هفت فیلم درام برتر سال 2019 تا کنون

هر هفته شنبه ها به بررسی “هفت برتر” در زمینه های مختلف میپردازیم، در این پست هفت فیلم درام برتر سال 2019 تا کنون…(بر اساس انتشار جهانی فیلم) را معرفی میکنیم. این هفت فیلم هر کدام تاثیرات متفاوتی در مخاطبانشان خواهند گذاشت و شما را به فکر فرو می برند. با سایت ساعت 7 همراه باشید تا “هفت فیلم درام  برتر سال 2019 تا کنون” را بشناسیم.(بر اساس میانگین امتیاز منتقدین و نظرات مردمی) ( پاراگراف اول بررسی کوتاه و پاراگراف های بعدی داستان فیلم است)

هفت برتر در سبک های مختلف:

هفت فیلم اکشن برتر سال 2019 تا کنون

هفت فیلم ترسناک برتر سال 2019 تا کنون

هفت فیلم ابرقهرمانی سال 2019 تا کنون

و اکنون هفت فیلم درام برتر سال 2019 تا کنون…

7.The mustang

یک فیلمِ دلپذیر درباره ی بخشش و شانس دوباره ؛ mustang داستانِ پیوند ناگسستنی انسان و حیوانات را به تصویر می کشد . دو موجود ترد شده هر دو در کنار هم و شانس دوباره ای که هر کدام از آنها برای نجات زندگیشان دارند!

رومن کُلمن (Matthias Schoenaerts) در یک زندان امنیتی در نوادا قرار دارد. این زندان در یک برنامه شرکت می کند که سالی یکبار زندانیان مجبورند به مراقبت و نگهداری اسب های وحشی بپردازند و بعد از آن، آنها را می فروشند. در ابتدا رومن بدون علاقه در این برنامه روزمره ی سخت و طاقت فرسا شرکت می کرد.

تنها مزیت این کار برایش داشتن شانس بیشتری برای هوا خوری و همچنین راحت شدن از هم بند منفورش دَن (Josh Stewart) بود. اما وقتی مربی مایلز (Bruce Dern) به زندان منتقل می شود و یک اسب رام نشدنی را با خود می آورد همه چیز تغییر می کند . اکنون این شانس رومن است که نگاه تازه ای به دنیایش بیندازد… قرار است یک انسان رام نشدنی با یک اسب وحشی دست و پنجه نرم کنند!

6.Monos

نکته ای که فیلم Monos را از سایر درام ها متمایز می سازد این است که در مورد یک شخص یا اتفاقات پیرامون آن فرد نیست بلکه داستان یک گروه را به تصویر می کشد و مهمترین ماهیت فیلم همین گروه است.فیلم Monos پر از اتفاقات پر تنش است و تجربه ی عجیبی را برایتان رقم خواهد زد.

پاتاگراند ، رمبو ، لیدی ، سوئکا ، پیتوفو ، لوبو ، پرو و بوم بوم. هشت نوجوان ولگرد ، هر کدام کدگذاری شده اند و یک گروه شبه نظامی در یک تپه ی خالی از سکنه تشکیل می دهند. به طور غریزی ، آنها جذب هذیان گرایی و وحشیگری می شوند. یک فرد دستورات لازم و ماموریت های لازم الاجرای آنها را به دستشان می رساند.

ماموریت جدید آنها مراقبت از یک زن به نام دُکتورا (Julianne Nicholson) که از ایالت متحده ربوده شده، می باشد. اما داستان به اینجا ختم نمی شود و رگه ای از اتفاقات، مرگ و بدبختی را به سراغشان می برد و موقعیت آنها را به خطر می اندازد. و آنها را مجبور میکند پناهگاه خود را رها کرده و به دل اعماق جنگل بروند…
‌‌‌‌‌‌

5.The souvenir

فیلم The souvenir یا سوغاتی یک درام عاشقانه ، پر از اتفاقات غیر قابل پیش بینی است که با لایه های تلخ و شیرین ترکیب شده است. پر از احساسات و اتفاقاتی که میتواند شما را تحت تاثیر قرار دهد.

جولیِ جوان که یک دانش آموز سینما است (Honor Swinton Byrne) با فردی اسرار آمیز به نام آنتونی(Tom Burke) ملاقات می کند. تنها بعد از گذشت چند روز آنها خود را در اولین رابطه ی جدیِ عاشقانه ی خود می بینند. مادرِ جولی (Tilda Swinton) و دوستش نگرانی هایی در مورد این رابطه دارند ولی جولی همه ی این نگرانی ها را بی مورد دانسته و از آنها چشم پوشی می کند.

پس رابطه تا جایی پیش میرود که جولی مقدار زیادی پول که برای والدینش بوده است را به معشوقش قرض می دهد. او در رابطه با ارتباط و نیازهای آنتونی افراطی رفتار می کند و همین افراط ، مشکلاتی را برای او در اینده ی نزدیک بوجود می آورد…

4.The peanut butter falcon

فیلم های زیادی از روی معلولین ساخته شده است و بازیگران مطرح زیادی از پس این چالش بزرگ بر آمده اند و حتی برخی از آنها اسکار را نیز از آن خود کرده اند. ولی بسیار دشوار است که تصور کنیم هیچ فرد سالمی میتوانست نقشی که Zack Gottsagen در این فیلم به تصویر کشیده است را به همین شکل طبیعی در بیاورد.

زاک (Zack Gottsagen) ، جوانی مبتلا به سندرم داون ، برای تبدیل شدن به یک کشتی گیر حرفه ای و پیوستن در یک مدرسه پیشرو در رشته ی کشتی ، از خانه فرار می کند. رویای او در زمینه ی تبدیل شدنش به یک قهرمانِ کشتی باعث می شود تمام سختی های پیش رویش را تحمل کرده و با یک قایق چوبی در مسیر رودخانه به پارو زدن ادامه دهد.

در طول مسیرش زاک با افراد مختلفی رو به می شود. او با شخصی به نام فیشر تایلر (Shia LaBeouf) آشنا می شود که پس از اینکه متوجه عمق قدرت و پشتکار او می شود به او ایمان آورده و دوست و مربی او می شود. از اینجای داستان این خواسته ی تایلر است که او را به مدرسه ی کشتی برساند و او را در موفقیت ببیند. اما این تازه شروع داستان است و اتفاقات و ماجراهای زیادی منتظر زاک و فیشرِ داستان فیلم هستند.

3. Rocketman

راکت من ، یکی از بهترین فیلم های سال ۲۰۱۹ تا کنون است و شما را به سفری به دل زندگی یکی از معروف ترین خواننده های بریتانیایی به نام Sir Elton John می برد .

اواسط دهه ی ۶۰ در حومه ی شهر لندن شخصی با نام Reginald Dwight  ( با بازی Taron Egerton) زندگی می کرد. یک پسر ساده و خجالتی که سرش به کار خودش بود. تنها زمانی که پشت پیانو می نشست از لاک خود خارج می شد. اما علاقه ی اصلی او در اصل سبک موسیقی Rock’n’Roll بود. پس از اینکه او به لندن می رود به دنبال آرزوی همیشگی خود می شتابد.

او با فردی به نام Bernie Taupin (با بازی Jamie Bell) آشنا می شود که مسیر را برایش هموار می کند.در ابتدا نامش را به Elton John تغییر می دهد و به یکباره با هنرنمایهایش همه را تحت تاثیر قرار می دهد و کنسرت های او مملو از جمعیت می شود. او به یکی از خیره کننده ترین چهره هایی که تاکنون در صنعت سرگرمی انگلیس ظهور کرده بود تبدیل می شود. او مانند راکتی با سرعت اوج می گیرد و محبوب می شود و دقیقا مانند همان راکت نیز خطر سقوط او را تهدید می کند!

2. Once Upon a Time in Hollywood

(بررسی کامل فیلم روزی روزگاری در هالیوود را اینجا بخوانید)

روزی روزگاری در هالییود از ان دست فیلم های جذاب است که با بازی بازیگران بزرگی همچون دی کاپریو و برت پیت همراه شده است. بازی خوبِ این دو بازیگر ، در کنارِ جذابیت های داستانی شما را مجذوب خواهد کرد.

سال 1969 است و دنیای فیلم های وسترن رو به افول است. این موضوع باعث می شود  ریک دالتون (لئوناردو دی کاپریو) که روزی بازیگرِ این ژانر بود  نتواند به خوبی حرفه اش را مانند گذشته ادامه دهد. شهرت او روز به روز کمرنگ تر از همیشه می شود. او به همراه راننده ی شخصی و بهترین دوستش کلیف بوث (برد پیت) سعی می کند تا در این دوره ی زمانی این شعله ی رو به خاموشی را زنده نگهدارد و در فیلم جدیدی ایفای نقش کند تا دوباره مطرح شود. اما کش مکش های ادامه ی داستان ببینده را با شخصیت های بیشتری از قبیل شارون تیت(مارگو رابی)و دار و دسته چارلز منسون رو به رو میکند … و اتفاقاتی را برای بیننده رقم خواهد زد که شما را درگیر خود می کند.

1. parasite

(بررسی کامل فیلم انگل را اینجا بخوانید)

فیلم parasite یا انگل یک درام اجتماعی با ته مایه ی اتفاقاتِ طنز و تلخ است که شما را در پیچ و تاب های داستانش فرو می برد . انگل شما را غرق در تضادهایش خواهد کرد و شما را به شدت تحت تاثیر می گذارد.
یک اثر کاملا متفاوت در سینمای این سال های دنیا از کشور کره ی جنوبی که میتوان از آن به عنوان یکی از بهترین فیلم های سال ۲۰۱۹ و یا حتی چندین سال اخیر یاد کرد.

خانواده ی چهار نفره ی کیم مدت هاست که بیکار شده اند ، به همین دلیل پدر “کی تاک” (Kang-ho Song) به همراه همسرش چونگ سوک (Hyae Jin Chang) و فرزندانش کی وو (Woo-sik Choi) و کی جونگ (So-dam Park) در شرایطی بسیار سخت و زیر زمینی در یک زیرزمین نمور تحت شرایط حقارت آمیزی زندگی می کنند.

وقتی آنها مشغول کارهای موقتی مانند تا کردن جعبه پیتزا هستند ، سعی می کنند یک WI-FI رایگان برای خود دست پا کنند تا جعبه های بیشتری برای درست کردن بدست بیاورند… هنگامی که جوانترین فرزند خانواده موفق به بدست آوردن یک شغل به عنوان معلم زبان در خانواده ثروتمند و مرفه به کمک دوستش میشود ، راهی برای خروج از بیکاری به خانواده ارائه می دهد تا آنها را از مشکلاتشان رهایی یابد ! اما آنچه در ادامه اتفاق می افتد ، تمام اتفاقات قبلی را در حاشیه قرار می دهد …

آخرین مطالب به روز شده

آخرین مقالات اختصاصی

اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
trackback

[…]  هفت فیلم درام برتر سال 2019 تا کنون… […]

Alireza
Alireza

من چهارتاشو دیدم واقعا پاراسایت از همشون سرتره