یکی از سریعترین Speedster هاست که از پدرش سریعتر است، بر عکس پدرش او از همان ابتدا تبدیل به ابرقهرمان شد. این دختر همچنین قادر است تا سرعت خود را کنترل کند، بنابراین او قادر است در Speed Force به قدری عمیق نفوذ کند که آنرا کنترل کند. یادتان باشد همه این کارها را در نوجوانی توانسته انجام دهد.

معرفی شخصیت The Falsh

02.کندتر: Bart Allen

با اینکه او در DC خود دارای جایگاهی است، اما یکبار تلاش کرد تا به عقب برگردد و دارویی و یا درمانی برای سرعت زیادش بیابد. اینکار برعکس تاثیر مثبت بر وی گذاشت و او را سریع تر از قبل کرد.

معرفی شخصیت The Falsh

01. سریعتر: Future Flash

نسخه تاریک بری آلن که در Fact ها نیز بدان اشاره کردم برای اولین بار در Flash Annual معرفی شد (نسخه سوم). بعد از مرگ دوستانش و والی وست Future Falsh به عقب برگشت تا آنها را نجات دهد و جلوی مرگشان را بگیرد. این کار او فقط Speed Force را گسترش داد (نیروی آن را بیشتر پخش کرد) او تصمیم گرفت از قدرت بری الن در زمان حال استفاده کند تا جلوی این اتفاق را بگیرد. طی نبرد تن به تن با بری الن، والی وست نیز از راه می رسد، در حالی که والی وست توانایی مقابله با هر دو آنها را داشت، Future Flash  فهمید که توانسته جلوی مرگ والی وست را بگیرد.

امیدوارم از خواندن مطلب “معرفی شخصیت The Falsh ” لذت برده باشید…

داغترین‌ها

آخرین مطالب به روز شده

مشترک شدن در این بحث
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
معرفی شخصیت Darkseid / آشنایی با بدذات های دنیای DC - مجله ی اینترنتی ساعت 7
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۵:۵۶ ب.ظ

[…] معرفی شخصیت The Flash / آشنایی با قهرمانان دنیای DC […]

اسکرول به بالا