معرفی شخصیت Daredevil

متیو مرداک (Matthew Michael Murdock) با نام مستعار Daredevil یکی از شخصیت‌های محبوب مارول است که توسط استن لی و Bill Everett خلق شده است. البته Jack Kirby نیز در اضافه کردن اِلمان‌های بخصوصی به این کاراکتر نقش داشته است. او اولین‌بار در کامیک شخصی خود به نام Daredevil در آوریل ۱۹۶۴ معرفی شد. این کاراکتر در دوران فرانک میلر به شخصیتی محبوب و تاثیرگذار در مارول بدل گشت. در ادامه بیشتر با این شخصیت آشنا خواهید شد با ما همراه باشید.

آشنایی با شخصیت‌های بیشتر: معرفی تمام شخصیت های مهم Marvel/ آشنایی با قهرمانان دنیای مارول

داستان اولیه شخصیت Daredevil

معرفی شخصیت Daredevil / حقایق جالب از شخصیت دِردویل

زندگی دردویل ترکیبی از شادی و تراژدی است. داستان “متیو مرداک” با پدرش آغاز می‌شود. “جاناتان مرداک” (ملقب به جکِ جنگنده) پسرانش، مت و مایک را در حالی که ادعا می‌کرد که مادر آنها مرده است، به تنهایی بزرگ کرد. جک دوست داشت پسرانش از او موفق‌تر باشند. مطالعه مداوم متیو به جای ورزش کردن با دیگر بچه‌ها، پدر او را تحت تاثیر قرار داده و خوشحال کرد. جک امیدوار بود که مت بتواند به یک وکیل یا پزشک تبدیل شود. (تا ناکامی‌های او در زندگی را جبران کند) ورزش نکردن مت باعث شد که بچه‌های محله به شکل تمسخر آمیزی او را دردویل (Daredevil) خطاب کنند و برایش قلدری کنند. (دردویل معنیِ بی‌پروا و جسور می‌دهد) اما مت با تمرین مخفیانه در باشگاه پدرش، توانست توانایی دفاع از خودش را تقویت کند.

یک روز، مت مرد کوری را دید که به سمت کامیونی می‌رفت. مت مرد را از سر راه هل می‌دهد. کامیون تصادف می‌کند و مقداری رادیواکتیو از پشتش بیرون می‌ریزد و به صورت مت برخورد کرده و او را کور می‌کند. مت در حین دوران نقاهت در بیمارستان متوجه می‌شود که شنوایی، بویایی، چشایی و لامسه او تا درجات فوق انسانی تقویت شده است. از همین رو او تصمیم می‌گیرد از این قدرت، در جهت اجرای عدالت استفاده کند…

در ادامه با حقایقی از این کاراکتر در خدمت شما هستیم…

حقایقی درباره‌ی شخصیت Daredevil

معرفی شخصیت Daredevil / حقایق جالب از شخصیت دِردویل

۱. حس شنوایی مافوق‌بشری او باعث می‌شود که بتواند دیدی سه‌بعدی از اتفاقات و جریانات اطرافش داشته باشد. شبیه به Echolocation در دلفین‌ها که از آن استفاده می‌کنند.
۲. خود استن لی بیان داشته است که سنسورهای Daredevil بسیار قوی‌تر از Spider-Sense هستند و این مورد در فیلم No Way Home هم مشهود بود. نکته دیگر این است که مرداک می‌تواند تهدیدات وارده را ارزیابی کند در حالی که Spider-Man تنها می‌تواند به گِزگِزهای Spider-Sense واکنش نشان دهد.

۳. دِردویل توانسته در مدت زمان ۳ دقیقه ۱۰۷ نفر از اعضای یاکوزا را که به سلاح سرد، اسلحه و چوب بیسبال مجهز بودند را شکست دهد.

۴. او توانسته است بوی باروت یک تک‌تیرانداز را که دو بلوک با او فاصله داشته است را تشخیص دهد.

معرفی شخصیت Daredevil / حقایق جالب از شخصیت دِردویل

۵. او عنوان The Hand و رهبری قبیله‌ی نینجاهای شیطانی را در شماره ۵۰۰ام کامیک‌های Daredevil بدست آورد. اگر این عنوان را ماله خود نمی‌کرد به Kingpin می‌رسید زیرا فکر می‌کرد که بهتر است به جای یک فرد فاسد و شرور با امیال شیطانی، خود رهبری این گروه را بر عهده بگیرد.

۶. دِردویل به گاز سمی Scarecrow یا مترسک ایمن است.

معرفی شخصیت Daredevil / حقایق جالب از شخصیت دِردویل

۷. سریال Daredevil بعد از سریال Game of Thrones دومین سریال بر اساس میزانِ دانلود غیرقانونی بود.

۸. در غیاب Daredevil این Black Panther بود که حفاظت Hell’s Kitchen را برعهده داشت.

۹. او بدون در نظر گرفتن فاصله و یا ارتفاع از ساختمان‌ها می‌پرد و این کار را بداهه انجام می‌دهد. در واقع نقشه فرود را حین شیرجه‌زدن مجسم می‌کند.

۱۰. جک پدر مت، از پسرش قول گرفت که مت به تحصیل ادامه دهد و مانند او به دنبال مبارزه یا تبدیل به Fighter شدن نباشد. البته که مت هم درس خواند هم با همکلاسی‌هایش دعوا می‌کرد و بقیه‌اش را خودتان بهتر می‌دانید!

معرفی شخصیت Daredevil / حقایق جالب از شخصیت دِردویل

۱۱. در پی بردن به قدرت شنوایی Daredevil همین بس که از دفتر کارش سه بلوک آنطرف‌تر توانست ضربان قلب نوزاد و مادرش را تشخیص دهد و حتی حدس بزند سن مادر چه‌قدر است!
۱۲. حس چشایی او نیز بسیار قوی است و می‌تواند حدس بزند چند دانه نمک روی چوب‌شور قرار دارد!

۱۳. او از روش‌های مختلف و متنوعی برای تخلیه اطلاعاتی استفاده می‌کند، دانش او از جرم‌شناسی و شکنجه غیرقابل خطا و اغلب طاقت‌فرسا توصیف شده است.

۱۴. بن افلک از طرفداران پروپاقرص این کاراکتر بود و تمام کامیک‌های این شخصیت را خوانده بود.

معرفی شخصیت Daredevil / حقایق جالب از شخصیت دِردویل

۱۵. تا قبل از تست بازیگری تنها چیزی که “چارلی کاکس” از شخصیت Daredevil می‌دانست این بود که او نابیناست.

۱۶. او زمانی یک سگ داشت به عنوان Sidekick هم از آن بهره می‌برد. Foggy این سگ را در بازی پوکر باخت!

۱۷. دِردویل قابلیتی به نام Atmospher Detection دارد که به او اجازه می‌دهد کوچک‌ترین تغییرات جَوی اطرافش را حس کند. مثلاً اگر کسی به اتاق او تلپورت کند او قبل از آمدن آن شخص، خود را آماده می‌کند.

۱۸. براساس یک تئوری پرطرفدار، همان حادثه‌ی رادیواکتیوی که به دِردویل قدرت هایش را داد، لاک‌پشت‌های نینحا را ایجاد کرد.

۱۹. زمانی Iron Fist خود را جای Daredevil جا زد تا رسانه‌ها و مطبوعات فکر کنند او متیو مرداک است.

۲۰. دِردویل یکبار مرگ خود را جعل کرد و در لباس مبدل به عنوان یک مزاحم خیابانی به نام جک بیلتن زندگی کرد.

معرفی شخصیت Daredevil / حقایق جالب از شخصیت دِردویل

۲۱. مت مرداک در جلد ۲ شماره‌ی ۵۴ Daredevil با دختری نابینا به نام Milla Donovan ازدواج کرد.

معرفی شخصیت Daredevil / حقایق جالب از شخصیت دِردویل

۲۲. لباس شخصیت Daredevil در اصل زرد رنگ بود و از لباس بوکس پدرش ساخته شده بود.

۲۳. پدر متیو، حامی واقعی او بود ولی چون مبارزه را کنار گذاشته بود، بخاطر امتناع از مبارزه توسط گانگسترها به قتل می‌رسد.

۲۴. در ابتدای کار این کاراکتر، استن لی از اینکه برخورد جامعه‌ی نابینایان در قبال این شخصیت چطور خواهد بود، نگران بود. اما بعد از آنکه نامه‌های زیادی در حمایت از این کاراکتر از سوی نابینایان دریافت کرد خوشحال شد و نابینایان از او خواسته بودند که وارد انجمن‌های حمایتی و خیریه‌های مربوط به نابینایان شود.

۲۵. دِردویل ضربان قلب Captain America را می‌شناسد. او می‌گوید: “هیچ ضربان قلبِ مشابهی مانند او وجود ندارد. انگار ضربان قلبش را Sousa می‌نوازد.” John Philip Sousa آهنگ‌ساز مشهور امریکایی است.

۲۶. دِردویل یکی از دشمنانش را به قصد کشتن از پشت‌بام پرت کرد ولی او زنده ماند. پس در بیمارستان به سراغش رفت و مجبورش کرد که رولت روسی بازی کند، البته که اسلحه خالی بود!

امیدواریم از مطلب “معرفی شخصیت Daredevil” لذت برده باشید…

آخرین مطالب به روز شده

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها