لیست بهترین سریال‌ها

در این بخش، لیست تمام سریال‌هایی که توسط اعضای تحریریه سایت ساعت هفت مورد بررسی قرار گرفته‌اند را در کنار هم مشاهده می‌کنید. این لیست به ترتیب امتیاز سریال لیست شده و از 100 نمره می‌باشد. سریال‌های چند فصلی که دارای چند نمره در سایت می‌باشند بین دو نمره میانگین گرفته شده‌ است. با کلیک بر روی بررسی کامل (یا دیگر مطالب) می‌توانید به مطالب کامل جداگانه هریک از سریال‌ها دسترسی پیدا کنید با کلیک بر روی نام هر سریال به تمام مطالب مرتبط آن دسترسی پیدا خواهید کرد. نقد و بررسی سریال‌های قدیمیِ برتر به مرور به سایت اضافه شده و آن سریال‌ها نیز به این لیست اضافه خواهند شد. (این رتبه بندی ربطی به مقایسه کلی سریال‌ها باهم ندارد و هر سریال فقط با سریال هم ژانر خودش قابل مقایسه است و این فقط لیست سریال‌هایی است که در سایت مطلب دارند.)(سریال‌های جدید اگر حتی امتیاز بالایی داشته باشند تا فصل‌های بیشتری از آنها را بررسی نکنیم و اعضای بیشتری از تحریریه آنها را تایید نکنند، در رتبه‌های بالای لیست قرار نمی‌گیرند.) (رتبه‌بندی این لیست بسته به سریال‌های روزِ برتر به روز و جابه‌جا خواهد شد.) (هیچ سریال بررسی نشده‌ای در این لیست وجود ندارد. موفق باشید.) 

سیستم نمره دهی سایت(ارزش اثر): 5-25=افتضاح * 30-45=ضعیف * 50-60=متوسط * 65-70=خوب * 75-80=خیلی خوب * 85-90=عالی * 95=فوق العاده * 100=شاهکار * +100= فراتر از شاهکار (فقط یک عنوان)

آخرین به روز رسانی: 17 تیر 1400

بررسی سریال Breaking Bad
2008-2013

بریکینگ بد یکی از بهترین سریال‌های تلوزیونی ساخته شده تاکنون است‌. از فصل اول طوفانی و درگیرکننده تا قسمت آخری که می‌توان به عنوان یکی از بهترین پایان بندی‌های تاریخ سریال‌های تلوزیونی از آن نام برد…(+100)

(بررسی کامل)

1994-2004

 یکی از نکات منفی سریالی مثل Friends این است که بعد از دیدن سریال بسیار سخت است که بتوان با سریالِ دیگری چنین ارتباطی برقرار کرد. به نوعی شما نفر هفتم گروه و در حقیقت بخشی از این جمع دوستانه می‌شوید(100)

(بررسی کامل)

بررسی سریال The Office
2005-2013

سریال Office از آن دسته سریال هایی است که در ذهن و خاطره شما ماندگار خواهد شد. برخی از سریال‌ها از جنس خاصی برخوردار هستند و به قدری دلنشین‌اند که هیچگاه فراموش نمی‌شوند. (100)

(بررسی کامل)

بررسی فصل دوم سریال The Mandalorian / فصلی تکرارنشدنی
….-2019

فصل دوم سریال The Mandalorian را می‌توان شنیدنی، دیدنی، هیجان انگیز و به شدت پراحساس دانست.  نه تنها با بهترین فصل سریال تاکنون، بلکه با یکی از بهترین فصل‌های تاریخ سریالهای تلوزیونی رو به رو هستیم!(95)

(بررسی فصل فصل دومکاراکترها)

سریال Better Call Saul (بهتره با ساول تماس بگیری) (فصل ششم)
….-2015

Better Call Saul از جمله سریال‌هایی است که با گذشت هر فصل نه تنها خسته کننده نشده است بلکه به خاطر زیربنای قدرتمندی که دارد هر فصلِ آن بسیار قدرتمندتر از فصل‌های قبلی آن ساخته شده است. (95)

(بررسی کامل) (داستان و شخصیت‌ها)

هفت سریال برتر جدید در سال 2019 / سریال های فصل اولی
2019

آری این داستانِ تکراریِ بسیاری از حکومت‌هاست. جایی که احمق‌ها حکومت می‌کنند و عاقلان چای می‌آورند! جایی که جان و امنیت انسان‌ها برای حکومت‌های مستبد ارزشی ندارد و تنها به فکرِ منافع و عقاید پوچ خود می‌باشند. (95)

(بررسی کامل)

انیمه Attack on Titan
….-2013

انیمه حمله به تایتان یک روایتِ خشن، خونین، هولناک و طوفانی از یک دنیای فانتزیِ مرموز، پرجزئیات و کم‌نقص است که پر از اتفاقات غیرقابل پیش بینی و حماسی‌ست که تا مدت‌ها در ذهنتان هک می‌شوند و به بخشی از وجودتان تبدیل می‌شوند. (95)

(بررسی فصل چهارم) (داستان) (شخصیت‌ها)

بهترین سریال ها Dark
2017-2020

سریال Dark با یک فصل طوفانی شروع و با فصل دومی عمیق شکل واقعی خود را سروسامان داد و از همه مهمتر با یک فصل نهایی قدرتمند، تمام قطعات پازل گونه‌اش را کنار هم چید تا به شکل دوست داشتنی فعلی برسد. (95)

(بررسی فصل نهایی)

2020

دختری در میان پسرها یا بهتر بگوییم نابغه‌ای در میان احمق‌ها! اینجا دیگر مسئله جنسیت اهمیت چندانی‌ ندارد. او فراتر از جنسیت و سن‌ و سالِ فعلی‌اش جلوتر از همه قرار دارد. انگار او از هم‌اکنون آخر داستانش را می‌داند… (95)

(بررسی کامل)

بررسی سریال Mr robot
2015-2019

 سریال آقای ربات یکی از کم‌نقص‌ترین آثار تلوزیونی چند سال اخیر است، پا به جهان عجیب و غریب و دوست داشتنی‌اش بگذارید تا به یکی از بهترین و ماندگارترین سریال‌هایی که دیدید، تبدیل شود. (95)

(بررسی کامل)

بررسی مینی سریال Sharp Object
2018

سریال sharp object تیز و خطرناک همچون نامش، روح شما را زخمی خواهد کرد و در پایان با نگاهی مجدد به نام سریال و بررسی حال خود، شکاف و زخمی را در سرتاسر ذهن خود حس خواهید کرد. (95)

(بررسی کامل)

بهترین انیمه ی جدید در سال 2019
….-2019

انیمه‌ی Demon Slayer از همان ابتدا شما را مسخ می‌کند. شاید عجیب باشد اما موضوع انتقام موضوعی کلیشه‌ای است که در همه جای دنیای سرگرمی می‌توان آن را دید، اما همیشه این نوعِ روایت است که به کلیشه‌ی انتقام رنگ و بویی تازه می‌بخشد. (95)

(بررسی کامل)

سریال Rick and Morty (ریک و مورتی) (فصل پنجم)
….-2013

سریال Rick and Morty داستان‌های جالب و طنزش را در دل ماجراجویی‌های علمی و جاه‌طلبانه ریک جا داده است. او یک دانشمند نابغه است که با اختراعات عجیبش به دل کهکشان‌ها و بُعد‌های زمانی مختلف سفر می‌کند… (90)

(بررسی کامل)

مینی سریال Band of Brothers
2001

از این روز تا پایان دنیا ما به یادها خواهیم ماند، ما چند نفر خوش شانس، ما دسته برادران، و کسی که امروز خونش با من ریخته شود برادر من خواهد بود… (90)

(بررسی کامل)

هفت سریال برتر جدید در سال 2019 / سریال های فصل اولی
2019

وقتی رسانه خود دست در دست ظالم می گذارد و نه تنها بیگناه را جاهل ، خرابکار و متجاوز بلکه کل محله و تنگدستان را زیر سوال می برد! و شروع به برچسب زدن به روی گروهی از مردم می کند. رسانه ، نقش خود را فراموش می کند و خود در جریان بازیی خطرناک وجودش به عنوان پشتیبانِ مردم را زیر سوال برده و همدستِ ظلمِ انجام شده می شود… (90)

(بررسی کامل)

بررسی مینی سریال Mare of Easttown
2021

 این سریال اهمیت بالای فیلم‌نامه قوی و شخصیت‌پردازی خوب را به وضوح نشان می‌دهد. شخصیت‌هایی متنوع که هرکدام قشری خاص از جامعه را نشان می‌دهند و با اجرای فراموش‌نشدنیِ بازیگران سریال تکمیل شده‌اند. اینها و بسیاری موارد ریز و درشت دیگر مینی‌سریال “مِر از ایست‌تاون” را به یکی از بهترین آثار تلویزیونی در طول دوران شیوع ویروس کرونا تبدیل کرده است. (90)

(بررسی کامل)

ورود دنریس به وینترفل از بخش های game of thrones بود
2011-2019

منطقی نیست در مورد کل یک سریال فقط با یک فصلش نتیجه‌گیری کرد. هنوز یادمان نرفته آن همه داستان و دیالوگ و اتفاقات فراموش نشدنی، هنوز یادمان نرفته آن شخصیت‌های بیادماندنی و آن نبردهای عظیم و زیبا و آن عروسی و… (85)

(بررسی قسمت اولقسمت دوم)

همه چیز در مورد فصل ششم سریال Peaky Blinders
….-2013

پیکی بلایندرها این بار نیز ما را ناامید نکردند. فصل پنجم نیز همانند دیگر فصل‌های سریال پر از آشوب، هیجان، چالش، دیالوگ‌های زیبا و البته اجراهای فوق العاده بازیگران بود. (85)

(بررسی کامل) (شخصیت‌ها) (اخبار فصل بعدی)

بررسی سریال Fargo فصل چهارم
….-2014

 سریال Fargo یکی از موفق‌ترین مجموعه‌های تلویزیونی در دهه گذشته می‌باشد. فصل چهارم این سریال نیز دنباله‌ای قوی و یکدست برای این مجموعه بوده است. تماشای سریال فارگو به دلیل سورپرایزهای ویژه‌ و همینطور داستان پربارش همیشه لذت‌بخش است. (85)

(بررسی کامل)

بهترین سریال ها Ozark
….-2017

حوادث و اتفاقات در فصل سوم با چنان سرعتی پیش می‌روند که شما نمی‌توانید حتی لحظه‌ای چشم از صفحه‌ی نمایش بردارید. سازندگان سریال Ozark بخوبی با سلیقه‌ی مخاطبانشان آشنایی دارند و این سریال سلایق گوناگون را راضی نگه خواهد داشت. (85)

(بررسی کامل)

سریال فلیبگ(Fleabag)یک مجموعه کمدی-درام انگلیسی محصول شبکه BBC میباشد.
2016-2019

فلیبگ دختری است جسور و خودساخته که با وجود تمام سختی‌هایی که زندگی در شهر لندن برایش بوجود میاورد به راهش ادامه می‌دهد. او با وجود مشکلات مالی، خانوادگی و روحی هرگز تسلیم نمی‌شود و لبخندی که او همیشه حتی در اوج ناملایمتی‌های زندگی برروی لبانش دارد نشان از قدرت زنانه اوست. (85)

(بررسی کامل)

بهترین سریال ها Normal People
2020

سریال بدون قضاوت تصمیمات انسان‌های معمولی را به تصویر می‌کشد و عواقب این‌گونه تصمیم‌گیری‌ها را به نمایش می‌گذارد. اینکه انسان با همین تصمیمات، شکست‌ها و پیروزی‌هاست که زندگی خود را شکل می‌دهد. در غیر این صورت زندگی خلاصه به چند صفحه کتاب بود. همیشه ساده و قابل پیش بینی با یک پایانِ همیشه خوش! (85)

(بررسی کامل)

سریال Mindhunter (شکارچی ذهن) (فصل سوم)
….-2017

”شکارچیِ ذهن” یک سریال خوش ساخت و باکیفیت در ژانر خودش به حساب می‌آید. اگر میخواهید سفری به اعماق ذهن جنایتکاران (قاتلان سریالی)داشته باشید و با طرز فکر و بعضاً علت کارهایشان آشنا شوید این سریال میتواند برایتان جالب توجه باشد… (85)

(بررسی کامل)

بررسی سریال succession
….-2018

سریال Succession زندگی خانواده‌ای بسیار ثروتمند را در لایه‌هایی از طنز و با کنایه‌های بجای سیاسی و اجتماعی به ما نشان می‌دهد. البته این سریال سرشار از اشاره‌ها و نکات ریزی است که گاهی برای فهمیدن آنها نیاز به دقت بالایی می‌باشد. (85)

(بررسی کامل)

بررسی سریال The Marvelous Mrs. Maise
….-2017

ترس از ایجاد تغییر در زندگی ما را در باتلاقِ عمیق و بی‌پایانِ تکرار و عادت‌ها غرق می‌کند. عادت‌هایی که باعث می‌شود از چیزی که می‌خواهیم دورتر و دورتر شویم و بدون لذت‌بردن از مسیر به انتهای راه برسیم. در واقع عدم تغییرِ عادات نقطه‌ی شروع و پایان را به هم می‌دوزد… (85)

(بررسی کامل)

بررسی فصل اول سریال Warrior
….-2019

فصل دوم سریال Warrior دنباله‌ای کم‌نقص برای شروعِ تماشایی و بسیار عالی سریال در فصل اول بود. این سریال به نوعی میراث اسطوره‌ی فقید چینی “بروس لی” می‌باشد که تاثیر بسیار زیادی در شناخته شدن و شهرت فنون هنرهای رزمی در سینما داشته است... (85)

(بررسی کامل)

سریال Stranger Things (چیزهای عجیب) (فصل چهارم)
….-2016

فصل سوم Stranger Things معجونی دلنشین و جذاب از فانتزی تا درامدی (کمدی/درام) را برای طیف وسیع مخاطبانش فراهم می‌کند. در این راه سریال شما را علاوه بر صحنه‌های احساسی و غافل گیر کننده،  با صحنه‌های تلخ نیز روبرو خواهد کرد. (85)

(بررسی کامل)

بهترین سریالهای سال 2020 / مینی سریال Unorthodox
2020

مینی سریال Unorthodox‎ با اینکه انتقاداتی محکم بر محدودیت‌های مذهبی که می‌تواند درک و حس زندگی را برای یک زن غیرممکن کند دارد اما قضاوت مستقیمی نکرده و نمی‌توان سازندگان را به حمله‌ی مستقیم به مذهب متهم کرد و تنها با روایت کردن داستان، به گونه‌ای با مشکلات آنها همزادپنداری کرده است... (85)

(بررسی کامل)

سریال The Witcher (سریال ویچر) (فصل دوم)
….-2019

 هنوز سریال از لحاظ داستانی شروع نشده و تمام این‌ها پیش زمینه‌ی شروع داستان‌های سریال  هستند تا شما با دنیای ویچر بیشتر آشنا شوید. در واقع قبل از شروع رمان ویچر، نویسنده آن چندین داستان کوتاه از ویچر منتشر کرد که درون مایه‌ی اصلی فصل اول سریال ویچر را شکل داده‌اند... (85)

(بررسی کامل)

بهترین سریالهای سال 2020 / سریال Ted Lasso فصل اول
….-2020

فوتبال زندگیست این صحبت را “دنی روهاس” بازیکن تازه وارد تیم “ای اف سی ریچموند” در طول سریال بارها گوشزد می‌کند. مانند پستی و بلندی‌های هر زندگیی که علاوه بر لحظات دوست داشتنی‌، پر از شکست‌ها و ناراحتی‌هاست… مانند زندگی لحظه‌ای از خوشحالی به هوا می‌پرید و دقیقه‌ای دیگر غرق در اشکهایتان هستید… (85)

(بررسی کامل)

سریال Watchmen فصل اول
2019

سریال نگهبانان پر از سورپرایزهای به جا و صحنه‌های دوست داشتنی است و یکی از متفاوترین سریال‌های سال 2019 محسوب می‌شود که می‌توانید لحظات پر هیجانی در آن تجربه کنید… (85)

(بررسی کامل)

بررسی سریال Money Heist فصل اول
….-2017

 سریال خانه کاغذی سبک جدیدی را در ژانر خود آغاز کرده و با وجود اتفاقاتِ اغراق شده و دور از واقع، جایگاهِ بسیار بالایی را از آن خود کرده و تغییر جهتی بی‌پروا بر ضدیت تمام عیار بر نظام سرمایه‌داری را رواج می‌دهد و برای سوسیالیست می‌کوشد… (85)

(بررسی کامل)

بهترین سریال ها: سریال vikings فصل ششم (نیمه اول)
2013-2020

سریال در نشان دادنِ به بلوغ و پختگی رسیدنِ میراثِ اصلی راگنار (یعنی پسرانش) تاحدودی موفق بوده است. سرانجام در این فصل می‌بینیم که آنها چیزی بیش‌تر از چند خروس جنگی عصبانی هستند. اما این تغییرات تنها در رفتار آنها مشهود است و سرگذشتی که برایشان رقم میخورد چندان چنگی به دل نمی‌زند. (80)

 (بررسی فصل نهایی) (شخصیت‌ها و بازیگران)

بررسی مینی سریال Mrs.America
2020

 در سریال می‌بینیم که بزرگترین مشکلات و چالش‌ها در برابر تصویب متمم حقوق برابر توسط خودشان بوجود می‌آید که یادآور این جمله‌ است که گاهی باید آدمهایی که دوست داریم را از دست خودشان نجات دهیم! (80)

 (بررسی کامل

بررسی سریال The Morning Show / پشت دیوارهای انکار
….-2019

بازیگران این سریال موتورهای پرقدرتی هستند که چرخ‌های سنگین و بی‌رمق داستان را وادار به حرکت و شتاب‌گیری می‌کنند. ستاره‌هایی که حضور هرکدامشان به تنهایی میتواند دلیل تماشای یک فیلم یا سریال باشد. (80)

 (بررسی کامل

بررسی سریال Barry
….-2018

سریال “Barry” نیز همانند دیگر آثار طنز نگاهی انتقادی به مسائل اجتماعی و سیاسی و همینطور ضعف‌های شخصیتی دارد. این سریال به ما یادآور می‌شود که هیچ انسان سالمی صرفاً بد مطلق یا خوب مطلق نمی‌باشد. در این سریال به خشم،  اعتماد، حسادت، صداقت، دوستی و… پرداخته می‌شود.. (80)

 (بررسی کامل

بررسی دو فصل اول سریال You
….-2018

سریال “You” یک درام-جنایی فوق‌العاده تماشایی و گیرا است که نگاهی متفاوت به روابط عاشقانه دارد. همچنین تماشای این سریال به طرفداران سریال Dexter شدیداً توصیه می‌شود. زیرا اگرچه از لحاظ داستانی سریال You ضعیف‌تر از سریال Dexter می‌باشد اما بازهم نمیتوان از سرگرم‌کننده بودن و جذابیت آن چشم‌پوشی کرد.. (80)

 (بررسی کامل

بهترین سریال ها The Outsider
2020

وقتی که اسمِ “استفن کینگ” را در تیتراژ فیلم و یا سریالی مشاهده می‌کنیم میتوانیم با خیال راحت به تماشای آن اثر بنشینیم. زیرا حتی اگر سازندگان آن اثر در اجرای کارشان موفق نباشند بازهم قرار است با داستانی متفاوت و جذاب سروکار داشته باشیم… (80)

 (بررسی کامل

بررسی انیمیشن سریالی Castlevania
2017–2021

نویسنده اثر Warren Ellis سعی کرده داستانی دراکولایی جدید خلق کند که تنها چیزی که از “برام استوکر” قرض گرفته، همانا نام دراکولا است. او اثری را خلق کرده که کاملا جدید است و کاملا وفادار به Theme اصلی داستان‌های بازی Castlevania می‌باشد..(80)

 (بررسی کامل

بررسی مینی‌سریال The Falcon And The Winter Soldier
2021

“فالکون و سرباز زمستان” فراتر از انتظار ظاهر شد و می‌توان گفت وجه سیاه ابرقهرمان بودن و گوشه‌های تاریک دنیای Marvel را هدف قرار داده بود. مینی سریال “فالکون و سرباز زمستان” در این امر نه تنها از مسیر فاز چهارم خارج نشد بلکه انتظار ما را از فیلم‌هایی که قرار است، این فاز را پیش ببرند بالاتر هم برد… (80)

 (بررسی کامل

هفت سریال برتر جدید در سال 2019 / سریال های فصل اولی
2019

آری باورنکردنی است این حجم از بی‌تفاوتی و بی‌مسئولیتی در مقابل دختری تنها که آسیب‌های روحی و روانی در او مشهود است. باورنکردنی است، که جامعه چگونه می‌تواند فردی آسیب‌پذیر و شکننده را زیر چکمه‌های هجویاتش له کند. (80)

 (بررسی کامل

بررسی سریال Shadow and bone فصل اول / سایه و استخوان
….-2021

“سایه و استخوان” سریالی فانتزی با جهانی‌سازی کاملا منحصر به فرد است اما چیزی که این سریال فانتزی را از دیگر آثار در این ژانر متمایز می‌کند داستان جذاب و اتفاقات غافلگیرکننده آن است که باعث می‌شود به راحتی درگیرش شوید… (80)

 (بررسی کامل

معرفی بهترین سریال های گلدن گلوب 2021
….-2020

سریال Ratched از نظر انتخاب لوکیشن‌ها، تصویربرداری، صحنه‌پردازی، انتخاب لباس‌ها، انتخاب خودروها و رنگ‌های به کار رفته در موارد ذکر شده بی‌نظیر عمل کرده و همگی موارد به طور چشم نوازی شما را خیره به تماشای سریال خواهد کرد. تنوع رنگ در این سریال خارق العاده است و این به هرچه جذاب شدن سریال کمک کرده است. (80)

 (بررسی کامل

بررسی سریال Kidding دو فصل اول
….-2018

شاید عنوان این مورد که kidding بهترین ایفای نقش جیم‌کری در طول زندگی هنری‌اش است جای بحثِ بیشتری داشته باشد اما بدون شک یکی از پخته‌ترین نمایش‌هایی است که تابحال از او مشاهده کردید و او بدون محدودیت زمانی در قالب مجموعه تلویزیونی می درخشد و هنر نمایی می‌کند. (80)

 (بررسی کامل

بهترین سریال ها killing Eve
….-2018

سریال killing eve خوش ساخت و جذاب است. یک حس تازگی در خود دارد که در کمتر سریالی دیده شده است. دو شخصیت اصلیِ درگیر کننده و داستانی که پیچ و تاب مناسبی دارد و شما را درگیر اتفاقاتش می کند.. (80)

 (بررسی کامل

بررسی فصل اول سریال Gangs of London
….-2020

 “Gangs of London” سریالی‌ست که مطمئناً در جلب رضایت اکشن دوستان و طرفداران سریال‌های جنایی و جاسوسی موفق عمل خواهد کرد. سریال دارای پایان‌بندی مناسبی است که علاوه بر هیجان و غافلگیری‌های خاصش، شما را به فصل‌های بعدی‌اش امیدوار می‌کند. (80)

 (بررسی کامل

بهترین سریال ها Westworld
….-2016

یک بالانس مناسب بین صحنه‌های اکشن، دیالوگ‌های پرمعنی، صحنه‌های دراماتیک و همینطور خط سیر داستانی سریال وجود دارد که شما را به دیدن فصل سوم سریال ترغیب می‌کند. با این حال دیدن سریال Westworld نیاز به دانش کافی از شخصیت‌های آن  دارد و اگر خط سیر شخصیت‌ها را به خوبی نشناسید ممکن است در طول دیدن سریال گیج شوید. (80)

 (بررسی کامل) (داستان فصل اولفصل دوم)

سریال The Boys فصل دوم
….-2020

سریال The Boys یک کمدی اکشن فانتزیِ خشن و دوست داشتنی است که در فصل دوم حتی با قدرت بیشتر راه موفقیتش را دنبال کرده و داستانی جذاب و موفق را برای مخاطبانش خلق کرده است. (75)

 (بررسی کامل

بررسی سریال Person of Interest
2016.-2011

اوایل و پایان بندی سریال مظنون نمره متوسط دریافت می‌کند اما اواسط داستان و از زمانی که سرو کله یک هوش مصنوعی دیگر با نام سامری پیدا می‌شود به شدت به جذابیت آن اضافه شده و با یک داستان خاص و هیجان انگیز روبه رو خواهید شد و از تماشای آن لذت خواهید برد. (75)

 (بررسی کامل

سریال walking dead فصل دهم
….-2010

در لا‌به‌لای داستان‌های شخصیت‌های مورد علاقه‌مان ترس از نیستی را حس کردیم. نجواکنندگانی را دیدیم که برای بقا دست به هر کاری زدند و حتی از زندگی در لابه‌لای زامبی‌ها ابایی نداشتند و بازماندگان نیز برای مقابله با آنها و زنده ماندن از هیچ تلاشی فروگذار نکردند. (75)

 (بررسی کامل

 سریال The Umbrella Academy (آکادمی آمبرلا) (فصل سوم)
….-2019

در سریال آکادمی آمبرلا با یک سریال متفاوت در ژانر تخیلی ، ابرقهرمانانه رو به رو هستیم. سریال به خوبی با شخصیت پردازی مناسب و ساخت موقعیت‌های طنر و درام برای ارتباط‌دهیِ هر چه بهتر بین شخصیت‌ها و البته از آن مهمتر خلقِ یک داستان با اتفاقات جذاب و مخاطب پسند سعی کرد نظر بیننده‌ها را به سمت خود جلب کند… (75)

 (بررسی کامل

سریال Patrick Melrose
2018

“پاتریک ملروز” سریالی است که حتی حرف زدن و نوشتن درباره آن شما را عمیقاً آزار می‌دهد. فضای سرد و بی‌روح سریال برای شما راهی جز همراه شدن در زجر و ناامیدی پاتریک باقی نمی‌گذارد. اما باید به خاطر داشت که زندگی نه مانند دومینو است که با یک اشتباه نابود شود و نه مانند پازل که هرچند سخت ولی کامل شود. زندگی همانند ماروپله است، بعضی وقت‌ها با یک حرکت(تصمیم یا انتخاب) از نردبان بالا می‌روی و گاهی نیز نیش خورده و سقوط می‌کنی… (75)

 (بررسی کامل

بهترین سریال ها Dead to Me
….-2019

سریال “مرگ به من” صحنه‌های زیبا و غافلگیر کننده کم ندارد اما چیزی که سریال را بیشتر جذاب کرده، رازیست که بین دو شخصیت اصلی دست به دست می شود! در فصل اول این راز را جودی در سینه حمل می‌کند اما در فصل دوم این جن است که یک راز بزرگ را مخفی کرده است… (75)

 (بررسی کامل

بررسی سریال Upload فصل اول
….-2020

سریال آپلود شما را در سفری شگفت‌انگیز به بهشتی ساخته شده توسط انسان می‌برد. البته در این دنیای نیز همه‌چیز به وسیله‌ی پول و قدرت کنترل می‌شود و اینها هستند که جایگاه و طبقه‌ی اجتماعی افراد را مشخص می‌کنند. در واقع می‌بینیم که افراد ضعیف جامعه حتی برای زندگی در یک دنیای مجازی نیز دچار مشکلات فراوانی هستند. (75)

 (بررسی کامل

بهترین سریالهای سال 2020 / سریال The Flight Attendant
….-2020

می‌توان گفت تمام بار سریال The Flight Attendant روی دوش kaley Cucco است. او نقش اساسی در تمام لحظات کمدی، عاطفی، هیجانی سریال ایفا می‌کند و به خوبی توانسته است که همان چیزی باشد که سازندگان و بینندگان از او انتظار داشته‌اند. (75)

 (بررسی کامل

سریال See (سریال بینایی- سریال دیدن) (فصل دوم)
….-2019

فصل اول سریال see مخصوصا به خاطر پایان جالب توجهی که داشت راضی کننده بود. هر چند نمی‌توان از ریتم کند قسمت‌های آغازین و شخصیت‌های دوست نداشتنی سریال گذشت! اما در انتها شما تنها به خاطر شخصیت بابا واس به ادامه مسیر سریال دل خوش خواهید کرد …شخصیتی که به زیبایی در ذهنتان جا باز می‌کند و تبدیل به یک کاراکتر دوست داشتنی و قدرتمند برایتان می‌شود. (70)

 (بررسی کامل

بررسی سریال Raised by Wolves فصل اول
….-2020

سریال‌ به خوبی با بازی با تضادها‌ی اعتقادیِ هر دو گروه، قصد دارد به نکوهش از افراطی‌گری در زمینه اعتقادات بپردازد. این تقابل به نابودی کامل بشر و سیاره زمین می‌انجامد و اکنون انسان‌ها به خارج از سیاره آبی به دنبال محل جدیدی برای زندگی هستند. سریال به زیبایی عواقب اعمال و رفتار افراطی انسان‌ها را به نمایش می‌گذارد. (70)

 (بررسی کامل

بهترین سریال های سال 2020 / سریال The Great فصل اول
….-2020

سریال “The Great” با آنکه لحنی طنزآلود و تمی رنگارنگ و شاد دارد، اما گاهاً برای تاثیرگذاری بیشترِ محتوایِ داستانش از صحنه‌هایی دلخراش و خشونت‌آمیز استفاده می‌کند. اینکار بسیار متفاوت و مبتکرانه است که توجه مخاطب را جلب کرده و نشان می‌دهد با سریالی سطحی و بدون عمق روبرو نیستیم. (70)

 (بررسی کامل

بهترین سریال‌های سال 2020 / مینی سریال I Know This Much Is True 
2020

 تیم بازیگری قدرتمند این مجموعه با نمایش بازیگری چشم نوازشان بیشتر از هر مورد دیگری شما را مجاب به تماشای این مینی سریال تماشایی می‌کنند و گل سر سبد این تیم Mark Ruffalo است که نمایش فوق العاده زیبایی در نقش برادران دوقلو داشته است . (70)

 (بررسی کامل

بررسی سریال The Haunting of Bly Manor
2020

سایه‌های بلند و ناشناخته که از پشت پنجره یا در گوشه‌ای از زیرزمین دیده می‌شوند. شمایلی که در آینه به یکبار نمایان می‌شود. انسان‌های تسخیر شده، ارواح سرگردان، پدیدار شدن ناگهانی اشکال و سایه‌ها در تصویر، ارواح بدون صورت و… اینها بخش‌هایی از المان‌های ترس سریال محسوب می‌شوند. (70)

 (بررسی کامل

سریال Bridgerton فصل اول
….-2020

سریال “Bridgerton” با وجود حضور شخصیت‌های واقعی و تاریخی در مجموع دارای داستانی ساختگی است. کریس ون دوسن خالق سریال آن را جهانی دوباره به تصویر کشیده شده توصیف می‌کند که یک پند تاریخی و یا روایتی مستند نمی‌باشد. او پیوند میان تاریخ و افسانه را دلیل جذابیت سریال و راهی هیجان‌انگیز برای نشان دادن آن دوران می‌داند. (70)

 (بررسی کامل

سریال Carnival Row یک سریال فانتزی است
….-2019

سریال Carnival Row پتانسیل این را دارد که با داستان فانتزی و جذابش همه را شگفت‌زده کند. اما به نظر میرسد این سریال هم دقیقاً از جایی ضربه خورده است که سریال گیم آف ترونز در فصل آخرش ضربه خورد. شتاب‌زدگی بیش از حد در پیشروی داستان باعث شده تا در برخی موارد شما نتوانید ارتباط خوبی با داستان برقرار کنید. (70)

 (بررسی کامل

بررسی مینی سریال Wandavision / وانداویژن
2021

 اگر از طرفداران دنیای مارول باشید این سریال شما را راضی خواهد کرد. چراکه هم در آن قسمت‌های بامزه و طنز دیده می‌شود و هم لحظات دراماتیک و عاشقانه زیبا وجود دارد. همینطور می‌توانید شخصیت‌های دنیای مارول را در موقعیت‌های جدیدی ببینید و جزئیات و Easter Eggهای مخفی که سازندگان برایتان تدارک دیدند را کشف کنید و از این گونه جزئیات لذت ببرید. (65)

 (بررسی کامل

بررسی مینی سریال Defending Jacob
2020

اگر بخواهیم به یک مشخصه‌‌ی بارز در سریال “دفاع از جیکوب” اشاره کنیم، مطمئناً نگاه متفاوتش به واژه‌‌های حقیقت و راستگویی است. شاید اینطور بنظر برسد که برای ما که در اجتماع و روابطمان دروغ گفتن امری کاملاً عادی می‌باشد. مفهوم حقیقت و پیامدهای پنهان کردن آن زیاد مشخص نیست. اما در این سریال برخلاف بسیاری از دیگر آثار هالیوودی میبینیم که تفاوت‌های فرهنگی قادر به شکست غرایز انسانی نمی‌باشند. (65)

 (بررسی کامل

بررسی سریال The Nevers
….-2021

 باید قبول کنیم که دیگر زمان ایده‌های بکر و هیجان‌انگیز رو به اتمام است و تنها نگاه‌های متفاوت و خلاقانه است که آثار نمایشی را متمایز و خاص می‌سازد. پس سازندگان سریال Nevers نیز باید اهمیت بیشتری برای جزئیات داستان و سریالشان قائل شوند. بطورکلی اگرچه عملکرد سریال در این شش قسمت بسیار پر اُفت و خیز بوده است. اما برای طرفداران آثار فانتزی لحظات جذابی را نیز به تصویر کشیده است . (65)

 (بررسی کامل

بررسی سریال Hunters
….-2020

 جنون و خونخواهیِ هیتلر و ظالمانه و وحشتناک بودن فاجعه‌ی هولوکاست بر هیچکس پوشیده نیست. اما آیا واقعاً همه آلمانیها انسان‌هایی پلید و بدذات و تمام یهودیان فرشتگانی معصوم بوده‌اند؟ اگرچه در این سریال مظلوم نمایی زیادی درباره‌ی یهودیان صورت گرفته است. اما همچنان یکی از مهم‌ترین سوالات تاریخ بشر در ذهن ما نقش می‌بندد. اینکه هیتلر و آلمان‌های نازی چه چیزی در این قوم دیده بودند که دست به چنین جنایتی زدند؟ (65)

 (بررسی کامل

بررسی مینی سریال Behind Her Eyes / پشت چشمانش
2021

مینی سریال “پشت چشمانش” در ابتدا داستانی درام-هیجانی با رگه‌هایی روانشناسانه روایت می‌کند و تا چهار قسمت ابتدایی خبری از اتفاق عجیب و غریب در سریال نیست و فقط شاهد داستانی واقع گرایانه به همراه شخصیت‌های مرموز هستیم. شخصیت‌هایی که در اتفاقات پی در پی دچار تناقصات مختلفی می‌شوند و انتخاب‌های عجیبی را انجام می‌دهند که بیننده از درک آنها عاجز است… (60)

 (بررسی کامل

بررسی فصل اول سریال Space Force
….-2020

بازی Steve Carell در نقش ژنرال نِرد در این سریال یک انسان منظم و با اصول نظامی را به خوبی زنده کرده‌، با این حال چند قسمت طول می‌کشد که به طور جدی با شخصیت او ارتباط برقرار کنید‌ و همه خصوصیات او را بشناسید. او بهترین و بامزه‌ترین شخصیت سریال است اما باز شخصیتی نیست که بتواند به تنهایی کل سریال را نجات دهد و یک تنه سریال را به یک سریال طنزِ موفق تبدیل کند. (60)

 (بررسی کامل

بررسی انیمه سریالی Yasuke
….-2021

در کل داستان یاسوکه، در مسیری نو گام بر می‌دارد که البته آثار ژاپنی این راه را سالهاست که پیموده‌اند و آثار بسیار غنی خلق کرده‌اند، صرفا این مسیر برای دنبال کنندگان Netflix و مخاطبانش تازه است ولی برای انیمه‌بازها کاملا تکراریست و کلیّت انیمه Yasuke در سطح متوسط قرار دارد (60)

 (بررسی کامل

بررسی فصل اول سریال After life
….-2019

سریال “After Life” با نگاهی تلخ و شیرین به زندگی روزمره‌ی انسان حرف‌های بسیار زیادی را به تماشاچیان انتقال می‌دهد. ناامیدی و خشم را تنها محبت و صبر خنثی می‌کند و ما در این سریال به وضوح این را مشاهده می‌کنیم. (60)

 (بررسی کامل

سریال His Dark Materials (نیروی اهریمنی اش) (فصل دوم)
….-2019

سریال “نیروی اهریمنی‌اش” از آن مجموعه‌هایی است که کاملاً قابل پیش‌بینی می‌باشد. درواقع مصون بودن بیش از حد شخصیت‌های اصلی در سریال هیجان و عنصر غافلگیری را از داستان گرفته است. داستان نجات داده شدن دنیا توسط یک یا چند فرد نابالغ و نوجوان درون‌مایه آثار فانتزی و تخیلی بسیار زیادی بوده است. همچنین کلیشه‌هایی مانند جهان‌های موازی، جادوگرها و اشباح نیز به سرعت تکراری می‌شوند. (60)

 (بررسی کامل

بررسی مینی سریال Looking for Alaska
2019

شاید در نگاه اول اینطور به نظر برسد که معضلاتی که کاراکترهای سریال با آن دست و پنجه گرم می‌کنند بسیار سطحی و پیش پا افتاده می‌باشد. اما باید در نظر داشت که در سن بلوغ کوچک‌ترین مشکلات و اشتباهات بازتابی گسترده و گاهاً جبران‌ناپذیر دارد. بطور کلی میتوان گفت که این مینی‌سریال از لحاظ محتوای آموزشی اثری قابل تامل می‌باشد. (60)

 (بررسی کامل

بررسی سریال Ragnarok دو فصل اول
….-2020

73. Ragnarok

سریال راگناروک ایده جذابی دارد و به نظر می‌رسد آینده روشن‌تری می‌تواند برای این داستان در فصل‌های بعدی رقم بخورد. داستان فصل اول مرموز و جذاب ساخته شده اما در فصل دوم و با برملا شدن رمز و رازها، داستان نمی‌تواند شما را مانند فصل اول مجذوب ساختارش کند. (60)

 (بررسی کامل

بررسی مینی سریال Your Honor
2020-2021

شاید بتوان “مایکل دزیاتو” را از برخی جهات با “والتر وایت” نیز مقایسه کرد. فداکاری برای عزیزان، تصمیمات قاطع و زیرکانه در اوج فشار و دروغ‌گویی ماهر بودن، این‌ها برخی از ویژگی‌هایی بود که والتر وایت یک معلم شیمی ساده را (البته طی چندین فصل و با ریزه‌کاری‌های فراوان) به هایزنبرگ یکی از بزرگترین تولیدکنندگان شیشه تبدیل کرد. اما ظهور این صفات در مایکل دزیاتو که یک قاضی خوشنام و مجری قانون است را نمی‌توان به همین راحتی و سرعت قبول کرد. (55)

 (بررسی کامل

مینی سریال The Undoing / نیکول کیدمن
2020

کاراکتر گریس با بازیِ کیدمن در بیشتر صحنه‌های فیلم وارفته و گیج بنظر می‌رسد. درحالیکه او یک روانشناس حاذق و مشهور است، اما از شناخت نزدیکترین کسان خود نیز عاجز است! مگر غیر اینست که حرفه‌ی او شناخت و درمان ذهن‌های پیچیده و بیمار است؟ (55)

 (بررسی کامل

بررسی سریال Warrior Nun فصل اول
….-2020

در سریال معرفی شخصیت‌ها، داستان پس زمینه‌ای شخصیت‌ها، نحوه روایت داستان و اهداف کلی آن بشکلی مبهم و نصف و نیمه به نمایش درآمده است. اما این مخفی کاریها و نقاط تاریک داستان نتوانسته‌اند داستان را غیرقابل پیش‌بینی کنند. (55)

 (بررسی کامل

بررسی فصل اول سریال Emily in Paris
….-2020

در این سریال مردمان فرانسه ناکارآمد و سطحی‌نگر معرفی شده‌اند. درحالیکه یک آمریکایی (امیلی) با ایده‌های ناب و مبتکرانه‌اش به تنهایی پروژه‌های شرکتشان را پیش برده و به موفقیت می‌رساند! در اصل “امیلی در پاریس” تصویری خوب، بد و بسیار جلف از مردم پاریس را به ما نشان می‌دهد که بلندای حماقت آن از مجسمه آزادیِ نداشته آمریکایی‌ها بلندتر است! (45)

 (بررسی کامل

سریال Cursed (نفرین شده) (فصل دوم)
….-2020

یکی دیگر از مشکلات سریال جهان‌سازی آن است. اگر شما قصدِ شکل‌دهیِ یک جهانِ جادویی و تخیلیِ پر اهمیت را دارید ابتدا باید آن را به شکلِ پر جزئیاتی خلق کنید تا بیننده با آن ارتباط برقرار کند. نه اینکه قبل از اینکه به خلق آن بپردازید شروع به تخریب و ویرانی آن کنید! (45)

 (بررسی کامل

بررسی مینی سریال The I Land
2019

79. The I Land

مینی سریال The I Land را میتوان یکی از ضعیف‌ترین تولیدات شبکه Netflix نامید. مهم‌ترین بخش در یک مینی سریال قسمت آغازین آن می‌باشد. جایی که به ما نشان میدهد آیا این سریال ارزش وقتی که باید برایش صرف کنیم را دارد یا نه! و در این بخش سریال بسیار ضعیف عمل کرده است. (40)

 (بررسی کامل

بررسی سریال Good Omens
2019

اگر بحث سلایق بینندگان را کنار بگذاریم سریال Good Omens در خوش بینانه‌ترین حالت سریال کاملا متوسطی است و تنها موضوعی که باعث می‌شود شما تا پایان فصل به تماشای سریال بنشینید تعداد کم قسمت‌های آن است! حتی ممکن است بینندگان سخت پسند که صبر کمتری به خرج می دهند همین ۶ قسمت را نتوانند به اتمام برسانند! (40)

 (بررسی کامل

بررسی سریال Wu Assassins
….-2019

در سریال Wu Assassins اتفاقات بدون ریتم خاصی و با سرعتی زیاد به سمت پوچی در حرکت هستند. در همان قسمت اول میبینیم که قدرت‌هایی جادویی به شخصیت اصلی داستان داده می‌شود که کمی غیرمنطقی و عجیب است. بعد از آن در قسمت‌های بعدی تازه شروع به شناختن کاراکترهای مختلف داستان می‌کنیم که اینکار برقراری ارتباط با آنها را برایمان سخت‌تر می‌کند… (35)

 (بررسی کامل

اسکرول به بالا