همه چیز در مورد سریال ارباب حلقه ها / معرفی بازیگران، داستان و…

بیش از سه سال از انتشار اولین اخبارِ ساختِ سریالی از روی دنیای ارباب حلقه‌هایِ تالکین توسط آمازون می‌گذرد. کم کم در حال نزدیک‌‌تر شدن به انتشار یکی از مورد انتظارترین سریال‌های چند سال اخیر هستیم، سریالی که طبق برنامه قرار است فصل اول آن در سال ۲۰۲۱ منتشر شود. در این مطلب قصد داریم تا با آخرین اخبار و اطلاعات موثق در مورد سریال در خدمت شما باشیم.این مطلب به مرور در روزها و هفته‌های آینده به روز خواهد شد. در ادامه با سایت ساعت هفت با مطلب ” همه چیز در مورد سریال ارباب حلقه ها ” در خدمت شما هستیم.

انتشار اولیه: 30 دی 1399

به روز رسانی: 6 فرودین 1400 (اطلاعات به روز شد)

این مطلب در آینده با اطلاعات جدید و بیشتر به روز خواهد شد…

همه چیز در مورد سریال ارباب حلقه ها / معرفی سریال ارباب حلقه‌ها (مقدمه)

سریال ارباب حلقه ها یک اثر جنجالیِ بزرگ براساسِ یکی از فانتزی‌ترین رمان‌های تاریخ به همین نام نوشته J. R. R. Tolkien می‌‌باشد. در سال 2017 رقابتی بین نت فلیکس، اچ بی او و آمازون برای ساخت سریال ارباب حلقه‌ها شکل گرفت. در یک حرکت غیرمنتظره مدیر عامل کمپانی آمازون “جف بزوس” شخصا وارد مذاکره برای بدست آوردن حق امیتاز این سریال شد. نهایتا در نوامبر همان سال استودیوی آمازون با مبلغ باور نکردنی 250 میلیون دلار توانست امتیاز ساخت این سریال را بدست بیاورد. برای ساخت این سریال مبلغ 1 میلیارد دلار در ابتدا اختصاص داده شده که می‌تواند آن را به پرهزینه ترین سریال تاریخ تاکنون تبدیل کند.

J.D. Payne و Patrick McKay که هیچ اثر شناخته شده‌ای را در کارنامه خود ندارند، به عنوان سازندگان این سریال معرفی شده‌اند. در اواسط فوریه 2019 گروه نویسندگان سریال کار خود را در اتاق فکری بسیار محافظت شده در لوس آنجلس آغاز نمودند. از نویسندگان سریال میتوان به جنیفر هاتچیسون (نویسنده اپیزودهایی از سریال‌های بهتره با ساول تماس بگیری و بریکینگ بد)، هلن شنگ (نویسنده اپیزودهایی از سریالهای ۱۳ دلیل برای اینکه و هانیبال)، جاستین دوبل (نویسنده اپیزودهایی از سریال فرنچ)، جیسون کیهیل (نویسنده اپیزودهایی از سریالهای سوپرانوز و فرنچ)، استفانی فولسوم (نویسنده فیلمهای داستان اسباب بازی 4 و تور: راگناروک) به عنوان تنها بخشی از نویسندگان پرتعداد این سریال نام برد.

فیلم برداری سریال از فوریه ۲۰۲۰ در اوکلند نیوزلند پس از مذاکره شرکت آمازون با دولت نیوزلند(مکانی که در آنجا سه گانه ارباب حلقه‌ها ساخته شده است) آغاز شد. در مقطعی در مارس فیلم‌برداری سریال به خاطره همه‌گیری کرونا تعطیل شد اما در سپتامبر ۲۰۲۰ فیلم‌برداری سریال از سر گرفته شد. این سریال قرار است در پنج فصل ساخته و منتشر شود و فصل اول سریال طبق برنامه در هشت قسمت در سال ۲۰۲۱ منتشر خواهد شد اما تاکنون تاریخ دقیقی برای آن مشخص نشده است.

در اخبار جدید اعلام شده که Wayne Che Yip کارگردانی چهار قسمت از سریال را برعهده خواهد داشت. او کارگرانی سریال‌ها و فیلم‌های مخلتفی را در کارنامه خود دارد که از مهمترین‌ آنها می‌توان به کارگردانی سریال‌های Hunters ، Doom Patrol و Doctor Who اشاره کرد. ضمن اینکه او کارگردانی فیلم Utopia محصول سال 2013 را نیز برعهده داشته است.

داستان سریال ارباب حلقه‌ها در چه دوره زمانی از سرزمین میانه قرار دارد؟

داستان سریال در عصر دوم سرزمین میانه و قبل از رویدادهای فیلم‌های هابیت و ارباب حلقه‌ها در جریان است. با ظهور دوباره شر در سرزمین میانه شخصیت‌های داستان درصدد مقابله با آن هستند.

همه چیز در مورد سریال ارباب حلقه ها / معرفی بازیگران، داستان و...

همه چیز در مورد سریال ارباب حلقه ها / کمی بیشتر از دنیای آردا و عصر دوم سرزمین میانه :

جهان خیالی که تالکین خلق کرده است بسیار بزرگ‌تر از وقایع هابیت و ارباب حلقه هاست. “سرزمین میانه” ‌بخشی از جهانی بزرگ‌تر به نام “آردا” است. در طول چندین دهه کار و تلاش تالکین (که بسیاری از آنها بعد از مرگ تالکین منتشر شد) تاریخچه مفصلی از آردا خلق کرد. از خلقت جهان تا دوره مدرن انسانها توسط او بوجود آمد. دوره تاریخی آردا به چهار قسمت تقسیم می‌شود که هرکدام از آنها بین صدها تا هزاران سال طول کشیده است.

عصر دوم به صورت بسیار خلاصه‌ در اوایل قسمت نخست سه‌گانه فیلم‌های ارباب حلقه‌ها مرور می‌شود. دوره‌ای که بین ناپدید شدن مورگوت (لرد تاریکی اصلی) و قدرت گرفتن و شکست اولین خدمت‌کارش سائرون ادامه دارد. عصر دوم با ظهور و سقوط امپراطوری نومنور، ایجاد حلقه‌های بیست‌تایی قدرت و تشکیل آخرین اتحاد بین انسان‌ها و الف‌ها برای مبارزه با سائرون تعریف می‌شود.

عصر دوم، دوره‌ایست که سائرون شروع به تحکیم قدرت خود و جمع آوری قدرت‌های باقی مانده از اربابش مورگوت می‌شود. سائرون که در فریب و نیرنگ مهارت دارد، الف‌ها را برای ساخت حلقه‌های قدرت و دادن سلاح مورد نیاز به او برای تسلط بر سرزمین میانه ترغیب می‌کند. این حلقه‌ها توسط لردِ الف و استاد جواهرسازی به نام “سلبریمبور” ساخته می‌شوند. او خیلی دیر متوجه نقشه حقیقی سائرون و هدف واقعی او می‌شود.

در ابتدا سائرون در جنگی که بین او و انسان‌ها در می‌گیرد، شکست می‌خورد. اما روح او زنده می‌ماند و دوباره در موردور قدرت را در دست می‌گیرد. در جنگ برعلیه او خوشبختانه همه انسان‌ها نابود نمی‌شوند. باقی مانده انسان‌ها به سرزمین میانه بازمی‌گردند و دو امپراطوری بزرگ گوندور و آرنور را شکل می‌دهند‌. در جنگ نهایی در این دوره زمانی، اتحاد انسان‌ها و الف‌ها سائرون را نابود می‌کند اما در حقیقت او باز شکست نخورده و قدرت او به حلقه اصلی (The One) متصل است و دنیای ارباب حلقه‌ها به سمت عصر سوم تا بازگشت قدرت سائرون و نابودی حلقه در آن عصر ادامه پیدا می‌کند.

با وجود اینکه ما می‌دانیم داستان سریال در عصر دوم در جریان است بسیاری از جزئیات، شخصیت‌ها و داستان‌ها در این دوره زمانی قابل پیش بینی‌ نیست چراکه این دوره نزدیک به ۳۵۰۰ سال به درازا می‌کشد و دوم اینکه این دوره به خوبی تعریف نشده است‌. در حقیقت تالکین بعد از آخرین کتابش در سال ۱۹۵۵ هیچ چیزی در این مورد منتشر نکرده است. بیشتر اطلاعاتی که ما داریم از نوشته‌های باقی مانده پس از مرگ او بدست آمده است.

در کل باید تا انتشار اطلاعات بیشتر در مورد سریال منتظر بمانیم. این بخش با اطلاعات بیشتر در آینده به روز خواهد شد.

همه چیز در مورد سریال ارباب حلقه ها / معرفی مهمترین بازیگران سریال ارباب حلقه‌ها: 

همه چیز در مورد سریال ارباب حلقه ها / معرفی بازیگران، داستان و...

به جز بازیگرانی که در زیر به صورت مفصل به معرفی آنها پرداختیم بازیگرانی که در عکس بالا مشاهده می‌کنید نیز از جمله بازیگران جدید معرفی شده هستند. شاید علاقه مندان به سریال‌های تلوزیونی Petter Mullan را برای ایفای نقش در سریال WestWord به خاطر بیاورند اما باقی بازیگران نقش آنچنان پررنگی در پرونده خود ندارند. هنوز از نقشی که این بازیگران در سریال در آن به ایفای نقش می‌پردازند یا میزان اهمیت نقششان در سریال خبری منتشر نشده است.

همه چیز در مورد سریال ارباب حلقه ها / Robert Aramayo

رابرت آرمایو (Robert Aramayo) بازیگر 28 ساله انگلیسی است که شاید بتوان پررنگ‌ترین حضور او در عرصه بازیگری را ایفای نقش جوانی ند استارک در سریال محبوب گیم آف ترونز به شمار آورد. آرماریو در سریال ارباب حلقه ها به عنوان شخصیت اصلی و در نقش بلدور ظاهر خواهد شد. البته او پس از کش و قوس هایی و در ژانویه 2020 جایگزین ویل پورتر هم وطن انگلیسی خودش شد.

همه چیز در مورد سریال ارباب حلقه ها / Nazanin Boniadi

نازنین بنیادی (Nazanin Boniadi) بازیگر 40 ساله‌ی ایرانی الاصل ساکن کشور انگلستان می‌باشد. از جمله آثار معروف این بازیگر میتوان به فیلم های Hotel Mumbai و Bombshell و سریال‌هایی هم چون How I met your Mother و Homeland اشاره نمود. بنیادی نیز جزو بازیگران اصلی سریال مورد انتظار ارباب حلقه‌ها است که تاکنون جزئیات خاصی از کاراکتر او در این سریال وجود ندارد.

همه چیز در مورد سریال ارباب حلقه ها / Owain Arthur

آولین آرتور (Owain Arthur) بازیگر 37 ساله ولزی می‌باشد. او نیز همانند اکثر بازیگران این مجموعه آثار شناخته شده‌ی زیادی در کارنامه‌اش مشاهده نمی‌شود. حضور در نقش‌های فرعی مینی سریال‌های Babylon و The Place را می‌توان پررنگ‌ترین حضور تلوزیونی او به شمار آورد. تاکنون اطلاعات دقیقی از کاراکتری که او قرار است نقش آن را در سریال ایفا کند در دست نمی‌باشد اما به نظر میرسد که آرتور نیز جزو بازیگران اصلی سریال ارباب حلقه‌ها محسوب می‌شود.

همه چیز در مورد سریال ارباب حلقه ها / Morfydd Clark

مورخید کلارک (Morfydd Clark) بازیگر 31 ساله سوئدی‌ست که سالهای اخیر شاهد حضور او در فیلم‌های متفاوتی از جمله Eternal beauty و Saint maud و همینطور سریال‌هایی معروفی چون نیروی اهریمنی‌اش و مینی سریال دراکولا بوده‌ایم. کلارک در این سریال نقش جوانی گالادریل ملکه الفی نولدور ظاهر شده است. نقشی که در سری فیلم‌های ارباب حلقه‌ها کیت بلانشت ایفاگر آن شخصیت بود.

همه چیز در مورد سریال ارباب حلقه ها / Tom Budge

تام باج (Tom Budge) بازیگر 38 ساله استرالیایی است. از جمله کارهای کم شمار این بازیگر میتوان به فیلم Son Of a Gun محصول 2014 و مینی سریال The Pacific  را نام برد. نام باج در سال 2020 به عنوان یک کاراکتر نامشخص در لیست بازیگران اصلی سریال ارباب حلقه‌ها توجه همگان را به خود جلب نمود.

همه چیز در مورد سریال ارباب حلقه ها / Ema Horvath

اما هورواث (Ema Horvath) بازیگر 27 ساله آمریکایی‌ست. او نیز از بازیگران نه چندان مشهور سریال محسوب می‌شود که آثار درخشانی در کارنامه‌اش به چشم نمی‌خورد شاید بتوان حضور در نقش اصلی فیلم ترسناک What Lies Below و سریال Dont Look Deeper را از برجسته‌ترین آثار این بازیگر جوان به شمار آورد. از نقش هورواث در سریال ارباب حلقه‌ها تا کنون اطلاعات مشخصی در دست نمی‌باشد.

اسماعیل انریکه کروز کردوا (Ismael Cruz Cordova) بازیگر 33 ساله‌ی پورتوریکوئی است. از جمله آثار مشهور او میتوان به فیلم Miss Bala و سریالهای Ray Donnovan و  The Undoing اشاره نمود. از کردوا نیز به عنوان یکی از بازیگران اصلی سریال ارباب حلقه‌ها نام برده شده است که نقش او نیز همجنان فاش نشده باقی ماند و اطلاعات دقیقی از آن در دست نمی‌باشد.

همه چیز در مورد سریال ارباب حلقه ها / Markella Kavenagh

مارکلا کاونا (Markella Kavenagh) که به خاطر بازی در آثاری هم چون Romper Stomper, Picnic at Hanging Rock و The Cry شناخته شده است به عنوان یکی از شخصیت‌های اصلی در سریال حضور دارد. او قرار است در سریال ارباب حلقه‌ها در نقش Tyra ظاهر شود که اطلاعات دقیقی از نقش این کاراکتر در داستان سریال موجود نمی‌باشد.

همه چیز در مورد سریال ارباب حلقه ها / Joseph Mawle

جوزف ماوله (Joseph Mawle) بازیگر 46 ساله انگلیسی است. شاید بتوان ماوله را یکی از سرشناس‌ترین بازیگران این مجموعه به شمار آورد که یکی از معروفترین کارهای او ایفای نقش بنجن استارک در سریال گیم آف ترونز می‌باشد. طبق اطلاعات موجود ماوله در سریال ارباب حلقه‌ها در نقش شخصیتی به نام Oren ظاهر خواهد شد.

اولین تصاویر یا ویدیو رسمی از سریال ارباب حلقه‌ها:

تاکنون عکس و تریلری از سریال منتشر نشده است.بعد از انتشار این بخش به روز می شود.


امیدوارم از مطلب ” همه چیز در مورد سریال ارباب حلقه ها / معرفی بازیگران، داستان و… ” لذت برده باشید.

مشترک شدن در این بحث
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
احسان
احسان
۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱:۱۱ ب.ظ

چقدر بد که ندیدمشون

اسکرول به بالا