آیا Miquella همان Melinaست؟

قضیه‌ی St. Trina را با توضیحات Screenrant آغاز می‌کنیم و بعد به سراغ تئوری‌ Timdiggity در یوتیوب می‌رویم تا ببینیم بازیکنان چه ایده‌هایی نسبت به این کاراکتر مرموز دارند. تا قبل از انتشار DLC بازی Elden Ring می‌توان ساعت‌ها درباره‌ی St. Trina صحبت کرد و داستان سرائیدa و درباره‌ی تمام زوایای پنهان آن ساعت‌ها حرف زد اما بهترین پاسخ در DLC بازی است که باید تا اول تیر ماه صبر کنیم، اما انسان می‌تواند خیلی عجول باشد، درست نمی‌گویم؟

مطالب مرتبط با بازی الدن رینک را در صفحه دنیای الدن رینگ مطالعه کنید.

وب‌سایت Screenrant مبحث St. Trina را اینگونه آغاز می‌کند که همواره در بازی‌های From Software کاراکترهایی مرموز وجود دارند که در Loreها نقش پررنگی دارند ولی رویکرد سازندگان در قبال داستان آنها بسیار مینیمالیستی است که ترجیح می‌دهند داستان بازی را با چند خط نوشته درباره‌ی یک آیتم و یا یک خط دیالوگ بیان کنند. معمولاً هم بسیاری از نکات را در طراحی‌های سازه‌ها و مجسمه‌ها پنهان می‌کنند (مانند سری Dark Souls و Bloodborne).

در Elden Ring بخاطر حضور جورج آر. آر. مارتین و پیش‌زمینه‌ی داستانی او، قضیه کمی جدی‌تر است. داستان Elden Ring بسیار متمرکزتر از Bloodborne و Dark Soulsها است (که به شخصه معتقدم بهترین داستان From Software متعلق به Bloodborne است)(یکی از کاراکترهایی که اتفاقاً شبیه St. Trinaست و فقط در Loreها درباره‌اش صحبت شده، Irreverent Izzy از Bloodborne است که بسیار از ساخته‌های دست او را در بازی پیدا می‌کنیم ولی هیچ وقت خود او را ملاقات نمی‌کنیم).

مباحثی پیرامونی St. Trina و آیا Miquella همان Melinaست؟

سَنت ترینا یکی از چهره‌هایی است که فقط در توضیحات آیتم‌ها از او یاد شده است اما تجهیزات و آیتم‌های بسیاری به او گره خورده است که تصویر کامل‌تری از او بروز می‌دهند. به راحتی می‌توان حدس زد که St. Trina برای بسط دادن داستان پس‌زمینه‌ی Elden Ring بوجود آمده تا جزئیات بیشتری به داستان مارتین و Ftom Software بیافزاید. از شمشیر St. Trina تنها یک خط درباره‌ی او می‌یابیم که اطلاعاتی مشابه Gwyndolin از Dark Souls را به ما یادآور می‌شود. این Lore می‌گوید “St. Trina یک شخصیت مرموز است. برخی می‌گویند او یک دختر جوان زیباست و برخی مطئمن هستند که او یک پسر است”.

در عین حال سرنخ‌های زیادی در طول بازی و کندوکاو سرزمین‌ها و آیتم‌های بازی وجود دارد که به شما نشان می‌دهند که St. Trina در واقع کاراکتری است که بازیکنان می‌توانند در طول بازی پیدایش کنند، میکوئلا.

اولین ارتباط بین آنها این است که هر دو با موضوع خواب (sleep) در ارتباط هستند. میکوئلا در شفیره‌ای به خواب یا Sleep رفته است و شمشیر St. Trina و تیرهای مرتبط به آن همین وضعیت Sleep را بوجود می‌آورند (این یک نکته‌ی مهم است زیرا تنها کسی که در بازی می‌تواند Player بازی را در خواب فرو ببرد Melina است، حتماً این مورد را بخاطربسپارید که در این مقاله به سراغ تئوری Melina همان Miquella است خواهم رفت). علاوه‌بر این از مشعل St. Trina می‌فهمیم که “حکاکی‌ها چهره‌ی St. Trina را به تصویر می‌کشند (این چهره با چهره‌ی Melina قبل از برداشتن هودی‌ از سرش کاملاً مشابه هم هستند) اما به شکل بزرگسالان تا حدودی عصبی”. در ابتدا این Lore گیج‌کننده است تا اینکه به Malenia و درخت هالیگِ میکوئلا می‌رسید. از Remembranceئه Malenia متوجه می‌شویم که “میکوئلا و مَلِنیا هر دو فرزندان یک خدا هستند، بنابراین هر دو Empyreanئی هستند، اما از بدو تولد دچار مصیبت‌های بزرگی شده‌اند. یکی با کودکی ابدی نفرین شده و دیگری از درون پوسیده”.

با نگاهی به کتاب‌های پخت‌وپَز (Fevor’s Cookbook که معنایش می‌شود کتاب پخت‌وپز Fevor) می‌توانیم ارتباط بیشتری بین این دو بیابیم. یکی از این کتاب‌ها می‌گوید که “توسط مردی که کاملاً مجذوب St. Trina شده بود نوشته شده است. کسی که جستجوی خود را در خواب ادامه داد”. این مورد یکی از چندین کتاب پخت‌وپز در Elden Ring است که هر کدام موضوع خاص خود را دارند، اما کتاب پخت‌وپز شماره‌ی ۳ موردی منحصربه‌فرد است این کتاب دستورات ساخت Bewitching Branches را می‌دهد. این آیتم هیچ ارتباطی با St. Trina ندارد ولی در توضیحاتش بیان می‌شود که “شاخه‌ی درختی است که با طلای خالص برکت داده شده است… میکوئلا امپریانیی است که به خوبی یاد گرفته چگونه [مردم را] فریفته‌ی خود کند‌”.

مباحثی پیرامونی St. Trina و آیا Miquella همان Melinaست؟

با توجه به سردرگمی درباره‌ی جنسیت St. Trina این مورد را می‌توان تا حد زیادی به ظاهر میکوئلا نسبت داد. در سینماتیک اولیه‌ی بازی Mohg را می‌بینیم که Miquella را در آغوش دارد که ظاهر میکوئلا (صورتش پیدا نیست) شبیه دختران است. همین سردرگمی را می‌توان در پیروان St. Trina نیز مشاهده کرد که با دیدن ظاهر او، ایشان را دختر یا پسر اِنگاشته‌اند. بازیکنانی که Golden Order Principia را در بازی پیدا می‌کنند می‌توانند به سِحرِ Radagon’s Rings of Light دست یابند که Loreاش می‌گوید “میکوئلای جوان، بنیادگرایی (Fundamentalism) را رها کرد” که می‌تواند توضیحی درباره‌ی ناپدید شدن ناگهانی St. Trina در توضیحات آیتم شمشیر او داشته باشد (موردی دیگر که حضور ناگهانی و غیبت ناگهانی Melina را در جای جای بازی توضیح می‌دهد). همین آیتم این لحظه را (کنار گذاشتن بنیادگرایی) به عنوان “آغاز طلای خالص” نشان می‌دهد که می‌تواند توضیح دهد چرا اقلامی مانند گُل سنت ترینا (St. Trina’s Lily) و گُل میکوئلا (Miquella’s Lily) بسیار شبیه هم هستند. گُل سنت ترینا می‌تواند نماد دوره‌ای از زندگی Miquella باشد که به Golden Order اعتقاد داشت. اما بیماری Scarlet Rot خواهرش Malenia کم‌کم اعتقادات او را تحت شعاع قرار داد و سُست گردانید و نشان می‌دهد Unalloyed Gold Needle چگونه در کنترل Scarlet Rot درون خون خواهرش نقش دارد. آیتمی که نشان می‌دهد چگونه او اعتقادات ضد Golden Order خود را بوجود آورد.

آیا Miquella همان Melinaست؟

اکیداً توصیه می‌کنم ویدئوی timdiggity در یوتیوب را ببینید زیرا این تئوری متعلق به اوست و یوتیوبرهای دیگر هم درباره‌اش صحبت کرده‌اند.

داستان منطقه Mountaintops of the Giants / داستان بازی الدن رینگ قسمت هفتم

در ابتدا تمام آیتم‌هایی که به St. Trina اشاره می‌کنند همگی دارای ویژگی Sleep هستند. از طرفی شمشیر St. Trina می‌گوید که عده‌ای او را به صورت دختری زیبا دیده‌اند اما عده‌ای دیگر کاملاً مطئمن هستند که St. Trina پسر است. این دوگانگی چیست؟ در طبیعت Elden Ring نیز ما شاهد گُل میکوئلا به نام Miquella’s Liliy و گُل ترینا یا Trina’s Lily هستیم که دقیقا یک ظاهر را دارند ولی یکی بنفش و کبود رنگ و دیگری طلایی رنگ است. Timdiggity سپس به مشعل St. Trina اشاره می‌کند و طرح صورت St. Trina که بر روی مشعل حکاکی شده است. بیاد بیاورید اولین‌بار که Melina در Site of Grace ما را ملاقات کرد، در این زمان او هود خود را بر روی سر انداخته است، حال اگر تصویر St. Trina را کنار این لحظه از ملاقات Melina قرار دهیم، دقیقاً مانند سیبی هستند که از وسط دو نیم شده است. جالب است که چشم چپ St. Trina دارای خالکوبی است که زیر موهای پنهان شده است و ما می‌دانیم که چشم چپ Melina هم همین خالکوبی را دارد.

در تصویر حکاکی شده‌ روی مشعل St. Trina او را می‌بینیم که موهایش نیمی از چهره‌اش را پوشانده و در مرکز پیشانی یک چشم نمایان است که می‌تواند ارجاع به چشم مهروموم شده‌ی Melina داشته باشد که بنفش رنگ است. حال تمام ابزار و سلاح‌های St. Trina که وضعیت Sleep ایجاد می‌کنند نیز بنفش رنگ هستند. بر همین اساس Timdiggity نیز Melina را Alter egoیِ St. Trina می‌خواند که آن وجهه‌ی زنانگی او را کامل می‌کند (میکوئلا وجهه‌ی مردانگی).

یک سند دیگر که این تئوری را تقویت می‌کند، آن است که در پای کوره‌ی عظیم غول‌های کوهستان وقتی که می‌خواهیم آن را شعله‌ور کنیم، Melina با لمس دستان بازیکن او را خواب می‌کند. در واقع او تنها کسی است که می‌دانیم چنین توانایی دارد. اما یک صحنه در بازی هست که جالب توجه است، آن هم زمانی که Ranni را در کلیسایی که Kale نیز آنجاست ملاقات می‌کنیم. او Kale را در خواب فرو برده و یک Spirit Summon به ما می‌دهد، در همین جا او اشاره به صاحب پیشین Torrent می‌کند. چه کسی صاحب قبلی Torrent است؟ بسیاری بر این عقیده هستند که Miquella صاحب قبلی اوست و با توجه به پوستر DLC او را می‌بینیم که سوار Torrent شده است. اما اگر Miquella صاحب قبلی Torrent است، چرا Melina سوار Torrent شده است؟ چرا سوت احضار تورنت را او به ما می‌دهد؟ چون Miquella و Melina یکی هستند. 

مباحثی پیرامونی St. Trina و آیا Miquella همان Melinaست؟

در واقع زمانی Ranni در کلیسا ظاهر می‌شود که Melina تورنت را به شما می‌دهد و این دیالوگ Ranni که درباره‌ی صاحب قبلی Torrent صحبت می‌کند، نیازمند تحویل گرفتن تورنت از مِلیناست. یعنی باید تورنت را بگیرید تا Ranni ظاهر شود. اگر Miquella همان Melina نبود پس نیازی نبود که Ranni بعد از تحویل تورنت ظاهر شود و از صاحب قبلی تورنت صحبت کند (برای فهم بهتر این استدلال Timdiggity به خود ویدئوی او در یوتیوب مراجعه کنید). در پوستر DLC ما می‌بینیم که Miquella شبیه Melina بر روی Torrent نشسته است و هر دو پا را به پهلوی Torrent نهاده (علت این استایل نشستن بر روی اسب که در بازی می‌بینید به قرن ۱۷ام و ۱۹ام اروپا بر می‌گردد که سنت اروپائیان بود و اینطور فکر می‌کردند که زنان در این حالت امن‌ترند و کمتر زنانگی خود را نشان می‌دهند، که باعث مرگ بسیاری از زنان می‌شد.).

مباحثی پیرامونی St. Trina و آیا Miquella همان Melinaست؟

تائید شده است که ما به وسیله‌ی شفیره‌ای که Miquella در آن قرار دارد به DLC بازی رهسپار می‌شویم. حال در تریلر DLC صدای کاراکتری را می‌شنویم که به نظر صدای Miquellaست که می‌گوید “به نزد من بیا و دستِ خشک‌شده را لمس کن و پا بر سرزمین سایه‌ها بگذار”. پس ما باید دست Miquella را لمس کنیم تا به DLC وارد شویم، چنین عملی را اما قبل‌تر هم دیده بودیم. زمانی که Melina گفت دست مرا لمس کن تا تو را به Roundtable Hold ببرم. تئوری توسط Ziostorm (یوتیوبری دیگر) وجود دارد که می‌گوید این Roundtable Hold پُشت حجابی قرار دارد که از عالم Lands Between جداست و فقط به همان صورت قابل رفت و آمد به آن هستیم. Ziostorm معتقد است که این Roundtable Hold که به آن سفر می‌کنیم در عالم Land of Shadow قرار دارد.

در توضیحات Bandai Namco در صفحه‌ی مربوط به DLC آمده است که ” اینجا سرزمینی است که Miquella بدنش، قدرتش و دودمانش را از دست داد. “ اتفاقاً Melina نیز می‌گوید که بدنش را از دست داده است و نامرئی است و به شکل روح درآمده است. اگر دست‌هایش را نگاه کنید می‌توانید آثار سوختگی را مشاهده کنید. در تریلری که از DLC به نمایش درآمد ما میکوئلا را شاهد بودیم شراره‌هایی طلایی رنگ به شکل هاله‌ای اطراف او قرار داشتند. اما بنابه گفته‌ی Timdiggity آنها آتش هستند به همان صورتی که Melina بر بالای کوره‌ی غول‌های کوهستان آتش گرفت.

داستان بازی Elden Ring قسمت ششم / لیندل پایتخت سلطنتی

وقتی به سمت سه‌انگشت می‌روید تا خود را تسلیم Frenzied Flame کنید، Melina ظاهر گشته و التماس می‌کند این کار را نکنید، آیتم Miquella’s Needle دقیقاً برای رفع دخالت خدایان بیرونی بر انسان‌ها ساخته شده است. هر دو این افراد از دخالت خدایان بیرونی در Lands Between به ستوه آمده‌اند، مخصوصاً Frenzied Flame که می‌دانیم در پایان‌بندی آن چه اتفاقی می‌افتد‌. حال آیتمی دیگری به نام St. Trina’s Crystal Ball وجود دارد که از بازی حذف شده و فقط در فایل‌های بازی می‌توانید استخراجش کنید. این آیتم می‌گوید “یک توپِ کریستالی پر از غبار، نماد St. Trina از Cradlesong. [این توپ کریستالی] رویای موجود در مهِ خواب را کپی می‌کند (همان مِهِ بنفش رنگی که پیرامون افراد در خواب شکل می‌گیرد). مه خواب زمانی به عنوان یک ماده فیزیکیِ نادر استفاده می‌شد. باشد که آرامش خواب به سراغ همه بیاید حتی آنها که چشمان سرخشان از آلودگی Frenzied Flame می‌سوزد.”

مِلینا و ارتباط او با خاندان ماریکا

مباحثی پیرامونی St. Trina و آیا Miquella همان Melinaست؟

مِلینا در مواقع بسیاری ظاهر می‌شود و درباره‌ی خودش اطلاعاتی به ما می‌دهد. او درون Erdtree زاده شده و هدفی توسط مادرش به او داده شده است. اگر او فرزند Marika باشد پس یک Empyreanئی است که فرزند Radagon و Marikaست ولی چرا در هیچ‌جای بازی اشاره‌ای به او نشده است و حتی Sir Gideon مثلاً همه‌چیز‌دان، چیزی درباره‌ی او نمی‌داند. فردی که می‌دانیم تمام هم‌وغم‌اش پیدا کردن Demigodهاست؟ چون Melina همزاد Miquellaست و حتی خود Gideon نیز بیان می‌کند که Miquella همچنان فردی مرموز است که رازش سر به مهر مانده است.

هر کدام از فرزندان Radagon و Marika پروانه‌ای دارند که مانند نمادی به آنها اشاره می‌کند، Nascent Butterfly که اشاره به Miquella دارد. اما ظاهر Nascent را اگر نگاه کنید بیشتر شبیه Trina’s Lily است و حاوی گردی است که مانند اکلیل می‌درخشد. دقیقاً همان گردی که هنگام ظاهر شدن و ناپدید شدن Melina پای Site of Grace نمایان می‌شود. البته این گُل را به Miquella نسبت می‌دهند در صورتی که Miquella همان Melina و Alter Egoی او باشد این قضیه کاملاً منطقی جلوه می‌کند.

حال در مورد Marika و Radagon صحبت کنیم، آنها دو روح در یک بدن هستند یکی مذکر و دیگری مونث، حال اگر Miquella نیز همین خصیصه را به ارث برده باشد چه؟ در اینجا timdiggity ضرب‌المثلی انگلیسی به کار می‌برد که می‌گوید “Apple doesn’t fall far from the tree” که معنای تحت‌اللفظی‌اش می‌شود “سیب خیلی دور از درختش (در اینجا کنایه از اصل و نصب است) بر روی زمین نمی‌افتد”.

مِلینا به عنوان کاراکتر محوری قصه

همه چیز درباره‌ بسته‌ الحاقی بازی الدن رینگ Shadow Of The Erdtree و بررسی تئوری‌های مربوط به بازی

سفر Melina به عنوان چهارچوب داستان Elden Ring معرفی می‌شود و تمام هدف ما در ابتدای بازی این است که Melina را به پای درخت Erdtree برسانیم. در مصاحبه‌ای که میازاکی با IGN داشته اعلام کرد که در DLC بازیکنان جاپای Miquella می‌گذارند که این جای پاها همان Site of Graceها هستند که در پای آنها احتمالاً Miquella مانند Melina ظاهر می‌شود و به ما هدفی می‌دهد. کاملاً مشخص است که خط داستانی بازی توسط Miquella انجام می‌شود درست مانند Melina در بازی اصلی که داستان را پیش می‌برد. وقتی هر دوی این افراد پیش‌برنده‌ی داستان بازی Elden Ring (یکی در بازی اصلی و دیگری در DLC هستند) هستند پس احتمالاً آنها ارتباطی با هم دارند.

در آخر ویدئو timdiggity دو مورد دیگر را هم مورد بحث قرار می‌دهد. اولی اینکه اگر در هنگام مبارزه با Morgott، مِلینا را هم احضار کنید، او یک Spell اجرا می‌کند که Healing است ولی شبیه درختی طلایی رنگ است. این Spell را تنها Melina اجرا می‌کند و هیچ جای دیگری آن را پیدا نمی‌کنید. حال ما می‌دانیم که Haligtree را Miquella ساخته است و اتفاقاً در ویدئویی که Ziostorm ساخته است او می‌گوید شواهد بسیاری وجود دارد که Miquella کسی است که Minor Erdtreeها را ساخته و آنها را پرورش می‌داده، آن Spellئی که Melina اجرا می‌کند دقیقاً شبیه یک Minor Erdtree است و این مورد جز این نمی‌تواند باشد که Melina و Miquella یکی هستند.

دومین موردی که Timdiggity بحث می‌کند این است که Miquella درصدد بود تا True Death را برای Godwyn برادر خوانده‌اش به ارمغان بیاورد. در Lore آیتم Golden Epitaph می‌خوانیم که “شمشیری ساخته شده برای بزرگداشت مرگ Godwyn The Golden، اولین نیمه خدایی که می‌میرد. آغشته به دعای خاضعانه‌ی یک پسر جوان؛ ای برادر، برادر عزیزم (Lord Brother در متن استفاده شده است که به صورتی و به‌نوعی معنی خان داداش می‌دهد زیرا Godwyn بزرگ‌ترین پسر ماریکاست)، لطفاً به مرگ واقعی بمیر”. این سلاح بیشترین آسیب را به آنها که در مرگ زندگی می‌کنند وارد می‌کند و دیالوگی از Melina داریم که می‌گوید “من این سرزمین را به مدت طولانی است که تحت نظر دارم و به نظرم این عالم [در خطایی است که] باید درست شود و [نباید] مرگ را قافل شد.”

مباحثی پیرامونی St. Trina و آیا Miquella همان Melinaست؟

هم Melina و هم Miquella می‌خواهند عالم را تغییر بدهند و به طریقی دنیا را درست کنند. او همچنین از سلاح Blade of Calling استفاده می‌کند که دقیقاً استایل مبارزه‌ی Black Knifeها را دارد و Melina از حرکات مبارزه‌ی آنها در نبرد با Morgott تقلید می‌کند. در اینجا Timdiggity تئوری جالبی مطرح می‌کند او می‌گوید Melina/Miquella در جریان “شب قداره‌های سیاه” نقش داشته‌اند (این احتمال تقویت می‌شود زمانی که می‌دانیم بعد از دزدیده شدن تکه‌ای از Destined Death از Malekith، دزدان از آن تکّه خنجرهایی ساختند، چگونه این کار را کردند؟ Miquella یکی از افرادی است که مهارت بالایی در ساخت ابزارآلات جنگی دارد کافی است خواهرش Malenia را بیاد بیاورید) و بعد از آنکه مرگ Godwyn یک مرگ حقیقی نبود، Miquella/Melina خود را مقصر دانسته و وجدانشان به درد آمد (به همین خاطر در Lore شمشیر Golden Epitaph می‌خوانیم که Miquella برای برادرش دعا می‌کند).

احتمال دیگر آن است که همچون ماریکا که چکش برداشت و Elden Ring را شکست و Radagon هم چکش برداشت تا تعمیرش کند، Melina خنجر برداشت و Godwyn را کشت تا تغییری در عالم ایجاد کند ولی Miquella سعی کرد آن اشتباه (مرگ Godwyn اشتباه بود) را درست کند…

آخرین مطالب به روز شده

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها