آشنایی با شخصیت پنگوئن / آزوالد کابلپات

او یکی از قدرتمندترین مجرمان شهر گاتهام و یکی از عناصر اصلی داستان‌های بتمن است. چه دروغ‌ها و رمز و رازهای پنهانی در گذشته‌ی Oswald Cobblepot نهفته‌ است؟ در ادامه با معرفی شخصیت پنگوئن به دنبال پاسخ این سوال هستیم.

برای خواندن مطالب بیشتر در مورد شخصیت های DC به لیست شخصیت‌های DC مراجعه کنید.

معرفی اولیه: پنگوئن (Oswald Chesterfield Cobblepot) ابرشرو کتاب های کمیک آمریکایی منتشر شده توسط دی سی کامیکس است و معمولاً به عنوان دشمن بتمن ظاهر شده است. این شخصیت اولین بار در کمیک Detective Comics #58 (دسامبر 1941) حضور داشت و توسط باب کین و بیل فینگر خلق شده است. پنگوئن یکی از مهمترین دشمنان بتمن است در طول تاریخ کمیک‌های دی سی است.

آشنایی با شخصیت پنگوئن / ده حقیقت در مورد شخصیت آزوالد کابلپات

پنگوئن یکی از گانگسترهای معروف شهر گاتهام است و خودش را یک “جنتلمنِ جنایتکار” می‌داند. او اغلب در حالی که چتر خود را حمل می‌کند، با یک عینک تک چشمی، کلاه استوانه‌ای و لباس رسمی دیده می‌شود. این شخصیت بیشتر اوقات به عنوان یک مرد کوتاه قد و چاق با بینی دراز ظاهر شده است.

اگر قرار باشد قهرمانی را براساس گستره‌ی انسان‌های شروری که با آنها مبارزه کرده‌، بشناسیم، هیچ‌کسی به پای Batman نخواهد رسید. امروزه اکثر افراد تازه وارد به دنیای کمیک‌های DC و شخصیت Batman، فکر می‌کنند، Joker دشمن قدیمی بتمن است، اما لیست شرورانی که بتمن با آنها مواجه شده بسیار بلند بالاست. با این حال یکی از قدیمی‌ترین دشمنان او آزوالد کابلپات است، این کاراکتر بعد از سریال موفقِ گاتهام دوباره نامش بر سر زبان‌ها افتاد، اما دیدن کاراکتر او در فیلم The Batman 2022 با بازی زیبای Collin Farrell و آن گریم عالی، بسیاری را بر آن داشت که شرورهای دنیای بتمن اگر پرداخت خوبی داشته باشند، پتانسیلی عالی برای کشاندن مردم به سینما خواهند داشت. در ادامه با ۱۰ حقیقت درباره‌ی کاراکتر The Penguin که طرفداران باید بدانند، در خدمت شما هستیم.

معرفی شخصیت آزوالد کابلپات یا پنگوئن

۱۰ حقیقت درباره‌ی کاراکتر The Penguin که طرفداران باید بدانند

آشنایی با شخصیت پنگوئن / ده حقیقت در مورد شخصیت آزوالد کابلپات

۱۰. آزوالد دوران مدرسه‌ی خوبی نداشت، همشاگردی‌هایش او را بخاطر کوتاهی قد، چاق بودن و بینی منقاری شکلش آزار می‌دادند. او در یکی از خانواده‌ی معروف و تاثیرگذار گاتهام یعنی کابلپات به دنیا آمد. مادرش یک مغازه پرنده فروشی داشت و آزوالد تمام کودکی‌اش را در بین آنها گذراند و پرندگان تبدیل به بهترین دوست‌های او شدند. بخاطر همین علاقه، او در کالج در رشته‌ی پرنده‌شناسی تحصیل کرد، اما خیلی زود متوجه شد که او از اساتیدش درباره پرندگان بیشتر می‌داند.

۹. ریشه‌های کاراکتر او و اینکه چطور به یک مجرم بدل گشت، چندبار تغییر کرده است، اولین مورد مربوط به از دست دادن مادرش بود. در کودکی پدرش بخاطر برونشیت درگذشت و باعث شد، مادرش بیش از پیش مراقب آزوالد باشد. مادر آزوالد که در گذشت، بانک‌ها مغازه‌ی پرنده‌فروشی و وجوه آن را تصرف کردند. این موارد باعث شد که او به جرم و جنایت رو بیاورد. در موردی دیگر آزوالد بخاطر ظاهرش از خانواده طرد شد و برای گذران زندگی رو به دزدی، سرقت و قتل آورد.

۸. قبل از اینکه آزوالد، رهبر یکی از مخوف‌ترین امپراتوری‌های جنایتکار گاتهام بشود، دزدی بسیار ماهر بود. نام مستعارش، پنگوئن بود و با دزدین یک جفت تابلوی گرانبها به ارزش ۲۵۰ هزار دلار در سال ۱۹۴۱ نامش بر سر زبان‌ها افتاد. او نقاشی‌ها را از بوم جدا و درون چترش پنهان کرد. از همین طریق بخاطر مهارت بالایش به گروهی از تبهکاران محلی پیوست. او بعدها با رئیسش به اختلاف برخورد و با اسلحه‌ای که در چترش پنهان کرده بود به زندگی او پایان داد و خود سرکردگی گروه را بر عهده گرفت.

آشنایی با شخصیت پنگوئن / ده حقیقت در مورد شخصیت آزوالد کابلپات

۷. شخصیت پنگوئن در اوائل کامیک‌های بتمن وارد دنیای DC شد. در شروع کار او مجسمه‌ای که خود صاحبش بود را دزدید! ولی سرقت را به گردن بتمن و رابین انداخت تا بدین وسیله بتواند از بیمه اخاذی کند. بعد از شکست در این امر او از بتمن کینه گرفت و بارها تلاش کرد تا او را به زمین بزند. برای این کار او حتی با جوکر هم، همکاری کرده است.

۶. آخرین حضور  شخصیت پنگوئن به وقایع قبل از Crisis در DC مربوط می‌شود، جایی که راس‌الغول به گاتهام حمله می‌کند. این شرور داستان‌های بتمن، تیمارستان آرکام و زندان ایالتی گاتهام را تصرف می‌کند و همه بیماران یا زندانیان آن را آزاد می‌کند و بدین ترتیب پنگوئن به راس‌الغول می‌پیوندد تا بتمن و همه‌ی متحدانش را از بین ببرد. او به Mad Hatter، Joker و Deadshot پیوست. اما زمانی که ایستگاه مرکزی پلیس گاتهام را محاصره کردند، Joker نقشه‌ی آنها برای گروگان گرفتن کُمیسر گردون را به هم زد و خود رهبر جنایتکاران شد.

۵. یکی از بزرگ‌ترین داستان‌های بتمن، No Man’s Land است که در این سری کامیک، شهر گاتهام دچار زلزله‌ای بزرگ می‌شود و دولت امریکا شهر را قرنطینه می‌کند. بدین ترتیب شهر تبدیل به مکانی برای جولانِ جنایتکاران شد و آزوالد کابلپات هم تبدیل به یکی از بازیگران اصلی شهر شد. او با دزدیدن مقادیری زیادی پول سعی کرد با خارج شهر و افراد مختلف، تجارت غیر قانونی داشته باشد. یکی از این افراد لِکس لوتر بود. اما بخاطر اینکه آزوالد در آخر خواست از لوتر باج‌گیری کند، میانه‌ی این دو بهم خورد.

۴. آزوالد در طول رویداد Brightest Day، جراحت زیادی برداشت و گروه Birds of Prey هم او را با خود به Iceberg Lounge بردند و تحت مدوا قرار دادند. آزوالد در طی درمان خود با Dove of Hawk وارد رابطه‌ی عاشقانه شد.

آشنایی با شخصیت پنگوئن / ده حقیقت در مورد شخصیت آزوالد کابلپات

۳. در طول دوره‌ی جدید کامیک‌های DC موسوم به New 52، در حالی که جوکر داشت جنگ‌های خود را پیش‌ می‌برد، آزوالد مسئولیت گروه خودش را به Ignatius Ogilvy داد و خود به زیرزمین رفت تا عملیات خودش را دنبال کند. اما ایگناتیوس خود را Emperor Penguin نامید و با جعل مرگ آزوالد کنترل امپراتوری او را در دست گرفت. این واقعه منجر به حوادث زیادی، منجمله شیوع ویروس Man-Bat در گاتهام شد که تقریباً بتمن را به زانو درآورد. اما آزوالد تصمیم گرفت بتمن را نجات دهد و به کمک او هم شهر را نجات دهد و هم امپراتوری خودش را پس بگیرد.

۲. یکی از اتفاقات جالب در New 52 مربوط به تغییر گذشته‌ی کاراکتر‌ها می‌شد، مثلاً Dinah Lance یا همان Black Canary قبل از آنکه تبدیل به ابرقهرمان شود، سعی کرده بود تا در سالن لوژ آیس برگ (Iceberg Lounge) برای خود کاری دست‌پا کند، زیرا متوجه شده بود سازمانی که دنبالش بود، یعنی The Basilisk Organization را در آنجا خواهد یافت. اما آزوالد درخواست او برای عضویت را رد کرد، بنابراین Dinah تصمیم گرفت تا به این سازمان نفوذ کند تا ارزش خود را به آزوالد ثابت کند. او وارد حمام پنگوئن شد و قبل از اینکه محافظان پنگوئن بخواهند واکنش نشان دهند، آنها را با استفاده از جیغ صوتی گیج کرد. این کار پنگوئن را تحت تاثیر قرار داد و پنگوئن به او لقب قناری سیاه یا Black Canary را داد.

۱. اما دست سرنوشت پنگوئن را در کامیک‌های Forever Evil تبدیل به شهردار گاتهام کرد! در طول ماجراهای این کامیک، سندیکای جنایی آمریکا (Crime Sandicate of America) زمام امور را در دست گرفت و به نظر می‌رسید که لیگ عدالت را نابود می‌کند و گاتهام بیشترین آسیب را از این سندیکا به خود دید. پنگوئن با پیوستن به این سندیکا توانست به عنوان شهردار گاتهام دست‌یابد. او شهر گاتهام را بر اساس معیار خودش تقسیم‌بندی کرد و به هر کدام از شروران تیمارستان آرخام، منطقه‌ای از شهر را برای کنترل سپرد. 

امیدواریم از مقاله آشنایی با شخصیت پنگوئن لذت برده باشید تا بعد….

آخرین مطالب به روز شده

آخرین مقالات اختصاصی

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها