بررسی فیلم The Hunt / شکار و شکارچی

فیلم شکار محصول سال 2020 به کارگردانی Craig Zobel است که کارگردانی مستقل می باشد، نویسندگی این فیلم را Nick Cuse و Damon Lindelof بر عهده داشته اند. این فیلم با بودجه ای 15 میلیون دلاری ساخته شده است و بخاطر انتشار ویروس کرونا مدتی بعد از به نمایش در آمدن در سینماهای امریکا نسخه دیچیتالی آن نیز عرضه شده است. از بازیگران این فیلم می توان به Betty Gilpin، Ike Barinholtz اشاره کرد. با ما در سایت ساعت هفت با نقد و بررسی فیلم شکار همراه باشید.

معجونی از طنز و هیجان و خون

فیلم شکار فیلمی است که از همان اول می توانید بفهمید که کارگردان چقدر دستش تنگ بوده است و با بودجه اندک سعی کرده فیلمی در خور برای مخاطبان بسازد. اما اگر صرفاً می خواهید از دیدن خون و مرگ و میر افراد به طُرُق مختلف لذت ببرید شاید و باز هم شاید این فیلم بتواند شما را سرگرم کند. داستان فیلم مربوط می شود به 12 غریبه که در بیشه زاری به نام Manor House به هوش می آیند. نه می دانند چگونه به اینجا آمده اند، نه می دانند کجا هستند. آنها خیلی زود متوجه می شوند در یک بازی مرگ اسیر شده اند، عده ای پولدار آنها را صرفاً برای سرگرمی و کشتن انتخاب کرده اند. در این بین یکی از این طعمه ها به نام کریستال زنده می ماند و متوجه قضایا می شود و به سراغ شکارچی ها می رود.

معجونی که شیرین نیست

به غیر از بازی Gilpin که در نقش کریستال به خوبی توانسته خواسته های کارگردان و نویسندگان را برآورده کند بقیه عوامل حکم ورق را دارند و صرفاً یا تکه تکه شده یا متلکی نثار هم می کنند بعد مانند گوجه فرنگی له می شوند. تنها نکته برجسته فیلم هم همین بازی Gilpin است بسیاری از منتقدین از جمله منتقد وب سایت راجر اِبرت؛ Monica Castillo هم تنها به همین نکته اشاره کرده است. بازی Gilpin را در سریال طنز GLOW شاید دیده باشید، در آنجا او نقشی را بازی می کند که با چیزی که در فیلم Hunt می بینیم کاملاً متفاوت است و او به خوبی توانسته دو نقش متفاوت را بازی کند و از این حیث باید او را تحسین کرد. اما کارگردان و نویسنده ها به قدری معمولی و بعضاً در بعضی صحنه ها ضعیف عمل کرده اند که نمی توان از فیلم تعریف کرد.

فیلم نامه فیلم Hunt یک کپی از فیلم های مختلف است در ابتدا شما را یاد The Hunger Games می اندازد، در حالی که کلِ فیلم انگار بازسازی فیلم The Must Dangerous Game است. فقط در این فکر هستم که چه احتیاجی به دو نفر نویسنده بوده است وقتی Theme فیلم و سیر وقایع آن برداشتی از فیلم های دیگر ات. فیلم بیشتر از متلک ها و تیکه های سیاسی که می اندازد و سعی در آن دارد که خود را سیاسی جلوه دهد یک فیلم نهیلیستی است. بسیاری از منتقدین گفته اند که فیلم نگاه درستی به جامعه نداشته است و انگار اتفاقاتی که در The Hunt می افتد مربوط به زمانی می شود که فیلم The Hunt در حال نمایش بوده است و هیچ ربطی به دنیای بیرون ندارد. از آنطرف سینماتوگرافی فیلم بسیار ساده و در حد معمولی (با ارفاق) است.

امتیاز سایت ساعت هفت

امتیاز فیلم The Hunt 2020

بررسی فیلم The Hunt 2020/ شکار و شکارچی 1

در پایان باید بگویم هنوز در اوایل سال 2020 قرار داریم و می‌توانید منتظر فیلم‌های بهتری باشید. اگر از اینترنت خانگی استفاده می‌کنید حجم دیتای خود را برای این فیلم هدر ندهید زیرا فیلم‌های بهتری در انتظار شما هستند!

امیداوارم از مطلب “بررسی فیلم The Hunt” لذت برده باشید…

آخرین مطالب به روز شده

محبوب‌ترین مطالب

آخرین مقالات اختصاصی

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها