هفت فیلم ترسناک برتر سال 2019 تا کنون

هر هفته شنبه ها به بررسی “هفت برتر” در زمینه های مختلف میپردازیم، در این پست هفت فیلم ترسناک برتر سال 2019 تا کنون…(بر اساس انتشار جهانی فیلم) را معرفی میکنیم. هفت فیلمِ ترسناکی که هر کدام نگاه متفاوتی دارند و از فیلم های کلیشه ای در ژانر وحشت فاصله گرفته اند. با سایت ساعت 7 همراه باشید تا “هفت فیلم ترسناک برتر سال 2019 تا کنون” را بشناسیم.(بر اساس میانگین امتیاز منتقدین و نظرات مردمی) ( پاراگراف اول بررسی کوتاه و پاراگراف های بعدی داستان فیلم است)

هفت برتر در سبک های مختلف:

هفت فیلم اکشن برتر سال 2019 تا کنون

هفت فیلم درام برتر سال 2019 تا کنون

هفت فیلم ابرقهرمانی سال 2019 تا کنون

و اکنون هفت فیلم ترسناک برتر سال 2019 تا کنون…

فیلمِ ترسناک SCARY STORIES TO TELL IN THE DARK

7.SCARY STORIES TO TELL IN THE DARK

این فیلمِ ترسناک از سری کتاب های پرفروش Scary Stories to Tell in the Dark که برای اولین بار در سال 1981 توسط آلوین شوارتز نوشته شده بود الهام گرفته شده است. و مانند آن داستانِ ترسناکی را برای بازگو کردن در دل خود دارد و دریچه ای تازه به روی ژانر وحشت گشوده است.

هالووین 1968 در آمریکاست . گروهی از دوستان (از جمله زو مارگارت كولتی) این شب را در یکی از روستاهای کوچک و متروکه ی اطراف شهر با نام دره ی میل (Mill Valley) جشن میگیرند و در حال گشت زنی در اطراف این منطقه هستند. که به ناگاه به خانه ی متروکه ای که متعلق به خانواده Bellows بود میرسند و به جستجو در خانه مشغول می شوند.

نوجوانان کشف جالبی را در آنجا انجام می دهند. آنها کتابی مرموز و دست نوشته را با داستانهای وحشتناک که سارا بلوس نوشته است ، پیدا می کنند. بدون اینکه به چیزی مشکوک بشوند کتاب را با خود به خانه می برند. اما به سرعت متوجه می شوند که این یک اشتباه بسیار بزرگ بوده است! چرا که با موجوداتی عجیب و غریب که در نوشته های کتاب است رو به رو می شوند و خود را بخشی از داستان های درون کتاب می بینند و بزرگترین ترسهایشان به واقعیت تبدیل می شود…

فیلمِ ترسناک HAGAZUSSA: A HEATHEN'S CURSE

6.HAGAZUSSA: A HEATHEN’S CURSE

فیلمِ ترسناک HAGAZUSSA: A HEATHEN’S CURSE داستانش را به شکلی فوق العاده طبیعی و ملموس با کمک اتمسفری که در درونتان نفوذ می کند پیش می برد و ترس را به مانند خون در رگ هایتان جاری می سازد!

قرن پانزدهم در اتریش و آلبرون جوان (سلینا پیتر) به همراه مادرش (کلودیا مارتینی) در یک کلبه دورافتاده در کوهستان به عنوان یک چوپان زندگی می کند. وقتی در یک زمستان مادر به شدت مریض می شود و فوت می کند زندگی سخت “آلبرون” برای او سخت تر نیز میشود. به همراه این زخمِ بزرگ او تنها در خانه زندگیش را ادامه می دهد.

بیست سال می گذرد و او (الکساندرا کوئن) اکنون خودش زن میان سالی است ولی به خاطر اینکه هیچ کس را ندارد تا از او محافظت کند در اجتماع آن روستا ترد شده و به عنوان یک جادوگر معرفی می شود. وقتی که با یکی از زن های محلی دوست می شود او گرفتار نوعی وهم می شود. او کم کم فرق میان هذیان و واقعیت را کم رنگ تر از همیشه می بیند و نمی تواند بینشان تفاوتی احساس کند….او احساس می کند که چیزی تاریک در انتظار او در جنگل است …

فیلمِ ترسناک LUZ

5.LUZ

فیلمِ ترسناکِ لوز با اینکه یک فیلم کوتاه است ولی داستان و پایان بندی موثری را دارا است ، داستانی که ترس و وحشت در قلب آن وجود دارد و روی بیننده به شدت تاثیر گذار خواهد بود. لوز شما را به اعماق دنیایی سرد و ترسناک می برد و طرفداران سبک ترس را راضی برمیگرداند.

روانشناسِ پلیس دکتر روزینی (جان بلوتارت) یک شب در یک بار کثیف با یک زن جوان و مرموز به نام نورا (جولیا ردلر) ملاقات می کند. “نورا” در مورد بهترین دوستش لوز (لوانا ولیس) و تغییر رفتار او پس از تصادف می گوید. نورا از او درخواست کمک می کند. دکتر روزیتی متوجه می شود که لوز را از قبل می شناسد و او را قبل از تصادف موقعی که به کلانتری آمده بود می شناسد.

او درخواست نورا را برای کمک به لوز قبول می کند و می خواهد با استفاده از هیپنوتیزم دقایق آخر منتهی به تصادف را بازسازی کند تا دلایل مشکلاتش را موشکافی کنند. آنها موفق به انجام خواسته ی خود می شوند اما به ناگاه اتفاقات وحشتناکی اتفاق می افتد و تمام مسیر داستانی را تغییر می دهد. نورا در شرایط سختی است شک و تردید به همراه ترس همه ی وجودش را فرا گرفته است…

فیلمِ ترسناک READY OR NOT

4.READY OR NOT

هوشمندانه ، خرابکارانه و کاملا خنده دار! فیلمِ ترسناکِREADY OR NOT میکسی موفق از ژانر وحشت و طنز است که می تواند در عین اینکه دلهره آور باشد لحظات بامزه و سرگرم کننده ای را برایتان تداعی کند.

امروز قرار بود بهترین روز زندگیش باشد! زیرا گریسِ جوان (سامرا وی وینگ) قرار است با مرد رویاهایش الکس لو دوماس (مارک اوبراین) ازدواج کند. اما برای خانواده های ثروتمندِ سنتی و غیر عادی مهمترین مسئله حفظ سنت های پیشینشان است.

پس به مناسبت این عروسی و برای شناخت بیشتر از او و حفظ سنت های گذشته یک بازی در نظر می گیرند! قبل از اینکه گریس حتی چیزی در مورد این بازی بداند خود را در وسط آن می بیند! او در یک بازی موش و گربه ای در عمارت قدیمی و بزرگ گرفتار شده است. در ابتدا آن را یک بازی مسخره می پندارد و جدییش نمی گیرد ولی وقتی خود را در خطر مرگ می بیند همه چیز به یکباره در نظرش رنگ عوض می کند. خانواده ی همسرش به صورت وحشیانه ای قصد جان او را دارند ولی گریسِ داستان ما به این سادگی ها تسلیم نخواهد شد و مبارزه ی بی امان برای بقا آغاز می شود…

فیلمِ ترسناک MIDSOMMAR

3.MIDSOMMAR

بلند پروازانه، کاملا چشمگیر و مهمتر از همه دلهره آور اینها بخشی از خصوصیات فیلمِ ترسناک MIDSOMMAR هستند.فیلمِ ترسناک MIDSOMMAR ثابت می کند که نویسنده و کارگردانش Ari Aster یک نویسنده ی کار بلد در این سبک است که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

هر 90 سال ، ساکنان یک دهکده ی سوئدی تابستان را جشن می گیرند. این جشن ها به مدت نه روز کامل برگزار می شود ، و تفاوت چندانی با جشن های سنتی و مذهبی شناخته شده در این منطقه ندارد. این حس کنجکاوی یک مسیحی (Jack Reynor) را بر می انگیزد. به همین دلیل او به همراه دوست دخترش دانی (فلورانس پوگ) و جمعی دیگر از دوستانشان راهی این سفر طولانی به مناطق اسکاندیناوی می شوند بدون اینکه تصوری واقعی از آنچه در آنجا در انتظارشان است داشته باشند!

پس از مدتی از ورودشان به این منطقه، آنها متوجه می شوند چیزی در اینجا درست نیست. در ابتدا رقص و مراسم مذهبی و چیدن گل را می بینند و همه چیز رنگ و بوی بهشت می دهد! اما کم کم پرده ها کنار می رود و جهنم واقعی از دل این مراسم و رقص های دروغین پدید می آید. و تعطیلات ظاهرا عاشقانه را به یک سفر ترسناک تبدیل می کند.

فیلمِ ترسناک "ما"

2.US

با دومین فیلم ترسناک و جاه طلبانه ی جردن پیل رو به رو هستیم . او با نگاهی کاملا متفاوت می بیند و می اندیشد و این در کارهایش مشهود است . فیلم یک بینش جدید را جلوی راهتان قرار می دهد تا جلوه های تاریک تر از زندگی انسان امروز را جلوی چشمانمان به نمایش در بیآورد.

آدلاید ویلسون (لوپیتا نیونگو) و همسرش گاب (وینستون دوک) و فرزندانشان زورا (شهادی رایت جوزف) و جیسون (ایوان الکس) می خواهند چند روز آرامش بخش تابستان را در ساحل کالیفرنیای شمالی بگذرانند. به همراه دوستانشان ، خانواده تایلر کیتی (الیزابت ماس) ، جاش (تیم هایدکر) و دختران دوقلوی آنها بکا (کالی شلدون) و لیندزی (نوئل شلدون) ، آنها در روز اول کم و بیش از ساحل و مناظر زیبای اطراف لذت می برند.

اما وقتی آنها به خانه ی تابستانی خود می روند چهره های عجیب و ترسناکی را نزدیک خانه شان می بینند. وقتی که آدلاید از آنها می خواهد از آنجا دور شوند به آنها حمله ور شده و آنها را در خانه خودشان محاصره می کنند اینجاست که همه چیز تغییر می کند و آنها با گروهی که دقیقا ظاهری مانند خودشان دارند رو به رو می شوند…خانواده ی ویلسون مجبور می شوند برای بقا بجنگند و در عین حال مجبورند “خود” را شکار کنند …

فیلم ترسناک VUELVEN

1.”TIGERS ARE NOT AFRAID” VUELVEN

فیلم TIGERS ARE NOT AFRAID که در سال 2017 در مکزیک و در سال 2019 به صورت جهانی منتشر شده است یکی از عجیب ترین فیلم های ترسناک چند سال گذشته است. فیلم آسیب های کودکی را به طرز فانتزی جادویی و واقع گرایانه در هم می آمیزد تا یک تاثیر طولانی مدت را در ذهن مخاطبانش به جای بگذارد. عیسی لوپز ، دنیایی را به وجود می آورد که ما را به یاد فیلم های ابتدایی “گیلرمو دل تورو” می اندازد و یک تجربه کاملاً منحصر به فرد را برای مخاطبان به ارمغان می آورد که به زودی آن را فراموش نخواهند کرد.

یک افسانه ی وحشتناک که در پس زمینه ی جنگ های ویرانگر کارتل های موارد مخدر مکزیک اتفاق می افتد. و داستان کودک یتیمی را دنبال می کند که سه آرزوی جادویی دارد.استرلا 10 ساله است و 3 آرزو دارد: اولین آرزویش این است که مادر گمشده اش بر گردد و این اتفاق می افتد. اما نه به شکل قبلی اش بلکه به شکلی کاملا متفاوت و همه جا او را دنبال می کند.

او متوجه می شود که آرزوها هیچ وقت آنطور که انتظار داریم برآورده نمی شود و زندگی واقعی رنگِ متفاوتی خواهد داشت. او خود را تحت تعقیب کارتل مواد مخدر که خانواده اش را کشته اند و روح مادرش می بیند آیا او میتواند از پس تمام مشکلات بوجود آمده برایش راه نجاتی پیدا کند؟ اما یادتان باشد ببر ها نمی ترسند و Estrella ی داستان ما نیز یک ببر است!

امیدوارم از مطلب “هفت فیلم ترسناک برتر سال 2019”  لذت برده باشید تا مطالب بعدی بدرود.

آخرین مطالب به روز شده

آخرین مقالات اختصاصی

اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
trackback

[…] ها آثار کوبریک به شمار می رود برای مثال : درخشش در ژانر وحشت و غلاف تمام فلزی در ژانر فیلم های جنگی […]

trackback

[…] هفت فیلم ترسناک برتر سال 2019 تا کنون […]

زینب
زینب

آخ جون فیلم ترسناک عاشقشم ممنون از پیشنهاداتون

کاظم
کاظم

فیلم us خیلی ترسناک و خفن بود به همه پیشنهاد میکنم ببینن