مورد انتظارترین بازی های سال ۲۰۲۳

به رسم سال‌های گذشته در سال میلادی جدید نیز با معرفی مهمترین بازی‌های آینده در سال ۲۰۲۳ در خدمت شما هستیم. دقت کنید این مقاله در هفته‌های پیش رو و تا قبل از آغاز سال ۲۰۲۳ و حتی در طول سال به طور مداوم به روز رسانی خواهد شد و بازی‌های بیشتری به لیست اضافه خواهد شد. در ادامه با معرفی مورد انتظارترین بازی های سال 2023 در خدمت شما هستیم.

انتشار اولیه: ۱۸ آذر ۱۴۰۱

به روز رسانی: ۴ خرداد ۱۴۰۲ (تاریخ انتشار بازی‌ها به روز شد)

مطلب مرتبط: مورد انتظارترین فیلم های سال 2023

این مطلب در آینده با بازی‌ های مطرح بیشتر از سال 2023 به روز خواهد شد…

عناوین مطلب نمایش عناوین

بازی‌های ماه ژانویه 2023

———————————————

Forspoken 

معرفی بازی Forspoken

تاریخ انتشار : 24 ژانویه 2023 (۴ بهمن ۱۴۰۱) (منتشر شده)

پلتفورم‌ها : PC – PS5 

سبک: اکشن، نقش آفرینی

میزان انتظار ما از بازی: (زیاد)

راهنمای قدم به قدم بازی Forspoken (جدید)

بازی Forspoken یک عنوان اکشن نقش‌آفرینی جدید است که توسط Luminous Productions و با موتور Lumens که پیش‌تر در توسعه بازی Final Fantasy 15 استفاده شده در حال ساخت است و قرار است در تاریخ  24 ژانویه 2023 (۴ بهمن ۱۴۰۱) برای ویندوز و پلی استیشن ۵ توسط Square Enix منتشر شود. (اطلاعات کامل:معرفی بازی Forspoken / آخرین اخبار، تریلر و تاریخ انتشار)

Dead Space Remake

Dead Space Remake

تاریخ انتشار : 27 ژانویه 2023 (۷ بهمن ۱۴۰۱) (منتشر شده)

پلتفورم‌ها : PC – PS5 – Xbox Series X/S

سبک: اکشن، وحشت، بقا

میزان انتظار ما از بازی: (زیاد)

شرکت کانادایی Motive (یکی از زیرمجموعه‌های EA) در حال بازسازی بازی دوست داشتنی Dead Space محصول سال ۲۰۰۸ است و بر اساس آنچه تا به حال از بازی به نمایش گذاشته شده است، با یک بازی کاملاً وفادار به نسخه اصلی رو به رو هستیم. به گفته سازندگان این بازی دقیقا همان فضا و حس بازی Dead Space را در خود داراست، با این تفاوت که باید منتظر گرافیکی مدرن، باگ‌های کمتر و جزئیات بیشمار بیشتری در بازی باشیم. معماهای فیزیکی، توانایی‌ تکه تکه کردن دشمنان، مرگ‌های خون‌بار و وحشتناک و اجرای بازی بدون وجود هیچ گونه HUD از بخش‌های لذت بخشی است که هنوز در بازی باقی مانده‌اند. داستان بازی در قرن بیست و ششم اتفاق می‌افتد، مهندس آیزاک کلارک، برای تعمیر کشتی ایشیمورا که یک کشتی عظیم استخراج سیاره‌ای است منصوب شده است. در حین بررسی کشتی آیزاک متوجه می‌شود که خدمه کشتی توسط اجسادِ انسانیِ جهش یافته مورد حمله قرار گرفته‌اند. در ادامه آیزاک مجبور می‌شود تا از خود مراقبت کرده و سعی کند خدمه بازمانده را نجات داده و حقیقت پشت اتفاقات وحشتناک ایشیمورا را کشف کند. بازی Dead Space Remake قرار است در 27 ژانویه 2023 برای پلتفورم‌های نسل فعلی منتشر شود.

بازی‌های ماه فوریه 2023

———————————————

Hogwarts Legacy

تاریخ انتشار : ۱۰ فوریه ۲۰۲۳ (۲۱ بهمن ۱۴۰۱) (منتشر شده)

پلتفورم‌ها : Xbox One, Xbox Series X|S, PS4, PS5 , PC

سبک: اکشن نقش آفرینی جهان باز

میزان انتظار ما از بازی: (زیاد)

راهنمای قدم به قدم بازی Hogwarts Legacy (جدید)

فرانچایز هری‌پاتر از دهه 1990 تاکنون و ابتدا با انتشار کتاب‌هایش به یکی از بزرگترین جهان‌های تخیلیِ دنیای سرگرمی بدل شد. با گذشت نزدیک به 30 سال از ظهور هری پاتر و با انتشار فیلم‌ها و بازی‌های متعدد هنوز انگار پتانسیلهای این دنیای شگفت انگیز تمام نشده است. آخرین اقتباسی که قرار است از دنیای هری پاتر ساخته شود بازی Hogwarts Legacy نام دارد. (اطلاعات بیشتر در معرفی بازی Hogwarts Legacy / تاریخ انتشار، اطلاعات و..)

Company of Heroes 3

Company of Heroes 3

تاریخ انتشار : 23 فوریه 2023 (۴ اسفند ۱۴۰۱) (منتشر شده)

پلتفورم‌ها : PC – PS5 – Xbox Series X/S

سبک: استراتژی -ریل‌تایم

میزان انتظار ما از بازی: (زیاد)

بازی Company of Heroes از بازی‌های مطرح استراتژی سال‌های دور است که توسط کمپانی کانادایی Relic Entertainment ساخته شده است. شماره سوم این بازی قرار است بعد از سال‌ها در سال 2023 عرضه شود. در Company of Heroes 3، بازیکنان نقش نیروهای متفقین را در طول تهاجم به نیروهای متحدین در ایتالیا و در شمال آفریقا را برعهده دارند. در این بازی از ویژگی‌های جدیدی مانند Tactical Pause رونمایی شده است، این ویژگی به بازیکن اجازه می‌دهد تا نبرد را متوقف کرده و پس از دادن دستورات لازم بازی را دوباره اجرا کنند. Company of Heroes 3 یک بازی استراتژی ریل‌تایم است که به شما اجازه می‌دهد در دو کمپین جداگانه با نیروهای متحدین در جنگ جهانی دوم دست و پنجه نرم کنید و با استفاده از امکانات و نیروهای مختلفی که در اختیار دارید به تصرف شهرهای تحت کنترل دشمن در ماموریت‌ها و مراحل مختلف بپردازید. این بازی قرار است در ۲۳ فوریه ۲۰۲۳ توسط سگا برای پلتفورم‌های PS5 – Xbox Series X/S و همچنین PC منتشر شود.

Sons Of The Forest

مورد انتظارترین بازی های سال 2022

تاریخ انتشار : 23 فوریه 2023 (۴ اسفند ۱۴۰۱) (منتشر شده)

پلتفورم‌ها : PC 

سبک: اکشن، وحشت، بقا

میزان انتظار ما از بازی: (زیاد)

Sons of the Forest یک بازی اکشن بقا اول شخص است که در حال حاضر توسط Endnight Games در حال توسعه است. این بازی دنباله‌ای بر بازی موفق و مستقلِ The Forest محصول سال 2014 است. در حال حاضر در مجموع سه تریلر از این بازی منتشر شده است و تاریخ انتشار آن 23 فوریه 2023 (۴ اسفند ۱۴۰۱) تعیین شده است. درست مانند بازی The Forest، این بازی بر روی عناصر بقا و مبارزه تمرکز دارد، علاوه بر اینها با گرافیکی به شدت زیبا به همراه جزئیات باورنکردنی طرف هستیم. انواع و اقسام حیوانات و موجودات زنده در بازی وجود دارد که می‌توانید از گوشت آنها تغذیه کنید یا از دیگر بخش‌های بدن آنها ابزار درست کنید. در طول بازی باید با جمع‌آوری منابع مختلف به ساخت ابزارآلات گوناگون بپردازید تا در دنیای وحشی بازی زنده بمانید. همینطور دشمنانی زامبی مانند در بازی وجود دارند که لحظات چالش‌ انگیزی را برایتان رقم خواهند زد. همینطور در بازی می‌توانید یک پناهگاه برای خود بسازید و با آویزان کردن جنازه مهاجمان یا زامبی‌ها و یا دیوارهای چوبی و… در محیط بازی، خطرات مختلف را از کمپ خود دور کنید. فعلا اطلاعات بیشتری از بازی منتشر نشده است، می‌توانید تریلر رسمی بازی را در اینجا مشاهده کنید.

بازی‌های ماه مارس 2023

———————————————

 Resident Evil 4 Remake

رونمایی و معرفی بازی Resident Evil 4 Remake

تاریخ انتشار : 24 مارس 2023 (۴ فروردین ۱۴۰۲) (منتشر شده)

پلتفورم‌‌ها : PC – PS5 – Xbox Series X|S – PS4

سبک: اکشن ماجراجویی، وحشت

میزان انتظار ما از بازی: (بسیار زیاد)

راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 4 Remake (جدید)

راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 4 کلاسیک 

بررسی بازی Resident Evil 4 (جدید)

Capcom امروز به طور رسمی از طریق State of Play از بازسازیِ Resident Evil 4 که مدت‌ها در مورد آن شایعه شده بود، رونمایی کرد. برای اولین شایعه ساخت بازسازیِ Resident Evil 4 در اواخر سال 2020 بر سر زبان‌ها افتاد و اکنون پس از گذشت کمتر از ۲ سال این شایعه به حقیقت پیوست و کپکام به طور رسمی بازی  را معرفی کرد. Resident Evil 4 Remake برای پلتفورم‌های PC, PlayStation 5 and Xbox Series X/S در تاریخ 24 مارس 2023 (۴ فروردین ۱۴۰۲) عرضه خواهد شد. (مطلب اصلی: معرفی کامل بازی Resident Evil 4 Remake)

The Last of Us Remake

مورد انتظارترین بازی های سال 2022 

تاریخ انتشار : 28 مارس 2023 (۸ فروردین ۱۴۰۱) (منتشر شده)

پلتفورم‌ها : نسخه PC 

سبک: اکشن ماجراجویی

میزان انتظار ما از بازی: (زیاد)

راهنمای قدم به قدم بازی The Last of us part 1 (جدید)

بازسازی بازی The Last of Us که اکنون به طور رسمی با عنوان The Last of Us Part 1 شناخته می‌شود در تاریخ ۲ سپتامبر برای PS5 منتشر شد و نسخه PC در حال توسعه است و در تاریخ 28 مارس 2023 منتشر خواهد شد. این بازسازی شامل نسخه‌های ارتقا یافته بازی اصلی و همینطور DLC بازی Left Behind می‌باشد. تاکنون هیچ اشاره‌ای به حالت چند نفره بازی نشده است. اما طی اخباری اعلام شده است که نسخه چند نفره سری The Last of Us به شکل جداگانه منتشر خواهد شد. پس نباید منتظر بخش چند نفره در این بازی باشیم. در این بازسازی بدون اینکه دست درازی به داستانِ نسخه اصلی شده باشد با گرافیک و کنترلی بهبود یافته و همینطور جلوه‌های بهبود یافته و مبارزات جذاب‌تر طرف هستیم.

بازی‌های ماه آوریل 2023

———————————————

Dead Island 2

مورد انتظارترین بازی های سال 2023 / Dead Island 2

تاریخ انتشار : 21 آوریل 2023 (۱ اردیبهشت ۱۴۰۲) (منتشر شده)

پلتفورم‌‌ها : PC – PS5 – Xbox Series X|S – PS4 – Xbox one

سبک: اکشن نقش آفرینی وحشت

میزان انتظار ما از بازی: (زیاد)

بررسی بازی Dead Island 2 (جدید)

Dead Island 2 یک بازی اکشن نقش آفرینی اول شخص است که توسط استودیو Dambuster در حال توسعه است (بعد از چندین بار تغییر) و توسط Deep Silver منتشر خواهد شد. این بازی دنباله‌ای بر بازی ویدیویی Dead Island محصول سال 2011 محسوب می‌شود. بازی Dead Island 2 حدود 10 سال پس از وقایع بازی اول در جریان است، داستان بازی در شهر لس آنجلس که به دلیل شیوع زامبی‌ها قرنطینه شده و در یک دنیای جهان باز اتفاق می‌افتد. (بازی کاملا آزادانه نیست بلکه در ده منطقه لس آنجلس اتفاق می‌افتد) در بازی می‌توانید از بین چندین کاراکتر قابل بازی یکی را انتخاب کنید و این انتخاب باعث تغییر سبک بازی خواهد شد. جهانِ بازی پر از ماجراجویی‌ و داستان‌های فرعی و اصلی و البته پر از قتل‌عام زامبی‌ها به روش‌های مختلف است. در بازی با طیف وسیعی از سلاح‌های سرد و گرم طرف هستید و می‌توانید آنها را با توانایی‌های مختلفی که دارید ترکیب کنید تا سبک خاص بازی خود را بسازید. اسلوموشن‌ کردن زمان، جاخالی دادن ضربات زامبی‌ها، ضربه زدن به زمین و انجام حرکات مختلف آکروباتیک بخش بسیار کوچیکی از این توانایی‌ها محسوب می‌شود. در بازی توانایی ارتقای انواع سلاح نیز وجود دارد، مثلا می‌توانید جنجری برقی یا کاتانایی آتشین ایجاد کنید و انواع نقشه‌های خونین و پلید برای زامبی‌ها بکشید! انواع مختلف زامبی‌ها و جهش یافته‌های خطرناک نیز در دنیای بازی وجود دارد که باعث می‌شود همیشه جهانِ بازی چالش جدید و خطرناکی برایتان داشته باشید. این بازی عجیب و جذاب قرار است در تاریخ 21 آوریل 2023 (۱ اردیبهشت ۱۴۰۲) برای پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ویندوز، ایکس باکس وان و ایکس باکس سری X/S منتشر شود.

Star Wars Jedi: Survivor

معرفی بازی Star Wars Jedi: Survivor / جدیدترین اطلاعات و تریلر

تاریخ انتشار : 28 آوریل 2023 (۸ اردیبهشت ۱۴۰۱) (منتشر شده)

پلتفورم‌‌ها : PC – PS5 – Xbox Series X|S

سبک: اکشن ماجراجویی نقش آفرینی

میزان انتظار ما از بازی: (زیاد)

بررسی بازی Star Wars Jedi: Survivor  (جدید)

Star Wars Jedi: Survivor یک بازی اکشن ماجراجویی است که توسط Respawn Entertainment در حال ساخت است. این بازی دنباله‌ای برای بازی جذابِ Star Wars Jedi: Fallen Order محصول سال 2019 است و قرار است در 28 آوریل 2023 (۸ اردیبهشت ۱۴۰۱) برای ویندوز، پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری X/S توسط EA منتشر شود. Star Wars Jedi: Survivor یکی از بزرگ‌ترین بازی‌های جدید سال 2023 خواهد بود. این دنباله داستان Cal Kestis پنج سال پس از اتفاقات شماره قبلی را دنبال می‌کند. (مطلب کامل)

بازی‌های ماه مه 2023

———————————————

Redfall

معرفی مهمترین انحصاری های آینده Xbox Series X

تاریخ انتشار : 2 می 2023 (۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲) (منتشر شده)

پلتفورم‌ها : PC – Xbox Series X/S

سبک: شوتر اول‌شخص

میزان انتظار ما از بازی: (زیاد)

بررسی بازی Redfall / سقوط (جدید)

کسانی که استدیو بازی‌سازی Arkane و عناوین قبلی این شرکت را تجربه کرده‌اند می‌دانند که این توسعه دهنده چه ظرفیتی برای خلق بازی‌های متفاوتِ شوتر اول شخص دارد. بازی Dishonored محصول 2012 و دنباله آن در سال 2016 و Prey محصول 2017 و حتی Deathloop در سال 2021 از جمله بازی‌های مطرحی است که توسط این استدیو خلق شده است. از همین رو نگاه‌ بسیاری از گیمرها در سراسر دنیا به بازی جدید آنها یعنی Redfall است که قرار است در سال 2023 منتشر شود. Redfall یک بازی شوتر اول شخص دیگر از این استدیو است که شما را وارد یک دنیای جهان باز پر از خون آشام‌های متنوع می‌کند. داستان بازی در جزیره‌ی خیالی Redfall، ماساچوست می‌گذرد. پس از یک آزمایش علمی ناموفق، گروهی از خون آشام‌ها به شهر حمله می‌کنند و آن را مال خود می‌کنند. در این بین بازیکنان از میان چهار شخصیت قابل بازی که هر کدام دارای پیشینه و توانایی‌های منحصر به فردی هستند، برای مبارزه با خون آشام‌ها و همچنین دشمنان انسانی باید یکی را انتخاب کنند. این بازی را هم می‌توانید به صورت انفرادی و هم به صورت گروهی و Co-op با همکاریِ دیگر بازیکنان تجربه کنید. بازی Redfall یکی از امیدهای ایکس باکس و ماکروسافت برای سال 2023 است و قرار است در تاریخ 2 می امسال منتشر شود.

Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Legend of Zelda: Breath of the Wild sequel

تاریخ انتشار : 12 می 2023 (۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۲) (منتشر شده)

پلتفورم‌: Switch

سبک: اکشن ماجراجویی

میزان انتظار ما از بازی: (بسیار زیاد)

Breath of the Wild یک عنوان کم نظیر از لحاظ گیم‌پلی بود و عملکردهایی که شما در نقش لینک در دنیای بازی در اختیار دارید، در کمتر بازیی دیده شده است. معماهای بسیار هوشمندانه، محیط پویا و بسیار بزرگ که حتی از عنوان Skyrim نیز محیطی بزرگ‌تر و متنوع‌تری را در اختبار بازیکن قرار داده و همینطور آهنگ‌های ماندگار از دلایلی بود که BOW را به یک شاهکار بدل کرد. به طوری که در لیست 100 بازی برتر تاریخ از دید سایت IGN این بازی در صدر قرار دارد! هر چند طرفداران به دنبال Dungeonهای قدیمی سری هستند و امیدوارند نسخه بعدی شاهد بازگشت این نوع Dungeonهای تاریک و چالشی در بازی باشند. طبق آخرین تریلر شما با توانایی‌های جدیدی برای لینک طرف هستید، توانایی‌هایی که می‌تواند آیتم‌های مختلف را روی تیرهایش قرار دهد یا سلاح‌های مختلف را با هم ترکیب کند. 

در این بازی Link امکانات متفاوتی در اختیارتان قرار می‌دهد. به نظر می‌رسد که به دست راست او دستگاهی متصل شده که توانایی‌های مختلفی مانند آتش زدن و… را در اختیارش قرار داده است. همینطور او توانایی عبور از سقف ساختمان‌ها یا غارها را نیز دارد که می‌تواند موقعیت متفاوتی در گیم‌پلی بازی باشد و معمای خاص خود را پیش روی بازیکن قرار دهد. برای کسانی که شماره اول بازی را تجربه کرده‌اند مسلما انتظار برای تجربه Legend of Zelda: Tears of the Kingdom طاقت فرساست، اما از همین الان با توجه به سابقه درخشان سازندگان بازی ‌می‌توان حدس زد که این صبر ارزشش را خواهد داشت! (تریلر رسمی بازی از یوتوب)

The Lord of the Rings: Gollum

مورد انتظارترین بازیهای سال 2021 / The Lord of the Rings: Gollum

تاریخ انتشار : 25 می 2023 (۴ خرداد ۱۴۰۲)

پلتفورم‌ها : PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S

سبک: اکشن، ماجراجویی

میزان انتظار ما از بازی: (زیاد)

بازی ارباب حلقه‌ها: گالوم یک بازی اکشن ماجراجویی داستان محور است. در بازی شما در نقش به گالوم، موجود عجیب و تسخیر شده به وسیله حلقه قدرت در دنیای ارباب حلقه‌ها ایفای نقش خواهید کرد. این بازی یک سفر بسیار خطرناک را دنبال می‌کند، سفری برای یافتن ارزشمندترین دارایی که از او ربوده شده است! او به دنبال حلقه قدرت و ارباب حلقه‌هاست! او ماهر و حیله‌گر اما در حین حال شکننده و مجنون است. ذهنی که خانه دو مسافر است! و شما باید تصمیم بگیرید که در نهایت چه سرنوشتی برای او خلق کنید. 

بازی‌های ماه ژوئن 2023

———————————————

STREET FIGHTER 6 

STREET FIGHTER 6

تاریخ انتشار : 2 ژوئن 2023 (۱۲ خرداد ۱۴۰۲)

پلتفورم‌ها : PC – PlayStation 4 – PlayStation 5 و Xbox Series X/S

سبک: مبارزه‌ای

میزان انتظار ما از بازی: (زیاد)

ششمین قسمت از سری بازی Street Fighter در 2 ژوئن 2023 (۱۲ خرداد ۱۴۰۲) برای پلتفورم‌های PC – PlayStation 4 – PlayStation 5 و Xbox Series X/S منتشر خواهد شد. (تریلر) با استریت فایتر ۶ یک دوره جدید برای بازی‌های مبارزه‌ای آغاز خواهد شد! این بازی شامل مود قدیمی مبارزه تن به تن به همراه دو مود دیگر به نام‌های تور جهانی و Battle Hub خواهد بود و در مجموع سه حالت وجود دارد که در آن هر کسی می‌تواند ژانر بازی را به دلخواه خود تغییر دهد و از بازی لذت ببرد. کاراکترهای متنوع جدید نیز بخش دیگری از ویژگی‌های استریت فایتر ۶ محسوب می‌شود. (اطلاعات بیشتر اضافه خواهد شد)

Diablo IV

بازی دیابلو 4 معرفی شد

تاریخ انتشار: 6 ژوئن 2023 (۱۶ خرداد ۱۴۰۲)

پلتفورم ها:  PC – PlayStation 4 – PlayStation 5 – Xbox One و Xbox Series X/S

سبک: dungeon crawl، اکشن نقش آفرینی

میزان انتظار ما از بازی: (زیاد)

پیش نمایش بازی Diablo IV / بازگشتِ تاریکی

در بازی Diablo IV پنج منطقه جذاب و وسیع برای کشف، گشت‌زنی و شیطان کشی در نظر گرفته شده است. هر منطقه مملو از خطرات و رمزو رازهای آشکار و نهانِ خاص خودش است. از محیط‌های ساحلی، بیابانی، جنگل‌های انبوه تا محیط‌های کوهستانی در بازی دیده می‌شوند. محیط‌های بازی نسبت به سری قبل بسیار بزرگ‌تر و زیباتر شده و تاریکی ویژه‌ای در آن دیده می‌شود. در بازی دیابلوی جدید با یک عنوان کاملا جهان باز طرف هستید که بدین معنی است که به هر سمت و سویی که دوست دارید می‌توانید حرکت کنید و به گشت‌زنی بپردازید. در بازی می‌توانید در هر منطقه جزئیات و ماموریت‌های اصلی و فرعی خاص انجام دهید که در نوع خود کم‌نظیر هستند. محیط‌ها و جو بازی بیشتر به بازی دیابلو ۲ شباهت دارد و بسیار تاریک و مخوف طراحی شده‌اند. به طوری که هر گوشه و کنار آن جسدهای پوسیده و به دار آویخته و خونابه‌های به جا مانده از کشتارهای دسته جمعی به چشم می‌خورد. ساختمان‌‌های ویران بیش از پیش در مناطق مختلف بازی دیده می‌شود و داستان‌های متنوعی در دل این مناطق منتظر شما هستند. (مطلب کامل)

Final Fantasy XVI

مورد انتظارترین بازیهای سال 2021 / فاینال فانتزی 16

تاریخ انتشار :  22 ژوئن 2023 (۱ تیر ۱۴۰۲)

پلتفورم‌‌ها : PS5 

سبک: اکشن نقش آفرینی

میزان انتظار ما از بازی: (بسیار زیاد)

تاریخچه سری بازی های فاینال فانتزی (قسمت دوم)

شماره جدید بازی فاینال فانتزی با معرفی کنسول نسل جدید سونی رونمایی شد و قرار است این بازی به صورت انحصاری برای PS5 منتشر شود. با توجه به تریلر اولیه بازی به نظر می‌رسد بازی در محیطی تاریک و خوفناک در دنیای Valisthea در جریان باشد. در ابتدا بازی برای PC نیز در نظر گرفته شده بود اما Square Enix کمی بعد بازی را به صورت انحصاری برای PS5 معرفی کرد. شماره شانزدهم فاینال فانتزی یک چشم انداز هیجان انگیز را برای آینده‌ی بازیهای نقش آفرینی در صنعت گیم در کنار دیگر بازیهای بزرگ این سبک خلق کرده است. این بازی قرار است 22 ژوئن 2023 (۱ تیر ۱۴۰۲) برای PS5 منتشر شود. (تریلر جدید بازی)

بازی‌های ماه آگوست 2023

———————————————

Lies of P

Lies of P

تاریخ انتشار : آگوست 2023 (دقیق نامشخص)

پلتفورم‌ها : PC – PS5 – Xbox Series X/S – PS4 – Xbox one

سبک: اکشن، نقش آفرینی (Soul-Like)

میزان انتظار ما از بازی: (زیاد)

برای کسانی که عاشق سبک Soul-Like هستند تجربه عناوین جدید این سبک می‌تواند همیشه جذابیت و چالش خاص خودش را داشته باشد. Lies of P یکی از بازی‌های این سبک است که توسط کمپانی کره‌ای NEOWIZ در دست ساخت است و قرار است در سال 2023 منتشر شود. در این بازی در یک ایستگاه قطار متروکه در شهری غرق در جنون و خونخواهی به نام کرات (Krat) از خواب بیدار می شوید! در مقابل شما یک یادداشت قرار دارد که روی آن نوشته “آقای ژپتو” که در این شهر قرار دارد را پیدا کنید. در نقش پینوکیو، یک عروسک مکانیکی بازی را دنبال می‌کنید. در طول مسیر باید با همه چیز مبارزه کنید تا ژپتوی اسرارآمیز را پیدا کنید. اما در این راه انتظار کمک نداشته باشید و به اشتباه به کسی نیز اعتماد نکنید! اگر هنوز امیدوارید که تبدیل به انسان شوید پس باید همیشه به دیگران دروغ بگویید! با الهام از داستان آشنای پینوکیو، Lies of P یک بازی اکشن Soul-Like است که در یک دنیای تاریک و بی‌رحم اتفاق می‌افتد. تمام بشریت در شهری که اکنون به جهنمی پر از وحشت‌های غیرقابل توصیف تبدیل شده گم شده‌اند و شما نیز به دنبال گم‌گشته خود ژپتو هستید. این بازی یک دنیای زیبا پر از چالش، یک سیستم مبارزه عمیق و داستانی جذاب را ارائه می‌دهد. پینوکیو را راهنمایی کنید و سفر عجیب او را برای تبدیل شدن به انسان تجربه کنید. بازی “دروغ‌های پی” تاریخ انتشار دقیقی ندارد ولی طبق آخرین اخبار قرار است در ماه آگوست 2023 برای پلتفورم‌های جدید و قدیمی منتشر شود. (با انتشار اخبار بیشتر به روز می‌شود.) (سایت رسمی بازی)

Armored Core 6: Fires of Rubicon

Armored Core 6: Fires of Rubicon

تاریخ انتشار : 25 آگوست 2023 (۳ شهریور ۱۴۰۲)

پلتفورم‌ها : PC – PS4 – PS5 – Xbox Series X/S – Xbox one

سبک: اکشن ماجراجویی

میزان انتظار ما از بازی: (بسیار زیاد)

بعد از بازی‌های بزرگ پیاپی‌ای که توسط FromSoftware منتشر شد، حال چه کسی است که به بازی بعدی آنها امیدوار نباشد؟ از انتشار اولین بازی سری Armored Core در حدود 26 سال می‌گذرد و حال FromSoftware و در راس آن هیدتاکا میازاکی (Hidetaka Miyazaki) در سال 2023 قصد دارد شماره‌ی جدیدی از این بازی را برای گیمرها منتشر کند. بازی Armored Core VI در یک سیاره دور به نام Rubicon 3 روی می‌دهد. در این سیاره، بشریت یک منبع انرژی جدید پیدا می‌کند تا با کمک آن بتواند به طور چشمگیری قابلیت‌های تکنولوژیکی را افزایش دهد. در عوض این ماده باعث یک رویداد بسیار فاجعه‌آمیز می‌شود و کل منظومه ستاره‌ای را در شعله‌های آتش فرو می‌برد. پس از کشف مجدد این ماده در نیم قرن بعد، بشریت یک بار دیگر تلاش می‌کند تا کنترل این منبع مرموز را به دست آورد. در همین جهان بازیکن در نقش یک مزدور مستقل (که یک ربات زرهی را کنترل می‌کند) ایفای نقش کرده و ماموریت‌های مختلفی را برای شرکت‌های بزرگ فرازمینی و گروه‌های مقاومت انجام می‌دهد. به نظر می‌رسد در این بازی باید بیشتر با ربات‌های غول پیکر مختلف دست و پنجه و مبارزه کنید. طبق سایت رسمی، بازی در تاریخ 25 آگوست 2023 (۳ شهریور ۱۴۰۲) و برای پلتفورم‌های PC – PS4 – PS5 – Xbox Series X/S – Xbox one منتشر خواهد شد. (بعد از انتشار اطلاعات بیشتر به روز می‌شود.)

Baldur’s Gate III

Baldur's Gate III

تاریخ انتشار : 31 آگوست 2023 (۹ شهریور ۱۴۰۲)

پلتفورم‌ها : PC – PS5

سبک: نقش آفرینی 

میزان انتظار ما از بازی: (زیاد)

پس از بیش از 20 سال انتظار، طرفداران سبک RPG سرانجام به قلمروهای فراموش شده فرنچایز محبوب Baldur’s Gate بازخواهند گشت. این بازی مورد انتظار بیش از دو سال با دسترسی زودهنگام (early access) با بازخورد طرفداران بهبود یافته است و این یعنی در ۳۱ آگوست با یک بازی کامل و کم نقص طرف هستیم که بسیاری از باگ‌ها و مشکلات آن برطرف شده است. این بازی نقش آفرینی را می‌توانید به شکل تک نفره یا به صورت گروهی به همراه دوستانتان تجربه کنید. این بازی دارای سیستم مبارزه نوبتی می‌باشد و داستان‌ها و اتفاقات جذاب و متفاوتی را در طول انجام این بازی تجربه خواهید شد. سازنده بازی استدیو Larian است که سری بازی نقش آفرینی Divinity را در پرونده خود دارد و همین موضوع طرفداران سبک نقش آفرینی را به این بازی بسیار امیدوار کرده است. بازی Baldur’s Gate III در تاریخ 31 آگوست 2023 (۹ شهریور ۱۴۰۲) برای پلتفورم‌های PC و PS5 منتشر خواهد شد، فعلا تاریخ انتشار دقیقی برای پلتفورم Xbox Series X/S مشخص نشده است.

بازی‌های ماه سپتامبر 2023

———————————————

Starfield

معرفی بازی Starfield

تاریخ انتشار : ۶ سپتامبر ۲۰۲۳ (۱۵ شهریور ۱۴۰۲)

پلتفورم‌ها : Xbox Series X|S, PC

سبک: اکشن نقش آفرینی جهان باز

میزان انتظار ما از بازی: (بسیار زیاد)

 بنابر اظهارات Bethesda در کنفرانس E3 بازی Starfield قرار است بازی‌های با تم فضایی را دچار تغییرات بزرگی کند و تحول عظیمی در این مدل بازی‌ها ایجاد کند. همچنین بازی قرار است تجربه‌ای منحصر به فرد را برایتان با توجه به قدرت‌ کنسول‌ Xbox Sires X به ارمغان بیاورد. (اطلاعات بیشتر در معرفی بازی Starfield / تاریخ انتشار و آخرین اطلاعات)

Mortal Kombat 1

Mortal Kombat 1

تاریخ انتشار : ۱۹ سپتامبر ۲۰۲۳ (۲۸ شهریور ۱۴۰۲)

پلتفورم‌ها : Xbox Series X|S, PC, Nintendo Switch و PS5

سبک: مبارزه‌ای

میزان انتظار ما از بازی: (زیاد)

مورتال کامبت بعدی Mortal Kombat 1 نام دارد (دوازدهمین شماره بازی) و توسط استودیو NetherRealm (که ساخت چندین مورتال کمبت را در کارنامه خود دارد) در حال ساخت است. سازندگان تأیید کردند که این بازیِ مبارزه‌ای در ۱۹ سپتامبر ۲۰۲۳ برروی نینتندو سوییچ، پلی‌استیشن ۵، ویندوز و ایکس‌باکس سری ایکس منتشر خواهد شد. اولین تریلر بازی بازگشت چند چهره آشنا یعنی Shang Tsung، Liu Kang، Raiden، Scorpion، Kitana، Mileena و Sub-Zero را تایید می‌کند. در این بازی قرار است داستان و شخصیت‌های نمادین سری مورتال کامبت به طور کامل بازسازی شوند. در تریلر بازی می‌بینیم که Mortal Kombat همچنان همان خشونت ذاتی خود را حفظ کرده و قرار است حتی مرگبارتر از قبل به دنیای گیم بازگردد! (با انتشار اطلاعات بیشتر این مطلب به روز خواهد شد.)

بازی‌های ماه اکتبر 2023

———————————————

Lords of the Fallen

مورد انتظارترین بازی های 2023 / Lords of the Fallen

تاریخ انتشار : ۱۳ اکتبر 2023 (۲۱ مهر ۱۴۰۲)

پلتفورم‌ها : Xbox Series X|S, PC و PS5

سبک: اکشن، نقش آفرینی 

میزان انتظار ما از بازی: (متوسط)

بازی Lords of the Fallen دنباله‌ی بازی‌ای به همین نام محصول سال 2014 است و قرار است در تاریخ 13 اکتبر امسال برای پلی استیشن ۵، ایکس باکس سری ایکس و اس و رایانه‌های شخصی عرضه شود. وقتی برای اولین بار به تریلر بازی نگاه کنید متوجه تشابهات زیاد بازی با عناوینی چون دارک سولز و الدن رینگ خواهید شد، اما اینکه این بازی می‌تواند حتی با تقلید در حد و اندازه‌های آن بازی‌ها ظاهر شود را باید منتظر انتشار بازی بمانیم تا بتوانیم به آن پاسخ دهیم. بازی Lords of the Fallen با موتور گرافیکی جدید Unreal Engine 5 ساخته شده و با توجه به قدرت این موتور باید شاهد جزئیات زیبایی در بازی باشیم. در این بازی دنیای فانتزیِ جدید و تاریکی منتظر شماست که پر از خطرات مرگبار و دشمنان عجیب و غریب است. داستان بازی در مورد گروهی از جنگجویان تاریک صلیبی (Dark Crusader) است که یک تلاش حماسی را برای سرنگونی آدیر، شیطان بزرگ آغاز می‌کنند.

Assassin’s Creed Mirage

همه چیز در مورد Assassin's Creed Mirage / جدیدترین اساسینز کرید

تاریخ انتشار : ۱۲ اکتبر ۲۰۲۳ (۲۰ مهر ۱۴۰۲)

پلتفورم‌ها : ویندوز، پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، ایکس باکس سری ایکس و اس 

سبک: اکشن، ماجراجویی

میزان انتظار ما از بازی: (زیاد)

همه چیز در مورد بازی Assassin’s Creed Mirage

 در Assassin’s Creed Mirage در نقش نسخه‌ی جوانتر بسیم (Basim) که در Assassin’s Creed Valhalla با او آشنا شدیم ایفای نقش می‌کنید. چیزی که واقعاً هیجان‌انگیز است، این موضوع است که Assassin’s Creed بعد از پنج سال و سه بازی که شما را در دنیایی جهان باز و نقش آفرینی غرق کرده بود، قرار است به ریشه‌های مخفیانه‌ کاری‌اش بازگردد. این بازی یک تجربه‌ی اکشن-ماجراجوییِ داستان‌محور است که داستان یک مرد جوانِ سرکش و جاه‌طلب که از دزدی خیابانی به یک قاتل حرفه‌ای بدل می‌شود را روایت می‌کند. در طول داستانِ بازی با تعداد زیادی از شخصیت‌های مختلف آشنا می‌شوید که سرنوشت باسیم بن اسحاق را شکل می‌دهند و او را به انسانِ متفاوتی تبدیل می‌کنند… در طول داستان بازی شما به یک قاتل همه فن حریف بدل خواهید شد، ابتدا با دفاتر Assassin قرار داد ببندید، بعد سرنخ‌های حیاتی را جمع‌آوری کنید و در آخر به شکل مخفیانه به ترور اهداف‌تان بپردازید. (متن کامل) (تریلر جدید بازی)

Alan Wake II

Alan Wake II

تاریخ انتشار : ۱۷ اکتبر ۲۰۲۳ (۲۵ مهر ۱۴۰۲)

پلتفورم‌ها : PC, PS5, Xbox Series X/S

سبک: وحشت بقا

میزان انتظار ما از بازی: (زیاد)

آلن ویک ۲ یکی دیگر از بازی‌های بزرگی است که قرار است در سال ۲۰۲۳ منتشر شود. Remedy در مراسم بهترین بازی‌های سال 2021 از ساخت ادامه بازی مطرح خود Alan Wake خبر داد، بازی‌ای که قرار است توسط Epic Games منتشر شود. فعلا به جز یک تریلر معرفی اطلاعات بیشتری از بازی منتشر نشده است. آلن ویک برای اولین بار در سال 2010 منتشر شد، این بازی داستان نویسنده‌ی مطرح ژانر جنایی (به نام آلن ویک) که چند سالی است به علت مشکلاتی نتوانسته کتابی بنویسد را روایت می‌کند. او و همسرش آلیس برای یک تعطیلات کوتاه به شهر کوچک کوهستانی برایت فالز، واقع در واشنگتن می‌آیند. اما با ورود به شهر اتفاقات عجیبی پیش می‌آید. در این شهر آلن در کابوس‌های وحشتناکی گرفتار می‌شود، این کابوس‌ها پلی بین واقعیت‌های هولناک زندگی او می‌زنند و اسرار تلخِ بیشتری از آلن ویک را برای مخاطبان فاش می‌سازند. سازندگان قول یک بازی وحشت-بقا با ته مایه روانشناسانه را داده‌اند، بنابراین باید منتظر یک تجربه‌ی هیجان انگیز با عناصر ترسناک روانشناختیِ آشنا باشیم. با شناختی که نسبت به سازنده‌ی خوش آوازه بازی داریم، باید منتظر یک بازیِ داستان محورِ قدرتمندِ دیگر از آنها باشیم. فعلا تاریخ دقیقی برای بازی مشخص نشده ولی طبق سایت رسمی بازی، Alan Wake II برای تاریخ ۱۷ اکتبر ۲۰۲۳ (۲۵ مهر ۱۴۰۲) و پلتفورم‌های PC, PS5, Xbox Series X/S در نظر گرفته شده است. (تریلر جدید بازی)

(بازیهای مهم دیگر ماه‌ها اضافه خواهد شد)

بازی‌های سال 2023 (دقیق نامشخص)

———————————————

بازی‌هایی که به طور رسمی اعلام شده که در سال 2023 منتشر خواهند شد ولی هنوز تاریخ دقیقی برای آنها مشخص نشده است.

Marvel’s Spider-Man 2

Marvel's Spider-Man 2

تاریخ انتشار : پاییز 2023 (دقیق نامشخص)

پلتفورم‌ها : PS5

سبک: اکشن ماجراجویی جهان باز

میزان انتظار ما از بازی: (بسیار زیاد)

بازی Marvel’s Spider-Man 2 یکی دیگر از بازی‌های مورد انتظار سال 2023 است که تاکنون تاریخ انتشار دقیقی برای آن مشخص نشده است. طبق سایت رسمی این بازی در سال 2023 (فصل پاییز) و به طور انحصاری برای PS5 منتشر خواهد شد. همینطور در تریلری که از بازی منتشر شده در کنار شخصیت پیتر پارکر، مایلز مورالس نیز در حال مبارزه با دشمنان دیده می‌شود و آن طور که مشخص است در بازی توانایی کنترل هر دو کاراکتر را خواهید داشت. (یا شاید بتوانید بازی را به شکل Co-op با دوستانتان تجربه کنید) در انتهای تریلر نیز ونوم نمایش داده می‌شود و به نظر می‌رسد او نقش شخصیت منفی کلیدی این قسمت را ایفا خواهد کرد. (فعلا باید منتظر اطلاعات بیشتری از بازی بمانیم.)

Final Fantasy VII Rebirth

Final Fantasy VII Rebirth

تاریخ انتشار : 2023 (دقیق نامشخص)

پلتفورم‌ها : PS5

سبک: اکشن، نقش آفرینی

میزان انتظار ما از بازی: (زیاد)

تاریخچه سری بازی های فاینال فانتزی (قسمت اول)

قسمت اول نسخه بازسازی شده‌ی فاینال فانتزی هفت در سال 2020 بسیاری را شگفت زده کرد، اما این تازه قسمت اول یک سه گانه است و قرار است قسمت دوم در انتهای امسال در زمستان به صورت انحصاری برای PS5 منتشر شود (حتما در ادامه برای PC نیز منتشر خواهد شد) و انتظار برای این قسمت  بسیار طاقت فرسا شده است. در حالی که فاینال فانتزی شانزده قرار است در نیمه اول سال 2023 وارد بازار شود، به نظر می‌رسد حتی در انتهای سال نیز یک فاینال فانتزی دیگر را تجربه خواهیم کرد! Final Fantasy VII Rebirth داستان Cloud، Tifa، Aerith، Barret و بقیه شخصیت‌های نمادین این شماره از بازی را دنبال می‌کند. از آنجایی که سازندگان از طریق این سری، تغییراتی را در داستان‌ بازی ایجاد کرده‌اند، طرفداران واقعا به طور کامل نمی‌دانند چه انتظاری از این نظر از بازی داشته باشند، اما اگر گیم‌پلی و کیفیت بازی مشابه Final Fantasy VII Remake باشد، باید گفت که این بازی ارزش انتظار را دارد! (با انتشار اطلاعات بیشتر به روز خواهد شد.)

Forza Motorsport

Forza Motorsport

تاریخ انتشار : 2023 (دقیق نامشخص)

پلتفورم‌ها : PC – Xbox Series X/S

سبک: ریسینگ، شبیه سازی

میزان انتظار ما از بازی: (بسیار زیاد)

از بین تمام بازی‌های انحصاری ایکس باکس Forza یکی از بازی‌های پیشتاز و متفاوت محسوب می‌شود، چراکه هر شماره جدیدی که از این بازی مسابقه‌ای منتشر می‌شود، این سری بهتر و بهتر از قبل عمل می‌کند، به طوری که در نسخه‌ای که در سال ۲۰۲۱ منتشر شد شاهد پیشرفت شگرف بازی از هر نظر بودیم. Forza Motorsport بازی جدید این سری است که قرار است شما را دوباره وارد پیست‌های مسابقات حرفه‌ای رانندگی کند. این بازی یکی از بازی‌هایی‌ست که قرار است از نهایت قدرت کنسول‌ Xbox Series استفاده بهینه کند. در این بازی بیش از ۵۰۰ ماشین برای جمع‌آوری و ارتقا وجود دارد. در بازی سیستم فیزیک پیشرفته‌ای اضافه شده که از تمام بازی‌های قبلی سری قدرتمندتر است و باعث می‌شود تمام مسابقات به چالشی جذاب برای بازیکن تبدیل شود. رنگ آمیزی، آسیب وارده به ماشین‌ها، کثیف شدن ماشین‌ها، نورپردازی و صداپردازی واقع‌گرایانه، آهنگ‌های شنیدنی و… این بازی را به یکی از باشکوه‌ترین بازی‌های ریسینگ ساخته شده تاکنون تبدیل کرده است. فعلا تاریخ انتشار دقیقی برای بازی مشخص نشده است ولی طبق سایت رسمی بازی، Forza Motorsport برای سال 2023 و پلتفورم‌های PC و Xbox Series X/S و همینطور Game Pass در نظر گرفته شده است. (با انتشار اطلاعات بیشتر به روز خواهد شد.)

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty

مورد انتظارترین بازی های سال 2023 / Cyberpunk 2077: Phantom Liberty

راهنمای قدم به قدم بازی سایبرپانک 2077 (اختصاصی)

تاریخ انتشار : 2023 (دقیق نامشخص)

پلتفورم‌ها : PC – PS5 – Xbox Series X/S

سبک: اکشن نقش آفرینی جهان باز

میزان انتظار ما از بازی: (بسیار زیاد)

چرا بعد از شکست Cyberpunk 2077 هنوز باید به نسخه الحاقی این بازی امیدوار باشیم؟ یک جواب ساده برای این سوال وجود دارد؛ چراکه هنوز یادمان نرفته CDPR در دو بسته الحاقی ویچر ۳  چه شاهکارهایی را تحویلمان داد! وقتی به Hearts of Stone و Blood and Wine فکر می‌کنیم به تنها بسته الحاقی سایبرپانک 2077 که به گفته سازندگانش پرخرج‌ترین بسته الحاقی ساخته شده توسط آنهاست امیدوار می‌شویم! ضمن اینکه سازندگان اعلام کردند که دیگر قصد ندارند این بازی را برای کنسول‌های قدیمی منتشر کنند پس این نیز نکته مثبت دیگری است که امیدمان را نسبت به بازی افزایش دهد. با توجه به این صحبت‌ها می‌توانیم به شدت به بسته الحاقی که قرار است در سال 2023 برای بازی منتشر شود امیدوار باشیم. در این بازی کیانو ریوز در نقش جانی سیلورهند بازخواهد گشت و ادریس البا نیز در نقشی کلیدی در بازی حضور خواهد داشت! فعلا تاریخ انتشار دقیقی برای این بسته الحاقی در نظر گرفته نشده است. (با انتشار اطلاعات بیشتر به روز خواهد شد.)

Hollow Knight: Silksong

Hollow Knight: Silksong

تاریخ انتشار : 2023 (دقیق نامشخص)

پلتفورم‌ها : PC – PS4 – PS5 – Xbox Series X/S – Switch

سبک: اکشن ماجراجویی

میزان انتظار ما از بازی: (زیاد)

اگر شما نیز طرفدار بازی جذاب “هالو نایت” محصول سال 2017 هستید، باید مانند ما از نزدیک شدن به انتشار شماره جدید بازی خوشحال باشید. گرافیک جذاب و چشم‌نوازِ دو بعدی، گیم‌پلی اعتیادآور و چالش برانگیز و جهان‌سازی و طراحی مراحل بسیار عمیق از دلایلی بود که “هالو نایت” را سر زبان‌ها انداخت و گیمرها را عاشقش کرد. گیم‌پلی بازی جدید تا حد بسیار زیادی شبیه به بازی قبلی Hollow Knight است، با این تفاوت که سرعت افزایش یافته و مبارزات و پلتفرمینگ سریع‌تری در بازی منتظرتان است. در این بازی بازیکن کنترل شخصیت هورنت را در اختیار دارد، موجودی حشره مانند که برای مبارزه با دشمنانش از سوزن استفاده می‌کند، او در شماره قبلی به عنوان یک باس ظاهر شده بود اما در این شماره کاراکتر قابل کنترل محسوب می‌شود. هورنت در طول ماجراجویی که در پیش رو دارد با دشمنان متنوعی مبارزه خواهد کرد. در این بازی بیش از 165 دشمن مختلف شما را به دردسر خواهند انداخت! از سال 2019 خبر ساخت شماره جدید بازی منتشر شد و طبق آخرین اخبار این بازی قرار است در اوایل سال 2023 منتشر شود. (تاریخ دقیق مشخص نیست در صورت مشخص شدن به روز می‌شود) (سایت رسمی بازی)

Test Drive Unlimited Solar Crown

تاریخ انتشار : 2023 (دقیق نامشخص)

پلتفورم‌ها : PC – PS4 – PS5 – XOne – XSeries X/S – Switch

سبک: ریسینگ، جهان باز

میزان انتظار ما از بازی: (متوسط)

سری بازی Test Drive قرار است بعد از چند سال غیبت دوباره با عنوانی مهیج دیگری بازگردد. Solar Crown توسط KT Racing ساخته شده و Nacon آن را در سال 2023 منتشر خواهد کرد. این ۲۱اُمین بازی از سری بازی Test Drive است که نشان از قدمت بالای این سری و تجربه بالای آنها دارد. این بازی قرار است برای کنسول‌های نسل هشتم و نهم و Windows و Nintendo Switch منتشر شود. تا کنون اطلاعات خوبی از بازی منتشر نشده است و تنها به ماشین‌های حاضر در بازی و برندهای مختلف آنها اشاره شده است. اینطور که از آخرین تریلر بازی مشخص شده، محیط بازی جهان باز خواهد بود. 

S.T.A.L.K.E.R. 2 

معرفی بازی استالکر ۲

تاریخ انتشار : 2023 (دقیق نامشخص)

پلتفورم‌ها : Xbox Series X|S, PC

سبک: شوتر اول شخص، وحشت، بقا

میزان انتظار ما از بازی: (زیاد)

بعد از گذشت بیش از یک دهه قرار است بازی S.T.A.L.K.E.R. 2 با محیطی کاملا آزادانه و در سبک اول شخص بقا در سال 2023 برروی پلفتورم‌های ماکروسافت و Xbox Game Pass منتشر شود. به گفته سایت رسمی بازی این بازی یکی از بزرگترین بازی‌های جهان باز ساخته شده تاکنون خواهد بود. (اطلاعات بیشتر در معرفی بازی استالکر ۲ / تاریخ انتشار، سیستم مورد نیاز و…)

تاخیر خورده به 2024

———————————————

ابتدا قرار بود این بازی‌ها در سال 2023 منتشر شوند ولی با تاخیر مواجه شدند…

Suicide Squad: Kill the Justice League

Suicide Squad: Kill the Justice League

تاریخ انتشار : فوریه 2024 (بازی تاخیر خورد)

پلتفورم‌ها : PC – PlayStation 5 و Xbox Series X/S

سبک: اکشن ماجراجویی

میزان انتظار ما از بازی: (زیاد)

استدیوی راک‌استدی را به خاطر خلق سری بازی‌های بتمن که یکی از موفق‌ترین بازی‌های سبک اکشن ماجرایی در دنیای گیم محسوب می‌شوند (مخصوصا دو شماره اول) می‌شناسیم. حال بعد از سه شماره که در نقش بتمن در تیمارستان آرخام و بعد از آن در شهر گاتهام به ماجراجویی و مجازات مجرمان و جنایتکاران عجیب و غریب پرداختیم، اکنون باید در نقش اعضای جوخه انتحار در برابر قهرمانان لیگ عدالت بایستیم! در بازی جوخه انتحار: لیگ عدالت را بکش در نقش هارلی کوئین، کاپیتان بومرنگ، ددشات و پادشاه کوسه (معرفی گروه جوخه انتحار) باید در برابر اعضای گروه لیگ عدالت و حتی بتمن قرار بگیریم. (معرفی کاراکترهای دنیای DC) داستان این بازی در دنیای جهان بازِ متروپلیس در جریان است. در این بازی می‌توانید یکی از چهار شخصیت از گروه جوخه انتحار را کنترل کنید. در حالی که می‌توانید بازی را به صورت تک نفره بازی کنید (یکی از چهار کاراکتر را کنترل کنید و دیگران را به عهده هوش مصنوعی بسپارید)، همچنین بازی دارای حالت Co-op به شکل چهار نفره نیز می‌باشد که باید با همکاری سایر بازیکنان بازی را به اتمام برسانید. همچنین این بازی آخرین حضور “کوین کانروی” در نقش صداپیشه بتمن قبل از فوتش در نوامبر 2022 می‌باشد. (کوین کانروی صداپیشه بتمن در انیمیشن سریالی بتمن محصول سال 1992 بود.) بازی Suicide Squad: Kill the Justice League قرار است در تاریخ فوریه 2024 برای پلتفورم‌های نسل جدید منتشر شود.

بازی‌های مهم بدون تاریخ انتشار

———————————————

هیچ تاریخ مشخصی برای بازی‌های زیر در نظر گرفته نشده و ممکن است سال‌های آینده آنها را ببینیم! 

Tekken 8

Tekken 8

تاریخ انتشار : دقیق نامشخص (2023 یا 2024)

پلتفورم‌ها : Xbox Series X|S, PS5 , PC

سبک: مبارزه‌ای

میزان انتظار ما از بازی: (زیاد)

شماره جدید یکی از محبو‌ب‌ترین بازی‌های مبارزه‌ای تاریخ دنیای گیم در حال ساخت است. این بازی به طور کامل بر روی موتور گرافیکی جدید و قدرتمند Unreal Engine 5 برای پلتفورم‌های نسل فعلی ساخته خواهد شد. همین موضوع باعث شده تا بازی تیکن ۸ از نظر بافتی، جزئیات گرافیکی، افکت‌های تصویری و مدل‌های شخصیتی کیفیت بسیار بالایی را به ارمغان بیاورد. این نسخه مکانیزم کاملاً جدیدی به نام “Heat System” را معرفی می‌کند که به بازیکنان این امکان را می‌دهد تا از حمله و تهاجم به عنوان یک تاکتیک استفاده کنند و حملات بیشتری را در بازی خود بگنجانند، تا بتوانند بهترین استفاده را از این سیستم جدید بکنند. در این بازی بسیاری از کاراکترهای دوست داشتنی سری تیکن به همراه کاراکترهایی کاملا جدید به بازی اضافه شده‌اند که هر کدام از آنها ده‌ها حرکت و ضربه منحصر به فرد خود را دارا هستند، این موضوع باعث تنوع زیادی در بازی می‌شود. فعلا اطلاعات بیشتری از بازی منتشر نشده و تاریخ انتشار بازی نیز مشخص نیست ولی با انتشار اخبار بیشتر این مطلب به روز خواهد شد. (سایت رسمی بازی)

Avatar: Frontiers of Pandora

Avatar: Frontiers of Pandora

تاریخ انتشار : دقیق نامشخص (2023 یا 2024)

پلتفورم‌ها : Xbox Series X|S, PS5 , PC

سبک: اکشن، ماجراجویی، جهان باز (اول شخص)

میزان انتظار ما از بازی: (زیاد)

داستان سری فیلم‌های آواتار (اختصاصی)

سری فیلم‌های آواتار میلیون‌ها نفر را در سراسر دنیا به سینماها کشاند و میلیاردها دلار فروش داشت و این نشان دهنده قدرت این فرانچایز است، پس تعجبی ندارد که بازی ویدئویی نیز از روی این جهان ساخته شود. Avatar: Frontiers of Pandora یک بازی اول شخص جهان باز است که توسط شرکت Massive Entertainment (زیرمجموعه سوئدی یوبی سافت) در حال ساخت است. در این بازی در نقش یک ناوی در برابر انسان‌های متخاصم به سیاره پاندورا ایستادگی می‌کنید و می‌توانید به شکل آزادانه به انجام ماموریت‌های مختلف در این دنیا بپردازید. سازندگان دنیای جذاب پاندورا را با تمام زیبایی و خطراتش در یک تجربه جهان باز و همه جانبه زنده کرده‌اند. این بازی یک داستان جدید و کاملا مستقل را داراست و قسمتی از دنیای پاندورا را به نمایش گذاشته که تا به حال قبلا ندیده بودیم. در بازی با دنیایی زنده و واکنش پذیر به همراه موجوداتی منحصربه فرد و شخصیت‌های مختلف رو به رو می‌شویم و داستان‌های متفاوتی را در این دنیا تجربه می‌کنیم. فعلا تاریخ انتشار دقیقی برای بازی در نظر گرفته نشده ولی بازی برای پلتفورم‌های نسل فعلی منتشر خواهد شد. (اطلاعات بیشتر اضافه خواهد شد) (سایت رسمی بازی)

Elden Ring Shadow of the Erdtree

مورد انتظارترین بازی های سال 2023 / Elden ring Shadow of the Erdtree

تاریخ انتشار : دقیق نامشخص (احتمال زیاد 2023)

پلتفورم‌ها : Xbox One, Xbox Series X|S, PS4, PS5 , PC

سبک: اکشن، نقش آفرینی، جهان باز

میزان انتظار ما از بازی: (بسیار زیاد)

راهنمای قدم به قدم بازی الدن رینگ (اختصاصی)

FromSoftware به طور رسمی بسته الحاقی جدید الدن رینگ با نام Shadow of the Erdtree را معرفی کرد. آنها تایید کردند که این DLC در حال حاضر در حال توسعه است، اما فعلا تاریخ انتشار آن اعلام نشده است. این خبر به صورت توییت‌هایی از حساب‌های توییتری رسمی Elden Ring و FromSoftware منتشر شد و در آنها یک عکس کلیدی جدید از این بسته الحاقی منتشر شده است. (در بالا مشاهده می‌کنید) این خبر چند روز پس از یک سالگی الدن رینگ منتشر شده و به نظر می‌رسد این بسته الحاقی در سال ۲۰۲۳ منتشر خواهد شد. الدن رینگ تاکنون بیش از ۲۰ میلیون نسخه در سراسر دنیا فروش داشته و به عنوان بهترین بازی سال ۲۰۲۲ توسط اکثر رسانه‌های معتبر دنیا انتخاب شده است. این بسته الحاقی اولین DLC بزرگ داستانی بازی از زمان انتشار محسوب می‌شود و به نظر می‌رسد شامل سرزمینی تازه خواهد بود. فعلا اطلاعات یا تاریخ انتشار دقیقی از بازی منتشر نشده و با انتشار اخبار بیشتر این بخش به روز خواهد شد.

Senua’s Saga: Hellblade 2

معرفی مهمترین انحصاری های آینده Xbox Series X

تاریخ انتشار : دقیق نامشخص (2023 یا 2024)

پلتفورم‌ها : Xbox Series X|S, PC (دقیق نامشخص)

سبک: اکشن، ماجراجویی

میزان انتظار ما از بازی: (زیاد)

وقتی برای اولین بار Senua’s Sacrifice را تجربه کردم، اتمسفر مریض و تِم روانشناختی و در عین حال وحشتناک بازی به شدت مرا درگیر خودش کرد. بازی گیم‌پلی منحصر به فردی ارائه می‌داد و همین باعث شد عنوان Senua’s Sacrifice از فروش بسیار بالایی بهره‌مند شود. حال ماکروسافت استودیویِ Ninja Theory را خریده و عنوان بعدی این استودیو هم شماره بعدی Senua است. اگر از این بازی در PS4 یا نینتندو خود لذت بردید، باید برای تجربه‌ی نسخه‌ی جدید بازی کنسول XSX را تهیه یا PC قدرتمندی برای لذت بردن از آن خریداری کنید. بازی Senua یکی از مهم‌ترین بازی‌های نسل هشتم بود که توانست رضایت مخاطبان و همینطور منتقدان را بدست آورد و اسم و رسمی برای Ninja Theory بهم بزند. هر کسی که از Senua’s Sacrifice لذت برده باشد با شنیدن نام نسخه‌ی جدید بازی حتماً به وجد خواهد آمد و شانسی را برای کنسول XSX قائل خواهد شد.

The Day Before

مورد انتظارترین بازی‌های سال 2022 / The Day Before

تاریخ انتشار : نامشخص

پلتفورم‌‌ها : PC – PS5 – Xbox Series X|S (دقیق نامشخص)

سبک: اکشن، وحشت، بقا، آنلاین

میزان انتظار ما از بازی: (زیاد)

The Day Before یک بازی اکشن آنلاین (جهان باز) با محوریت بقا است که توسط شرکت FNTASTIC در حال ساخت است و قرار بود در تاریخ 1 مارس 2023 توسط کمپانی MYTONA برای PC منتشر شود اما بازی دوباره تاخیر خورد و فعلا تاریخ انتشار دقیقی برای آن مشخص نشده است. داستان بازی در آمریکای پس از همه‌گیری در جریان است، مکانی که توسط افراد آلوده‌ی زامبی‌مانند احاطه شده و بازماندگانی را به تصویر می‌‌کشد که یکدیگر را برای غذا، سلاح و دیگر امکانات سلاخی می‌کنند. شما به تنهایی در دنیایی که دیگر چیزی از آن به خاطر ندارید از خواب بیدار می‌شوید و به دنبال یافتن پاسخ‌ و منابع برای زنده ماندن هستید. در این دنیای بزرگ باید با سفر به نقاط مختلف شهر به جمع آوری منابع و سلاح‌های مختلف بپردازید و در طول مسیر با کشتن زامبی‌ها راه خود را باز کنید. The Day Before یک بازی آنلاین است پس به همکاری با سایر بازیکنان برای پیشرفت در آن احتیاج خواهید داشت. پس با همکاری سایر دوستان‌تان وارد مکان‌های مرگبار شوید و به جمع‌آوری ابزار مختلف برای زنده ماندن بپردازید. در طول بازی می‌توانید با ساخت سرپناهی برای خودتان یک خانه شخصی داشته باشید و با استفاده از کلنی‌های مختلف لوت‌هایتان را بفروشید و با سایر بازیکنان ارتباط امن برقرار کنید. همینطور در بازی از انواع ماشین‌ها می‌توانید جهت سهولت در رفت و آمد استفاده کنید و توان ارتقای سلاح‌های مختلف خود را خواهید داشت. 

Silent Hill 2 Remake

همه چیز در مورد بازی Silent Hill 2 Remake

تاریخ انتشار : نامشخص

پلتفورم‌‌ها : PC – PS5 

سبک: اکشن، وحشت، بقا

میزان انتظار ما از بازی: (بسیار زیاد)

سایلنت هیل یکی از موفق‌ترین و پرطرفدارترین فرانچایزهای صنعت گیم بعد از سال‌‌ها غیبت بلاخره قرار است با کمک سخت افزارهای قدرتمندِ جدید با گیم‌پلی، گرافیک، صداگذاری و آهنگ‌های بازسازی شده بازگردد. کپکام و بازسازی‌های سری رزیدنت ایول به اندازه کافی وسوسه کننده بود تا دیگر شرکت ژاپنی کونامی که در سال‌های اخیر برخلاف رقیبش به شدت در مشکلات گوناگون گرفتار شده نیز به بازسازی سری محبوب دیگری در ژانر وحشت-بقا یعنی سایلنت هیل روی بیاورد. کونامی برای شروع قصد دارد تا موفق‌ترین نسخه سایلنت هیل یعنی شماره دوم آن را بازسازی کند. (مطلب کامل)

Prince of Persia: The Sands of Time Remake

مورد انتظارترین بازیهای سال 2021 / پرنس آف پرشیا

تاریخ انتشار : نامشخص

پلتفورم‌ها : نامشخص

سبک: اکشن، ماجراجویی

میزان انتظار ما از بازی: (زیاد)

بازی Prince of Persia: The Sands of Time یکی از بهترین نسخه‌های سری پرنس فارس و آغازگر سه‌گانه محبوب این سری محسوب می‌شود. یوبی سافت نسخه بازسازی شده این بازی محبوب را در دست ساخت دارد. هرچند برخلاف انتظار بازی دارای گرافیک آنچنان چشم‌گیری نیست اما با این حال تجربه آن گیم‌پلی جذاب با گرافیک بهتر می‌تواند جذابیت‌های زیادی برای طرفداران این سری در سراسر دنیا ایجاد کند. معماهای هوشمندانه ، بخش پلتفورمر بسیار جذاب، مبارزه با دشمنان سرسخت بازی و از همه مهمتر یک داستان بسیار قدرتمند و عمیق چیزهایی هستند که می‌توانید در این بازی بسیار جذاب تجربه کنید. 

Everwild

مورد انتظارترین بازیهای سال 2021 / بازی Everwild

تاریخ انتشار : نامشخص

پلتفورم ها: [PC-Xbox Series X/S] (دقیق نامشخص)

سبک: ماجراجویی

آشنایی با استودیوهای بازی سازی ماکروسافت

بازی Everwild یک بازی کاملا جدید از شرکت مطرح Rare (سازنده بازی خلاقانه Sea of Thieves) می‌باشد که قرار است یک تجربه ی بی‌نظیر و فراموش نشدنی در دنیایی طبیعی و جادویی را برایتان به تصویر بکشد. این بازی برای اولین بار در کنفرانس X019 در لندن معرفی شد و محیطی با گرافیک هنری رنگارنگ، خاص و خلاقانه را به نمایش گذاشت. در تریلر بازی شما محیطی زیبا، حیواناتی عجیب و غریب و دنیایی جادویی را می‌بینید. هنوز اطلاعات بیشتری از بازی منتشر نشده و باید منتظر اطلاعات جدید از بازی از جمله تاریخ انتشار آن بمانیم.

Fable

مورد انتظارترین بازیهای سال 2021 / Fable 4

تاریخ انتشار : نامشخص

پلتفورم ها: [PC-Xbox Series X/S] (دقیق نامشخص)

سبک: اکشن ماجراجویی

سه گانه اصلی Fable یک مجموعه پرطرفدار اکشن ماجراجویی است که نشان داد انتخابها و فعالیتهای شما، هرچقدر هم کوچک باشند، در واقع می‌توانند عواقب سخت و ناخواسته‌ای برایتان همراه داشته باشند. بعد از نزدیک یک دهه انتظار برای شماره جدید Fable، بلاخره اعلام شد که بازی توسط Playground Games در دست ساخت و قرار است این فرانچایزِ محبوب بار دیگر روی پلتفورمهای ماکروسافت منتشر شود. فعلا اطلاعات بیشتری از این بازی در دست نیست و باید منتظر اطلاعات بیشتر بمانیم.

The Elder Scrolls VI

مورد انتظارترین بازیهای سال 2021 / The-Elder-Scrolls-VI

تاریخ انتشار: نامشخص

پلتفورم ها: نامشخص

سبک: اکشن، نقش آفرینی

از اولین معرفی بازی در E3 2018 نزدیک به چهار سال می‌گذرد و Bethesda هیچگونه اطلاعات جدیدی از بازی منتشر نکرده است. در تیزر کوتاهی که از بازی منتشر شده شاهد یک منظره از راه دور هستیم که مشخص است که دنیای The Elder Scrolls قرار است از دنیای یخ زده اسکایریم یا جنگلهای Cyrodiil در Oblivion فاصله بگیرد. باید منتظر اطلاعات جدیدی از بازی باشیم. بازی برای پلتفورهای نسل جدید و در تاریخی نامعلوم منتشر خواهد شد.

Beyond Good & Evil 2

Beyond Good & Evil 2

تاریخ انتشار: نامشخص

پلتفورم ها: نامشخص

سبک:  اکشن ، ماجراجویی 

 بازی Beyond Good & Evil 2 ادامه‌ای بر داستان شماره‌ی اول بازی‌ست که توسط یوبی سافت در حال ساخت است. بازیکنان بازی را از پایین‌ترین سطح جامعه بازی آغاز خواهند کرد و می‌توانند در بازی پیشرفت کنند و به بالاترین سطح آن خود را برسانند و همینطور می‌توانند بین سیارات مختلف سفر کنید و  ناشناخته‌های دنیای بازی را کشف کنید. بازی تاریخ انتشار دقیقی ندارد و احتمالا تاریخ انتشار آن در سال 2023 مشخص شود.

این مطلب در آینده با بازی‌ های مطرح بیشتری از سال 2023 به روز خواهد شد…

داغترین‌ها

آخرین مطالب به روز شده

مقالات اختصاصی

آخرین مطالب بخش آموزشی

مشترک شدن در این بحث
اطلاع از
guest
12 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
دیدن تمام نظرات
گیمر
گیمر
۱۷ فروردین ۱۴۰۲ ۸:۵۷ ب.ظ

سلام ممنون بابت تهیه لیست

امین علیرضائی
امین علیرضائی
مدیر
Reply to  گیمر
۱۷ فروردین ۱۴۰۲ ۹:۱۷ ب.ظ

خواهش می‌کنم ممنون از نظرتون ⚘

محراب
محراب
۱۰ فروردین ۱۴۰۲ ۲:۵۱ ق.ظ

از سال ۲۰۲۰منتظر پرینسس پرشیا رییکم😭😭😭

کوروش
کوروش
۲۹ بهمن ۱۴۰۱ ۷:۰۹ ب.ظ

چند ساله منتظر بازی هایتلیم اصن انگار نه انگار این بازی سال به سال هایپیکسل اعلام میکنه که سال بعد هنوز که هنوزه منتظر این سال هستیم

علی
علی
۲۲ بهمن ۱۴۰۱ ۷:۲۳ ب.ظ

سلام خیلی خیلی حال داد
خدایا به داد دلم مون برس بیچاره من وامسال من که 60 سال منتظره بازی و 600 سال هم منتظر کرک بازی ها میمونیم اشکالی نداره این انتظار فوق العاده شیرینه

امین علیرضائی
امین علیرضائی
مدیر
Reply to  علی
۲۵ بهمن ۱۴۰۱ ۱۲:۵۷ ب.ظ

سلام علی جان
ممنون که نظرت رو با ما در میون گذاشتی

Mmd
Mmd
۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ۸:۵۴ ب.ظ

Hellblade 2 چی شد؟ اصلا هیچ سایتی ام دربارش چیزی نمیگه کلا از یاد ها رفته..
تنها دلیلی که ایکس باکس خریدم همین بود

امین علیرضائی
امین علیرضائی
مدیر
Reply to  Mmd
۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ۱۰:۰۲ ب.ظ

تاریخ انتشارش مشخص نیست ولی اضافش کردم به لیست
ممنون ازتون

Kaiju
Kaiju
۲۳ دی ۱۴۰۱ ۱:۳۰ ق.ظ

الدر 6 برا سال 2026 هم قفله چه برسه به 2023 XD

امین علیرضائی
امین علیرضائی
مدیر
Reply to  Kaiju
۲۳ دی ۱۴۰۱ ۳:۵۱ ق.ظ

به ۲۰۲۶ هم نمیرسه، به نظرم بره برای ۲۰۳۰ 🤣
نوشتیم بدون سال انتشاره بازی.
کلا لیست درست میشه ظرف یه ماه آینده
بازی‌های اضافه حذف میشن کم کم و بازی‌های ۲۰۲۳ خیلی بیشتری تا آخر سال اضافه خواهد شد
ممنون از نظرت

مجتبی
مجتبی
۰۹ دی ۱۴۰۱ ۱۲:۴۲ ب.ظ

ممنون بابت تهیه این لیست

حسین
حسین
۰۵ دی ۱۴۰۱ ۲:۳۷ ق.ظ

مطالب زیبا و جالبی بود لطفت ادامه بدید