معرفی شخصیت Ant-Man / مرد مورچه‌ای

کاراکتر مرد مورچه‌ای را استن لی، لری لیبر و جک کربی خلق کرده‌اند. این شخصیت اولین بار در شماره ۳۵ام کامیک‌های Tales to Astonish در سپتامبر ۱۹۶۲ معرفی شد. اولین کسی که لباس مرد مورچه‌ای (Ant-Man) را پوشید خالق همین لباس هنک پیم بود و بعدها اسکات لانگ و اریک اوگریدی کسانی بودند که این لباس را بر تن کردند. البته هنک پایم را به عنوان عضو موسس انتقام جویان نیز می‌شناسند.

لیست اصلی : معرفی تمام شخصیت های مهم Marvel/ آشنایی با قهرمانان دنیای مارول

مرد مورچه‌ای (Ant-Man)

کمی در مورد مردان مورچه‌ای مختلف….

معرفی شخصیت Ant-Man / مرد مورچه‌ای

درباره Hank Pym

اولین مردمورچه‌ای، بیوفیزیکدان و متخصص مرکز عملیات امنیتی، Henry Hank Pym بود. به دنبال مرگ همسر اولش، ماریا ترووایا، شورشیِ مجارستانی، تصمیم گرفت که ابرقهرمان شود. او ماده‌ای شیمیایی به نام Pym Particles را کشف کرد که باعث تغییر اندازه می‌شد، سپس کلاهی را ساخت که با آن می‌توانست مورچه‌ها را کنترل کند. او این کشف خود را با دوست دختر جدیدش، جانت ون داین معروف به WASP در میان گذاشت و به کمک هم با اشرار مبارزه کردند. Hank به WASP کمک کرد تا انتقام مرگ پدر دانشمندش را بگیرد که توسط موجودی بیگانه کشته شده بود. بعدها هم در Avengers با دشمنان قدیمی خود به مبارره می‌پردازند. به غیر از Ant-Man او نام مستعار دیگری نیز به خاطر تغییر لباسش یا اضافه کردن گجتی جدید برای خود انتخاب کرده است، مانند، Giant-Man، Goliath و Yellowjacket، حتی بعد از مرگ مشکوک جانت، او برای مدتی لباس WASP را نیز پوشید.

معرفی شخصیت Ant-Man / مرد مورچه‌ای

درباره Scott Lang

اسکات خلافکاری بود که با دزدیدن لباس Ant-Man سعی داشت دخترش Cassie که بیماری قلبی داشت را نجات دهد. او زندگی خلافکاری را کنار می‌گذارد و خود را اصلاح می‌کند و Hank نیز او را به عنوان Ant-Man به طور تمام وقت به کار می‌گیرد. اسکات عضو Fantastic Four شد و بعدها به عضویت دائمی Avengers درآمد. او مدتی کوتاه با Jessica Jones نیز قرار می‌گذاشت. در جریان Avengers Disassmbled او توسط Scarlet Witch کشته شد. سپس در جریان کامیک‌های The Children’s Crusade به زندگی بازگشت ولی اینبار خود را برای نجات دخترش از چنگال Doctor Doom قربانی کرد ولی بعداً در جریان AXIS دوباره احیا شد.

معرفی شخصیت Ant-Man / مرد مورچه‌ای

درباره‌ Eric O’Grady

اِریک سومین شخصی است که این لباس را برتن کرده است، او مامور سطح پایین گروه SHIELD بود. لباس Ant-Man به طور اتفاقی بدستش رسید، او فردی دروغ‌گو و متقلب بود که از لباس Ant-Man برای اغوا کردن زنان استفاده می‌کرد! در گروه‌های زیادی مثل Avengers Initiative و Thunderbolt و در داستان‌های Secret Avengers برای نجات جان یک بچه با شروری جنگید که قبلاً پدرش بود!

اگر به دنبال مطالب بیشتر از Ant-Man هستید factهای مربوط به کاراکتر Wasp را بخوانید.

حقایق جالب در مورد شخصیت Ant-Man / مرد مورچه‌ای

1. بسیاری از ابرقهرمانان در کتاب های مصور به دلایل مختلفی قدرت‌های ابرقهرمانه خود را به دست آورده‌اند. این می‌تواند شامل یک آزمایش اشتباه، یک تصادف یا قرار گرفتن در معرض یک ماده شیمیایی عجیب و… باشد. با ظهور قدرت‌ها ابرقهرمان بعدا تصمیم می‌گیرد به یک قهرمان یا شرور تبدیل شود. این مورد در رابطه با مرد مورچه‌ای یا هنک پیم صدق نمی‌کند. پس از مرگ همسرش ماریا تروویا، هنک تصمیم می‌گیرد به یک ابرقهرمان تبدیل شود پس او به طور جدی شروع به آزمایش ذراتِ در حال تغییر اندازه کرد و “ذرات پیم” را کشف کرد. ذرات پیم به او ابزاری دادند تا به مرد مورچه‌ای و بعداً به یک انتقام جو تبدیل شود.

2. Ant-Man می‌تواند به غیر از تبدیل شدن به مردی به اندازه مورچه، کارهای دیگری نیز انجام دهد. به همین دلیل، اگر می‌خواهید Ant-Man را بشناسید، باید با قهرمانان دیگری که او در گذشته بوده‌، آشنا شوید. از آنجایی که هنک پیم یک نابغه است، او چندین بار قدرت خود را تغییر داده است، این قدرت‌ها به او مهارت‌هایی به جز کوچک شدن اندازه داده است. در نتیجه او به‌طور غیرقابل توضیحی نام‌ها و لباس‌هایش را تغییر داده است تا به ابرقهرمان‌های متعدد تبدیل شود. دیگر نام‌های مستعار مرد مورچه‌ای عبارتند از: Giant-Man (که فقط Ant-Man است اما برعکس)، Yellowjacket (که فقط مرد مورچه‌ای است که از اسکیزوفرنی رنج می‌برد و کمی شیطانی می‌شود!) و Goliath (که واقعاً فقط انسانی غول پیکر است). انتظار نداشته باشید در فیلم‌ها این موضوع رعایت شود!

3. هنک پیم پیشروترین دانشمند در دنیای مارول است. هنک پیم خود را یکی از پنج انسان باهوش روی کره زمین یاد می‌کند. اما بر خلاف بسیاری از افراد مغرور که می‌گویند از افراد دیگر در این سیاره باهوش‌تر هستند، پیم واقعا انسان باهوشی است، به طوری که او توسط ابدیت (که اساساً موجودی قادر مطلق است که واقعیت را نشان می‌دهد) به عنوان “دانشمند برتر” زمین در نظر گرفته شده است. او در بسیاری از مثبت‌ترین و فاجعه‌بارترین رویدادهای دنیای مارول نقش داشته است. با درک گسترده ای از فیزیک، رباتیک، سایبرنتیک، هوش مصنوعی و تقریباً هر چیز دیگری، Ant-Man دانشمندی به سبک بروس بنر نیست که فقط در یک زمینه متخصص باشد. او در هرچیزی تخصصی دارد….

4. هر ابرقهرمان دارای نواقصی است، اما Ant-Man در طول تاریخ کمیک‌بوک‌ها بیشتر از بقیه دارای عیب و ایراد بود! پیم از همان ابتدای تبدیل شدن به مرد مورچه‌ای از بی‌ثباتی ذهنی رنج می‌برد. او با اختلال دوقطبی، اسکیزوفرنی و خلق و خوی تند که منجر به سوء استفاده از همسر و موارد دیگر شد، دست و پنجه نرم می‌کرد. شاید یکی از بدنام ترین انتقام جویان به لطف مشکلاتش، Ant-Man بود! نویسندگان کمیک بارها سعی کردند تصویر بد او را پاک کنند، اما شبحِ اختلالات او همچنان در ذهن کمیک‌ خوان‌ها باقی مانده است…

5. در اواخر دهه 1980، قبل از اینکه فیلم‌های ابرقهرمانی به یک صنعت چند میلیارد دلاری تبدیل شوند، استن لی در تلاش برای ساخت فیلم مرد مورچه ای بود. گفته می‌شود که او «انت-من را فراتر از هر دلیلی دوست داشت، (اما) هیچ کس هرگز به او اعتنایی نکرد!» لی در ابتدا به New World Entertainment، سپس شرکت مادر مارول کامیکس، رفت و نسخه خود از فیلم را ارائه کرد. از قضا، والت دیزنی – که بعدها سه دهه بعد به شرکت مادر مارول تبدیل شد – روی Honey، I Shrunk the Kids کار می‌کرد که خیلی شبیه Ant-Man به نظر می‌رسید! یکی از بزرگ‌ترین دلایلی که Ant-Man هرگز ساخته نشد این بود که هیچ‌کس دقیقاً نمی‌دانست که یک فیلم ابرقهرمانی در دهه 1980 چگونه باید باشد، و هیچ کس پتانسیل آن را نمی‌دید! یکی از فیلمنامه نویسان، بواز یاکین، در آن زمان علیه فیلمنامه مرد مورچه‌ای صحبت‌هایی را مطرح کرد: “باید قبول کنیم، او می‌تواند کوچک شود، از سوراخ کلید عبور کند و به کاغذهای مخفی در کشوی میز نگاه کند و تمام.” (چیز بیشتری نمی‌توان در موردش نوشت!) ظاهراً یاکین یک مبارزه حماسی با قطار یا رویارویی بین پل راد و کوری استول را تصور نمی‌کرد!

امیدواریم از مطلب معرفی شخصیت Ant-Man / مرد مورچه‌ای لذت برده باشید تا بعد…

آخرین مطالب به روز شده

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها