همه چیز در مورد بازی Resident Evil Village / معرفی کامل بازی اویل 8 ،تاریخ انتشار و…

دومین برنامه اینترنتی Capcom در مورد بازیِ محبوب Resident Evil ساعاتی پیش به نمایش درآمد و در این نمایش نیز مانند نمایش اول کپکام اطلاعاتی از پروژه‌های آینده خود از دنیای رزیدنت اویل را به نمایش گذاشت. در نمایش اول تاریخ انتشار و اولین اطلاعات از سری جدید بازی یعنی Village نشان داده شد و در نمایش دوم بخش Mercenaries بازی معرفی شد. در ادامه با سایت ساعت هفت با آخرین اطلاعات از بازی اویل 8 در مطلب “همه چیز در مورد بازی Resident Evil Village” در خدمت شما هستیم.

 انتشار اولیه: 3 بهمن 1399

به روز شده: 16 اردیبهشت 1400 (بخشی از نقدهای منتقدین سایت‌های معتبر اضافه شد)

بررسی و راهنمایی کامل بازی اویل 8 به زودی به صورت اختصاصی از سایت ساعت هفت منتشر خواهد شد.

نظرات منتقدین معتبر

(امتیاز متا تاکنون: 84 از 100(70 نقد نسخه PS5))

بازی Resident Evil Village یک بسته کامل و موثر است. من بازسازی‌های اخیر Resident Evil 2 و 3 را دوست داشتم، اما از اینکه Capcom سری را دوباره به سمت جلو پیش می‌برد، هیجان زده هستم. بازی اویل 8، رویکرد اول شخصِ اویل 7 را در بسیاری از المان‌ها گسترش می‌دهد. بازی با دارا بودن یک طراحی محیط خاص به همراه encounterهای جذاب، این رویکرد را تکمیل کرده است. بازی ترسش را حفظ کرده و اتمسفر روستا نمی‌گذارد که این حس کاهش پیدا کند. (Game Informer) (93)


بازی Resident Evil Village بازگشتی باشکوه به بخش‌های ترسناک این فرانچایز دارد، اما با این حال، این بخش‌ها را با ایده‌ها و چشم‌اندازهای جدیدش گسترش و تغییر داده است. بازی Village یک معرفی مجدد و هوشمندانه از بهترین المان‌های اکشن سری محسوب می‌شود. همینطور بسیاری از ایده‌های وحشت از RE7 گرفته شده اما این ایده‌ها تکامل یافته و به موجودی منحصر به فرد برای خودش تبدیل شده است.(GameSpot)(90)


حدوداً هشت ساعت طول کشید تا پایان بازی را ببینم، اما مانند اکثر بازی‌های RE ارزش تکرار بازی بالاست، زیرا سعی می‌کنید همه اسرار محیط و آیتم‌های جمع آوری شونده را پیدا کنید. همینطور چهار درجه سختی در بازی وجود دارد که ارزش تکرار بازی را بالا می‌برد. همینطور فروشگاهی در بازی وجود دارد که امکانات زیادی در اختیارتان قرار می‌دهد و در آخر بخش Mercenaries را داریم که دوباره بازگشته است! (Destructoid)(90)


پرسه زدن در خیابان‌های Resident Evil Village مانند بازدید از یک دیزنی لندِ آشفته و مرگبار است، جایی که هر جاذبه‌ای خانه وحشت است. همانطور که در حال کشف تدریجی رمز و رازهای این دهکده بزرگ بودم و از تاریک‌ترین راز‌های داستانیِ شخصیتِ اصلی پرده می‌برداشتم، به همان اندازه که بازی من را هیجان زده کرد، از خشونت درون آن نیز لذت بردم. مبارزه با باس‌ها کمی ناامید کننده است اما تنوع دشمنان باعث می‌شود که همه چیز در بازی مخصوصا در درجه سختی Hardcore تنش داشته باشد. اما واقعیت این است که این یک عقبگرد به سمت شیوه روایی سریع Resident Evil 4 است و همینطور به همان اندازه یک عقبگرد به سمت شیوه روایی کُند دقایق ابتدایی بازی Resident Evil 7 است که برای کسانی که به دنبال یک ترس روانشناختی در بازی هستند ناامیدکننده خواهد بود. اما اگر هوس یک بازی اکشن با المان‌های وحشت و بقا کردید، ناخن‌های عجیب لیدی Dimitrescu آماده خراش دادنتان است! (IGN)(80)

همه چیز در مورد بازی Resident Evil Village

بازی Resident Evil Village در چه تاریخی و برای چه پلتفورمهایی منتشر میشود؟

برخلاف گفته‌های اولیه سازندگان بازی اویل8 به جز کنسولهای نسل جدید برای کنسولهای نسل قبلی نیز منتشر خواهد شد. بازی قرار است در تاریخ 7 می 2021 (17 اردیبهشت 1400) برای پلتفورمهای [PC-PS4-PS5-Xbox One-Xbox Series X/S] منتشر شود. همینطور سازندگان تایید کردند که بازی بر روی Xbox Series X و PS5 به صورت 4K و 60 فریم در ثانیه اجرا خواهد شد. 

سیستم مورد نیاز بازی برای PC:

سیستم مورد نیاز اویل 8

همه چیز در مورد بازی Resident Evil Village 1

همه چیز در مورد بازی Resident Evil Village
یک مادر خون آشام (به نام :Aloina Dimitresou) و دختران خونخوارش…

همه چیز در مورد بازی Resident Evil Village  / داستان اولیه بازی اویل 8 

هشتمین شماره از سری بازیهای Resident Evil شما را به دل یک قصر شکوه‌مند و پر رمز و راز (جایی که یک مادر خون آشام (به نام :Aloina Dimitresou) و دخترانِ خونخوارش زندگی می‌کنند.) به همراه روستاهای عجیب و خوفناک اطرافش می‌برد. جایی که ما باید داستان شماره هفتم سری را اینبار نیز با زاویه دوربین اول شخص دنبال کنیم. همین اول شخص بودن بازی یکی از دلایلی‌ست که بازی را در شماره هفتم تا این حد ترسناک و تاثیرگذار کرده بود و حالا کپکام می‌خواهد با همان فرمول قدیمی ادامه دهد. بعد از شماره ششمِ به شدت ضعیف، کپکام با یک تغییر اساسی در مکانیزم سری اویل آن را به شکل کاملا جدید تغییر و دگرگون کرد. نتیجه این شد که بازی اویل در حالت اول شخص و به شکلی کاملا بی‌رحمانه و ترسناک درآمد، به طوری که بقا و ترس را به شدت در طول تک تک لحظات اثر حس کردیم و این باعث شد دوباره رزیدنت اویل به محبوبیت قبلی خود بازگردد.

همه چیز در مورد بازی Resident Evil Village
Aloina Dimitresou

بازی Resident Evil Village قرار است داستان Ethan winters (شخصیت اصلی شماره قبل) را به شکل عمیق‌تری دنبال کند. شخصیت اصلی بازی اینبار نه بدنبال همسر گم شده‌اش بلکه به دنبال دخترش (Rosemary Winters) -که جایی در این روستای مرموز اسیر و گروگان گرفته شده- می‌باشد. (به نظر می‌رسد طبق تریلرها “کریس ردفیلد” نقشی در این آدم ربایی دارد) همین موضوع اولیه بازی شما را به یاد اویل 4 و ماجراجویی لئون برای یافتن دختر رئیس جمهور می‌اندازد و می‌توان گفت بازی نه تنها فقط از نظر داستان اولیه حتی در بخش گیم پلی نیز شباهت‌های بسیار زیادی با بازی اویل 4 دارد که جلوتر بیشتر در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

مقایشه قد لیدی Dimitrescu

از جمله واقعیتهایی که در مورد شخصیت لیدی Dimitrescu منتشر شده قد بسیار بلند اوست که در حدود 2 متر و 90 سانتی متر است. او بسیار تنومد و بزرگ است و این بزرگی میتواند بخشی از ترس بازی را شامل شود اما فعلا نمی‌توان پیش بینی کرد که چطور این بزرگی روی گیم‌پلی بازی تاثیر خواهد گذاشت. در عکس بالا اندازه قامت او در مقایسه با نمسیس و Mr.x دو شرور دو سری قبل را می‌بینید.

همه چیز در مورد بازی Resident Evil Village / گیم پلی بازی اویل 8 

همه چیز در مورد بازی Resident Evil Village
مسدود کردن (بلاک کردن) ضربات دشمنان

بازی همان دوربین اول شخص خود در شماره هفتم را داراست اما به شکلِ کاملی تکامل پیدا کرده و از بسیاری از جهات مخصوصا در بخش نبردهایش بهبودهای زیادی در بازی شاهد هستیم. اول شخص بودن بازی باعث شده شما از نزدیک‌ جزئیات بازی را نظاره کنید و خود را بیشتر درون بازی حس کنید و تجربه قدرتمندتری از لحظات هیجانی، استرس‌زا و ترسناک بازی بدست بیاورید. با وجود این موضوع عناصر جدید مانند توانایی نبردهای نزدیک توسط بازیکن حس کاملا جدیدی به بازی بخشیده است. به نظر میرسد Ethan بعد از اتفاقات بازی Resident Evil 7 مهارت‌های تازه‌ای یاد گرفته که شامل مسدود کردنِ (بلاک کردن) ضربات دشمنان و استفاده از مشت و لگد در طول مبارزه برای دور کردن دشمنان بازی – در دل سرداب‌های تنگ و تاریک دنیای اویل 8 – می‌باشد.

همه چیز در مورد بازی Resident Evil Village
تنوع زیاد دشمنان بازی

علاوه بر استفاده بهتر از مشت و لگد بازی دارای سلاح‌های بیشتر است و موجودات متنوع‌تری نسبت به بازی قبل برای شما در طول بازی دردسر ایجاد می‌کنند. پس شما برای زنده ماندن در بازی باید بیشتر تقلا کنید و به شکل‌های مختلف به مبارزه با دشمنان بپردازید. همینطور در بازی با تعداد بیشتری از دشمنان به شکل همزمان رو به رو خواهید شد و در محیطهای بسته یا باز باید به مبارزه برعلیه آنها بپردازید. در بازی در راهِ از پیش رو برداشتن دشمنان باید از سلاح‌های گوناگونی بهره ببرید و قدرت و مانور تیراندازی بیشتری در بازی خواهید داشت. یکی از مهمترین نکات بازی نسبت به اویل 7 تنوع زیاد دشمنان بازیست که در تریلر شاهد دشمنان در اندازه‌های مختلف هستیم که هریک نیز خصوصیات منحصر به فرد خود را برای آزار و اذیت کردن Ethan در خود دارا هستند. همینطور در بازی می‌توانید از بشکه‌های “قرمز رنگ” برای انفجار دسته جمعی آنها استفاده کنید و این موضوع باعث تقابل بیشتر بازیکن با محیط بازی خواهد شد و بازی را اکشن‌تر خواهد کرد. همینطور به نظر می‌رسد در بازی شاهد مین‌های انفجاری نیز هستیم و می‌توانید برای دشمنان تله گذاری بکنید.

در بخش‌هایی از بازی Ethan را دست بسته و در حال فرار از دشمنان می‌بینیم که این نشان دهنده تنوع گیم‌پلی بازیست که شما را در موقعیت‌های ترسناک مختلفی قرار خواهد داد.  دشمنانی که از دیوار بالا می‌روند و به ناگاه جلوی شما خود را پرت می‌کنند. تنوع دشمنان و محیطهای بازی به شدت زیاد و جسورانه به نظر می‌رسد. 

همه چیز در مورد بازی Resident Evil Village /سیستم Inventory، تاجر، بخش Mercenaries و… 

همه چیز در مورد بازی Resident Evil Village

 سیستم Inventory بازی شباهت‌های بسیار زیادی با بازی Resident Evil 4 دارد و باید در طول بازی به مدیریت درست آیتم‌های مختلفی که در بازی بدست می‌آورید بپردازید. سازندگان در بازی سیستم Crafting را نیز قرار داد‌ه‌اند تا با کمک آن بتوانید به ساخت وسایل و آیتم‌های مختلفی در طول بازی دست بزنید. آیتم‌هایی نظیر تیر و داروی شفا دهنده از جمله آنها محسوب می‌شوند. 

همه چیز در مورد بازی Resident Evil Village
اسم تاجر جدید بازی The Duck است

نکته جالب دیگر که بازی را بیشتر و بیشتر شبیه اویل 4 کرده وجود یک تاجر عجیب و غریب و بسیار چاق است که آیتم‌های گوناگونی به شما می‌فروشد که این موضوع شما را یاد تاجر عجیب بازی اویل 4 می‌اندازد! اسم این تاجر جدید The Duck است و شما می‌توانید آیتمهای مختلفی از او خریداری کنید. حتی می‌توانید با خرید کیف بزرگتر Inventory خود را ارتقا دهید یا سلاح‌ها و آیتم‌های(از داروهای شفا دهنده تا تیرها) مختلفی از او خریداری کنید یا آیتم‌های اضافه محیط را به او بفروشید. بخش جذاب دیگر که The Duck در اختیارتان میگذارد قدرت ارتقای سلاح‌های مختلف بازیست که به شدت شما را یاد سیستم ارتقای سلاحِ خاطره انگیزِ اویل 4 می اندازد. این تاجر در محیط‌های مختلفی ظاهر می‌شود و به شدت برای پیشبرد بازی به شما کمک خواهد کرد.

در بازی برای اینکه بتوان به تعادل وجود یک تاجر در بازی رسید شما نیز باید پول و همینطور آیتمی برای ارائه به او داشته باشید! پس در طول بازی جعبه‌ها و کوزه‌های قابل تخریب و بخشهای مخفی و آشکار زیادی از محیط است که وسایل باارزش مختلفی را در اختیار شما قرار می‌دهد و این باعث می‌شود بتوانید با The Duck وارد معامله شوید تا بتوانید آیتم‌های جدید بدست بیاورید و سلاح‌های مختلف خود را ارتقا دهید. همینطور بخش‌های مخفی تکرار پذیری و بخش گشت و گذار بازی را بهبود می‌بخشد.

علاوه بر ماموریت‌های اصلی در طول بازی ماموریت‌های فرعی مثل پیدا کردن آیتم‌های خاص که در اکثرا سری اویل آنها را شاهد بودیم نیز دیده می‌شود. بازی شامل معماها و پازل‌های مختلفی در دنیای خود خواهد بود و فقط خلاصه به نبردها و اکشن‌ها نمی‌شود و برای پیشبرد بازی باید به حل این معماها در طول بازی بپردازید و همین موضوع باعث تنوع بیشتر گیم‌پلی و جذاب شدن محیط و اتمسفر آن شده است.

یکی از خبرهای جذاب جدید بازگشت بخش Mercenaries به بازی است. این نیز بخش دیگری از بازی است که شما را بیشتر و بیشتر به یاد اویل 4 می‌اندازد و باعث می‌شود تنوع و جذابیت بازی افزایش پیدا کند. در این بخش باید اهداف مختلف را قبل از اتمام زمان انجام دهید و در این بین با دشمنان بسیار زیادی که از هر طرف شما را محاصره می‌کنند مبارزه کنید. در این بخش به هیچ عنوان کمبود مهمات را حس نخواهید کرد. در اول این بخش به shop بازی دسترسی خواهید داشت و می‌توانید قبل از شروع هر مرحله سلاح جدید بگیرید یا سلاح‌های خود را ارتقا دهید. همینطور در طول هر مرحله می‌توانید آیتم‌هایی به نام توانایی(Ability) دریافت کنید که خصوصیات متنوعی به گیم‌پلی بازی در مدت زمانی که در این مرحله هستید اضافه می‌کنند. توانایی‌هایی مثل افزایش دمیج سلاح‌ها، افزایش سرعت حرکت شما و بسیاری دیگر از اینگونه خصوصیات که در طول این مراحل به صورت تصادفی در بخش‌های مختلف نقشه می‌توانید دریافت کنید. این توانایی‌ها استراتژي مختلفی به شما می‌بخشند و بازی را در طول بخش Mercenaries متنوع و جذاب خواهند کرد. تمام کسانی که بازی اصلی را خریداری کنند به این بخش از بازی نیز دسترسی خواهند داشت.

همه چیز در مورد بازی Resident Evil Village /تاریخ انتشار دموی بازی Village و انتشار بازی Resident Evil Verse

همه چیز در مورد بازی Resident Evil Village
بازی Resident Evil Verse نسخه رایگان و آنلاین همراه بازی اویل 8

قبل از انتشار بازی می‌توانید دموهای انحصاری بازی را روی پلی استیشن تجربه کنید. برای پلتفورم PS5 شما بازی را در نقش Maiden شخصی که باید از قصری فرار کند دنبال می‌کنید که این دمو هم اکنون در دسترس است. همینطور دمویی نیم ساعته از بازی برای PS4 و PS5 در یکم و دوم می قبل از انتشار نهایی بازی منتشر خواهد شد.

خبر دیگر اینکه بازی Resident Evil Verse نسخه رایگان و آنلاین بازیست که قرار بود به همراه Resident Evil Village منتشر شود اما این بازی به زمان نامعلومی تاخیر خورد اما تمام کسانی که بازی اصلی را خریداری کنند به این بازی نیز دسترسی خواهند داشت. در این بازی در نقش کاراکترهای اصلی دوست داشتنی سری مانند لئون، جیل، کریس و … و تمام دشمنان مختلف بازی مثل نمسیس، آلبرت وسکر، انواع زامبی‌ها و… قرار می‌گیرید و اینبار در مقابل یکدیگر به مبارزه خواهید پرداخت.

همه چیز در مورد بازی Resident Evil Village / کمی در مورد محیط بازی اویل 8 

همه چیز در مورد بازی Resident Evil Village
قصری بسیار بزرگ و باشکوه و پر رمز و راز

روستایی تاریک که مه از دور جلوی دید بیشتر شما نسبت به محیط را گرفته است. در دل مه موجودات خون آشام عجیبی منتظر غافلگیر کردن شما هستند. روستایی که در آن مردمی(موجوداتی) عجیب با اعتقادات خاص زندگی می‌کنند که به مراسم و باورهای خود به شدت می‌بالند و هرکس که بخواهد مخل آرامششان شود به شدت با او مقابله می‌کنند. مکانی که پر از خون و مرگ است. باید از دل راه‌های پر پیچ و خم و غیرقابل پیش‌بینی روستا تا دلِ دخمه‌ها و سرداب‌های تاریک و نفس گیرش و همینطور قصری بسیار بزرگ و باشکوه و پر رمز و راز به دنبال یافتن حقیقت بگردید و خود را از اتفاقات و موجودات شیاطینی که در مقابلتان ظاهر میشوند در امان بدارید.

بازی از لحظات جزئیات و گرافیک بسیار چشم نواز است و هر محیط رنگ و لعاب خاص خود را داراست و این تنوع محیطی علاوه بر اینکه حس خوبی به بازیکن منتقل می‌کند باعث جلوگیری از خسته کننده شدن محیطِ بازی شده است. بازی از لحاظ تکسچرها و نورپردازی و سایه زنی‌ها یک محیط بسیار واقعی و باور پذیر خلق کرده که به شدت تحت تاثیرتان قرار می‌دهد. اما محیط‌ها فقط برای رنگ آمیزی زیبایشان شما را مجذوب نمی‌کنند بلکه به یکباره یک محیط زیبا می‌تواند به یک محیط خونین و وحشت آور تبدیل شود و به شدت شما را تحت تاثیر قرار دهد. یک محیط ساکت به صورت ناگهانی با دشمنان شلوغ شود و نفستان را بگیرد. تمام اینها باعث ایجاد حس ترس بیشتری در بازی شده چراکه هیچ لحظه‌ای در بازی را به راحتی نمی‌توان پیش بینی کرد و لحظات زیادی وجود دارد که شما غافلگیر شوید و ساخت اتمسفر زیبا و هولناک یکی از مهمترین دلایل بروز این حس است.

نسخه special edition بازی رزیدنت اویل ویلج

نقشه‌ای که در نسخه special edition بازی به نمایش در آمده نشان میدهد که بازی از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است. از قلعه Dimitrescu بگیرید تا روستاهای اطراف و بخش‌های ترسناکی که در گوشه گوشه آن مشخص شده است. حتی یک غول عجیب که در پایین نقشه در آب مشخص است که انگار میتواند یکی دیگر باس فایتهای بازی را شامل شود. حتی در گوشه پایین نیز کارخانه Heisenberg خودنمایی میکند که تنوع محیطی بازی را نشان میدهد.

تریلر داستانی و گیم‌پلی بازی Resident Evil Village

مراسم جدید Resident evil به طور کامل  (از یوتوب)

تریلر اولیه بازی

تریلر داستانی بازی (تریلر از یوتوب)

تریلر گیم پلی بازی (تریلر از یوتوب)

گالری عکس بازی Resident Evil Village (عکسهای بیشتر از بازی)

[Best_Wordpress_Gallery id=”71″ gal_title=”گالری عکس بازی Resident Evil Village”]

امیدواریم از مطلب ” همه چیز در مورد بازی Resident Evil Village “ لذت برده باشید تا بعد…

آخرین مطالب به روز شده

اشتراک در
اطلاع از
guest
3 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مجتبی
مجتبی

خیلی دوست دارم تجربش کنم ولی فعلا بازی کرک نشده و باید صبر کنم تا روی PC برمش به نظرم بازی خوبی باید باشه هرچند اول شخص زیاد دوست ندارم ولی حتما تجربش می‌کنم
ممنون از مطلب کاملتون

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس

بنظر خیلی جالب میاد
مرسی از سایت خوبتون

خرید خط همراه اول

مرسی خیلی خوب نوشتین
خسته نباشین