امروزه دانش کامپیوتر یکی از اصل هایی است که میتواند شما را نسبت به دیگران برتر جلوه دهد دانستن همین چند شورت کات(shortcut) ساده در ویندوز کارهایتان را بسیار سریع تر کرده و شما را حرفه ای تر از قبل نشان می دهد. در این پست مهترین shortcut های ویندوز را می شناسیم.

 

Ctrl+C یا Ctrl+Insert و Ctrl+X و Ctrl+v

با فشار دادن دکمه های Ctrl+C یا Ctrl+Insert در ویندوز میتوانید مطلب یا فولدر یا فایل انتخاب شده را کپی کنید و با زدن Ctrl+x میتوانید انها را به صورت کامل کات(بریدن) کنید با زدن Ctrl+v یا shift+insert مطالب انتخاب شده پیست(چسباندن) می شوند.

Ctrl+z و Ctrl+y

ممکن است اشتباهی یک فایل را به سطل زباله منتقل کردید یا یک فولدر را جابه جا کردید یا نوشته ای را به اشتباه تایپ کرده باشید با زدن Ctrl+z میتوانید اشتباه خود را بر گردانید و ctrl+y دقیقا معکوس کلیدهای قبلی را برایتات انجام خواهد داد.

Ctrl+F و Ctrl+G

در یک صفحه اینترنتی شلوغ گیر کرده اید و به دنبال کلید واژه مناسب که به دنبال هستید میگردید با فشار دادن Ctrl+F در هر صفحه ای در ویندوز مخصوصا صفحات وب یا نوشته ها به جستجو بپردازید.و اگر میخواهید کلمه ی جستجو شده ی قبلی باز جستجو شود Ctrl+G را فشار دهید.

Alt+Tab

بین دنیایی از پنجره هایی که باز کردید گم شده اید با زدن دکمه های Alt+Tab بین این پنجره ها جابه جا شوید.

Ctrl+Backspace و Ctrl+Shift+Left or Right arrow

در حال استفاده از word هستید و کلمه ای را اشتباه نوشته اید به جای اینکه کل کلمه را حرف به حرف پاک کنید با زدن دکمه های Ctrl+Backspace اخرین کلمه را پاک کنید. با فشار دادن Ctrl+Shift و فشار دادن دکمه های چپ و راست میتوانید کلمه های قبلی یا بعدی در جمله را انتخاب کنید.

Ctrl+S

در حال ادیت یک سند مهم در هر برنامه ای هستید و میخواهید آن را سیو کنید کافی است Ctrl+S را بزنید تا با خیال راحت فایلتان را ذخیره بکنید.


Ctrl+Home or Ctrl+End

یک فایل word با ۱۰۰ ها صفحه دارید و میخواهید به آخر صفحه بروید تا از آنجا ادامه مطلبتان را تایپ کنید کافی است Ctrl+end را بزنید و Ctrl+Home شما را به اول فایلتان باز میگرداند.
Ctrl+P

بلافاصله صفحه پیش نمایش پرینت نمایش داده میشود و میتوانید از صفحه مورد نظر پرینت بگیرید.

امیدوارم این مطلب برایتان مفید باشد تا مطالب دیگر و روز دیگر…

مشترک شدن در این بحث
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
اسکرول به بالا