بازیِ Ghost of Tsushima برای اولین بار در هفته ی بازیهای پاریس معرفی شد بازیی که قرار است به صورت انحصاری برای ps4 منتشر شود. سازنده این عنوان، sucker punch است که به خاطر بازی infamous در پرونده اش معروف است.Ghost of Tsushima یک ماجراجویی کاملا جهان باز خواهد بود که بازیکنان را به ژاپن فئودال برمیگرداند.در تریلر سال ۲۰۱۸ ما با یک محیط کاملا باز و یک گرافیک بسیار زیبا که بیشتر شبیه یک تابلوی نقاشی چشم نواز است رو به رو می شویم و موسیقی متنی که پر انرژی است.

ghostsoftsushima1

ما در نقش یک سامورایی که در مقابل متجاوزان مغول دست به شمشیر می برد ایفای نقش می کنیم که بیشتر این مبارزات ما را به یاد بازی Assassin’s creed می اندازد. اما در کنار مبارزات هیجان انگیز، بازی تاکید بر مخفی کاری نیز دارد و شما را به اجتناب از مبارزه تن به تن دعوت می کند. در بازی عناصر غافلگیر کننده ی زیادی وجود دارد تا دشمنان را بدون مبارزات از پا در بیاورید.

مبارزات به چندین بخش تقسیم می شوند و با توجه به اینکه یک سامورایی با سابقه را کنترل می کنیم استفاده از روشهای گوناگون شمشیر بازی سنتی ژاپن مسئله ی واضحی است. و این با مخفی کاری که یکی از اساس های بازی است ترکیب می شود. حتی میتوان پیش بینی کرد در بازی مسائل مافوق طبیعی نیز وجود داشته باشد که شاید روی گیم پلی بازی نیز تاثیراتی داشته باشد.

ghostsoftsushima2

سلاح‌های مختلفی در اختیار شما قرار خواهد گرفت. طبیعتا سلاح در این بازی از اهمیت خاصی برخوردار است و می‌توانیم گستره ی وسیعی از آن‌ها را مشاهده کنیم. علاوه بر این ، ما شاهد کمان های بلند، اسب‌های زره‌پوش و حجم زیادی از آتش بودیم.

همچنین پیش بینی می شود در بازی علاوه بر شخصیت های مثبت شاهد شخصیت های پلید و سیاه نیز باشیم که از فرمانده های مغول تا حتی شاید شاه مغول نیز در بازی دیده شود.

سازندگان برای یک بازی زیبا و خیره کننده هدف گذاری کرده اند و چیزی که ما در این تریلر مشاهده می کنیم میتواند مهر تاییدی باشد به این موضوع که اگر محصول نهایی همین کیفیت را داشته باشد آنها به قلب هدف زده اند !

ghostsoftsushima3

این بازی دنیای وسیعی خواهد داشت. به طور خاص، این بازی در جزیره ی بزرگی از Tsushima است که در ساحل ژاپن واقع شده‌است. Tsushima مکانی متمایز از لحاظ جغرافیایی است و تریلر نشان می‌دهد که بازیکنان قادر خواهند بود از جنگل‌های انبوه، تا کوه‌های ناهموار و شهرک‌های پر شده از شخصیت‌های جالب سفر کنند.

هنوز هیچ اطلاع دقیقی از تاریخ انتشار بازی در دست نیست ولی احتمال زیاد بازی در سال ۲۰۲۰ منتشر خواهد شد. ولی شایعاتی از انتشار بازی به صورت انحصاری برای ps5 ( پلی استیشن ۵) حکایت دارد . اگر چه در حد همان شایعه باقی مانده است و هیچ گاه سونی این موضوع را تایید نکرده است پس به احتمال زیاد این بازی اول برای ps4 منتشر و بعدها ممکن است به صورت بازسازی شده برای ps5 نیز انتشار یاید.

آخرین مطالب به روز شده

آخرین مقالات اختصاصی

اشتراک در
اطلاع از
guest
5 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
trackback

[…] پیش نمایش کامل بازی Ghost of Tsushima از سایت ساعت 7 […]

trackback

[…] این پست پیش نمایش ویدئویی بازی Ghost of Tsushima را مشاهده […]

مجید
مجید

ممنون از مطلبتون خیلی منتظر این بازی هستم