بررسی فیلم The Unbearable Weight of Massive Talent

سنگینی تحمل‌ناپذیر استعداد عظیم فیلمی اکشن کمدی به کارگردانی “تام گورمیکن” و نویسندگی او و “کوین اتن” است که در تاریخ 22 آوریل 2022 در سینماهای آمریکا اکران شد. در این فیلم نیکلاس کیج در نقش نسخه‌ای تخیلی از خودش، همراه با بازیگرانی چون پدرو پاسکال، شارون هورگان، آیک بارینهولتز، الساندرا ماستروناردی، جیکوب اسکیپیو، نیل پاتریک هریس و تیفانی هادیش به ایفای نقش پرداخته‌ است. این فیلم نقدهای نسبتا مثبتی از سوی منتقدان دریافت کرد و بیشتر آنها به تمجید از بازی کیج و پاسکال پرداختند. در ادامه با بررسی فیلم The Unbearable Weight of Massive Talent همراه شما هستیم.

مطلب مرتبط: مورد انتظارترین فیلم های سال 2022

باکس آفیس فیلم های 2022

بررسی فیلم The Unbearable Weight of Massive Talent

داستان فیلم The Unbearable Weight of Massive Talent در مورد نیکولاس کیجی خیالی است که با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می‌کند. دخترش او را قبول ندارد و جایگاهش به عنوان یک بازیگر محبوب متزلزل شده و کارگردان‌های بزرگ از او روی گردانده‌اند. به خاطر مشکلات مالی او پیشنهاد یک میلیونیِ شرکت در یک مهمانیِ تولد را قبول می‌کند. نیکولاس در آنجا با مردی به نام هاوی ملاقات می‌کند. مردی که انگار یکی از شیفتگان بازیگریِ کیج است و می‌خواهد پیشنهاد بازی در یک نمایشنامه (به نویسندگی خودش) را به کیج بدهد. اما از طرفی CIA به خاطر یک آدم ربایی به دنبال هاوی است! یک ترکیب درهم و برهم که هر دقیقه رنگ و لعاب خاص خودش را برایتان خواهد داشت.

اگر شما هم مثل ما به فیلم‌های سینمایی علاقه‌مند هستید، در حین دیدن بخشی از این فیلم به شدت از دیالوگ‌ها و داستان آن به وجد خواهید آمد. این بدین دلیل نیست که فیلم The Unbearable Weight of Massive Talent اثر ویژه یا بزرگی در عالم سینما خلق کرده است! این فقط بدین دلیل است که در دقایقی از فیلم به شکلی دوست داشتنی در مورد زیبایی‌های سینما صحبت شده است.

بررسی فیلم The Unbearable Weight of Massive Talent

وقتی نیکولاس و هاوی به هم می‌رسند و در مورد فیلم‌های مختلف و مورد علاقه خود با هم صحبت می‌کنند، واقعا از این دیالوگ‌ها لذت خواهید برد. آنها نقطه مشترکی به نام سینما پیدا می‌کنند و در مورد علاقه‌شان ساعت‌ها صحبت و بحث می‌کنند. همین نقطه‌ی مشترکِ به ظاهر ساده، باعث می‌شود که آنها به سرعت به دوستانی صمیمی بدل شوند و درکی عمیق نسبت به هم پیدا کنند. واقعا جرقه یک دوستیِ قدرتمند با همین دلایلِ به ظاهر ساده زده می‌شود و طی اتفاقات مختلف می‌تواند به یک پیوند ناگسستنی و همیشگی بدل می‌شود. در طول فیلم در حین صحبت‌هایِ این دو از فیلم‌های مختلفی نام برده می‌شود؛ از فیلم‌های چون Face OffThe Cabinet Of Dr. Caligaripaddington 2 و دیگر عناوین خاطره‌انگیز نیکلاس کیج در طول فیلم نام برده شده است که بخشی از جذابیت‌های فیلم همین مورد محسوب می‌شود.

بخشی از حرفی که فیلم قصد دارد به شما بزند این است که حتی فیلم‌هایی که حتی فکرش را هم نمی‌کنید ممکن است روی شما اثرگذار باشند و زندگی شما را متحول کنند. با اینکه ما نمی‌توانیم همه چیز این زندگی را خودمان تجربه کنیم ولی می‌توانیم با شخصیت‌های مختلف در فیلم‌های گوناگون و اتفاقاتی که آنها از سر می‌گذرانند، همراه شویم. تلخی‌ها و زیبایی‌های زندگی آنها را ببینیم و از آنها چیزی به خودمان اضافه کنیم و در نهایت تبدیل به انسان بهتری شویم.

بررسی فیلم The Unbearable Weight of Massive Talent

بیش از چهار دهه از حضور نیکلاس کیج در فیلم‌ها و در نقش‌های مختلف می‌گذرد و او در واقع با تمام اُفتی که در سال‌های اخیر داشته، هنوز یک اسطوره در عالم سینما محسوب می‌شود.

فیلم The Unbearable Weight of Massive Talent در مورد یک نیکولاس کیج خیالی است که یک اسطوره‌ی رو به افول است، اینکه خود کیج نقش خودش را بازی کرده فیلم را جذاب‌تر کرده است. او خوب در این نقش غرق شده و در نیمه اول فیلم یک بازی تاثیرگذار از خود به جای گذاشته است. انعکاس درگیری‌های روانی او با نیکلاسِ جوان و مغرور از بخش‌های جالب توجه فیلم محسوب می‌شود. بیش از چهار دهه از حضور او در فیلم‌ها و نقش‌های مختلف می‌گذرد و او در واقع با تمام اُفتی که در سال‌های اخیر داشته، هنوز یک اسطوره در عالم سینما محسوب می‌شود. هرچند با آن نیکلاس کیجی که در ذهنمان داریم فاصله زیادی دارد با این حال از بخشی از بازی او در این فیلم لذت خواهید برد. در کنار او پدرو پاسکال نیز در نیمه اول فیلم توانسته ترکیبی جذاب در کنار کیج ایجاد کند و از بازی او به همراه کیج لذت خواهید برد.

برخلاف نیمه اول فیلم، به یکباره فیلم به سمت اکشن و هیجان کاذب در نیمه دوم پیش می‌رود. اکشن‌هایی که در پایین‌ترین سطح کیفی قرار دارند و هیچ نوآوری و ایده‌ی بکری در آنها دیده نمی‌شود. (هرچند در آخر معلوم می‌شود در حال دیدن فیلمی در درون فیلم هستیم! اما با این حال این لحظات به فیلم لطمه وارد کرده است) در نیمه دوم فیلم شاهد صحنه‌های به شدت تکراری و خسته کننده خواهید بود و دیگر آن حس اولیه‌ای که فیلم به شما می‌داد از بین می‌رود! در انتها فیلم با یک پایان شاد به پایان می‌رسد و همه چیز به خیر و خوشی به پایان می‌رسد! نکته‌ی آخر اینکه، زمانی‌ که به فکر و سلیقه هم احترام بگذاریم می‌توانیم رابطه‌ی بهتری با دیگران برقرار کنیم مانند آخر فیلم و رابطه بهبود یافته کیج با دخترش… 

در کل با یک فیلم بسیار بزرگ طرف نیستیم ولی حداقل می‌توان گفت The Unbearable Weight of Massive Talent فیلمی است که از دیدنش لذت خواهید برد. سوای اینکه چه عیب و ایراداتی می‌توان از آن گرفت (که کم هم نیستند از بازی بازیگران و مخصوصا شخصیت‌پردازی بسیار گسسته و ضعیف شخصیت‌های فرعی و حتی اکشن‌های سطحی) ولی در هر صورت یک حس خاص و جذاب در طول فیلم وجود دارد. طنز، اکشن و درام ترکیبی که باعث شده از دیدن فیلم خسته نشوید، ولی اگر بخواهیم بگوییم با فیلمِ عمیقی طرف هستید که اثر خاصی رویتان می‌گذارد و بازی‌های بسیار بزرگ و چشم‌گیری در آن دیده می‌شود به شما دروغ گفته‌ایم! ولی بعضی وقت‌ها به دور از هر چیزی فقط دوست داریم فیلمی ببینیم که دوست داشتنی باشد و از آن لذت ببریم و سنگینی تحمل‌ناپذیر استعداد عظیم از آن دست فیلم‌هاست…

فیلم The Unbearable Weight of Massive Talent

بررسی فیلم The Unbearable Weight of Massive Talent
فیلم The Unbearable Weight of Massive Talent

نمره سایت ساعت 7 (ارزش اثر)

(متوسط)

(متوسط)

سنگینی تحمل‌ناپذیر استعداد عظیم

طنز، اکشن و درام ترکیبی که باعث شده از دیدن فیلم خسته نشوید، ولی اگر بخواهیم بگوییم با فیلمِ عمیقی طرف هستید که اثر خاصی رویتان می‌گذارد و بازی‌های بسیار بزرگ و چشم‌گیری در آن دیده می‌شود به شما دروغ گفته‌ایم! ولی بعضی وقت‌ها به دور از هر چیزی فقط دوست داریم فیلمی ببینیم که دوست داشتنی باشد و از آن لذت ببریم و سنگینی تحمل‌ناپذیر استعداد عظیم از آن دست فیلم‌هاست…

آخرین مطالب به روز شده

آخرین مقالات اختصاصی

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها