مورد انتظارترین بازی های سال ۲۰۲۳

به رسم سال‌های گذشته در سال میلادی جدید نیز با معرفی مهمترین بازی‌های آینده در سال ۲۰۲۳ در خدمت شما هستیم. دقت کنید این مقاله در هفته‌های پیش رو و تا قبل از آغاز سال ۲۰۲۳ به طور مداوم به روز رسانی خواهد شد و بازی‌های بیشتری به لیست اضافه خواهد شد. در ادامه با معرفی مورد انتظارترین بازی های سال 2023 در خدمت شما هستیم.

انتشار اولیه: ۱۸ آذر ۱۴۰۱

به روز رسانی: ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ (بازی Redfall و Senua’s Saga: Hellblade 2 اضافه شدند)

این مطلب در آینده با بازی‌ های مطرح بیشتر از سال 2023 به روز خواهد شد…

بازی‌های ماه ژانویه 2023

Forspoken

معرفی بازی Forspoken

تاریخ انتشار : 24 ژانویه 2023 (۴ بهمن ۱۴۰۱) (منتشر شده)

پلتفورم‌ها : PC – PS5 

سبک: اکشن، نقش آفرینی

میزان انتظار ما از بازی: (زیاد)

بازی Forspoken یک عنوان اکشن نقش‌آفرینی جدید است که توسط Luminous Productions و با موتور Lumens که پیش‌تر در توسعه بازی Final Fantasy 15 استفاده شده در حال ساخت است و قرار است در تاریخ  24 ژانویه 2023 (۴ بهمن ۱۴۰۱) برای ویندوز و پلی استیشن ۵ توسط Square Enix منتشر شود. (اطلاعات کامل:معرفی بازی Forspoken / آخرین اخبار، تریلر و تاریخ انتشار)

Dead Space Remake

Dead Space Remake

تاریخ انتشار : 27 ژانویه 2023 (۷ بهمن ۱۴۰۱) (منتشر شده)

پلتفورم‌ها : PC – PS5 – Xbox Series X/S

سبک: اکشن، وحشت، بقا

میزان انتظار ما از بازی: (زیاد)

شرکت کانادایی Motive (یکی از زیرمجموعه‌های EA) در حال بازسازی بازی دوست داشتنی Dead Space محصول سال ۲۰۰۸ است و بر اساس آنچه تا به حال از بازی به نمایش گذاشته شده است، با یک بازی کاملاً وفادار به نسخه اصلی رو به رو هستیم. به گفته سازندگان این بازی دقیقا همان فضا و حس بازی Dead Space را در خود داراست، با این تفاوت که باید منتظر گرافیکی مدرن، باگ‌های کمتر و جزئیات بیشمار بیشتری در بازی باشیم. معماهای فیزیکی، توانایی‌ تکه تکه کردن دشمنان، مرگ‌های خون‌بار و وحشتناک و اجرای بازی بدون وجود هیچ گونه HUD از بخش‌های لذت بخشی است که هنوز در بازی باقی مانده‌اند. داستان بازی در قرن بیست و ششم اتفاق می‌افتد، مهندس آیزاک کلارک، برای تعمیر کشتی ایشیمورا که یک کشتی عظیم استخراج سیاره‌ای است منصوب شده است. در حین بررسی کشتی آیزاک متوجه می‌شود که خدمه کشتی توسط اجسادِ انسانیِ جهش یافته مورد حمله قرار گرفته‌اند. در ادامه آیزاک مجبور می‌شود تا از خود مراقبت کرده و سعی کند خدمه بازمانده را نجات داده و حقیقت پشت اتفاقات وحشتناک ایشیمورا را کشف کند. بازی Dead Space Remake قرار است در 27 ژانویه 2023 برای پلتفورم‌های نسل فعلی منتشر شود.

بازی‌های ماه فوریه 2023

Hogwarts Legacy

تاریخ انتشار : ۱۰ فوریه ۲۰۲۳ (۲۱ بهمن ۱۴۰۱)

پلتفورم‌ها : Xbox One, Xbox Series X|S, PS4, PS5 , PC

سبک: اکشن نقش آفرینی جهان باز

میزان انتظار ما از بازی: (زیاد)

فرانچایز هری‌پاتر از دهه 1990 تاکنون و ابتدا با انتشار کتاب‌هایش به یکی از بزرگترین جهان‌های تخیلیِ دنیای سرگرمی بدل شد. با گذشت نزدیک به 30 سال از ظهور هری پاتر و با انتشار فیلم‌ها و بازی‌های متعدد هنوز انگار پتانسیلهای این دنیای شگفت انگیز تمام نشده است. آخرین اقتباسی که قرار است از دنیای هری پاتر ساخته شود بازی Hogwarts Legacy نام دارد. (اطلاعات بیشتر در معرفی بازی Hogwarts Legacy / تاریخ انتشار، اطلاعات و..)

Sons Of The Forest

مورد انتظارترین بازی های سال 2022

تاریخ انتشار : فوریه 2023

پلتفورم‌ها : PC 

سبک: اکشن، وحشت، بقا

میزان انتظار ما از بازی: (زیاد)

Sons of the Forest یک بازی اکشن بقا اول شخص است که در حال حاضر توسط Endnight Games در حال توسعه است. این بازی دنباله‌ای بر بازی موفق و مستقلِ The Forest محصول سال 2014 است. در حال حاضر در مجموع سه تریلر از این بازی منتشر شده است و تاریخ انتشار آن فوریه 2023 تعیین شده است. درست مانند بازی The Forest، این بازی بر روی عناصر بقا و مبارزه تمرکز دارد، علاوه بر اینها با گرافیکی به شدت زیبا به همراه جزئیات باورنکردنی طرف هستیم. انواع و اقسام حیوانات و موجودات زنده در بازی وجود دارد که می‌توانید از گوشت آنها تغذیه کنید یا از دیگر بخش‌های بدن آنها ابزار درست کنید. در طول بازی باید با جمع‌آوری منابع مختلف به ساخت ابزارآلات گوناگون بپردازید تا در دنیای وحشی بازی زنده بمانید. همینطور دشمنانی زامبی مانند در بازی وجود دارند که لحظات چالش‌ انگیزی را برایتان رقم خواهند زد. همینطور در بازی می‌توانید یک پناهگاه برای خود بسازید و با آویزان کردن جنازه مهاجمان یا زامبی‌ها و یا دیوارهای چوبی و… در محیط بازی، خطرات مختلف را از کمپ خود دور کنید. فعلا اطلاعات بیشتری از بازی منتشر نشده است، می‌توانید تریلر رسمی بازی را در اینجا مشاهده کنید.

بازی‌های ماه مارس 2023

The Last of Us Remake

مورد انتظارترین بازی های سال 2022 

تاریخ انتشار : 3 مارس 2023 (۱۲ اسفند ۱۴۰۱)

پلتفورم‌ها : نسخه PC 

سبک: اکشن ماجراجویی

میزان انتظار ما از بازی: (زیاد)

بازسازی بازی The Last of Us که اکنون به طور رسمی با عنوان The Last of Us Part 1 شناخته می‌شود در تاریخ ۲ سپتامبر برای PS5 منتشر شد و نسخه PC در حال توسعه است و در تاریخ 3 مارس 2023 منتشر خواهد شد. این بازسازی شامل نسخه‌های ارتقا یافته بازی اصلی و همینطور DLC بازی Left Behind می‌باشد. تاکنون هیچ اشاره‌ای به حالت چند نفره بازی نشده است. اما طی اخباری اعلام شده است که نسخه چند نفره سری The Last of Us به شکل جداگانه منتشر خواهد شد. پس نباید منتظر بخش چند نفره در این بازی باشیم. در این بازسازی بدون اینکه دست درازی به داستانِ نسخه اصلی شده باشد با گرافیک و کنترلی بهبود یافته و همینطور جلوه‌های بهبود یافته و مبارزات جذاب‌تر طرف هستیم.

 Resident Evil 4 Remake

رونمایی و معرفی بازی Resident Evil 4 Remake

تاریخ انتشار : 24 مارس 2023 (۴ فروردین ۱۴۰۲)

پلتفورم‌‌ها : PC – PS5 – Xbox Series X|S – PS4

سبک: اکشن ماجراجویی، وحشت

میزان انتظار ما از بازی: (بسیار زیاد)

Capcom امروز به طور رسمی از طریق State of Play از بازسازیِ Resident Evil 4 که مدت‌ها در مورد آن شایعه شده بود، رونمایی کرد. برای اولین شایعه ساخت بازسازیِ Resident Evil 4 در اواخر سال 2020 بر سر زبان‌ها افتاد و اکنون پس از گذشت کمتر از ۲ سال این شایعه به حقیقت پیوست و کپکام به طور رسمی بازی  را معرفی کرد. Resident Evil 4 Remake برای پلتفورم‌های PC, PlayStation 5 and Xbox Series X/S در تاریخ 24 مارس 2023 (۴ فروردین ۱۴۰۲) عرضه خواهد شد. (مطلب اصلی: معرفی کامل بازی Resident Evil 4 Remake)

بازی‌های ماه آوریل 2023

Star Wars Jedi: Survivor

معرفی بازی Star Wars Jedi: Survivor / جدیدترین اطلاعات و تریلر

تاریخ انتشار : 28 آوریل 2023 (۸ اردیبهشت ۱۴۰۱)

پلتفورم‌‌ها : PC – PS5 – Xbox Series X|S

سبک: اکشن ماجراجویی نقش آفرینی

میزان انتظار ما از بازی: (زیاد)

Star Wars Jedi: Survivor یک بازی اکشن ماجراجویی است که توسط Respawn Entertainment در حال ساخت است. این بازی دنباله‌ای برای بازی جذابِ Star Wars Jedi: Fallen Order محصول سال 2019 است و قرار است در 28 آوریل 2023 (۸ اردیبهشت ۱۴۰۱) برای ویندوز، پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری X/S توسط EA منتشر شود. Star Wars Jedi: Survivor یکی از بزرگ‌ترین بازی‌های جدید سال 2023 خواهد بود. این دنباله داستان Cal Kestis پنج سال پس از اتفاقات شماره قبلی را دنبال می‌کند. (مطلب کامل)

بازی‌های ماه مه 2023

Redfall

معرفی مهمترین انحصاری های آینده Xbox Series X

تاریخ انتشار : 2 می 2023 (۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲)

پلتفورم‌ها : PC – Xbox Series X/S

سبک: شوتر اول‌شخص

میزان انتظار ما از بازی: (زیاد)

کسانی که استدیو بازی‌سازی Arkane و عناوین قبلی این شرکت را تجربه کرده‌اند می‌دانند که این توسعه دهنده چه ظرفیتی برای خلق بازی‌های متفاوتِ شوتر اول شخص دارد. بازی Dishonored محصول 2012 و دنباله آن در سال 2016 و Prey محصول 2017 و حتی Deathloop در سال 2021 از جمله بازی‌های مطرحی است که توسط این استدیو خلق شده است. از همین رو نگاه‌ بسیاری از گیمرها در سراسر دنیا به بازی جدید آنها یعنی Redfall است که قرار است در سال 2023 منتشر شود. Redfall یک بازی شوتر اول شخص دیگر از این استدیو است که شما را وارد یک دنیای جهان باز پر از خون آشام‌های متنوع می‌کند. داستان بازی در جزیره‌ی خیالی Redfall، ماساچوست می‌گذرد. پس از یک آزمایش علمی ناموفق، گروهی از خون آشام‌ها به شهر حمله می‌کنند و آن را مال خود می‌کنند. در این بین بازیکنان از میان چهار شخصیت قابل بازی که هر کدام دارای پیشینه و توانایی‌های منحصر به فردی هستند، برای مبارزه با خون آشام‌ها و همچنین دشمنان انسانی باید یکی را انتخاب کنند. این بازی را هم می‌توانید به صورت انفرادی و هم به صورت گروهی و Co-op با همکاریِ دیگر بازیکنان تجربه کنید. بازی Redfall یکی از امیدهای ایکس باکس و ماکروسافت برای سال 2023 است و قرار است در تاریخ 2 می امسال منتشر شود.

Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Legend of Zelda: Breath of the Wild sequel

تاریخ انتشار : 12 می 2023 (۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۲)

پلتفورم‌: Switch

سبک: اکشن ماجراجویی

میزان انتظار ما از بازی: (بسیار زیاد)

Breath of the Wild یک عنوان کم نظیر از لحاظ گیم‌پلی بود و عملکردهایی که شما در نقش لینک در دنیای بازی در اختیار دارید، در کمتر بازیی دیده شده است. معماهای بسیار هوشمندانه، محیط پویا و بسیار بزرگ که حتی از عنوان Skyrim نیز محیطی بزرگ‌تر و متنوع‌تری را در اختبار بازیکن قرار داده و همینطور آهنگ‌های ماندگار از دلایلی بود که BOW را به یک شاهکار بدل کرد. به طوری که در لیست 100 بازی برتر تاریخ از دید سایت IGN این بازی در صدر قرار دارد! هر چند طرفداران به دنبال Dungeonهای قدیمی سری هستند و امیدوارند نسخه بعدی شاهد بازگشت این نوع Dungeonها در بازی باشیم. طبق اخبار جدید این بازیِ بزرگ در سال 2023 منتشر خواهد شد.

در این بازی Link امکانات متفاوتی در اختیارتان قرار می‌دهد. به نظر می‌رسد که به دست راست او دستگاهی متصل شده که توانایی‌های مختلفی مانند آتش زدن و… را در اختیارش قرار داده است. همینطور او توانایی عبور از دیوار را نیز دارد که می‌تواند موقعیت متفاوتی در گیم‌پلی بازی باشد و معمای خاص خود را پیش روی بازیکن قرار دهد. برای کسانی که شماره اول بازی را تجربه کرده‌اند مسلما انتظار برای تجربه Legend of Zelda: Tears of the Kingdom طاقت فرساست، اما از همین الان با توجه به سابقه درخشان سازندگان بازی ‌می‌توان حدس زد که این صبر ارزشش را خواهد داشت! (تریلر رسمی بازی از یوتوب)

Suicide Squad: Kill the Justice League

Suicide Squad: Kill the Justice League

تاریخ انتشار : 26 می 2023 (۵ خرداد ۱۴۰۲)

پلتفورم‌ها : PC – PlayStation 5 و Xbox Series X/S

سبک: اکشن ماجراجویی

میزان انتظار ما از بازی: (زیاد)

استدیوی راک‌استدی را به خاطر خلق سری بازی‌های بتمن که یکی از موفق‌ترین بازی‌های سبک اکشن ماجرایی در دنیای گیم محسوب می‌شوند (مخصوصا دو شماره اول) می‌شناسیم. حال بعد از سه شماره که در نقش بتمن در تیمارستان آرخام و بعد از آن در شهر گاتهام به ماجراجویی و مجازات مجرمان و جنایتکاران عجیب و غریب پرداختیم، اکنون باید در نقش اعضای جوخه انتحار در برابر قهرمانان لیگ عدالت بایستیم! در بازی جوخه انتحار: لیگ عدالت را بکش در نقش هارلی کوئین، کاپیتان بومرنگ، ددشات و پادشاه کوسه (معرفی گروه جوخه انتحار) باید در برابر اعضای گروه لیگ عدالت و حتی بتمن قرار بگیریم. (معرفی کاراکترهای دنیای DC) داستان این بازی در دنیای جهان بازِ متروپلیس در جریان است. در این بازی می‌توانید یکی از چهار شخصیت از گروه جوخه انتحار را کنترل کنید. در حالی که می‌توانید بازی را به صورت تک نفره بازی کنید (یکی از چهار کاراکتر را کنترل کنید و دیگران را به عهده هوش مصنوعی بسپارید)، همچنین بازی دارای حالت Co-op به شکل چهار نفره نیز می‌باشد که باید با همکاری سایر بازیکنان بازی را به اتمام برسانید. همچنین این بازی آخرین حضور “کوین کانروی” در نقش صداپیشه بتمن قبل از فوتش در نوامبر 2022 می‌باشد. (کوین کانروی صداپیشه بتمن در انیمیشن سریالی بتمن محصول سال 1992 بود.) بازی Suicide Squad: Kill the Justice League قرار است در تاریخ 26 می 2023 (۵ خرداد ۱۴۰۲) برای پلتفورم‌های نسل جدید منتشر شود.

بازی‌های ماه ژوئن 2023

STREET FIGHTER 6 

STREET FIGHTER 6

تاریخ انتشار : 2 ژوئن 2023 (۱۲ خرداد ۱۴۰۲)

پلتفورم‌ها : PC – PlayStation 4 – PlayStation 5 و Xbox Series X/S

سبک: مبارزه‌ای

میزان انتظار ما از بازی: (زیاد)

ششمین قسمت از سری بازی Street Fighter در 2 ژوئن 2023 (۱۲ خرداد ۱۴۰۲) برای پلتفورم‌های PC – PlayStation 4 – PlayStation 5 و Xbox Series X/S منتشر خواهد شد. (تریلر)  (اطلاعات بیشتر اضافه خواهد شد)

Diablo IV

بازی دیابلو 4 معرفی شد

تاریخ انتشار: 6 ژوئن 2023 (۱۶ خرداد ۱۴۰۲)

پلتفورم ها:  PC – PlayStation 4 – PlayStation 5 – Xbox One و Xbox Series X/S

سبک: dungeon crawl، اکشن نقش آفرینی

میزان انتظار ما از بازی: (زیاد)

پیش نمایش بازی Diablo IV / بازگشتِ تاریکی

در بازی Diablo IV پنج منطقه جذاب و وسیع برای کشف، گشت‌زنی و شیطان کشی در نظر گرفته شده است. هر منطقه مملو از خطرات و رمزو رازهای آشکار و نهانِ خاص خودش است. از محیط‌های ساحلی، بیابانی، جنگل‌های انبوه تا محیط‌های کوهستانی در بازی دیده می‌شوند. محیط‌های بازی نسبت به سری قبل بسیار بزرگ‌تر و زیباتر شده و تاریکی ویژه‌ای در آن دیده می‌شود. در بازی دیابلوی جدید با یک عنوان کاملا جهان باز طرف هستید که بدین معنی است که به هر سمت و سویی که دوست دارید می‌توانید حرکت کنید و به گشت‌زنی بپردازید. در بازی می‌توانید در هر منطقه جزئیات و ماموریت‌های اصلی و فرعی خاص انجام دهید که در نوع خود کم‌نظیر هستند. محیط‌ها و جو بازی بیشتر به بازی دیابلو ۲ شباهت دارد و بسیار تاریک و مخوف طراحی شده‌اند. به طوری که هر گوشه و کنار آن جسدهای پوسیده و به دار آویخته و خونابه‌های به جا مانده از کشتارهای دسته جمعی به چشم می‌خورد. ساختمان‌‌های ویران بیش از پیش در مناطق مختلف بازی دیده می‌شود و داستان‌های متنوعی در دل این مناطق منتظر شما هستند. (مطلب کامل)

Final Fantasy XVI 

مورد انتظارترین بازیهای سال 2021 / فاینال فانتزی 16

تاریخ انتشار :  22 ژوئن 2023 (۱ تیر ۱۴۰۲)

پلتفورم‌‌ها : PS5 

سبک: اکشن نقش آفرینی

میزان انتظار ما از بازی: (بسیار زیاد)

شماره جدید بازی فاینال فانتزی با معرفی کنسول نسل جدید سونی رونمایی شد و قرار است این بازی به صورت انحصاری برای PS5 منتشر شود. با توجه به تریلر اولیه بازی به نظر می‌رسد بازی در محیطی تاریک و خوفناک در دنیای Valisthea در جریان باشد. در ابتدا بازی برای PC نیز در نظر گرفته شده بود اما Square Enix کمی بعد بازی را به صورت انحصاری برای PS5 معرفی کرد. شماره شانزدهم فاینال فانتزی یک چشم انداز هیجان انگیز را برای آینده‌ی بازیهای نقش آفرینی در صنعت گیم در کنار دیگر بازیهای بزرگ این سبک خلق کرده است. این بازی قرار است 22 ژوئن 2023 (۱ تیر ۱۴۰۲) برای PS5 منتشر شود.

(بازیهای مهم دیگر ماه‌ها اضافه خواهد شد)

بازی‌های سال 2023 (نامشخص)

Starfield

معرفی بازی Starfield

تاریخ انتشار : اوایل 2023 (دقیق نامشخص)

پلتفورم‌ها : Xbox Series X|S, PC

سبک: اکشن نقش آفرینی جهان باز

میزان انتظار ما از بازی: (بسیار زیاد)

 بنابر اظهارات Bethesda در کنفرانس E3 بازی Starfield قرار است بازی‌های با تم فضایی را دچار تغییرات بزرگی کند و تحول عظیمی در این مدل بازی‌ها ایجاد کند. همچنین بازی قرار است تجربه‌ای منحصر به فرد را برایتان با توجه به قدرت‌ کنسول‌ Xbox Sires X به ارمغان بیاورد. (اطلاعات بیشتر در معرفی بازی Starfield / تاریخ انتشار و آخرین اطلاعات)

Marvel’s Spider-Man 2

Marvel's Spider-Man 2

تاریخ انتشار : پاییز 2023 (دقیق نامشخص)

پلتفورم‌ها : PS5

سبک: اکشن ماجراجویی جهان باز

میزان انتظار ما از بازی: (بسیار زیاد)

بازی Marvel’s Spider-Man 2 یکی دیگر از بازی‌های مورد انتظار سال 2023 است که تاکنون تاریخ انتشار دقیقی برای آن مشخص نشده است. طبق سایت رسمی این بازی در سال 2023 (فصل پاییز) و به طور انحصاری برای PS5 منتشر خواهد شد. همینطور در تریلری که از بازی منتشر شده در کنار شخصیت پیتر پارکر، مایلز مورالس نیز در حال مبارزه با دشمنان دیده می‌شود و آن طور که مشخص است در بازی توانایی کنترل هر دو کاراکتر را خواهید داشت. (یا شاید بتوانید بازی را به شکل Co-op با دوستانتان تجربه کنید) در انتهای تریلر نیز ونوم نمایش داده می‌شود و به نظر می‌رسد او نقش شخصیت منفی کلیدی این قسمت را ایفا خواهد کرد. (فعلا باید منتظر اطلاعات بیشتری از بازی بمانیم.)

Alan Wake II

Alan Wake II

تاریخ انتشار : 2023 (دقیق نامشخص)

پلتفورم‌ها : PC, PS5, Xbox Series X/S

سبک: وحشت بقا

میزان انتظار ما از بازی: (زیاد)

آلن ویک ۲ یکی دیگر از بازی‌های بزرگی است که قرار است در سال ۲۰۲۳ منتشر شود. Remedy در مراسم بهترین بازی‌های سال 2021 از ساخت ادامه بازی مطرح خود Alan Wake خبر داد، بازی‌ای که قرار است توسط Epic Games منتشر شود. فعلا به جز یک تریلر معرفی اطلاعات بیشتری از بازی منتشر نشده است. آلن ویک برای اولین بار در سال 2010 منتشر شد، این بازی داستان نویسنده‌ی مطرح ژانر جنایی (به نام آلن ویک) که چند سالی است به علت مشکلاتی نتوانسته کتابی بنویسد را روایت می‌کند. او و همسرش آلیس برای یک تعطیلات کوتاه به شهر کوچک کوهستانی برایت فالز، واقع در واشنگتن می‌آیند. اما با ورود به شهر اتفاقات عجیبی پیش می‌آید. در این شهر آلن در کابوس‌های وحشتناکی گرفتار می‌شود، این کابوس‌ها پلی بین واقعیت‌های هولناک زندگی او می‌زنند و اسرار تلخِ بیشتری از آلن ویک را برای مخاطبان فاش می‌سازند. سازندگان قول یک بازی وحشت-بقا با ته مایه روانشناسانه را داده‌اند، بنابراین باید منتظر یک تجربه‌ی هیجان انگیز با عناصر ترسناک روانشناختیِ آشنا باشیم. با شناختی که نسبت به سازنده‌ی خوش آوازه بازی داریم، باید منتظر یک بازیِ داستان محورِ قدرتمندِ دیگر از آنها باشیم. فعلا تاریخ دقیقی برای بازی مشخص نشده ولی طبق سایت رسمی بازی، Alan Wake II برای سال 2023 و پلتفورم‌های PC, PS5, Xbox Series X/S در نظر گرفته شده است.

Assassin’s Creed Mirage

همه چیز در مورد Assassin's Creed Mirage / جدیدترین اساسینز کرید

تاریخ انتشار : 2023 (دقیق نامشخص)

پلتفورم‌ها : نامشخص

سبک: اکشن، ماجراجویی

میزان انتظار ما از بازی: (زیاد)

همه چیز در مورد بازی Assassin’s Creed Mirage

 در Assassin’s Creed Mirage در نقش نسخه‌ی جوانتر بسیم (Basim) که در Assassin’s Creed Valhalla با او آشنا شدیم ایفای نقش می‌کنید. چیزی که واقعاً هیجان‌انگیز است، این موضوع است که Assassin’s Creed بعد از پنج سال و سه بازی که شما را در دنیایی جهان باز و نقش آفرینی غرق کرده بود، قرار است به ریشه‌های مخفیانه‌ کاری‌اش بازگردد. این بازی یک تجربه‌ی اکشن-ماجراجوییِ داستان‌محور است که داستان یک مرد جوانِ سرکش و جاه‌طلب که از دزدی خیابانی به یک قاتل حرفه‌ای بدل می‌شود را روایت می‌کند. در طول داستانِ بازی با تعداد زیادی از شخصیت‌های مختلف آشنا می‌شوید که سرنوشت باسیم بن اسحاق را شکل می‌دهند و او را به انسانِ متفاوتی تبدیل می‌کنند… در طول داستان بازی شما به یک قاتل همه فن حریف بدل خواهید شد، ابتدا با دفاتر Assassin قرار داد ببندید، بعد سرنخ‌های حیاتی را جمع‌آوری کنید و در آخر به شکل مخفیانه به ترور اهداف‌تان بپردازید. (متن کامل)

Test Drive Unlimited Solar Crown

تاریخ انتشار : 2023 (دقیق نامشخص)

پلتفورم‌ها : PC – PS4 – PS5 – XOne – XSeries X/S – Switch

سبک: ریسینگ، جهان باز

میزان انتظار ما از بازی: (متوسط)

سری بازی Test Drive قرار است بعد از چند سال غیبت دوباره با عنوانی مهیج دیگری بازگردد. Solar Crown توسط KT Racing ساخته شده و Nacon آن را در سال 2023 منتشر خواهد کرد. این ۲۱اُمین بازی از سری بازی Test Drive است که نشان از قدمت بالای این سری و تجربه بالای آنها دارد. این بازی قرار است برای کنسول‌های نسل هشتم و نهم و Windows و Nintendo Switch منتشر شود. تا کنون اطلاعات خوبی از بازی منتشر نشده است و تنها به ماشین‌های حاضر در بازی و برندهای مختلف آنها اشاره شده است. اینطور که از آخرین تریلر بازی مشخص شده، محیط بازی جهان باز خواهد بود. 

The Lord of the Rings: Gollum

مورد انتظارترین بازیهای سال 2021 / The Lord of the Rings: Gollum

تاریخ انتشار : 2023 (دقیق نامشخص)

پلتفورم‌ها : PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S

سبک: اکشن، ماجراجویی

میزان انتظار ما از بازی: (زیاد)

بازی ارباب حلقه‌ها: گالوم یک بازی اکشن ماجراجویی داستان محور است. در بازی شما در نقش به گالوم، موجود عجیب و تسخیر شده به وسیله حلقه قدرت در دنیای ارباب حلقه‌ها ایفای نقش خواهید کرد. این بازی یک سفر بسیار خطرناک را دنبال می‌کند، سفری برای یافتن ارزشمندترین دارایی که از او ربوده شده است! او به دنبال حلقه قدرت و ارباب حلقه‌هاست! او ماهر و حیله‌گر اما در حین حال شکننده و مجنون است. ذهنی که خانه دو مسافر است! و شما باید تصمیم بگیرید که در نهایت چه سرنوشتی برای او خلق کنید. 

S.T.A.L.K.E.R. 2 

معرفی بازی استالکر ۲

تاریخ انتشار : 2023 (دقیق نامشخص)

پلتفورم‌ها : Xbox Series X|S, PC

سبک: شوتر اول شخص، وحشت، بقا

میزان انتظار ما از بازی: (زیاد)

بعد از گذشت بیش از یک دهه قرار است بازی S.T.A.L.K.E.R. 2 با محیطی کاملا آزادانه و در سبک اول شخص بقا در سال 2023 برروی پلفتورم‌های ماکروسافت و Xbox Game Pass منتشر شود. به گفته سایت رسمی بازی این بازی یکی از بزرگترین بازی‌های جهان باز ساخته شده تاکنون خواهد بود. (اطلاعات بیشتر در معرفی بازی استالکر ۲ / تاریخ انتشار، سیستم مورد نیاز و…)

بازی‌های مهم بدون تاریخ انتشار

Senua’s Saga: Hellblade 2

معرفی مهمترین انحصاری های آینده Xbox Series X

تاریخ انتشار : 2023 یا 2024 (دقیق نامشخص)

پلتفورم‌ها : Xbox Series X|S, PC (دقیق نامشخص)

سبک: اکشن، ماجراجویی

میزان انتظار ما از بازی: (زیاد)

وقتی برای اولین بار Senua’s Sacrifice را تجربه کردم، اتمسفر مریض و تِم روانشناختی و در عین حال وحشتناک بازی به شدت مرا درگیر خودش کرد. بازی گیم‌پلی منحصر به فردی ارائه می‌داد و همین باعث شد عنوان Senua’s Sacrifice از فروش بسیار بالایی بهره‌مند شود. حال ماکروسافت استودیویِ Ninja Theory را خریده و عنوان بعدی این استودیو هم شماره بعدی Senua است. اگر از این بازی در PS4 یا نینتندو خود لذت بردید، باید برای تجربه‌ی نسخه‌ی جدید بازی کنسول XSX را تهیه یا PC قدرتمندی برای لذت بردن از آن خریداری کنید. بازی Senua یکی از مهم‌ترین بازی‌های نسل هشتم بود که توانست رضایت مخاطبان و همینطور منتقدان را بدست آورد و اسم و رسمی برای Ninja Theory بهم بزند. هر کسی که از Senua’s Sacrifice لذت برده باشد با شنیدن نام نسخه‌ی جدید بازی حتماً به وجد خواهد آمد و شانسی را برای کنسول XSX قائل خواهد شد.

The Day Before

مورد انتظارترین بازی‌های سال 2022 / The Day Before

تاریخ انتشار :  نامشخص

پلتفورم‌‌ها : PC – PS5 – Xbox Series X|S (دقیق نامشخص)

سبک: اکشن، وحشت، بقا، آنلاین

میزان انتظار ما از بازی: (زیاد)

The Day Before یک بازی اکشن آنلاین (جهان باز) با محوریت بقا است که توسط شرکت FNTASTIC در حال ساخت است و قرار بود در تاریخ 1 مارس 2023 توسط کمپانی MYTONA برای PC منتشر شود اما بازی دوباره تاخیر خورد و فعلا تاریخ انتشار دقیقی برای آن مشخص نشده است. داستان بازی در آمریکای پس از همه‌گیری در جریان است، مکانی که توسط افراد آلوده‌ی زامبی‌مانند احاطه شده و بازماندگانی را به تصویر می‌‌کشد که یکدیگر را برای غذا، سلاح و دیگر امکانات سلاخی می‌کنند. شما به تنهایی در دنیایی که دیگر چیزی از آن به خاطر ندارید از خواب بیدار می‌شوید و به دنبال یافتن پاسخ‌ و منابع برای زنده ماندن هستید. در این دنیای بزرگ باید با سفر به نقاط مختلف شهر به جمع آوری منابع و سلاح‌های مختلف بپردازید و در طول مسیر با کشتن زامبی‌ها راه خود را باز کنید. The Day Before یک بازی آنلاین است پس به همکاری با سایر بازیکنان برای پیشرفت در آن احتیاج خواهید داشت. پس با همکاری سایر دوستان‌تان وارد مکان‌های مرگبار شوید و به جمع‌آوری ابزار مختلف برای زنده ماندن بپردازید. در طول بازی می‌توانید با ساخت سرپناهی برای خودتان یک خانه شخصی داشته باشید و با استفاده از کلنی‌های مختلف لوت‌هایتان را بفروشید و با سایر بازیکنان ارتباط امن برقرار کنید. همینطور در بازی از انواع ماشین‌ها می‌توانید جهت سهولت در رفت و آمد استفاده کنید و توان ارتقای سلاح‌های مختلف خود را خواهید داشت. 

Silent Hill 2 Remake

همه چیز در مورد بازی Silent Hill 2 Remake

تاریخ انتشار : نامشخص

پلتفورم‌‌ها : PC – PS5 

سبک: اکشن، وحشت، بقا

میزان انتظار ما از بازی: (بسیار زیاد)

سایلنت هیل یکی از موفق‌ترین و پرطرفدارترین فرانچایزهای صنعت گیم بعد از سال‌‌ها غیبت بلاخره قرار است با کمک سخت افزارهای قدرتمندِ جدید با گیم‌پلی، گرافیک، صداگذاری و آهنگ‌های بازسازی شده بازگردد. کپکام و بازسازی‌های سری رزیدنت ایول به اندازه کافی وسوسه کننده بود تا دیگر شرکت ژاپنی کونامی که در سال‌های اخیر برخلاف رقیبش به شدت در مشکلات گوناگون گرفتار شده نیز به بازسازی سری محبوب دیگری در ژانر وحشت-بقا یعنی سایلنت هیل روی بیاورد. کونامی برای شروع قصد دارد تا موفق‌ترین نسخه سایلنت هیل یعنی شماره دوم آن را بازسازی کند. (مطلب کامل)

Prince of Persia: The Sands of Time Remake

مورد انتظارترین بازیهای سال 2021 / پرنس آف پرشیا

تاریخ انتشار : نامشخص

پلتفورم‌ها : نامشخص

سبک: اکشن، ماجراجویی

میزان انتظار ما از بازی: (زیاد)

بازی Prince of Persia: The Sands of Time که یکی از بهترین نسخه‌های سری پرنس فارس و آغازگر سه‌گانه محبوب این سری نیز محسوب میشود. یوبی سافت نسخه بازسازی شده این بازی محبوب را در دست ساخت دارد. هرچند برخلاف انتظار بازی دارای گرافیک آنچنان چشم‌گیری نیست اما با این حال تجربه آن گیم‌پلی جذاب با گرافیک بهتر می‌تواند جذابیت‌های زیادی برای طرفداران این سری در سراسر دنیا ایجاد کند. معماهای هوشمندانه ، بخش پلتفورمر بسیار جذاب، مبارزه با دشمنان سرسخت بازی و از همه مهمتر یک داستان بسیار قدرتمند و عمیق چیزهایی هستند که می‌توانید در این بازی بسیار جذاب تجربه کنید. 

Everwild 

مورد انتظارترین بازیهای سال 2021 / بازی Everwild

تاریخ انتشار : نامشخص

پلتفورم ها: [PC-Xbox Series X/S] (دقیق نامشخص)

سبک: ماجراجویی

آشنایی با استودیوهای بازی سازی ماکروسافت

بازی Everwild یک بازی کاملا جدید از شرکت مطرح Rare (سازنده بازی خلاقانه Sea of Thieves) می‌باشد که قرار است یک تجربه ی بی‌نظیر و فراموش نشدنی در دنیایی طبیعی و جادویی را برایتان به تصویر بکشد. این بازی برای اولین بار در کنفرانس X019 در لندن معرفی شد و محیطی با گرافیک هنری رنگارنگ، خاص و خلاقانه را به نمایش گذاشت. در تریلر بازی شما محیطی زیبا، حیواناتی عجیب و غریب و دنیایی جادویی را می‌بینید. هنوز اطلاعات بیشتری از بازی منتشر نشده و باید منتظر اطلاعات جدید از بازی از جمله تاریخ انتشار آن بمانیم.

Fable

مورد انتظارترین بازیهای سال 2021 / Fable 4

تاریخ انتشار : نامشخص

پلتفورم ها: [PC-Xbox Series X/S] (دقیق نامشخص)

سبک: اکشن ماجراجویی

سه گانه اصلی Fable یک مجموعه پرطرفدار اکشن ماجراجویی است که نشان داد انتخابها و فعالیتهای شما، هرچقدر هم کوچک باشند، در واقع می‌توانند عواقب سخت و ناخواسته‌ای برایتان همراه داشته باشند. بعد از نزدیک یک دهه انتظار برای شماره جدید Fable، بلاخره اعلام شد که بازی توسط Playground Games در دست ساخت و قرار است این فرانچایزِ محبوب بار دیگر روی پلتفورمهای ماکروسافت منتشر شود. فعلا اطلاعات بیشتری از این بازی در دست نیست و باید منتظر اطلاعات بیشتر بمانیم.

The Elder Scrolls VI

مورد انتظارترین بازیهای سال 2021 / The-Elder-Scrolls-VI

تاریخ انتشار: نامشخص

پلتفورم ها: نامشخص

سبک: اکشن، نقش آفرینی

از اولین معرفی بازی در E3 2018 بیش از دو سال می‌گذرد و Bethesda هیچگونه اطلاعات جدیدی از بازی منتشر نکرده است. در تیزر کوتاهی که از بازی منتشر شده شاهد یک منظره از راه دور هستیم که مشخص است که دنیای The Elder Scrolls قرار است از دنیای یخ زده اسکایریم یا جنگلهای Cyrodiil در Oblivion فاصله بگیرد. باید منتظر اطلاعات جدیدی از بازی باشیم. بازی برای پلتفورهای نسل جدید و در تاریخی نامعلوم منتشر خواهد شد.

Beyond Good & Evil 2

Beyond Good & Evil 2

تاریخ انتشار: نامشخص

پلتفورم ها: نامشخص

سبک:  اکشن ، ماجراجویی 

 بازی Beyond Good & Evil 2 ادامه‌ای بر داستان شماره‌ی اول بازی‌ست که توسط یوبی سافت در حال ساخت است. بازیکنان بازی را از پایین‌ترین سطح جامعه بازی آغاز خواهند کرد و می‌توانند در بازی پیشرفت کنند و به بالاترین سطح آن خود را برسانند و همینطور می‌توانند بین سیارات مختلف سفر کنید و  ناشناخته‌های دنیای بازی را کشف کنید. بازی تاریخ انتشار دقیقی ندارد و احتمالا تاریخ انتشار آن در سال 2023 مشخص شود.

این مطلب در آینده با بازی‌ های مطرح بیشتری از سال 2023 به روز خواهد شد…

داغترین‌ها

آخرین مطالب به روز شده

آخرین بررسی‌های اختصاصی

عناوین مهم آینده

مقالات اختصاصی

بهترین‌ها

آخرین مطالب بخش آموزشی

مشترک شدن در این بحث
اطلاع از
guest
6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
دیدن تمام نظرات
Mmd
Mmd
۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ۸:۵۴ ب.ظ

Hellblade 2 چی شد؟ اصلا هیچ سایتی ام دربارش چیزی نمیگه کلا از یاد ها رفته..
تنها دلیلی که ایکس باکس خریدم همین بود

امین علیرضائی
امین علیرضائی
مدیر
Reply to  Mmd
۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ۱۰:۰۲ ب.ظ

تاریخ انتشارش مشخص نیست ولی اضافش کردم به لیست
ممنون ازتون

Kaiju
Kaiju
۲۳ دی ۱۴۰۱ ۱:۳۰ ق.ظ

الدر 6 برا سال 2026 هم قفله چه برسه به 2023 XD

امین علیرضائی
امین علیرضائی
مدیر
Reply to  Kaiju
۲۳ دی ۱۴۰۱ ۳:۵۱ ق.ظ

به ۲۰۲۶ هم نمیرسه، به نظرم بره برای ۲۰۳۰ 🤣
نوشتیم بدون سال انتشاره بازی.
کلا لیست درست میشه ظرف یه ماه آینده
بازی‌های اضافه حذف میشن کم کم و بازی‌های ۲۰۲۳ خیلی بیشتری تا آخر سال اضافه خواهد شد
ممنون از نظرت

مجتبی
مجتبی
۰۹ دی ۱۴۰۱ ۱۲:۴۲ ب.ظ

ممنون بابت تهیه این لیست

حسین
حسین
۰۵ دی ۱۴۰۱ ۲:۳۷ ق.ظ

مطالب زیبا و جالبی بود لطفت ادامه بدید