معرفی شخصیت Poison Ivy / حقایق جالب از شخصیت پویزن آی‌وی

در این مقاله از سری آشنایی با قهرمانان و بدذات های دنیای DC می خواهیم شما را با یک دکتر دیوانه ی دیگری از شهر گاتهام آشنا کنیم. در این مطلب به معرفی شخصیت Poison Ivy (پویزن آی‌وی)و داستان چگونگی خلق او و حقایق مربوط به این زن، خواهیم پرداخت. پس با مجله اینترنتی ساعت 7 با ” معرفی شخصیت Poison Ivy ” همراه باشید.

برای خواندن مطالب بیشتر در مورد شخصیت های DC به لیست شخصیت‌های DC مراجعه کنید.

معرفی Poison Ivy

وقتی درس زیست شناسی را بیش از حد جدی بگیریم!

دکتر پاملا لیلیان ایزلی (Dr. Pamela Lillian Isley) یکی از ابر شررور های دنیای DC است که بیشتر در کامیک های مربوط به Batman حضور دارد. Poison Ivy را Robert Kanigher و Sheldon Moldoff خلق کرده‌اند و اولین حضور این شخصیت در کامیک شماره 181 بتمن (معرفی شخصیت بتمن ) بود که در June 1966 وارد دنیای کامیک بوک ها شد. شخصیت Poison Ivy قرار بود عشق ابدی بتمن باشد، این ابرشرور با هارلی کوئین (معرفی شخصیت هارلی کوئین) و Catwoman (معرفی شخصیت زن گربه ای) در شرارت همراه و همدست بوده است. او یک گیاه شناس و شیمی دانِ بسیار برجسته و عاشق گیاهان است، همچنین به زیست بوم و انقراض گونه‌های گیاهی بسیار اهمیت می‌دهد. لباسی که بر تن دارد در واقع با گیاهان و برگ‌ها آراسته شده است که از این نظر او را از بقیه کاراکترهای دنیای DC متمایز می کند. قدرت های او تولید سموم و زهر های گیاهی و کنترل ذهن است. او این قدرت ها را بر علیه انسان‌هایی که به محیط زیست صدمه می‌زنند بکار می‌گیرد. در ابتدا او یک ابر شرور بود اما در The New 52 و DC Rebirth او به یک ضدقهرمان تبدیل شد که کارهای اشتباه برای اهداف درست انجام می‌دهد.

معرفی Poison Ivy

20 حقیقت درباره Poison Ivy

01. ابتدا قرار بود Poison Ivy زوج بروس وین باشد و این دو به هم علاقه‌مند شوند.

02. در اولین ملاقات یا مواجه با بتمن او معجون عشق را تهیه کرد تا او را شیفته خود کند.

03. با توجه به تغییراتی که کامیک های DC در این چند سال داشته اند ایوی و بروس دیگر آنچنان دل خوشی از هم ندارند.

04. منبع الهام خلق شخصیت Poison Ivy کتاب Rappaccini’s Daughter نوشته Nathaniel Hawthorne است که این داستان نیز از هند باستان الهام گرفته است.

05. ایوی قدرت های زیادی دارد ولی یکی از کارهای جالب او این است که می تواند گیاهان را به ظاهر یک هیولا درآورد و از آنها برای حمله به دشمنانش استفاده کند. او همچنین قادر است از طریق این هیولاهای گیاهی با دیگران صحبت کند که جالب توجه است.

06. زاتانا از جادوگران دنیای DC در خانه اش یک گل رز داشت که Ivy از طریق این گل می توانست زاتانا را با استفاده از قدرت تبدیل گیاهان به هیولا گیر بیاندازد.

07. او از طریق گرده افشانی می تواند مردم را کنترل کند و تحت امر خودش دربیاورد.

08. این قدرت او یکی از خطرناکترین و در عین حال منحصر به فردترین قدرت هایی است که ابرشروران دنیای DC داشته‌اند. او این کار را معمولاً با بوسه انجام می‌دهد و قربانی خود را به طور کامل از لحاظ روانی و ذهنی در اختیار خود می‌گیرد. او از این طریق قادر است که حواس و تمایلات قربانی را نیز تحت امر خود درآورد. زن و مرد هر دو در برابر این قدرت او ناتوان هستند.

09. ایوی و هارلی کویین یکی از جالبترین رابطه ها را در دنیای DC دارند. آنها کارهای زیادی را با همکاری هم انجام داده‌اند ولی هیچ کدام به اندازه تشکیل گروه بند موسیقی، جذاب نبوده است. البته این مورد در یکی از نسخه های آلترناتیو دنیای DC بیان شده است، لکس لوتر (معرفی شخصیت لکس لوتر) که تهیه کننده موسیقی است با ایوی و هارلی قرداد امضا می‌کند. بدین ترتیب آنها تبدیل به برجسته ترین گروه موسیقی آمریکا می شوند.

10. ایوی از اعضای اصلی جوخه انتحار بوده است، خیلی قبلتر از اینکه هارلی کویین سر کله اش پیدا شود.

11. ایویِ هردوجنسگراست.

12. در شماره 15 کامیک Detective او با Clayface ازدواج می کند. البته او این کار را برای این می‌کند تا از او به عنوان یک سد در برابر خودش و بتمن استفاده کند. بعد از آنکه حقیقت ماجرا توسط بتمن برای Clayface  روشن می شود و  می‌فهمد ایوی اصلاً علاقه‌ای به او ندارد و در این مدت از او سو استفاده کرده است، Clayface از درون خورد می‌شود.

13.ایوی از اعضای گروه پرندگان شکاری نیز بوده است، دو عضو اصلی این گروه قناری سیاه(Black Canary)  (معرفی شصیت قناری سیاه) و Barbara Gordon بودند. در ابتدا کسی او را قبول نداشت و اعضای دیگر این گروه به او حمله می‌کردند تا اینکه او توانست اعتماد تک تک اعضا را کسب کند.

14. قبل از اینکه تبدیل به Poison Ivy شود یک مغازه گل فروشی داشت.

15. پیشینه داستانی او و Swamp Thing شبیه هم است. دکتر Alec Holland در زمانی می‌خواست گیاهان را مورد بررسی قرار دهد گرفتار باتلاق شد. ظاهر او شبیه به توده‌ای گیاهی است، او بر تمام گیاهان سیاره ما احاطه ، آگاهی و سیطره دارد. بدین ترتیب او شکست ناپذیر است. Swamp Thing درباره ایوی گفته است که او دارای مولفه‌ای است که در واقع نامش May Queen است و تجسم شخصیت های بهار و تابستان است. ایوی و موجود باتلاقی هر دو به عنصری به نام The Green متصل هستند که با زندگی تمامی گیاهان در هم آمیخته است.

16. او عضو Injustice Gang نیز بوده است.

17. او برای زنده ماندن مانند گیاهان به نور خورشید احتیاج دارد.

18. او در برابر سم جوکر (معرفی شخصیت جوکر) ایمن است.

19. او پدر خود را با یک بوس کوچولو! کشته است.

20. پدرش، او و مادرش را زیر مشت و لگد خود می گرفت و آنها را آزار می‌داد. او برای مادرش دسته گلی خرید و او را دلداری داد سپس مادرش را کشت تا از این عذاب نجات یابد سپس او را در حیاط پشتی خانه‌شان دفن کرد. بعد از آنکه وارد کالج شد، او تبدیل به دکتر گیاه شناس شد. به دیدن پدرش در زندان رفت و او را با سمی که در رژ لبش قرار داده بود، بوسید و کشت. علت مرگ پدرش را حمله قلبی تشخیص دادند.

معرفی Poison Ivy

امیدوارم از مطلب ” معرفی شخصیت Poison Ivy ” لذت برده باشید تا بعد…

آخرین مطالب به روز شده

آخرین مقالات اختصاصی

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها