معرفی فیلم Dune: Part Two

کارگردان‌: دنی ویلنوو

نویسندگان: دنی ویلنوو، جان اسپیتز (بر اساس رمانی از فرانک هربرت)

بازیگران مطرح: تیموتی شالامی، ربکا فرگوسن، زندیا

ژانر: اکشن، ماجراجویی، درام

مدت زمان فیلم: نامشخص

توزیع کننده: Warner Bros. Pictures

تاریخ اکران: 20 اکتبر 2023 (۲۸ مهر ۱۴۰۲)

بودجه: نامشخص

معرفی اولیه فیلم تل‌ماسه ۲ 

تل‌ماسه ۲ به کارگردانی “دنی ویلنوو” فیلم‌برداری خود را در تابستان 2022 آغاز خواهد کرد. طبق آخرین اخبار در تاریخ 18 ژوئیه 2022فیلم‌برداری این پروژه آغاز خواهد شد و انتشار فیلم نیز برای سال 2023 برنامه‌ریزی شده است و انتظار می‌رود در تاریخ 20 اکتبر 2023 (۲۸ مهر ۱۴۰۲) فیلم Dune 2 در سینماهای آمریکا و جهان به اکران در بیاید. داستان فیلم درست بعد از اتفاقات فیلم اول روی می‌دهد و اینبار می‌توانیم نتیجه داستان قسمت قبلی و ادامه ماجراهای پاول آترِدیز (با بازی تیموتی شالامی) را دنبال کنیم. فیلم Dune تاکنون با فروش 330 میلیون دلاری در سراسر دنیا جزو موفق‌ترین فیلم‌های 2021 در باکس آفیس لقب گرفته است. (باکس آفیس سال 2021)

خلاصه داستان Dune

داستان فیلم Dune در آینده‌ای دور در سال 10191 درجریان است. محور اصلی داستان سیاره آراکیس است. سیاره‌ای بیابانی که به نظر غیرقابل سکونت می‌رسد. به طور کلی زندگی در این سیاره به دلیل طوفان‌های شنیِ مرگبار و گرمای بیش از حد غیرممکن است. سیاره‌ای کاملا بیابانی که روی شن‌زارهایش یک ماده بسیار حیاتی و گران قیمت وجود دارد. همین ماده حیاتی باعث شده که این سیاره‌ی بی‌آب و علف به یکی از مهمترین سیارات جهان تبدیل شود. این ماده که به “ملانژ” (melange) یا “ادویه” (spice) معروف است، توسط افراد محلی یعنی فرمن‌ها برای نشاط‌ آوری (ماده‌ای که نیروهای ذهنی را تا حد بسیار زیادی افزایش می‌دهد) و مصارف درمانی استفاده می‌شود و باعث شده چشمان آنها در طی سال‌‌ها تماس با این ماده به رنگ آبی دربیاید، اما دیگر سیارات…

بررسی فیلم Dune / ظهور موعود در تل‌ماسه

در نتیجه‌گیری‌ای که در بررسی سایت ساعت هفت از فیلم اول منتشر شده آمده است: تل‌ماسه از آن فیلم‌هایی است که از لحاظ صوتی و بصری جوایز زیادی در فصل جوایز درو خواهد کرد. اگر قسمت دومی برای فیلم ساخته شود آن زمان می‌توان تحلیل مناسبی در مورد داستان و شخصیت‌هایش داشته باشیم اما اکنون فقط با یک اثر هنری نصفه طرف هستیم که به شدت زیباست اما مفهوم کاملی را به بیننده منتقل نمی‌کند… تل‌ماسه مانند صحرا سوزان و باشکوه ولی ناشناخته است… (ادامه داستان و بررسی فیلم تل‌ماسه یک)

معرفی بازیگران فیلم تل‌ماسه ۲ 

تاکنون بازیگرانی چون تیموتی شالامی، ربکا فرگوسن، زندیا، خاویر باردم و ولادمیر هارکونن‌ برای قسمت دوم تل‌ماسه تایید شده‌اند. 

با انتشار اطلاعات جدید از فیلم این مطلب در آینده به روز خواهد شد…

معرفی فیلم Dune: Part Two
Dune
فیلم Dune

مطالب مرتبط

داغترین‌ها

آخرین مطالب به روز شده

آخرین بررسی‌های اختصاصی

عناوین مهم آینده

مقالات اختصاصی

آخرین مطالب بخش آموزشی

مشترک شدن در این بحث
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن تمام نظرات