بررسی فصل اول سریال Ted Lasso / فوتبال زندگیست

Ted Lasso / تِد لَسو سریالی کمدی درام ورزشی‌ست که توسط Bill Lawrence, Jason Sudeikis, Joe Kelly و Rendan Hunt ساخته شده است. این سریال داستان یک مربی فوتبال آمریکایی به نام تد لَسو را به تصویر می‌کشد که به لیگ برتر انگلیس برای سرمربی‌گری وارد می‌شود و اتفاقات جالبی را در داستانش رقم می‌زند. فصل اول این سریال در تاریخ 14 آگوست 2020 تا 2 اکتبر 2020 در 10 قسمتِ 30 دقیقه‌ای از شبکه Apple TV+ منتشر شد و با استقبال بسیار خوب مردم و منتقدین رو به رو شد. از جمله بازیگران مطرح این سریال میتوان به Jason Sudeikis در نقش تِد لَسو، Hannah Waddingham در نقش ربکا ولتون و Brett Goldstein در نقش روی کنت اشاره کرد. در ادامه با سایت ساعت هفت با بررسی فصل اول سریال Ted Lasso همراه باشید.

اگر به دنبال خواندن مطالب بیشتر در مورد سریال های برتر می‌گردید به لیست بهترین سریال ها مراجعه کنید…

مطلب مرتبط: معرفی بهترین سریال های سال 2020

بررسی فصل اول سریال Ted Lasso

 بررسی فصل اول سریال Ted Lasso “فوتبال زندگیست” 

اگر به دنبال یک سریال صرفا طنز می‌گردید، سریال تد لسو به هیچ عنوان به شما پیشنهاد نمی‌شود! چراکه تد لسو بیشتر از اینکه یک سریال طنز باشد یک سریال انگیزشی‌ست که قدرت باور را نشانه رفته است. اگر به شکل دیگری به این سریال نگاه کنید، مسلما تاثیر لازم را نخواهید گرفت. تد لسو شخصیت بامزه و یا اتفاقات آنچنان خنده‌دار در دل خود ندارد. بیشتر دقایق اصلی سریال به جای اینکه شما را به خنده بیندازد، شما را به فکر فرو می‌برد. اما با این حال سریال حس و حال خوبی دارد. سرچشمه‌ی این حس، شخصیتهای سریال مخصوصا شخصیت تد لسو است که بسیار پرانرژی‌ست و به راحتی شما را درگیر داستان می‌کند. درگیری که تا دقایق پایانی فصل اول ادامه پیدا می‌کند.

بعد از پایان سریال تد لسو به این نتیجه خواهید رسید که پیروزی فقط برنده شدن در میدان مسابقه نیست، بلکه یکی شدن و اهمیت دادن به یکدیگر و در کل تیم شدن، پیروزی نهایی محسوب می‌شود. سریالی که فراتر از انتظارتان تاثیری عمیقی روی شما می‌گذارد. بعد از اتمام سریال به دیالوگ‌های پرمعنی و همینطور لحظاتِ درخشانِ طنز و تلخش فکر خواهید کرد. تا شاید تحول درستی به واسطه انرژی که در تد لسو وجود دارد، در شما شکل بگیرد. انرژیی که “شخصیتِ تد لسو” در تمام لحظاتِ سریال بی‌وققه به بیننده منتقل می‌کند و به این واسطه یک حس کم‌نظیر را در طول اثر برایتان بوجود می‌آورد.

بررسی فصل اول سریال Ted Lasso

تد لسو مربیی که هیچ دانشی از رشته فوتبال ندارد و در آمریکا به عنوان مربی فوتبالِ آمریکایی فعالیت می‌کرد. او با قرادادی جنجالی به عنوان سرمربی تیم فوتبالِ(خیالی) “ای اف سی ریچموند” به لیگ برتر انگلستان ملحق می‌شود. تیم “ای اف سی ریچموند” به تازگی با مدیریت جدیدش خانم ربکا ولتون مسیر جدیدی را در پیش گرفته است. در ابتدا تمام طرفداران تیم و خبرنگاران با او مخالفت می‌کنند. حتی بازیکنان تیم نیز او را جدی نمی‌گیرند و همه به تمسخر او مشغول می‌شوند. نکته جالب اینجاست حتی مدیریت باشگاه نیز برای اینکه به نوعی از همسر سابق خود انتقام بگیرد او را به تیم آورده تا تیم شکست بخورد!

 اما تد لسو پیروزی و باخت را در نتیجه مسابقه نمی‌بیند.. شخصیت منحصر به فرد او کم کم کاری می‌کند که همه مجذوب او شوند. تد لسو شخصیتی‌ست که به همه اهمیت می‌دهد و با همه رفتار دوستانه‌ای دارد. حتی در سخترین شرایط نیز از کوره در نمی‌رود و فقط با لبخند و مهربانی پاسخ می‌دهد. به موقع شوخی می‌کند و به موقع بلد است چطور به بازیکنانش انگیزه و امید بدهد. با اینکه او در کارش دانشی ندارد اما مهربانی، علاقه و باور برایش مسیر را هموار کرده و باعث می‌شود به قلب همه نفوذ ‌کند… همین نفوذ عاملی می‌شود که تمام تیم از درون و بیرون با هم متحد و یکی شوند.

بررسی فصل اول سریال Ted Lasso

فوتبال زندگیست این صحبت را “دنی روهاس” بازیکن تازه وارد تیم “ای اف سی ریچموند” در طول سریال بارها گوشزد می‌کند. مانند پستی و بلندی‌های هر زندگیی که علاوه بر لحظات دوست داشتنی‌، پر از شکست‌ها و ناراحتی‌هاست… مانند زندگی لحظه‌ای از خوشحالی به هوا می‌پرید و دقیقه‌ای دیگر غرق در اشکهایتان هستید. فوتبال دنیای بی‌انتهایی از احتمالات غیرقابل پیش‌بینی‌ست. مانند زندگی که دقایق پیش رویمان را نمی‌توانیم حدس بزنیم و همیشه هستند لحظاتی که زندگی ما را دچار تحول کنند. این لحظات، غم و خوشی‌های زندگی ما را تشکیل می‌دهند و بدون هریک از آنها زندگی طعم حقیقی خود را از دست می‌داد و به بیابانی خشک تبدیل می‌شد. اما لحظات مختلف زندگی ما همان ابرهایی هستند که به این خاک خشک قدرت رویش جوانه‌های تازه بخشید‌ه‌اند.

 بخشهایی از فصل اول سریال Ted Lasso در نکوهش قضاوت کردن بی‌جا حرف‌های زیبایی درونش دارد. بعضی وقتها به راحتی از روی ظاهر یا بسیاری دیگر از فاکتورهایی که به عنوان ملاک برای خودمان در ذهنمان ساختیم، افراد مختلف را مورد قضاوت قرار می‌دهیم. بدون اینکه بدانیم دقیقا در مورد چه کسی در حال اظهار نظر هستیم و اصلا صلاحیت قضاوت کردن آن فرد را داریم یا شرایط گذشته و حالش را در جریان هستیم؟ اما همیشه به خودمان اجازه می‌دهیم در مورد دیگران نظر بدهیم و با صدای بلند قضاوت‌های نادرست و شاید تاحدودی درست خود را در مورد دیگران به زبان بیاوریم. اما سریال گوشزد می‌کند به جای قضاوت بهتر است در زندگی دیگران کنجکاوی کنید! حداقل کنجکاوی باعث می‌شود با اطلاعات درستی در مورد افراد مختلف نظر بدهید…

بررسی فصل اول سریال Ted Lasso

در سریال تد لسو با شخصیت‌های زیادی رو به رو خواهید شد. از بازیکنان درون زمین، کادر فنی و عوامل بیرونی تیم، طرفداران تیم  که بخش اصلی داستان را تشکیل می‌دهد. همینطور حاشیه‌ها و زندگی شخصی بازیکنان اصلی، مربیان و رئیس باشگاه که به نوعی برای آشنایی بیشتر با شخصیت‌ها به این بخش‌ها پرداخت شده است. علاوه بر شخصیت‌ها، سریال دارای لحظات بامزه، صحنه‌های دارم و اتفاقات پر فراز و نشیب است و کم کم در طول مسیرش شما را به یکی از طرفداران تد لسو و تیم ای اف سی ریچموند تبدیل می‌کند. بازی Jason Sudeikis در نقش تولسو یکی از عوامل موفقیت سریال محسوب می‌شود او به خوبی در لحظات مختلف شور و حس را به بیننده منتقل می‌کند و نمی‌گذارد سریال از مسیرش خارج شود. عامل دیگر موفقیت سریال تعداد قسمت‌های کم و زمان کوتاه آن است. سریال بدون اینکه زمان زیادی از شما بگیرد داستانش را با جزئیات مناسب برایتان روایت می‌کند و شما را در طول این مسیر درگیر نگه می‌دارد.

 نتیجه گیری… 

فصل اول سریال Ted Lasso یک شروع قدرتمند برای این سریال دوست داشتنی محسوب می‌شود. سریال به خوبی با معرفی شخصیت‌ها و روایت یک داستان غیرقابل پیش‌بینی لحظات جذابی را برایتان بوجود می‌آورد و با پایان زیبایش باید منتظر درخشش بیشتر سریال در فصل دوم بمانیم. با اینکه طنز سریال تد لسو آنچنان شیرین نیست (شاید بتوان به این مورد سریال ایراد وارد کرد) اما سریال دارای یک داستان عمیق و انگیزشی‌ست که به شدت شما را تحت تاثیر قرار داده و درسهای زیادی برایتان در درونش وجود دارد. دیدن این سریال به خاطر مدت زمان کم و درون مایه قویش حتما به شما توصیه می‌شود.

سریال Ted Lasso فصل اول

بررسی فصل اول سریال Ted Lasso

نمره سایت ساعت 7 (ارزش اثر)

(عالی)

(عالی)

فوتبال زندگیست

فصل اول سریال Ted Lasso یک شروع قدرتمند برای این سریال دوست داشتنی محسوب می‌شود. سریال به خوبی با معرفی شخصیت‌ها و روایت یک داستان غیرقابل پیش‌بینی لحظات جذابی را برایتان بوجود می‌آورد و با پایان زیبایش باید منتظر درخشش بیشتر سریال در فصل دوم بمانیم. با اینکه طنز سریال تد لسو آنچنان شیرین نیست اما سریال دارای یک داستان عمیق و انگیزشی‌ست که به شدت شما را تحت تاثیر قرار داده و درسهای زیادی برایتان در درونش وجود دارد.

امیدواریم از مطلب ” بررسی فصل اول سریال Ted Lasso ” لذت برده باشید تا بعد…

مشترک شدن در این بحث
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
اسکرول به بالا