بررسی بازی Warcraft 3 Reforged

بازی Warcraft 3 Reforged محصول بلیزارد، که از روی بازی Warcraft III: Reign of Chaos و پک The Frozen Throne محصول سال ۲۰۰۲ بازسازی شده است. بازی وارکرفت کلاسیک یکی از بازیهای جذابِ استراتژیک است که می توانید از بازی کردن آن لذت برده و بیشتر پی به نبوغ بلیزارد در بازی سازی و ساخت اتمسفر منحصر به فرد ببرید. با هم نگاهی به این بازسازی می اندازیم. با سایت ساعت هفت با بررسی بازی Warcraft 3 Reforged همراه باشید.

بازی Warcraft 3 Reforged

داستان بازی

در دنیای وارکرفت دو گروه Hord و Alliance وجود دارند که قدرت دنیای Azeroth را در دست دارند. هر کدام از این گروه ها داستان خاص خود را دارند و دشمنی این دو گروه در این دنیا یک داستان دنباله دار و پیچیده است. داستان وارکرفت ۳ در مورد درگیری دائمی بین این دو گروه می باشد اما یک خطرِ جدی تر سرزمین و دنیای Azeroth را تهدید می کند، به نظر می رسد شیاطین بار دیگر به این دنیا باز خواهند گشت… و اینجاست که تفرقه ها باید کنار گذاشته شوند و دشمن جدید برای هدفی بزرگتر باید نابود شود…

بازی Warcraft 3 Reforged

بررسی بازی

در بازی Warcraft 3 Reforged با یک بازی نفس گیر و حیرت انگیز رو به رو می شوید که از روی یکی از بهترین بازی های استراتژیک تمام دوران بازسازی شده است . بازیی که شما را به یکی از بهترین و ویژه ترین داستان های دنیای گیم می برد که سراغازِ دنیا و داستانِ بزرگ تری به نام World of Warcraft می شود. دنیایی که هنوز بعد از گذشتِ سال ها با داستان هایش شما را متحیر می کند و علاقه مندان به این دنیا بیشتر و بیشتر عاشق دنیای وارکرفت می شوند. داستان بازی در خون آن جریان دارد و هر گوشه کنار این دنیا که می روید ماموریت های گوناگون در دل گیم پلی بازی جریانِ داستانی و اتفاقات و اتمسفر بازی را بازسازی می کنند.

برخلاف بازی های استراتژیک دیگر که بیشتر روی گیم پلی تکیه دارند اما وارکرفت ۳ علاوه بر دارا بودن یک گیم پلی سریع و جذاب داستانی پر شور و حرارت در رگ هایش دارد که مطمئنا در کمتر بازی استراتژیکی دیده شده است‌.

بازی warcraft 3 Reforged یک بازی استراتژیک تِرن بیس است که باید با سرعت و دقت، ذهنتان را به کار بگیرید تا بتوانید مراحل را پشت سر بگذارید. ساخت کارگر برای جمع آوری درخت و طلا و بعد ساخت خانه برای تولید بیشتر غذا و بعد شروع به ساخت نیروها و ساختمان های دفاعی و هجومی و حمله ی به موقع برای نابودی مواضع دفاعی و بیس اصلی حریف می تواند شما را پیروز کند. در بازی warcraft 3 Reforged ما بیشتر با معقوله ی اهمیت به زمان آشنا می شویم و اینکه چطور چند دقیقه ساخت کمپ می تواند شما را از نابودی نجات دهد. همچنین در بازی وارکرفت ۳ شما می توانید کنترل یک سری از محبوب ترین شخصیت های دنیای وارکرفت را در دست بگیرید مثلا در سمت Hord ها کنترل Thrall و در سمت Alliance ها کنترل Arthas و یا Jaina در دستان شماست که بسیار برای دوست داران دنیای وارکرفت خاطره انگیز است که این شخصیت های مهم را کنترل کنند و حس بسیار ویژه ای برایشان خواهد داشت.

در بازی علاوه بر ماموریت های اصلی ، ماموریت های فرعی نیز وجود دارد که با انجام آنها می توانید معجون و یا آیتم برای شخصیت خود بدست بیاورید.معجون هایی که Mana یا سلامت شما را افزایش می دهند و یا آیتم هایی که قدرت های مختلف قهرمان ها را افزایش می دهند. همیشه به مکان های مختلف نقشه بروید تا ماموریت های بیشتری بدست بیاورید. هر قهرمان در بازی با هر چه بیشتر کشتن دشمنان و انجام ماموریت ها XP بدست می آورد و سطحش ارتقاء پیدا می کند‌. با ارتقای سطحِ هیروها، آنها از لحاظ مقدار HP ، Mana و همینطور قدرت هجومی و دفاعی قوی تر می شوند. این ها اِلِمان های نقش آفرینی بازی را تقویت می کنند و قهرمان های بازی را در بازی پر اهمیت تر می کنند.

در بازی ۴ نژاد وجود دارند که می توانید از بین آنها در بخش مولتی در برابر بازیکنان دیگر یا با هوش مصنوعی که این بار سه درجه دارد دست و پنجه نرم کنید. انسان ها ، اورگ ها ، نامیراها ، اِلف های شب که هر کدام از این نظر ها قهرمانان خاص خود، نیروهای خاص خود و ساختمان هایی برای خود دارند. هر چند گیم پلی کلی بازی در هر کدام از این نژادها یکسان است.

با نگاهی به یک بازی که ۱۸ سال از عمرش گذشته است می توان متوجه شد که دنیای استراتژیک در این سال ها تغییر خاصی در خود ندیده است. همان سیستم همیشگی یک مقر اصلی وجود دارد که می توانید در آنجا به ساخت کارگران بپردازید. کارگران برای جمع آوری طلا و چوب بیرون می آیند و مشغول کار می شوند. آنها بعدها باید خانه درست کنند تا نفراتی که بتوانید بسازید بیشتر شود و با ساخت سربازخانه می توانید شروع به تولید انواع نیروها کنید. در حقیقت این نیروها به کمک قهرمانان اصلی که می توانید در Altar of kings آنها را بسازید، می آیند و دوشادوش هم به مبارزه علیه دشمنان در طول داستان بازی یا بخش چند نفره و تک نفره می آیند. در حقیقت این یک ترکیبِ جادویی از دنیای نقش آفرینی و استراتژیک هر دو با هم است که بسیار ویژه و جذاب درست شده است.

اگر در مورد آهنگ ها بخواهیم حرف بزنیم محصور کننده و دلنشین هستند و کاملا با حال و هوا و اتمسفر وارکرفت می آیند. آهنگ هایی که حتی بعد ها با کمی تغییر برای دنیای وارکرفت نیز به کار گرفته شدند و بسیار شنیدنی و دل نشین هستند. و می توانند خاطرات زیادی برایتان زنده کنند.

بازی Warcraft 3 Reforged

مشکلات…

اما مشکل بازی Warcraft 3 Reforged بازسازی بسیار ضعیف آن است. بازیی که با ۱.۵ گیگ می توانست با گیم پلی، گرافیک هنری، آهنگ ها و داستان کم نظیرش نفس را در سینه تان حبس کند با یک بازسازی نادرست تبدیل به یک کابوس شده است که واقعا حتی همان حس نسخه ی کلاسیک بازی را نیز برایتان منتقل نمی کند. مدل های ضعیف ، باگ های آزار دهنده و افت فریم های زیاد شما را عصبی می کند‌. طبق قولی که بلیزارد قبل از انتشار بازی داده بود قرار بود دموهای بازی بازسازی کامل شوند اما در عمل به جز پیشرفت بافت تفاوت چندانی نمی بینیم. این مشکلات باعث شده بسیاری از طرفداران بازی از بلیزارد دل آزرده شده و بازی را Refund کنند که برای اعتبار بازی سازی به بزرگی بلیزارد که در چند سال اخیر افت زیادی داشته و از آن بازی ساز ممتاز فاصله ی زیادی گرفته است ، بسیار بد است.

قبل از انتشار بازی، بلیزارد قول نه یک بازسازیِ گرافیکی و صرفا HD سازی بافت ها را داده بود. بلکه قرار بود افکت ها و بافت هایی کاملا جدید به بازی اضافه شود. قرار بود حتی خطوط داستانی جدیدی از دنیای وارکرفت در بازی جاسازی شوند . رابط های کاربری پیشرفت کند و ارتقا پیدا کند. اما در عمل چیزی که می بینیم فقط HD سازی بافت هاست و هیچ پیشرفت دیگری نمی بینیم و بازی همان نسخه ی کلاسیک کمی جلا داده شده و البته با مشکلات بیشتر است!

اگر قبلا بازیهای بلیزارد را بازی کرده باشید می دانید که آنها در آپدیت کردن بازی هایشان بسیار پیگیر هستند و مطمئنا در روزها و ماه های آینده با آپدیت هایی که عرضه می کنند مشکلات را به کمترین حد می رسانند. هر چند با چند ماه تاخیر می توانستند بازیِ کامل و بدون هیچ مشکلی را منتشر کنند که این مسائل پیرامون بازی پیش نمی آمد و طرفداران نیز این طور دل آزرده نمی شدند و از بازی سازِ بزرگ و خوش سابقه ای به نام بلیزارد بعید بود که قبل از عرضه، بازی را به درستی در همه ی دستگاهها تست نکند. در نسخه ی جدید همچنین بخش هایی نیز نسبت به نسخه ی کلاسیک حذف شده است مثل سیستم کلن ، سیستم اجتماعی و حتی سیستم competitive ladder که ممکن است در آینده باز به بازی برگردند ولی نبودشان برای طرفداران بازی ناراحت کننده است.

چکیده:

نکات منفی

کمتر بودن امکانات نسخه ی فعلی نسبت به نسخه ی 2002 ،باگ و مشکلات گرافیکی ، یک بازسازی ضعیف ، برآورده نشدن قول هایی که قبل از انتشار بلیزارد داده بود ، نمی توان نسخه ی کلاسیک را بازی کرد

نکات مثبت

گیم پلی، موسیقی، داستان های دوست داشتنی سری کلاسیک که بسیار دوست داشتنی و عالی ساخته شده اند ، ترکیب فوق العاده ی نقش آفرینی و دنیای استراتژیک، شخصیت های دوست داشتنی

امتیاز سایت ساعت هفت

امتیاز بازی Warcraft 3 Reforged

بررسی بازی Warcraft 3 Reforged 1

اگر کمی با بدقولی بلیزارد کنار بیاییم و مشکلات را نادیده بگیریم و به این فکر کنیم که با یک شرکت بزرگ طرف هستیم که به پشتیبانی بازی‌هایش معروف است، می‌توانید امیدوار باشید که مشکلات حل خواهد شد و این بازی بزرگ بدون مشکل برای طرفدارانش بیشتر دلچسب خواهد شد. بیایید امیدوار باشیم چون تنها راه پیش رویمان است!

آخرین مطالب به روز شده

آخرین مقالات اختصاصی

اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها