معرفی شخصیت The Joker / آشنایی با قهرمانان و بدذات های دنیای DC /سادیسم

 در این مقاله از سری آشنایی با قهرمانان و بدذات‌های دنیای DC می‌خواهم شما را با یکی از مشهورترین شروران دنیای کامیک‌ها یعنی Joker و داستان چگونگی خلق این شخصیت و حقایق مربوط به او آشنا کنم، پس با مقاله ” معرفی شخصیت جوکر ” همراه ما باشید.

برای خواندن مطالب بیشتر در مورد شخصیت های DC به لیست شخصیت‌های DC مراجعه کنید.

مطالب مرتبط  :

بررسی گروهی فیلم Joker (جوکر) / یک انفجار بزرگ

هفت جوکر برتر تاریخ

مطالب دیگر دنیای DC :

معرفی شخصیت Batman / آشنایی با قهرمانان و بدذات های دنیای DC 

معرفی شخصیت سوپرمن /آشنایی با قهرمانان و بدذات های دنیای DC

معرفی شخصیت Wonder Woman / آشنایی با قهرمانان دنیای DC

شخصیت جوکر

مردی که می خندد

معرفی شخصیت The Joker، قبل از اینکه این مقاله بخوانید بهتر است، مقاله مربوط به هفت جوکر برتر را مطالعه کنید، تا اطلاعاتی از این کاراکتر و فیلم‌هایی از او را در آن مقاله ببینید. اما بیایید با نحوه خلق این شخصیت و منابعی که برای ساخت او طراحان ایده گرفتند آشنا شویم. جوکر را Bob Kane، Bill Finger و Jerry Robinson خلق کردند، هر یک از این سه نفر خود، طراحی منحصر به فرد از جوکر داشتند. مثلاً فینگر بازیگر معروف آلمانی Conrad Veidt را مدل شخصیت جوکر قرار داد و فیلم The Man Who Laughs (مردی که می خندد) محصول سال 1928 منبع الهام او برای شخصیت جوکر بود. در مقابل رابینسون جوکر را مانند کارت‌های بازی طراحی کرد و آن طراحی ها را منبع الهام خود معرفی کرده بود. رابینسون در سن 17 سالگی به عنوان دستیار به تیم اضافه شده‌بود و او این ایده را داشت که باید شخصیتی عجیب و غریب ولی ماندگار را خلق کنند، درست مثل شخصیتِ موریارتی در داستان‌های شرلوک هلمز، یک شخصیت شیطان صفت ولی در هیبت یک دلقک. خود رابینسون گفته نام جوکر را از روی کارتی که همواره در جیب خود داشته برداشته (کارت بازی Joker) و همیشه به این فکر می‌کرده که این شخصیت باید حس شوخ طبعی، غیر قابل تحمل و در عین حال از لحاظ فیزیکی شخصیت متفاوتی را داشته‌باشد. او همه این ایده‌ها را پای تلفن به فینگر می گوید، وقتی فینگر کارت جوکر رابینسون را می‌بیند، اظهار می‌کند که این شخصیت کامل نیست، سپس جوکر رابینسون را با گریم Conrad Veidt در فیلم مردی که می‌خندد، ترکیب کرده و اینجاست که شخصیت جوکر متولد می‌شود. البته  این نکته را در نظر داشته باشید که هر سه این افراد خود را خالق جوکر معرفی کرده‌اند، اما در حقیقت این باب کین بود که با ایده‌ی جوکر به نزد آنها رفت. جوکر در 25 آوریل سال 1940 در کامیک بوک شماره اول Batman پا به دنیای DC گذاشت. سپس در کامیک های Detective در نقش یک قاتل سریالی ظاهر شد، او قربانیانش را با سمی با نام خودش می کشت، این سم بر روی صورت قربانیان لبخندی مصنوعی بوجود می آورد که منزجر کننده بود. در شماره اول کامیک بتمن قرار بود جوکر با چاقو توسط بتمن کشته شود ولی سردبیر وقت Whitney Ellsworth ” باب کین ” را از این تصمیم منصرف کرد. سپس آنها از این شخصیت در 9 کامیک مستقل سود بردند، (قانون No Kill حداقل توانست جان جوکر را نجات دهد!)

شخصیت جوکر

50 حقیقت درباره جوکر (معرفی شخصیت The Joker )

شخصیت جوکر

01. این دلقک پرتره‌ای از یک جنایکار ، با هوشی برتر است که دارای حس شوخ طبعی سادیسماتیک نیز می باشد.

02. جوکر مسئول قتل دومین رابین (رابین مورد علاقه بتمن) یعنی جیسون تاد است، او همچنین باربارا گوردن (Batgirl) را نیز دیوانه می کند.

03. برعکس دیگر شروران دنیای DC او هیچ گونه قدرت مافوق بشری ندارد.

04. جوکر همکار مریضی مانند خودش دارد که از قضا معشوقه‌اش نیز می‌باشد، بله Harley Quinn معروف، قبل از اینکه جوکر به چیزی که می شناسیم بدل شود، هارلی کوئین او را روانکاوی می کرد.

05. فکر کردید جوکر فقط حریف بتمن می شود، خیر، او سوپرمن و Wonder Woman را نیز عاصی کرده است.

06. جوکر بزرگترین شرور تمام تاریخ نیز شناخته می شود.

07. جوکر و بتمن تنها یک سال با هم اختلاف دارند (بتمن سال 1939 معرفی شد و جوکر 1940)

08. جوکر قربانیانش را با سم Joker Venom می کشد.

09. جوکر رتبه 5 در میان برترین شروران تاریخ را از مجله ویزارد مگزین دارد.

10. او در بندبازی و هنرهای رزمی استاد است.

11. خود جوکر میک-آپ صورتش را انجام می دهد.

12. وقتی باربارا گوردن موفق می شود از او انتقام بگیرد، او را با پنجه بوکس به قدری میزند که تقریباً تمامی دندان هایش خورد می شوند.

13. در کامیک های Amalgam او و Sabretooth از گروه X-Man با هم ادقام می شوند و تبدیل به Hyena می شود.

14. بد نیست اشاره کنم که در بازی Batman: Arkham City در انتها متوجه می شویم که هارلی کویین از جوکر حامله است. این مورد در کامیک بوک ها نیست.

15. جوکر دختری دارد به نام Duela Dent که مانند او لباس می پوشد، دوئلا دختر ژنتیکی او نیست.

شخصیت جوکر

16. در زمانی که DC داستان های خود را Reboot می کند، بتمن متوجه می شود 3 تا جوکر مختلف وجود دارد.

17. جوکر یکبار پوست صورت خود را با تیغ می برد و آن را از صورتش جدا می کند، و با استفاده از بانداجی صورت خود را می بندد.

18. جوکر در Batman Beyond رابین را می دزدد و او را شکنجه می دهد و او را به یک شرور تبدیل می کند.

19. قدرت های ذهنی Raven بر روی جوکر هیچ تاثیری ندارند.

20. در کامیک های سوپرمن، Mr. Mxyzptlk به جوکر قدرت تغییر جهان را می دهد و او را جاودانه می کند. جوکر هم دنیا را فتح می کند و لیگ عدالت را به تیم شرارت تبدیل می کند و در این بتمن را مورد عذاب همیشگی قرار می دهد.

21. جوکر سلامت عقلی ندارد.

22. اما باید بدانید قبل از اینکه تبدیل به جنایتکار بزرگی شود در یک آزمایشگاه کار می کرد و دوست داشت کمدین شود.

23. جوکر هویت واقعی بتمن را می داند اما بدان اهمیتی نمی دهد.

24. در دهه 50 قبل از هارلی کویین، شخصیت Gaggy نقش نوچه او را بازی می کرد.

25. مارک همیل برای مدت 20 سال نقش صداپیشه جوکر را در انیمیشن ها بر عهده داشته است.

شخصیت جوکر

26. سوپرمن یکبار چنان مشتی نثار او می کند که درون سینه جوکر یک سوراخ بوجود می آید. (دلیل انجام این کار توسط سوپرمن نیازی به گفتن ندارد)

27. بعد از اینکه جوکر برای مدتی در فضا زمان گم می شود، خود را در شهر Mega City در چنگال Judge Death میابد، آن دو شهر مگا سیتی را به آشوب می کشند، بدبخت Judge Dredd.

28. در فیلم Batman ، جوکر با بازی جک نیکلسون، پدر و مادر بتمن را می کشد.

29. براساس مستندات جوکر و The Riddler، زنی وجود دارد که ادعا می کند زمانی با مردی ازدواج کرده است که اکنون او را جوکر صدا می زنند.

30. در واقع هارلی کویین ریشه در کامیک ها ندارد و اولین بار در انیمیشن های Batman به عنوان تراپیست جوکر معرفی می شود.

31. جوکر قاتل Boy Wonder نیز می باشد.

32. با اینکه صراحتاً تایید نشده است ولی Jack Napier نام واقعی جوکر قلمداد شده است.

33. جوکر در سری فیلم های Scooby-Doo نیز به شرارت پرداخته است.

34. زمانی هارلی کویین موفق می شود بتمن را به زمین بزند (او را شکست دهد) جوکر حسابی قاطی می کند و تا مرگ هارلی کویین نیز پیش می رود.

35. در Batman: Thrillkiller جوکر یک زن همجنسگراست که با هارلی کویین وارد رابطه می شود.

شخصیت جوکر

36. جوکر تا کنون بارها کشته شده است ولی هر بار با خنده های معروفش برگشته است.

37. جوکر زمانی کامیک های مستقل خودش را داشت ولی بیشتر 9 شماره دوام نیاورد.

38. آلن مور تنها کسی است که برای جوکر پیشینه نوشته است، جوکر بعد از سقوط در یک مخزن مواد شیمیایی، موهایش سبز، رنگ پوستش به سفید تبدیل می شود.

39. در واقع تمام پیشینه هایی که تا کنون برای جوکر در این مقاله بیان کردم، به صورت ضمنی بیان شده اند و مورد تایید نیستند.

40. جوکر در کامیک سال 1984 با نام To Laugh and Die in Metropolis لویس لین را می دزدد و با بمب اتمی سوپرمن را منحرف می کند.

41. در سال 1997 در کامیکی داستان بتمن و کاپیتان آمریکا را تعریف می کرد، جوکر به Red Skull کمک می کند، آنها موفق می شوند کنترل ایالات متحده را بدست بگیرند ولی درست زمانی که Red Skull تصمیم می گیرد امریکا را نابود کند، جوکر جلوی او را می گیرد و با او درگیر می شود، بدین ترتیب جوکر برای لحظاتی در نقش یک قهرمان ظاهر می شود و امریکا را نجات میدهد.

42. جوکر دیوانه نیست او یک سوپر دیوانه است.

43. صحنه ای که در آن هیث لجر چاشنی بمب ها را فشار می دهد تا بیمارستان منفجر کند را به یاد دارید؟ عکسالعمل هیث لجر بعد از آنکه ناگهان چاشنی عمل میکند و او به بالا می پرد کاملاً طبیعی است و در فیلم نبود.

44. جوکر آیینه خود بتمن است در واقع نیمه تاریک بتمن است.

45. همانطور که قبلاً اشاره کردم جوکر بارها کشته شده است، اما صحنه کشته شدن او توسط NightWing (یکی از اعضای Bat Family) از صحنه های شوک آور کامیک های DC است.

46. جوکر الکساندر لوتر جونیور را کشته است.

47. در یکی از صحنه های انیمیشن های DC جوکر در برابر Two Face قرار می گیرد، بعد از کلی کشمکش Two Face عصبانی می شود و به جوکر می گوید: Get Out of My Face و جوکر در پاسخ به او می گوید: Which one.

48. در کامیک سال 1997 شخصیت The Spectre در شماره 51 در برابر جوکر قرار می گیرد و می گوید جوکر را نباید قضاوت کرد زیرا او کاملاً دیوانه است. او از تمام توانایی اش استفاده می کند و جوکر را از لحاظ روانی به انسانی سالم تبدیل می کند، اما طولی نمی کشد که جوکر می فهمد چه کارهای پلیدی انجام داده و به همین دلیل عقلش را از دست می دهد و دوباره دیوانه می شود!

49. در کامیک The Joker: Devil’s Advocate که در سال 1996 منتشر شده است جوکر اعتراف می کند که مسبب مرگ 2000 نفر بوده است، البته تا الان باید 3000 نفر کشته باشد!

50.  او از دیک گریسون بسیار متنفر است. و راستی گاز وحشت مترسک روی او تاثیری ندارد.


امیدوارم از مطلب “معرفی شخصیت The Joker ” لذت برده باشید…

آخرین مطالب به روز شده

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها