معرفی قدرتمندترین شخصیت های دنیای DC (قسمت اول) 

خودتان را برای معرفی قوی‌ترین کاراکترهای دنیای DC آماده کنید، در این مطلب شما را با کاراکترهایی از دنیای DC آشنا می‌کنیم که تنها کامیک‌خوان‌ها با آنها آشنا هستند و این کاراکترها در زُمره قوی‌ترین و پرقدرت‌ترین شخصیت‌های DC قلمداد می‌شوند. اگر مطالب ما را درباره‌ی کاراکترهای DC خوانده باشید با نام بعضی از این شخصیت‌ها آشنا هستید اما در این مطلب با شخصیت‌های عجیب و قدرتمند دیگر آشنا خواهید شد. در مطلب پیش رو این شخصیت‌ها را براساس قدرت‌هایشان طبقه‌بندی کردیم. در ادامه با معرفی معرفی قدرتمندترین شخصیت های دنیای DC (قسمت اول) همراه ما باشید. 

برای خواندن مطالب بیشتر در مورد شخصیت های DC به معرفی شخصیت‌های DC مراجعه کنید.

معرفی قدرتمندترین شخصیت های دنیای DC (قسمت اول) 

20. Michael Demiurgos

معرفی قدرتمندترین شخصیت های دنیای DC

نام دیگر: ندارد

معرفی اولیه: در اولین شماره The Books of Magic به تاریخ دسامبر 1990

خالقین: Neil Gaiman و John Bolton

نوع کاراکتر: مختلف (خاکستری)

هنگامی که فرشته‌ی بزرگ Lucifer Morgenstern شورش خود را در بهشت آغاز کرد، تعداد افراد او اندک بود. او توسط برادرش فرشته‌ی اعظم میکائیل همین Michael Demiurgos  به سبب آنکه او از “قدرت خدا” (Power of God) استفاده کرد، شکست خورد. در نبردی، فرشته‌ای هبوط کرده‌ای (Fallen Angel) (قصدم از به کاربردن کلمه‌ی هبوط این است که بگویم او دیگر در بهشت جایی ندارد مانند تنزل درجه‌ی آدم و حوا از بهشت به زمین، که در عربی و آیات قرآن از واژه‌ی “هبوط” استفاده شده است) به نام Sandalphon با وارد کردن نیزه‌اش به پشت میکائیل او را (به گفته‌ی منبع) در بُعدی کوچک (لغت خود منبع Pocket Reality است) اسیر کرد. در آنجا میکائیل را به یک ستون عظیم زنجیر کردند (قامت میکائیل در آن زمان بسیار بزرگ بود) و ساندالفون تلاش کرد که ارتشی از فرشتگان را برای خود ایجاد کند، از آنجایی که فرشتگان عقیم هستند، او نمی‌توانست به راحتی عده‌ی ارتش فرشتگانش را گسترش دهد. ساندالفون تلاش کردن با باردار کردن زنان نژاد انسان و سپس قرار دادن نوزاد انسان‌ها در شکم میکائیل برای خود ارتشی از فرشتگان درست کند اما این حرکت او به شکست‌های پی‌درپی ختم شد. با این حال ساندالفون در نهایت توانست Elaine Belloc را به همراه ۳۰۰ تخم بوجود بیاورد اما Lucifer در نهایت مداخله کرد. (البته این کاراکتر یعنی Michael مربوط به Universe فرشته‌ی اعظم لوسیفر است.)

19. Perpetua

معرفی قدرتمندترین شخصیت های دنیای DC

نام دیگر: ندارد

معرفی اولیه: شماره­‌ی هشتم Justice League به تاریخ نوامبر 2018

خالقین: Scott Snyder، James Tynion IV، Jim Cheung، Jorge Jimenez

نوع کاراکتر: شرور

او اولین Multiverse را با استفاده از انرژی‌های منفی ایجاد کرد. سپس سه پسرش Alpheus، Mar Nova  و Mobius را خلق و به عنوان ساکنین آن Multiverseها برگزید. پرپتوا به پسرانش توضیح داد که جهان او شامل سه قلمرو اصلی است که از سه شکل اساسی ماده؛ ماده تاریک، ماده‌ی مثبت و ضد ماده، تشکیل شده است و آنها را برای نظارت بر این قلمروها خلق کرده است.

او آلفیوس را به عنوان حکمران قلمرو ماده تاریک انتخاب کرد، جایی که قرار بود جهان‌های بی‌شماری را خلق کند. Mar Nova را به عنوان حاکم قلمرو ماده مثبت انتخاب کرد جایی که قرار بود از بسیاری جهان‌ها که قبل از بحران انرژی منفی ایجاد شده بودند محافظت کند. در نهایت موربیوس هم به عنوان حاکم قلمرو ضد ماده جایی که قرار بود از ورود نور آفرینش به این قلمرو محافظت کند، منصوب شد. Mar Nova که کنجکاو بود از Perpetua پرسید هدف او از این چند جهانی چیست، زیرا نقش او به عنوان خالق قبلاً محقق شده بود. پرپتوا پاسخ داد می‌ماند تا مطمئن شود فرزندانش در امان خواهند بود.

18. Elaine Belloc

معرفی قدرتمندترین شخصیت های دنیای DC

نام دیگر: ندارد

معرفی اولیه: شماره­‌ی چهارم Lucifer به تاریخ سپتامبر 2000

خالقین: Mike Carey

نوع کاراکتر: طبیعی (اذیتش کنید دشمن شماست، مهربانی کنید دوست شما)

اِلین به عنوان دختری جوان در این مجموعه ظاهر می‌شود و دارای توانایی برقراری ارتباط با مردگان است و قدرت خواندن ذهن دیگران را دارد. بهترین دوست او مونا دِویل چند سال پیش به قتل رسید و اکنون روح او در کنار اِلین قرار دارد.

اِلین برای یافتن قاتل مونا ارواح سه مادربزرگ مرده‌ی خود را احضار کرد تا برای احضار شیطانی رده‌پایین برای مجازات قاتل دوستش به او کمک کنند. وقتی احظار شکست خورد، اِلین تصمیم گرفت خود شیطان را برای کمک طلب کند که مادربزرگ‌هایش سعی کردند او را منصرف کنند. سرانجام اِلین متوجه شد که مدیر مدرسه‌ی قدیمی مونا، آقای وادینگتون، همان قاتل بوده است. وادینگتون اِلین را برای پوشاندن ردپای خود ربود ولی اِلین موفق شد او را مسموم کند. شاید در نگاه اول فکر کنید او قدرتمند نیست ولی اگر داستان‌های او را دنبال کنید پی می‌برید که چنین جایگاهی کاملاً برازنده‌ی اوست.

معرفی قدرتمندترین شخصیت های دنیای DC

17. Doctor Fate

معرفی قدرتمندترین شخصیت های دنیای DC

نام دیگر: نام‌های مختلفی دارد

معرفی اولیه: شماره‌­ی 55ام کامیک­های More Fun Comics به تاریخ مِی 1940، باید اشاره کرد که بارها مورد بازنگری قرار گرفته است.

خالقین: اولین ­بار Gardner Fox و Howard Sherman بودند. ولی افراد زیادی در شکل­گیری شخصیت او نقش داشتند.

نوع کاراکتر: قهرمان

شخصیت Doctor Fate آینده و سرنوشت هرکس را که بخواهد می­تواند ببیند، به غیر از خودش! کلاه‌­خود او امکان تلپاتیک را برایش فراهم می­کند و دانش تمام افرادی که این کلاه‌­خود را برسر گذاشته‌­اند را در خود حمل می­‌کند، به همین علت صاحب کلاه‌­خود کم کم دیوانه می­‌شود. او قادر به پرواز است و در برابر جادو کاملاً ایمن است. کلاه­‌خود همچنین به او اجازه می‌­دهد که با Nabu قدرتمندترین جادوگر مصر باستان ارتباط برقرار کند. به همین دلیل کسی که کلاه­‌خود را بر سر بگذارد با اجازه­‌ی Nabu به کتابخانه­‌هایی با بیشمار کتب جادویی دسترسی پیدا می‌کند. او فناناپذیر (به مرگ طبیعی نمی­میرد) است و می­تواند خدایان را بیافریند. او می­تواند قدرت‌های مخالفانش را از آنها بگیرد و به نفع خود از آنها بهره ببرد. او دانای کل است و تقریباً همه چیز را درباره Multiverseها می­داند. با سرعت بالا حرکت می­کند و کنترل کاملی بر زمان، مکان، واقعیت و ضدماده دارد.

16. The Darkest Knight

نام دیگر: بروس وین (به طور خاص)

معرفی اولیه: در دومین شماره از Dark Knight: Death Metal به تاریخ سپتامبر 2020

خالقین: Scott Snyder و Greg Capullo

نوع کاراکتر: شرور

با دست نخورده ماندن سر و مغز Batman Who Laughs، شوالیه تاریکی بقایای آن را بازیابی می‌­کند، سپس مغز او را به بروس وین لوبوتومی شده پیوند می­زند (لوبوتومی (Lobotomy) یا لوکوتومی نام نوعی جراحی افراطی و منسوخ شده بر روی مغز انسان است که در نیمه‌­ی اول قرن بیستم به منظور درمان اختلالات روانی انجام می‌شد. پروسه­‌ی خطرناک لوبوتومی که بر پایه­‌ی ایجاد برش و آسیب تعمّدی به لوب پیشانی مغز استوار بود، معمولاً نتیجه‌­ی معکوس و مخرب داشت و در بهترین حالت بیمار را در حالت بی تفاوتیِ حسی، شناختی و عاطفی نسبت به دنیای پیرامونش قرار می‌داد. این جراحی امروزه غیرعلمی و غیراخلاقی شناخته می‌شود. (برگرفته از ویکی­‌پدیا)).

The Batman Who Laughs بیدار می­‌شود و کم­کم به بدن جدیدش عادت می­‌کند. او می‌­شوند که Batmansaurus Rex بخاطر پاسخ ندادن به نامش سرزنشش می‌­کند (Batmansaurus Rex همان بتمن خودمان است ولی هوشیاری­اش در قالب یک T-Rex تناسخ یافته است و مربوط به Dark Multiverse می‌­شود، این کاراکتر جزو رده‌­ی اشرار قرار دارد). او این قضیه را با پاسخ خود حل می­‌کند؛ هیچ نامی برای کسی مثل من وجود ندارد. در همین حین Perpetua به صورت تلپاتیک با آنها ارتباط برقرار کرد و Laughs را احضار کرد. او بدن خود را به شکل قبل از مرگ خود برگرداند و با Perpetua صحبت کرد و به او هشدار داده شد که اگر سایر موجودات بدانند که او چه کرده است، به دنبالش خواهند آمد. پس از قطع ارتباط Batman Who Laughs هیچ استفاده‌­ای برای شوالیه‌­های تاریکی نداشت و آنها را ترک کرد و یکی از رابین­ها (Batman Who Laughs تعداد زیادی رابین به مانند مینیون برای خود داشت) را هم با خود برد. او این رابین را Robin King خطاب می­‌کند و به او می‌­گوید که تا زمانی که در حال بازیابی قدرت‌­اش هست، جلوی Diana را برای بازسازی Multiverse بگیرد. او در طی این فرایند بازیابی تغییر شکل داده و به موجودی با ماهیت تاریکیِ محض بدل می­شود و خود را Darkest Knight می‌نامد.

15. Mister Mxyzptlk

Mister Mxyzptlk

نام دیگر: Master Mxyzptlk، Ben deRoy و خیلی‌های دیگر

معرفی اولیه: شماره‌ی 30ام Superman به تاریخ ۱۹۴۴

خالقین: جری سیگل و جو شوستر

نوع کاراکتر: مختلف

این کاراکتر یکی از بزرگترین دشمنان سوپرمن است، او یک جن یا Pixie به معنای پری است که از بُعدی دیگر وارد دنیای سوپرمن می‌شود. Mxyztplk’s قدرتی ورای بشر دارد. در اصل، Mxyztplk می‌خواست زمین را فتح کند ولی از آنجا که سوپرمن مانع او شد تصمیم گرفت سوپرمن را شکنجه و اذیت کند. او دو نقطه ضعف عجیب دارد، اول آنکه طاقت مسخره شدن را ندارد و دیگری آنکه اگر نامش را برعکس بگویید و یا بنویسید؛ Klptzyxm، او را به بُعد و دنیای خودش برای ۹۰ روز، برمی‌گردانید! او خیلی سعی کرده که این نقطه ضعف آخری را برطرف کند ولی هنوز سوپرمن با گفتن یا نوشتن برعکس نامش او را دست به سر می‌کند. البته او نیز خاری در چشم سوپرمن است. این کاراکتر از زمان بحران در زمین‌های نامحدود تا به الان دست‌نخورده باقی مانده است و تغییر بخصوصی بخود ندیده است. تنها ماهیت ناخوشایند، شوخی‌هایش و تاثیر روانی این شوخی‌ها بر دیگران تقویت شده است.

در داستان‌های قبل بحران، لِکس لوتر به او یاد داد که دروغ بگوید و بدین ترتیب او نامش را برعکس می‌گفت! از آنجا که او در بُعد پنجم زندگی می‌کند دارای قدرت‌های جادویی نامحدود است و زمانی که در بُعد ما رفت و آمد می‌کند قادرِ مطلق است. از آنجا که می‌تواند واقعیت را دستکاری کند او یکی بزرگ‌ترین مشکلات دنیای قهرمانان است و به همین‌ خاطر نویسنده‌ها زیاد در داستان‌هایشان از او استفاده نمی‌کنند.

14. The Endless

معرفی قدرتمندترین شخصیت های دنیای DC

نام دیگر: Destiny، Death، Dream، Destruction، Desire، Despair و Delirium

معرفی اولیه: شماره اول Sandman به تاریخ ۱۹۸۹

خالقین: نایل گیمن

نوع کاراکتر: مختلف

آنها موجوداتی هستند که تجسمِ مفاهیم انسانیِ سرنوشت، مرگ، رویا، نابودی، هَوس، ناامیدی و هذیان می‌باشند. فناناپذیرتر و تاثیرگذارتر از خدایانی که در طول تاریخ بشر آمده و رفته‌اند. آنها مورد پرستش نیستند و این موجودات ابدی با جهان ما خلق شده و احتمالاً با نابودی دنیای ما نیز از بین می‌روند. با این حال آنها قادر مطلق نیستند، زیرا در جهان با قانون و قوانینی دیگر اداره می‌شود.

هر کدام از آنها شخصیتی دارد که با رفتار و ظاهرش متجلی می‌شود. اگرچه در ظاهر نشانه‌های کاراکترهایی با قدرت‌های مافوق بشری دارند ولی ویژگی‌ها و احساسات انسان‌های فانی را منعکس می‌کنند و گهگاه مرتکب خطاهای انسانی می‌شوند. هنگامی که یکی از این ابدی‌ها (Eternal) می‌میرد، تنها ویژگی‌های شخصی خود را از دست می‌دهند و شکل تجسم یافته‌ای از مفهوم آنها باقی می‌ماند. این موجودات برای عملکرد جهان ضروری نیستند و سودمندی آنها همچنان مبهم است اما نبود آنها باعث هرج‌مرج و بیهودگی در میان انسان‌ها می‌شود. در قرن هفدهم، Destruction پُست خود را ترک می‌کند و دیگر نمی‌خواهد مسئولیت چرخه‌های ساخت و ساز و تخریب در جهان را برعهده بگیرد و تمرکز خود را بر مشاغل خلاقانه‌تر مانند هنر می‌گذارد.

Eternalهای دیگر نسبت به تصمیم او واکنشی منفی نشان می‌دهند که عملکرد آنها را زیر سوال می‌برد. Dream این موضوع را درک نمی‌کند (و این سوءتفاهم به باخت منجر می‌گردد)، Delirium از اینکه هملازی خود را از دست داده ناامید می‌شود و Death از این می‌ترسد که این موضوع باعث شود Delirium از او تقلید کند. با اینکه این استعفاء باعث می‌شود آنها بی‌ثبات بشوند اما به کار خود ادامه می‌دهند. از آنجایی که ابدی‌ها مانند آیینه‌ی آگاهی انسان‌ها هستند، تغییرپذیر هستند. آنها براساس مفاهیمی که نشان می‌دهند، دارای سیر تکاملی هستند. از نظر فنی The Endless نه یک شخصیت بلکه گروه و یا واحد ترکیبی از این کاراکترهاست. آنها موجودات کیهانی فوق‌العاده قدرتمندی هستند. Dream شخصیت اصلیِ کامیک‌های Sandman است، آنها دانا، جاودانه و تقریباً قادر مطلق هستند.

معرفی قدرتمندترین شخصیت های دنیای DC

13. The Decreator

معرفی قدرتمندترین شخصیت های دنیای DC

نام دیگر: ندارد

معرفی اولیه: در شماره ی 32ام کامیک‌های Doom Patrol به تاریخ ۱۹۹۰

خالقین: گرانت موریسون و ریچارد چِیس

نوع کاراکتر: شرور

این موجود کیهانی در اولین ثانیه‌های خلقت به عنوان سایه خداوند خلق شد. همانطور که از نامش پیداست می‌تواند هرچیزی را به طور چشم برهم زدن از هستی محو کند، در واقع ضدخلقت است. فرقه‌ی کتاب نانوشته این موجود را می‌پرستد و سعی دارد دنیا را به قول خودشان آزاد کنند. اگرچه آنها موفق شدند او را آزاد کنند، اما در نهایت توسط Doom Patrol و Willoughby Kinpin خنثی شدند. شکست دادن Decreator غیر ممکن است ولی Crazy Jane راهی برای کاهش سرعت پیشرفت او پیدا کرد. او هنوز هم همانجایی که اولین‌بار ظاهر شد مانده است و دنیا را نابود می‌کند ولی آنقدر آهسته که می‌توان آن را نادیده گرفت. این چشم بزرگ یک معماست، Doom Patrol یکبار با او جنگید و او به مانند چشم بزرگ درآمد. گفته شده است که او سایه‌ی خداوند است و در زمان خلقت بوجود آمده است. اما برخلاف خالق، او هستی را به تباهی می‌کشد.

12. The Flash

معرفی قدرتمندترین شخصیت های دنیای DC

نام دیگر: Jay Garrick، Barry Allen، Wally West، Bart Allen.

معرفی اولیه: شماره‌ی اول The Flash به تاریخ ۱۹۴۰

خالقین: گاردنر فاکس و هری لمبرت

نوع کاراکتر: قهرمان

این کاراکتر را در مقاله‌ی اختصاصی خودش قبلاً معرفی کرده‌ام و مفصلاً درباره‌اش توضیح داده‌ام از آنجا که می‌تواند زمان را به جلو و یا عقب ببرد به همین خاطر در این لیست قرار گرفته است.

11. Doomsday

معرفی قدرتمندترین شخصیت های دنیای DC

نام دیگر: ندارد

معرفی اولیه: شماره 17ام کامیک Superman: Man of Steel به تاریخ ۱۹۹۲

خالقین: دَن یورگنز، بِرت بریدینگ، جری اوردوِی، لوییس سیمونسون، راجر استرن

نوع کاراکتر: شرور

در واقع نام Doomsday را Booster Gold به این موجود داد.  او در یکی از جلسات تیم نویسندگان داستان­های سوپرمن خلق شد تا از لحاظ زور بدنی با او برابری کند. مشهورترین خط داستانی او مرگ سوپرمن است جایی که او به زمین آمد و پس از شکست دادن کل Justice League در یک درگیری فیزیکی با مرد پولادین او را کشت و قیامت به ­پا کرد. او تنها ابر شروری است که در رویارویی مستقیم سوپرمن را کشته است، البته سوپرمن بعداً دوباره احیا شد. او همواره به عنوان تهدیدی وحشتناک در داستان­های مصور به تصویر کشیده شده است. او تقریباً تمام قدرت­های سوپرمن را دارد و در عین حال کاملاً دیوانه و بدون دلیل است. او می­خواهد بکشد و نابود کند و حتی Darkseid را نیز شکست داده است.

منبع: این مطلب برگرفته از وب سایت Fictionhorizon.com می‌باشد.

قسمت دوم: قدرتمندترین شخصیت های دنیای DC (قسمت دوم)

امیدواریم از مطلب معرفی قدرتمندترین شخصیت های دنیای DC لذت برده باشید تا بعد…..

آخرین مطالب به روز شده

آخرین مقالات اختصاصی

اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
pedaret

bebin da migam bazi az shakhsiata nist

امین علیرضائی
پاسخ به  pedaret

این شخصیت‌ها مخصوص کمیک هستش
و تو فیلم‌ها یا انیمیشن‌ها خیلی از این شخصیت‌ها تا به حال حضور نداشتن