بررسی بازی A Plague Tale: Innocence

بازی A Plague Tale: Innocence یک بازی اکشن ماجراجویی مخفی کاری است که در 14 می 2019 منتشر شده است و با دارا بودن داستان جذاب و گیم پلی لذت بخش طرفداران زیادی کسب کرد. بازی A Plague Tale: Innocence برای پلتفورم های PC -Xbox1  و PS4 و به صورت single-player منتشر شده است. با سایت ساعت 7 با بررسی بازی A Plague Tale: Innocence همراه باشید.

سرد و تاریک است!

 چه بلایی سر این دنیا آمده است که آدم هایش خود تبدیل به طاعون های زنده ی روزگار شده اند. سرد است نه هوا بلکه اعماق وجود آدم هایی که برای رسیدن به اهدافشان حتی از کشتن هزاران نفر دریغ نمی کنند. تاریک است نه آسمان ، عمق قلب انسانهایی که به جای خون در رگ هایشان نجاست است!

 در میان جنگ ۱۰۰ ساله در قرون وسطا در فرانسه علاوه بر جنگ و خونریزی طاعون نیز همه جا را فراگرفته بود. امیسیا و هوگو فرزندان یک خانواده ی اشرافی هستند که به ناگاه خود را در بهبه ی یک مشکل جدی می بینند. در یک روز به ظاهر آرام یک گروه از مزدوران به خانه ی آنها یورش می اورند و به دنبال هوگو برادر کوچک امیسیا تمام اعضای خانوادشان را جلو چشمشان قتل عام می کنند. آنها با استفاده از مهارت های امیسیا و هوش او از دست این مزدوران به صورت کاملا مخفیانه فرار می کنند. اینکه به چه علت این اتفاق می افتد و این مزدوران از طرف چه کسی هستند و چرا به دنبال هوگو هستند مسائلی است که در اول داستان پوشیده است ولی با نمایان شدن این جزئیات داستان کامل و جذاب و به مثبت ترین نکته ی کل بازی تبدیل خواهد شد. در ادامه شخصیت های دیگری نیز به بطن داستان بازی اضافه می شوند و داستان را پیچیده تر و هیجان انگیز تر از قبل می کنند.

بررسی بازی A Plague Tale: Innocence 1

فرانسه در این سالها دوران تاریکی را پشت سر میگذارد چه ادم هایی که در راس امور کشور هستند که از پلیدترین ها هستند، چه مرگ و طاعون که هزاران هزار نفر را در سراسر کشور در برگرفته است. و چه موش ها که کنترل بسیاری از قسمت های مختلف شهرها و روستاها را در دست گرفته اند . به همه چیز گروهی حمله ور می شوند و هیچ چیزی باقی نمیگذارند جز اسکلت انسان هایی که تقلای بی جا کرده اند.
 
 در این بهبه و مشکلات یک دختر نوجوان و برادرِ ۵ ساله اش را تصور کنید که یک گروه مزدور وابسته به حکومت نیز به دنبالشان هستند. در این جا با یک بازی اکشن رو به رو نیستید ، پیشروی هوشمندانه تنها راه بقا در این بازی به حساب می اید . مخفیانه حرکت کردن ، گول زدن دشمنان و حرکت مخفیانه در بین آنها ، مخفی شدن در علفزارها یا پشت اجسام و فکر کردن به اینکه بهترین حرکت برای پیش روی چیست . اینها بخشهایی از گیم پلی بازی محسوب می شوند. شما باید مراقب خود و نیز هوگو باشید حس بقا و محافطت کردن از کسی شما را در برخواهد گرفت. هوگو در اوایل به جز جیغ کشیدن و ترسیدن،فرار کرد و گریه کردن کاری از دستش بر نمی اید و این همان توقعی است که همه ما از یک کودک ۵ ساله در چنین شرایطی داریم ولی در ادامه هیچ چیز مشخص نخواهد بود…

بررسی بازی A Plague Tale: Innocence 2

در ادامه بازی و پیشروی در ان دشمنان قوی تر و خطرناک تر خواهند شد پس برای برقراری بالانس امکاناتی نیز در اختیار امیسیا قرار میگرد و ان استفاده از قلاب سنگ(فَلاخَن) توسط او است بله امیسیا یک قلاب سنگ دارد و در استفاده از آن مهارت زیادی دارد وقتی برای اولین بار یک مزدور قصد جان هوگو را داشت و میخواست او را بدزدد او مجبور به استفاده از قلاب سنگ خود می شود و به سر سرباز سنگ پرتاب می کند و برای اولین بار جان انسانی را میگرد. و ترسی که در چشمان امیسیا و هوگو تبدیل و شجاعت می شود و معصومیتی که به یکباره فرو می ریزد!
 
 در آینده در بازی شما امکانات کیمیاگری و ساخت انواع سنگ ها برای قلاب سنگ خود و انواع اپگرید های متنوع رو به رو خواهید شد که به فراخر متنوع شدن و سخت تر شدن دشمنان باید از آنها استفاده بکنید. در کنار مقابله با دشمنان، بازی معماها و پازل های جذابی نیز برای شما فراهم کرده است که هوشمندانه و مبتنی بر گیم پلی بازی هستند و شما از آنها لذت خواهید برد.

بررسی بازی A Plague Tale: Innocence 3

دشمنان بازی تنوع زیادی ندارند سربازان بدون کلاه خود که با یک ضرب قلاب سنگ کشته می شوند دشمنان با کلاه خود که باید اول کلاه خود را با سنگ مخصوص از سر آنها خارج کرد و بعد انها را از پا در آورد و … که قصد فاش کردن همه ی آنها را نداریم. در کنار اینها شما با موش ها در روستا ها و شهرها رو به رو هستید . موشها را باید با آتش بترسانید در غیر این صورت به صورت گروهی به شما حمله ور می شوند و دیگر تمام است ! ولی چه کسی میداند شاید در جایی از این بازی بتوان از همین موشها نیز استفاده هایی کرد !

در کنار داستان ، گیم پلیی که با داستان گره خورده است و معماهای جذاب که شما را جذب خود میکند ولی در عین حال مشکلاتی نیز در بازی دیده می شود گیم پلی بازی بعد از مدتی تکراری می شود و به خاطر فقدان تنوع در دشمنان شما خسته می شوید هر چند به خاطر داستان بازی حتما بازی را تمام خواهید کرد ولی کمی تنوع بخشیدن به عمق گیم پلی میتوانست این عنوان را عالی تر بکند .هوش مصنوعی ضعیف دشمنان نیز یکی دیگر از مشکلات بازی به حساب می آید.

بررسی بازی A Plague Tale: Innocence 4

در وصف مناظری که به چشم می بینید فقط همین را می گویم که زیبا در عین حال ترسناک است شهرهای طاعون زده و جسدهای روی هم انباشته شده ،گروهی از موشهای گوشت خوار در میان علفزار و روستایی که روزی چشم نواز بود ولی اکنون جز ویرانه ای تاریک از آن چیزی باقی نمانده است. گرافیک بازی زیبا و دیدنی طراحی شده است ولی مشکلات تکنیگی کوچیکی نیز برخی موارد دیده میشود. آهنگ های بازی نیز شنیدنی درست شده اند و حس بودن در یک محیط مرده و طاعون زده را بیش از پیش به مخاطب می قبولانند.

برای زنده ماندن خود و خوانوادتان دست به چه کاری میزنید و تا حد جلو میروید؟ این بخشی از دنیای ماست انسان ها برای زنده ماندن جان می کنند! و این یک واقعیت است؛ مهم نیست زندگی که دارید میکنید زندگی کردن نیست و فقط جان کندن است ! اما زنده ماندن اولویت است مهم نیست به چه قیمتی تمام شود و در این بازی به زیبایی این نکته را حس خواهید کرد.

A Plague Tale: Innocence

بررسی بازی A Plague Tale: Innocence 5

چکیده

نکات منفی

گیم پلی تکراری
هوش مصنوعی ضعیف برخی دشمنان

نکات مثبت

داستان خیره کننده و ماندگار ذهن ها
محیط های متنوع با طراحی زیبا
موشها یکی از نکات جذاب و بارز بازی هستند
پازل های هوشمندانه

امتیاز سایت ساعت هفت

امتیاز بازی یک قصه‌ی طاعونی: بی‌گناهی

خیلی خوب

بازی A Plague Tale: Innocence داستانی احساسی و تنیده شده با اتفاقات متنوع است و این یک واقعیت است چون A Plague Tale: Innocence بیش از اینکه یک بازی بسیار قوی با گیم‌پلی خیره کننده باشد یک داستان خیره کننده است! و چهره‌ فرومایه برخی انسان‌ها که قدرت را اولویت زندگی خود انتخاب کرده‌اند را به زیبایی به نمایش گذاشته است.  این بازی بار دیگر یادآور این موضوع است که بازی‌های داستان محور هنوز حرف‌های زیادی برای گفتن دارند و به پایان راه خود نرسیده‌اند…

امیدواریم از مطلب ” بررسی بازی A Plague Tale: Innocence ” لذت برده باشید تا بعد…

آخرین مطالب به روز شده

آخرین مقالات اختصاصی

اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جواد
جواد

این بازی خیلی بازی جذابی بود ممنون از مطلبتون