همه چیز در مورد بازی جدید اساسین کرید / Assassin’s Creed Shadows 

پس از سال‌ها انتظارِ طرفداران برای یک بازی با محوریت ژاپن فئودال، یوبی‌سافت سرانجام Assassin’s Creed Shadows را معرفی کرد. این بازیِ جهان باز که در دوران سامورایی‌ها و شینوبی‌ها جریان دارد، مبارزات شمشیرزنی با کاتانا و هنرهای نینجا را به این فرنچایز وارد می‌کند. در ادامه نگاهی لیست وار به آخرین اطلاعات بازی Assassin’s Creed Shadows انداخته‌ایم. این مطلب شامل همه چیزهایی است که تاکنون در مورد Assassin’s Creed Shadows می‌دانیم، پس با ما همراه باشید.

مطلب مرتبط: مورد انتظارترین بازی‌ های سال 2024 (مهمترین بازی‌های سال)

تریلر سینمایی بازی Assassin’s Creed Shadows

محیط بازی   در Assassin’s Creed Shadows

Assassin’s Creed Shadows در دوره آزوچی-مومویاما از تاریخ ژاپن جریان دارد. داستان بازی در سال ۱۵۷۹ آغاز می‌شود و تا اوایل دهه ۱۵۸۰ ادامه خواهد داشت. این بازه زمانی به این معناست که این اولین بازی در سری است که از زمان Assassin’s Creed Syndicate در سال ۲۰۱۵، قاتلان و تمپلارها را در شکل و شمایل کلاسیک خود به نمایش می‌گذارد.

تعدادی از شخصیت‌های تاریخی نقش‌های مهمی در کمپین بازی دارند. از جمله این شخصیت‌ها می‌توان به اودا نوبوناگا، “بزرگ‌ترین متحد کننده” ژاپن، و فوجیبایاشی ناگاتو، یک نینجای ماهر از قبیله ایگا اشاره کرد.

قهرمانان بازی در  Assassin’s Creed Shadows

همه چیز در مورد بازی Assassin's Creed Shadows

مانند Assassin’s Creed Syndicate، اساسین کرید جدید نیز دارای دو قهرمان اصلی است و شما می‌توانید در طول بخش داستانی بین آن‌ها به شکل آزادانه جابجا شوید. اولین قهرمان نائوئه، دخترِ خیالیِ فوجیبایاشی ناگاتو است. او توسط پدرش به عنوان یک شینوبیِ ماهر آموزش دیده است.

همه چیز در مورد بازی Assassin's Creed Shadows

دومین قهرمان یاسوکه، یک شخصیت واقعی تاریخی است. یاسوکه که اصالتاً اهل آفریقا است، در سال ۱۵۷۹ با پرتغالی‌ها به ژاپن آمد و به زودی به عنوان یک سامورایی در خدمت لرد اودا نوبوناگا درآمد. Shadows اولین بازی Assassin’s Creed است که به شما اجازه می‌دهد به عنوان یک فرد واقعی از گذشته بازی کنید.

مخفی کاری و پارکور در  Assassin’s Creed Shadows

همانطور که از عنوان بازی پیداست، نور و تاریکی بخش مهمی از سیستم مخفی کاری Assassin’s Creed Shadows را تشکیل داده است. سیستم نورپردازی جدیدی در بازی تعبیه شده که باعث ایجاد سایه‌های پویایی می‌شود که بر دید دشمنان تاثیر می‌گذارند. حالا می‌توانید در سایه‌ها پنهان شوید و حتی با از بین بردن فانوس‌ها یا کشتن نگهبانانِ مشعل به دست، تاریکی ایجاد کنید. یک نشانگر خاص در رابط کاربری میزان پنهان بودن شما در سایه‌ها از قابل مشاهده تا کاملاً پنهان را نشان می‌دهد.

همه چیز در مورد بازی Assassin's Creed Shadows

برخی نکات جالبی که در مورد مخفی کاری در Assassin’s Creed Shadows باید بدانید…

 • خدمتکاران: نوع جدیدی از کاراکترهای غیرقابل بازی (NPC) به نام خدمتکاران در بازی حضور دارند که بین غیرنظامیان و دشمنان قرار می‌گیرند. در حالی که آنها نمی‌توانند بجنگند، اما قادرند شما را لو دهند! آنها نیروهای کمکی را خبر کرده و زنگ خطر را به صدا در می‌آورند. آنها مسیر گشت زنی خاص خود را دارند و در شب فانوس حمل می‌کنند.
 • خلع سلاح: حالا گزینه‌ای برای بی‌هوش کردن دشمنان هنگام مخفی کاری وجود دارد که به شما امکان می‌دهد بازی را بدون خون ریزی پیش ببرید.
 • حرکت خزیدن: در نسخه جدید می‌توانید به صورت درازکش روی زمین بخزید. این موضوع به شما این امکان را می‌دهد که علاوه بر دیده نشدن، از شکاف‌های کوچک عبور کنید.
 • قلاب: نائوئه یک قلاب دارد که می توان آن را به هر لبه سقفی و همچنین نقاط خاصی دیگر وصل کرد. برخلاف قلابِ شبیه زیپ لاین در بازی Assassin’s Creed Syndicate، این طناب از فیزیک برای امکان تاب خوردن پویا استفاده می‌کند.
 • استفاده از قلاب برای آویزان شدن روی سقف: از قلاب می‌توان برای بالا رفتن سریع به بالای راهروها استفاده کرد و این به شما این امکان را می‌دهد که در کمین دشمنانی که در پایین در حال گشت زنی هستند، بنشینید.
 • دید عقاب (Eagle vision): دید عقاب بازگشته است و به شما امکان می‌دهد سایه‌های NPCها را از پشت دیوارها ببینید. دشمنان با رنگ قرمز و خدمتکاران جدید با رنگ نارنجی مشخص شده‌اند.
 • پرنده شناسایی: پرنده پهپاد مانند که در Origins، Odyssey و Valhalla برای شناسایی مناطق و علامت گذاری اهداف استفاده می‌شد، در Shadows در دسترس نیست. پس شما باید کار شناسایی را خودتان انجام دهید. (باعث می‌شود بیشتر در طول مراحل غافلگیر شوید)
 • استاد مخفی کاری: در زمینه مخفی کاری، نائوئه ماهرترین است. یاسوکه می‌تواند از مخفی کاری استفاده کند، اما جثه و زره او به این معنی است که او برای حمله جسورانه به اهداف ساخته شده است و برای مخفی کاری و نفوذ کاملاً بی سر و صدا، باید از نائوئه استفاده کنید.

 مبارزه  در Assassin’s Creed Shadows

همه چیز در مورد بازی Assassin's Creed Shadows

 • بدون سپر: در این دوره ژاپنی‌ها از سپر استفاده نمی‌کردند، بنابراین تجهیزات شما به جز زره، هیچ گزینه دفاعی ندارد. پس جاخالی دادن در این بازی بسیار اهمیت دارد.

 • مبارزه و دفاع: یاسوکه به عنوان یک سامورایی قادر است از سلاح خود برای دفع حملات (parry) استفاده کند.  نائوئه می‌تواند وارد مبارزه شود، اما او نمی‌تواند حملات را دفع کند – در عوض او می‌تواند ضربات دشمن را “منحرف” کند. (deflect) یوبی سافت تفاوت بین parry و deflect را توضیح نداده است، اما ممکن است parry امکان ضدحمله را فراهم کند در حالی که deflect یک تاکتیک فرار محسوب می‌شود. 

 • آسیب پذیری زره دشمن: زره دشمن دارای سیستمی استقامتی خاص خودش است و می‌توان در طول مبارزه آن را تخریب کرد.

 • تخریب محیطی: تقریباً تمام وسایل محیط در بازی با سلاح‌های شما به صورت پویا قابل آسیب دیدن هستند. کاتاناها به سبک بازی Fruit Ninja از میان بوته‌ها و سبدها عبور کرده و جای تیغه های دقیقی را بر جای می‌گذارند. تیرها جای سوراخ های دقیق بر جای می‌گذارند، در حالی که سلاح‌های قدرتمندتر گلدان‌ها را به قطعات کوچک خرد می‌کنند.

همه چیز در مورد بازی Assassin's Creed Shadows

 • انواع سلاح: سلاح‌های دوره ژاپن فئودال زیادی برای استفاده در دسترس هستند، این سلاح‌ها شامل کاتانا، گرز جنگی کانابو، نیزه‌های یاری، شوریکن، کونای و کوساریگاما (یک داس زنجیردار) می‌شوند.

 • تفنگ آرنکبوس: یاسوکه قادر به استفاده از تفنگ های آرنکبوس است که به او این اجازه را می‌دهند که از دورتر دشمنان را هدف قرار دهد. 

 • درخت مهارت سلاح: هر سلاح درخت مهارت خاص خود را دارد.  استفاده از یک سلاح خاص به طور مداوم، مهارت شما را در استفاده از آن بهبود می بخشد.

 • ساخت و سفارشی سازی کاتانا: شما می‌توانید کاتانای خود را از قطعات جمع آوری شده بسازید و آن را شخصی سازی کنید. همچنین یک سیستم تغییر ظاهر به شما امکان می‌دهد تا تجهیزات خود را دقیقاً مطابق با سلیقه خود تنظیم کنید.

 • مهارت‌های جنگی (Active combat skills): مهارت‌های جنگی بازگشته‌اند و با پیدا کردن طومارهای نینجا در بازی فعال می‌شوند.

 • درخت مهارت و منابع مشترک: یاسوکه و نائوئه دارای درخت مهارت و تجهیزات جداگانه هستند، اما XP، سلاح‌های جمع آوری شده و منابع را به اشتراک می‌گذارند.

دنیای پویا و فصول در بازی Assassin’s Creed Shadows

همه چیز در مورد بازی Assassin's Creed Shadows

 • موتور گرافیکی جدید: Assassin’s Creed Shadows با استفاده از نسخه به روز شده موتور بازی Anvil ساخته شده است. این فناوری جدید، نورپردازی بهتر از طریق نورپردازی جهانی، وسایل قابل تخریب جدید، گرافیکی با جزئیات بیشتر و کاهش چشمگیر پدیده pop-in را امکان پذیر می‌کند.

 • سیستم فصل‌ها: بروزرسانی Anvil امکانِ پیاده سازی یک سیستم فصل را فراهم کرده است که باعث می‌شود جهانِ بازی در طول بهار، تابستان، پاییز و زمستان تغییر کند. فصل جاری با توجه به پیشرفت شما در داستان برای حفظ صحت تاریخی تعیین می‌شود.

همه چیز در مورد بازی Assassin's Creed Shadows

 • تاثیر فصل‌ها بر گیم پلی: هر فصل با ویژگی‌های منحصر به فردی همراه است که بر روی گیم پلی تاثیر می‌گذارد. به عنوان مثال، در بهار و تابستان که گیاهان شکوفه می‌زنند، برای پنهان شدن بوته‌ها و علف‌های بلند وجود خواهد داشت. بعداً، در پاییز و زمستان، آن گیاهان از بین می‌روند و در نتیجه مکان‌های مخفی کاری کمتر می‌شوند. همچنین آب در زمستان یخ می‌زند و باعث می‌شود نتوانید وارد حوضچه‌های آبی زیرزمینی شوید. قندیل‌های یخ روی لبه‌های پشت بام تشکیل می‌شوند و در صورتی که به روی پشت بام بروید ممکن است سقوط کنند و موقعیت شما را لو دهند!

 • رفتار دشمنان بر اساس فصل: فصل‌ها همچنین بر رفتار شخصیت‌های غیرقابل بازی (NPC) تأثیر می‌گذارد. در تابستان، سامورایی‌های دشمن به دنبال شما بوته‌ها را میگردند. در زمستان، دشمنان نزدیک آتش و مکان‌های گرم می‌مانند و به طور بالقوه مسیرهای جدید و سردتری را برای شما باز می‌کنند.

 • سیستم آب و هوای پویا: یک سیستم آب و هوای کاملاً پویا، شرایط آب و هوایی مناسب را بر اساس منطقه و فصل ارائه می‌دهد. آب و هوای شدید مانند مه غلیظ، بادهای شدید و برف بر دید و صدای دشمن تأثیر می‌گذارد. همچنین طوفان فرصتی برای پنهان کردن ردپای شماست.

 • اکوسیستم پویا: این دنیا از یک سیستم اکولوژی با جزئیات شگفت انگیز برخوردار است. برای مثال، در بهار، باد تندبادهایی از گرده‌هایی را که توسط درختان ایجاد شده، شکل می‌دهد و یک اکوسیستم واقعی را بازسازی می‌کند.

 • نقشه بازی: نقشه بازی از نظر اندازه شبیه به نقشه بازی Assassin’s Creed Origins است و منطقه مرکزی ژاپن را بازسازی می‌کند. نقشه بر اساس استان‌های تاریخی واقعی ژاپن به مناطق مختلف تقسیم شده است. برخی از این مناطق شامل ایگا (خانه‌ی شینوبی‌ها)، آریما (محل نبرد بزرگ) و اومی (منطقه کشاورزی و غنی از منابع) هستند.

 • بازگشت نقاط synchronisation: نقاط نمادین synchronisation بازگشته‌‌اند، اما به روشی بازسازی شده‌اند. دیگر بالا رفتن از آن نقاط باعث نمایش تعداد زیادی از آیکون‌ها روی نقشه شما نمی‌شود. در عوض، از این نقطه، شما می‌توانید منطقه را برای نقاط برجسته مورد نظر خود بررسی کنید، و سپس می‌توانید آنها را در هنگام بازگشت به زمین جستجو کنید. یوبی سافت ابراز تمایل کرده است که این بار آیکون‌های کمتری وجود داشته باشد، بنابراین به نظر می‌رسد این یکی از راه‌های تحقق آن باشد. خوشبختانه، با وجود این تغییر جزئی، نقاط synchronisation همچنان به عنوان مکان‌های سفر سریع عمل می‌کنند.

 • تنوع محیطی: Shadows در زمان رونق شهرنشینی، تجارت و جنگ تنظیم شده است. این امکان مکان‌های متنوعی را از جمله شهرها، مراکز تجارت، زمین‌های کشاورزی و قلعه‌های عظیم که در مقیاس تقریباً واقعی ساخته شده‌اند را فراهم می‌کند. فراتر از این مناطق مسکونی، کوه‌ها و جنگل‌ها قرار دارند.

ترورها و ماموریت ها در Assassin’s Creed Shadows

همه چیز در مورد بازی Assassin's Creed Shadows

 • مأموریت‌های غیرخطی: Shadows دارای یک بخش داستانیِ غیرخطی است که عمدتاً بر روی هدف‌هایی که باید به قتل برسانید متمرکز است. یوبی سافت می‌گوید که شما آزاد هستید تا این اهداف را به هر ترتیبی دنبال و ترور کنید.
 • انواع اهداف: برخی از اهداف به سادگی در جهان وجود دارند و ممکن است بدون اینکه ابتدا آنها را جستجو و شکار کنید، به طور طبیعی با آنها برخورد کنید. برخی دیگر گیم پلی ساختار یافته تری برای پیدا کردنشان وجود دارد.
 • آزادی عمل بیشتر: یوبی‌سافت با کمی دوری از هدایت مستقیم بازیکن، قصد دارد سفری باارزش‌تر ایجاد کند. در حالی که بخش داستانی همچنان بر روی اهداف متمرکز است، استودیو امیدوار است با استفاده از سرنخ‌ها برای هدایت بازیکنان به سمت درست به جای اینکه صریحاً به آنها بگوید که در مرحله بعد به کجا بروند، استقلال بیشتری برای بازیکنان ایجاد کند.
 • قابلیت انتخاب شخصیت: اکثر ماموریت‌های اصلی را می توان با Yasuke یا Naoe به اتمام رساند که به آزادی عمل در رویکرد بازی منجر می‌شود. با این حال، هر دو شخصیت همچنین مأموریت‌های خاص خود را دارند که فقط توسط آنها قابل بازی است، و همچنین ماموریت‌های معرفی اختصاصی برای هرکدام از آنها در نظر گرفته شده است.
 • فعالیت‌های جانبی: علاوه بر داستان اصلی، ماموریت‌های جانبی و فرعی و فعالیت‌های مختلفی در دنیای بازی در دسترس هستند. چیزهای قابل توجهی که در بازی پیدا می کنید عبارتند از قلعه‌ها، معابد، زیارتگاه‌ها و …
 • شبکه جاسوسی: شما می‌توانید یک شبکه جاسوسی بسازید که در آن ماموریت‌هایی برای جمع آوری اطلاعات در مورد اهداف خود به آنها محول کنید.
 • مخفیگاه: مخفیگاهی وجود دارد که شما و متحدانتان می‌توانید در آنجا جمع شوید.

تاریخ انتشار بازی Assassin’s Creed Shadows و تاریخ رونمایی از گیم پلی

انتظار می‌رود رونمایی از گیم‌پلی Assassin’s Creed Shadows در Ubisoft Forward امسال در تاریخ ۱۰ ژوئن انجام شود. امیدواریم در این رویداد ببینیم که چگونه سیستم‌های جدید بازی با کلیشه‌های این سری ترکیب می‌شوند تا در نهایت شاهد این باشیم که Shadows به همان شبیه‌ساز شینوبی تبدیل شود که بسیاری از طرفداران منتظرش بوده‌اند. در نهایت Assassin’s Creed Shadows در تاریخ ۱۵ نوامبر ۲۰۲۴ (۲۵ آبان ۱۴۰۲) برای پلتفورم‌های PC – PS5 و XBOX SERIES X|S عرضه خواهد شد.
 
 

آخرین مطالب به روز شده

آخرین مقالات اختصاصی

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها