نکات مهم اولیه در مورد بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

در این راهنمایی ابتدا به نکات و حربه‌های شروع بازی TLOZ-Tears Of Kingdom پرداختیم، این بخشی از راهنمایی بازی زلدای جدید است که قرار است به طور کامل در سایت قرار بگیرد، پس با ما همراه باشید.

لیست کامل راهنمایی‌های ما به همراه درصد پیشرفت…  (دیگر راهنمایی‌ها)

هیرول (Hyrule) بزرگتر از همیشه در انتظار شماست. The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom بسیار عظیم است، به طوری که در ابتدا می‌تواند کمی طاقت فرسا به نظر برسد. مکان‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید به گشت زنی در آنجا بپردازید و مسیرهای وسوسه‌انگیز زیادی وجود دارد که می‌توانید طی کنید و ماجراجویی‌های منحصر به فردی در آن رقم بزنید. البته، اگر کمال‌گرا هستید، ما می‌خواهیم شما را در مسیر درست قرار دهیم و به شما کمک کنیم تا ساعاتی قبل از اینکه نگران چگونگی به دست آوردن Master Sword باشید اصلا به این فکر کنید که چگونه بهتر در بازی پیشروی کنید و چطور از بازی لذت ببرید.

در اینجا چند نکته، ترفندها و توصیه‌های اولیه بازی آورده شده است پس خوب گوش کنید. (این‌ها توصیه‌های ساده و ابتدایی است و از گفتن نکات اصلی و مهم به جهت جلوگیری از اسپویل خودداری شده است.)

۱- تا می‌توانید به مهارت‌های جدیدتان در Great Sky Island واقف شده و آنها را کامل یاد بگیرید.

نکات مهم اولیه در مورد بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

بازی Tears of the Kingdom یک آموزش نسبتاً طولانی و کامل دارد. دلیل خوبی برای این موضوع وجود دارد – نه تنها شش سال از انتشار بازی اول Breath of the Wild می‌گذرد، بلکه بازی دارای چهار توانایی کاملاً جدید نیز می‌باشد که باید آنها را خوب فراگیرید تا در طول بازی از آنها در موارد مختلف استفاده کنید.

جزیره بزرگ آسمان جایی است که ماجراجویی خود را در آنجا شروع می‌کنید و هر چهار توانایی – Ultrahand، Fuse، Ascend و Recall – را به دست می‌آورید. این بخش از بازی به شما می آموزد که چگونه از همه اینها استفاده کنید و به شما یک ایده کلی از راه‌هایی می‌دهد که می‌توانید از طریق Shrineها یا مقبره‌ها و با کاوش و صحبت با Constructs با جهان تعامل داشته باشید. به زبان ساده، نیازی به خروج باعجله از جزیره برای رسیدن به سطح زمین نیست. وقت خود را صرف کنید، جزیره را کاوش کنید و به سادگی از بازی در همین خِطه‌ لذت ببرید. در اینجا می‌توانید چیزهای بسیار زیادی یاد بگیرید. از مکانیزم غارهای بازی کمی سر در بیاورید، غذا درست کنید و شکار کنید حتی اگر کمی گشت و گذار کنید می‌توانید چندتایی Korok seed نیز بدست می‌آورید، می‌توانید با باس و دشمنان مختلف مبارزه کنید و سلاح‌های اولیه خوبی بدست بیاورید… پس اصلا عجله نکنید که این بخش را تمام کنید، جزیره ابتدایی برای یادگیری بازی بسیار عالی است.

۲- در Hyrule و در همان ابتدا کجا برویم

نکات مهم اولیه در مورد بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

وقتی برای اولین بار به Hyrule رسیدید، اساساً می‌توانید به هر کجا که می‌خواهید بروید. اما توصیه می‌کنیم حداقل اولین برج Skyview را باز کنید (از دو کاملا مشخص است) و پاراگلایدر خود را دریافت کنید و دقایقی را با داستان بازی پیش بروید. بعد دیگر آزاد هستید که به هر کجا که دوست دارید بروید و ماجراجویی خود را آنطور که دوست دارید انجام دهید! ولی یادتان باشد با مردم صحبت کنید همیشه ماموریت‌های فرعی و اصلی به شما می‌دهند و به شما جزئیاتی را گوشزد می‌کنند که خودتان به تنهایی قادر به کشف آنها نیستید.

۳- به جزئیات موجود در نقشه دقت کنید و از بالای برج‌ها محیط را بررسی و علامت‌گذاری کنید.

نکات مهم اولیه در مورد بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

نقشه The Legend of Zelda: TotK مانند بازی‌های مشابه فقط یک راهنمای ساده که محل کاراکتر را نشان می‌دهد نیست بلکه پر از جزئیات ریز و درشت است و وقتی بسیاری از آنها را کشف کنید تازه کمی پی به قدرت این بازی می‌برید. پس به نقشه و علائم روی آن دقت کنید و برای ماجراجویی به بخش‌های مختلف آن سرک بکشید و بدون ترس محل‌های مهم و باس‌ها را علامت بزنید تا بعدا که قوی‌تر شدید به سراغ چالش‌های سخت‌‌تر بروید. همینطور می‌توانید از بالای آسمان خیلی راحت‌تر به محیط نگاه‌ کنید و مقبر‌ه‌ها و محل‌های مخفی بازی را به راحتی پیدا کنید. پس از برج‌ها و آسمان برای سریعتر رسیدن به نقاط جدید استفاده کنید.

نکات مهم بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

۴ – از شکستن سلاح‌ها نهراسید

نکات مهم اولیه در مورد بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

دوام یا Durability سلاح برگشته‌اند، اما در Tears of the Kingdom، احساس می‌شود اسلحه‌ها همه جا وجود دارند. دشمنان آنها را رها می‌کنند، شمشیرها را حتی روی زمین هم خواهید یافت و در غارها اغلب شمشیرهایی را خواهید یافت که در زیر صخره‌ها مدفون شده‌اند. اساساً از جنگیدن با آیتم‌ها نترسید و از شکستن آنها نهراسید. شما همیشه جایگزین بهتری برای آنها خواهید یافت. البته می‌توانید با Fuse سلاح‌ها را قوی‌تر کرده و توانایی‌های خاص به آنها ببخشید. پس اصلا از شکستن آنها نترسید جلوتر یک سلاح بهتر بدست خواهید آورد!

۵- هرچیزی را که دیدید بردارید

درست مانند Breath of the Wild، منابع فراوانی در Tears of the Kingdom وجود دارد و شما باید اساساً هر چیزی را که می‌بینید، بردارید چراکه بلاخره بدردتان می‌خورند! مواد اولیه زیادی وجود دارد که برای آشپزی، تجارت و … به کار می‌روند.

نکات مهم اولیه در مورد بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

* دانه‌های Brightbloom برای کمک به دیدن در تاریکی فوق‌العاده هستند. اینها را در غارها یا چاه‌ها پیدا خواهید کرد و باید آنها را نگه دارید تا در مواردی که در تاریکی مطلق هستید از آنها استفاده کنید.

* آیتم‌های Spicy Peppers (فلفل‌های تند)، Flame Fruit (میوه‌های آتشین) و Ice Fruit (میو‌ه‌های یخی) همگی برای درست کردن غذاهایی که از شما در برابر شرایط آب و هوایی مختلف محافظت می‌کنند، عالی هستند. شما همچنین می‌توانید با اینها Elemental Arrow درست کنید و دشمنان را به آتش بکشید، یخ بزنید و جلوتر با دیگر آیتم‌ها به آنها الکتریسیته وارد کنید.

نکات مهم اولیه در مورد بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

*آیتم Bomb Flower جایگزین Remote Bomb در بازی قبلی است، این آیتم به ندرت یافت می‌شود، پس هر غاری را یافتید با کلّه درونش شیرجه نزنید و همه آیتم‌هایش را بردارید تا جلوتر به دردسر نیفتید.

* سلاح‌ها را هم بردارید، حتی با اینکه فضای زیادی از inventory شما اشغال کند. (سلاح‌های ضعیف‌تر را جایگزین سلاح‌های قوی‌تر کنید) نگران نباشید بعدا می‌توانید inventory خود را بزرگتر کنید و سلاح‌های بیشتری ذخیره کنید.

۶ – دستگاه‌های Zonai Device را بدست آورید

نکات مهم اولیه در مورد بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

وقتی در جزیره Great Sky هستید، با دستگاه‌هایی مواجه می‌شوید که کپسول‌های دستگاه Zonai را با قیمتی به شما می‌دهند. این موارد ارزش هزینه کردن Zonai Charges را دارند زیرا در همین ابتدای بازی به شما اجازه می‌دهند وسایل نقلیه متفاوت سرِهم کنید‌.

دستگاه Device Dispencer در Great Island می‌تواند به شما Flame Emitters، Wings، Fans و Portables Pots بدهد. Flame Emitters در ساخت سلاح‌های مختلف بسیار عالی است. Fans و Wings نیز برای سفر در نقشه‌ی بازی مفید هستند. Portable Pots هم همان Pots یا قابلمه‌های قابل حمل هستند که می‌توانید با آنها آشپزی کنید. جلوتر می‌توانید در دستگاه‌های دیگر ابزار متفاوتی بدست بیاورید.

۷ – تمام غارها و چاه‌ها را مورد کاووش قرار دهید.

نکات مهم اولیه در مورد بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

صدها غار و چاه در سراسر Hyrule وجود دارد که اغلب حاوی اقلام مفید و هیولاهایی هستند که سلاح‌ها و آیتم‌های قوی‌تری را به زمین می‌اندازند. اینجا همچنین جایی است که Bomb Flower، جواهرات و دانه‌های Brightbloom را به همراه قورباغه‌ها و مارمولک‌ها برای اکسیر بدست می‌آورید. در برخی از غارها یا چاه‌ها حتی می‌توانید یک یا سه پری یا Fairy پیدا کنید. همچنین در نهایت Questای را بدست می‌آورید که از شما می‌خواهد تمام چاه‌های سراسر Hyrule را پیدا کنید. به ازای هر چاهی که پیدا می‌کنید، علاقه‌مندان به چاه (Well Enthusiast) 10 روپی به شما می‌دهند! همینطور درون هر غار یک Bubbul Gems وجود دارد که با ضربه زدن به قورباغه مرموز Bubbulfrog بدست می‌آید! این آیتم‌ها را جمع کنید جلوتر در بازی می‌توانید آنها را به شخصی خاص بدهید و آیتم‌های ویژه‌ای بدست بیاورید! (قورباغه‌ها در تمام غارها وجود دارند، اگر پیدایشان نکردید حتما خوب نگشتید!)

نکات مهم بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

۸ – مهارت Ascend را فراموش نکنید

نکات مهم اولیه در مورد بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

مهارت Ascend به اندازه Recall، Ultrahand یا Fuse استفاده نمی‌شود، اما ممکن است بهترین مورد از چهار توانایی جدید Link باشد. در غار یا چاهی گیر کرده‌اید؟ از Ascend استفاده کنید. آیا نیاز دارید که به دشمنی که بالای سرتان قرار گرفته است برسید؟ از Ascend استفاده کنید. چند بلوک خاکستری را در کنار کوه یا دیوار می‌بینید؟ Ascend دوست شماست. اساسا، Ascend می تواند شما را از یک سردرد بزرگ نجات دهد و می‌تواند شما را از تنگناها خلاص کند. آن را به خاطر بسپارید، از آن استفاده کنید و دوستش داشته باشید!

۹ – برای بدست آوردن پول اولیه جواهرات یا Gemهای خود را بفروشید

از سنگ‌های قیمتی می‌توان برای ساخت سلاح‌های اصلی استفاده کرد، اما در ابتدای بازی، واقعاً نیازی به نگه داشتن آن‌ها ندارید، زیرا آنها قدرت تهاجمی زیادی به سلاح‌های شما اضافه نمی‌کنند.

شما می‌توانید Gemها را در سنگ‌های معدنی در غارها و چاه‌های سراسر Hyrule بیابید. اکنون قیمت Gemها را برایتان بازگو می‌کنم:

* Amber: 10 rupees

*Opal: 30 rupees

*Tupaz: 80 rypees

*Ruby: 110 rupees

*Sapphire: 150 rupees

*Diamond: 500 rupees

البته همه را نفروشید (برخی برای ماموریت‌ها به کار می‌آید) ولی یکی از بهترین روش‌ها برای پول در آوردن در ابتدای بازی فروش برخی از این سنگ‌های قیمتی‌ است.

۱۰ – باید Zonaiteهایتان را حفظ کنید

زونِیت یا Zonaite یک ماده بسیار کمیاب است (حداقل تا زمانی که Depths را کاوش کنید)، اما همچنین یک ماده بسیار ارزشمند است که می‌توانید از آن برای خرید اقلامی برای ارتقای سلول‌های انرژی خود استفاده کنید. (انرژی باتری مورد استفاده برای تامین انرژی دستگاه های Zonai)

آیتم Zonaite را می‌توان در Forge Construct در جزیره Great Sky برای خرید Crystallized Charges خرج کرد. این شارژها را می‌توان در Cristal Refinery استفاده کرد. آنها را بخاطر Rupees نفروشید زیرا سلول‌های انرژی بعداً در بازی اهمیت بیشتری پیدا می‌کنند. پس تا می‌توانید Zonaiteها را ذخیره کنید.

۱۱ – اسب بدست آورید

نکات مهم اولیه در مورد بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

در حالی که در نهایت می‌توانید در Tears of the Kingdom ماشین‌آلات خلاقانه طراحی کنید، هیچ چیز بهتر از یک اسب خوب برای شروع کار نیست.

در اوایل بازی در Central Hyrule، می‌توانید اسب‌هایی را پیدا کنید که در مزارع می‌چرخند. گرفتن این‌ها دقیقاً مانند Breath of the Wild است – به شکل مخفیانه نزدیک آن‌ها بروید و وقتی به اندازه کافی به آنها نزدیک شدید، «A» را فشار دهید. اگر کمی وحشی بودند با دکمه “L” به آنها ضربه بزنید تا آرام شوند. اسب‌ها نیز راهی امن برای رفت و آمد پیدا خواهند کرد، زیرا به طور طبیعی جاده‌های Hyrule را دنبال می‌کنند. بعدا در اصطبل‌های سراسر نقشه اسب‌ها را می‌توانید ثبت نام کنید.

نکات مهم بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

۱۲ – به اسطبل‌ها سر بزنید

اسطبل‌ها محل خوبی برای استراحت و آماده سازی دوباره است. در آنجا می‌توانید اسب خود را زین کنید، غذا بپزید، استراحت کنید و خود را برای مبارزات سخت‌تر و ادامه ماجراجویی‌تان آماده کنید. اصطبل‌ها اکنون یک برنامه پاداش دارند، بنابراین هرچه بیشتر از اصطبل‌های جدید بازدید کنید و اسب‌های بیشتری ثبت نام کنید، در ازای آن پاداش بیشتری دریافت خواهید کرد. (همینطور انجام برخی ماموریت‌های فرعی در این محل‌ها جوایز خاصی به همراه دارد.)

۱۳- معابد یا Shrineها را پیدا و کامل کنید

از همان ابتدای بازی، باید وارد Shrineها و معابد شوید و معماهای فیزیکی آنها را انجام دهید تا آیتم Light of Blessing را بدست بیاورید. در تمام معابد یک صندوق یا بیشتر نیز وجود دارد پس برای پیدا کردن آنها وقت بگذارید. برخی معابد آموزشی و در برخی دیگر باید مبارزه کنید. جلوتر در بازی مجسمه‌های Goddess Statue به ازای هر چهار Light of Blessing یک قلب یا یک چهارم تولبار انرژی به شما می‌دهند. بهتر است اول قلب‌هایتان را زیاد کنید ولی یادتان باشد انرژی نیز برای گشت زنی و ضربه زدن به دشمنان بسیار کاربردیست.

۱۳ – قبل از هر ماجراجویی غذای کافی به همراه داشته باشید

نکات مهم اولیه در مورد بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

برای اینکه زنده بمانید باید غذا درست کنید تا قلب‌های خود را در موقع خطر پر کنید. نکته مهم موقع غذا پختن این است که برخی میوه‌ها یا گیاهان خاص ویژگی منحصر به فردی دارند، اگر دو میوه با ویژگی خاص را با هم ترکیب کنید یک غذای ساده و بدون ویژگی بدست می‌آورید! اگر می‌خواهید غذایتان خاص شود و قدرت‌هایی چون دفاع، حمله و… را افزایش دهد فقط باید از یک میوه خاص در دستور پخت‌تان استفاده کنید! به عنوان مثال سیب یا انواع گوشت‌ها هیچ ویژگی خاصی ندارند پس آنها را با فلفل ترکیب کنید تا یک غذا بدست بیاورید که برای محیط‌های سرد مناسب است و جلوی کم شدن خونتان بر اثر سرما را می‌گیرد. یا مثلا موز را با گوشت ترکیب کنید تا یک غذا با ویژگی افزایش حمله بدست بیاورید! حال اگر موز و فلفل را ترکیب کنید یک غذای کاملا ساده و بدون ویژگی بدست می‌آورید! پس موقع غذا پختن به این نکته توجه کنید.

۱۴ – کنجکاو باشید و به محیط دقت کنید و همه چیز را بررسی کنید.

روی دیوارها دستور پخت غذا، محل‌هایی خاص بر روی نقشه، در پشت سنگ‌های قابل شکستن در غارها صندوق‌هایی حاوی لباس‌ها با ویژگی‌های خاص، در دور دست‌ها یک معبد، در آسمان یک صندوق مخفی، در زیر زمین آیتم‌های خاص و بسیار بسیار رمز و راز درون بازی منتظر شما هستند. این ماجراجویی حد و مرزی ندارد اما برای اینکه از آن لذت ببرید باید به همه چیز آن اهمیت دهید و به محیط دقت کنید تا چیزی را از دست ندهید. هر چیز عجیب و غریبی جایزه‌ی خاصی برایتان دارد پس کنجکاو باشید و به هر جایی سرک بکشید!

 – پرنده‌ها

اگر پرندگانی را در حال پرواز در یک نقطه خاص در آسمان می‌بینید، حتما زیر آن محل را بررسی کنید، زیرا معمولاً در اطراف آن محل یک چیز مهم یا ورودی غاری است که ارزش وقت شما را دارد.

 – دود

نکات مهم اولیه در مورد بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

اگر دودی از دور می‌بینید به آن محل سر بزنید حتما یک ماجراجویی، یک ماموریت فرعی یا یک اتفاق خاص در آنجا منتظر شماست! هیچ چیز بیهوده‌ای در بازی وجود ندارد و تمام جزئیات با دلیل در بازی قرار گرفته شده است.

– Korok Seed

نکات مهم اولیه در مورد بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

مانند شماره قبلی بازی پر از Korokهای مخفی است که در نهایت با پیدا کردن آنها Korok Seed بدست می‌آورید. هرچه بیشتر در محیط کنجاوی کنید تعداد بیشتری Korok Seed بدست می‌آورید ولی پیشنهاد می‌کنیم به دنبال پیدا کردن همه آنها نباشید (تعداد آنها نزدیک به ۹۰۰ تاست!) فقط تا جایی که می‌توانید Korok Seed جمع کنید تا inventory بزرگتری در آینده با پیدا کردن Hestu و دادن این آیتم‌ها به او بدست بیاورید.

نکات مهم بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

۱۵- نکاتی درباره‌ی Ultrahand

نکات مهم اولیه در مورد بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

– تمرین برای پیشرفت

کنترل‌های Ultrahand شبیه Magnesis از Breath of the Wild هستند، اما عادت کردن به آن می‌تواند کمی طول بکشد، مخصوصاً وقتی وسایلی را به هم می‌چسبانید تا وسایل نقلیه بسازید.

در جزیره‌ی Great Sky آموزش اصول اولیه به شما داده می‌شود، اما چندین سایت ساخت و ساز Hudson در سراسر Hyrule وجود دارد که می‌توانید در آنها تمرین کنید تا تخته‌ها، چرخ‌ها و موارد دیگر را به هم بچسبانید تا وسایل نقلیه سرگرم کننده ایجاد کنید.

– جعبه‌ها را با Ultrahand بهم بچسبانید

جعبه‌ها و بشکه‌ها در سرتاسر دنیا پر شده‌اند، و در حالی که می‌توانید آنها را منفجر کنید یا با یک سلاح بشکنید، راه بسیار مدبرانه‌تری برای نفوذ به آنها وجود دارد – چسباندن آنها با Ultrahand و انداختن آنها از آسمان باعث شکستنسان می‌شود! دون این جعبه‌ها معمولا تیر وجود دارد که برای این بازی بسیار مفید است.

– چرخ‌ها را در گوشه‌ها بچسبانید

می‌توانید چرخ را در هر جایی که می‌خواهید روی وسیله نقلیه بچسبانید، اما بهترین روش این است که چرخ‌ها باید در کنار یا گوشه‌های تخته سنگ، چوب یا دستگاه Zonai شما قرار بگیرند.

مهارت Ultrahand به طور طبیعی شما را به سمت مکان‌هایی که برای آن Material منطقی هستند، می‌برد، اما به طور کلی، از مرکز چرخ به عنوان راهنما استفاده کنید. البته در ابتدا کنترل آنها کمی سخت است ولی اگر کمی صبر کنید با کاوش و یافتن دستگاه های Zonai بیشتر، راهی برای هدایت طبیعی وسیله نقلیه خود خواهید یافت!

۱۶- نکاتی درباره‌ی Fuse

نکات مهم اولیه در مورد بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

همانطور که به طور طبیعی در Tears of the Kingdom کاوش می‌کنید، مواد بسیار مفیدی دریافت خواهید کرد که می‌توانید با ترکیب با سلاح یا تیر به دشمنان بیشترین آسیب را وارد کنید، در زیر به برخی از این موارد اشاره کردیم.

– Bokoblin Horn / Monster Parts

هر دشمن شاخ‌ها، ناخن‌های پا، پنجه‌ها و دیگر بخش‌های دیگر خود را بعد از مرگ به جای می‌گذارد. اینها اغلب بهترین Fuse رایج شما برای افزایش قدرت حمله هر سلاحی هستند. دیگر نیازی نیست اکسیرهای هیولا را با آنها بپزید – تک تک مواردی که رها می‌کنند برای آسیب رساندن مفید است.

– میوه‌های آتش/یخ/Shock و Chuchu Jelly

هر چیزی که دارای ویژگی‌های عنصری باشد، افزودنی شگفت‌انگیز برای هر تیر در Tears of the Kingdom است. دیگر خبری از Elemental Arrowها نیست، اما به جای آنها یک دسته از میوه‌ها و گیاهان مختلف وجود دارد که می‌توانید از آنها برای ایجاد آسیب Elemental یا عنصری استفاده کنید. آسیب عنصری اغلب نجات دهنده است و در بسیاری از نبردها مفید هستند. می‌توانید دشمنان را با White Cuchu Jelly یا Ice Fruit منجمد کنید یا از راه دور با Electric آنها را شوکه کنید و یا به آتش بکشید و…

– آیتم Lizalfos Tail

ما این مورد را به طور خاص از دیگر آیتم‌ها جدا کرده‌ایم زیرا دم‌های Lizalfos می‌توانند سلاحشما را به شلاق تبدیل کنند، به این معنی که می‌توانید از راه دور به دشمنان حمله کنید. اگر یکی را به انتهای نیزه بکارید- به همان اندازه که مضحک به نظر می‌رسد – یک شلاق بسیار طولانی دارید که می‌توانید بدون نگرانی از آسیب دیدن دشمنان را از بین ببرید.

– تخته‌سنگ‌ها و صخره‌ها

تخته سنگ‌ها و صخره‌ها برای وارد کردن آسیب اضافی به انتهای سلاح‌ها مناسب هستند. اما کاربرد واقعی آنها؟ شکستن سنگ‌ها و سنگ‌های معدنی است. البته برای از بین بردن دشمنانی که به نوعی با سپر محافظ از خود محافظت می‌کنند نیز مناسب است.

اگر زمانی بمب‌ها را کم دارید، یا می‌خواهید آن‌ها را برای چیزهای دیگر ذخیره کنید، یک چوب با یک تخته سنگ روی آن، ابزاری عالی است که به شما کمک می‌کند در بسیاری از غار‌های Hyrule به پیدا کردن سنگ‌های قیمتی دست بزنید. سنگ‌ها اساساً همه جا هستند، بنابراین فقط آن را روی سلاحی ضعیف که به آن نیاز ندارید بچسبانید و شروع به معدن کاری کنید!

– آیتم Bomb Flower

نکات مهم اولیه در مورد بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

وقتی صحبت از بمب شد، گل بمب ممکن است کمی کمیاب باشد، اما وقتی آنها را داشته باشید، واقعا مفید هستند. یکی را روی یک Arrow برای شلیک انفجاری از راه دور قرار دهید، یا آن را به یک سپر بچسبانید و برای پرواز به هوا، موج‌سواری کنید! (البته پیشنهاد نمی‌کنیم در اوایل بازی که خون کمی دارید روی سپر بگذارید چون کشته می‌شوید!)

– آیتم Korok Frond

چسباندن یک برگ در انتهای شمشیر مفید به نظر نمی‌رسد… تا زمانی که متوجه شوید می‌توانید از آن برای دستکاری بادبان‌ها در وسایل نقلیه Autobuild خود استفاده کنید. نسیم باد همچنین دشمنان را به عقب می‌راند، بدین معنی که می‌توانید به تیرکمان خود سوییج کنید و دشمن را هدشات کنید.

– موارد Eyeballs و Wings

اگر در تیراندازی با کمان حرفه‌ای نیستید، Eyeballsها و Wingsها دو مورد از بهترین آیتم‌هایی هستند که می‌توانید در طول ماجراجویی خود جمع کنید، نه فقط در اوایل بازی بلکه در تمام طول بازی آنها بسیار برایتان مفید هستند.

آیتم‌های Keese و Aerocuda Wings به این معنی است که Arrowهای شما می‌توانند حتی بیشتر پرواز کنند و به شما اجازه می‌دهند تا دشمنان را از فاصله بسیار دور بدون اینکه متوجه شوند از بین ببرید. Eyeballها به تیرها اجازه می‌دهد تا به سمت دشمنان بروند. راستی همه اینها می‌توانند با انواع Elementها همراه باشند، بستگی دارد که کدام نوع خفاش را بکشید.

– Flame Emitter

نکات مهم اولیه در مورد بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

آیا تا به حال خواسته‌اید از شعله‌افکن در بازی زلدا استفاده کنید؟ یک دستگاه Flame Emitter Zonai را به یک شمشیر فیوز کنید، یا آن را روی یک سپر برای دفاع در برابر آتش بچسبانید. احمقانه به نظر می رسد، اما کاملاً شگفت انگیز و کاملاً خنده‌دار است.

۱۷- نکاتی درباره‌ی Depths

نکات مهم اولیه در مورد بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

– از Brightbloom Seeds استفاده کن

دانه‌های Brightbloom را می‌توان در غارهای سراسر Hyrule پیدا کرد، در حالی که آنها بدرد حمله کردن نمی‌خورند، اما برای دوردور کردن در اعماق بسیار مفید هستند. پرتاب یک دانه Brightbloom به زمین، یا پرتاب یک تیر با یکی از آن‌ها، اطراف شما را روشن می‌کند. این مورد در Depths بسیار مفید است، زیرا همه چیز تاریک است، حداقل تا زمانی که یک Lightroot در آن منطقه خاص پیدا کنید.

– از Gloom Damge اجتناب کرده و Heal کنید

هنگامی که در اعماق زمین هستید نقاط قرمزی رنگی روی زمین است که رفتن روی آنها باعث از بین رفتن موقت قلب‌هایتان می‌شود، یعنی حتی با خوردن نیز قلب‌هایتان برنمی‌گردد. در اینجا ریشه‌های نورانی در محیط وجود دارد که با فعال کردن آنها می‌توانید این قلب‌ها را بازگردانید. یا با Sundelions غذا بپزید تا قلب‌ها ترمیم شود یا به سطح زمین برگردید تا بهبود یابید.

– معابد روی زمین = Lightrootهای Depths

اگر در تلاش برای یافتن راه خود در اطراف Depths هستید، یک ترفند مفید وجود دارد که به شما کمک می‌کند به سمت Lightroot سوق پیدا کنید، که به روشن شدن یک منطقه کمک می‌کند.

اگر یک Shrine بر روی سطح داشته باشید، به طور مستقیم با محل Lightroot در Depths مرتبط است. به عنوان مثال، حرم Jiosin دقیقاً بالای Nisoij Lightroot روی نقشه قرار دارد. نام Lightroot معکوس نام Shrine است. بنابراین می‌توانید از پین‌های خود (علامت روی نقشه) برای یافتن Lightroot بعدی با جابجایی بین نقشه‌های Surface و Depths استفاده کنید. یادتان باشد که Lightrootها با Shrines in the Sky ارتباطی ندارند، فقط با سطح مرتبط هستند. (البته بعضی مواقع حتی آسمان نیز با زیرزمین در ارتباط است و این از عجایب این بازیست!)

– از فرار کردن نهراسید

پیمایش اعماق بسیار بسیار سخت تر از سطح زمین یا آسمان هیرول است. دشمنان آسیب بیشتری وارد می‌کنند و آسیب Gloom می‌تواند دردناک باشد. بنابراین اگر سختی می‌کشید، فرار کنید و زمانی که تجهیزات یا زره بهتری برای دفاع در برابر خطرات اعماق در اختیار داشتید، برگردید. اگر شجاع هستید، به یاد داشته باشید که مجبور نیستید با چیزی بجنگید – فقط به دویدن در اعماق ادامه دهید و تا جایی که می‌توانید از دشمنان دوری کنید و Lightrootها را فعال کنید و باس‌های اصلی را فقط بکشید!

راهنمایی‌های بیشتر بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom به زودی اضافه خواهد شد… امیدوایم از مطلب نکات مهم بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom لذت برده باشید…

آخرین مطالب به روز شده

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها