معرفی شخصیت Shazam / حقایق جالب از شخصیت شزم / قدرتمندترین جادوگر فانی

در این مقاله از سری آشنایی با قهرمانان و بدذات های دنیای DC می خواهیم شما را با یکی از مشهورترین قهرمانان DC یعنی، Shazam و داستان چگونگی خلق این شخصیت و حقایق مربوط به او آشنا کنیم، پس با مجله اینترنتی ساعت 7  با “معرفی شخصیت Shazam” همراه باشید.

برای خواندن مطالب بیشتر در مورد شخصیت های DC به لیست شخصیت‌های DC مراجعه کنید.

معرفی شخصیت Shazam

بلند فریاد بزن، Shazam

معرفی شخصیت Shazam (بررسی فیلم Shazam)، در سال 1939 طراحی به نام C. C. Beck و Bill Parker نویسنده، که در انتشارات Fawcett Comics مشغول به کار بودند شخصیتی به نام Captain Marvel (بررسی فیلم Captain Marvel / قهرمانی برای کهکشان ها) را خلق کردند که در سال 1940 در سری کامیک‌های Whiz Comics #2 و شماره دوم آن به طور رسمی معرفی شد. با انتشار کامیک های بیشتر از این شخصیت انتشارات Fawcett Comics توانست رکورد فروش کامیک های سوپرمن ( معرفی شخصیت سوپرمن/ حقایق جالب از شخصیت سوپرمن) را بشکند. بدین ترتیب Captain Marvel تبدیل به یکی از محبوب ترین شخصیت های کامیکی آن سالها شد. در سال 1941 براساس Captain Marvel سریالی تلوزیونی تهیه شد به نام Adventures of Captain Marvel که در آن Tom Tyler در نقش Captain Marvel و Frank Coghlan, Jr در نقش بیلی بتسون به ایفای نقش پرداختند. اما در سال 1953 DC از Fawcett به دلیل آنکه شخصیت Captain Marvel شبیه سوپرمن بود شکایت کرد و بدین ترتیب این دو شرکت بزرگ کامیک بوکی وارد جنگی 12 ساله بر سر این موضوع شدند که در نهایت دادگاه رای به توقف انتشار Captain Marvel داد. در سال 1972 دی سی حق انتشار شخصیت Captain Marvel و سپس در سال 1991 تمام امتیاز انتشارات Fawcett را در اختیار گرفت اما انتشارات Marvel اسم شخصیت Captain Marvel را به نام خود ثبت کرد و بدین ترتیب DC مجبور شد نام شخصیت Captain Marvel را به Shazam تغییر دهد. این نام از حرف اول نام شش شخصیت معروف (Solomon، Hercules، Atlas، Zeus، Achilles، Mercury) گرفته شده است.

معرفی شخصیت Shazam

حقایقی درباره شخصیت Shazam

01. شِزَم به دلیل آنکه خرد سلیمان نبی را دارد می‌تواند به هر زبانی که بشر صحبت می‌کند، تکلم کند.

02. شخصیت Mary Marvel خواهر دوقلوی اوست.

03. شخصیت Spectre یکی از قدرتمندترین شخصیت های DC است، او توانسته با گفتن کلمه Shazam این قهرمان را به ماهیت حقیقی اش یعنی بیلی بتسون برگرداند یعنی جادوی کلمه را Undo کند.

04. او و سوپرمن با هم مانند کشتی گیران پنجه در پنجه ی یکدیگر انداخته اند. زور هر دو تقریباً برابر بود.

05. شزم توانایی کنترل جادو و صاعقه را دارد. او وِرد ها و افسون های بسیاری می داند و می تواند جریان الکتریسیته را کنترل کند.

06. بعضی اوقات فقط برای سرگرمی، شزم تا ارتفاع زیادی بالا می رود سپس با گفتن Shazam دوباره به حالت بیلی بتسون بر میگردد و به سمت زمین دایو می کند. زمانی که به چند متری سطح زمین می رسد دوباره نام Shazam را فریاد می زند.

07. در وقایع Pre-New 52 بیلی وقتی کلمه Shazam را گفت، چهره ی پدرش که فوت کرده بود را پیدا کرد.

08. Shazam یکبار با هیولایی روبرو شد که قدرت های سوپرمن، آکوآمن (معرفی شخصیت Aquaman / حقایق جالب از شخصیت آکوامن) ، Martian Manhunter، Elongated Man را صاحب شده بود.

09. Shazam قادر به دیدن آینده است.

10. Shazam و Wonder Woman (معرفی شخصیت Wonder Woman / حقایق جالب از شخصیت زن شگفت انگیز) در حالی که با یکدیگر مبارزه می کردند یک Universe را به طور کامل نابود کردند.

معرفی شخصیت Shazam

11. لقب Shazam در دهه 60 این بود: تنها مردی که قدرتش با سوپرمن برابری می کند.

12. اولین بار که Shazam به توانایی هایش پی برد ، یک زن را که نزدیک بود کامیون زیرش بگیرد را نجات داد و از او بابت این کار طلب پول کرد!

13. او توانایی ها و قدرت هایش را به کنستانتین (معرفی شخصیت John Constantine / حقایق جالب از شخصیت جان کنستانتین) نیز منتقل کرده است.

14. بیلی همواره سعی کرده مانند سوپرمن رفتار کند و قهرمانی به مانند او باشد.

15. بیلی وقتی بچه بود در مترو می خوابید زیرا سرپناهی نداشت.

معرفی شخصیت Shazam

16. دهه شصت کمپانی مارول حق نام Captain Marvel را خریداری کرد بنابراین وقتی در سال 1972 DC شخصیت Captain Marvel را از Fawcett گرفت مجبور شد نام او را به Shazam تغییر دهد.

17. Danica Williams با Shazam قرار می گذارد.

18. Shazam یکبار به قدری محکم به صورت یک هیولا مشت زد که سیاهچاله بوجود آمد.

19. Shazam آنقدر هم آسیب ناپذیر نیست، در واقع در برابر جادوها و ولتاژ بسیار بالای الکتریسیته آسیب پذیر است.

20. در سال 2011 و با Reboot کاراکترهای DC در شخصیت Shazam هم تغییراتی داده شد. بیلی دیگر با گفتن Shazam به کاپیتان مارول تبدیل نمی‌شود اگر خودش نخواهد!

21. شزم میتواند قدرت‌هایش را میان اعضای خانواده اش به اشتراک بگذارد.

22. او با قدرت هایش بر اشیاء نیز کنترل دارد یعنی با جادو می تواند اشیاء را کنترل کند.

معرفی شخصیت Shazam

امیدوارم از مطلب معرفی شخصیت Shazam لذت برده باشید…

داغترین‌ها

آخرین مطالب به روز شده

آخرین بررسی‌های اختصاصی

عناوین مهم آینده

مقالات اختصاصی

بهترین‌ها

آخرین مطالب بخش آموزشی

مشترک شدن در این بحث
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن تمام نظرات