راهنمای قدم به قدم بازی Elden Ring / کامل کردن ماموریت شخصیت Fia

راهنمای قدم به قدم بازی Elden Ring قسمت هفدهم/ کامل کردن ماموریت شخصیت Fia (سفر به زیرِ زمین بخش چهارم)

در این قسمت از راهنمای قدم به قدم الدن رینگ ابتدا به منطقه چهارم یعنی Altus Plateau پا می‌گذاریم و در آنجا برای اولین بار به مکانی به نام Volcano Manor که پر از گدازه‌های آتشین است می‌رویم. وقتی وارد منطقه Altus Plateau می‌شوید می‌توانید ادامه ماموریت شخصیت Fia را دنبال کنید. او یکی از مهمترین شخصیت‌های بازی است و یکی از پایان‌های بازی (Age of Duskborn) به انجام کامل ماموریت او بستگی دارد. در این قسمت به یکی از مناطق مخفی زیرزمین یعنی Deeproot Depths می‌رویم تا ماموریت Fia را تکمیل کنیم و باس‌های آن را بکشیم. همینطور در این قسمت ماموریت شخصیت D و همینطور برادر D نیز تکمیل می‌شود. (برای درک بهتر داستان این بخش به داستان الدن رینگ دنیای زیرزمین مراجعه کنید.)

راهنمای کامل بازی ELDEN RING (منوی اصلی)

ویدیوی اختصاصی راهنمایی بازی Elden Ring قسمت هفدهم

برخلاف دیگر راهنمایی کامل ما در اینجا ما ویدیویی کاملا اختصاصی از بازی Elden Ring برایتان تهیه کردیم (بخشی از بازی خودمان در Journey دوم) این راهنمایی فقط شامل بخش‌های اصلی و مراحل فرعی شخصیت‌های اصلی بازی می‌باشد. در قسمت‌های غیرمهم سرعت ویدیو زیاد شده تا فقط مسیر حرکت را متوجه شوید. توضیحات کاملِ این بخش از ویدیو در زیر آورده شده است.

ورود به منطقه Altus Plateau

(در ویدیو: ۰۰:۱۰ تا ۰۳:۲۶)

راهنمای قدم به قدم بازی Elden Ring / کامل کردن ماموریت شخصیت Fia

برای رفتن به منطقه Altus Plateau دو راه وجود دارد. اولی پیدا کردن دو مدالیون اولین مدالیون به نام Dectus Medallion (Left) در قلعه Fort Haight در Limgrave قرار دارد. (توضیحات بیشتر) دومی Dectus Medallion (Right) در قلعه Fort Faroth در Caelid قرار دارد. (توضیحات بیشتر) بعد از بدست آوردن هر دو مدالیون (اگر طبق راهنمایی تا اینجا پیش رفته باشید آنها را قبلا بدست آوردید) به سمت محلی به نام Grand Lift of Dectus در شمال Liurnia که در عکس بالا نیز مشخص شده است بروید.

راهنمای قدم به قدم بازی Elden Ring / کامل کردن ماموریت شخصیت Fia

راه دوم بدون استفاده از مدالیون است. باید از طریق دریاچه به منطقه Ruin-Strewn Precipice که در نقشه بالا مشخص است بروید و از آسانسور بالا رفته و مسیر را ادامه دهید تا بعد از کشتن باس آنجا به نام Magma Wyrm Makar بتوانید وارد منطقه Altus Plateau شوید. در این راهنمایی از روش درست و اول استفاده کردیم ولی در کل فرقی ایجاد نمی‌کند. فقط محل Rya در هنگام ورود به منطقه در هر دوحالت فرق می‌کند.

رفتن به قلعه Volcano Manor

(در ویدیو: ۰۳:۳۶ تا ۱۰:۴۲)

راهنمای قدم به قدم بازی Elden Ring / کامل کردن ماموریت شخصیت Fia

بلافاصله بعد از اینکه وارد Altus Plateau شدید و از آسانسور Grand Lift of Dectus خارج شدید، بار دیگر با شخصیت Rya ملاقات می‌کنید. با او صحبت کنید و بعد دست او را بگیرید تا او شما را به قلعه Volcano Manor ببرد. بلافاصله بعد از ورود به Volcano Manor با افراد مختلف درون قلعه صحبت کنید. ابتدا با Tanith که در کنار یک محافظ قرار دارد صحبت کنید. در انتها او به شما کلید Drawing-Room key را می‌دهد که با آن می‌توانید درهای بسته همین طبقه را باز کنید. اگر به طبقه بالا بروید دشمنی به نام Inquisitor Ghiza به شما حمله می‌کند با شکست دادنش آیتم‌ Ghiza’s Wheel را بدست می‌آورید. حال به طبقه پایین بروید و وارد راهروی سمت چپ شوید و در دوم از سمت چپ را باز کنید. در آنجا ابتدا از روی میز نامه را بردارید بعد با شخصیت Rya صحبت کنید. همینطور شخصیت Diallos را برای بار سوم در همین اتاق خواهید دید با او صحبت کنید. (بار اول در Rountable و بار دوم در اینجا) همینطور شخصیت Bernahl را بار دیگر در اینجا می‌بینید که زره عجیبی به تن کرده است در پاسخ او I understand را انتخاب کنید. (قبلا او را در اینجا ملاقات کردیم.)

صحبت با Fia و D در Rountable

(در ویدیو: ۱۰:۵۱ تا ۱۵:۴۸)

به Roundtable بروید، در ابتدا به شخصیت Rogier که در بالکن است سر بزنید او را مرده میابید، از جنازه او ست لباس Spellblade و همینطور Rogier’s Bell Bearing را بردارید.

حال به سراغ Fia بروید تا ماموریتش را پیگیری کنیم:

1. اجازه دهید او شما را در آغوش بگیرد تا آیتم Weathered Dagger را بدست بیاورید. (دقت کنید حتما باید وارد منطقه جدید بشوید تا این اتفاق بیفتد) در این حالت گزینه About Dagger ظاهر می‌شود آن را انتخاب کنید.

2. بعد از پایان صحبت‌ها به پیش D در کنار Roundtable بروید و با او صحبت کنید و خنجر را به او بدهید، بعد از پایان صحبت‌ها استراحت کنید.

راهنمای قدم به قدم بازی Elden Ring / کامل کردن ماموریت شخصیت Fia

3. به سمت اتاق Fia بروید. Fia در اتاقش نیست، اما اتاق انتهای راهرو دری باز شده است. در اتاق Fia را در کنار جسد D می‌بینیم. با او صحبت کنید و از جسد D ست لباس Twinned و همینطور Bell او را بردارید.

ورود به Deeproot Depths

قبلا در قسمت سیزدهم بخش دوم و اول توضیح دادیم چطور به منطقه Deeproot Depths بروید و منطقه استراحت Great Waterfall Crest را فعال کنید. (برای اطلاعات بیشتر به قسمت سیزدهم بخش اول و مخصوصا دوم مراجعه کنید.)

به منطقه استراحت Great Waterfall Crest بروید. در آنجا کمی جلوتر می‌توانید با Erdtree Avatar مبارزه کنید. برخی از حملات او: 1. او تبرش را به هوا می‌برد و روی سرتان می‌کوبد، به موقع جاخالی دهید. 2. به هوا می‌پرد و روی زمین می‌کوبد به موقع فقط فرار کنید و از او دور شوید. 3. از زیر تبرش وقتی که به صورت چرخشی ضربه می‌زند می‌توانید به راحتی رد شوید و به او ضربه بزنید. 4. تبرش را به زمین می‌کوبد در این صورت از او دور شوید. نورهایی به هوا می‌رود، وقتی نورها به سمتتان آمد فقط جاخالی دهید. 5. همین ضربات را به شکل ترکیبی می‌زند. بعد از کشتنش به جز مقداری رون آیتم Staff of the Avatar را بدست می‌آورید.

موارد مخفی منطقه Deeproot Depths

( بخش غاز در ویدیو: ۱۵:۴۸ تا ۲۰:۵۶)

راهنمای قدم به قدم بازی ELDEN RING {تمام اسرار بازی، پایان بندی‌ها، محل آیتم‌ها و...}

حال می‌خواهیم وارد غار مخفی‌ای شویم که پر از آیتم Rune Arc و Nemun’s Rune است. آیتم Rune Arc که قبلا در اینجا در موردش صحبت کردیم و آیتم Nemun’s Rune هرکدام را می‌توانید 12500 رون بفروشید. خوب ابتدا باید روی ریشه‌های که در سمت راست‌تان است بروید. دقت کنید یک ریشه در وسط این محیط است (عکس بالا) که باید از آن بالا و بعد به سمت چپ بروید و به ریشه پایینی که به آن دسترسی دارید بپرید. (اگر گیج شدید به ویدیو مراجعه کنید.)

راهنمای قدم به قدم بازی ELDEN RING {تمام اسرار بازی، پایان بندی‌ها، محل آیتم‌ها و...}

وقتی روی ریشه رفتید کمی جلوتر دهانه غار را می‌بینید. وقتی وارد غار شدید با مورچه‌های عجیبی رو به رو می‌شوید. مورچه‌هایی که تخمِ بزرگی را حمل می‌کنند. تخم بزرگ با یک ضرب از بین می‌رود و با این کار یک Rune Arc و یک Nemun’s Rune بدست می‌آورید. مورچه‌ها را بکشید و تخم را تخریب کنید و جلوتر بروید. جلوتر با تعداد بیشتری تخم و مورچه رو به رو می‌شوید. (عکس بالا) همه مورچه‌ها و تخم‌ها را از بین ببرید تا آیتم‌های Rune Arc و Nemun’s Rune زیادی بدست بیاورید. بعد از سمت دیگر غار خارج شوید و اسپل Elden Stars را بردارید. بعد به پایین بپرید و مورچه‌های باقی مانده آنجا را بکشید.

راهنمای قدم به قدم بازی ELDEN RING {تمام اسرار بازی، پایان بندی‌ها، محل آیتم‌ها و...}

در آنجا با پرش روی ریشه درخت بزرگ بپرید و مسیر سربالایی را بروید و خود را به بالا محیط برسانید. از اینجا تا منطقه استراحت Deeproot Depths که در انتهای این بخش قرار دارد بروید. در آنجا با Finger Readerی که آنجاست می‌توانید صحبت کنید. دقت کنید یک سری آیتم در ویدیو برداشتیم که در نقشه بالا به طور کامل محل آنها آورده شده است. 1. محل نقشه منطقه است. 2. محل آیتم Ashes of War: Vacuum Slice است. 3. محلی که روی آن آیتم Stonesword Key را خواهید یافت. 4. در آنجا با باسی به نام Crucible Knight Sirulia مبارزه خواهید کرد. (تمام مسیر رسیدن به اینها در ویدیو مشخص شده است.)

مبارزه با Crucible Knight Sirulia

(در ویدیو: ۲۸:۴۰ تا ۲۹:۴۷)

راهنمای قدم به قدم بازی ELDEN RING {تمام اسرار بازی، پایان بندی‌ها، محل آیتم‌ها و...}

طبق ویدیو و نقشه خود را به باسی به نام Crucible Knight Sirulia برسانید. برخی از خصوصیات او: 1. نیزه‌اش را به عقب می‌برد و به شما ضربه می‌زند. 2. دور خود می‌چرخد و با قدرت با نیزه‌اش ضربه می‌زند، به موقع از زیر نیزه جاخالی دهید. 3. چندبار با نیزه از دور پشت سرهم ضربه می‌زند که باید به موقع به جهات جاخالی دهید و فرار کنید. 4. وقتی خونش کم شد نیزه‌اش طلایی می‌شود و به هوا می‌پرد و با نیزه‌اش به سمتتان یورش می‌آورد، باید به موقع به جهات جاخالی دهید و از پشت به او ضربه بزنید. 5. نیزه‌اش نورانی می‌شود و از آن جادویی به سمتتان می‌فرستد، به موقع به جهات جاخالی دهید. 6. خنجرش را بیرون می‌آورد و ضربه می‌زند، باید در این موارد از او فرار کنید و نزدیکش نباشید، این ضربات اگر خونتان کم باشد بسیار مرگبار هستند. بعد از کشتن او آیتم Siluria’s Spear را بدست می‌آورید. همینطور در غار پشت او در صندوق ست لباس Crucible Tree را پیدا خواهید کرد.

به سمت منطقه استراحت Across the Roots

حال باید خود را به منطقه استراحت The Nameless Eternal City برسانید. از آنجا به سمت ریشه‌های درخت بروید و خود را به بالای آن و منطقه استراحت Across the Roots برسانید. فقط مراقب دشمنانی که به سمتتان آتش می‌فرستند باشید. همینطور در بالای محیط آیتم Prince of Death’s Staff را نیز پیدا خواهید کرد. در ویدیو از دقیقه 30 تا 32 را نگاه کنید تا طریقه رسیدن به منطقه استراحت Across the Roots را متوجه شوید.

مبارزه با Fia’s Champions

(در ویدیو: ۳۲:۳۰ تا ۳۴:۰۷)

راهنمای قدم به قدم بازی ELDEN RING {تمام اسرار بازی، پایان بندی‌ها، محل آیتم‌ها و...}

وقتی به منطقه استراحت Across the Roots رسیدید، وارد دهانه باز شوید. کمی جلوتر قهرمانان Fia به شما حمله می‌کنند. این مبارزه اصلا سخت نیست. مبارز اول یک نیزه دوبر در دست دارد و سریع می‌چرخد ولی خون کمی دارد. با چند ضربه به موقع کشته می‌شود. مبارز دوم Rogier است که به شما حمله می‌کند. او یک جادوگر است، مراقب اسپل‌هایش باشید و به موقع جاخالی دهید و سریع او را بکشید. بعد از این سه مبارز با هم به شما حمله می‌کنند. مبارزه‌ی بسیار راحتی خواهد بود چراکه خون آنها به شدت کم است. بعد از کشتن آنها منطقه استراحت Prince of Death’s Throne که در انتهای این محل است را فعال کنید.

ملاقات با Fia در Deeproot Depths

راهنمای قدم به قدم بازی ELDEN RING {تمام اسرار بازی، پایان بندی‌ها، محل آیتم‌ها و...}

بعد از فعال کردن منطقه استراحت به جلو بروید. یک پورتال می‌بینید که شما را به Capital Rampart می‌برد. ولی فعلا آن را نادیده بگیرید و با Fia که انتهای این بخش نشسته صحبت کنید. در حین صحبت با او گزینه دوم یعنی No, I want to be held را انتخاب کنید. وقتی در آغوش Fia هستید گزینه talk in Secret را انتخاب کنید. بعد استراحت کنید و دوباره با او حرف بزنید و دوباره به آغوشش بروید و بگذارید صحبت‌هایش تمام شود. دوباره استراحت کنید و دوباره به پیشش برگردید، اینبار می‌توانید وارد رویای او شوید، گزینه Yes را انتخاب کنید تا این اتفاق بیفتد و وارد رویای او شوید. در رویای او با اژدهای قدرتمندی به نام Lichdragon Fortissax مبارزه می‌کنیم!

مبارزه با Lichdragon Fortissax

راهنمای قدم به قدم بازی ELDEN RING {تمام اسرار بازی، پایان بندی‌ها، محل آیتم‌ها و...}

برخی از خصوصیات این اژدها:

1. در ابتدای مبارزه روی زمین محل‌هایی ظاهر می‌شود که اگر روی آنها بمانید شما را برق می‌گیرد، پس از آنها فاصله بگیرید. 2. روی مه‌ها نروید چراکه خیلی سریع خونتان کم می‌شود و کشته می‌شوید. 3. مراقب آتشی که از دهانش به شکلی مستقیم خارج می‌کنید باشید و از او فاصله بگیرید و به جهات جاخالی دهید. 4. دستش را بالا می‌برد و یک نیزه‌ی برقی به زمین می‌کوبد، از او فاصله بگیرید یا زیر پایایش بروید و به او ضربه بزنید. برق به چهار سمت پخش می‌شود ولی اگر با فاصله روبه رویش بایستید به شما برخورد نمی‌کند. 5. با سرش به سمتتان یورش می‌آورد و ضربه می‌زند، به موقع فرار کنید. 6. به هوا می‌رود و به زمین یورش می‌آورد، به جهات جاخالی دهید. 7. با دستی برقی به سمتتان حمله می‌کند، از زیر دستش فرار کنید و به زیر شکمش بروید و به موجود ضربه بزنید. 8. دو دست برقی‌اش را هوا می‌برد و به زمین می‌کوبد، از او فاصله بگیرید. 9. روی شما علامتی ظاهر می‌شود، با جاخالی به موقع نگذارید برق به شما اصابت کند. 10. اگر پشتش زیاد بمانید با دمش به شما ضربه می‌زند. 11. غرشی می‌کند و برق گرفتگی و مه روی زمین ایجاد می‌شود، از هر دوی آنها فرار کنید. 12. در نیمه دوم جانش به هوا می‌پرد و با نیز‌ه‌ای رعد و برقی به سمتتان یورش می‌آورد، باید به موقع چندین جاخالی پشت سرهم انجام دهید. 13. در نیمه دوم تمام ضربات قبلی را به شکل مرگبارتر و ترکیبی وارد می‌کند پس باید مراقب باشید و سریع او را بکشید. بعد از کشتنش مقدار زیادی رون و Remembrance of the Lichdragon را بدست می‌آورید. بعد از اینکه از رویا بیرون آمدید به سراغ جنازه Fia بروید و Mending Rune of the Death-Prince را بدست بیاورید. (ضروری برای پایان Age of Duskborn)

برادرِ انتقام جویِ D

محل برادر شخصیت D

حال می‌توانید در منطقه Siofra River (البته بخشی از Siofra River که در قسمت سیزدهم به آنجا رفتیم) به سراغ برادر D که در نقشه بالا محلش مشخص است بروید و با او صحبت کنید و لباس D را به او بدهید.

راهنمای قدم به قدم بازی ELDEN RING {تمام اسرار بازی، پایان بندی‌ها، محل آیتم‌ها و...}

بعد دوباره به پیش جنازه Fia در منطقه استراحت Prince of Death’s Throne برگردید. برادر D را می‌بینید که انتقام خون برادرش را گرفته است. بعد از پایان صحبت‌هایش استراحت کنید. به همین محل برگردید شمشیر Inseparable Sword و ست لباس Twinned Set را بدست می‌آورید. (ماموریت Fia – شخصیت D و برادرش و همینطور Rogier در این قسمت تکمیل می‌شود.)

ادامه راهنمایی در : راهنمای کامل بازی ELDEN RING (منوی اصلی)

قسمتهای دیگر راهنمایی قدم به قدم الدن رینگ (به ترتیب از قسمت اول تا…):

جدیدترین راهنماییهای ساعت هفت در مورد الدن رینگ(کلی):

دیدگاه ها بسته شده است