معرفی شخصیت Black Adam / آشنایی با قهرمانان و بدذات های دنیای DC

در این مقاله از سری مقالات آشنایی با قهرمانان و بدذات‌های دنیای DC  می‌خواهیم شما را با Black Adam (Teth-Adam) و داستانِ چگونگیِ خلقِ این شخصیت و حقایق مربوط به او آشنا کنیم، پس با مجله اینترنتی ساعت 7  با “ معرفی شخصیت Black Adam ” همراه باشید.

برای خواندن مطالب بیشتر در مورد شخصیت های DC به لیست شخصیت‌های DC مراجعه کنید.

معرفی شخصیت Black Adam

خدای مصر باستان

شخصیت Black Adam از ابرشروران دنیای DC است که توسط Otto Binder و C. C. Beck خلق شده‌است. Black Adam از دشمنان قسم خورده یا در اصطلاح Archenemy شخصیت محبوب Captain Marvel/Shazam (معرفی شخصیت شزم) است. این شخصیت اولین بار در دسامبر 1941 زمانی که شخصیت Shazam متعلق به انتشارات کامیک Fawcett بود، در یک نسخه از کامیک‌های Fawcett Comics معرفی شد. پیش زمینه اصلی او این است که در سالهای بسیار دور Shazam بوده و مانند ” بیلی بتسون ” قدرت‌های خدایان مصری را در خود یک جا داشته است. اما کم کم به فساد کشیده می‌شود. او به دنیای مدرن می‌آید تا دیگر Shazam را به چالش بکشد. اما بعد از آنکه انتشارات Fawcett توسط DC خریداری شد، پیش زمینه تغییر کرد. Jerry Ordway، Geoff Johns و David S. Goyer پیش زمینه اصلی او را تغییر دادند و شخصیت Black Adam تبدیل به یک ضدِ قهرمان شد. او به زمان حال می‌آید تا نام بد خود را پاک کند و خود را دوباره به مردم بشناساند. او در بسیاری از کامیک‌های مربوط به Justice Society of America و Villains United یا Infinite Crisis حضور داشته است. شخصیت Black Adam از دیدیگاه وب سایت IGN در رتبه 16 بهترین ابرشروران دنیای کامیک‌ها قرار دارد.

معرفی شخصیت Black Adam

حقایقی درباره شخصیت Black Adam

01. او در مصر باستان فرعون را به قتل رسانده‌است.

02. او هم ، با جادوگر Shazam دیدار می‌کند و آن جادوگر تمام قدرت‌هایش را به او می‌بخشد. او با گفتن کلمه Shazam تبدیل به آن چیزی که می‌شناسیم می‌شود.

03. او وقتی متوجه پتانسیل زیاد خود می‌شود، خیلی زود به فساد کشیده می‌شود و این کار را با قتل فرعون انجام می‌دهد. (بهش حق می‌دهم)

04. در اولین مواجه او با Captain Marvel/Shazam خانواده Shazam سعی می‌کنند جلوی بلک آدام را بگیرند. آنها کاری می‌کنند که او با گفتن کلمه Shazam (بررسی فیلم Shazam ) به روشی ناصحیح (یا معکوس کردن قدرت کلمه) Balck Adam قدرت‌هایش را از دست بدهد. سپس او را تبدیل به خاکستر می‌کنند تا دیگر نتواند برگردد ولی..

05. در وقایع New 52 نویسندگان DC دوباره او را به عالم زندگان بازگرداندند. او برده‌ای خشمگین در سرزمین Kahndaq است. تمام اعضای خانواده Adam به قتل رسیده‌اند و تنها برادر زاده‌اش Aman باقی مانده است. Aman باز می‌گردد تا عمویش را نجات دهد، بعد از آنکه او موفق می‌شود زندانیان را رهایی بخشد به همراه Adam از آنجا میگریزند اما ناگهان به صخره ابدیت Teleport می شوند. این بار اما جادوگر Shazam به Adam توجه نمی‌کند، بلکه این Aman است، که جادوگر او را لایق داشتن قدرت‌های Shazam می‌داند. وقتی که آنها به Khandaq بر می گردند، Aman تصمیم می‌گیرد تا از قدرت‌هایش برای برقراری صلح در سرزمین مادریش استفاده کند. Adam اما با این ایده موافقت نمی‌کند و در عوض می‌گوید که خیال دارد تا فرمانروای ظالم را از بین ببرد. Aman با این کار او مخالفت می‌کند و Adam برادر زاده‌اش را می‌کشد و قدرت‌های او را کسب می‌کند.

06. او قدرت‌های خدایان مصری را در خود دارد:

S: حرف اول نام خدای مصر باستان Shu است. این خدا به Adam قدرت تحمل و پایداری خارق‌العاده‌ای اعطا می‌کند به طوری که بتواند هر نوع ضربه ای را تحمل کند.

H: از نام Heru گرفته شده است و به Adam این توانایی را می‌دهد تا با سرعت 2 مایل بر ثانیه در هوا پرواز کند. 

A: نشانگر قدرت آمون است. یعنی Black Adam دارای توانایی های ابرانسانی است.

Z: نشانگر قدرت های Zehuti است. یعنی Adam دارای دانش و هوشی ماورایی است همچنین او می‌تواند به تمام زبان‌ها صحبت کند و مردم را هیپنوتیزم کند.

A: به او قدرت‌های Aton را اهدا می‌کند. Adam می تواند رعد را کنترل کند، بین ابعاد جا به جا شود و حتی فرم و ماهیت خود را تغییر دهد.

M: قدرت استحکام Mehen به Adam این توانایی را می‌دهد دلاوری بی باک، بنیه‌ای فولادین و خود ترمیمی در مبارزات داشته باشد.

07. او شروع کننده جنگ جهانی سوم به معنای واقعی کلمه بوده‌است. دوست صمیمی و وفادراش Sobek در واقع یکی از آدمکش‌های حرفه‌ای Fourth Horsemen of Apokolips است و مأموریت دارد تا Black Adam را نابود کند. او همسر Adam یعنی Isis را می‌کشد ولی حریف Black Adam نمی‌شود. Isis قبل از مرگش از Adam می‌خواهد به او قول دهد تا انتقامش را می‌گیرد. او در قدم اول حدود دو میلیون نفر از مردم کشور Bialya (نامی خیالی) را وحشیانه نابود می‌کند. این عملِ او شروع کننده جنگ جهانی سوم می‌شود، تمام دنیا با هم بر علیه Black Adam متحد می‌شوند. او هر جا که پا می‌گذارد ویرانی را به ارمغان می‌آورد. او به تنهایی قهرمانان چین، Doom Patrol و Teen Titan ها را نابود می‌کند.

08. در وقایع جنگ جهانی سوم او Martian Manhunter را با گلوله‌ای رعد آسا از آسمان به زمین می‌زند. آدام او را با یک دست از زمین بلند می‌کند. سپس Martian Manhunter سعی می‌کند با قدرت telepathy ذهن آدام را کنترل کند که آدام به او می‌گوید ” مراقب باش چه آرزویی می کنی” این جمله باعث می‌شود Martian Manhunter بهت زده شود. ذهن آدام پر از خشم و نفرت است. او تا اقیانوسی از خون راه نیاندازد آرام نخواهد گرفت.

09. در همین کامیک او پا به پای سوپرمن (معرفی شخصیت سوپرمن) می جنگد.

10. او با گفتن ورد‌های جادویی توانسته سوپرمن را به زانو در آورد.

11. DC و برادران وارنر قرار است فیلمی مستقل از شخصیت Black Adam را در سال 2021 روانه سینماها کنند. بازیگر و کشتی کج کار معروف Dwayne Johnson (رتبه بندی تمام فیلم های راک) قرار است تا در نقش Black Adam  قرار گیرد. خود او در مصاحبه با IGN گفته است که دلیل انتخاب او این است که شخصیت Black Adam دارای پیشینه‌ای متفاوت و از لحاظ شخصیتی پیچیده است. جالب است بدانید که در ابتدا برادر وارنر شخصیت Shazam را به او پیشنهاد داده بودند اما The Rock این پیشنهاد را رد کرده‌است و در عوض شخصیت Black Adam را بیشتر پسندیده است. همچنین او در مصاحبه تمام اعضای Avengers را Pussy خطاب کرده و گفته است که آنها همه ترسو‌اند!

12. خفه کردن و یا بستن دهان Black Adam طوری که او نتواند از وردهای جادویی استفاده کند یکی از بهترین راه حل‌ها برای روبرو شدن با اوست. بدین ترتیب او به فرم Teth-Adam بر میگردد و دیگر قادر به استفاده از توانایی‌هایش نیست. Ultraman و Evil Superman این کار انجام داده‌اند.

13. او به تیم Sinestro نیز ملحق شده‌است. Sinestro از دشمنان گروه موسوم به Green Lanterns هاست.

14. او برای اینکه با Ultraman مقابله کند، ماه را جا به جا کرده‌است.

15. Black Adam به یک سفر اودیسه وار می‌رود تا گردنبند همسرش Isis را دوباره بسازد تا بتواند دوباره او را احیا کند. او برای اینکار باید به هیمالیا برود در حالی که قدرت‌های جادویش را از دست داده است. او با یک غول یخی (Yeti) می‌جنگد و دل و روده‌اش را بیرون می‌ریزد. وقتی خوراکی‌هایش تمام می‌شود مجبور می‌شود که یکی از همراهانش را بخورد تا بتواند به قله صعود کند.

16. رزومه او به مانند کاراکترش دارای پیچیدگی‌های جالبی است. او زمانی عضو JLS بوده است، در Injustice نیز فعالیت کرده و در گروه Suicide Squad نیز فعالیت کرده است.

17. در وقایع JSA: Black Reign شاهد پیش زمینه قطعی از شخصیت Black Adam هستیم. این سری کامیک توسط Geoff Johns نوشته شده‌است. بعد از سالها خشونت و قساوت، Black Adam متوجه بی‌رحمی و قضاوت‌های اشتباه خود از اتفاقات و آدم‌های دوروبرش می‌شود. او تصمیم می‌گیرد با ابرقهرمانان صلح کند، درست زمانی که همه چیز خوب پیش می‌رفت. آدام با اشتیاق ، عده‌ای از اعضای JSA را برای پس گرفتن سرزمین مادری‌اش Khandaq راضی می‌کند تا او را همراهی کنند. با همکاری دوستان جدیدش او مردم سرزمینش را آزاد می‌کند و اوضاع را تغییر می‌دهد. سپس آنها دیکتاتور Khandaq را اعدام می‌کنند، تمام ارتش او را از بین می‌برند. آدام تصمیم می‌گیرد این کار در تمام دنیا انجام دهد و سرزمین‌ها را زیر یوق خود درآورد و آنها را نیز آزاد کند ولی اعضای JSA او را متقاعد می‌کنند که نیازی به این کار نیست و بهتر است او سرزمین خودش را محافظت کند.

معرفی شخصیت Black Adam

امیدوارم از مطلب ” معرفی شخصیت Black Adam ” لدت برده باشید تا بعد…

داغترین‌ها

آخرین مطالب به روز شده

برچسب‌های برتر

مشترک شدن در این بحث
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
اسکرول به بالا