لیست بهترین سریال‌ها

در این مطلب با لیستی از بهترین سریال‌‌های تلوزیونی آشنا خواهید شد. لیستی از محبوبترین و بهترین آثار تلوزیونی که از دیدنشان پشیمان نخواهید شد. لیست پیش رو دارای دو قسمت می‌باشد. بخش اول لیستی از بهترین سریال‌های برترِ قدیمی و یا روز است که جزو برترین سریال‌های حال حاضر محسوب می‌شوند. در ادامه با لیستی بلندتر از اسامی سریال‌ها رو به رو می‌شوید که در حقیقت تمام سریال‌هایی است که تاکنون در سایت ساعت هفت آنها را مورد بررسی قرار دادیم می‌باشند. فقط سریال‌های منتخب تحریریه در بالای لیست قرار می‌گیرند و لیست کامل سریال‌ها در پایین به صورت جدول برای شما تهیه شده است. لیست منتخب علاوه بر نمره باید مورد تایید تمام اعضای مختلف تحریریه قرار گرفته شده باشد. (ممکن است سریالی به لیست اضافه یا کم شود و یا رتبه بندی بسته به فصل های جدید تغییر کند.)

آخرین به روز رسانی: 21 مهر 1400

بررسی سریال Breaking Bad
2008-2013

بریکینگ بد یکی از بهترین سریال‌های تلوزیونی ساخته شده تاکنون است‌. از فصل اول طوفانی و درگیرکننده تا قسمت آخری که می‌توان به عنوان یکی از بهترین پایان بندی‌های تاریخ سریال‌های تلوزیونی از آن نام برد…(100)

(بررسی کامل)

بررسی سریال The Sopranos /
1999-2007

1. The Sopranos

 شما به هیچ عنوان با یک سریال معمولی رو برو نیستید، بلکه شاهکاری را خواهید دید که بهترین است و بهترین می‌ماند. در سوپرانوز درامی معنادار و به شدت واقعی به همراه طنزی تلخ و همینطور یک سری از ماندگارترین شخصیت‌های تلوزیون انتظارتان را می‌کشد…(100)

(بررسی کامل)

سریال Friends 
1994-2004

 یکی از نکات منفی سریالی مثل Friends این است که بعد از دیدن سریال بسیار سخت است که بتوان با سریالِ دیگری چنین ارتباطی برقرار کرد. به نوعی شما نفر هفتم گروه و در حقیقت بخشی از این جمع دوستانه می‌شوید(100)

(بررسی کامل)

بررسی سریال The Office
2005-2013

سریال Office از آن دسته سریال هایی است که در ذهن و خاطره شما ماندگار خواهد شد. برخی از سریال‌ها از جنس خاصی برخوردار هستند و به قدری دلنشین‌اند که هیچگاه فراموش نمی‌شوند. (100)

(بررسی کامل)

سریال Better Call Saul (بهتره با ساول تماس بگیری) (فصل ششم)
….-2015

Better Call Saul از جمله سریال‌هایی است که با گذشت هر فصل نه تنها خسته کننده نشده است بلکه به خاطر زیربنای قدرتمندی که دارد هر فصلِ آن بسیار قدرتمندتر از فصل‌های قبلی آن ساخته شده است. (95)

(بررسی کامل) (داستان و شخصیت‌ها)

بررسی فصل دوم سریال The Mandalorian / فصلی تکرارنشدنی
….-2019

فصل دوم سریال The Mandalorian را می‌توان شنیدنی، دیدنی، هیجان انگیز و به شدت پراحساس دانست.  نه تنها با بهترین فصل سریال تاکنون، بلکه با یکی از بهترین فصل‌های تاریخ سریالهای تلوزیونی رو به رو هستیم!(95)

(بررسی فصل فصل دومکاراکترها)

هفت سریال برتر جدید در سال 2019 / سریال های فصل اولی
2019

آری این داستانِ تکراریِ بسیاری از حکومت‌هاست. جایی که احمق‌ها حکومت می‌کنند و عاقلان چای می‌آورند! جایی که جان و امنیت انسان‌ها برای حکومت‌های مستبد ارزشی ندارد و تنها به فکرِ منافع و عقاید پوچ خود می‌باشند. (95)

(بررسی کامل)

انیمه Attack on Titan
….-2013

انیمه حمله به تایتان یک روایتِ خشن، خونین، هولناک و طوفانی از یک دنیای فانتزیِ مرموز، پرجزئیات و کم‌نقص است که پر از اتفاقات غیرقابل پیش بینی و حماسی‌ست که تا مدت‌ها در ذهنتان هک می‌شوند و به بخشی از وجودتان تبدیل می‌شوند. (95)

(بررسی فصل چهارم) (داستان) (شخصیت‌ها)

بهترین سریال ها Dark
2017-2020

سریال Dark با یک فصل طوفانی شروع و با فصل دومی عمیق شکل واقعی خود را سروسامان داد و از همه مهمتر با یک فصل نهایی قدرتمند، تمام قطعات پازل گونه‌اش را کنار هم چید تا به شکل دوست داشتنی فعلی برسد. (95)

(بررسی فصل نهایی)

2020

دختری در میان پسرها یا بهتر بگوییم نابغه‌ای در میان احمق‌ها! اینجا دیگر مسئله جنسیت اهمیت چندانی‌ ندارد. او فراتر از جنسیت و سن‌ و سالِ فعلی‌اش جلوتر از همه قرار دارد. انگار او از هم‌اکنون آخر داستانش را می‌داند… (95)

(بررسی کامل)

بررسی سریال Mr robot
2015-2019

 سریال آقای ربات یکی از کم‌نقص‌ترین آثار تلوزیونی چند سال اخیر است، پا به جهان عجیب و غریب و دوست داشتنی‌اش بگذارید تا به یکی از بهترین و ماندگارترین سریال‌هایی که دیدید، تبدیل شود. (95)

(بررسی کامل)

بررسی مینی سریال Sharp Object
2018

سریال sharp object تیز و خطرناک همچون نامش، روح شما را زخمی خواهد کرد و در پایان با نگاهی مجدد به نام سریال و بررسی حال خود، شکاف و زخمی را در سرتاسر ذهن خود حس خواهید کرد. (95)

(بررسی کامل)

بهترین انیمه ی جدید در سال 2019
….-2019

انیمه‌ی Demon Slayer از همان ابتدا شما را مسخ می‌کند. شاید عجیب باشد اما موضوع انتقام موضوعی کلیشه‌ای است که در همه جای دنیای سرگرمی می‌توان آن را دید، اما همیشه این نوعِ روایت است که به کلیشه‌ی انتقام رنگ و بویی تازه می‌بخشد. (95)

(بررسی کامل)

مینی سریال Band of Brothers
2001

از این روز تا پایان دنیا ما به یادها خواهیم ماند، ما چند نفر خوش شانس، ما دسته برادران، و کسی که امروز خونش با من ریخته شود برادر من خواهد بود… (90)

(بررسی کامل)

هفت سریال برتر جدید در سال 2019 / سریال های فصل اولی
2019

وقتی رسانه خود دست در دست ظالم می گذارد و نه تنها بیگناه را جاهل، خرابکار و متجاوز بلکه کل محله و تنگدستان را زیر سوال می برد! و شروع به برچسب زدن به روی گروهی از مردم می کند. رسانه، نقش خود را فراموش می‌کند و خود در جریان بازیی خطرناک وجودش به عنوان پشتیبانِ مردم را زیر سوال برده و همدستِ ظلمِ انجام شده می شود… (90)

(بررسی کامل)

بررسی مینی سریال Mare of Easttown
2021

 این سریال اهمیت بالای فیلم‌نامه قوی و شخصیت‌پردازی خوب را به وضوح نشان می‌دهد. شخصیت‌هایی متنوع که هرکدام قشری خاص از جامعه را نشان می‌دهند و با اجرای فراموش‌نشدنیِ بازیگران سریال تکمیل شده‌اند. اینها و بسیاری موارد ریز و درشت دیگر مینی‌سریال “مِر از ایست‌تاون” را به یکی از بهترین آثار تلویزیونی در طول دوران شیوع ویروس کرونا تبدیل کرده است. (90)

(بررسی کامل)

ورود دنریس به وینترفل از بخش های game of thrones بود
2011-2019

منطقی نیست در مورد کل یک سریال فقط با یک فصلش نتیجه‌گیری کرد. هنوز یادمان نرفته آن همه داستان و دیالوگ و اتفاقات فراموش نشدنی، هنوز یادمان نرفته آن شخصیت‌های بیادماندنی و آن نبردهای عظیم و زیبا و آن عروسی و… (85)

(بررسی قسمت اولقسمت دوم)

همه چیز در مورد فصل ششم سریال Peaky Blinders
….-2013

پیکی بلایندرها این بار نیز ما را ناامید نکردند. فصل پنجم نیز همانند دیگر فصل‌های سریال پر از آشوب، هیجان، چالش، دیالوگ‌های زیبا و البته اجراهای فوق العاده بازیگران بود. (85)

(بررسی کامل) (شخصیت‌ها) (اخبار فصل بعدی)

سریال Rick and Morty (ریک و مورتی) (فصل پنجم)
….-2013

فصل پنجم نسبت به دیگر فصل‌های سریال قسمت‌های معمولی بیشتری دارد چراکه به قولی ایده‌های بکر سازندگان کم فروغ شده‌اند. اما با این حال، سه قسمت آخر سریال مخصوصا قسمت نهایی به شدت ارزش سریال را بالا برد و یک خاطره دلنشین و ماندگار برای همه به ارمغان گذاشت.(85)

(بررسی کامل)

بررسی سریال Fargo فصل چهارم
….-2014

 سریال Fargo یکی از موفق‌ترین مجموعه‌های تلویزیونی در دهه گذشته می‌باشد. فصل چهارم این سریال نیز دنباله‌ای قوی و یکدست برای این مجموعه بوده است. تماشای سریال فارگو به دلیل سورپرایزهای ویژه‌ و همینطور داستان پربارش همیشه لذت‌بخش است. (85)

(بررسی کامل)

بهترین سریال ها Ozark
….-2017

حوادث و اتفاقات در فصل سوم با چنان سرعتی پیش می‌روند که شما نمی‌توانید حتی لحظه‌ای چشم از صفحه‌ی نمایش بردارید. سازندگان سریال Ozark بخوبی با سلیقه‌ی مخاطبانشان آشنایی دارند و این سریال سلایق گوناگون را راضی نگه خواهد داشت. (85)

(بررسی کامل)

سریال فلیبگ(Fleabag)یک مجموعه کمدی-درام انگلیسی محصول شبکه BBC میباشد.
2016-2019

فلیبگ دختری است جسور و خودساخته که با وجود تمام سختی‌هایی که زندگی در شهر لندن برایش بوجود میاورد به راهش ادامه می‌دهد. او با وجود مشکلات مالی، خانوادگی و روحی هرگز تسلیم نمی‌شود و لبخندی که او همیشه حتی در اوج ناملایمتی‌های زندگی برروی لبانش دارد نشان از قدرت زنانه اوست. (85)

(بررسی کامل)

بهترین سریال ها Normal People
2020

سریال بدون قضاوت تصمیمات انسان‌های معمولی را به تصویر می‌کشد و عواقب این‌گونه تصمیم‌گیری‌ها را به نمایش می‌گذارد. اینکه انسان با همین تصمیمات، شکست‌ها و پیروزی‌هاست که زندگی خود را شکل می‌دهد. در غیر این صورت زندگی خلاصه به چند صفحه کتاب بود. همیشه ساده و قابل پیش بینی با یک پایانِ همیشه خوش! (85)

(بررسی کامل)

سریال Mindhunter (شکارچی ذهن) (فصل سوم)
….-2017

”شکارچیِ ذهن” یک سریال خوش ساخت و باکیفیت در ژانر خودش به حساب می‌آید. اگر میخواهید سفری به اعماق ذهن جنایتکاران (قاتلان سریالی)داشته باشید و با طرز فکر و بعضاً علت کارهایشان آشنا شوید این سریال میتواند برایتان جالب توجه باشد… (85)

(بررسی کامل)

بررسی سریال succession
….-2018

سریال Succession زندگی خانواده‌ای بسیار ثروتمند را در لایه‌هایی از طنز و با کنایه‌های بجای سیاسی و اجتماعی به ما نشان می‌دهد. البته این سریال سرشار از اشاره‌ها و نکات ریزی است که گاهی برای فهمیدن آنها نیاز به دقت بالایی می‌باشد. (85)

(بررسی کامل)

بررسی سریال The Marvelous Mrs. Maise
….-2017

ترس از ایجاد تغییر در زندگی ما را در باتلاقِ عمیق و بی‌پایانِ تکرار و عادت‌ها غرق می‌کند. عادت‌هایی که باعث می‌شود از چیزی که می‌خواهیم دورتر و دورتر شویم و بدون لذت‌بردن از مسیر به انتهای راه برسیم. در واقع عدم تغییرِ عادات نقطه‌ی شروع و پایان را به هم می‌دوزد… (85)

(بررسی کامل)

سریال Stranger Things (چیزهای عجیب) (فصل چهارم)
….-2016

فصل سوم Stranger Things معجونی دلنشین و جذاب از فانتزی تا درامدی (کمدی/درام) را برای طیف وسیع مخاطبانش فراهم می‌کند. در این راه سریال شما را علاوه بر صحنه‌های احساسی و غافل گیر کننده،  با صحنه‌های تلخ نیز روبرو خواهد کرد. (85)

(بررسی کامل)

بهترین سریالهای سال 2020 / مینی سریال Unorthodox
2020

مینی سریال Unorthodox‎ با اینکه انتقاداتی محکم بر محدودیت‌های مذهبی که می‌تواند درک و حس زندگی را برای یک زن غیرممکن کند دارد اما قضاوت مستقیمی نکرده و نمی‌توان سازندگان را به حمله‌ی مستقیم به مذهب متهم کرد و تنها با روایت کردن داستان، به گونه‌ای با مشکلات آنها همزادپنداری کرده است... (85)

(بررسی کامل)

بهترین سریالهای سال 2020 / سریال Ted Lasso فصل اول
….-2020

فوتبال زندگیست این صحبت را “دنی روهاس” بازیکن تازه وارد تیم “ای اف سی ریچموند” در طول سریال بارها گوشزد می‌کند. مانند پستی و بلندی‌های هر زندگیی که علاوه بر لحظات دوست داشتنی‌، پر از شکست‌ها و ناراحتی‌هاست… مانند زندگی لحظه‌ای از خوشحالی به هوا می‌پرید و دقیقه‌ای دیگر غرق در اشکهایتان هستید… (85)

(بررسی کامل)

بررسی سریال Money Heist فصل اول
….-2017

 سریال خانه کاغذی سبک جدیدی را در ژانر خود آغاز کرده و با وجود اتفاقاتِ اغراق شده و دور از واقع، جایگاهِ بسیار بالایی را از آن خود کرده و تغییر جهتی بی‌پروا بر ضدیت تمام عیار بر نظام سرمایه‌داری را رواج می‌دهد و برای سوسیالیست می‌کوشد… (85)

(بررسی کامل)

بهترین سریال ها: سریال vikings فصل ششم (نیمه اول)
2013-2020

سریال در نشان دادنِ به بلوغ و پختگی رسیدنِ میراثِ اصلی راگنار (یعنی پسرانش) تاحدودی موفق بوده است. سرانجام در این فصل می‌بینیم که آنها چیزی بیش‌تر از چند خروس جنگی عصبانی هستند. اما این تغییرات تنها در رفتار آنها مشهود است و سرگذشتی که برایشان رقم میخورد چندان چنگی به دل نمی‌زند. (80)

 (بررسی فصل نهایی) (شخصیت‌ها و بازیگران)

بررسی سریال Loki
….-2021

سریال لوکی به شرطی که درباره فازهای قبلی دنیای مارول اطلاعات کافی داشته باشید، ارزش دیدن دارد و می‌تواند لحظات جذاب، خنده‌دار و خاطره انگیزی را برایتان به یادگار بگذارد… (80)

 (بررسی کامل)

بررسی دو فصل اول سریال You
….-2018

سریال “You” یک درام-جنایی فوق‌العاده تماشایی و گیرا است که نگاهی متفاوت به روابط عاشقانه دارد. همچنین تماشای این سریال به طرفداران سریال Dexter شدیداً توصیه می‌شود. زیرا اگرچه از لحاظ داستانی سریال You ضعیف‌تر از سریال Dexter می‌باشد اما بازهم نمیتوان از سرگرم‌کننده بودن و جذابیت آن چشم‌پوشی کرد… (80)

 (بررسی کامل

بررسی انیمیشن سریالی Castlevania
2021–2017

نویسنده اثر Warren Ellis سعی کرده داستانی دراکولایی جدید خلق کند که تنها چیزی که از “برام استوکر” قرض گرفته، همانا نام دراکولا است. او اثری را خلق کرده که کاملا جدید است و کاملا وفادار به Theme اصلی داستان‌های بازی Castlevania می‌باشد... (80)

 (بررسی کامل

بهترین سریال ها Westworld
….-2016

یک بالانس مناسب بین صحنه‌های اکشن، دیالوگ‌های پرمعنی، صحنه‌های دراماتیک و همینطور خط سیر داستانی سریال وجود دارد که شما را به دیدن فصل سوم سریال ترغیب می‌کند. با این حال دیدن سریال Westworld نیاز به دانش کافی از شخصیت‌های آن  دارد و اگر خط سیر شخصیت‌ها را به خوبی نشناسید ممکن است در طول دیدن سریال گیج شوید. (80)

 (بررسی کامل) (داستان فصل اولفصل دوم)

سریال The Boys فصل دوم
….-2020

سریال The Boys یک کمدی اکشن فانتزیِ خشن و دوست داشتنی است که در فصل دوم حتی با قدرت بیشتر راه موفقیتش را دنبال کرده و داستانی جذاب و موفق را برای مخاطبانش خلق کرده است. (75)

 (بررسی کامل

سریال walking dead فصل دهم
….-2010

در لا‌به‌لای داستان‌های شخصیت‌های مورد علاقه‌مان ترس از نیستی را حس کردیم. نجواکنندگانی را دیدیم که برای بقا دست به هر کاری زدند و حتی از زندگی در لابه‌لای زامبی‌ها ابایی نداشتند و بازماندگان نیز برای مقابله با آنها و زنده ماندن از هیچ تلاشی فروگذار نکردند. (75)

 (بررسی کامل

بررسی سریال Person of Interest
2011-2016

اوایل و پایان بندی سریال مظنون نمره متوسط دریافت می‌کند اما اواسط داستان و از زمانی که سرو کله یک هوش مصنوعی دیگر با نام سامری پیدا می‌شود به شدت به جذابیت آن اضافه شده و با یک داستان خاص و هیجان انگیز روبه رو خواهید شد و از تماشای آن لذت خواهید برد. (75)

 (بررسی کامل

در این بخش، لیست تمام سریال‌هایی که توسط اعضای تحریریه سایت ساعت هفت مورد بررسی قرار گرفته‌اند را در کنار هم مشاهده می‌کنید. این لیست به ترتیب امتیاز سریال لیست شده و از 100 نمره می‌باشد. سریال‌های چند فصلی که دارای چند نمره در سایت می‌باشند بین چند نمره میانگین گرفته شده‌ است. با کلیک بر روی امتیاز هر سریال می‌توانید به مطالب جداگانه هریک از سریال‌ها دسترسی پیدا کنید، همینطور با کلیک بر روی نام هر سریال به تمام مطالب مرتبط آن دسترسی پیدا خواهید کرد. (این رتبه بندی ربطی به مقایسه کلی سریال‌ها باهم ندارد و هر سریال فقط با سریال هم ژانر خودش قابل مقایسه است و این فقط لیست سریال‌هایی است که در سایت مطلب دارند.)

سیستم نمره دهی سایت(ارزش اثر): 5-25=افتضاح * 30-45=ضعیف * 50-60=متوسط * 65-70=خوب * 75-80=خیلی خوب * 85-90=عالی * 95=فوق العاده * 100=شاهکار * 

رتبهاسم سریالسال انتشارامتیاز SAATE7
1Breaking Bad
2008-2013100 (کلی)
2 The Sopranos1999-2007 100 (کلی)
3Friends1994-2004100 (کلی)
4The Office2005-2013100 (کلی)
5Better Call Saul
….-201595 (فصل پنجم)
6The Mandalorian
….-201995 (فصل اول و دوم)
7Chernobyl 201995 (کلی)
8Attack on Titan  ….-2013 95 (کلی)
9Dark2017-202095 (کلی)
10The Queen’s Gambit202095 (کلی)
11Mr Robot2015-201995(کلی)
12Sharp Object
201895(کلی)
13Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba….-201995(فصل اول)
14Band of Brothers
200190 (کلی)
15When They See Us
201990 (کلی)
16Mare of Easttown 2021 90 (کلی) 
17Squid Game….-202190 (فصل اول) 
18Invincible….-202190 (فصل اول) 
19Game of Thrones2011-201985 (کلی)
20peaky blinders….-201385 (فصل پنجم)
21Rick and Morty….-201385 (کلی)
22Fargo….-201485 (فصل چهارم)
23Ozark
….-201785 (فصل سوم)
24Fleabag2016-201985 (کلی)
25Normal People
202085 (کلی)
26Warrior….-201985 (دو فصل)
27Watchmen
201985 (کلی)
28Mindhunter….-201785 (فصل دوم)
29Succession….-201885 (دو فصل اول)
30Stranger Things….-201685 (فصل سوم)
31The Marvelous Mrs. Maisel….-201785 (سه فصل)
32Unorthodox202085 (کلی)
33Money Heist
….-201785 (فصل چهارم)
34The Witcher
….-201985 (فصل اول)
35Ted Lasso….-202085 (فصل اول)
36Kingdom….-201985 (دو فصل اول)
37Jujutsu Kaisen ….-202085 (فصل اول)
38Fire Force….-201985 (کلی)
39 Vikings 2013-202080 (کلی) 
41Loki….-202180 (فصل اول)
42The Morning Show ….-201980 (فصل اول)
43Mrs. America 202080 (کلی)
44Euphoria….-201980 (کلی)
45Barry
….-201880 (دو فصل اول)
46Castlevania 2017–202180 (کلی) 
47The Falcon And The Winter Soldier202180 (کلی)
48Shadow and Bone….-202180 (فصل اول)
49Kidding
….-201880 (دو فصل اول)
50You….-201880 (دو فصل اول)
51Ratched….-202080 (فصل اول)
52The Outsider
202080 (کلی)
53Unbelievable
201980 (کلی)
54Sweet Tooth ….-202180 (فصل اول)
55killing eve
….-201880(فصل سوم)
56Gangs of London….-202080 (فصل اول)
57Westworld….-201680 (فصل سوم)
58The boys
….-201975 (فصل دوم)
59Person of Interest2016.-201175 (کلی)
60Walking Dead….-201075 (فصل دهم)
61The Innocent….-202175 (فصل اول)
62The Umbrella Academy
….-201975 (دو فصل اول)
63Patrick Melrose
201875 (کلی)
64Dead to Me
….-201975 (دو فصل اول)
65The Flight Attendant….-202075 (فصل اول)
66Upload
….-202075 (فصل اول)
67see
….-201970 (فصل اول)
68Raised by Wolves….-202070 (فصل اول)
69The Great….-202070 (فصل اول)
70I Know This Much Is True202070 (کلی)
71Haunting of Bly Manor202070 (کلی)
72Bridgerton….-202070 (فصل اول)
73Clickbait202170 (کلی)
74Carnival Row….-201970 (فصل اول)
75wandavision202165 (کلی)
76Defending Jacob
202065 (کلی)
77 The Nevers….-2021 65 (فصل اول) 
78Hunters
….-202065 (فصل اول)
79Perry Mason
….-202065 (فصل اول)
80Dr. Death202165 (کلی)
81DOTA: Dragon’s Blood….-202165 (فصل اول)
82Behind Her Eyes202160 (کلی)
83Space Force
….-202060 (فصل اول)
84 Yasuke….-2021  60 (فصل اول)
85After life….-201960 (فصل دوم)
87His Dark Materials
….-201960 (دو فصل)
88Looking for Alaska
….-201960 (فصل اول)
89Ragnarok  ….-202060 (فصل دوم) 
90Your Honor2020-202155 (کلی)
91 The Undoing202055 (کلی)
92Warrior Nun….-202055 (فصل اول)
93Emily in Paris….-202045(فصل اول)
94Cursed
….-202045(فصل اول)
95The I Land201940(کلی)
96Good Omens201940(کلی)
97Wu Assassins
….-201935(فصل اول)

لیست بهترین سریال‌ها

اسکرول به بالا