معرفی شخصیت Harley Quinn / حقایق جالب از شخصیت هارلی کویین 

در این مقاله از سری آشنایی با قهرمانان دنیای DC می خواهم شما را با دلقک دیگری به نام Harley Quinn و داستان چگونگی خلق این شخصیت و حقایق مربوط به او آشنا کنیم، پس با مجله اینترنتی ساعت 7  با “معرفی شخصیت Harley Quinn” همراه باشید.

برای خواندن مطالب بیشتر در مورد شخصیت های DC به لیست شخصیت‌های DC مراجعه کنید.

دیوانه چو دیوانه ببیند خوشش آید!

عشق دیوانه وار

معرفی شخصیت Harley Quinn، دکتر هارلی فرانسیس کوینزل (Dr. Harleen Frances Quinzel) معروف به هارلی کویین یکی از شخصیت های دوست داشتنی در دنیای DC است. جالب است بدانید که او تا سال 1992 اصلاً وجود نداشت، اولین حضور او نه در کامیک ها که در انیمیشن های بتمن بود. انیمیشن Batman: The Animated Series و اپیزود Joker’s Favor برای اولین بار از او رونمایی شد. Arleen Sorkin منبع الهام نویسندگان برای خلق شخصیت کوئین بوده است، او بازیگر تئاتر ، نویسنده و کمدین بود که از قضا چندین بار لباسی دلقک ها را هم پوشیده است. جالب است بدانید که آن اوایل خود Arleen Sorkin صداپیشه شخصیت کوئین بود. بعد از اینکه طرفداران از این شخصیت خوششان آمد، DC او را در انیمیشن های دیگر هم معرفی کرد و شخصیت اش را کامل کرد، او در کنار Poison Ivy زوج موفقی را تشکیل دادند. در تمام این مدت او در کارهای دیوانه وار جوکر شریک جرمش بود و اعضای Bat Family را مورد آزار و اذیت جسمی و روانی قرار داد.

بالاخره بعد از آنکه شخصیت هارلی کوئین نزد طرفداران به محبوبیت زیادی رسید، DC تصمیم گرفت او را وارد کامیک بوک های بتمن کند. اولین حضور او در سری کامیک های بتمن به نام No Man’s Land بود. در کامیک ها ، هارلی کوئین یک دیوانه تمام عیار بود. برخلاف انیمیشن ها که شوخی های بامزه ای با افراد می کرد، در کامیک ها خبری از این شوخی ها نبود و خشونت تمام چیزی بود که از او می دیدید. از سال 2001 تا 2003 DC یکسری کامیک با محوریت شخصیت او روانه بازار کرد، که در این سری در نهایت هارلی کوئین می میمرد. اما دوباره به کمک دوستش Poison Ivy به زندگی بر می گردد اما در تیمارستان آرخام، او بعدها در کامیک های Infinite Crisis نقش زیادی بازی می کند. همچنین یکی از شخصیت های کلیدی در سری کامیک های قهرمانان در بحران نیز می باشد.

حقایقی در مورد هارلی کوئین

01. شاید فیلم های پرندگان شکاری و یا جوخه انتحار اشاره ای به مهارت های او نشده باشد ول این را بدانید که هارلی مهارت بسیار زیادی در تمام سبک های هنرهای رزمی دارد.

02. کوئین و جوکر یکی از عجیب ترین رابطه ها را دارند.

بیوگرافی کوتاه از مارگو رابی

03. DC و برادران وارنر اصلاً نمی خواستن درباره هارلی کوئین فیلمی مستقل بسازند، این اصرار خود مارگو رابی بود که به پروبال DC و برادران وارنر پیچید تا اینکه آنها را تسلیم مواضع خود کرد. (بهترین فیلم های مارگو رابی)

04. و اینکه باز این خود مارگو رابی بود که اصرار داشت فیلم پرندگان شکاری حتماً باید Rate بالای 18 داشته باشد.

05. نیازی نیست بگویم که او از دانشگاه گاتهام، دکترای روانشناسی دارد.

06. جوکر آنقدر عاشق هارلی کوئین است که یکبار او را به یک راکت بست و به بیرون از جو زمین پرتاب کرد. خوشبختانه هارلی به سلامت به زمین برگشت!

07. در کامیک ها او عاشق کفتارهاست، زیرا آنها فرم دهانشان مانند لبخند زدن است.

08. لباس او در فیلم جوخه انتحار بسیار اذیتش می کرد، در فیلم پرندگان شکاری آنها لباس را راحتتر کردند تا مارگو بتواند آن را تحمل کند.

09. دوستان نزدیکش او را harlequin خطاب می کنند.

10. هارلی یهودی است.

11. جالب است بدانید که او دو شخصیتی است، از یک طرف دارای شخصیتی است که جوکر را دوست دارد و مانند او رفتار می کند و شخصیتی دیگر که دختری خوب و معصوم است! در یکی از انیمشین های سری بتمن، شخصیت هارلی کوئین در یک سکانس بارها بین این دو شخصیت جا به جا می شود و صداپیشه ی او به طرزی ماهرانه این کار را انجام داده است.

12. در ادامه گیر دادن های مارگو رابی به DC و برادران وارنر برای ساخت فیلمی بر اساس هارلی کوئین، این را اضافه کنید که او DC را مجبور کرد که هارلی نباید تنها باشد و باید دوستانی نیز در این فیلم او را همراهی کنند وعلا …

13. هارلی کوئین در یکی از کامیک ها بیان داشته که در Brooklyn دارای خانواده است. یک برادر به شدت تنبل دارد، مادری که آنها را ترک کرده است و پدری که در زندان است.

14. بیش از 90 درصد بدلکاری های مربوط به شخصیت هارلی کوئین در فیلم جوخه انتحار را خود مارگو رابی انجام داده است.

15. در شماره 43 کامیک های Countdown هارلی برای مدتی در Amazon بین زنان آنجا وقت می گذراند تا تبدیل به جنگجو شود، البته که هارلی زیاد با این مدل بچه بازی ها میونه ای ندارد.

16. هارلی غیر از جوکر ، با Deadshot و Poison Ivy هم قرار عاشقانه داشته است.

17. در کامیک های Justice League: Crisis On the Two Earth نسخه آلترناتیوی از او وجود دارد که اصلاً علاقه ای به جوکر ندارد.

18. در یکی از کامیک ها به هارلی عفو مشروط می خورد اما بتمن اجازه نمی دهد تا او آزاد شود تا اینکه هارلی به بتمن در پرونده ای کمک می کند و در این حین قلب بتمن را بدست می آورد و بتمن او را آزاد می کند.

19. با اینکه خیلی ها فکر می کنند هارلی کوئین هیچ قدرت مافوق بشری ندارد، اما در اشتباه هستید، او بخاطر دوستش Poison Ivy قادر است در برابر تمامی سموم مصون بماند، همچنین دارای مهارت ها و توانایی های فوق بشری است.

20. یکبار هارلی، هال جوردن (گرین لنترن) را فریب می دهد و انگشتر او را می گیرد.

21. تز دکترای هارلی درباره این بود که آیا افراد شرور، شرارت را بخاطر این انجام می دهند که ذات پلیدی دارند یا عاشق این کار هستند؟

22. هارلی از ضریب هوشی بسیار بالایی برخوردار است.

23. هارلی در یک مبارزه تن به تن بتمن را به زانو درآورده است. (دختر خودمی!)

24. البته وقتی هارلی با شور و شعف فراوان این موضوع را به جوکر می گوید، جسابی از سوی او مورد ضرب و شتم واقع می شود.

25. قبل از اینکه تبدیل به هارلی کوئین شود با پسری قرار می گذاشت، این پسر بعداً بخاطر تاثیرات مخرب سم جوکر خودکشی کرد.

26. از علایق هارلی کوئین، ژیمیناستیک، روانکاوی، خشونت (صد البته) و اسکیت کردن است.

27. DC ماه فوریه را به نام هرالی کوئین نام گذاری کرده است.

28. جالب است بدانید که هارلی و Poison Ivy گروه موسیقی خود را براه انداختند، می دانید مدیر برنامه های آنها که بود؟ لکس لوتر

29. هارلی عضو تیم ژیمیناستیک دانشگاهش بوده است.

30. به دلیل آنکه نرخ اجاره خانه در گاتهام سیتی زیاد است، هارلی به همراه Poison Ivy و Riddler خانه ای را اجاره کردند تا سه نفری بتوانند از مخارج آن بر بیایند.

31. در یکی از انیمیشن های مربوط به او، هارلی یک قاتل سریالی است که افرادی که می کشد را در یک انبار نگه می دارد و آنها را خانواده صدا می زند.

32. در یکی از کامیک بوک ها هارلی برای تمام بچه های گاتهام یک کنسول بازی می فرستد، با روشن کردن این دستگاه ها توسط بچه ها چاشنی انفجار آن عمل کرده و تمام بچه به قتل می رسند.

33. پوست سفید او بخاطر آن است که جوکر او را در یک مخزن اسید پرتاب کرد.

34. در یکی از نسخه های آلترناتیو، او یک پیرزن است که دخترهایش را به شرارت تشویق می کند.

35. در بازی بتمن: تیمارستان آرخام در یکی از Easter Egg های مربوط به او متوجه می شویم که هارلی از جوکر حامله است.

36. در واقع شاید کسی بخاطر نداشته باشد ولی در یکی از کمیک ها جوکر و هارلی فرزندی دارند به نام Lucy Quinzel.

37. هارلی و کامیک هایش برنده جایزه Eisner در سال 1994 شده اند.

38. هارلی را با 3B نیز خطاب می کنند، زیرا او هم زیباست (beauty)، هم باهوش است (brain) و هم قلدر است (brawn).

39. در نهایت در کامیک ها بتمن به همراه Catwoman موفق شدند، جوکر و هارلی کوئین را شکست دهند.

40. هارلی کوئین با خوب بودن بیگانه نیست، او چندین مرتبه به بتمن و Catwoman در پاکسازی گاتهام از جرم و جنایات کمک کرده است.

41. در انیمیشن DC Superheroes Girls تمامی شخصیت ها در سن دبیرستان هستند، هم اتاقی هارلی کوئین در این سری Wonder Woman است.

امیدوارم از مطلب معرفی شخصیت Harley Quinn لذت برده باشید…

آخرین مطالب به روز شده

آخرین مقالات اختصاصی

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها