قدرتمندترین شخصیت های دنیای DC (قسمت دوم)

در ادامه معرفی قدرتمندترین شخصیت های دنیای DC با شخصیت‌های قدرتمند بیشتری از این دنیا آشنا خواهید شد…

برای خواندن مطالب بیشتر در مورد شخصیت های DC به معرفی شخصیت‌های DC مراجعه کنید.

قسمت اول: معرفی قدرتمندترین شخصیت های دنیای DC (قسمت اول)

[lwptoc]

10. Eclipso

معرفی قدرتمندترین شخصیت های دنیای DC

نام دیگر: Galid / Kalaa of Nilaa

معرفی اولیه: در شماره 61ام House of Secrets به تاریخ 1963

خالقین:  Bob Haney و Lee Elias

نوع کاراکتر: شرور

کامیک­‌هایی با محوریت شخصیت Eclipso مجموعه‌­ای از داستان‌های ترسناک هستند که در اوایل دهه 60 منتشر شدند. Eclipso در ابتدای داستان­هایش دانشمندی جوان به نام “بروس گوردون” معرفی می‌­شود که تصمیم می­‌گیرد به جزیره‌ی Diabolo سفر کند تا خورشید گرفتگی را مشاهده کند. مدت کوتاهی بعد از ورودش به جزیره دیابولو، گوردون درگیر نزاعی با یک Shaman بومی آنجا می‌­شود و درگیری آنها به زد و خورد می­‌کشد و Shaman کشته می­‌شود ولی بر روی گونه­‌ی گوردون زخمی را توسط الماسی سیاه ایجاد می‌کند. در طول خورشید گرفتگی، گوردون به موجودی قدرتمند به نام Eclipso تبدیل می­‌شود که تجسم تمام جنبه‌های بد شخصیتی اوست. همانند کاراکتر دکتر جکیل در رمان رابرت لوئیس استیونسون، گوردون دو جنبه­‌ی Eclipso که شرارت می‌­کند و خودش را که متضاد Eclipso است، را داراست. برای اینکه Eclipso دوباره گوردون شود، باید نور درخشان، برعکس نور خورشید گرفتگی، مانند چراغ قوه را به او بتابانید. دوست گوردون سایمون بنت و دخترش مونا در این کار به او کمک می­‌کنند. در دهه­‌ی 90 متوجه می­‌شویم که Eclipso یک خدای شیطانی است، خدای انتقام، که در نیمه­‌ی تاریک ماه زندگی می­کند و هیزم جهنمش را افراد تشنه به انتقام فراهم می­‌کنند و او با تضعیف این افراد و تبدیل آنها به تصویری از خود، زندگی می­‌کند.

9. Reverse-Flash

معرفی قدرتمندترین شخصیت های دنیای DC

نام دیگر: Eobard Thawne

معرفی اولیه: شماره­‌ی 139ام The Flash به تاریخ سپتامبر 1963

خالقین: John Broome و Carmine Infantino

نوع کاراکتر: شرور

نام Reverse-Flash مانند نام Flash توسط چندین نفر استفاده می­‌شود. در مجموع و در حال حاضر 5 نفر این نام را داشته‌­اند. ادوارد کلاریس، Eobard Thawne، هانتر زولومون، Thaddeus Thawne و دانیل وِست. از آنجایی که شناخته ­شده­‌ترین آنها Eobard Thawne می‌­باشد تمرکزم بر روی او خواهد بود. Eobard همواره داستانی در حال تغییر داشت، یعنی پیشینه­‌های متفاوتی برای او می­‌نوشتند.

سرانجام در The Flash: Rebirth در سال 2009 نوشته­‌ی Geoff Johns داستانی یکپارچه برای او ساخته شد. به هر حال اولین بار در شماره 139 The Flash بود که او معرفی شد. در آن کامیک Thawne یک کپسول سفر در زمان را پیدا کرد که در داخل آن لباس Flash بود. او انرژی لباس را تقویت کرد و خود را تبدیل به یک Speedster کرد، اما رنگ لباس را تغییر داد و آن را زرد کرد و خود را Zoom the Reverse-Flash نامید. Flash این موضوع را کشف کرد و با او مقابله کرد و او را شکست داد و لباسش را از بین برد. Thawne بَری را برای این کار سرزنش کرد و تصمیم گرفت که از بَری انتقام بگیرد. او در زمان به عقب سفر کرد، او آیریس وِست را کشت و سعی کرد فیونا وِب را بکشد، اما Barry Allen گردنش را گرفت و او را خفه کرد، تا جلوی مرگ عزیزانش را بگیرد.

در داستان­‌های بعد از بحران (Post-Crisis) در نسخه‌­ی The Return of Barry Allen به Thawne منشاء جدیدی داده شد. او خود را تحت عمل جراحی پلاستیک قرار داد تا خود را شبیه Barry کند. او به کمک Cosmic Treadmil توانست قدرت­‌های Speedsterای را بدست بیاورد و به گذشته بازگشت و در این روند با والی وِست مبارزه کرد، اما در نهایت به قرن خودش برگشت.

در سال 2009 در The Flash: Rebirth دوباره به عنوان شخصیت شرور اصلی DC بازگشت. جایی که بازگشت او نشان از رویداد بزرگ Final Crisis بود. او نقش اصلی در داستان Blackest Night را ایفا کرد، جایی که جسد قبل از بحران او توسط Nekron زنده شد تا به Black Lantern و سپس Black Flash تبدیل شود. در داستانی دیگر او به گذشته سفر کرد تا گذشته­‌ی خود را تغییر دهد. در طول داستان­‌های مربوط به Flashpoint او دوباره به گذشته رفت تا مادر Barry را به قتل برساند، اما Barry خبردار شد و به گذشته رفت تا جلوی Thawne را بگیرد که منجر به رویداد Flashpoint Universe شد. در این جهان در نهایت توماس وین Thawne را کشت و Barry هم این Universe را اصلاح کرد. اما بعداً Barry متوجه شد که Thawne نمرده و جاودانه است و دلیل این امر ارتباط Thawne با Negative Speed Force است. منشاء او در طول داستان­های New 52 و Rebirth کمی تغییر کرد، اما ماهیت او حفظ شد. او نقش کلیدی در رویدادها و وقایع مربوط به Doomsday Clock داشت، جایی که توسط دکتر منهتن کشته شد. اما درست حدس زدید Thawne از این مورد هم جان سالم بدر برد و نشان داد که قادر مطلقی مانند دکتر منهتن نیز نمی­تواند او را بکشد.

تاریخ این کاراکتر در داستان­های مصور واقعاً شوم و ترسناک است. کنترل او بر Speed Force واقعاً شگفت­‌انگیز است و با اینکه Barry قادر به شکست اوست اما نمی­تواند او را از عالم هستی محو کند. او مدام برمی­گردد و نشان می­‌دهد که چقدر قدرتمند است و ارتباطش با Speed Force چقدر قوی است. در یک نقطه Thawne با Speed Force یکی شد و تبدیل به موجودی با انرژی خالص شد، شکست­ ناپذیر و نابودنشدنی، زیرا انرژی را نمی­توان از بین برد تنها می­توان شکلش را تغییر داد.

8. Lucifer Morningstar

معرفی قدرتمندترین شخصیت های دنیای DC

نام دیگر: Lucifer Samael Morningstar

معرفی اولیه: در شماره­‌ی چهارم The Sandman به تاریخ 1989

خالقین: Neil Gaiman، Sam Kieth و Mike Dringenberg

نوع کاراکتر: شرور

“لوسیفر مورنینگ استار” شخصیتی است که در نشریات Vertigo، بخشی از DC Comics ظاهر می­‌شود. این کاراکتر به طور مستقیم از شیطان در مذاهب ابراهیمی برداشت شده است و سیمای انسانی­‌اش از “دیوید بووی” خواننده فقید الهام گرفته شده است، دقیقاً همان چیزی که نیل گیمن از طراحان خواسته بود. اولین حضور او در کتاب مصور Superman’s Pal Jimmy Olsen شماره 65ام بود، جایی که جیمی اولسن در خواب با مردی آشنا می‌­شود که خود را آقای L می­نامد که فکر می­کند جَد Lex Luthor است و با او معامله می‌­کند. اما عواقب این معامله وحشتناک بود زیرا آن مرد در واقع خود شیطان بود. او در کامیک‌­های زیادی حضور داشته است ولی به طور عمده در داستان­‌های نیل گیمن حضور دارد و بیشترین نقش­‌آفرینی را در کتاب مصور Sandman دارد.

لوسیفر که از وجود خود به عنوان ارباب جهنم خسته می­‌شود، تمام شیاطین و ارواح محکوم به فنا را از جهنم بیرون می­‌کند، تا درهای جهنم را ببندد و کلید آن را به Dream of the Endless بدهد. البته برای Dream پیش­بینی می‌­کند که داشتن این کلید او را در وضعیت بدی قرار می­‌دهد.

جهنم به دو فرشته به نام­های Duma (فرشته­‌ی سکوت)  و Remiel می­­رسد. لوسیفر به زمین می­آید و تبدیل به یک پیانیست می­‌شود. یک مجموعه سه قسمتی از این کاراکتر ساخته می­‌شود که بهشت فرشته­‌ای به نام Amenadiel را می‌فرستد تا با لوسیفر معامله کند. او نیاز دارد که از شر خدایان قدیمیِ بی­‌نام خلاص شود، اما نمی­خواست مستقیماً در این امر دخالت کند و نام بهشت برده شود. لوسیفر اما طلب نام‌ه­ایی از خدا، به عنوان پرداخت و دستمزد کرد.

لوسیفر در روی زمین Bar خود را به نام Lux محیا می­‌کند و به عنوان شخصیتی نهیلیست به تصویر کشیده می­‌شود. در این مجموعه لوسیفر وارد بحث­های فلسفی در مورد اراده‌­ی آزاد می­شود و تلاش می­کند کنترل اعمال شده بر موجودات توسط خدا را رها کند. بسیاری لوسیفر را بعد از Presence و برادرش Miguel Demiurgos جزو قدرتمندترین کاراکترهای DC می­‌دانند. او می‌­تواند واقعیت را به میل خود دستکاری کند، با وجود این لوسیفر به ندرت از قدرت خود استفاده می‌کند و ترجیح می­دهد همیشه از روش­های مختلف بهره ببرد. با اینکه بیشتر با سریال تلویزیونی محبوبش شناخته می‌­­شود ولی در کتاب­های مصور داستان­های واضح­تر و جالب­تری دارد. اما در کل به سبب قدرت‌­هایش و پیشینه­‌ی فرشته‌­ای چیز زیادی برای ارائه در کمیک‌ها ندارد و اغلب به عنوان ابرشرور شناخته می‌­شود.

قدرتمندترین شخصیت های دنیای DC

7. Anti-Monitor

معرفی قدرتمندترین شخصیت های دنیای DC

نام دیگر: Mobius

معرفی اولیه: Crisis on Infinit Earth شماره­‌ی دوم به تاریخ 1985

خالقین: Marv Wolfman، George Perez، Jerry Ordway

نوع کاراکتر: شرور

آنتی مانیتور که اخیراً مشخص شد نامش Mobius است، یکی از ابرشرورها و آنتاگونیست­های Crisis On Infinit Earth بود که بین سال­های 1985 و 1986 توسط DC منتشر شد. اولین حضور او در بحران در زمین‌­های نامحدود شماره‌­ی دوم بود، البته در این شماره او در سایه حضور داشت ولی شکل و شمایلش را در شماره‌­های 5  و 6 دیدیم و در شماره‌­ی دوازدهم هم نابود شد. پس از یک غیبت طولانی در Green Lantern: Sinestro Corps Special شماره­‌ی اول در سال 2007 به عنوان بخشی از رویداد Crossover جنگ سپاه سینسترو و سیاه­ترین شب، بازگشت.

آنتی مانیتور یکی از سرسخت­ترین دشمنانی است که قهرمانان DC با آن روبرو شده­‌اند، حتی در Multiverseها نیز او بخاطر ماهیتش حضور دارد و در واقع همه­‌جا هست. او مستقیماً مسئول نابودی هزاران Universe است. او به اندازه­‌ای قدرتمند است که Supergirl را کشت و همزمان با قهرمانان چند Universe مبارزه کرده است. البته بعد از راه‌­اندازی مجدد دنیای DC تمام قتل­ها و نابودی­‌های او انگار که اصلاً اتفاق نیافتاده‌­اند. در طول داستان Blackest Night او تبدیل به Black Lantern شد و Superboy Prime او را کشت، اما Nekron نتوانست او را کنترل کند، که نشان از قدرتمندی او دارد و حتی مرگ نتوانست او را دربرگیرد.

6. Nekron

معرفی قدرتمندترین شخصیت های دنیای DC

نام دیگر: ندارد

معرفی اولیه: Tales of the Green Lantern Corps شماره­‌ی دوم به تاریخ 1981

خالقین: Mike W. Barr، Len Wein و Joe Staton

نوع کاراکتر: شرور

کاراکتر Nekron دشمن همیشگی Green Lanternهاست و آنتاگونیست معروف داستان Blackest Night است. Nekron  تجسم مرگ است، ارباب منطقه­ای از جهنم که به نظر می­رسد مرزی بین Limbo و Purgatory در دنیای DC است. این مکان که ارواح مردگان در انتظار عبور به مقصد نهایی خود هستند، این مقصد یا Silver City است یا جهنم. منشاء قدرت­‌های او روح و روان افراد مرده است، در جریان رویداد Blackest Night مشخص شد که Nekron مسئول جلقه‌­های سیاه قدرت است که مردگان را زنده می­کند و با Scar و Black Hand همکار است. هنگامی که سطح قدرت­‌های حلقه­‌های Black Lantern به 100 درصد رسید، Nekron روی زمین، ظاهر شد. همینطور در بازنویسی جزئی داستان­های Teen Titans مشخص شده که Nekron مغز متفکر پشت رستاخیز معجزه‌­آسای بسیاری از قهرمانان در گذشته بوده است.

او با اجازه دادن به تولد دوباره­‌ی قهرمانان متوفی، تیم کوچکی از ماموران مخفی را ایجاد کرد. Nekron با ارتش مردگانش به راه افتاد و ادعا کرد که گرسنگی‌­ای که او را فرا گرفته است هرگز سیر نمی­شود. محدودیت­های قدرت Nekron ناشناخته است، او توانایی زنده کردن مردگان، کشتن با لمس، ارائه انفجارهای انرژی سیاه و رشد نامتناسب را نشان داد. Nekron مرگ را کنترل می­‌کند و به او قدرت هم می­بخشد، علاوه بر اینها او می­توانست نسخه‌­های زامبی شخصیت­‌های فوق­العاده قدرتمند، مانند Anti-Monitor را کنترل کند.

5. Spectre

معرفی قدرتمندترین شخصیت های دنیای DC

نام دیگر: Jim Corrigan، Crispus Allen و Hal Jordan

معرفی اولیه: More Fun Comics شماره­ی 52ام به تاریخ 1940

خالقین: Jerry Siegle و Brendan Baily

نوع کاراکتر: ضدقهرمان

این ضدقهرمان در دوران طلایی کامیک­های DC توسط جری سیگل و برندن بیلی خلق شد و کار خود را از More Fun Comics شروع کرد و بعداً در All-Star و JSA نیز خودنمایی کرد.

شبح (Spectre) موجودی الهی است که دارای قدرت­های نامحدود است. مشابه Presence ولی نه در حد او، ویژگی بالقوه‌­ی او این است که می­تواند قدرت­های افراد را برای همیشه از آنها جدا کند و به برگزیدگان بسیار خوش­‌شانس بدهد و یا آنها را از بین ببرد و به فراموشی بسپارد. اولین کسی که شِنِل شبح را پوشید، جیم موریگان بود. کارآگاهی که در عمل مرده بود، موریگان زنده می­شود و شانس دومی به عنوان نماینده خشم الهی روی زمین پیدا می‌کند. او نوعی قاضی روی زمین است که تصمیم می­گیرد که روح یک فانی که تازه درگذشته آیا سزاوار آتش دوزخ است یا به باقیات صالحات تعلق دارد. بنابراین او جزو دسته‌­ی قهرمانان قرار نمی­گیرد، بلکه یک انتقام‌جوی بی­‌وجدان است که در کشتن افراد شرور هیچ درنگی نمی‌­کند.

او در طول این سال­ها به قادری مطلق تبدیل شده که می­‌تواند جنبه‌­های واقعیت را دستکاری کند. این کاراکتر در دهه­‌ی 50 بخاطر بحرانی که وارد بازار کتاب­های مصور شد به تدریج به دست فراموشی سپرده شد. او در قالب جیم کوریگان دوباره در دوران نقره­‌ای برمی­گردد. اینبار لابه‌­لای صفحات Adventure Comics که قدرت بیش ­از اندازه­اش مانعی بر سر راه این کاراکتر قرار نمی­دهد. وجه او به عنوان نماینده خدا بر روی زمین و یک موجود نیمه الهی در میان فانی­‌ها پررنگ­تر شد. علاوه براین سهم او در داستان­های Crisis On Infinite Earth نیز بیشتر شد.

داستان‌­های او در دهه­‌ی هفتاد اما بر سر زبان­ها افتاد زیرا توصیفات خشن و در عین حال بی­رحمانه‌­ای از مجازات‌­های Spectre را در خود جای داده بودند. اما طرفداران DC از این همه خشونت شکایت کردند و در شماره 435 نویسنده Michael Fleisher کاراکتری به نام Earl Crawford را وارد داستان کرد که ایده‌­های طرفداران شاکی را به اشتراک می‌گذاشت. اما این سری داستان­ها به هر علت لغو شدند. اما طراح آنها Jim Aparo در سال 1988 قسمت­های متشر نشده‌ای از این کاراکتر را تحت عنوان The Wrath of The Spectre منتشر کرد. این کاراکتر با Living Tribunal از Marvel قابل مقایسه است.

قدرتمندترین شخصیت های دنیای DC

4. Superman Prime (One Million)

معرفی قدرتمندترین شخصیت های دنیای DC

نام دیگر: Kal-El

معرفی اولیه: کامیک‌های DC One Million شماره‌ی 4ام به تاریخ ۱۹۹۸

خالقین: Grant Morrison و Val Semeiks

نوع کاراکتر: قهرمان

همان سوپرمن خودمان است منتها متعلق به قرن ۸۵۳ام است، الان ما در ۲۱ هستیم، خودتان تفاوت را محاسبه کنید. او در اواخر قرن ۲۱ام به دنبال مرگ تمام کسانی که به آنها اهمیت می‌داد، زمین را ترک کرد. او کلِ دنیای DC را سفر کرد و بعد از تبدیل شدن به نوعی خدا و تجسم خورشید زنده ماند. سفرهایی از قرن ۲۱ آغاز شد و در حدود قرن ۷۰۰ پایان یافت، او در طول این سفرها قدرت‌ها و تجربیات خارق‌العاده‌ای کسب کرد. در هنگام بازگشت با فرزندانش عهد بست و تصمیم گرفت گوشه‌ای از قدرت‌هایش را به آنها بدهد تا زمانی از این قدرت‌ها در جهت عدالت استفاده می‌کنند. سپس به غار تنهایی جدید خود Fortress of Solitude در دِل خورشید رفت. Superman Prime قدرتمندترین کاراکتر و ابرقهرمان دنیای DC است، او هزاران سال صرف جمع‌آوری انرژی خورشید زرد کرد است و بدین ترتیب به اوج پتانسیل خود رسیده است. او در آینده ساکن و نه خداست و نه قادر مطلق بلکه ابرقهرمانی است که شکست‌ناپذیر است.

3. Darkseid (True Form)

معرفی قدرتمندترین شخصیت های دنیای DC

نام دیگر: Uxas

معرفی اولیه: در کامیک Superman’s Pal Jimmy Olsen شماره‌ی 134ام به تاریخ ۱۹۷۰

خالقین: Jack Kirby

نوع کاراکتر: شرور

معرفی شخصیت Darkseid

مخاطبان معمولاً Darkseid را به عنوان خدای جدید می‌شناسند که به سوپرمن، Doomsday و بتمن خیلی‌های دیگر باخته است. اما همه‌ی شکست‌ها در هاله‌ای  از ابهام قرار دارند زیرا Darkseid فُرم‌های مختلفی دارد. در The Multiversity Guidebook، موجودی به نام Highfather که خدای جدید است و برادر Darkseid می‌باشد، اذعان می‌کند که هر واقعیت- گذشته، حال و آینده نسخه‌ای از آواتار Darkseid را دارد. این بدان معناست که Darkseid موجودی فراگیر است که قطعه قطعه شده تا بتواند در هر واقعیت ممکن وجود داشته داشته باشد.

تا آنجا که می‌دانیم تنها Presence از DC و The One Above All به همراه Doctor Manhattan چنین توانایی دارند که باعث می‌شود شکل اصلی Darkseid در شمار قدرتمند‌ترین موجودات عالم قرار بگیرد. متاسفانه جز همین اظهارات Highfather چیز دیگری از Form اصلی Darlseid در دست نیست و تنها دفعات معدودی در کامیک‌ها مشاهده شده است. او آنقدر قدرتمند است که به نزاع قهرمانان و یا اتفاقات Universeها و Multiverseها اهمیتی نمی‌دهد و تنها به فرستادن آواتارهایش اکتفا می‌کند. در داستان‌های Final Crisis مشخص می‌شود که او در Form اصلیش می‌تواند بر تمام کیهان و Universe ما سایه بیافکند که نشان از آن دارد که او از واقعیت و هستی فراتر می‌رود. از همین رو Barry Allen نیز هشدار داده است که سقوط او به نابودی تمام Multiverseها ختم می‌شود و او آنها را با خود از بین می‌برد. در منطقه‌ای پیش از بحران، Darkseid توانست کنترل بیش از ۳ میلیون Daxamites را بدون کمک برعهده بگیرد (گروهی از موجودات بیگانه‌ی انسان نما که قدرت‌هایی مشابه کریپتونیایی‌ها دارند.)

2. The Presence

معرفی قدرتمندترین شخصیت های دنیای DC

نام دیگر: خدا

معرفی اولیه: شماره‌ی ۵۲ام کامیک‌های More Fun Comics به تاریخ ۱۹۴۰

خالقین: Jerry Siegel و Bernard Baily

نوع کاراکتر: طبیعی

او اولین‌­بار با عنوان The Voice (of The Presence) که تنها یکی از اشکال متعدد این کاراکتر بود، خودنمایی کرد. او مسئول قدرت بخشیدن به جیم کوریگان یا همان Spectre است. Presence شخصیتی بسیار پیچیده و جالب در دنیای کامیک­های DC است. البته که در دنیای DC خدایان مختلفی وجود دارد و به گفته‌­ی Greg Rucka نویسنده­، خدا به معنای خدای ادیان ابراهیمی در DC هم وجود دارد و او بالاتر از تمام این خدایان قرار دارد. البته بعدها مشخص شد که Presence یکی از جنبه‌­های همان خدای ابراهیمی است.

Presence در طول تاریخ دنیای DC شکل­ها و اشکال زیادی به خود گرفته است، از این طریق یکی از قدرت­های متعدد خود را نشانمان داده است. در ابتدا نام او The Voice و سپس به عنوان The Hand ظاهر شد و نقش مهمی در مجموعه‌­ی Green Lantern ایفا کرد. او همچنین تجلی خدایی به نام Wally و ظاهری انسانی به خود می­گیرد. ظاهر انسانی Presence بسیار شبیه دکتر واتسون از مجموعه داستان­های شرلوک هلمز نوشته­‌ی Doyle می­باشد. Presence موجودی فراگیر است اما گاهی اوقات ظاهر می­شود، او به عنوان خالق دنیای DC و یکی از قوی­ترین موجودات آن در نظر گرفته می‌شود. Presence خدای اصلی DC است و با The One Above All از Marvel یکی است، اما یک تفاوت وجود دارد. در حالی که The One Above All قدرتمندترین موجود Marvel است اما The Presence در رتبه‌­ی دوم قرار دارد و موجودی از او قدرتمندتر هم هست!

البته که نمی­خواهیم بگوییم The Presence ضعیف است اما چون کامیک­ها به ما نشان دادند که پیرمرد شبیه دکتر واتسون را می­شود کشت، پس جایی برای موجودی در رتبه­‌ی اول خالی است!

قدرتمندترین شخصیت های دنیای DC

1. Doctor Manhattan

معرفی قدرتمندترین شخصیت های دنیای DC

نام دیگر: Jon Osterman

معرفی اولیه: شماره­‌ی اول کامیک­های Watchmen به تاریخ 1986

خالقین: Alan Moore و Dave Gibbons

نوع کاراکتر: طبیعی/ قهرمان

دکتر منهتن نام مستعار جاناتان اوسترمن، یک شخصیت خیالی در داستان­های DC است. او اولین ­بار در رُمان مصور Alan Moore به نام Watchman نقش بسزایی در شکل­ گیری دنیای DC داشته است، حتی بزرگ­تر از Presence.

خلقت دکتر منهتن در واقع یک حادثه ناگوار بود که برای جان اوسترمن فیزیکدان رخ داد، زیرا او برای گرفتن روپوش آزمایشگاهیش خود به آزمایشگاه برگشت، او روپورش خود را در داخل یک محفظه آزمایشگاهی جا گذاشته بود، پس داخل محفظه شد ولی درب محفظه برویش قفل شد. از آنجایی که در چنین شرایطی قانون مورفی حاکم می­شود! محققان نتوانستند درب محفظه را باز کنند یا جلوی شمارش معکوس برای آزمایش بعدی را بگیرند، بدن جان هم بر اثر نیروی ژنراتور تکه تکه می­شود. در ماه­های بعد، اوسترمن موفق شد به تدریج خود را بازسازی کند، تا اینکه سرانجام به عنوان مردی با قد بسیار بلند، بدون مو، برهنه و پوست آبی رنگ ظاهر شد که با شعله‌­های فرابنفش می­درخشید. سپس به افتخار پروژه منهتن، او را دکتر منهتن نامیدند و تبدیل به مهره‌­ی دولت ایالات متحده و رهبر Watchmanها شد.

در یک لحظه، او به ابتذال موقعیت خود پی برد و به مریخ رفت و هم نگهبانان و هم زمین را رها کرد. او در مریخ از نقش خود در زمین ناامید شد و بیشتر وقت خود را با تامل در پرسش­های پیچیده متافیزیکی و کشف رازهای زندگی و خلقت گذراند. او نقش پررنگی در توانمند ساختن توطئه‌­ی Ozymandias برای جلوگیری از جنگ جهانی سوم و حتی نابودی Rorschach داشت. بعدها نقش محوری در ایجاد خط زمانی Flashpoint و وقایع New 52 بازی کرد و مرکز رمزوراز کاوش شده توسط بتمن و Flash در طول خط داستانی The Button بود.

او همچنین در Doomsday Clock نیز به ایفای نقش پرداخت، جایی که او یک­بار دیگر تبدیل به ابرقهرمان واقعی شد و در نهایت وجود خودش را از هستی پاک کرد! بی­چون و چرا او قوی­ترین کاراکتری است که تا به حال وجود داشته است، دکتر منهتن همه چیز دارد. عملاً کاری وجود ندارد که او نتواند انجام دهد به جز تغییر اصول بنیادی طبیعت که کاملاً منطقی است و طبق تمامی معیارها غیر قابل تغییر است! 

منبع: این مطلب برگرفته از وب سایت Fictionhorizon.com می‌باشد.

در قسمت بعدی با شخصیت‌های قدرتمند‌ دنیای مارول آشنا خواهید شد…

امیدواریم از مطلب قدرتمندترین شخصیت های دنیای DC لذت برده باشید تا بعد…..

آخرین مطالب به روز شده

اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لوسیفر
لوسیفر

چجوری به این نتیجه رسیدی منهتن از پرزنس قوی تره

لوسیفر از همه قوی تره

The Firstangel
The Firstangel

برادر اولا که کمیک ماله سال ۲۰۱۶ هست نه ۲۰۱۵
بعدشم اون کمیک کاملا منسوخ شده
اگر نمیدونید منسوخ یعنی چی باید بگم یعنی وقایع اون کمیک کاملا تکذیب میشن و هر اتفاق از کوچکترین تا بزرگترین اونها هیچ جایی در دنیایه دیسی ندارن
سوما
خوده پرزنس از عمد گذاشت گیبریل بکشتش بخشی از نقشش بود که دارک پرزنس متولد بشه خودشو اونقدر ضعیف و اسیب پذیر کرد که گیبریل بکشتش
اخرین چیزم اینه که
گیبریل مگه با هورن بلاور پاور یا با دستایه خودش کشتش
با یکی از قوی ترین سلاح هایه کمیک یعنی شمشیر محافظ عدن کشتش
این شمشیر به قدری قدرتمنده که خوده دارک پرزنسم تقریبا کشت
بعدم شما درمورده منهتن میدونید؟
قدرتاش چین اصلا؟
قدرت منهتن از انتی کرایسیس انرژی میاد
تو هر مولتیورس ما دوتا انرژی داریم
انتی کرایسیس و کرایسیس انرژی
و ما بینهایت مولتیورس تو دیسی داریم
یعنی هر مولتیورس این دو انرژیه مخصوص خودشونو دارن
و کسی که این بینهایت انرژیو خلق کرد خوده پرزنس و سورس بودن که این انرژیو تو سطح امنیورس دادن
بعد منهتن بیاد از پرزنس بالاتر؟ عالی کار کردید

امین علیرضائی
پاسخ به  The Firstangel

سلام برادر منبع حرفاتون چیه دقیقا؟ یا خودتون همه کمیک های DC رو خوندید؟
این مطلب هم از چندین منبع معتبر خارجی ترجمه شده
موفق باشید