معرفی شخصیت Martian Manhunter / حقایق جالب از مارشن من‌هانتر

در این مقاله از سری آشنایی با قهرمانان و بدذات های دنیای DC می‌خواهیم شما را با مرد مریخی آشنا کنیم. در این مطلب به معرفی شخصیت Martian Manhunter و داستان چگونگی خلق او و حقایق مربوط به این بیگانه‌ی مریخی، خواهیم پرداخت. پس با مجله اینترنتی ساعت 7 با “معرفی شخصیت Martian Manhunterهمراه باشید.

برای خواندن مطالب بیشتر در مورد شخصیت های DC به لیست شخصیت‌های DC مراجعه کنید.

معرفی شخصیت Martian Manhunter / حقایق جالب از مارشن من‌هانتر 1

مرد مریخی

این ابرقهرمان دنیای DC برای اولین بار در شماره 225 (نوامبر 1955) سری کامیک های Detective Comics با نام “The Manhunter from Mars” به مخاطبان معرفی شد. Joseph Samachson نویسندگی داستان‌هایش را بر عهده داشت و Joe Certa طراحی او را انجام داد. او یکی از قدرتمندترین موجودات DC Universe است و هفتمین عضو تشکیل دهنده JLA می‌باشد.

معرفی شخصیت Martian Manhunter / حقایق جالب از مارشن من‌هانتر 2

پیشینه

Martian Manhunter یک بیگانه از سیاره مریخ است ( extraterrestrial humanoid ) که بخاطر یک پرتوی teleportation آزمایشی که دکتر Saul Erdel در آزمایشگاهش ساخته بود، سر از زمین در میاورد. دستگاه از بین می‌رود و دکتر Erdel به او می‌گوید که نمی‌تواند او را به مریخ برگرداند. شوک حاصل از این اتفاق باعث می‌شود که Martian Manhunter دکتر را بکشد و برای همیشه در زمین گرفتار شود. نام مریخی او J’onn J’onzz است، او در زمین با نام مستعار John Jones تبدیل به یک کاراگاه پرونده‌های جنایی می‌شود. او کم کم از زمین خوشش می آید و تصمیم می‌گیرد به مردم زمین کمک کند. رنگ پوست او سبز است و یکی از ویژگی‌های برجسته او قدرت Shapshifting است که به او این امکان را می‌دهد که شبیه هر موجودی بشود.

معرفی شخصیت Martian Manhunter / حقایق جالب از مارشن من‌هانتر 3

قدرت های گسترده

او دارای قدرت‌های بی شماری است که او را تبدیل به یکی از قوی‌ترین موجودات DC Universe کرده است. او دارای قدرت فرابشری، دوام بالا، پرواز کردن، احیا، تغییر شکل، لمس ناپذیری، نامرئی شدن، تلپاتی، جا به جایی اشیاء، حواس فرابشری و چشمان لیزری (مانند سوپرمن) می باشد. البته این ویژگی کمی فراتر از سوپرمن است، در واقع او با این چشمان قادر است موجوداتی که از دید انسان‌ها پنهان و یا نامرئی هستند را تشخیص دهد.

معرفی شخصیت Martian Manhunter

حقایقی درباره Martian Manhunter

01. Martian Manhunter عاشق بیسکویت کرمدار است!

02. Blue Beetle و Booster Gold مرتکب حماقتی شدند که برایشان گران تمام شد، آنها تمام بیسکویت‌های Martian Manhunter را دزدیدند. این کار باعث که Martian Manhunter دیوانه شود و کنترل خود را از دست بدهد.

03. پیشینه و قدرت های فرابشری او ترکیبی از دو شخصیت دیگر DC یعنی Superman و Batman (معرفی شخصیت بتمن) است.

04. Martian Manhunter در کامیک The New Frontier پیشینه‌اش اندکی تغییر یافت که به نظرم بسیار بهتر از قبل شد. اینبار وقتی او جوامع مردم در زمین را دید متوجه تعصبات قومی و قبیله ای، نژادپرستی، خشونت و جنایات و جنگ شد. همه اینها او را از جوامع بیزار کرد. وقتی توسط دولت دستگیر شد، تردیدهایش به حقیقت بدل شد. وقتی King Faraday با او صحبت کرد J’onn فهمید انسان‌ها دارای نیمه روشن نیز هستند و همه را نباید به یک چشم دید. او تصمیم گرفت در زمین بماند و با این مشکلات روبرو شود.

05. Martian Manhunter با Life Equation ارتباطی خاص دارد. وقتی جک کیربی معروف از مارول به DC بازگشت خدایان جدید را به وجود آورد (دارکساید یکی از مخلوقات جک بزرگ است).(معرفی شخصیت دارکساید) او یک mcguffin در داستان‌هایش قرار داد (mcguffin به شئ‌ای گفته می‌شود که داستان یا سناریو حول محور آن شکل می‌گیرد بدون اینکه این شئ به مخاطب نشان داده شود). Life Equation نیز فرمولی است که که با آن می‌توان بر تمام جنبه‌های زندگی کنترل داشت. حال این را بدانید که دارکساید در به در به دنبال این فرمول است و به هر سیاره‌ای که مظنون می‌شود حمله می‌کند تا این فرمول را به دست آورد. نیروی Elite او متوجه می‌شود که مریخی‌ها در حال تحقیق درباره همین Life Equation هستند. با اینکه Martian Manhunter توانست مردمش را از این حمله نجات دهد ولی فکر نمی‌کرد تحقیق درباره این موضوع می‌تواند چنان خطرناک باشد.

06. او جلوی “بحران نهایی” را قبل از آنکه به وقوع بپیوندد می‌گیرد. با اینکه Martian Manhunter هیچ وقت نقش پررنگی در وقایع کامیک‌های DC نداشته ولی در وقایع Final Crisis: Requiem توانست جلوی عملی شدن نقشه Darkseid و Mandrakk را بگیرد. البته این کار به قیمت جانش تمام شد.

07. در وقایع JLA: Tower of Babel ما می‌فهمیم که بتمن اسنادی را جمع آوری کرده که درباره تمام قهرمانان، ویژگی‌های منحصر به فرد آنها ، چگونگی مقابله با آنها و نقطه ضعف آنها را در خود دارند. البته Martian Manhunter نیز اسنادی مشابه دارد که نقطه ضعف تمام هم قطارهایش را در آنها نوشته است.

08. یکی از نقاط جذاب در داستان‌های Martain Manhunter این است که او عاشق دشمن خود یعنی Scorch است. تنها نقطه ضعف Martian Manhunter آتش است و Scorch دقیقاً برجسته ترین قدرت ابرانسانی‌اش آتش است.

09. همین علاقه Scorch باعث می‌شود که او بفهمد که The Burning Martian در واقع فُرم واقعی یک Martian است.

10. Miss Martian (شبیه کاراکتر Supergirl است با این تفاوت که او یک مریخی است) دارای توانایی بسیار زیادی در کنترل قدرت‌هایش است. او به قدری در این امر پیشرفت کرده  و با اینکه سن کمی که دارد تقریباً از هر Martian دیگری از جمله Martian Manhunter نیز قدرتمندتر است.

11. Martian Manhunter نوچه‌ای داشت به نام Zook که دارای پیشینه‌ای مشابه خود Martian Manhunter است. البته این Sidekicker بخاطر آنکه زیاد مورد استقبال مخاطبان قرار نگرفت و شکل ظاهری مسخره‌اش به کل کنار گذاشته شد.

12. Martian Manhunter با توجه به اینکه می تواند تغییر شکل دهد. در نقش افراد زیادی قرار گرفته است. اما جالب ترین آنها Hino Rei است که در مانگا ژاپنی Sailor Moon به آن اشاره شده است.

13. با توجه به اینکه توانایی تغییر ظاهر Martian Manhunter او را به هر فرمی که بخواهد در می آورد، باید گفت که کسی تا به حال فرم اصلی و واقعی او را ندیده است.

14. او در سریال Supergirl نیز حضور دارد ولی تا به حال تمام قدرت‌هایش را به نمایش نگذاشته است.

معرفی شخصیت Martian Manhunter

امیدوارم از مطلب “معرفی شخصیت Martian Manhunter ” لذت برده باشید تا بعد…

آخرین مطالب به روز شده

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها