بررسی فیلم Zack Snyder’s Justice League / عدالت ابدی

با سلام خدمت شما همراهان همیشگی مجله اینترنتی ساعت هفت، با نقد و بررسی فیلم Zack Snyder’s Justice League در خدمت شما عزیران هستیم. فیلم سینمایی بلند Zack Snyder’s Justice League با مدت زمان 4 ساعت نسخه کامل شده فیلم Justice League محسوب می‌شود. این فیلم در سال 2017 توسط Zack Snyder که قرار بود تا انتها آن را کارگردانی کند ساخته و پرداخته شد ولی Zack بخاطر مرگ دخترش پروژه را ترک کرد. از آنطرف Warner Bros که اصلاً نمی‌خواست فیلم را به تعویق بیاندازد (زیرا می‌ترسید فیلم با شکست تجاری روبرو شود) ادامه کارگردانی را به Joss Whedon سپرد و همه از ادامه کار با خبر هستیم، یکی از ضعیف‌ترین فیلم‌های ابرقهرمانی که می‌توانستیم ببینیم را مشاهده کردیم. اما Zack که یکی از فرزندانش را از دست داده بود نمی‌خواست دیگری را هم که نامش Justice League بود از دست بدهد، Zack بیان کرد که این فیلم هم مانند فرزندش است و باید کاری که شروع کرده بود را تمام کند و این کار را نیز به خوبی انجام داد… در ادامه با ما با نقد و بررسی فیلم Zack Synder’s Justcie League همراه باشید.

بررسی فیلم Zack Snyder's Justice League / عدالت ابدی 1

خلاصه داستان

اتفاقات داستان فیلم Zack Snyder’s Justice League درست بعد از فیلم Death of Superman رُخ می‌دهد. فریادی که سوپرمن قبل از مرگ سر می‌دهد Mother Box را بیدار می‌کند و بیداری Mother Boxها یعنی آمدن Steppen Wolf و ارتش Parademonها که در به در به دنبال Mother Boxها هستند. بتمن که متوجه حضور این موجودات شده است می‌خواهد همه ابرقهرمانان  را دور هم جمع کند تا به مقابله با این ارتش مخوف برود زیرا به تنهایی شانسی برای خود قائل نیست. بعد از به چنگ آوردن Mother Box مردم Amazon توسط ارتش Steppen-Wolf، آنها به دنبال Mother Box ای که در دست Atlantis‌هاست می‌روند و آن را نیز به چنگ می‌آورند. حال قهرمانان دلیلی برای اتحاد دارند زیرا سومین Mother Box که در چنگ انسان‌ها در خطر است و…

بررسی فیلم Zack Snyder's Justice League / عدالت ابدی 2

بررسی فیلم Zack Snyder’s Justice League/تحلیل مختصر

داستان فیلم نسخه کاملتر و Version خود Zack Snyder است و کاملاً با نسخه 2017 متفاوت است. فضاسازی تاریک و اضطراب‌های ابرقهرمانان از آینده تلخی که پیش رو دارند کاملاً احساس می‌شود. زک به خوبی توانسته دنیایی را برایمان به تصویر بکشد که مانند فیلم ارباب حلقه‌ها می‌ماند، پرکشش، پر از تعلیق و سیاهی و اندکی طنز در مواقعی که آرامش فضا را در برمی‌گیرد. این قهرمانان نیز گرفتار دشمنی شده‌اند که نه جان آنها که اراده و قدرتشان را می‌خواهد. Darkseid همه را نابود نمی‌کند بلکه آنهایی که از نظرش با اراده هستند را سرباز خود می‌کند و دقیقاً کابوس بتمن،  به کابوس ما بیننده‌ها تبدیل می‌شود.

بررسی فیلم Zack Snyder's Justice League / عدالت ابدی 3

دو نکته درباره فیلم Zack Snyder (اطلاعات بیشتر)

Mother Box‌ها مکعب‌هایی باستانی هستند که قدمتی بسیار بسیار کهن دارند و دارای ماهیتی ناشناخته است.(بسته به آنکه صاحبش بخواهد چه استفاده‌ای از آنها بکند ولی در کل خطرناک هستند) دانشمندی به نام Himon از سیاره آپوکالیپس آنها را ساخته است. اما قبل از او نیز این مکعب‌ها وجود داشته‌اند ولی این Himon بود که توانایی کنترل آنها را بدین صورت (مکعب) داشت. این مکعب‌ها می‌تواند درمانگر باشند، مرده را زنده کنند، به هر کجای کهکشان که بخواهید می‌توانید با آنها تلپورت کنید، حیات را نشان می‌دهند، خطر را حس می‌کنند، جاذبه را تغییر می‌دهند، انرژی الکتریکی را جذب می‌کنند، ارتباط تلپاتیک با میزبان یا دیگر صورت‌های حیات برقرار می‌کنند، کنترل موجودات هوشمند و غیر هوشمند را در دست می‌گیرند، باعث توسعه دادن ماشین‌های هوشمند و غیر هوشمند می‌شوند، چند موجود هوشمند را در یک قالب قدرتمندتر ادغام می‌کنند، حیات را در محیط‌های خشن حفظ می‌کنند (مثلاً حیات را در خلأ حفظ می‌کنند یا حیات را در قلب ستاره‌ای مثل خورشید نگه می‌دارد) و بسیاری ویژگی‌های منحصر به فرد دیگر که برای صاحبانش به ارمغان می‌آورند.

جالب است بدانید که Iron Man (معرفی شخصیت Iron Man) نیز از این Mother Box ها استفاده کرده است. حال که با Mother Box‌ها آشنا شدید نگاهی گذرا به یکی دیگر از اِلمان‌های فیلم یعنی Anti-Life Equation می‌اندازیم. ماده‌ای که Darkseid (معرفی شخصیت دارک ساید) دوبار از Steppen-Wolf پرسید که مطمئن است آن را در کره زمین پیدا کرده است و Steppen-Wolf پاسخ داد آری سرورم. حال این ماده چیست که نسبت به Mother Box از اهمیت بیشتری برای Darkseid برخوردار است. معادله ضدحیات به طور مختصر عبارت است از کنترل مطلق بر چیزی یا کسی داشتن یعنی اگر کسی یا چیزی تمام اراده و توانایی‌های شما را در اختیار و تحت کنترل داشته باشد، شما دیگر زنده نیستید. Forever People کسانی هستند که اولین بار Mother Box را ساختند (باید به کامیک‌ها مراجعه کنید تا در مورد آنها بیشتر بدانید) و معادله ضدحیات از Mother Boxها پدید آمده است. صاحب این معادله توانایی کنترل شما و اشیاء را نیز دارد، دارکساید که سالهاست دنبال این معادله است، سیارات و کهکشان‌های بسیاری را در نوردیده و فتح کرده اما این معادله را نیافته است. همین معادله ضدحیات دلیل وجود شخصیت Martian Manhunter در فیلم است. دارک ساید مریخ را نابود کرد، زیرا مردم Martian Manhunter درصدد یافت این معادله ضدحیات بودند و دارکساید که آنها را جاسوسی می‌کرد وقتی به هدف مریخی‌ها پی برد به این سیاره حمله کرد و مریخ تبدیل به سیاره‌ای شد که امروزه آن را مشاهده می‌کنیم و البته معادله آنجا نبود. البته این نکته را اضافه کنم که معادلات بیشتری نیز با ویژگی‌های متضاد هم وجود دارند.

بررسی فیلم Zack Snyder's Justice League / عدالت ابدی 4

بررسی فیلم Zack Snyder's Justice League / عدالت ابدی 5

ویژگی‌های بارز نسخه Zack Snyder

در فیلم Zack Snyder’s Justice League ما شاهد یکی از بهترین پیش زمینه‌های داستانی برای دو شخصیت The Flash (معرفی شخصیت فلش) و Cyborg (معرفی شخصیت سایبورگ) هستیم. در ابتدا پیش زمینه داستانی Cyborg را مشاهده می‌کنیم و اینکه Victor Stone چگونه Cyborg شد و در این راه چگونه به خودشناسی رسید، خودش را در شکلی جدید پذیرفت و دوباره پدرش را به درون قلبش راه داد. تک تک سکانس‌های مربوط به این شخصیت بسیار تکان دهنده و از طرفی عالی کارگردانی شده‌اند. پیش زمینه ورود The Flash نیز در خور شخصیت او بود زیرا کاراکتر Barry Allen در کامیک‌ها حس شوخ طبعی بسیار قوی دارد و بازیگر این نقش یعنی Ezra Miller نیز به خوبی توانسته این ویژگی را در کاراکتر خود به نمایش بگذارد.

در واقع برعکس نسخه سال 2017 فیلم Zack Snyder بسیار تاریک و فضایی غم زده دارد. کابوس‌های بتمن از آینده نوید اتفاقات بدی را می‌دهد و Ben Affleck به خوبی توانسته نگرانی و اضطراب از آینده را به کاراکتر بتمن بدهد و ما نیز بعد از دیدن فیلم اضطراب او را به خوبی حس می‌کنیم. البته سکانس ابتدایی مربوط به Wonder Woman (معرفی شخصیت زن شگفت انگیز) می‌توانست بهتر و مانند دو شخصیت دیگر یعنی Cyborg و The Flash پرداخت بهتری داشته باشد. این نکته‌ای بود که در نسخه سال 2017 هم وجود داشت زیرا این سکانس را خود Zack Snyder کارگردانی کرده بود نه Joss Whedon.

به شخصه از حضور Ben Affleck در نقش Batman اصلاً خوشم نمی‌آمد و نمی‌آید ولی Ben Affleck یکی از بهترین کسانی است که می‌تواند حس ترس و اضطراب را نشان دهد و این یکی از ویژگی های Batman از اولین رویارویی‌اش با ارتش Darkseid است که در کامیک‌ها هم بود و یکی از دلایلی که لیگ عدالت شکل گرفت همین ترس از آینده در مقابل تهدید Darkseid بود. از آنطرف Henry Cavill یگانه سوپرمنی است که وجود دارد و خواهد داشت و اگر Warner Bros بخواهد هنری را جایگزین کند، دقیقاً همان احساسی را که بتمن بعد از برخواستن از دومین کابوسش داشت را خواهم داشت! کابوسی که Zack Snyder آن را پارسال ثبت و ضبط کرد و سکانسی جدید است که به فیلم افزوده شده است. چهره جدید Jared Leto در نقش جوکر و آن خنده‌های کنترل شده ما را به کاراکتر جوکر با بازی Jared Leto امیدوار کرد.

بررسی فیلم Zack Snyder's Justice League / عدالت ابدی 6

بررسی فیلم Zack Snyder's Justice League / عدالت ابدی 7

پایان باز

Zack Snyder پایان فیلمش را باز گذاشت زیرا حقش است که این حماسه بلندی که شروع کرده را ادامه دهد و آن را به پایان برساند. تهدید Darkseid با Steppen Wolf تمام نشد و نخواهد شد زیرا فقط Zack Snyder است که می‌تواند این حماسه را پایانی در خور DC و شخصیت‌هایش ببخشد. فیلم Zack Snyder’s Justice League با اینکه 4 ساعت است ولی به هیچ عنوان شما را خسته نمی‌کند و ریتم فیلم بسیار خوب است و همانقدر که صحنه‌های اکشن فوق العاده دارد، صحنه‌های درامی دارد که می‌توانند شما را تحت تاثیر قرار دهد. در پایان باید گفت این فیلم یکی از بهترین فیلم‌های ابر قهرمانی تاریخ و دنیای DC محسوب می‌شود.


بررسی فیلم Zack Snyder's Justice League / عدالت ابدی 8

بررسی‌ کوتاه دیگر…

بررسی فیلم Zack Snyder's Justice League / عدالت ابدی 9

اگر فیلم لیگ عدالت محصول سال ۲۰۱۷ اثری سطحی به همراه شوخی‌های بی‌مورد، صحنه‌های بدون احساس و سکانس‌های کاملا عجله‌ای بود، در طرف مقابل فیلم “لیگ عدالت زک اسنایدر” یک فیلم کاملا سینمایی و پرجزئیات با صحنه‌های جذاب و هیجان انگیز است. فیلمی که وقت کافی برای شخصیت‌پردازی کاراکترهایش گذاشته و عمق لازم برای ساخت ابرقهرمانان بزرگ را در دل خود داراست.

در فیلم “لیگ عدالت” از همه نظر تغییرات بزرگی انجام شده است. از صحنه‌های اکشن فیلم تا شخصیت پردازی قدرتمندی‌تری که انجام شده و به شخصیت‌ها عمق بیشتری داده است. تغییراتی که در آهنگ‌های فیلم انجام داده شده، هارمونی بسیار تاریک و مناسب‌تری به اثر بخشیده است که کاملا تاثیرگذاری آن را چند برابر کرده است‌. صحنه‌های حساس فیلم جذاب‌تر و پر‌هیجان‌تر از قبل و البته به دور از طنزی که در فیلم قبل بود ساخته شده و حس جدی‌تر را به اثر بخشیده‌اند. نبردها باشکوه‌تر و جذابتر، آنتاگونیست پر جزئیات‌‌تر و حضور دارک ساید فیلم را خوفناکتر از قبل کرده است. از همه مهمتر بسیاری از دیالوگ‌ها حساب شده‌تر از قبل نوشته شده‌اند و فیلم با یک تدوین بسیار جذاب سرعت بیشتری در کنار جزئیات فراوان‌تر به اثر بخشیده است. زک اسنایدر با این فیلم ثابت ‌کرد که تاثیر نگاه یک کارگردان تا چه حد می‌تواند روی داستان و در کل جو و دنیای اثر تاثیر بگذارد و کاری کند که یک فیلم ضعیف به یک اثر ماندگار و عالی تبدیل شود.

در کل لیگ عدالت زک اسنایدر اثری خاص، پر از صحنه‌های اکشنِ جذاب، لحظات تلخ و حماسی، اتفاقات طنز و عاشقانه است و نویدبخش دور جدیدی از فیلم‌های جدی دنیای دی سی خواهد بود.” امین علیرضائی”

بررسی فیلم Zack Snyder's Justice League / عدالت ابدی 10

نتیجه گیری…

فیلم Zack Snyder’s Justice League

بررسی فیلم Zack Snyder’s Justice League


فیلم Zack Snyder’s Justice League

نمره سایت ساعت 7 (ارزش اثر)

(عالی)

(عالی)

آینده تاریک ابرقهرمانان

زک اسنایدر نشان داد که تنها خود اوست که می‌تواند تمام قهرمانان DC را دور هم جمع کند و داستانی حماسی و تاریک را برایمان رقم بزند که ترس و اضطراب آنها از آینده در زیر سایه تهدید Darkseid برایمان تا اینقدر دلهره آور و خواستنی باشد. امیدوارم که این داستان به اینجا ختم نشود و دوباره زک اسنایدر را در قامت کارگردان در نسخه بعدی لیگ عدالت ببینیم. این فیلمِ حماسی، تماشایی و احساسی را به هیچ عنوان از دست ندهید.

امیدواریم از خواندن مطلب ” بررسی فیلم Zack Snyder’s Justice League ” لذت برده باشید

آخرین مطالب به روز شده

اشتراک در
اطلاع از
guest
7 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بهداد
بهداد

فیلم با کیفیتشو از کجا ببینیم

امین علیرضائی
پاسخ به  بهداد

از لینکی که نوشتم در نظر قبل می‌تونید دانلود کنید بعد ببینید یا می‌تونید سرچ کنید تو گوگل خودتون پیدا کنید و مشاهده کنید اینجا سایت دانلود فیلم نیست ما فقط معرفی میکنیم
موفق باشید

بهداد
بهداد

فیلم با کیفیتشو از کجا ببینیم؟

امین علیرضائی
پاسخ به  بهداد

همین لینک رو کپی کنید داخل دانلود منیجر و دانلود کنید (دو زبانه هستش)
https://5f8u2z8mn5qjqvfdxs59z5g6aw8djt.kinguploadf2m5.xyz/Film/New-Server/2021/Zack.Snyders.Justice.League.2021.1080p.BluRay.Farsi.Dubbed.Film2Media.mkv
سایت پیشنهادی ما بدون سانسور و رایگان هم میزاره: Film2Media یا avamovie هستش یا دانلود مستقیم از تورنت
موفق باشید

احسان
احسان

مرسی خیلی جالب بود

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس

اصلا نتونستم با فیلم ارتباط برقرار کنم

کیانوش
کیانوش

فیلم لیگ عدالت خیلی طولانی بود ولی واقعا جزئیات جدید کاری کرد که یک فیلم کامل و کم نقص بشه‌ و واقعا ارزش ۴ ساعت وقت رو داشت. ممنون از بررسی دقیق