بهترین Buildهای بازی Elden Ring

در مقاله پیش رو درباره Buildهای بازی Elden Ring برایتان توضیح مختصری می‌دهیم و بهترین Buildها با بالاترین رتبه را به شما معرفی می‌کنیم تا از آنها در سبک بازی خود بهره ببرید. پس در ادامه با مطلب بهترین Buildهای بازی Elden Ring در خدمت شما هستیم.

ارسال اولیه: ۲۶ فروردین ۱۴۰۱

به روز شده: ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ (Build جدید و قدرتمند شینوبی وابسته به Intelligence اضافه شد)

این مقاله بخشی از راهنمای کامل بازی Elden Ring است. (برای مطالب متنوع و انحصاری به صفحه راهنمایی مراجعه کنید.)

دقت کنید محل دقیق سلاح‌ها، زره‌ها، جادوها و همینطور طلسم‌هایی که در این مطلب به شما پیشنهاد شده است بعدا به راهنمای کامل بازی اضافه خواهد شد.

توضیح مختصر در مورد Build

در مقاله‌ای پیشین درباره Attributeها و اینکه چگونه و تا چه حدی آنها را می‌شود بالا برد و آیا 99 کردن یه مشخصه حد نهایی آن است، صحبت کردم. حال می‌خواهم Build را به شما توضیح دهم. اگر بازی‌های From Software را بازی کرده باشید می‌دانید Build به چه معناست. مثلاً من می‌خواهم Poiseام را بالا ببرم تا به راحتی گاردم نشکند، پس Strength Build را انتخاب می‌کنم، اما بازیکن دیگری می‌خواهد وقتی به من ضربه زد نوار Bloodloss مرا پر کند تا از این طریق بتواند Poise مرا بشکند. حتی وقتی ضرباتش را گارد می‌گیرم هم نوار Bloodlossام پر شود، این بازیکن از Bleed Build استفاده می‌کند که در حال حاضر جزو محبوب‌ترین Buildهای بازی است. حال بازیکن دیگری اصلاً دوست ندارد وارد گود مبارزه شود و می‌خواهد از دور به ما بیشترین آسیب را وارد کند. چنین بازیکنی می‌تواند حتی با یک یا استفاده همزمان دو Crossbow هم مرگبار باشد. اگر به درستی Build خود را ساخته باشد. اصولاً باید به این بیاندیشید که دوست دارید چگونه بازی کنید، با یک شمشیر و سپر، با کمان و یا کمان‌زنبورکی (همان Crossbow صرفاً خواستم با اصطلاح فارسی آن نیز آشنا شوید)، با یک عصای جادویی و شمشیر در دست و یا عصای جادویی و سپر و یا عصای جادویی و Seal، متوجه شدید چه قدر این تنوع سلاح‌ها زیاد است و تنها برای کلاس منجم، تنوع سلاح می‌تواند نحوه‌ی بازی شما را هم تغییر دهد. اینجاست که سخن از Build به میان می‌آید و فکر می‌کنم الان متوجه مفهوم Build با این دو توضیح شده باشید. این نکته را بدانید که کلاس در بازی‌های From Software اهمیت چندانی ندارند، وقتی Build‌های مختلف را توضیح دهم متوجه این موضوع خواهید شد.

بهترین Buildهای بازی Elden Ring

ساخت کاراکتر وابسته به Arcane

God of Blood Build 

از Bleed Build شروع می‌کنیم که این روزها چه در PvE و چه در PvP طرفدار بی‌شماری دارد. (علاوه بر این برای مشخصه‌ی Arcane هم می‌توانید از Moonveil Crit Build استفاده کنید. (جلوتر توضیح داده شده است.))

بهترین Buildهای بازی Elden Ring

کلاس‌های پیشنهادی برای این Build: کلاس‌های مدنظر Warrior، Vagabond، Samurai، Bandit و Wretch می‌باشند.

Attributeهای مهم برای این Build: بیش از همه باید دو مشخصه‌ی Arcane و Vigor را بالا ببرید تا میزان معین که قبلاً توصیح دادم چه حد می‌باشند و در درجه‌ی دوم اهمیت Endurance را بالا ببرید. Arcane مهم است زیرا آسیبی که قرار است وارد کنید را افزایش می‌دهد پس هر چه قدر این مشخصه بالا باشد آسیب سلاحتان بالاتر خواهد رفت. Vigor برای آن است که این کلاس چون توانایی استفاده از سپرهای سنگین و زره‌های سنگین را ندارد جان بیشتری‌ هم از دست می‌دهد پس باید نوار سلامتی خود را بالا ببرید. Endurance برای آن است که تعداد ضرباتی که وارد می‌کنید را به حداکثر آن برسانید و یک کمبوی معمولی را کامل اجرا کنید.

سلاح‌های پیشنهادی برای این Build:

سلاح‌های مورد نیاز این Build عبارت‌اند از Mohgwyn’s Sacred Spear که آسیب فیزیکی ۹۶ و آسیب ناشی از fire آن ۶۲ می‌باشد. همچنین باعث bloodloss تا ۳۳ واحد نوار سلامتی می‌شود. این سلاح دارای مهارت ویژه‌ی Bloodbone Ritual است که تنها در این سلاح یافت می‌شود.

سلاح بعدی Elenora’s Poleblade است که دارای آسیب فیزیکی ۷۲ و آسیب آتش ۷۲ می‌باشد. این سلاح دارای مهارت ویژه Blodblade Dance می‌باشد و باعث bloodloss تا ۵۵ واحد می‌شود.

Rivers of Blood محبوب‌ترین سلاح بازی می‌باشد که دارای آسیب فیزیکی ۸۹ و آسیب آتش ۸۹ می‌باشد، مهارت ویژه این سلاح Corpse Piler است و این سلاح باعث bloodloss تا ۵۰ واحد می‌شود (در صورت آنکه دارای equip Load بالایی می‌باشید می‌توانید هر سه سلاح را تا انتها آپگرید کرده و در کنار هم استفاده کنید). در دست چپ می‌توانید Medium Shield را انتخاب کنید و در کنار آن Dragon Communion Seal را داشته باشید تا از طلسم‌ها نیز استفاده کنید.

زره‌های پیشنهادی برای این Build: بهتر است set کامل White Mask را بپوشید ولی تنها ماسک آن نیز کافی‌ است.

طلسم‌های پیشنهادی برای این Build: چهار تالیسمان یا طلسم که باید آنها را بردارید تا این Build کارایی‌اش بالا برود اینها هستند، Lord of Blood’s Exultation است که طبق توضیحات این آیتم در صورتی که در مجاورت bloodloss قرار گرفته باشید تا ۱۵٪ به Attack power شما می‌افزاید. Shard of Alexander که attack power مهارت‌ها را افزایش می‌دهد. Godfrey Icon که charge attack مهارت‌ها، Incantationها و جادوها را افزایش می‌دهد و در نهایت Marika’s Soreseal است که ۵ واحد به Arcane و Faith و Intelligence و Mind اضافه می‌کند ولی ۱۵٪ آسیب وارده را می‌افزاید.

جادوهای پیشنهادی برای این Build: در این بخش می‌توانید برای Dragon Communion Seal از Golden Vow استفاده کنید زیرا دفاع و حمله شما را برای مدت زمان ۸۰ ثانیه افزایش می‌دهد. 

مهارت‌های پیشنهادی برای این Build: همان مهارت‌هایی که سلاح‌هایتان دارند کافی است و به چیز بیشتری نیاز ندارید.

بهترین Buildهای بازی Elden Ring

ساخت کاراکتر وابسته به Strength

1. Undead Paladin Build

برای Strength به طور خالص build با rank S وجود ندارد و باید خیلی چیزها را فدای Strength کنید. اما اگر در کنار Strength از Intelligence و Spell نیز بهره ببرید کارتان راحت‌تر می‌شود و در PvP دست بالاتر را خواهید داشت. 

بهترین Buildهای بازی Elden Ring

کلاس‌های پیشنهادی برای این Build: کلاس مدنظر می‌تواند Prophet، Confessor، Samurai، Warrior، Vagabond، Prisoner و Hero باشد. همانطور که ملاحظه می‌کنید کلاس اهمیتی در بازی ندارد!

Attributeهای مهم برای این Build: به جای تمرکز بر روی Str باید Intelligence خود را افزایش دهید تا از Spellهای گوناگون بهره ببرید. Vigor هم باید بالا باشد تا بتوانید در مبارزات دوام بیاورید. در کنار اینها در درجه‌ی دوم اهمیت می‌توانید Str و Faith و Endurance خود را افزایش دهید.

سلاح‌های پیشنهادی برای این Build: سلاح شما تنها Death’s Poker است. این سلاح یک اسلحه‌ی Intelligence است یعنی آسیبش را از این مشخصه می‌گیرد پس هرچه قدر Int شما بالاتر باشد آسیب بیشتری وارد می‌کنید. آسیب فیزیکی این سلاح ۱۲۷ و آسیب جادویی آن ۳۹ است. مهارت ویژه‌ی این سلاح Ghostflame Ignition است.

زره‌های پیشنهادی برای این Build: یا از ماسک Ruler’s Mask بهره ببرید یا به طور کامل از Set لباس Mausoleum Knight استفاده کنید.

طلسم‌های پیشنهادی برای این Build: از چهار طلسم باید بهره ببرید، Shard of Alexander که مهارت ویژه‌ی شما را در Skillها و جادوها و Incantationها بالا می‌برد. Warrior Jar Shard که حملات قدرتی شما را ۱۰٪ بالا می‌برد. Magic Scorpion Charm که حملات جادویی شما را تا ۱۲٪ تقویت می‌کند ولی آسیب وارده به شما را افزایش می‌دهد. در آخر Carian Filigreed Crest میزان FPای که Skillها مصرف می‌کنند را کاهش می‌دهد.

جادوهای پیشنهادی برای این Build: بهتر است از Golden Vow استفاده کنید زیرا طلسم Magic Scorpion Charm آسیب وارده به شما را افزایش می‌دهد و این طلسم میزان دفاع و حمله شما را برای ۸۰ثانیه تقویت می‌کند.

2. Glass Cannon Melee build

اما اگر به سلاح‌های Colossal علاقه دارید این Build را می‌توانید به کار ببرید. این build دارای rank A هست یعنی به اندازه‌ی رنک S دارای آسیب خوبی می‌باشد. 

Undead Paladin Build (پالادین مرده)

کلاس‌های پیشنهادی برای این Build: کلاس مدنظر می‌تواند Vegabond، Warrior و یا Hero باشد.

Attributeهای مهم برای این Build: در درجه‌ی اول اهمیت Vigor قرار دارد زیرا باید در مبارزات دوام بیاورید. سپس Endurance را باید افزایش دهید زیرا هم باید قادر باشید ضربات ترکیبی‌ عادی را به طور کامل اجرا کنید و هم در صورت لزوم از مهلکه فرار کنید و همینطور equip load بالایی برای داشتن سلاح و armorهای سنگین دارا باشید. در درجه‌ی دوم اهمیت مشخصه‌های dex و str را داریم که کاملاً به سلاح مورد علاقه‌ی شما بستگی دارند.

سلاح‌های پیشنهادی برای این Build: گزینه‌های زیادی پیش‌رو دارید، استفاده‌ی همزمان از دو سلاح colossal یا Axe و Great Axe می‌تواند انتخاب‌های شما باشند. یادتان باشد در بازی colossal یک سلاح خاص نیست بلکه یک طبقه‌بندی و یا مجموعه‌ای از سلاح‌هاست که بسیار بزرگ می‌باشند مانند Greatsword. پس متوجه می‌شوید که انتخاب‌های زیادی دارید، نکته‌ی بعدی که باید بیاد داشته باشید این است که اگر در دست راست colossal weapon و در دست چپ کاتاناها را داشته باشید قادر به انجام ترکیبی‌های دوبل نیستید زیرا سلاح‌هایتان از دو مجموعه‌ی متفاوت هستند! باید یا دوبل کاتانا باشید یا دوبل colossal، به همین صورت در این build باید از دوبل axe یا دوبل great axe برای انجام combo دوبل استفاده کنید.

زره‌های پیشنهادی برای این Build: یا از set لباس Hoslow استفاده کنید یا سنگین‌ترین armor بازی Bull-Goat. البته زره‌های کلاس Medium نیز قابل قبول است. (برای آنکه Heavy Load نشوید و بتوانید جاخالی درست بدهید)

طلسم‌های پیشنهادی برای این Build: جز اینکه Great Jar’s Arsenal را حتماً باید دارا باشید تا equip load شما افزایش یابد، مابقی طلسم‌ها به دلخواه خودتان است.

مهارت‌های پیشنهادی برای این Build: حتما روی سلاح colossal دست راست خود AoWیِ Quickstep را قرار دهید زیرا باید بتوانید وقتی نوار stamina خالی شد با استفاده از نوار FP از مهلکه بگریزید. برای مبارزه با Malenia به Bloodhound’s Step نیاز دارید تا از Waterfall Dance او فرار کنید.

بهترین Buildهای بازی Elden Ring

ساخت کاراکتر وابسته به Dexterity

1. Faith Scythe Build

همچون Str مشخصه‌ی Dexterity نیز به طور خالص دارای buildای با رنک S نیست و باید خیلی چیزها را فدای Dex کنید. اما اگر در کنار Dex به دیگر مشخصه‌ها اهمیت دهید کارتان راحت می‌شود. 

بهترین Buildهای بازی Elden Ring

کلاس‌های پیشنهادی برای این Build: کلاس مدنظر این build می‌تواند، Confessor و یا Prophet باشد.

Attributeهای مهم برای این Build: مشخصه‌های Faith و Mind در درجه‌ی اول اهمیت قرار دارند، Faith برای آنکه آسیب سلاح‌هایتان و طلسم‌ها را افزایش یابد و Mind برای آنکه بتوانید تعداد زیاد طلسم و یا حرکت ویژه اجرا کنید. در درجه‌ی دوم اهمیت باید Vigor و Dex خود را افزایش دهید، Dex برای افزایش آسیب فیزیکی سلاح است.

سلاح‌های پیشنهادی برای این Build: سلاح Winged Scythe که دارای rank S می‌باشد، این سلاح نیز از محبوبیت خاصی برخوردار است، زیرا آسیب فیزیکی آن ۸۷ و آسیب Holy آن ۱۰۷ می‌باشد در ضمن می‌تواند حریف را Bloodloss کند و ۵۵ واحد از جانش را بگیرد. با دارا بودن مهارت ویژه‌ی Angel’s Wings متوجه علت محبوبیت این سلاح خواهید شد. در دست چپ نیز می‌توانید Godslayer’s Seal را برای استفاده از Incantationها به کار ببرید. اگر از Winged Scythe خوشتان نمی‌آید می‌توانید از Godslayer’s Greatsword استفاده کنید. این سلاح برای حمل نیاز به ۲۲ واحد dex دارد از طرفی آسیب فیزیکی آن ۱۱۹ و آسیب fire آن ۷۷ می‌باشد و از بهترین سلاح‌های بازی است. مهارت ویژه‌ی آن Queen’s Black Flame است.

زره‌های پیشنهادی برای این Build: می‌توانید تنها از ماسک Ruler’s Mask استفاده کنید و یا set کامل Mausoleum Knight را بپوشید.

جادوهای پیشنهادی برای این Build: در آخر می‌توانید از incantationهای Black Flame و Black Flame Blade بهره ببرید.

2. Moonveil Crit Build

این build یکی دیگر از محبوب‌ترین buildهای بازی است زیرا آسیب وحشتناکی به دشمن‌ وارد می‌کند و به همین دلیل رنک s را دارا می‌باشد. در این build مشخصه‌ی int دارای اهمیت ویژه‌ای است که در ادامه متوجه آن خواهید شد. 

بهترین Buildهای بازی Elden Ring

کلاس‌های پیشنهادی برای این Build: کلاس‌های مدنظر این build می‌تواند Prisoner و یا Samurai می‌باشد. از آنجا که قرار است Spell اجرا کنیم، دوباره متوجه خواهید شد که کلاس چندان اهمیتی ندارد.

Attributeهای مهم برای این Build: مشخصه‌های Intelligence و Vigor دارای اهمیت فراوانی هستند، زیرا کاتانایِ Moonveil که قبل از کشف Rivers of Blood محبوبیت فراوانی داشت، وابسته به Int است و Vigor برای دوام در مبارزات کاربرد دارد. در جایگاه بعدی و در درجه‌ی دوم اهمیت Dex و Arcane را بالا ببرید زیرا این دو نیز به Damage شما می‌افزایند.

سلاح‌های پیشنهادی برای این Build: کاتانایِ محبوب Moonveil که از همه نظر جذاب است، برای حمل این سلاح باید Str ۱۲ و Dex 18 و Int 23 را دارا باشید. میزان آسیب فیزیکی این سلاح 73 و آسیب جادویی آن 87 است. این سلاح می‌تواند دشمن را bloodloss کند و ۵۰ واحد از جانش را بگیرد. پس این سلاح برای bleed build نیز مناسب است. مهارت ویژه‌ی این سلاح Transient Moonlight است که دو حالت سنگین و سبک دارد. در حالت سبک به صورت افقی(چندان مورد استفاده قرار نمی‌گیرد) و در حالت سنگین عمودی که جاخالی دادن از آن سخت است.

زره‌های پیشنهادی برای این Build: می‌توانید از setهای Black Knife و یا Land of Reeds و یا White Reed استفاده کنید.

طلسم‌های پیشنهادی برای این Build: طلسم‌های شما یکی Carian Filigreed Crest است که از میزان مصرف Fp برای اجرای Skillها می‌کاهد و دیگری Assassin’s Cerulean Dagger که این مورد اگر Critical اجرا کنید، نوار Fp شما را پر می‌کند.

جادوهای پیشنهادی برای این Build: برای اجرای این Spellها نیاز به Staff دارید و چون Int شما بالاست هر Staffای که خواستید بردارید. Loretta’s Greatbow برای زمانی که دشمن از شما فاصله می‌گیرد، Glintstone Pebble و Carian Greatsword هم مناسب هستند.

مهارت‌های پیشنهادی برای این Build: همان مهارت ویژه‌ی کاتانای Moonveil مناسب است.

3. One Shot Lightning

مورد سوم که می‌توانید برای Dexterity در نظر بگیرید نیز دارای رنک S می‌باشد. در اینجا کاراکترتان به سمت دشمنان برق‌های بسیار قدرتمند می‌فرستد

بهترین Buildهای بازی Elden Ring

کلاس‌های پیشنهادی برای این Build: کلاس مدنظر نظر این build می‌تواند Prophet و یا Samurai باشد.

Attributeهای مهم برای این Build: مشخصه‌های Faith و Mind نیز دارای درجه اهمیت بالایی هستند. Vigor و Dex در درجه‌ی دوم اهمیت قرار دارند.

سلاح‌های پیشنهادی برای این Build: هر کدام ار کاتاناها که به آن علاقه‌مند هستید می‌تواند برایتان مفید باشد می‌توانید از دو کاتانا نیز به طور همزمان بهره ببرید. ولی حتما باید از یک Seal نیز برای اجرای جادوها استفاده کنید.

زره‌های پیشنهادی برای این Build: هر زره‌ رده‌ی متوسط و یا Light که خواستید را انتخاب کنید.

طلسم‌های پیشنهادی برای این Build: طلسم Two Finger Heirloom که میزان Faith شما را بالا می‌برد. در کنار آن هم Carian Filigreed Crest را مورد استفاده قرار دهید.

جادوهای پیشنهادی برای این Build: اگر از Seal در دست چپ استفاده کنید می‌توانید این incantationها را مورد استفاده قرار دهید. The Flame of Frenzy، Lightning Strike، Lightning Spear و Electrify Armament.

آیتم‌های پیشنهادی برای فلاسک ترکیبی در این Build: در بخش ترکیب دو ماده با هم در منوی فلاسک Flask of Wondrous Physick از ترکیبی استفاده کنید که این ماده جزوش باشد: Faith-knot Crystal Tear.

بهترین Buildهای بازی Elden Ring

ساخت کاراکتر وابسته به Intelligence

1. One Cast Kill Mage

اگر علاقه‌مند به Intelligence هستید می‌توانید از Buildهای Moonveil Crit و Undead Paladin که قبل‌تر توضیح دادم استفاده کنید. اما دو Build دیگر نیز برای این مشخصه با Rank S وجود دارد.

کلاس‌های پیشنهادی برای این Build: کلاس مدنظر این Build می‌تواند Astrologer، Wretch و یا Prisoner باشد.

Attributeهای مهم برای این Build: مشخصه‌ی Intelligence و Mind دارای بالاترین میزان اهمیت هستند و باید آنها را بیش از بقیه افزایش دهید زیرا از Spellهای رده بالا استفاده خواهید کرد. در درجه‌ی دوم اهمیت هم Endurance و Vigor قرار دارند.

سلاح‌های پیشنهادی برای این Build: بهتر است از Lusat’s Glintstone Staff استفاده کنید که جزو staffهای درجه‌ی S محسوب می‌شود. آسیب فیزیکی این عصا 55 واحد است. البته که این Staff مهارت ویژه ندارد.

زره‌های پیشنهادی برای این Build: در این مورد می‌توانید برای پوشش سرتان از Lusat’s Glintstone Crown استفاده کنید و اگر Set کامل می‌خواهید می‌توانید از Snow Witch Set و یا Raya Lucarian Sorcerer Set استفاده کنید.

طلسم‌های پیشنهادی برای این Build: برای بخش طلسم می‌توانید از Primal Glintstone Blade بهره ببرید که میزان FP مصرفی Spellها را کاهش می‌دهد ولی از میزان خون شما را می‌کاهد. از طرف دیگر با طلسم Graven-School Talisman می‌توانید قدرت Sorceryهای خود را افزایش دهید و در آخر طلسم Cerulean Amber Medallion +2 نوار FP شما به مقدار قابل توجهی افزایش می‌دهد.

جادوهای پیشنهادی برای این Build: یکی از قوی‌ترین و در عین حال پراستفاده‌ترین Spellهای بازی Comet Azur است که اگر به بخش آنلاین بازی دسترسی داشته باشید و با بازیکنانی با Intelligence Build روبرو شوید، این Spell را خواهید دید. در حالی که این Spell را اجرا می‌کنید اگر دکمه‌ی حمله را نگهدارید می‌توانید تا زمانی که نوار FPاتان اجازه می‌دهد این اسپل را اجرا کنید. مورد بعدی که خیلی کارآمد است و بیشتر در بخش PvP کاربرد دارد Unseen Form است که شما را طبق گفته‌ی توضیحات خود آیتم تاحدودی نامرئی می‌کند. اگر روی اسب باشید Torrent را هم پنهان می‌کند و چنانچه پیاده باشید تا زمانی که حمله نکنید پنهان هستید. طبق توضیحات آیتم تروریست‌ها و قاتلین Sellian این Spell را اختراع کرده‌اند!

آیتم‌های پیشنهادی برای فلاسک ترکیبی در این Build: در بخش ترکیب دو ماده با هم در منوی فلاسک Flask of Wondrous Physick از ترکیب Magic-Shrouding Cracked Tear با Cerulean Crystal Tear استفاده کنید.

2. Sword of Night and Flame Build

بهترین Buildهای بازی Elden Ring

کلاس‌های پیشنهادی برای این Build: کلاس مدنظر این Build می‌تواند Astrologer، Wretch و یا Prisoner باشد.

Attributeهای مهم برای این Build: مشخصه‌ی Intelligence و Mind دارای بالاترین میزان اهمیت هستند و باید آنها را بیش از بقیه افزایش دهید، در درجه‌ی دوم اهمیت هم Endurance و Vigor قرار دارند.

سلاح‌های پیشنهادی برای این Build: سلاح Sword of Night and Flame که نام Build هم از آن گرفته شده، سلاح اصلی شماست. برای حمل این شمشیر نیاز به 12 واحد Str و Dex دارید ولی 24 واحد Int و Fai باعث می‌شود که آسیب این شمشیر به این دو مشخصه وابسته باشد. آسیب فیزیکی این شمشیر 87 واحد و آسیب‌های Magic و Fire آن مشترکاً 56 واحد هستند. این شمشیر در Rank S قرار دارد و نشان از آسیب بالای آن است و مهارت ویژه‌‌ی آن Night and Flame Stance می‌باشد. در دست چپ میوانید از Staffهای Meteorite و یا Prince of Death استفاده کنید تا Spell نیز به کار ببرید.

زره‌های پیشنهادی برای این Build: مورد بخصوصی را نیاز ندارید و می‌توانید از Setهای Light و Medium بهره ببرید.

جادوهای پیشنهادی برای این Build: در این بخش می‌توانید از Rancorcall و Ancient Death Rancor استفاده کنید.

3. معرفی Build شینوبی (جدید)

ابتدا باید گفت برای این Build به INT و Vigor بیش از بقیه‌یِ مشخصه‌ها نیاز دارید. Int به دلیل افزایش دمیج سلاحتان و Vigor برای اینکه در مبارزات دوام بیشتری بیاورید، همینطور هرچه‌قدر Mind را بالاتر ببرید قادر هستید که Skillها و جادوهای بیشتری اجرا کنید.

در ادامه مشخصه‌های مربوط به کاراکتر خودم در همین Build را مشاهده می‌کنید. Level کاراکتر من در Journey سوم 235 است اما سایر افراد در لول‌های مختلف می‌توانند از این Build استفاده کنند. Vig: 83 – Mind: 62 – End: 25 – Str: 16 – Dex: 18 – Int: 99 – Fai: 9 – Arc: 7

سلاح‌های پیشنهادی برای این Build:

از کاتانای Uchigatana+25 در دست راست استفاده کنید، به آن AoWیِ Glintblade Phalanx اضافه کنید و در قسمتی که باید انتخاب کنید Buff سلاحتان چه باشد، Magic را انتخاب کنید، چون به خاطر اینکه INT شما خیلی بالاست آسیب حرکت ویژه بالا می‌رود و چون ماهیت AoWیِ Glintstone Phalanx این است که دشمن را Stun کند، شانس Stun شدن دشمن‌ها بالای ۷۰ درصد می‌رود و بروی دشمنانِ ضعیف ۱۰۰درصد می‌توانید با یک حرکت آنها را Stun یا گیج کنید.

در دست چپ سلاحِ اولتان باید Moonveil باشد که با این سلاح تا الان باید آشنا باشید و حرکات ویژه‌اش را بلد هستید. (در بالا Build ویژه Moonveil نیز آورده شده است.)

اما برای سلاح دوم از Lusat’s Glintstone Staff استفاده کنید. اگر INT شما مثل من 99 باشد در قسمت Scale مربوط به این سلاح جلوی INT حرف S قرار می‌گیرد و اکثر دشمنا با دریافت دو یا سه‌تا شلیک جادو میمیرند، ۵۰٪ هم با ضربه اول هلاک می‌شوند.

جادوهای پیشنهادی برای این Build:

هرچی دوست داشتید بزارید ولی این یک مورد به شدت نیاز است؛ Terra Magicus، این جادو فقط Buff و میزان Damage جادوها را افزایش می‌دهد و روی Skill سلاحتان هم تاثیر زیادی دارد. یعنی Damage حرکت ویژه‌ی کاتانای Moonveil وحشتناک می‌شود و آسیبِ AoWیِ Glintblade Phalanx هم بالا می‌رود و شانس شما برای Stun کردن هر جانوری بالا می‌رود. البته این جادو ۳۵ثانیه دوام دارد و باید دوباره فعالش کنید.

اوایل کار بخاطر اینکه سپری ندارید و یا اینکه Bloodhound’s Steps ندارید به مشکل برمی‌خورید و یا اینکه در مبارزات هول می‌کنید و سلاح‌ها را جابه‌جا استفاده می‌کنید اما ناراحت نشوید با کمی تمرین به این Build مسلط خواهید شد. اما این را بدانید که باید قبل از اینکه نیاز به جاخالی دادن داشته باشید، حریف کشته شده باشد! که تقریبا همین اتفاق هم در اکثر مواقع می‌افتد حتی جلوی Bossها چرا که این Build بسیار قوی است! همینطور فلاسک‌ها هم باید به FP بیشتر اختصاص داده شود چون جادو زیاد میزنید.

برای تالیسمان‌ها هم از اینها استفاده کنید:

Shard of Alexander: چون Attack power مهارت‌ها یا Skillها را ۱۵٪ افزایش می‌دهد.
Green Turtle Talisman: چون به سرعت نوار Staminaیتان خالی می‌شود و این سرعت پر شدن آن را افزایش می‌دهد.
Assassin’s Cerulean Dagger: با این تالیسمان اگر Critical Hit بزنید، مقداری FP شما را برمی‌گرداند.
Carian Filigreed Crest: مقدار FP مصرفی تمام جادوها و حتی حرکت ویژه‌ی جادوها و حتی حرکت ویژه‌ی Moonveil را تا ۵٪ کاهش می‌دهد.

برای Mix از این Tearها استفاده کنید:

Magic Shrouding Craeked Tear و Stonebarb Craeked Tear : این Mix نیز آسیب جادوها و حرکت ویژه‌ی Moonveil را بالا می‌برد.

زره‌های پیشنهادی برای این Build:

می‌توانید از Haima Glintstone Crown استفاده کنید این سرپوش به Int و Dex شما ۲ واحد می‌افزاید. البته پیشنهاد من استفاده از سرپوش استاد Lusat هست که میزان مصرف FP شما را کاهش می‌دهد و البته ظاهر خفنی هم دارد.

نکته نهایی:به عنوان توضیح آخر اینکه این Build چه در PvP چه در PvE فوق‌العاده قوی است و اگر هم Level من باشید، بازی برایتان ساده خواهد شد.

ساخت کاراکتر وابسته به Faith

در خصوص Buildهای مربوط به مشخصه‌ی Faith می‌توانید از Build‌هایی مانند Faith Scythe Build و یا One Shot Lightning و یا Sword of Night and Flame یا Undead Paladin Build که قبل‌تر توضیح دادم استفاده کنید.

ساخت کاراکتر وابسته به تیر و کمان

Holy Bow Build

چنانچه خیال می‌کنید کمان به تنهایی قابل استفاده نیست و اصلاً آن را جدی نمی‌گیرید بدانید که سخت در اشتباه هستید. این Holy Bow Build را ببینید تا بفهمید بازی محدود به یک یا چند نوع سلاح نمی‌شود و گسترده‌تر از آن است که فکر می-کنید.

بهترین Buildهای بازی Elden Ring

کلاس‌های پیشنهادی برای این Build: کلاس‌های مدنظر این Build می‌تواند Samurai، Bandit، Warrior و یا Hero باشد.

Attributeهای مهم برای این Build: مشخصه‌های Faith و Mind را باید در اولویت اول خود قرار دهید و در درجه‌ی دوم اهمیت می‌توانید Vigor و Dexterity را افزایش دهید.

سلاح‌های پیشنهادی برای این Build: کمان Black Bow را انتخاب کنید برای حمل این کمان باید 9 واحد Str و 20 واحد Dex داشته باشید. آسیب فیزیکی این سلاح 70 است و در Rank F سلاح‌ها قرار دارد یعنی آسیب آنچنانی ندارد. مهارت ویژه این سلاح Barrage است که طبق توضیحات آن می‌توانید بعد از هر پرتاب موفق خیلی سریع سلاح را مجهز کرده و پرتاب دیگری داشته باشید به طوری‌که چشمان انسان نمی‌تواند ببیند!

از طرفی می‌توانید از Full Moon Crossbow هم به جای کمان استفاده کنید، این کمان‌زنبورکی دارای Rank S است یعنی آسیب ناشی از آن بالا می‌باشد. آسیب فیزیکی این سلاح 50 و آسیب ناشی از Magic آن 50 است. برای حمل این سلاح نیاز به 10 واحد Str و Dex و 14 واحد Int دارید. مهارت ویژه این سلاح Kick است، چنانچه حریف نزدیکتان آمد می‌توانید یک لگد به زیر شکمش حواله کنید! این لگد می‌تواند گارد و Stance حریف را بشکند! قابلیت شارژ ندارد. البته Lion Greatbow یا همان کمان ژنرال رادان نیز چون دارای Rank S است انتخاب خوبی است، برای حمل این کمان باید 22 واحد Str و 18 واحد Dex داشته باشید. آسیب فیزیکی این سلاح 120 است که بسیار بالا می‌باشد. مهارت ویژه‌ی این کمان Radahn’s Rain است که می‌توانید بر سر حریفتان بارانی از تیر را خالی کنید.

از آنجایی که در این Build به Faith وابسته هستید کمان Erdtree Bow را بیش از همه توضیه می‌کنم زیرا این کمان برای حمل نیاز به 8 واحد Str و 12 واحد Dex و 14 واحد Faith احتیاج دارد. از طرفی آسیب فیزیکی این کمان 40 و آسیب ناشی از Holy آن 50 است و هرچه قدر Faith را بالا ببرید میزان آسیب ناشی از Holy افزایش می‌یابد. این سلاح دارای Rank S و دارای مهارت ویژه Mighty Shot است.

در دست چپ نیز می‌توانید از Finger Seal استفاده کنید این Seal دارای آسیب فیزیکی 25 و آسیب Inc 112 است و Rank C را دارد.

زره‌های پیشنهادی برای این Build: در این بخش می‌توانید از Silver Tear Mask و Ruler’s Mask و یا Set لباس‌های Omenkiller و یا Black Knife استفاده کنید.

طلسم‌های پیشنهادی برای این Build: در این بخش می‌توانید از طلسم‌های Arrow’s Reach Talisman که بُرد کمان را افزایش می‌دهد و Arrow’s Sting Talisman که attack power تیرهای کمان و تیرها را افزایش می‌دهد بهره ببرید. در کنار اینها هم می‌توانید از طلسم‌های Ritual Sword که اگر نوار خونتان پر باشد ۱۰٪ به attack power شما می‌افزاید و همینطور Sacred Scorpion Charm استفاده کنید که Holy Attack شما را بالا می‌برد ولی آسیب وارده به شما را می‌افزاید استفاده کنید.

جادوهای پیشنهادی برای این Build: برای آنکه از آسیب وارده به خود در طلسم Sacred Scorpion Charm بکاهید Golden Vow پیشنهاد می‌شود، در کنار آن هم از Blessing of the Erdtree و Protection of the Erdtree و Swarm of Flies و Elden Stars بهره ببرید.

امیدواریم از مطلب “بهترین Buildهای بازی Elden Ring ” لذت برده باشید تا بعد…

داغترین‌ها

آخرین مطالب به روز شده

برچسب‌های برتر

مشترک شدن در این بحث
اطلاع از
guest
2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
sekiro
sekiro
۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۱۱:۴۹ ق.ظ

خیلی عالی. یکی از بهترین مقالات از بازی الدن رینگ بوده که دیدم
واقعا کاربردی هستش
دمت گرم
کارت درسته

امین علیرضائی
امین علیرضائی
مدیر
Reply to  sekiro
۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۶:۲۵ ب.ظ

سلام ممنون از نظرتون ایشاا… مقالات و مطالب بیستری از این بازی تهیه می‌کنیم موفق باشید

اسکرول به بالا