برترین های نهایی اسکار

برترین های نهایی اسکار

برترین های نهایی اسکار ؛ در این بخش با فیلم‌هایی که عنوان بهترین فیلم نهایی اسکار را در سال‌های مختلف از آن خود کرده‌اند بیشتر آشنا خواهید شد.

بررسی فیلم Twelve Years a Slave /دوازده سال ایستادگی
بررسی فیلم

بررسی فیلم Twelve Years a Slave /دوازده سال ایستادگی

“دوازده سال بردگی” / 12 Years a Slave فیلمی درام-تاریخی محصول مشترک آمریکا و بریتانیا می‌باشد. این فیلم براساس داستانی واقعی و با الهام از کتابی با همین نام نوشته‌ی “سولومون نورثاپ” (Solomon Northup) ساخته شده است.

ادامه مطلب
بررسی فیلم Birdman
top

بررسی فیلم Birdman / اسیرِ درون

فیلم Birdman (بردمن ، مرد پرنده‌ای) یا The Unexpected Virtue of Ignorance (فضیلت غیرمنتظره‌ جهل) فیلمی درام ، کمدی سیاه به نویسندگی، کارگردانی و تهیه کنندگی ” الخاندرو گونسالس اینیاریتو” (Alejandro G. Iñárritu) کارگردانِ برجسته مکزیکی می‌باشد.

ادامه مطلب
بررسی فیلم Argo
Ben Affleck

بررسی فیلم Argo / روز چهارصد و چهل و چهار

آرگو (Argo) فیلمی در ژانر تاریخی و مهیج ، ساخته “بن افلک”(Ben Affleck) است که توسط کمپانی برادران وارنر در سال 2012 به زبان انگلیسی و فارسی تولید شده‌است. این فیلم براساس وقایع بحران گروگان‌گیری سفارت ایالات متحده در تهران ساخته شده‌است.

ادامه مطلب
بررسی فیلم A beautiful Mind
top

بررسی فیلم A beautiful Mind / زیبا امّا خیالی

تماشای فیلم A beautiful Mind از آن تجربه‌هایی انگشت‌شماری است که در آنِ واحد میتواند لذت‌بخش و مایوس‌کننده باشد. فیلم همانند بسیاری از آثار زندگی‌نامه‌ای با ریتمی رئال آغاز می‌شود…

ادامه مطلب
نقد و بررسی فیلم شیکاگو
top

نقد و بررسی فیلم Chicago / جنونِ جاز

کاری که نویسنده اثر، بیل کندون کرده است، تبدیل یک اثر در قالب تئاتر موزیکال به فیلمی موزیکال بوده است. بیل کندون توانسته به شخصیت های تئاتر در قالب سینما جان ببخشد…

ادامه مطلب