معرفی بازی Diablo IV

دیابلوی ۴ یا Diablo IV یک بازی اکشن نقش‌آفرینی است که توسط Blizzard Entertainment، در حال ساخت است. این بازی قرار است در تاریخ 6 ژوئن 2023 (۱۶ خرداد ۱۴۰۲) برای پلتفورم‌های PC – PlayStation 4 – PlayStation 5 – Xbox One و Xbox Series X/S منتشر شود. در ادامه معرفی بازی Diablo IV همراه شما هستیم.

[lwptoc]

معرفی بازی Diablo IV

دنیای Diablo IV

در بازی Diablo IV پنج منطقه جذاب و وسیع برای کشف، گشت‌زنی و شیطان کشی در نظر گرفته شده است. هر منطقه مملو از خطرات و رمزو رازهای آشکار و نهانِ خاص خودش است. از محیط‌های ساحلی، بیابانی، جنگل‌های انبوه تا محیط‌های کوهستانی در بازی دیده می‌شوند. محیط‌های بازی نسبت به سری قبل بسیار بزرگ‌تر و زیباتر شده و تاریکی ویژه‌ای در آن دیده می‌شود. در بازی دیابلوی جدید با یک عنوان کاملا جهان باز طرف هستید که بدین معنی است که به هر سمت و سویی که دوست دارید می‌توانید حرکت کنید و به گشت‌زنی بپردازید. در بازی می‌توانید در هر منطقه جزئیات و ماموریت‌های اصلی و فرعی خاص انجام دهید که در نوع خود کم‌نظیر هستند. محیط‌ها و جو بازی بیشتر به بازی دیابلو ۲ شباهت دارد و بسیار تاریک و مخوف طراحی شده‌اند. به طوری که هر گوشه و کنار آن جسدهای پوسیده و به دار آویخته و خونابه‌های به جا مانده از کشتارهای دسته جمعی به چشم می‌خورد. ساختمان‌‌های ویران بیش از پیش در مناطق مختلف بازی دیده می‌شود و داستان‌های متنوعی در دل این مناطق منتظر شما هستند.

قبل از رویدادهای بازی، لیلیث و فرشته ایناریوس قلمرو Sanctuary را ایجاد کردند تا برای کسانی که می‌خواهند از درگیری ابدی بین بهشتیان آسمانی و جهنمی‌های سوزان فرار کنند، پناهگاهی ایجاد کرده باشند . این رابطه شیطان و فرشته منجر به تولد نفالم (Nephalem) شد، نژادی که قهرمانان داستان در آن قرار می‌گیرد. آنها نه فرشته و نه شیطان، بلکه از هر دو قدرتمندتر هستند. افراد ساکن در Sanctuary که از قدرت نژاد نفالم به واهمه افتاده بودند قصد نابود کردن آنها را داشتند اما لیلیت که نمی‌خواست فرزندانش کشته شوند، هرکسی را که با او مخالفت می‌کرد نابود کرد و باعث شد ایناریوس او را به نیستی تبعید کند. داستان بازی از جایی آغاز می‌شود که، فرقه‌گرایان لیلیت را بار دیگر احضار کرده‌اند…

معرفی بازی Diablo IV

کلاس‌های بازی دیابلو ۴

مسلما محیط‌های بزرگ و متنوع و کاملا تصادفی در کنار کلاس‌های جذاب دوباره می‌تواند علاقه‌مندان به این سری را راضی نگهدارد چیزی که در دیابلوی ۳ کمتر حس می‌شد و بازی بعد از چند وقت به کل تکراری بود. تاکنون پنج کلاس در بازی تاکید شده است که جلوتر می‌خواهیم به شکل خلاصه به معرفی هریک از آنها بپردازیم.

Barbarian در سری قبل نیز حضور داشت، در این کلاس با استفاده از سلاح‌هایی که با سرعت بالا به حرکت در می‌آیند می‌توانید شیاطین را سلاخی کنید. در این کلاس قابلیت این را دارید که سلاح‌های مختلف را در حین مبارزه جا به جا کنید. در کلاس sorceress با استفاده از المان‌های آتش، یخ و رعد و برق به مقابله با دشمنان می‌پردازید. Druid نیز بازگشته است و میتوانید خود را به حیوانات مختلف تبدیل کرده و یا حیواناتی را احضار کنید. در این کلاس می‌توانید به اشکال انسان، گرگینه و یا خرس تغییر شکل دهید. همچنین این کلاس دارای جادوهای زمین و طوفان است. کلاس بعدی Rogue نام دارد، که یک مبارز بسیار سریع و چابک است و در آن می‌توانید بین سلاح‌های نزدیک‌زن و یا تیرکمان جابه شوید و به کشتار شیاطین بپردازید. پنجمین و آخرین کلاس موجود در هنگام انتشار، Necromancer است! این کلاس استفاده از جادوی سیاه و همینطور توانایی احضار مردگان به اشکال مختلف را برایتان فراهم می‌کند. 

معرفی بازی Diablo IV

خودت تصمیم بگیر…

در دیابلوی چهار در هنگام ساخت کاراکتر از لحاظ ظاهری انتخاب‌های زیادی پیش روی شماست. تمام اجزای صورت، رنگ پوست، جنسیت و… قابل تغییر است و انواع تزئینات، تتو و … بسته به کلاس انتخابی می‌توانید روی شخصیت‌تان اعمال کنید. همینطور در طول بازی می‌توانید mount خاص خود را سوار شوید و درخت مهارت به شکل و شمایل کاملتری به بازی بازگشته است و امکان سفارشی‌سازی مهارت‌ها را به شما می‌دهد.

در قلب Diablo IV انتخاب بازیکن اهمیت بسیار زیادی دارد. هیچ راه منحصر به فردی برای انجام بازی وجود ندارد. بازیکنان مسیر خود را ترسیم و سرنوشت خود را به روشی غیرخطی به انتخاب خود شکل می‌دهند. این تصمیم‌ها در بخش سفارشی سازی شخصیت، درخت مهارت‌، چگونگی کاوش در دنیای جهان‌باز بازی، سیستم‌های ارتباط بین بازیکنان و البته چالش‌های بعد از پایان بازی گسترش می‌یابد. در ادامه کمی در مورد سیستم‌های گیم‌پلی و برخی از این انتخاب‌ها صحبت کردیم.

سفارشی سازی کاراکتر

ساکنان Sanctuary مردمان متنوعی هستند، شما می‌توانید همین تنوع را در قهرمانی که ایجاد می‌کنید، منعکس کنید. بنابراین، هر کلاسی که در بازی انتخاب کنید، می‌توانید یک شخصیت کاملا سفاری شده با گزینه‌های پیش رویتان ایجاد کنید. این سطح از انتخاب بازیکن فقط به ظاهر کاراکتر مربوط نمی‌شود، بلکه در درختان مهارتِ گسترده برای هر کلاس نیز دیده شده است، که هرکدام راه‌های بی‌پایانی برای ساخت شخصیتی کاملا منحصر به فرد پیش پایتان می‌گذارند.

معرفی بازی Diablo IV

مسیر خود را بپیمایید…

همانطور که گفتیم، هیچ مسیر منحصر به فردی در بازی Diablo IV وجود ندارد. سازندگان آن را به انگیزه شما واگذار کرده‌اند! جهان در مقیاس وسیع و کاملا آزادانه است. رشته کوه‌های سرد، دره‌های شن و ماسه، زمین‌های طاعون‌زده‌ی پر از آفت و بسیاری از زیست‌‌بوم‌های دیگر در بازی منتظر شما هستند. در Diablo IV به سادگی از یک دنیای خالی عبور نخواهید کرد – هر اینچ از بازی برای نبرد با شیاطین گوناگون ساخته شده است!

همانطور که در محیط حرکت می‌کنید، با توجه به زخم‌هایی که بازگشت لیلیت بر زمین وارد کرده، با نوع جدیدی از شَر روبرو خواهید شد: قلعه‌ها (Strongholds). این‌ها مکان‌هایی هستند که مینیون‌های جهنم برای خود بنا کرده‌اند و سایه‌ای از تاریکی را روی آن‌ها گسترانیده‌اند. پاکسازی Strongholdها باعث ایجاد تغییرات دائمی در این مکان‌ها می‌شود، آنها را با زندگی غیر اهریمنی دوباره پر می‌کند و با لوت‌های ارزشمند به شما پاداش می‌دهد. پاکسازی یک Stronghold همچنین ممکن است سیاه چال‌های جدیدی را برای کندوکاو و سایر تجربیات پنهان آشکار کند. در مورد سیاه چال‌ها، Diablo IV شامل تقریباً 150 سیاه‌چال متفاوت است. هر بار که پا به سیاه‌چالی می‌گذارید، طرح‌بندی (شکل نقشه به طور کامل) و توزیع دشمنان (بسته به درجه سختی تعداد و نوع دشمنان) آن متفاوت خواهد بود و این موضوع چالش را همیشه در بازی زنده نگه می‌دارد و در عین حال به شما این امکان را می‌دهد راه‌های متفاوتی را برای غلبه بر خطرات درون این سیاه‌چا‌ل‌ها برنامه‌ریزی کنید.

جدای از سیاه چال‌های خطرناک و قلعه‌هایی که به شدت توسط شیاطین دفاع می‌شوند، ماموریت‌های خاصی وجود دارد که به صورت انفرادی یا با یک تیم باید آنها را تکمیل کنید. برای قهرمانان جسور که به دنبال یک چالش بسیار سخت هستند، باس‌های قدرتمندی با آرزوی پایان دادن به زندگی کسانی که با آنها مخالفت می‌کنند در جهان بازی پرسه می‌زنند. برای سرنگون کردن این باس‌های کابوس‌وار، با دیگر مدافعان Sanctuary متحد شوید و به صورت گروهی این دشمنان وحشتناک را از پیش رو بردارید.

معرفی بازی Diablo IV

ارتباط با دیگر بازیکنان

همکاری با دیگر قهرمانان برای خلاص کردن Sanctuary از شر شیاطینِ تشنه به خون یا تقابل با آنها در نبرد، مدتهاست که جزء اصلی تجربه Diablo بوده است. Diablo IV این سنت را با ارائه هر دو تجربه PvE و PvP ادامه خواهد داد.

پس از اتمام بازی، دنیایی از چالش‌ها منتظر شماست…

پایان دادن داستان Diablo IV یک لحظه به یاد ماندنی برایتان خواهد بود، اما مطمئناً به معنای پایان سفرِ قهرمان شما نخواهد بود. در حقیقت پایان بازی Diablo IV، یک شروع جدید برایتان است. شروعی که در آن با چالش‌های بزرگتری رو به رو خواهید شد. در Nightmare Dungeons می‌توانید سیاه چال‌ها را با دشمنان خطرناک‌تر و چالش‌های باورنکردنی تجربه کنید. همینطور هنگامی که به حداکثر سطح (لول) رسیدید، سیستم Paragon بازی باز می‌شود و با کمک آن، صدها مسیر اختیاری برای سفارشی‌سازی بیشتر قهرمان شما باز خواهد شد…

سیستم Battle Pass 

دیابلوی ۴ با اینکه یک بازی کاملا پولی است اما شامل یک سیستم Battle Pass فصلی می‌باشد. یعنی با آپدیت هر فصل شما می‌توانید با خرید Battle Pass به یک سری آیتم‌های خاص دسترسی پیدا کنید. این آیتم‌ها محتوای کاملا ظاهری بازی هستند و روی قدرت کاراکتر شما تاثیر نمی‌گذارند. وجود سیستم Battle Pass در یک بازی کاملا پولی از عجایبی است که بلیزارد می‌خواهد در بازی دیابلوی ۴ تجربه کند! باید دید بازیکنان چه عکس العملی نسبت به این سیستم نشان می‌دهند.

تریلر جدید گیم پلی (یوتوب)

تریلر گیم پلی بازی دیابلو 4 با زیرنویس فارسی(انحصاری)

تریلر سینمایی بازی دیابلو 4 با زیرنویس فارسی(انحصاری)

آخرین مطالب به روز شده

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها