بررسی سریال Warrior فصل دوم / اژدها وارد می‌شود

سریال “مبارز” (Warrior) یک مجموعه‌ی درام-اکشنِ آمریکایی محصول شبکه Cinemax می‌باشد. این سریال براساس طرحی از بازیگر،کارگردان و استاد مشهور هنرهای رزمیِ چینی “بروس لی” تهیه شده است.”شانون لی” دختر بروس لی و “جاستین لین” (Justin Lin)  کارگردان مجموعه فیلم‌های “سریع و خشن” به عنوان تهیه‌کنندگان اصلی در این پروژه حضور دارند. همچنین “جاناتان تروپر” (Jonathan Tropper) نویسنده و Showrunner این سریال می‌باشد. از بازیگران این سریال میتوان به “آندره کوجی”(Andrew Koji)، “اولیویا چِنگ”(Olivia Cheng)، “جیسون توبین” (Jason Tobin) اشاره کرد. نخستین قسمتِ سریال “مبارز” در تاریخ ۵ آوریل ۲۰۱۹ منتشر گردید. فصل دوم سریال از دوم اکتبر 2020 تا 3 دسامبر 2020 ادامه داشت. سریال برای فصل سوم نیز تمدید شده است. با سایت ساعت هفت با ” بررسی سریال Warrior ” همراه باشید.

اگر به دنبال خواندن مطالب بیشتر در مورد سریال های برتر می‌گردید به لیست بهترین سریال ها مراجعه کنید…

مطلب مرتبط: معرفی بهترین سریال های سال 2020

بررسی فصل اول سریال Warrior

خلاصه داستان:

در سال ۱۸۷۰ یک جوان چینی به نام آحسام وارد شهر سانفرانسیسکو می‌شود. آحسام که یک استاد هنرهای رزمی است، به منظور پیدا کردن خواهرش از چین به آمریکا سفر کرده است. او از همان ابتدای ورودش و پس از درگیری با ماموران گمرک نشان میدهد که یک چینی عادی نیست. سپس به دلیل مهارت‌های مبارزه‌‌اش او را وارد یکی از باندهای مافیایی چینی به نام هاپ‌وی در محله چینی‌ها می‌کنند، چیزی که ناخواسته او را وارد جنگ میان تانگ‌ها (مافیای چینی) می‌کند. از طرفی تنش میان قشر کارگر ایرلندی و مهاجران پرتعداد چینی روز به روز بیشتر می‌شود. از آنجایی که چینی‌ها با قیمتی بسیار پائین‌تر کارهای آنها را انجام می‌دهند، بسیاری از کارگران ایرلندی بیکار شده‌اند. آحسام که اکنون در برهه‌ای حساس از تاریخ شهر سانفرانسیسکو وارد آن شده و در جستجوی خواهرش می‌باشد، خیلی زود متوجه می‌شود که ..‌.

بررسی فصل اول سریال Warrior

بررسی فصل اول سریال Warrior

سریال “Warrior” دقیقا همان چیزی است که جای خالی آن بشدت در میان آثار تلویزیونی احساس میشد. یک سریال اکشن-رزمی با ضرب‌ آهنگی مناسب و داستانی قوی و آشنا که خاطرات زیادی را برایتان زنده می‌کند. همین که بدانیم این سریال براساس دست نوشته‌های بروسلیِ افسانه‌ای ساخته شده به خودی خود دلیلی مضاعف برای به تماشا نشستن این اثر می باشد. در واقع می توان گفت این سریال یک اثر شخصی برای بروسلی بوده است و حتی اتفاقات آن نیز در محل زادگاه بروسلی یعنی محله‌ی چینی‌های سانفرانسیسکو اتفاق می‌افتد. حال در نظر داشته باشید که شخصیت اصلی این سریال شباهت‌های بسیاری به کاراکترهایی که بروسلی در فیلم‌هایش به تصویر می‌کشید دارد. یک استاد هنرهای رزمی که مبارزی فوق‌العاده است و در عین حال فردی کم حرف، با اصالت، مهربان و فروتن می‌باشد. فضاسازی مناسب و ایجاد یک تعادل منطقی میان صحنه‌های اکشن و موقعیت‌های دراماتیک چیزی است که باعث می‌شود تماشای سریال برایتان لذتی دوچندان داشته باشد.

بررسی فصل اول سریال Warrior

بیل:مردم حیوون نیستن

ریچارد: نیستیم؟ فقط مغزهای بزرگتری داریم که مارو گول میزنه تا فکر کنیم چیز دیگه‌ایم!”

“مبارز” سریالی است که اگرچه گاهاً صحنه‌های اکشن آن زیادی خشونت بار می‌شود، اما بخوبی تاثیرات اینگونه صحنه‌ها را با ایجاد روابط عاطفی و احساسی میان شخصیت‌ها کم رنگ می‌کند. استفاده از صحنه‌های خشونت آمیز و خون‌آلود همان ویژگی‌ است که “جاناتان تروپر” سازنده این سریال در دیگر اثر مشهورش یعنی سریال جذاب و دیدنی “Banshee” نیز از آنها استفاده زیادی می کرد. اما تروپر در سریال بانشی ثابت کرد که یک Showrunner حرفه‌ای و کاربلد است. او خیلی خوب می‌داند که داستانش را چگونه آغاز کند و مهم‌تر از آن می‌داند که چگونه باید یک داستان را بخوبی جمع‌بندی کرده و به پایان برساند. در سریال “Warrior” ما با موضوعات و کاراکترهای مختلف با خط داستانی مختص خودشان روبرو هستیم، چیزی که باعث تنوع و جذابیت بیشتر داستان شده است.

بررسی فصل اول سریال Warrior

موضوعاتی همچون جنگ برسر قلمرو میان دو تانگِ بزرگ محله چینی‌ها یعنی هاپ‌وی و لانگ‌زی، گانگسترها و کارگران ناراضیِ ایرلندی که دست به اعمال خشونت آمیزی می‌زنند. پلیس‌هایی که بیشترشان به جای آنکه مامور قانون باشند، خودشان از عوامل اصلی هرج و مرج می‌باشند. در آخر حاکمان و سیاست‌مداران شهر که همواره به فکر سوءاستفاده از شرایط هستند. در همگی این خط‌های داستانی شخصیت‌هایی کلیدی وجود دارند که روبرو شدن آنها با یکدیگر و یا تصور روبرویی آنها باهم هیجان سریال را به اوج می‌رساند. اما سازندگان با وجود داشتن طیف وسیعی از داستان‌های گوناگون و کاراکترهای مختلف بسیار بادقت و باحوصله به ایجاد روابط میان شخصیت‌های داستان می‌پردازند. در واقع آنها به هیچ عنوان شخصیت‌پردازی مناسب را فدای سرعت و ریتم تند داستان نمی‌کنند. روابط و اتفاقات این سریال با رشته‌های نامرئی به هم متصل می‌باشند و با جلوتر رفتن داستان این رشته‌ها محکم‌تر می‌شوند. داستان این سریال آنچنان پرحرارت و پرشور دنبال می‌شود که باعث می‌شود عملکرد قوی و یا ضعیف بازیگران زیادی به چشمتان نیاید. همانطور که قبلاً نیز اشاره شد طیف وسیع موضوعات در سریال وجود دارد که این موضوع باعث میشود برخی بازیگران فرصت کافی برای ارز اندام نداشته باشند. اما بازیگرانی که در این فصل حضور پررنگ‌تری داشتند تقریباً بخوبی از پس نقش‌هایشان برآمدند. همچنین سریال بستر بسیار مناسبی را برای رشد و شکوفایی دیگر شخصیت‌ها در فصل‌های آینده فراهم کرده است. یعنی می توانیم امیدوار باشیم که در فصل‌های بعدی داستان این شخصیت‌ها را بیشتر دنبال کنیم.

بررسی فصل اول سریال Warrior

از دیگر مسائلی مهمی که در سریال بسیار عالی و حرفه‌ای روی آن کار شده است، صحنه‌های مبارزات رزمی و اکشن‌ می‌باشد. در برخی از این مبارزات شما صدای خرد شدن استخوانها را نیز می‌شنوید و یا گاهاً درگیری‌هایی بسیار خونین را شاهد می‌باشیم. اما این صحنه‌ها بسیار واقعی و باورپذیر می‌باشند، هرچند که ممکن است تماشای آن برای همه افراد مناسب نباشد. موسیقی متن این سریال هم تلفیقی جذاب از آهنگ‌های سنتیِ چینی و آهنگ‌ فیلم‌های وسترن آمریکایی می‌باشد که بسیار جالب و شنیدنی از آب درآمده است. نکته‌ی جالب اینکه این موسیقی بوسیله‌ی آهنگساز ایرانی تبار “رضا صفی‌‌نیا” با همکاری “اِسکات سالیناس” تهیه شده است.

بررسی فصل دوم سریال Warrior

زینگ: قدر دردت رو بدون… به این معنیه که هنوز زنده‌ای!”

بررسی فصل دوم سریال Warrior

بگذارید اینگونه شروع کنیم که فصل دوم سریال Warrior دنباله‌ای کم‌نقص برای شروعِ تماشایی و بسیار عالی سریال در فصل اول بوده است. همانطور که پیش‌تر گفته شد “جاناتان تروپر” سازنده سریال بخوبی با نحوه‌ی جلو بردن سریال با سرعت و هیجان کافی آشنا می‌باشد. او در فصل دوم همانطور که پیش‌بینی می‌شد، در کنار پرداختن به شخصیت‌های مختلف داستان (که در فصل اول وقت کافی برای شناخت آنها صرف نشده بود) اتفاقات و خط اصلی داستان را نیز بخوبی جلو می‌برد. البته ناگفته نماند که مبارزات و نبردهای بزرگتری را در این فصل شاهد هستیم که جذابیت سریال را افزایش داده است. برای مثال در قسمت ششم این فصل وارد دنیای خیالی بازیِ بیادماندنی TEKKEN می‌شویم که در حین سرگرم‌کننده بودن بسیار خاطره‌انگیز و نوستالژیک می‌باشد. در قسمت نهم نیز شاهد نبردی بسیار نفس‌گیر و تماشایی هستیم که بسیار عالی و درگیرکننده طراحی شده است.

آنچه مسلم است اینست که قابلیت‌های داستانی این سریال در غافلگیر کردن مخاطبان نمی‌باشد. چراکه بسیاری از حوادث را می‌توان به آسانی پیش‌بینی نمود. بلکه طیف وسیع رویداد‌های سریال همگی هدفی بزرگتر از چند سوپرایز کوچک را دنبال می‌کنند. استفاده هوشمندانه از صحنه‌های اکشن و مبارزات رزمی در کنار ارائه‌ی ایده‌های داستانی متنوع کار بزرگی است که در سریال “مبارز” بخوبی شاهد آن می‌باشیم. اگر یک سریال داستانِ هدف‌مندی را دنبال نکند، مسلماً تمام این مبارزات هیجان‌انگیز پوچ و بی‌فایده خواهد بود. اما همانطور که مشخص است، کیفیت اینگونه سریال‌ها به ابتکار عمل و سرعتشان بستگی زیادی دارد. پس باید امیدوار باشیم که تروپر همچون سریال زیبای “Banshee” پایان‌بندی مناسب و بموقعی را برایمان تدارک دیده باشد. درواقع هرچه تعداد قسمت‌های سریال‌های اکشن بیش‌تر می‌شود، با صحنه‌های تکراری و یکنواخت بیش‌تری روبرو می‌شویم که باعث سیر نزولی آنها می‌گردد. البته در حال حاضر سریال Warrior یکی از بهترین و سرگرم‌کننده‌ترین سریال‌های اکشن به حساب می‌آید. اما آیا می‌توان به ادامه دادن سریال با همین قدرت و جذابیت امیدوار بود؟ این سوال را تنها با تماشای فصل‌های بعدی این سریال می‌توان پاسخ داد، زیرا تاکنون عملکردی بسیار عالی داشته است. پس بطور‌کلی اگر به داستان‌های درام و ماجراجویانه با صحنه‌های ناب اکشن علاقه‌مند هستید، تماشای سریال “مبارز” را به هیچ عنوان از دست ندهید.

نتیجه گیری…

در پایان میتوان گفت سریال “Warrior” از داستانی گیرا و شخصیت‌هایی جذاب بهره برده که پتانسیل لازم برای ادامه ساخت سریال را در اختیار سازندگان قرار می‌دهد. این سریال به نوعی میراث اسطوره‌ی فقید چینی “بروس لی” می‌باشد که تاثیر بسیار زیادی در شناخته شدن و شهرت فنون هنرهای رزمی در سینما داشته است. امروزه استفاده از این فنون، جزوی جدانشدنی از فیلم‌های اکشن محسوب می‌شود. سریال “Warrior” باری دیگر ما را به حال و هوای فیلم‌های خاطره‌انگیز اکشن-رزمی می‌برد، فیلم‌هایی که بدون داستانی پیچیده و مرموز و به ساده‌ترین شکل ممکن پیامشان را به مخاطب منتقل می‌کنند. مهم نیست که این فیلم‌ها تا چه حد غیر واقعی و اغراق شده بودند، زیرا آنها از مهمترین اصل در دنیای سینما یعنی سرگرم‌کننده بودن بهره می‌بردند. پس اگر بخواهیم به یک ویژگی بارز در سریال “مبارز” اشاره کنیم، آن ویژگی قطعاً سرگرم‌کننده و درگیرکننده بودن است. دقت داشته باشید که این سریال صرفاً مختص به طرفداران سبک اکشن-رزمی نمی‌باشد. زیرا همانطور که گفته شد، در این سریال به موضوعات زیادی پرداخته می‌شود. از مسائل سیاسی و اجتماعی گرفته تا اتفاقات جنایی و معمایی همگی بخوبی باهم درآمیخته شده‌اند. تماشای این سریال جذاب و دیدنی را به هیچ عنوان از دست ندهید. هر دو فصل این سریال توانسته‌اند با قدرت ظاهر شوند و به یکی از بهترین سریالهای اکشن ساخته شده تاکنون تبدیل شوند…

سریال Warrior

بررسی فصل اول سریال Warrior
سریال Warrior

نمره سایت ساعت 7

(عالی)

(عالی)

اژدها وارد می شود

اگر بخواهیم به یک ویژگی بارز در سریال “مبارز” اشاره کنیم، آن ویژگی قطعاً سرگرم‌کننده و درگیرکننده بودن است. دقت داشته باشید که این سریال صرفاً مختص به طرفداران سبک اکشن-رزمی نمی‌باشد. زیرا همانطور که گفته شد، در این سریال به موضوعات زیادی پرداخته می‌شود. از مسائل سیاسی و اجتماعی گرفته تا اتفاقات جنایی و معمایی همگی بخوبی باهم درآمیخته شده‌اند. تماشای این سریال جذاب و دیدنی را به هیچ عنوان از دست ندهید.  هر دو فصل این سریال توانسته‌اند با قدرت ظاهر شوند و به یکی از بهترین سریالهای اکشن ساخته شده تاکنون تبدیل شوند…

داغترین‌ها

آخرین مطالب به روز شده

آخرین بررسی‌های اختصاصی

عناوین مهم آینده

مقالات اختصاصی

بهترین‌ها

آخرین مطالب بخش آموزشی

مشترک شدن در این بحث
اطلاع از
guest
7 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
دیدن تمام نظرات
Karimifard
Karimifard
۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ۹:۲۸ ق.ظ

داستان مستقل اتفاقا نه کپی برداری شده نه شباهتی داره به سریالهایی که دیدیم خودشه با امضای بروس لی تهیه کنندگی دخترش اصلا چ میدونیم شاید زندگی و خاطرات خودشه که بهشون شاخ و برگ داده و ازش حماسه ساخته و کلی ادم خلق کرده
من عاشق بروس لی و طرز تفکرش بودم و هستم ممنون بابت این سریال محشر و گیرا

Karimifard
Karimifard
۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ۹:۱۷ ق.ظ

محشر بووود داستانی از بروسلی بزرگ و تهیه کنندگی دخترش شانون و چقدر آندره کوجی قشنگ سعی کرده مثل بروس باشه حرکاتش رفتارش زخمی شدن سینه آسام در فصل دوم قسمت ششم منو یاد اژدها وارد میشود انداخت تو اون تورنمت بزرگ با اون رییس که دست فولادی داشت تو اتاق آینه ها زخمی شد چ میدونیم شاید بیشترش خاطرات خودش بوده در دنیایی دیگه 😌

حسین
حسین
۰۹ خرداد ۱۴۰۱ ۱:۳۶ ق.ظ

اسکی رفتن از پیکی بلایندرز

محسن
محسن
۱۰ اسفند ۱۳۹۹ ۱۰:۵۴ ب.ظ

رسمان نت فلیکس ریده با این سریال ساختن هاش این بیشتر به یه سریال مثبت 18 شباهت داره بدون سانسور نگاه نکنین چون حال بهم زنه

Alireza
Alireza
۱۱ بهمن ۱۳۹۹ ۹:۵۷ ب.ظ

این سریالم توسط پروپاگانداهای امروزی داره فاسد میشه فصل اول برای ایجاد حس وابستگی به سریال خوب بود تو فصل دو کم کم دارن هدف اصلیشونو نشون میدن

مهران
مهران
۲۵ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۱۴ ق.ظ

فصل اول چن قسمته؟

امین علیرضائی
امین علیرضائی
مدیر
Reply to  مهران
۲۵ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۳۸ ق.ظ

10 قسمت هستش (هر قسمت 1 ساعت)