بررسی فیلم The King of Staten Island / داستان یک تحول درونی

فیلم The King of Staten Island یا پادشاهِ استتن آیلند یک فیلم کمدی درام محصول کشور آمریکا به کارگردانی Judd Apatow (که به خاطر دو فیلم طنز The 40-Year-Old Virgin و Knocked Up معروف است) و نویسندگی Apatow به همراه Pete Davidson و Dave Sirus می‌باشد. از جمله بازیگران فیلم می‌توان به Pete Davidson در نقش اسکات کارلین (بازیگرِ نقشِ اصلی) ، Marisa Tomei در نقش مارجی کارلین ، Bill Burr در نقش ری بیشاپ و Bel Powley در نقش کلسی اشاره کرد. این فیلم در تاریخ ۱۲ ژوئن به صورت دیجیتالی توسط Universal Pictures منتشر شد و توانست نظرات مثبت زیادی را به خود جلب کند. با سایت ساعت هفت با بررسی فیلم The King of Staten Island در خدمت شما عزیزان هستیم.

برای خواندن مطالب بیشتر در مورد فیلم های 2020 به لیست فیلم های سال 2020 مراجعه فرمایید.

بررسی فیلم The King of Staten Island

خلاصه داستان…

“اسکات” (با بازی Pete Davidson) یک جوانِ ۲۴ ساله اهل استتن آیلند (بخش جنوب غربی از منطقه‌‌ی نیویورک) است که بدون اینکه کوچکترین برنامه‌ای برای آینده‌ی خود داشته باشد در حال خوش‌گذرانی و گذرِ بیهوده‌ی عمر است. او افسردگی دارد و آینده‌ای را برای خود متصور نیست. اما مشکل او از جایی شدت می‌گیرد که مادرش بعد از ۱۷ سال تنهایی (بعد از مرگ همسر آتش نشانش که در وقایع ۱۱ سپتامبر برای نجات جان فردی کشته شد) با مرد جدیدی آشنا می‌شود و اسکات باید با مشکلات تازه‌ای که فرد تازه وارد برایش به وجود‌ می‌آورد ، دست به گریبان شود و‌…

بررسی فیلم The King of Staten Island

بررسی فیلم The King of Staten Island

فیلم The King of Staten Island دارای داستان ساده و بدون عمقیست اما چیزی که این فیلم را برای مخاطبانش ویژه می‌کند شخصیت‌های خاص و قابل درک می‌باشد. در فیلم با یکی از جذاب ترین و البته عجیب‌ترین شخصیت‌هایی که می‌توانید در بین فیلم‌های ۲۰۲۰ (لیست فیلم های سال 2020) ببینید رو به رو می‌شوید. اسکات با حرف‌ها و رفتارِ عجیبش می‌تواند به شدت با احساساتتان بازی کند‌. لحظه‌ای شما را غرق در خنده می‌کند و لحظه‌ای دیگر حسِ تنفر از او وجودتان را فرا می‌گیرد. شخصیتی واقعی که می‌توانید درکش کنید. شاید رفتار و قیافه‌ای عجیب داشته باشد اما در عمل قلبی مهربان دارد و برخلاف رفتارش که بیشتر شبیه مرده‌ها می‌ماند هنوز در درونش زندگی در جریان است. کارگردان و نویسندگان به خوبی سیر تکاملی شخصیت را شکل داده‌اند و او را از یک مرده‌ی متحرک تا شخصیتی که برای زندگی و اطرافیانش اهمیت قائل است‌، پیش می برند.

   او به همه بدگمان است و مشکلاتش را به گردن همه می‌اندازد اما مشکل اصلی را نمی‌بیند که در واقع خودش است.

اسکات در ابتدا فردی عیاش و خوش گذران است که غرق در زندگیِ وهم آلودش با دوستان نزدیکِ مجنونش است. علف می کشند و مشغول وقت تلف کردن دیده می‌شوند. اگر از آنها بپرسید هدف صد سال آینده‌ی آنها چیست دقیقا به شما جواب خواهند داد عاشق سبک خاص زندگیشان هستند و نمی‌خواهند مسیرشان را تغییر بدهند. حتی اسکات در تصوراتش فکر می‌کند مشکل روانی دارد او حتی از خود درونیش نیز شناختی ندارد و از قابلیت‌هایش بی‌خبر است. وقتی خواهرش کلر از او می‌خواهد تا به فکر ادامه تحصیل باشد او می‌گوید خیلی احمق است و از پسش بر نمی‌آید یا وقتی دوست دخترش از او می‌خواهد به رابطه‌ی جدی‌تر فکر کند، او خود را یک آدم روان پریشِ غیر قابل کنترل خطاب می‌کند و کلسی را می‌ترساند که نباید به فراتر از یک رابطه‌ی سطحی فکر کند.

وقتی پای مشکلات بیشتر به زندگیش باز می‌شود او مشکلاتش را به سمت هر کسی پرتاب می کند، از پدر آتش نشانِ مرده‌اش که بر اثر نجات یک فرد در عملیات فوت شده بگیرید تا مادرش که بعد از ۱۷ سال بلاخره با مردی آشنا شده‌است. یا خود آن مرد که نمی‌تواند او را به زندگیش وارد کند. او به همه بدگمان است و مشکلاتش را به گردن همه می‌اندازد اما مشکل اصلی را نمی‌بیند که در واقع خودش است.

بررسی فیلم The King of Staten Island

بعد از ۲۴ سال زندگی هنوز نمی‌داند برای چه زنده‌ است و روزها به چه علت بیدار می‌شود‌. تمام بدنش را خالکوبی کرده تا فضاهای خالی درونی‌اش را با این خط خطی ها پر کند‌. هر خط به یک نشان و علامت و خاطره بر می‌گردد . اما اسکات با مردی به نام “ری بیشاپ”  آشنا می‌شود که از بی‌راهه او را نجات داده و مسیر را نشانش می‌دهد و جای پدر نداشته‌اش را برایش پر می‌کند. بدگمانی‌هایش را کم رنگ می‌کند و به جای آن اعتماد به نفس و دوست داشتن در قلبش می‌گذارد. او مجبور می‌شود کودکان او (ری) را برای مدتی تا مدرسه همراهی کند و در اینجا عشق را از همان دو کودک می‌آموزد و همین محبت و دوست داشتنِ کودکان جرقه‌ای برای آغاز تحول درونی او می‌شود‌.

فیلم The King of Staten Island مسیر تحول انسان ها را به زیبایی به تصویر می‌کشد در اینجا با داستان و شخصیت‌هایی واقعی طرف هستیم که در طول مسیر زندگیشان به افرادی کاملا جدید تبدیل می‌شوند. افرادی که بدی‌هایی دارند که شاید همه‌ی ما از آن‌ها متنفریم اما درون همان بدی‌ها زیبایی نیز پنهان شده و باید کسی به آن جهت دهد تا نمایان شود. این فیلم یکی از بهترین فیلم‌هایی است که می توانید از دیدنش امسال لذت ببرید و درونش شخصیت‌هایی را ببینید که واقعا در حال تحول و شکل‌گیری هستند. شخصیت‌هایی واقعی نه ماکت‌هایی که نتوانید درکشان کنید. فیلمی که هم دارای صحنه‌های تلخ می‌باشد و صحنه‌ها و دیالوگ‌های بامزه نیز درونش جا داده‌است تا حسی ویژه برایتان بوجود بیاورد.

بررسی فیلم The King of Staten Island

      بازیِ Pete Davidson در نقش اسکات واقعا دلچسب است هرچند پیش می‌آید لحظاتی که به شدت از او متنفر شوید اما این مسیر داستانی اسکات شخصیتی افسرده و متلاشی شده از درون است.

بعضی وقت‌ها از یک سری آدم‌های معمولی ولی قهرمان، “قدیسه” درست می‌کنیم. این باعث می‌شود که آنها دست نیافتنی به نظر برسند. پس خیال می‌کنیم ، نمی‌توان به راحتی به چنین فردی تبدیل شد. ولی هر آدمِ بزرگی مثل تمام انسان‌های عادی دارای صفت‌های انسانیِ مختلفیست که آن فرد رو شکل داده و این ویژگی‌هاست که باعث می‌شود، بیشتر آنها را درک کنیم. چرا که متوجه میشویم که هیچ قدیسه‌ای در دنیا وجود ندارد و آنها هم مثل همه ، خوبی‌ها و بدی‌های خاص خودشان رو داشتند و هیچ سفید یا سیاهِ مطلقی در هستی وجود ندارد‌.

بررسی فیلم The King of Staten Island

بازیِ Pete Davidson در نقش اسکات واقعا دلچسب است هرچند پیش می‌آید لحظاتی که به شدت از او متنفر شوید اما این مسیر داستانی اسکات شخصیتی افسرده و متلاشی شده از درون است. رفتارهای اجتماعی ضعیفی دارد و تمام اجتماع او را جمع دوستانِ معتادش تشکیل داده است! پس اگر از او متنفرید حق دارید ولی علت این تنفر یا علاقه یا اهمیت به بازی Pete Davidson  برمیگردد که به خوبی از پسِ نقشش برآمده و به شخصیتِ اسکات با کمک کارگردان و نویسندگان جان بخشیده‌است.

نتیجه گیری…

فیلم The King of Staten Island

بررسی فیلم The King of Staten Island
فیلم The King of Staten Island

نمره سایت ساعت 7

(خیلی خوب)

(خیلی خوب)

داستان یک تحول

بعد از دیدن فیلم The King of Staten Island یک حس خوب و یک لبخند رضایت بخش روی لبانتان شکل می‌گیرد از تجربه‌ی یک سفر درونی با شخصیتی ناشناخته که بعد از دو ساعت انگار سال‌هاست او را می‌شناسیم! و چه از او بدمان بیاید یا درکش کنیم ، این سفر او بود و ما فقط ناظرانی بودیم که بدون قضاوت مسیرِ تحولِ او را دنبال کردیم و از تغییرات درونیش لذت بردیم…

امیدواریم از مطلب ” بررسی فیلم The King of Staten Island  “لذت برده باشید تا بعد …

آخرین مطالب به روز شده

آخرین مقالات اختصاصی

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها