بررسی دو فصل اول سریال Barry 

سریال “بری” (Barry) یک کمدی سیاه-جناییِ آمریکایی محصول شبکه HBO می‌باشد. این سریال توسط “بیل هیدر” (Bill Hader) و “الک برگ” (Alec Berg) ساخته شده که نقش اصلی آن را نیز “بیل هیدر” برعهده دارد. در این سریال علاوه بر هیدر بازیگرانی همچون “استفن روت” (Stephen Root) ،”سارا گلدبرگ”(Sarah Goldberg)،”آنتونی کاریگان” (Anthony Carrigan) و “هنری وینکلر” (Henry Winkler) حضور دارند. این سریال با واکنش‌های بسیار خوب و مثبتی از سوی منتقدین و مردم روبرو گردید. سریال “Barry” برای هردو فصلی که از آن پخش شده است،نامزد دریافت جایزه بهترین سریال کمدی در مراسم‌های اِمی و گلدن گلوب بوده است. همچنین “بیل هیدر” برای ایفای نقش “بری” در این سریال تاکنون دوبار موفق به دریافت جایزه اِمی بهترین بازیگر نقش اصلی مرد در سریال‌های کمدی شده است. سریال “Barry” نخستین بار در تاریخ ۲۵ مارس ۲۰۱۸ از شبکه HBO پخش گردید و تاکنون دو فصل از این سریال منتشر گردیده است. همچنین در آوریل ۲۰۱۹ شبکه HBO ساخت این سریال را برای فصل سوم نیز تمدید کرد. با سایت ساعت هفت با بررسی دو فصل اول سریال Barry همراه باشید.

بررسی سریال Barry
Orientation: 1

خلاصه داستان:

سریال بری درباره‌ی یک سرباز کهنه‌کار و بسیار حرفه‌ای است که پس از بازگشت از جنگ توسط یکی از دوستان پدرش برای آدمکشی اجیر می‌شود. پس از آنکه بری توسط یک رئیس مافیا برای کشتن یک بازیگر تئاتر اجیر می‌شود و او به لس‌آنجلس می‌رود،زندگی او دچار تحولی عظیم می‌گردد. بری پس از مشاهده‌ی دنیای تئاتر و سینما و اجرای ناخواسته‌ی نقشی کوتاه در یک نمایش مسیری جدید را برای زندگیش متصور می‌شود. اما گذشته‌ی تاریکش و افرادی که از این گذشته می‌باشند، باعث می‌شوند تا بری برای تغییر مسیرش راهی دشوار را طی کند که ….

بررسی دو فصل اول سریال Barry 

همانطور که در خلاصه داستان خواندید این سریال درباره‌ی یک قاتل حرفه‌ای به نام بری است. پس به سادگی میتوان حدس زد که قسمت تاریک داستان مربوط به چه چیزی می‌باشد. اما اینکه او یک آدمکش حرفه‌ای است تنها بخشی از شخصیت او را برایمان تعریف می‌کند. شخصیتی که به دلیل تنهایی، گذشته‌ی تلخ و تاریک،افسردگی و خیانت بسیار در او عمیق شده است. اما با یک جرقه‌ی ناگهانی و یک هدف جدید زندگی او بکلی متحول می‌شود و اتفاقات جالبی رقم می‌خورد. این اتفاقات باعث می‌شود تا شما بخشی دیگر از شخصیت بری که انسانی مهربان و صادق،دوستی باوفا و معشوقه‌ای فداکار است را ببینید. ماجراهایی که یک نوع کُمدی خاص در آنها جریان دارد که به مرور زمان و با دنبال کردن سریال با آنها ارتباط برقرار می‌کنید. درواقع میتوان گفت خلق موقعیت‌های کمدی در اعماق حوادثی تراژیک همان چیزی که این سریال را خاص و متفاوت می‌کند. در داستان سریال “Barry” پتانسیل زیادی برای ایجاد صحنه‌های طنزآمیز وجود دارد، اما سازندگان سریال با هوشیاری مانع از لودگی شخصیت‌ها می‌شوند. آنها بخوبی میدانند که برای همراه کردن مخاطبان با سریال باید جذابیت و کاریزمای شخصیت‌های داستانشان را حفظ کنند. شاید حتی انتخاب بازیگرانی با چهره‌ای جدی و گاهاً غمگین نیز انتخابی تعمدی بوده باشد.

بررسی سریال Barry

نویسندگان این سریال در شناساندن شخصیت‌ها به شما با عجله عمل نمی‌کنند. آنها هربار با چالشی جدید گوشه‌ای از گذشته‌ی شخصیت‌های داستان را بخشی نامعلوم از هویتشان را برایتان آشکار می‌کنند. این همان چیزی است که باعث می‌شود سریال همواره جهشی روبه‌جلو داشته باشد. این مسئله درباره‌ی موقعیت‌های کُمدی نیز صدق می‌کند، به گونه‌ای که میتوان گفت از این لحاظ فصل دوم سریال سبقتی با شتاب زیاد دارد. صحنه‌های طنز در فصل دوم سریال بخوبی به بار نشسته و این فصل پر از لحظات ناب می‌باشد که شما را روده بر خواهد کرد.

سریال “Barry” نیز همانند دیگر آثار طنز نگاهی انتقادی به مسائل اجتماعی و سیاسی و همینطور ضعف‌های شخصیتی دارد. این سریال به ما یادآور می‌شود که هیچ انسان سالمی صرفاً بد مطلق یا خوب مطلق نمی‌باشد. در این سریال به خشم، اعتماد،حسادت،صداقت،دوستی و… پرداخته می‌شود. از جمله نکاتی که هنگام تماشای سریال بری باید به آن توجه کرد، اینست که نباید این سریال را با آثاری همچون “Dexter” ، “Hannibal” و غیره مقایسه کرد. اولاً در این سریال با یک آدمکش حرفه‌ای که برای قتل‌هایش دستمزد میگیرد سروکار داریم نه یک قاتل سریالی، دوماً این سریال دارای فضایی کمدی می‌باشد که باعث می‌شود شیوه‌ی روایتی آن با دیگر آثار جنایی متفاوت شود. پس باید در نظر داشته باشید که هر اثر مستقلی را باید براساس نقاط قوت و نقاط ضعف خودش سنجید و سپس درباره‌ی آن اظهار نظر کرد.

بررسی سریال Barry

“بیل هیدر” بعنوان بازیگر نقش “بری” نقشی مهم و اساسی را در داستان برعهده دارد. در واقع کاراکتر او در سریال به نوعی قلب تپنده داستان می‌باشد که تمامی شریان‌های اصلی را به یکدیگر متصل می‌کند. هیدر نقشش را در این سریال بسیار عالی و بدون نقص ایفا کرده است که باعث شده نقش‌آفرینیش بسیار مورد توجه مردم و اهالی رسانه قرار گیرد. همچنین او در این سریال بعنوان تهیه‌کننده اجرایی، نویسنده و کارگردان نیز فعالیت دارد. اما او تنها کسی نیست که در سریال بخوبی ایفای نقش کرده است. بطورکلی میتوان گفت که تیم بازیگران اصلی سریال “Barry” در ایفای نقش‌هایشان بسیار موفق عمل کرده‌اند و مطمئناً نقش‌آفرینی خوب و تماشایی آنها از عوامل مهم موفقیت سریال بوده است.

“الک برگ” و “بیل هیدر” تهیه‌کنندگان اجرایی و خالقان سریال گروهی بسیار هماهنگ و حرفه‌ای را برای ساخت این اثر به کار گرفته‌اند. داستان این سریال همان مسیری را طی می‌کند که از یک سریال کمدی سیاه انتظار می‌رود. آنها داستانشان را با جذابیت، دقت و انعطاف خاصی پیش میبرند. این همان چیزی است که باعث می‌شود تماشای این سریال برایتان جذابتر شود‌. برای مثال سوپرایزهایی که نویسندگان در دل داستان برایتان جا داده‌اند تا همواره بتوانند از عنصر غافلگیری استفاده کرده و شما را متحیر کنند. آنها خط سیر از پیش تعیین شده‌ای برای پیشبرد ماجراهای داستان ندارند و همین باعث می‌شود که در سریال بالانس و تعادل خاصی دیده نشود. اما در کل میتوان گفت داستان سریال “Barry” جذابیت کافی برای همراه کردن مخاطبان با خود را دارد.

نتیجه گیری…

سریال Barry

بررسی سریال Barry
سریال Barry

نمره سایت ساعت 7

(خوب)

(خوب)

آقای سوپر استار!

تماشای سریال “Barry” را نمیتوان صرفاً برای خندیدن و فراهم کردن لحظات مفرح انتخاب کرد. زیرا اگرچه سریال به مرور در خلق صحنه‌های کمدی و طنز پیشرفت می‌کند، اما در اعماق داستانش حرف‌هایی جدی و مهمی برای گفتن دارد و آنها باید برای بیان منظورشان بینندگان را تحت تاثیر قرار دهند. پس طبیعی‌ست که در طول سریال در کنار سکانس‌های طنز شاهد سکانس‌هایی غمگین و حتی گاهی تلخ و تاریک باشیم. اگر صبور باشید و به داستان و شخصیت‌های سریال “Barry” زمان بدهید مطمئناً شما را ناامید نخواهند کرد. این سریال کاملاً ارزش وقتی را که برای تماشای آن صرف می‌کنید را دارد.

امیدواریم از مطلب ” بررسی دو فصل اول سریال Barry ” لذت برده باشید تا بعد…

داغترین‌ها

آخرین مطالب به روز شده

مشترک شدن در این بحث
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
اسکرول به بالا