بهترین فیلم‌ های اکشن سال ۲۰۲۰

روزهای پایانی سال ۲۰۲۰ را سپری می‌کنیم و در سری مطالب بهترین‌های سال ۲۰۲۰ قصد داریم تا به معرفی بهترین سرگرمی‌های سالی که گذشت بپردازیم. این سری مطالب طی روزهای آینده به صورت لیست‌های رتبه بندی شده به مرور در سایت منتشر خواهند شد. در این مطلب با بهترین فیلم‌ های اکشن سال ۲۰۲۰ آشنا خواهید شد با سایت ساعت هفت همراه باشید.

این لیست از فیلم‌های برتر سبک اکشن تشکیل شده و فیلم‌هایی هستند که در سبک خودشان توانسته‌اند با موفقیت ظاهر شوند. لیست پیش‌رو ربطی به امتیازات سایت که به فیلم‌ها (یا دیگر سرگرمی‌ها) می‌دهیم ندارد و با سیستمی کاملا جدید در مورد سبک‌ها لیست درست کرده‌ایم.

در این سیستم جدید ما فیلم‌های اکشن (یا سبک‌های دیگر در آینده) را در سه رتبه بندی طلایی، نقره‌ای و برنزی لیست می‌کنیم. که در صورت هرچه موفق‌تر ظاهر شدن در سبک مورد نظر فیلم رتبه بهتری کسب می‌کند. فیلم‌هایی که خارج از این سه رده باشند در لیست قرار نمی‌گیرند پس اگر در لیست فیلمی حضور دارد پس ارزشش در آن سبک مشخص شده است. حتی مدال طلایی به این معنی نیست که با فیلمی عالی و بی‌نقصی طرف هستیم این مد‌ال‌ها ارزش فیلم در سبکش را می‌سنجد مثلا در سبک اکشن ما بیشتر به صحنه‌های تعقیب و گریز، اکشن‌ها و زد و خوردهای مناسب و هیجان انگیز، شخصیت‌های اصلی قابل قبول و آنتاگونیست قدرتمند توجه کردیم و دیگر فاکتورها چنان مورد نظر و ملاک ما نبودند.

بهترین های سال 2020:

بهترین انیمیشنهای سینمایی سال 2020

بیست بازی برتر سال 2020 / بهترین بازیهای سال 2020

بهترین فیلم‌های اکشن سال ۲۰۲۰…

15. Vanguard

بهترین فیلم های اکشن سال 2020 / Vanguard

Vanguard آخرین فیلم منتشر شده با بازی “جکی چان” این بازیگر اکشن سرشناس است. این فیلم نه به جذابیت عناوین قبلی‌ او، اما همچنان به همراه صحنه‌های اکشن و درگیرهای هیجان‌انگیز ساخته شده است. هنوز هم شیرینی حضور او را می‌توانید در طول اثر حس کنید. هرچند که او نقش کلیدی در اکشن‌های فیلم ندارد با این حال حضور او باعث گرم شدن محیط فیلم شده است. بدل کاریهای هیجان انگیز و صحنه‌های پرتنش رزمی در فیلم Vanguard دیده می‌شود و از این نظر فیلم نمره قبولی می‌گیرد. با این حال داستان فیلم به قدری سطحی و نچسب است که نمی‌تواند ماندگاری لازم را برایتان رقم بزند. 

14. Spenser Confidential

بهترین فیلم های اکشن سال 2020 / Spenser Confidential

بررسی فیلم Spenser Confidential / محرمانه اسپنسر

فیلم Spenser Confidential یک فیلم اکشن هیجانی با ته مایه‌ی طنز است که اتفاقات آن به شکل کاملا پیش پا افتاده طرح ریزی شده و داستان تکراریِ پلیسان کثیف و فاسد را دنبال می‌کند. اما فیلم نکات مثبتی نیز دارد اینکه قرار نیست فیلمی را ببینیم که در آن یک شخصیت به تنهایی حریف چندین نفر بدون کتک خوردن شود و اینکه درگیری‌ها نسبت به دیگر عناوین هالیوودی طبیعی‌تر درست شده‌اند. هر چند این روند در ادامه فیلم رو به افول می‌گذارد و تکراری می‌شود و هیچ ایده‌ی جدیدی در اکشن‌های فیلم نخواهید دید. با این حال میتوان از نظر اکشن‌ به عنوان یک فیلم قابل قبول در سال 2020 از آن نام برد.

داستان فیلم در شهر بوستون و در مورد افسر پلیسی به نام اسپنسر می‌باشد. او رئیس پلیس بویلن را به علتی که در ابتدای فیلم کاملا مشخص نیست، رو به روی محل زندگیش به شدت کتک می‌زند. به خاطر این کار او در دادگاه به ضرب و شتمِ عمدی محکوم می‌شود. فیلم با یک پرش به ۵ سال بعد در زندان می‌رود تا اتفاقات شخصیت اصلی فیلم را از آنجا دنبال کنیم. بعد از آزادیش از زندان …

13. Wonder Woman 1984

بهترین فیلم های اکشن سال 2020 / Wonder Woman 1984 

معرفی شخصیت Wonder Woman / حقایق جالب از شخصیت زن شگفت انگیز

زن شگفت انگیز 1984 شاید نتوانسته باشد مانند شماره قبلی جذابیت و داستان قابل قبولی داشته باشد اما در بحث اکشنهای هیجان انگیز هنوز حرفهایی برای گفتن دارد و میتواند لحظات مفرحی برایتان بوجود بیاورد. در داستان فیلم باگهای زیادی دیده می‌شود اما اکشن‌ها میتوانند شما را تا حدودی سرگرم نگهدارند. فیلم سال 1984 ، 66 سال پس از اتفاقات اولین فیلم در جریان است. دیانا به عنوان یک انسان شناس در موسسه‌ای در واشنگتن دی سی مشغول کار است و در مورد تمدن‌های باستانی تحقیق می‌کند. در این بین سنگی عجیب توسط این موسسه پیدا می‌شود که باعث بروز مسائل عجیبی می‌شود و به همین دلیل باید دیانا از قدرتهایش برای جلوگیری از اتفاقات شوم استفاده کند و…

12. Mulan

بهترین فیلم‌ های اکشن سال ۲۰۲۰ / Mulan

بررسی فیلم Mulan / خیزش ققنوس

اگر بخواهید نگاهی مقایسه‌ای نسبت به عنوان سال ۱۹۹۸ داشته باشید از این فیلم نا‌امید خواهید شد چرا که آن حس و حال در  فیلم دیده نمی‌شود و شاید از میانه‌ فیلم آن را ول کنید و دیگر آن را نگاه نکنید. دیگر خبری از شخصیت‌های دوست داشتنیِ انیمیشن در این فیلم نیست و یک فیلم اکشن درام با صحنه‌های زیبا و جلو‌ه‌های ویژه خیره کننده در مقابلتان است اما با تمام نقدهایی که به فیلم مولان وارد است، فیلم توانسته اکشنهای جذاب و مفرحی را برایتان بوجود بیاورد، و از وقتی که برایش می‌گذارید پشیمان نخواهید شد.

داستان فیلم در مورد خانواده فا است. آنها زندگی شرافت مندانه‌ای را در روستای کوچکشان می‌گذرانند. آنها دو دختر دارند و دختر بزرگ‌ترشان مولان از همان کودکی دردسرساز و دارای انرژی ویژه‌ای است. همین باعث می‌شود تا از همان کودکی مورد نکوهش مادرش قرار گیرد. پس مولان انرژی درونی خود را به عنوان یک مبارز مخفی میکند و رفتار یک دختر معمولی که فقط برای ازدواج و تشکیل خانواده به دنیا آمده است را از خود نشان دهد. اما دیری نمی‌پاید که…

11. Love and Monsters 

بهترین فیلم‌ های اکشن سال ۲۰۲۰ / فیلم‌های هیجان انگیز سال 1

بررسی فیلم Love and Monsters / دنیای گمشده

 Love and Monsters فیلمی‌ست که با لحنِ شیرین و جذابش لحظات مفرحی را برای تماشاگرانش ایجاد می‌کند. مسلماُ این فیلم را نمیتوان جزو گزینه‌هایی که برای تماشای دوباره و چندباره انتخاب می‌کنید، به حساب آورد. زیرا در همان بار نخست نیز فیلم رفته‌رفته دچار اُفت می‌شود و پایان کلیشه‌ای آن، شروع خوب فیلم را نیز زیر سوال می‌برد. بطورکلی این فیلم میتواند گزینه خوبی برای تماشا کردن به همراه خانواده و دوستان باشد و اگر آن را زیادی جدی نگیرید، ارتباط بهتری با داستان فیلم برقرار می‌کنید.

داستان از این قرار است که هفت سال پیش یک شهاب سنگ بزرگ مستقیماً در حال حرکت به سمت زمین بوده است که انسانها آن را با موشک‌هایشان منهدم می‌کنند. اما بارانی از مواد شیمیاییِ داخل موشک‌ها برروی زمین می‌بارد که همه‌چیز را تغییر می‌دهد. این مواد باعث جهش یافتن و رشد غول‌آسای جانوران خونسرد (مورچه، سوسک، قورباغه و…) شده و سپس آنها شروع به شکار انسانها می‌کنند. در عرض یک سال ۹۵ درصد جمعیت جهان از بین می‌رود. مابقی بازماندگان…

10.  The Hunt

بهترین فیلم‌ های اکشن سال ۲۰۲۰ / The Hunt

بررسی فیلم The Hunt 2020/ شکار و شکارچی

فیلم‌نامه فیلم Hunt یک کپی از فیلم‌های مختلف‌ است. در ابتدا شما را یاد The Hunger Games می‌اندازد، در حالی که کلِ فیلم انگار بازسازی فیلم The Must Dangerous Game است. فیلم با استفاده از متلک‌ها و تیکه‌های سیاسی سعی در آن دارد که خود را سیاسی جلوه دهد. بسیاری از منتقدین معتقدند که فیلم نگاه درستی به جامعه نداشته است و انگار اتفاقاتی که در فیلم می‌افتد مربوط به زمانی می‌شود که فیلم در حال نمایش بوده و هیچ ربطی به دنیای بیرون ندارد. با تمام این احوال فیلم پر از لحظات پرتنش و هیجان انگیز است و از این نظر میتواند یکی از بهترین اکشنهای سال 2020 از آن نام برد.

9. Freaky 

بهترین فیلم‌ های اکشن سال ۲۰۲۰ / Freaky

فیلم عجیب و غریب بیشتر از اینکه یک فیلم اکشن باشد یک فیلم ترسناک هیجانی محسوب می‌شود. با این حال صحنه‌های اکشن و زد و خورد در فیلم جذاب درست شده‌اند. در این فیلم با قاتلی مجنون رو به رو می‌شوید که دست به قتل هرآنکس که جلوی راهش باشد می‌زند. او از روشهای وحشتناکی برای این قتلها استفاده می‌کند و فیلم به شکل بی‌پرده‌ای به نمایش دادن این صحنه‌ها در طول فیلم دست می‌زند. اما داستان فیلم به اینجا ختم نمی‌شود و اوج داستان وقتی اتفاق می‌افتد که طی اتفاقی عجیب جای قاتل با دختری عوض می‌شود و فیلم لحظات طنز و اکشن و هیجانی‌اش را ترکیب می‌کند و شکل جذابی به خود می‌گیرد.

بهترین فیلم‌ های اکشن سال ۲۰۲۰

8. The Old Guard  

بهترین فیلم‌ های اکشن سال ۲۰۲۰ / The Old Guard

بررسی فیلم The Old Guard / قصه‌ای نارس

فناناپذیری از آن دسته نیروهایی است که کمتر ابرقهرمانی آن را در وجود خود دارد اما در فیلم The Old Guard این ضعف به یک ایده برای پیشبردِ داستانِ قهرمانانِ فیلم در نظر گرفته شده است. اما چیزی که شما را ناامید می‌کند این است که ، آنها تنها به واسطه نامیرا بودنشان لقب قهرمان را یدک می‌کشند و فقط با بازگویی داستان‌هایی لفظی در طول فیلم در مورد اعمال قهرمانانه‌شان حرف زده می‌شود…

از گذشته‌های دور قهرمانانی نامیرا و دلیر به رهبری اندی (شارلیزترون) در طول تاریخ برای نجات بشریت بپا خواستند تا صلح را در دنیا پایدار کنند. با این حال در این مسیر گرفتار فردی سودجو و منفعت طلب که خواهان پی‌بردن به رازِ جاودانگیِ آنهاست می‌شوند و این فرد با کمک مامور سابق سیا خواهان پیدا کردن قهرمانان و اکسیر فنا ناپذیرشان می‌باشد. با اضافه شدن نِیل(کیکی لین) بعد از چندین سال به گروه، جنگی میان خیر و شر درمی‌گیرد و تیمِ اندی باید خود را از تله تبهکاران رها کند.

7. The Outpost

بهترین فیلم‌ های اکشن سال ۲۰۲۰ / The Outpost

بررسی فیلم The outpost/ طلوع شجاعت

فیلم The Outpost در نیمه اول خود به آرامی از کمی و کاستی‌ها به سمت کامل شدن پیش می‌رود. در ابتدا ما شاهد مکالمات طولانی و زمان گیر هستیم که کششی را ایجاد نمی‌کند. اما در نیمه‌ی دوم مهارتِ “راد لوری” را در به تصویر کشیدنِ آشوب را می‌بینیم، ژانرهایی از این دست معمولا نماها و سکانس‌های مشابه‌ای را دنبال می کنند اما این فیلم در نوع خود سعی داشته که فراتر عمل کند. مخاطب در عین حال با اطلاع از سرنوشت این گروه باز هم درگیر تشویش می‌شود که این از نکات مثبت فیلم است و در عین حال لوکیشنی ثابت در دقیقه‌های بالای فیلم دستاورد بزرگی را در این اثر دارد. با اینحال قصه و چیدمان صحنه‌ها از کلیشه‌ها پیروی می‌کند. سربازانی که دچار تعلقات روحی به خویشاوندان خود هستند در صف مرگ‌های تراژیک می‌روند و صحنه‌های نبرد و درگیری‌ها خلاقیتی را در خود نشان نمی‌دهد.

گروهی از سربازان امریکایی با هدفِ به انجام رسیدن ماموریتی مهم، در پایگاه نظامی مستقر می‌شوند. پایگاهی ناامن که در دره‌ای عمیق در کامدش شمال شرق افغانستان و نزدیک مرز پاکستان قرار دارد. در طول استقرار، این سربازان مدام از سوی طالبان مورد تهدید و حمله‌های ناموفق قرار میگیرند. طولی نمی‌کشد تا این 53 تن سرباز خود را در دام خطر و مورد محاصره 400 نیروی طالبان می‌بینند و باید تنها با تکیه بر همبستگی و شجاعتشان از این مخمصه نجات پیدا کنند …

بهترین فیلم‌ های اکشن سال ۲۰۲۰

6. The Eight Hundred 

بهترین فیلم‌ های اکشن سال ۲۰۲۰ / The Eight Hundred

بررسی فیلم The Eight hundred/ تعصب ملی

در فیلم هشتصد، صحنه‌های نبرد گاهی بسیار خشونت آمیز می‌شود و روند حوادث بدون ایجاد مکس اتفاق می‌افتد و لحظات خیره‌ کننده‌ای را در قالب جلوه‌های بصری به تصویر می‌کشد. فیلم برداری حرفه‌ای تنشِ منطقه‌ی جنگی را بسیار باورپذیرتر کرده و صحنه برافراشته کردن پرچم چین و تلاش برای حفظ کردن روحیه شهروندان از لحظات قابل ستایشی است که غرور ملی را در طول فیلم به نمایش گذاشته است. همینطور صحنه‌ی روبرو شدن دو رهبر با پارادوکسی از اسب‌های مشکی و سفید ژاپن را نمادی از دیکتاتوری نشان می‌دهد و می‌خواهد مظلومیت و مورد ظلم قرار گرفتن هرچه بیشتر مردم صدمه دیده‌ی چین را نمایان کند.

در زمانِ جنگِ بین چین و امپراطوری ژاپن در سال 1937 در ماه اکتبر با حمله ارتش شاهنشاهی ژاپن به شانگهای گروهی از سربازان باقی مانده ارتش ملی به همراه عده‌ای غیر نظامی به دفاع از شانگهای در انباری به نام سیهنگ گرد هم آمدند. فیلم هشتصد به چهار روز از مقاومت این دلاوران می پردازد…

بهترین فیلم‌ های اکشن سال ۲۰۲۰

5. Sonic the Hedgehog 

بهترین فیلم‌ های اکشن سال ۲۰۲۰ /Sonic the Hedgehog

بررسی فیلم Sonic the Hedgehog / جوجه تیغی دوست داشتنی

در فیلم Sonic the Hedgehog تعقیب و گریزهای هیجان انگیز و استفاده جذاب و درست از سرعت خارق العاده‌ی سونیک را شاهد هستیم که صحنه های بسیار جذابی را در فیلم بوجود آورده‌اند. فیلم از نظر جلوه‌های بصری زیبا درست شده و تغییراتی که در چهره ی خود سونیک به نسبت تریلر اولیه می بینیم نیز بسیار او را دوست داشتنی‌تر کرده است و نشان دهنده‌ی احترامی است که سازندگان برای مخاطبانشان قائل شده‌اند. فیلم Sonic the Hedgehog علاوه بر تمام مسائل بامزه‌ای که در درونش است به بیننده و مخصوصا مخاطبِ کودک دوستی را آموزش می‌دهد تا مفهوم آن را بهتر درک کنند…

داستان فیلم در مورد یک جوجه تیغی خارق العاده به نام سونیک است که به خاطر سرعتِ مادون صوتش بسیار معروف است. او در سیاره‌اش مورد هجومِ عده‌ای افراد مشکوک قرار می‌گیرد تا از قدرتِ او به عنوان یک سلاح استفاده کنند. سونیک که با جغدی پیر به نام LongClaw زندگی می‌کرد توسط او فراری می‌شود. او به سونیک یک کیسه پر از حلقه‌های طلایی می‌دهد تا به کمک آنها بتواند به سیارات دیگر تلپورت کند. و جغد به او می‌گوید دائما…

4. Birds of Prey 

بهترین فیلم‌ های اکشن سال ۲۰۲۰ /Birds of Prey

معرفی شخصیت Harley Quinn / حقایق جالب از شخصیت هارلی کویین

بررسی فیلم Birds of Prey / سقوط پرندگان شکاری

فیلم Birds of Prey یک هارلی کویین جذاب را به دنیای سینما معرفی می‌کند‌. “مارگو رابی ” خیلی خوب توانسته یک شخصیت فانتزی مانند هارلی کویین را زنده کند و دوست داشتنی و بامزه است و شما را می خنداند. همچنین اکشن‌های هیجان انگیز و سریعی که در فیلم می‌بینیم جذاب و پرشور ساخته‌ شده‌اند…

در ابتدای فیلم، بوسیله‌ی یک انیمیشنِ کوتاه با هارلی کویین بیشتر آشنا می‌شویم که ایده‌ی بسیار خوبی برای شروع فیلم است. هارلی کویین بعد از اتمام تحصیلاتش به عنوان یک روانشناس در تیمارستان گاتهام مشغول کار می‌شود. او در انجا با جوکر آشنا می‌شود و طولی نمی‌کشد که جنونِ جوکر او را تحت تاثیر قرار داده و عاشق شخصیتش می‌شود. پس کویین جوکر را فراری می‌دهد و خود را وقف او  کرده و مسیر زندگیش به کلی تغییر می‌کند و…

3. Extraction 

بهترین فیلم‌ های اکشن سال ۲۰۲۰ /Extraction

بررسی فیلم Extraction / عملیات نجات

اکشن‌های فیلم Extraction پر تنش هستند و بیشتر از اسلحه و سلاح‌های جنگی در طی درگیری‌های فیلم استفاده شده و نبردهای تن به تن نیز در بخش‌هایی از آن دیده می‌شود. اکشن‌ها، فیلم را شبیه به منطقه‌ی جنگی کرده و ابتدا تا انتهای فیلم درگیری و خشونت در آن دیده می‌شود و صحنه‌های هیجان‌انگیز بی‌وقفه در فیلم به نمایش گذاشته می‌شود. همچنین به خاطر افزایش هیجان، صحنه‌های اکشن کاملا پشت سر هم و از نزدیک فیلم برداری شده تا حس هیجان بیشتری به بیننده در موقع دیدن آنها منتقل شود…

پسرِ سر کرده‌ی یکی از بزرگترین باندهای موادِ مخدرِ هند (اوی مَهَجان) توسط تبهکارِ رقیبِ خود که یکی از بزرگترین باندهای مواد مخدر بنگلادش را در اختیار دارد ربوده می‌شود. برای نجات او ،” تایلر رِیک ” به همراه یک گروه پشتیبانِ حرفه‌ای به رهبریِ “نیک خان” (با بازی گلشیفته فراهانی) توسط پدر او که در زندان است، استخدام می‌شوند. ماموریت در…

2. Bad Boys for Life 

بهترین فیلم‌ های اکشن سال ۲۰۲۰ / Bad Boys for Life

بررسی فیلم Bad Boy For Life / پسران بد برای همیشه

معرفی هفت فیلم برتر ویل اسمیت | Will Smith 

 اکشن‌های فیلم Bad Boys for Life جذاب و پر جنب و جوش درست شده‌اند و فیلم برداری سریع و هیجان انگیزی صحنه‌های فیلم را پوشش داده است. صحنه های تعقیب و گریز و تیراندازی به وفور در فیلم دیده می‌شود و این فیلم را همیشه پر هیجان نگه داشته است. در این بین مزه پراکنی‌های مارکوس را داریم که در بین اکشن‌های جدی لبخند را به روی لبانتان می‌کارد. یکی از مشکلات اکشن‌ها اغراق‌هایی است که درونشان دیده می‌شود که کمی باعث شده فیلم از روند منطقی خود خارج شود. با این وجود و با نادیده گرفتن این‌گونه اغراق‌ها (مثل برداشتن نارنجک بوسیله‌ی موتور در حال حرکت از روی زمین!)می‌توان گفت در کل صحنه‌های اکشن جذاب و هیجان انگیز درست شده‌اند.

دو پلیسِ جنجالی دیگر به اواخر عمرِ کاری خود رسیده‌اند. دیگر نه مایک آن شور و جوانی قبل را دارد و نه مارکوس جنب و جوش خاص گذشته‌ی خود را دارد. زندگی روال عادی خود را طی می کند و پسران بد ، هنوز به دنبال مجرمانِ خطرناک هستند اما یک اتفاق و یک سوء قصد به جان مایک تمام مسیر داستان را به سمت و سوی دیگری سوق می دهد…

1. Tenet  

بهترین فیلم‌ های اکشن سال ۲۰۲۰ / Tenet 

داستان کامل فیلم Tenet / تحلیل کامل داستان فیلم انگاشته

بررسی فیلم Tenet / درکش نکن ، احساسش کن

فیلم Tenet داستانی پیچیده، پر از جلوه‌های ویژه‌ی چشم نواز، اکشن‌های بسیار هیجانی و قدرتمند با داستانی چندلایه است و می‌توانید افکار نوآورانه و بکر کریستوفر نولان را پشت داستان قدرتمندش حس کنید. تنت با اینکه درحد و اندازه‌های فیلم‌های قبلی کریستوفر نولان ظاهر نشده اما با این حال ایده‌ها و جزئیات ناب و منحصر به فرد نولان در آن دیده می‌شود. داستان خوبی‌ست که به خوبی روایت نشده اما جذابیت‌های خاص خودش را دارد. به گفته خود نولان(در دیالوگی در طول فیلم) “سعی نکن درکش کنی، احساسش کن.” با توجه به پایان بندی خوب فیلم اگر فقط تمرکز خود را روی خط داستانی فیلم بگذارید در پایان متوجه می‌شوید که با فیلمی حساب شده رو به رو بودید، در غیر این صورت درگیر بازه‌های متفاوت زمانی در داستان شده و از فیلم لذت نخواهید برد. اگر از علاقه مندان به سینمای نولان هستید مسلما این فیلم جذابیت‌های خاص خودش را برای دیده شدن دارد.


امیدواریم از مطلب ” بهترین فیلم‌ های اکشن سال ۲۰۲۰ ” لذت برده باشید تا بعد…

آخرین مطالب به روز شده

اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
mamadreza
mamadreza

ممنون بابت معرفی فیلم‌های اکشن
به نظرم امسال فیلام‌های اکشن تاپی نیومدن نسبت به سالهای قبل