معرفی بازی Armored Core VI: Fires of Rubicon

فروم سافت‌ور که پس از یک دهه با ساخت بازی‌های هم سبک از جمله Dark Souls، Bloodborne و در نهایت Elden Ring به شرکت مطرح و اسم و رسم داری تبدیل شده، اینبار تصمیم گرفته به یکی از اولین موفقیت‌های خود یعنی سری Armored Core بازگردد. این شرکت بازی سازیِ مطرح تمام تلاش خود را کرده تا Armored Core را به یک بازی Soulsborne دیگر تبدیل نکند و سبک خاص خودش را در این بازی پیاده سازی کند. این بازی به سری اصلی خود که بسیاری از میراث‌های این استودیو را شکل داده باز خواهد گشت. در ادامه می‌توانید ترجمه‌ای از پیش نمایش بازی که در سایت IGN منتشر شده است را مطالعه کنید.

مطلب مرتبط: مورد انتظارترین بازیهای سال 2023

تریلر گیم پلی جدید بازی Armored Core VI: Fires of Rubicon

خلاصه داستان بازی Armored Core VI: Fires of Rubicon

بازی Armored Core VI در یک سیاره دور به نام Rubicon 3 روی می‌دهد. در این سیاره، بشریت یک منبع انرژی جدید پیدا می‌کند تا با کمک آن بتواند به طور چشمگیری قابلیت‌های تکنولوژیکی را افزایش دهد. در عوض این ماده باعث یک رویداد بسیار فاجعه‌آمیز می‌شود و کل منظومه ستاره‌ای را در شعله‌های آتش فرو می‌برد. پس از کشف مجدد این ماده در نیم قرن بعد، بشریت یک بار دیگر تلاش می‌کند تا کنترل این منبع مرموز را به دست آورد. در همین جهان بازیکن در نقش یک مزدور مستقل (که یک ربات زرهی را کنترل می‌کند) ایفای نقش کرده و ماموریت‌های مختلفی را برای شرکت‌های بزرگ فرازمینی و گروه‌های مقاومت انجام می‌دهد…

معرفی بازی Armored Core VI: Fires of Rubicon

معرفی بازی Armored Core VI: Fires of Rubicon

تجربه‌ی من در سبک Soulslike بسیار گسترده است، اما باید بپذیرم که تجربه‌ی کمتری در سری بازی‌های Armored Core دارم. تا به حال تنها چند مرحله از بازی Armored Core: For Answer را تجربه کرده‌ام و به غیر از آن، تقریباً با هیچ قسمت دیگری آشنا نیستم. با این حال، چیزی که به نظرم در مورد بازی Armored Core 6 متمایز است، آسانی در یادگیری گیم‌پلی اولیه آن است. دو اسلحه‌ی دستی شما به دکمه‌های L2 و R2 اختصاص داده شده‌اند، دو سلاح شانه‌ای شما به دکمه‌های L1 و R1 متصل شده‌اند، دکمه مربع برای جاخالی سریع، دکمه ضربدر برای پرش، با فشار دادن دسته‌ی راست روی اهداف قفل می‌کنید و هدف را تغییر می‌دهید و فشار دادن دکمه‌ی داخلی دسته‌ی چپ باعث دویدن سریع می‌شود. اگر قبلاً بازی‌های تیراندازی سوم شخص را بازی کرده‌اید، بازی “آرمورد کور 6” به شدت آشنا خواهد بود، هرچند این بازی تکنیکی‌تر و فکری‌تر است.

خوشبختانه، همانطور که انتظار داشتم، “آرمورد کور 6” طبق الگوی معمول استودیو فروم سافت‌ویر، از همان ابتدا توانایی‌های من را به چالش کشید. نبرد نخست با هلیکوپتر AH 12 HC یک رویارویی حساس و نفس‌گیر بود؛ برای چیره شدن بر این چالش از هر ابزاری که در اختیار داشتم استفاده کردم، از تفنگم تا شمشیرم، موشک‌هایم یا تقویت‌کننده حمله‌ برای نابود کردن همان باس اولیه کاملا ضروری به نظر می‌رسید. این نبرد همچنین به معرفی سیستم جدید Stagger می‌پردازد، سیستمی که شما را ترقیب می‌کند بیشتر در حالت تهاجمی و حمله قرار بگیرید تا پس از پر شدن تولبار Stagger برای مدتی دشمنان را بیهوش کرده و بتوانید آسیب بیشتری به آنها وارد کنید.

“آرمورد کور 6” ساختار ماموریتی دنیای گیم را حفظ کرده است، هر فصل بازی به دو بخش ماموریت‌های اصلی که داستان را پیش می‌برند و ماموریت‌های جانبی که به شما فرصت می‌دهند کمی پول یا امکانات اضافی کسب کنید (و از آنها را برای ارتقاء خود صرف کنید) تقسیم شده‌اند. هر دو نوع ماموریت تاثیرگذاری خاص خود را روی من داشتند. ماموریت‌های جانبی، گستره‌ای از اهداف ارائه می‌دادند که مرا مجبور می‌کرد تا هر بار به روش‌های مختلفی در حین نبرد با دشمنان روی بیاورم، مثلا ماموریت فرعی‌ای خاص از من درخواست کرد تا در مدت زمان محدودی یک سری هلیکوپتر حمل‌ونقل را نابود کنم، این در حالی بود که در حین انجام این ماموریت ناامیدانه تلاش می‌کردم که خود را از دست یک ربات قدرتمند دور نگهدارم.

از طرفی، ماموریت‌های اصلی، نبردهای طولانی و چندقسمتی‌ای را دارا هستند که تقریباً همیشه با مبارزه با یک باس خاطره انگیز به پایان می‌رسند. به عنوان مثال، اجازه دهید درباره‌ی ماموریت دوست داشتنی “اسپایدر” (Strider) با شما حرف بزنم.

معرفی بازی Armored Core VI: Fires of Rubicon

ماموریت در منطقه “روبیکن” (Rubicon) در میان طوفانِ گرد و غبار آغاز شد و هدف ماموریت نابود کردن یک “اسپایدر” بود. به خاطر اینکه من نمی‌دانستم “اسپایدر” چیست، پس فقط به سمت جلو حرکت کردم و از دور، سایه‌ای مانند سکوهای نفتی غول‌پیکر دیدم. با حرکت به سمت آن و مقابله با چند دشمن ضعیف در طول راه، ناگهان توسط یک شلیک لیزری از سمت ساختمان بزرگ آسیب دیدم. کمی گیج شدم و دقیق‌تر نگاه کردم و متوجه شدم که “اسپایدر”، همان ساختمان غول‌آسا به ارتفاع ۴۰ طبقه است و باید آن را نابود کنم! پس از آن، یک بخش شگفت‌انگیز آغاز می‌شود که من باید در طول آن به سمت بالای “اسپایدر” حرکت می‌کردم، ابتدا پاهای آن را منهدم کردم، تعدادی از ژنراتورها را در طول راه از بین بردم و با پرش از سطح آن عبور کردم تا در نهایت به سر آن رسیدم و با چشمی که به‌طور مداوم با لیزر زندگیم را دشوار می‌کرد، مبارزه کردم. نهایتاً بعد از شکست کامل باس و برداشتن چشم “اسپایدر”، با یک پرش بلند از انفجاری که حین نابودی باس بوجود آمد فرار کردم و از دور اثر هنری خود یعنی فرو ریختن ساختمان و باس غول پیکر را نظاره کردم! این لحظه باعث شد عاشق “آرمورد کور ۶” شوم…

در ماموریت دیگری که به‌درستی “Operation Wallclimber” نام‌گذاری شده بود، من با یک میدان نبرد گسترده مواجه شدم که دیواری بزرگ با برجک‌های توپ خانه‌ای آن را پر کرده بود و باعث می‌شد به راحتی نتوانم به سمت محل ماموریت پیشروی کنم. نیمی از چالش این ماموریت در حقیقت رساندن خود به دیوار و کشف مسیر مناسب به سمت جلو و انجام حرکات مارپیچ (جاخالی مناسب) میان حمله‌های توپ‌ها بود. وقتی به دیوار رسیدم تازه توانستم به بالای دیوار بروم و برجک‌ها را از بین ببرم، و بعد از نابودی آنها بود که توانستم باقی مبارزه را در بخش پایینی منطقه ادامه دهم. این ماموریت واقعاً بیان‌کننده آن چیزی بود که بیشتر از همه برای “آرمورد کور 6” هیجان‌زده شده‌ام – این یک بازی با طراحی نبرد پویا و باز می‌باشد که به‌طور واقعی به شما اجازه می‌دهد راه‌حل‌های خاص خود را برای حل چالش‌هایی که سازندگان در ماموریت‌ها برایتان قرار دادند، پیدا کنید. از میان حمله‌های توپ‌ها جاخالی دادم تا به دیوار برسم، با این حال می‌توانستم از یک سلاح دور برد استفاده کنم و از راه دور برجک‌ها را تخریب کنم. بازیکنان دیگر احتمالاً با توجه به نحوه تجهیز ربات خود، راه‌حل‌های خاص خودشان را پیدا خواهند کرد.

حتی با اینکه این پیش نمایش فقط تا انتهای فصل اول بازی محدود شده اما من از روش‌های مختلفی برای مواجه با سناریوهای مختلف این فصل بهره‌ بردم و با توجه به اینکه در ادامه بازی، اسلحه‌ها و قطعات بیشتری باز خواهند شد، بسیار هیجان‌زده هستم که ببینم چه امکانات دیگری استودیوی فروم سافت‌ویر در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد و چگونه با پیشرفت در بازی، ابزار و امکانات بازیکنان گسترش می‌یابد.

معرفی بازی Armored Core VI: Fires of Rubicon

دموی من با یک نبرد بسیار هیجان‌انگیز با یک ربات عجیب (و بسیار قدرتمند) که صدها موشک هدایت‌شونده را به طور همزمان به سمتم شلیک می‌کرد به پایان رسید. این نبرد بسیار دشوار بود و من روش‌های مختلف مبارزه را روی آن امتحان کردم تا در نهایت با تجهیز دو موشک روی رباتم، میزان آسیب وارده مورد نیاز را بدست آوردم و با کمی شانس و به لطف آن مخلوط جادویی از موشک‌ها، بالاخره ربات دشمن را قبل از اینکه خودم را از بین ببرد، نابود کردم.

Armored Core 6 یک شروع جدید برای این سری معروف است؛ یک شروع که از موفقیت‌ها و تجربیات کسب‌شده از بازی‌های دیگر استودیوی فروم سافت‌ویر بهره‌مند شده است، اما همچنان به مکانیزم‌ها و چشم‌انداز اصلی این سری وفادار باقی مانده است. من هیجان‌زده‌ام تا ببینم چه چیزهایی پس از فصل اول منتظر ماست، برای کشف کردن این موضوع باید تا 25 آگوست 2023 (۳ شهریور ۱۴۰۲) که بازی برای  PC – PS4 – PS5 – Xbox Series X/S و Xbox one عرضه می‌شود صبر کنیم…

منبع: سایت IGN

آخرین مطالب به روز شده

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها