معرفی سریال ارباب حلقه ها / معرفی بازیگران، داستان و…

بیش از سه سال از انتشار اولین اخبارِ ساختِ سریالی از روی دنیای ارباب حلقه‌هایِ تالکین توسط آمازون می‌گذرد. کم کم در حال نزدیک‌‌تر شدن به انتشار یکی از مورد انتظارترین سریال‌های چند سال اخیر هستیم، سریالی که طبق برنامه قرار است در تاریخ ۲ سپتامبر ۲۰۲۲ (11 شهریور 1401) منتشر شود. در این مطلب قصد داریم تا با آخرین اخبار و اطلاعات موثق در مورد سریال در خدمت شما باشیم. این مطلب به مرور در روزها و هفته‌های آینده به روز خواهد شد. در ادامه با سایت ساعت هفت با مطلب ” همه چیز در مورد سریال ارباب حلقه ها ” در خدمت شما هستیم.

بررسی قسمتی : بررسی کامل سریال The Lord of the Rings: The Rings of Power

به روز رسانی: ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ (اطلاعات به روز شد )

[lwptoc]

معرفی سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت 1

معرفی سریال ارباب حلقه‌ها (مقدمه)

سریال ارباب حلقه‌ها با نام کامل The Lord of the Rings: The Rings of Power یک اثر جنجالیِ بزرگ براساسِ یکی از فانتزی‌ترین رمان‌های تاریخ به همین نام نوشته J. R. R. Tolkien می‌‌باشد. در سال 2017 رقابتی بین نت فلیکس، اچ بی او و آمازون برای خریدِ امتیازِ ساختِ سریال ارباب حلقه‌ها شکل گرفت. در یک حرکت غیرمنتظره مدیر عامل کمپانی آمازون “جف بزوس” شخصا وارد مذاکره برای بدست آوردن حق امتیاز این سریال شد. نهایتا در نوامبر همان سال استودیوی آمازون با مبلغ باور نکردنی 250 میلیون دلار توانست امتیاز ساخت این سریال را بدست بیاورد. برای ساخت این سریال مبلغ 1 میلیارد دلار در ابتدا اختصاص داده شده که می‌تواند آن را به پرهزینه‌ترین سریال تاریخ تاکنون تبدیل کند. طبق جدیدترین اخبار برای ساخت فصل اول سریال چیزی حدود 465 میلیون دلار خرج شده است و به راحتی آن را تبدیل به پرهزینه‌ترین سریال تاریخ کرده است. این را با هزینه ساخت هر قسمت سریالی مانند Game of thrones که چیزی حدود 10 میلیون دلار در هر قسمت بود مقایسه کنید. (در فصل‌های پایانی این مبلغ در هر قسمت بیشتر از 10 میلیون دلار شد.)

J.D. Payne و Patrick McKay که هیچ اثر شناخته شده‌ای را در کارنامه خود ندارند، به عنوان سازندگان این سریال معرفی شده‌اند. در اواسط فوریه 2019 گروه نویسندگان سریال کار خود را در اتاق فکری بسیار محافظت شده در لوس آنجلس آغاز نمودند. از نویسندگان سریال میتوان به جنیفر هاتچیسون (نویسنده اپیزودهایی از سریال‌های بهتره با ساول تماس بگیری و بریکینگ بدهلن شنگ (نویسنده اپیزودهایی از سریالهای ۱۳ دلیل برای اینکه و هانیبال)، جاستین دوبل (نویسنده اپیزودهایی از سریال فرنچ)، جیسون کیهیل (نویسنده اپیزودهایی از سریالهای سوپرانوز و فرنچ)، استفانی فولسوم (نویسنده فیلم‌های داستان اسباب بازی 4 و تور: راگناروک) به عنوان تنها بخشی از نویسندگانِ پرتعداد این سریال نام برد.

فیلم برداری سریال از فوریه ۲۰۲۰ در اوکلند نیوزلند پس از مذاکره شرکت آمازون با دولت نیوزلند(مکانی که در آنجا سه گانه ارباب حلقه‌ها ساخته شده است) آغاز شد. در مقطعی در مارس فیلم‌برداری سریال به خاطره همه‌گیری کرونا تعطیل شد اما در سپتامبر ۲۰۲۰ فیلم‌برداری سریال از سر گرفته شد. این سریال قرار است در پنج فصل ساخته و منتشر شود و فصل اول سریال طبق برنامه در هشت قسمت در سال ۲۰۲۲ منتشر خواهد شد.

 Wayne Che Yip کارگردانی چهار قسمت از سریال را برعهده خواهد داشت. او کارگرانی سریال‌ها و فیلم‌های مخلتفی را در کارنامه خود دارد که از مهمترین‌ آنها می‌توان به کارگردانی سریال‌های Hunters ، Doom Patrol و Doctor Who اشاره کرد. ضمن اینکه او کارگردانی فیلم Utopia محصول سال 2013 را نیز برعهده داشته است.

طبق اخبار جدید Howard Shore برنده سه جایزه اسکار برای سه گانه فیلم‌های ارباب حلقه‌ها در حال مذاکره برای تبدیل شدن به آهنگساز مجموعه است. ورود هاوارد شور می‌تواند یکی از بهترین اخبار پیرامون سریال باشد چراکه او با آهنگسازی خاصش می‌تواند روح ویژه‌ای به سریال بدمد و حال و هوای سریال را نیز مانند فیلم خاص و ماندگار کند. (منبع)

اطلاعات جدید در مورد اورک‌ها

معرفی سریال ارباب حلقه‌ها {آخرین اطلاعات ، تریلر و...}

طبق جدیدترین مصاحبه IGN با سازندگان سریال اطلاعات جدیدی از اورک‌های سریال منتشر شده است که در زیر به مهمترین آنها اشاره می‌کنیم:

 • در پایان دوره اول تالکین، اورک‌ها در جنگی تقریباً تا مرز انقراض پیش رفتند. از آنجایی که سریال حلقه‌های قدرت در عصر دوم اتفاق می‌افتد، این موجودات در این دوره در سرتاسر سرزمین میانه پراکنده شده‌اند.
 • در این دوره تعداد اورک‌ها کم است و برای بقا می‌جنگند.
 • از آنجایی که این یک دوره بسیار متفاوت برای اورک ها است، مهم است که آنها ظاهر و احساس متفاوتی نسبت به موجوداتی که ما قبلا با آنها ملاقات کردیم، داشته باشند. 
 •  آنها هنوز به صورت ارتش سازماندهی نشده‌اند، آنها پراکنده هستند و کم کم در حال جمع شدن و تشکیل یک ارتش هستند.
 • اورک‌ها به نوعی ناپدید شدند. همه فکر ‌می‌کردند که آنها از سرزمین میانه محو شده‌اند. اما درحقیقت آنها در گروه‌های کوچک در تاریکی پنهان شد‌ه‌اند. آنها در تونل‌هایی در زیرِ سرزمینِ میانه زندگی می‌کنند، زیرا برای مدت طولانی توسط دیگر نژادها شکار می‌شدند.
 • در سریال اورک‌های ماده نیز وجود دارند.
 • به طور خاص یک اورک بسیار قد بلند و قوی وجود دارد که مبارزه لذت بخشی با یکی از شخصیت‌های الف سریال انجام می‌دهد. 
 • آنها در این دوره زمانی، بافت صورت صافی دارند. هنوز چین و چروک در صورت آنها وجود دارد، اما آنها چندان زخمی نیستند، اما به دلیل قرار گرفتن در معرض نور خورشید با برخی از بیماری های پوستی دست و پنجه نرم می‌کنند.
 • برای ساخت اورک‌ها بیشتر از پروتزهای نازک و قطعات سیلیکونیِ پیشرفته استفاده شده است تا بازیگران بتوانند به راحتی در زیر این حجم از گریم احساسات خود را بروز دهند. (کمتر از جلوه‌های ویژه در این زمینه استفاده شده تا حس واقعی‌تر و پویاتری داشته باشند.)

پوستر رسمی سریال ارباب حلقه‌ها

معرفی سریال ارباب حلقه ها

پوستر شخصیت‌های سریال ارباب حلقه‌ها

معرفی سریال ارباب حلقه ها / تاریخ انتشار سریال و آخرین اطلاعات

معرفی سریال ارباب حلقه ها / تاریخ انتشار سریال و آخرین اطلاعات

معرفی سریال ارباب حلقه ها / تاریخ انتشار سریال و آخرین اطلاعات

معرفی سریال ارباب حلقه ها / تاریخ انتشار سریال و آخرین اطلاعات

تاریخ انتشار سریال ارباب حلقه ها

طبق آخرین اخبار منتشر شده دو قسمت ابتدایی سریال در تاریخ ۱ سپتامبر ۲۰۲۲ (۱۰ شهریور ۱۴۰۱) منتشر شده و شش قسمت باقی مانده فصل به صورت هفتگی از شبکه Prime Video منتشر خواهد شد. 

برخی اطلاعات درز شده از سریال ارباب حلقه ها

برخی اطلاعات جدیدا توسط سایت theonering فاش شده‌اند. مهمترین آنها را در زیر می‌خوانید…

 1. سه متخصص داستان‌های تالکین (پژوهشگران تالکین) برای مدتی در مرحله تولید حضور داشته‌اند.
 2. Tolkien Estate از روند پیشرفت اوضاع بسیار راضی است.
 3. فیلمنامه‌ها فقط به صورت دیجیتالی در بین بازیگران و افراد پشت صحنه تحت مکانیزم‌های کنترل شده به اشتراک گذاشته می‌شوند تا افرادی که به فیلم‌نامه‌ها دسترسی داشتند، قابل ردیابی باشند.
 4. یک تیم در حال ضبط تصاویر جعلی هستند تا گزارشاتی که از رصد سریال دریافت می‌شود به اشتباه دچار شوند و اطلاعات دقیقی از مجموعه به بیرون درز نکند!
 5. کارگردانان و ستاره‌های بزرگِ دیگری در مجموعه حضور دارند که فعلا معرفی نشده‌اند.
 6. ترول‌هایِ معروفِ غارنشین در دنیای تالکین که به Cave Trolls معروف هستند در این سریال به خاطر قانون کپی‌رایت به ترول‌های یخی (Ice Trolls) تغییر نام داده‌اند!
 7. فصل اول سریال برای اواسط سال 2022 برنامه ریزی شده است. (که نشان دهنده فشار بالای کاری بر روی سازندگان است.)
 8. در سریال صحنه‌های جنسی وجود ندارد. بلکه در بخش‌هایی از سریال برهنگی وجود خواهد داشت. آن هم برای نشان دادن فساد الف‌ها که توسط قدرت‌های تاریک تبدیل به اورک می‌شوند.
 9. سائورون در فصل اول سریال حضور نخواهد داشت.
 10. balrog موجودی افسانه‌ای در داستان‌های تالکین در سریال حضور خواهد داشت.

داستان سریال ارباب حلقه‌ها در چه دوره زمانی از سرزمین میانه قرار دارد؟

داستان سریال در عصر دوم سرزمین میانه و هزاران سال قبل از رویدادهای فیلم‌های هابیت و ارباب حلقه‌ها در جریان است. با ظهور دوباره شر امید به یکباره محو می‌شود و دنیا در ظلمت فرو می‌رود. حال قهرمانانی از سرزمین میانه درصدد مقابله با شر بپا می‌خیزند…

همه چیز در مورد سریال ارباب حلقه ها / معرفی بازیگران، داستان و...

معرفی سریال ارباب حلقه ها

کمی بیشتر از دنیای آردا و عصر دوم سرزمین میانه :

جهان خیالی که تالکین خلق کرده است بسیار بزرگ‌تر از وقایع هابیت و ارباب حلقه هاست. “سرزمین میانه” ‌بخشی از جهانی بزرگ‌تر به نام “آردا” است. در طول چندین دهه کار و تلاش(که بسیاری از آنها بعد از مرگ تالکین منتشر شد) تالکین تاریخچه مفصلی از آردا خلق کرد. از خلقت جهان تا دوره مدرن انسانها توسط او بوجود آمد. دوره تاریخی آردا به چهار قسمت تقسیم می‌شود که هرکدام از آنها بین صدها تا هزاران سال طول کشیده است.

عصر دوم به صورت بسیار خلاصه‌ در اوایل قسمت نخست سه‌گانه فیلم‌های ارباب حلقه‌ها مرور می‌شود. دوره‌ای که بین ناپدید شدن مورگوت (لرد تاریکی اصلی) و قدرت گرفتن و شکست اولین خدمت‌کارش سائورون ادامه دارد. عصر دوم با ظهور و سقوط امپراطوری نومنور، ایجاد حلقه‌های بیست‌تایی قدرت و تشکیل آخرین اتحاد بین انسان‌ها و الف‌ها برای مبارزه با سائرون تعریف می‌شود.

عصر دوم، دوره‌ایست که سائورون شروع به تحکیم قدرت خود و جمع آوری قدرت‌های باقی مانده از اربابش مورگوت می‌کند. سائرون که در فریب و نیرنگ مهارت دارد، الف‌ها را برای ساخت حلقه‌های قدرت و دادن سلاح مورد نیاز به او برای تسلط بر سرزمین میانه ترغیب می‌کند. این حلقه‌ها توسط لردِ الف و استاد جواهرسازی به نام “سلبریمبور” ساخته می‌شوند. او خیلی دیر متوجه نقشه حقیقی سائرون و هدف واقعی او می‌شود.

در ابتدا سائرون در جنگی که بین او و انسان‌ها در می‌گیرد، شکست می‌خورد. اما روح او زنده می‌ماند و دوباره در موردور قدرت را در دست می‌گیرد. در جنگ برعلیه او خوشبختانه همه انسان‌ها نابود نمی‌شوند. باقی مانده انسان‌ها به سرزمین میانه بازمی‌گردند و دو امپراطوری بزرگ گوندور و آرنور را شکل می‌دهند‌. در جنگ نهایی در این دوره زمانی، اتحاد انسان‌ها و الف‌ها سائرون را نابود می‌کند اما در حقیقت او باز شکست نخورده و قدرت او به حلقه اصلی (The One) متصل است و دنیای ارباب حلقه‌ها به سمت عصر سوم تا بازگشت قدرت سائرون و نابودی حلقه در آن عصر ادامه پیدا می‌کند.

با وجود اینکه ما می‌دانیم داستان سریال در عصر دوم در جریان است بسیاری از جزئیات، شخصیت‌ها و داستان‌ها در این دوره زمانی قابل پیش بینی‌ نیست چراکه این دوره نزدیک به ۳۵۰۰ سال به درازا می‌کشد و دوم اینکه این دوره به خوبی تعریف نشده است‌. در حقیقت تالکین بعد از آخرین کتابش در سال ۱۹۵۵ هیچ چیزی در این مورد منتشر نکرده است. بیشتر اطلاعاتی که داریم از نوشته‌های باقی مانده پس از مرگ او بدست آمده است.

در کل باید تا انتشار اطلاعات بیشتر در مورد سریال منتظر بمانیم. این بخش با اطلاعات بیشتر در آینده به روز خواهد شد.

 معرفی مهمترین بازیگران سریال ارباب حلقه‌ها: 

همه چیز در مورد سریال ارباب حلقه ها / معرفی بازیگران، داستان و...

به جز بازیگرانی که در زیر به صورت مفصل به معرفی آنها پرداختیم بازیگرانی که در عکس بالا مشاهده می‌کنید نیز از جمله بازیگران جدید معرفی شده هستند. شاید علاقه‌مندان به سریال‌های تلوزیونی Peter Mullan را برای ایفای نقش در سریال Westworld به خاطر بیاورند اما باقی بازیگران نقش آنچنان پررنگی در پرونده خود ندارند.

همه چیز در مورد سریال ارباب حلقه ها / Robert Aramayo

رابرت آرمایو (Robert Aramayo) بازیگر 28 ساله انگلیسی است که شاید بتوان پررنگ‌ترین حضور او در عرصه بازیگری را ایفای نقش جوانی ند استارک در سریال محبوب گیم آف ترونز به شمار آورد. آرماریو در سریال ارباب حلقه ها به عنوان یکی از شخصیتی مهم و در نقش بلدور ظاهر خواهد شد. او پس از کش و قوس هایی و در ژانویه 2020 جایگزین ویل پورتر هم وطن انگلیسی خودش شد.

همه چیز در مورد سریال ارباب حلقه ها / Nazanin Boniadi

نازنین بنیادی (Nazanin Boniadi) بازیگر 40 ساله‌ی ایرانی الاصل ساکن کشور انگلستان می‌باشد. از جمله آثار معروف این بازیگر میتوان به فیلم های Hotel Mumbai و Bombshell و سریال‌هایی هم چون How I met your Mother و Homeland اشاره نمود. بنیادی نیز جزو بازیگران مهم سریال مورد انتظار ارباب حلقه‌ها است و نقش Bronwyn را برعهده دارد.

همه چیز در مورد سریال ارباب حلقه ها / Owain Arthur

آولین آرتور (Owain Arthur) بازیگر 37 ساله ولزی می‌باشد. او نیز همانند اکثر بازیگران این مجموعه آثار شناخته شده‌ی زیادی در کارنامه‌اش مشاهده نمی‌شود. حضور در نقش‌های فرعی مینی سریال‌های Babylon و The Place را می‌توان پررنگ‌ترین حضور تلوزیونی او به شمار آورد. آرتور در نقش Prince Durin IV در سریال ایفای نقش می‌کند.

همه چیز در مورد سریال ارباب حلقه ها / Morfydd Clark

مورخید کلارک (Morfydd Clark) بازیگر 31 ساله سوئدی‌ست که سالهای اخیر شاهد حضور او در فیلم‌های متفاوتی از جمله Eternal beauty و Saint maud و همینطور سریال‌هایی معروفی چون نیروی اهریمنی‌اش و مینی سریال دراکولا بوده‌ایم. کلارک در این سریال نقش جوانی گالادریل ملکه الفی نولدور ظاهر شده است. نقشی که در سری فیلم‌های ارباب حلقه‌ها کیت بلانشت ایفاگر آن شخصیت بود.

همه چیز در مورد سریال ارباب حلقه ها / Tom Budge

تام باج (Tom Budge) بازیگر 38 ساله استرالیایی است. از جمله کارهای کم شمار این بازیگر میتوان به فیلم Son Of a Gun محصول 2014 و مینی سریال The Pacific را نام برد. نام باج در سال 2020 به عنوان یک کاراکتر نامشخص در لیست بازیگران اصلی سریال ارباب حلقه‌ها توجه همگان را به خود جلب نمود.

همه چیز در مورد سریال ارباب حلقه ها / Ema Horvath

اما هورواث (Ema Horvath) بازیگر 27 ساله آمریکایی‌ست. او نیز از بازیگران نه چندان مشهور سریال محسوب می‌شود که آثار درخشانی در کارنامه‌اش به چشم نمی‌خورد شاید بتوان حضور در نقش اصلی فیلم ترسناک What Lies Below و سریال Don’t Look Deeper را از برجسته‌ترین آثار این بازیگر جوان به شمار آورد. از نقش هورواث در سریال ارباب حلقه‌ها تا کنون اطلاعات مشخصی در دست نمی‌باشد.

معرفی سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت 2

اسماعیل انریکه کروز کردوا (Ismael Cruz Cordova) بازیگر 33 ساله‌ی پورتوریکوئی است. از جمله آثار مشهور او میتوان به فیلم Miss Bala و سریالهای Ray Donnovan و  The Undoing اشاره نمود. از کردوا نیز به عنوان یکی از بازیگران مهم سریال ارباب حلقه‌ها نام برده شده است، او نقش Arondir را در سریال ایفا کرده است.

همه چیز در مورد سریال ارباب حلقه ها / Markella Kavenagh

مارکلا کاونا (Markella Kavenagh) که به خاطر بازی در آثاری هم چون Romper Stomper, Picnic at Hanging Rock و The Cry شناخته شده است به عنوان یکی از شخصیت‌های اصلی در سریال حضور دارد. او قرار است در سریال ارباب حلقه‌ ها در نقش Tyra ظاهر شود که اطلاعات دقیقی از نقش این کاراکتر در داستان سریال موجود نمی‌باشد.

همه چیز در مورد سریال ارباب حلقه ها / Joseph Mawle

جوزف ماوله (Joseph Mawle) بازیگر 46 ساله انگلیسی است. شاید بتوان ماوله را یکی از سرشناس‌ترین بازیگران این مجموعه به شمار آورد که یکی از معروفترین کارهای او ایفای نقش بنجن استارک در سریال گیم آف ترونز می‌باشد. طبق اطلاعات موجود ماوله در سریال ارباب حلقه‌ها در نقش شخصیتی به نام Oren ظاهر خواهد شد.

تصاویر سریال ارباب حلقه‌ها (به روز شده)

معرفی سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت 3

با کلیک بر روی تصویر آن را در سایز بزرگ ببیند.

معرفی سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت 4

معرفی سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت 5

معرفی سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت 6

معرفی سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت 7

معرفی سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت 8

عکس ها و اطلاعات بیشتر

تریلر معرفی عنوان سریال از یوتوب

تریلر جدید (۲۳ آگوست ۲۰۲۲)


تیزر جدید سریال

اولین تیزر رسمی از سریال ارباب حلقه‌ها


امیدوارم از مطلب ” همه چیز در مورد سریال ارباب حلقه ها / معرفی بازیگران، داستان و… ” لذت برده باشید.

آخرین مطالب به روز شده

اشتراک در
اطلاع از
guest
6 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کاربران ناشناس
کاربران ناشناس

ممنون عالیه. سریال قشنگیه.

مسعود
مسعود

سلام. ممنون از معرفیتون. اطلاع دارید سریال چند فصل و چند قسمته؟

امین علیرضائی
پاسخ به  مسعود

سلام
فعلا به طور رسمی مشخص نیست ولی حداقل با این همه خرجی که کردن باید چهار پنج فصل باشه و تعداد قسمت‌ها دیگه استاندارد شده و ۱۰ یا ۸ قسمتی هستش اکثرا سریال‌ها ولی رسمی مشخص نیست

ماجورین
ماجورین

خیلی عالی بودش ممنونم

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس

خوب بود ممنونم

احسان
احسان

چقدر بد که ندیدمشون