راهنمای کامل بازی ELDEN RING

در این مطلب قصد داریم تا شما را بیشتر با دنیای شگفت انگیز Elden Ring آشنا کنیم. در اینجا شما با راهنمای اولیه جهت آشنایی بیشتر با دنیای بازی، راهنمای اولیه کلاس‌های بازی، اسرار مخفی بخش‌های مختلف بازی، محل آیتم‌های مهم بازی، داستان‌های پشت پرده بخش‌های مختلف، معرفی شخصیت‌های بازی، راهنمایی چگونگی ساخت کاراکتر‌های مختلف، ویدیوهای اختصاصی در مورد بازی و بسیاری از دیگر نکات آشنا خواهید شد. این مطلب فعلا در ابتدای راه قرار دارد و به مرور و با مقالات جامع‌ و کاربردی‌ به روز خواهد شد. با سایت ساعت هفت با راهنمای کامل بازی ELDEN RING در خدمت شما هستیم.

انتشار اولیه: ۱۰ اسفند ۱۴۰۰

به روز رسانی: ۲ آذر ۱۴۰۱ (مشکل به روز نشدن مطلب برطرف شد) (به روز رسانی‌های بیشتر به زودی)

مرتبط با بازی‌های روز:‌ مورد انتظارترین بازی های سال 2023

راهنمایی محبوب‌ترین بازی‌ها

جدیدترین راهنمایی‌های ساعت هفت :

راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 4 Remake (جدید)

راهنمای قدم به قدم بازی Hogwarts Legacy (مراحل اصلی کامل+ برخی مراحل فرعی مهم)

راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 4 کلاسیک (تا فصل چهارم کامل) (ویدیوی اختصاصی)

راهنمای قدم به قدم بازی The Last of us part 1 (بازی اصلی کامل)

لیست کامل راهنمایی‌های ما به همراه درصد پیشرفت…  (دیگر راهنمایی‌ها)

“مطالب انحصاری ما در مورد دنیای سولز”

هفت Boss خاطره‌انگیز از بازی‌های شرکت From Software (جدید)

داستان بازی ارواح شیاطین (Demons Souls) (مقدمه)

داستان بازی Dark Souls / عصر آتش (آشنایی با شخصیت‌ها و ‌سرزمین‌های دارک سولز1)

داستان بازی Dark Souls 2 | آشنایی با داستان و شخصیت‌ها و سرزمین‌های دارک سولز 2

داستان بازی Dark Souls 3

معرفی شخصیت های مرتبط با بازی Dark Souls 3

معرفی سرزمین های مرتبط با بازی Dark Souls 3

مفاهیم داستانی، معرفی شخصیت ها و مناطق بازی Bloodborne (قسمت اول) 

داستان بازی Bloodborne / سیر تاریخی وقایع و پایان بندی های بازی (قسمت دوم) 

عناوین مطلب نمایش عناوین

داستان بازی ELDEN RING (کامل)

(این داستان کامل بازی است و شامل اسپویل می‌باشد)

داستان کامل بازی ELDEN RING (فهرست مطلب)

داستان اولیه

قبل از شروع راهنمایی بهتر است کمی بیشتر با دنیای شگفت انگیز ELDEN RING آشنا شوید‌.

نقد و بررسی بازی Elden Ring

سرزمین The Lands Between بواسطه Elden Ring و بوسیله درخت Erdtree برکت یافته بود. این برکت چیزی بود که در میان مردم توسط نور یا هاله طلایی که به طور خاص در چشم آنها مشخص بود، نمایان می‌شد. با این حال، بعد از مدتی، برخی از افراد این لطف را از دست دادند و نور در چشمان آنها کمرنگ شد و این‌ها همانهایی هستند که به لکه دار یا Tarnished معروف شدند. پس آنها فضل خود را از دست دادند و تبعید شدند.

در حقیقت این به مدت‌ها قبل از زمان بازی بازمی‌گردد و اکنون بعد از سال‌ها Elden Ring در واقعه‌ای مرموز از بین رفته و تمام Tarnishedها که در سرزمین‌های دیگر بودند به سرزمین The Lands Between فراخوانده می‌شوند. شما در نقش یکی از این Tarnishedها ایفای نقش می‌کنید که پس از سال‌ها تبعید به سرزمین The Lands Between بازگشته‌اید تا Elden Ring را احیا کنید و تبدیل به Elden Lord شوید…

برای اطلاعات بیشتر دو مطلب زیر را در اینباره مطالعه کنید.

نقد و بررسی بازی Elden Ring / همچنان بی‌رحم

معرفی بازی Elden Ring 

راهنمای قدم به قدم بازی ELDEN RING (کامل)

در این راهنمایی قدم به قدم علاوه بر انجام ماموریت تمام شخصیت‌ها به درستی، کاملترین و بهترین روش پیشروی در بازی نیز توضیح داده شده است. (کاملترین و جذابترین در نوع خودش!) همینطور علاوه بر توضیحات کامل در هر قسمت، برای اولین بار در سایت به طور اختصاصی ویدیوی راهنمای این بازی را، (که از بخشی از بازی خودمان Capture شده است) برایتان تهیه کردیم!

نکات راهنمایی: ۱. باس‌های فرعی فقط برای بخش داستانی یا آیتم‌های خاص کشته می‌شوند ولی باس‌های اصلی لازمه‌ی پیشروی در بازی هستند. ۲. می‌توانید تمام ماموریت شخصیت‌ها را نادیده بگیرید و فقط باس‌های اصلی را بکشید و پیشروی کنید تا فقط پایان کلی (Age of Fracture) بازی را ببینید. ۳. در الدن رینگ می‌توانید به شکل و شمایل مختلفی بازی کنید، در این راهنمای قدم به قدم از Moonveil Build استفاده کردیم. (در مورد بهترین Buildهای بازیِ الدن رینگ در اینجا بخوانید) ۴. دقت کنید ویدیوها از Journey دوم بازی ضبط شده است، برای همین تا قبل از ورود به Mountaintops of the Giants لول آپ نمی‌کنیم و از Spirit نیز حین مبارزه با باس‌ها استفاده نمی‌کنیم تا چالش و جذابیت بازی حفظ شود. (اگر شما در Journey اول هستید و تازه می‌خواهید بازی را شروع کنید، می‌توانید از راهنمایی استفاده کنید ولی لول آپ و ساخت شخصیت پای خودتان است!)

قسمت اول/ بخش اولیه بازی

راهنمای قدم به قدم بازی ELDEN RING

بخش اولیه هیچ چیز خاصی ندارد و فقط جهت غافلگیر کردن شما و رو به رو کردن شما با یک باس همان دقایق ابتدایی ساخته شده است و به شما آموزش‌های اولیه بازی داده می‌شود. (برای درک بهتر داستان این بخش به قسمت اول و دوم داستان کامل الدن رینگ مراجعه کنید)

قسمت دوم / منطقه Limgrave بخش اول

راهنمای قدم به قدم بازی ELDEN RING

وارد منطقه Limgrave شده‌ایم، در ابتدا با شخصیت‌های اصلیِ کلی ملاقات می‌کنیم و بعد به سراغ باسی به نام Margit در ابتدای قلعه Stormveil می‌رویم تا راه را برای ورود به Roundtable Hold باز کنیم. (برای درک بهتر داستان این بخش به قسمت اول و دوم داستان کامل الدن رینگ مراجعه کنید)

قسمت سوم / ورود به Roundtable

راهنمای قدم به قدم بازی ELDEN RING

در این قسمت برای اولین بار وارد قلعه Roundtable شده و با شخصیت‌های مهم زیادی برای اولین بار ملاقات می‌کنید. همینطور در طول این قسمت ماموریت شخصیت Roderika را کامل می‌کنیم. (برای درک بهتر داستان این بخش به قسمت اول و دوم داستان کامل الدن رینگ مراجعه کنید)

قسمت چهارم /کشتن اولین اژدها و طریقه فعال کردن قدرت‌هایشان

راهنمای قدم به قدم بازی ELDEN RING

در این قسمت به سراغ اولین اژدهای بازی می‌رویم و بعد از شکست دادنش به شما می‌گوییم که چطور قدرت‌هایی که با کشتن اژدهایان مختلف بدست می‌آورید را فعال کنید. همینطور این قسمت بخشی از ماموریت شخصیت Boc و Hunter Yura است.

قسمت پنجم/نبرد با Godrick the Grafted و فعال کردن اولین Great Rune

راهنمای قدم به قدم بازی ELDEN RING

در این قسمت به سراغ اولین باس اصلی بازی یعنی Godrick the Grafted می‌رویم و بعد از شکست دادنش طریقه فعال کردن اولین Great Rune بازی را شرح می‌دهیم و در آخر به منطقه دوم یعنی Liurnia پا می‌گذاریم. (برای درک بهتر داستان این بخش به قسمت اول و دوم داستان کامل الدن رینگ مراجعه کنید)

قسمت ششم بخش اول/ملاقات با D شکارچیِ مرگ

راهنمای قدم به قدم بازی ELDEN RING

در این قسمت در ابتدا به سراغ D شکارچیِ مرگ می‌رویم و رمز و راز پیرامون او را دنبال می‌کنیم و برای اولین بار با Gurranq ملاقات می‌کنیم و اولین Deathroot را به او می‌دهیم. (برای درک بهتر داستان این بخش به قسمت اول و دوم داستان کامل الدن رینگ مراجعه کنید)

قسمت ششم بخش دوم/ باز کردن دروازه آکادمی Raya Lucaria

راهنمای قدم به قدم بازی ELDEN RING

در این بخش به Liurnia می‌رویم تا با شخصیت Rya برای اولین بار ملاقات کنیم و مشکل اولیه‌اش را حل کنیم تا دعوت‌نامه Volcano Manor را دریافت کنیم! بعد به دروازه آکادمی Raya Lucaria می‌رویم و بعد از کشتن دومین اژدهای بازی و برداشتن کلید آکادمی (Academy Glintstone Key) دروازه آکادمی را باز می‌کنیم. (برای درک بهتر داستان این بخش به قسمت سوم داستان کامل الدن رینگ مراجعه کنید)

قسمت هفتم/سفر به زیرِ زمین بخش اول: Siofra River

راهنمای قدم به قدم بازی ELDEN RING

در این قسمت به یکی از بخش‌های مخفی بازی در زیرِ زمین می‌رویم. به خاطر مراحل پیشِ روی شخصیت‌های مختلف مخصوصا Renna به این بخش از نقشه یعنی Siofra River احتیاج داریم. در اینجا علاوه بر انجام ماموریت اصلی برای باز کردن باس این منطقه، به بخش مخفی این منطقه نیز می‌رویم تا باس مخفی را نیز بکشیم. (برای درک بهتر داستان این بخش به داستان الدن رینگ دنیای زیرزمین مراجعه کنید.)

قسمت هشتم/ ورود به آکادمی و مبارزه با Rennala

راهنمای قدم به قدم بازی ELDEN RING

در این قسمت به آکادمی Raya Lucaria می‌رویم و باس اصلی آن یعنی Rennala را شکست می‌دهیم. با شکست او قدرت ریست کردن شخصیت را در اختیار می‌گیرد و به دلخواه می‌توانید توانایی‌های شخصیت خود را با کمک او تغییر دهید. (برای درک بهتر داستان این بخش به قسمت سوم داستان کامل الدن رینگ مراجعه کنید)

قسمت نهم / منطقه Limgrave بخش دوم

راهنمای قدم به قدم بازی ELDEN RING

در این قسمت به منطقه Limgrave برمی‌گردیم و ماموریت شخصیت‌های مهم باقی مانده در این منطقه را دنبال می‌کنیم. ابتدا برای اولین بار به سراغ Alexander Iron Fist می‌رویم تا او را از چاله‌ای که گرفتار شده نجات دهیم. برای بار دوم با Yura ملاقات میکنیم. همینطور شخصیت Patches را ملاقات کرده و اسرار اولیه او را دنبال می‌کنیم. بعد به سراغ Kenneth Haight می‌رویم و ماموریت او را با پس گرفتن قلعه‌اش ادامه می‌دهیم. در آخر به سراغ Irina دخترِ کوری می‌رویم که از شما درخواست می‌کند نامه‌اش را به پدرش در قلعه Morne برسانید، در ادامه به پیش پدرش Edgar در قلعه می‌رویم و ماموریت این دو شخصیت را کامل می‌کنیم. (برای درک بهتر داستان این بخش به قسمت اول و دوم داستان کامل الدن رینگ مراجعه کنید)

قسمت دهم/ بخش اول ماموریت شخصیت Hyetta

راهنمای قدم به قدم بازی ELDEN RING

بعد از انجام ماموریت Irina شخصیت Hyetta در منطقه Liurnia باز می‌شود. Hyetta یکی از شخصیت‌های مهم بازی است که یکی از پایان‌های اصلی بازی (Lord Of The Frenzied Flame) به انجام ماموریت او بستگی دارد. در این قسمت تمام ماموریت او در منطقه Liurnia را انجام می‌دهیم. (بعدا در منطقه Altus Plateau (قسمت بیست و سه) ماموریت او را ادامه خواهیم داد.) (برای درک بهتر این قسمت به داستان رانی و شعله های دیوانگی مراجعه کنید.)

قسمت یازدهم / بخش اول ماموریت شخصیت Ranni the Witch

راهنمای قدم به قدم بازی ELDEN RING

در این بخش از راهنمایی قصد داریم به سراغ یکی از مهمترین شخصیت‌های الدن رینگ که مهمترین پایان‌‌بندی بازی را برایتان باز می‌کند (Age of Stars) برویم. این ماموریت بسیار طولانی است و این قسمت تنها بخش اولیه ماموریت شخصیت Ranni the Witch را شامل می‌شود. (ترتیب کارهایی که باید در ماموریت Ranni انجام دهید.) (ماموریت Ranni تا پایان قسمت چهاردهم ادامه دارد) (برای درک بهتر داستان این بخش به قسمت سوم داستان کامل الدن رینگ مراجعه کنید) (برای درک بهتر این قسمت به داستان رانی و شعله های دیوانگی مراجعه کنید.)

قسمت دوازدهم/ رسیدن به Starscourge Radahn

راهنمای قدم به قدم بازی ELDEN RING

در این قسمت از راهنمایی الدن رینگ به منطقه Caelid سفر می‌کنیم تا علاوه بر کشتن چندین اژدها در طول مسیر به پیش باس اصلی این منطقه یعنی Starscourge Radahn برویم. با کشتن این باس شهر زیرزمینی Nokron برایتان باز می‌شود. (این قسمت ادامه ماموریت شخصیت Ranni the Witch محسوب می‌شود) (برای درک بهتر داستان این بخش به قسمت چهارم داستان کامل الدن رینگ مراجعه کنید)

قسمت سیزدهم بخش اول/ اسرار شهر زیرزمینیِ Nokron (سفر به زیرِ زمین بخش دوم)

راهنمای قدم به قدم بازی ELDEN RING

بعد از شکست Starscourge Radahn به جنگل‌های Mistwood در جنوب Limgrave می‌رویم تا از شکاف بوجود آمده وارد شهر زیرزمینی Nokron شویم. این قسمت نیز ادامه ماموریت شخصیت Ranni the Witch است. (برای درک بهتر داستان این بخش به داستان الدن رینگ دنیای زیرزمین مراجعه کنید.)

قسمت سیزدهم بخش دوم/ پیدا کردن آیتم Fingerslayer Blade

راهنمای قدم به قدم بازی ELDEN RING

بعد از ورود به شهر Nokron به منطقه مخفی Siofra Aqueduct می‌رویم تا با کشتن باس‌های آخر آن به منطقه مخفی Deeproot Depths راه پیدا کنیم. بعد باز به شهر Nokron برمی‌گردیم تا گنج مخفی شهر یعنی Fingerslayer Blade را پیدا کنیم. پیدا کردن این گنج بخشی از ماموریت شخصیت Ranni the Witch است. (برای درک بهتر داستان این بخش به داستان الدن رینگ دنیای زیرزمین مراجعه کنید.) (برای درک بهتر این قسمت به داستان رانی و شعله های دیوانگی مراجعه کنید.)

قسمت چهاردهم بخش اول/ پیدا کردن آیتم Cursemark of Death

راهنمای قدم به قدم بازی ELDEN RING

در این قسمت بخش پایانی ماموریت شخصیت Ranni the Witch را تکمیل می‌کنیم. بعد از صحبت با Ranni آیتم Carian Invented Statue را بدست می‌آورید که بخش‌های مخفی تالار Carian Study Hall را برایتان باز می‌کند. در ابتدا به آنجا برای پیدان کردن آیتم Cursemark of Death می‌رویم… (برای درک بهتر این قسمت به داستان رانی و شعله های دیوانگی مراجعه کنید.)

قسمت چهاردهم بخش دوم/ سفر به زیرِ زمین بخش سوم: Ainsel River

راهنمای قدم به قدم بازی ELDEN RING

در این قسمت به بخش اصلی سرزمینی مخفی در زیر زمین به نام Ainsel River سفر می‌کنیم. هدف این سفر همراهی Ranni برای انجام آخرین خواسته‌ی اوست. در طول سفر در منطقه Ainsel River رمز و رازهایش را بررسی می‌کنیم و در انتها باس نهایی آن یعنی Astel, Naturalborn of the Void را شکست می‌دهیم. (برای درک بهتر داستان این بخش به داستان الدن رینگ دنیای زیرزمین مراجعه کنید.)

قسمت چهاردهم بخش سوم/ اتمام ماموریت شخصیت Ranni the Witch

اتمام ماموریت ماموریت شخصیت Ranni the Witch

در اینجا آخرین بخش‌های ماموریت Ranni the Witch را انجام می‌دهیم. همینطور عاقبت سه شخصیت و یار Ranni یعنی Iji – Preceptor Seluvis و Blaidd در این قسمت مشخص می‌شود. (انجام ماموریت Ranni از قسمت یازده تا همین قسمت طول می‌کشد و به پایان می‌رسد!) (ماموریت Ranni به شکل لیست‌وار) (برای درک بهتر داستان این بخش به داستان الدن رینگ دنیای زیرزمین مراجعه کنید.) (برای درک بهتر این قسمت به داستان رانی و شعله های دیوانگی مراجعه کنید.)

قسمت پانزدهم/ برخی اسرار باقی مانده منطقه Liurnia

راهنمای قدم به قدم بازی ELDEN RING {تمام اسرار بازی، پایان بندی‌ها، محل آیتم‌ها و...}

در این قسمت قبل از رفتن به منطقه جدید می‌خواهیم با برخی شخصیت‌های مهم باقی مانده از منطقه Liurnia دیدار کنیم و بعد به سراغ دانجن‌هایی خواهیم رفت که دارای Deathroot هستند. (یک دانجن در Liurnia و یکی در Limgrave) همینطور در ادامه در مورد اسرار منطقه The Four Belfries صحبت می‌کنیم. (برای درک بهتر داستان این بخش به قسمت سوم داستان کامل الدن رینگ مراجعه کنید)

قسمت شانزدهم/ برخی اسرار مهم منطقه Caelid

راهنمای قدم به قدم بازی Elden Ring / اسرار منطقه Caelid

به منطقه Caelid می‌رویم تا بخش اول ماموریت شخصیت Millicent را انجام دهیم. در این قسمت طلسم شهر Sellia را باطل می‌کنیم و همینطور آیتم مخفی این منطقه را پیدا می‌کنیم. بعد به سراغ دانجن مخفی این منطقه یعنی Sellia Hideaway می‌رویم. این دانجن بخشی از ماموریت شخصیت Sellen است که بعدا آن را به طور کامل در قسمت‌های بعدی تکمیل خواهیم کرد. در آخر نیز به سراغ برج Divine Tower of Caelid می‌رویم تا Great Runeی که از Starscourge Radahn بدست آوردیم را فعال کنیم و باس مخفی این برج را نیز بکشیم. (برای درک بهتر داستان این بخش به قسمت چهارم داستان کامل الدن رینگ مراجعه کنید)

قسمت هفدهم/ کامل کردن ماموریت شخصیت Fia (سفر به زیرِ زمین بخش چهارم)

راهنمای قدم به قدم بازی ELDEN RING {تمام اسرار بازی، پایان بندی‌ها، محل آیتم‌ها و...}

در این قسمت ابتدا به منطقه چهارم یعنی Altus Plateau پا می‌گذاریم و در آنجا برای اولین بار به مکانی به نام Volcano Manor که پر از گدازه‌های آتشین است می‌رویم. وقتی وارد منطقه Altus Plateau می‌شوید می‌توانید ادامه ماموریت شخصیت Fia را دنبال کنید. او یکی از مهمترین شخصیت‌های بازی است و یکی از پایان‌های بازی (Age of Duskborn) به انجام کامل ماموریت او بستگی دارد. در این قسمت به یکی از مناطق مخفی زیرزمین یعنی Deeproot Depths می‌رویم تا ماموریت Fia را تکمیل می‌کنیم و باس‌های آن را بکشیم. همینطور در این قسمت ماموریت شخصیت D و همینطور برادر D نیز تکمیل می‌شود. (برای درک بهتر داستان این بخش به داستان الدن رینگ دنیای زیرزمین مراجعه کنید.)

قسمت هجدهم/منطقه Altus Plateau بخش اول

راهنمای قدم به قدم بازی Elden Ring / منطقه Altus Plateau بخش اول

در این قسمت به سراغ دو هدف اولیه‌ای که در Volcano Manor به شما داده می‌شود می‌رویم و آنها را ترور می‌کنیم. بعد بخشی از ماموریت شخصیت Goldmask و Brother Corhyn که پایان Age of Order را برایتان باز می‌کند را انجام می‌دهیم. در ادامه بخشی از ماموریت شخصیت Rya و همینطور Millicent را انجام می‌دهیم. (برای درک بهتر داستان این بخش به قسمت پنجم داستان کامل الدن رینگ مراجعه کنید)

قسمت نوزدهم/ شهر Leyndell پایتخت سطنتی

قسمت نوزدهم/ شهر Leyndell پایتخت سطنتی

در این قسمت برای اولین بار وارد شهر Leyndell در منطقه Altus Plateau می‌شویم تا Morgott, the Omen King باس نهایی این شهر را شکست دهیم و خود را به قلب درخت Erdtree برسانیم. (هرچند که راه ورودی به درون درخت مسدود است) در ادامه علاوه بر پیدا کردن دو Seedbed Curse که مرتبط با ماموریت شخصیت Dung Eater می‌باشد (پایان Blessing of Despair به انجام ماموریت او بستگی دارد)، سومین ترور Volcano Manor را انجام می‌دهیم و در آخر به Roundtable می‌رویم تا با افراد مختلف مخصوصا Dung Eater در موارد مختلف صحبت کنیم. (برای درک بهتر داستان این بخش به قسمت ششم داستان کامل الدن رینگ مراجعه کنید)

قسمت بیست/ اسرار مهم باقی مانده منطقه Altus Plateau

در این قسمت برخی از اسرار مهم منطقه Altus Plateau را دنبال می‌کنیم. دو Deathrootی که می‌توانید در این منطقه پیدا کنید را بدست می‌آوریم و وارد یک دانجن کاملا مخفی برای این منظور می‌شویم. بعد از این به بخش پشتی منطقه Volcano Manor (کوهستان Gelmir) می‌رویم تا ماموریت برخی از شخصیت‌ها مثل Alexander Iron Fist را دنبال کنیم و برای ماموریت شخصیت Sellen خودمان را آماده کنیم.

قسمت بیست و یک/ ماموریت شخصیت Sellen 

قسمت بیست و یک/ ماموریت شخصیت Sellen 

در این قسمت ماموریت یکی از شخصیت‌های مهم بازی یعنی Sorceress Sellen را تکمیل می‌کنیم. با تکمیل ماموریت او جوایز زیادی بدست می‌آورید. بیشتر جوایز این ماموریت شامل جادوهای قدرتمندی است که برای جادوگران بسیار مفید هستند.

قسمت بیست و دو/ ورود به منطقه آخر بازی: Mountaintops of the Giants 

راهنمای قدم به قدم بازی Elden Ring / ورود به منطقه Mountaintops of the Giants

در این قسمت برای اولین بار وارد منطقه نهایی بازی یعنی Mountaintops of the Giants می‌شویم، در طول مسیر Morgott’s Great Rune را فعال می‌کنیم و در ادامه ماموریت شخصیت Yura را به پایان می‌رسانیم. بعد باز به شهر Leyndell برمی‌گردیم تا ماموریت‌های مرتبط با شخصیت‌های Brother Corhyn و  Goldmask را به طور کامل در این شهر تکمیل کنیم.

قسمت بیست و سه/ اسرار فاضلاب شهر Leyndell (سفر به زیرِ زمین بخش پنجم)

راهنمای قدم به قدم بازی ELDEN RING {تمام اسرار بازی، پایان بندی‌ها، محل آیتم‌ها و...}

در این قسمت به یکی از بخش‌های بسیار عجیب بازی یعنی فاضلاب شهر Leyndell می‌رویم تا ابتدا ماموریت شخصیت Dung Eater را تا انتها پیش برویم (مربوط به پایان بندی Blessing of Despair) و بعد به اعماق فاضلاب می‌رویم تا محل نهایی شخصیت Hyetta را پیدا کنیم و راه را برای بدست آوردن پایان (Lord Of The Frenzied Flame) در بازی هموار کنیم! (برای درک بهتر این قسمت به داستان رانی و شعله های دیوانگی مراجعه کنید.) (برای درک بهتر داستان این بخش به داستان الدن رینگ دنیای زیرزمین مراجعه کنید.)

قسمت بیست و چهار بخش اول/ منطقه Mountaintops of the Giants بخش اول

منطقه Mountaintops of the Giants بخش اول

در این قسمت به منطقه Mountaintops of the Giants می‌رویم تا علاوه بر انجام آخرین ترور Volcano Manor رمز و رازهای اولیه این منطقه را تکمیل کنیم. در این قسمت با Millicent ملاقات می‌کنیم و برای آخرین بار Brother Corhyn و Goldmask را باهم روی پلی می‌یابیم. (برای باز کردن پایان Age of Order) (برای درک بهتر داستان این بخش به قسمت هفتم داستان کامل الدن رینگ مراجعه کنید)

قسمت بیست و چهار بخش دوم/ آخرین رمز و رازهای Volcano Manor

در این قسمت به Volcano Manor می‌رویم تا باس نهایی آن یعنی Rykard را شکست دهیم. این قسمت داستان شخصیت‌های Rya و Tanith و همینطور شخصیت Bernahl به اتمام می‌رسد. (برای درک بهتر داستان این بخش به قسمت پنجم داستان کامل الدن رینگ مراجعه کنید)

قسمت بیست و پنج بخش اول/ رمز و رازهای منطقه Mountaintops of the Giants (بخش دوم)

راهنمای قدم به قدم بازی ELDEN RING

چالش اصلی بازی الدن رینگ دقیقا از این قسمت آغاز می‌شود. با ورود به مناطق اصلی Mountaintops of the Giants همه بازی به یکباره به شدت سخت می‌شود. دشمنان خون بسیار زیادی دارند و ضربات بسیار مرگباری وارد می‌کنند. پس تا قبل از رسیدن به این منطقه باید حسابی قدرتمند شده باشید. در این قسمت از بخش‌های اولیه منطقه Mountaintops of the Giants می‌گذریم و خود را به بخش مخفی این منطقه یعنی منطقه Consecrated Snowfield می‌رسانیم. (برای درک بهتر داستان این قسمت به داستان بازی الدن رینگ قسمت هشتم مراجعه کنید.)

قسمت بیست و پنج بخش دوم/ منطقه مخفی Mohgwyn Palace (سفر به زیرِ زمین بخش نهایی)

راهنمای قدم به قدم بازی ELDEN RING

منطقه مخفی Mohgwyn Palace یکی از مهمترین بخش‌های بازی برای فارم Rune است، در این بخش علاوه براینکه روشهای رسیدن به این منطقه را توضیح می‌دهیم، در مورد فارم کردن رون نیز صحبت می‌کنیم. در آخر نیز راه رسیدن به باس نهایی منطقه و کشتن آن را توضیح می‌دهیم. (برای درک بهتر داستان این بخش به داستان الدن رینگ دنیای زیرزمین مراجعه کنید.)

قسمت بیست و شش/ وورد به Miquella’s Haligtree و شکست Malenia

قسمت بیست و شش/ وورد به Miquella's Haligtree و شکست Malenia

Miquella’s Haligtree یکی از مناطق فرعی بازی محسوب می‌شود، بدین معنی که برای کامل کردن بازی به تکمیل این مکان احتیاجی ندارید ولی اگر بخواهید یکی از سخت‌ترین باس‌های بازی یعنی Malenia را تجربه کنید حتما باید به این مکان سر بزنید! این مکان در حقیقت سخت‌ترین مکان بازی است و دشمنان وحشتناکی در اینجا منتظر شما هستند تا هرچه رون در طول بازی ذخیره کردید را به باد بدهند! در این قسمت به این مکان اسرار آمیز می‌رویم و دو باس اصلی این منطقه را از پیش رو برمی‌داریم و کمی ماموریت شخصیت Millicent را دنبال می‌کنیم. (برای درک بهتر داستان این قسمت به داستان Malenia و منطقه Miquella’s Haligtree مراجعه کنید.)

قسمت بیست و هفت/ آخرین رمز و رازهای باقی مانده

راهنمای قدم به قدم بازی ELDEN RING {تمام اسرار بازی، پایان بندی‌ها، محل آیتم‌ها و...}

در این قسمت قبل از اینکه به سمت منطقه نهایی بازی برویم، ابتدا ماموریت سه شخصیت Millicent، Dung Eater و Boc را تکمیل می‌کنیم. تکمیل ماموریت شخصیت Dung Eater باعث باز شدن پایان Blessing of Despair در بازی می‌شود. در آخر نیز دو Deathroot باقی مانده در بازی را پیدا می‌کنیم و برای آخرین بار با Gurranq ملاقات می‌کنیم.

قسمت بیست و هشت بخش اول/ شکست Fire Giant و ورود به Crumbling Farum Azula

شکست Fire Giant و ورود به Crumbling Farum Azula

در این قسمت آخرین بخش‌های منطقه Mountaintops of the Giants را طی می‌کنیم تا به باس نهایی این منطقه یعنی Fire Giant برسیم و بعد از شکست دادن باس و آتش زدن درخت Erdtree می‌توانیم وارد آخرین منطقه اصلی بازی یعنی Crumbling Farum Azula شویم. (برای درک بهتر داستان این قسمت به داستان و تاریخچه کوهستان‌های مرتفع غول‌ها مراجعه کنید.)

قسمت بیست و هشت بخش دوم/ اسرار اولیه منطقه Crumbling Farum Azula

رمز و رازهای اولیه Crumbling Farum Azula

وارد بخش پایانی بازی Crumbling Farum Azula شده‌ایم. در این قسمت از بازی با آخرین باس‌های بازی مخصوصا Godskin Duo دست و پنجه نرم می‌کنیم. همینطور ماموریت شخصیت Alexander Iron Fist را به پایان می‌رسانیم. (برای درک بهتر داستان این قسمت به داستان فاروم آزولا، تختگاه اژدهایان مراجعه کنید.)

قسمت بیست و هشت بخش سوم/ باس مخفی و اصلی منطقه Crumbling Farum Azula

شکست باس مخفی و باس اصلی منطقه Crumbling Farum Azula

در ادامه منطقه Crumbling Farum Azula به سراغ آخرین بخش‌های این منطقه می‌رویم. ابتدا وارد بخش مخفی این منطقه یعنی Dragon Temple Transept می‌شویم تا با یکی از قدرتمندترین اژدهای مخفی بازی یعنی Dragonlord Placidusax مبارزه کنیم. در آخر مسیر را به سمت باس اصلی این منطقه یعنی Beast Clergyman و Maliketh ادامه می‌دهیم تا با شکست دادنش به Leyndell, Ashen Capital وارد شویم… (برای درک بهتر داستان این قسمت به داستان فاروم آزولا، تختگاه اژدهایان مراجعه کنید.)

قسمت آخر/ ورود به Leyndell, Ashen Capital و کشتن باس‌های نهایی

قسمت آخر/ ورود به Leyndell, Ashen Capital و کشتن باس‌های نهایی

بلاخره به قسمت نهایی بازی الدن رینگ رسیده‌ایم. در این قسمت وارد پایتختِ زیرخاکستر رفته‌ی Leyndell می‌شویم تا آخرین باس‌های بازی را شکست دهیم… (برای درک بهتر داستان این قسمت به داستان ماریکا و راداگون و همینطور داستان گادفری و مرد همه‌ چیز دان مراجعه کنید.)

… دیگر رمز و رازهای بازی …

برخی مراحل فرعی و همینطور برخی مسائل فرعی که در طول راهنمایی قدم به قدم در مورد آنها توضیح ندادیم در زیر آمده است و کم کم به روز رسانی و کامل خواهد شد. 

(در ادامه روی هر سوال یا بخش کلیک کنید تا پاسخ را در صفحه جداگانه مشاهده کنید.)

نکات بسیار مهم و کلیدی برای شروع هر چه بهتر بازی

نکات در این مطلب جداگانه

پاسخ به سوالات مهم برای شروع بازی ELDEN RING

آیا باس اولیه قبل از بخش آموزشی را می‌توانید شکست دهید؟

در بازی ELDEN RING چگونه بخش Item Crafting را فعال کنم؟

در بازی ELDEN RING در ابتدا به کدام سمت بروم؟ 

نقشه اولیه بازی ELDEN RING را چگونه باز کنم؟

نقشه کلی هر منطقه در بازی ELDEN RING را چگونه باز کنم؟

چگونه در بازی ELDEN RING دید کلی نسبت به هر منطقه داشته باشم؟

در بازی ELDEN RING چگونه لولمان (سطح کاراکتر) را ارتقا دهیم؟

در بازی ELDEN RING چگونه اسب را بدست بیاورم؟

اسرار اولیه بازی ELDEN RING

چگونه در بازی ELDEN RING وارد Roundtable Hold شوم؟ (و مزایای آن)

Spirit یا Ashes چیست و چه کاربردی دارد و چگونه می‌توان از آنها استفاده کرد؟ 

چگونه Spirit یا Ashesهایی که جمع‌آوری کردم را ارتقا دهم؟ 

راهی برای عبور از قلعه Stormveil برای رسیدن به منطقه Liurnia وجود دارد؟ (به جز کشتن باس) 

چگونه دروازه آکادمی Raya Lucaria در منطقه Liurnia را باز کنم؟ 

روش دسترسی و باز کردن مناطق مخفی بازی Elden Ring

نزدیک کلیسای Church of Inhibition آتش عجیبی به شما حمله می‌کند راز آن چیست؟

کلیسای Church of Vows کجاست و لاکپشت بزرگی (Miriel) که در آنجاست چه کاربردی دارد؟

سوالات مرتبط در مورد از دست دادن یا بدست آوردن Rune در بازی

یکی از مهمترین موضوعات در مورد بازی Elden Ring مدیریت Rune برای افزایش میزان لولتان در بازی است. در بخش‌های مختلف بازی شما با خطر از دست دادن رون مواجه می‌شوید. در این مطلب به رمز و رازهای پیرامون این مورد در بازی پرداختیم با سایت ساعت هفت همراه باشید.

رون‌های از بین رفته در قلعه Stormviel به چه دلیل است؟ و چطور می‌توان آنها را پس گرفت؟

در میان مبارزه با باسی سخت می‌توان کاری کرد که Runeی که به همراهتان است از بین نرود؟

بهترین مکان برای فارم یا بدست آوردن Rune بسیار زیاد کجاست؟

نکات مهم در مورد Flaskهای بازی

فلاسک‌های بازی ELDEN RING را چگونه قدرتمند کنم؟ 

چگونه تعداد فلاسک‌هایم را در بازی ELDEN RING بیشتر کنم؟

فلاسک Flask of Wonderous Physick چیست، چگونه بدستش بیاورم و چه کاربردی دارد؟

“دیگر راهنمایی‌های مهم بازی الدن رینگ در صفحات جداگانه” (مهم)

لیست تمام سلاح های بازی Elden Ring و نحوه بدست آوردن مهمترین آنها (جدید)

نکات اولیه بازی ELDEN RING

راهنمایی کلاس های بازی ELDEN RING (کامل)

بخش Keepsake بازی ELDEN RING

پاسخ به سوالات مهم ابتدای بازی ELDEN RING 

باز کردن Roundtable Hold و اسرار آن 

مکان Golden Seedهای منطقه Limgrave 

مکان Stonesword Keyهای منطقه Limgrave 

توضیح کامل در مورد Attributeهای بازی ELDEN RING (کامل)

مکان Sacred Tearهای در مناطق مختلف (کامل)

مکان Golden Seedهای منطقه Liurnia 

مکان Stonesword Keyهای منطقه Liurnia 

روش باز کردن مناطق مخفی بازی Elden Ring (کامل)

بهترین مکان‌ها برای فارم کردن Rune در بازی Elden Ring (کامل)

اژدهایان بازی ELDEN RING (کامل)

پایان بندی‌های بازی ELDEN RING (کامل)

بهترین Buildهای بازی Elden Ring (کامل)

ماموریت‌های شخصیت‌های مختلف بازی

در طول بازی با شخصیت‌های مختلفی رو به رو خواهید شد که به شما ماموریت‌های مختلفی می‌دهند. این ماموریت‌ها برخلاف بازی‌های مشابه در جایی در بازی ثبت یا یادداشت نمی‌شوند! یا بهتر است بر روی کاغذی آنها را بنویسید و یا همان موقع به دنبال انجام آن ماموریت‌ها بروید. (هرچند به خاطر اینکه شخصیت‌ها به مناطق مختلف می‌روند کمی کارتان سخت است.) در این بخش قصد داریم کم کم ماموریت‌های فرعی این شخصیت‌ها را برایتان بازگو کنیم و به این بخش اضافه کنیم. دقت کنید برای جلوگیری از اسپویل به خاطر اینکه بازی تازه منتشر شده این بخش دیرتر از سایر بخش‌ها به روز می‌شود تا خودتان به کشف رمز و راز بازی بپردازید. (خطر اسپویل)

ماموریت‌های زیر به طور کامل توضیح داده شده و ماموریت دیگر شخصیت‌های به زودی اضافه می‌شود.

پایان بندی‌های بازی ELDEN RING (کامل)

در بازی Elden Ring می‌توانید پایان‌های مختلفی را تجربه کنید در این بخش بیشتر با این مورد آشنا خواهید شد. (در آینده با کامل کردن ماموریت‌های شخصیت‌های مختلف این بخش به روز شده و کاملتر خواهد شد.) (خطر اسپویل)

اژدهایان بازی ELDEN RING (کامل)

یکی از بخش‌های چالش انگیز و جذاب بازی Elden Ring مبارزه با اژدهایان است. در این بازی در مناطق مختلف با اژدهایان گوناگونی رو به رو می‌شوید. از اژدهای آتشین تا برفی و الکترونیکی و… در این بازی دیده می‌شود. یکی از سوالات اساسی در بازی این است که دقیقا این موجودات افسانه‌ای را چگونه می‌توان شکست داد و بعد از شکست دادنشان به جز دریافت Rune چه سودی برایتان دارند؟ (ادامه)

لیست کامل سلاح‌ها و… (جدید)

مکان آیتم‌های مهم بازی

مکان Golden Seed‌ها در مناطق مختلف 

مکان Sacred Tearهای در مناطق مختلف (کامل)

مکان Stonesword Keyها در مناطق مختلف 

مکان‌های مخفی و اسرار سیاه چال‌های مناطق مختلف

باطل کردن طلسم شهرهای خاص

مناطق مخفی بازی Elden Ring (کامل)

برخی سیاه چال‌های منطقه Limgrave 

نکات مهم در مورد ساخت کاراکتر

ساخت بهترین کاراکترها (مهم)

در مقاله پیش رو درباره Buildهای بازی Elden Ring برایتان توضیح مختصری می‌دهیم و بهترین Buildها با بالاترین رتبه را به شما معرفی می‌کنیم تا از آنها در سبک بازی خود بهره ببرید. (ادامه)

در مورد Keepsake (آیتم اولیه)

در بازی ELDEN RING چه آیتم اولیه‌ای در بخش Keepsake انتخاب کنم؟

راهنمای کامل بازی ELDEN RING

وقتی در حال ساخت شخصیت هستید چندین آیتم اولیه می‌توانید انتخاب کنید. (در بخش Keepsake که در عکس بالا نیز مشخص شده است) در ابتدا ممکن است برایتان سخت باشد که کدام یک را انتخاب کنید. در اینجا کمی توضیح در مورد هریک از این آیتم‌های اولیه برایتان تهیه کردیم تا بیشتر با آنها آشنا شوید و به راحتی یکی را انتخاب کنید. (برای جزئیات بیشتر به این قسمت مراجعه کنید.)

توضیح کامل در مورد کلاس‌ها و Attributeهای بازی (کامل)

هر Attribute در بازی ELDEN RING چه خصوصیاتی دارد و چه بخشی از شخصیت را ارتقا می‌دهد؟

توضیح کامل در مورد Attributeهای بازی ELDEN RING

در مطلب جداگانه‌ای توضیح دادیم هر Attribute چه خصوصیاتی به کاراکتر شما می‌دهد. (مطلب اصلی)

در بازی ELDEN RING برای ساخت بهترین کاراکتر آیا باید یک توانایی به خصوص را به بالاترین لول برسانم؟

افراد تازه‌کار در بازی Elden Ring ممکن است که در نگاه اول در قسمت Levelup بازی اینگونه برداشت کنند که بالا بردن Attributeها و رساندن آنها به عدد 99 هدف اصلی و نهایی در ساخت کاراکتر است، در صورتی که چنین نیست. (توضیح بیشتر)

در بازی ELDEN RING با کدام کلاس بازی را آغاز کنم؟ 

راهنمایی در مورد Classهای بازی ELDEN RING

این کاملا به تجربه شما از بازی‌های سبک Souls باز می‌گردد. اگر تمام بازی‌های قبلی را بازی کرده باشید و آنها را به اتمام رسانده باشید و مدیریت بین سلاح‌ها و فلاسک‌ها را بلدید، می‌توانید از همان ابتدا از کلاس‌های قدرتمند Astrologer یا PROPHET استفاده کنید. ولی اگر تجربه کافی را ندارید پیشنهاد می‌شود از کلاس‌های Vagabond (شیلد بسیار قوی) و یا SAMURAI (قدرت تیر کمان بالا) و یا CONFESSOR (شیلد قوی و قدرت Heal از همان ابتدا) استفاده کنید. (توضیحات بیشتر)

راهنمایی کاملِ کلاس های بازی ELDEN RING

در بازی ELDEN RING ده کلاس اولیه وجود دارد. در چنین بازی‌ای کلاس مانند بازی‌های نقش آفرینی دیگر مثل WOW عمل نمی‌کند که به واسطه انتخاب کلاس کل گیم‌پلی بازی تغییر کند و دیگر نتوان دست به تغییرات دلخواه در بازی زد، در این بازی این کلاس‌ها تنها برای شروع بازی به شما کمک می‌کنند تا کاراکتر اولیه دلخواه شما با قدرت‌های مورد نظرتان در اختیارتان قرار گیرد. هریک از کلاس‌های بازی را کمی امتحان کردیم تا در مطلب پیش رو بیشتر در مورد هریک از آنها برایتان صحبت کنیم تا بهتر بتوانید در هنگام شروع بازی کلاس مورد نظر خود را انتخاب کنید. (ادامه)

مطلب اصلی بخش کلاس‌ها: راهنمایی کلاس های بازی ELDEN RING

این مطلب در آینده با نکات و آموزش‌های انحصاری بیشتر به روز خواهد شد…

امیدواریم از راهنمای کامل بازی ELDEN RING لذت برده باشید تا بعد…

داغترین‌ها

آخرین مطالب به روز شده

مقالات اختصاصی

آخرین مطالب بخش آموزشی

مشترک شدن در این بحث
اطلاع از
guest
179 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
دیدن تمام نظرات
امیرعلی
امیرعلی
۱۵ خرداد ۱۴۰۲ ۱۱:۳۲ ق.ظ

سلام دوباره
بعد پایان‌بندیه age of stars
دیگه نمیشع توی مپ بازی بچرخیم؟
ینی میریم یه جای دیگه
اخه توی توضیحات نوشته بود میرن یه سفر ۱۰۰۰ساله :/

بهنام بهرامی
بهنام بهرامی
نویسنده
Reply to  امیرعلی
۱۵ خرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۳۱ ب.ظ

سلام امیرعلی، بعد از اتمام بازی (به هر نحوی با هر پایانی) بازی ازت درباره‌ی رفتن به +NG بعدی می‌پرسه. اگر قبول نکنی در همان NG که هستی باقی می‌مونی و هرجا که خواستی می‌تونی بچرخی. اگر قبول کنی دوباره بازی رو از اول شروع می‌کنی ولی اینبار همه‌ی آیتم‌ها و شمشیرها و زره‌‌هایی که برداشتی و همه Levelupهات باهات باقی می‌مونن. همه‌ی Bossها برمی‌گردن و به قول معروف هرکاری قبلاً کردی Reset میشه. به… بیشتر بخوانید

بهنام بهرامی
بهنام بهرامی
نویسنده
Reply to  بهنام بهرامی
۱۵ خرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۳۳ ب.ظ

درباره توضیحات پایان‌بندی مربوط به کاراکتر ranni باید عرض کنم که خیر به سفر ۱۰۰۰ساله نمیری، متاسفم که ناامیدت کردم. موفق باشی

امیرعلی
امیرعلی
۱۵ خرداد ۱۴۰۲ ۱۰:۵۱ ق.ظ

اقای بهرامی اشکه رو گرفتم
اون ایتمم نمیدونم چطوری بگیرم اما همین عالیه نمیخاد شما بگید و اینکه گناهانمم بخشیدع شد
و عالی ،ممنون از پاسخگوییتون.

امیرعلی
امیرعلی
۱۵ خرداد ۱۴۰۲ ۱۰:۳۲ ق.ظ

خیلییی ممنون لطف کردید.
بیلد ترکیبیه، اما بیشتر بر پایه کاتانای مونویل هست.
لولمم ۱۸۶ هست.

امیرعلی
امیرعلی
۱۵ خرداد ۱۴۰۲ ۱:۰۹ ق.ظ

یچیز دیگع🥲
موگان لرد اف بلاد رو چطوری بکشم؟؟؟
خیلی بلاد‌لاسش سمه
یجایی دیدم یه تییر با یکی دیگه
توی فلاسک ترکیبی ریخت
درصد بلاد لاسش خیلی کم میشد
اون تییرو پای کدوم درخت‌کوچیک پیدا کنم؟؟؟

بهنام بهرامی
بهنام بهرامی
نویسنده
Reply to  امیرعلی
۱۵ خرداد ۱۴۰۲ ۹:۵۰ ق.ظ

سلام دوباره امیرعلی، -می‌تونی با آیتم Mohg’s Shackle اونو برای مدتی به زنجیر بکشی و بتونی بزنیش (این آیتم رو در فاز اول استفاده کن). -اون اشکی که دنبالشی اسمش Purifying Crystal Tear هست و این اشک بعد از شکست دادن Eleonora, Violet Bloody Finger در Second Church of Marika در منطقه‌ی Altus Plateau بدست میاد. برای اینکه Eleonora بهت invade بزنه باید ماموریت Bloody Finger Hunter Yura رو کامل کرده باشی. —————————————————– اگر بیلد… بیشتر بخوانید

Last edited 4 hours ago by بهنام بهرامی
امیرعلی
امیرعلی
۱۴ خرداد ۱۴۰۲ ۱۱:۲۸ ب.ظ

سلام
دوستان من اشتباهی
Ijiرو کشتم
الان رانی برای من توی برجش نیست
باید چکار کنم؟؟
اخر بازیم
فقط راداگون و الدن‌بیست موندن.

بهنام بهرامی
بهنام بهرامی
نویسنده
Reply to  امیرعلی
۱۵ خرداد ۱۴۰۲ ۹:۱۰ ق.ظ

سلام امیرعلی، برای برگرداندن یک NPC که اشتباهی کُشتیش به Church of Vow در Liurnia of the Lake برو (همون کلیسایی که لاک‌پشت بزرگ داخلش قرار داره) با مجسمه‌ی اونجا تعامل کن و با دادن یک آیتم Celestial Dew گناهان خودتو مورد آمرزش قرار بده و توبه کن. سعی کن انسان خوبی باشی و به کسی آزار نرسونی (با این کار Iji به همون محل قبل که قرار داشت برمی‌گرده). موفق باشی

Last edited 5 hours ago by بهنام بهرامی
رامین
رامین
۱۳ خرداد ۱۴۰۲ ۶:۳۵ ق.ظ

سلام چطور میتونم اسپل رو ب عصا بدم و از عصای جادویی استفاده کنم. اسپل رو آوردم در دو قسمتی ک 4 تا کادر قسمت شمشیر و سپر ولی روی اسپل علامت× رو داره.

بهنام بهرامی
بهنام بهرامی
نویسنده
Reply to  رامین
۱۳ خرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۳۲ ب.ظ

سلام رامین، علامت X روی Sorceryها یا Incantationها، به معنای این است که یکی از مشخصه‌های Intelligence یا Faith یا Arcane شما به اندازه‌ی مقداری که اون Sorcery یا Incantation طلب می‌کنه نیست. باید اون مشخصه (Attribute) رو پیدا کنی و اونو Level Up کنی (ارتقاء بده).

امیر
امیر
۱۰ خرداد ۱۴۰۲ ۱۰:۵۷ ب.ظ

سلام میخواستم بدونم بهترین اسلحه برای کشتن الدن بیتس چه اسلحه ایه

بهنام بهرامی
بهنام بهرامی
نویسنده
Reply to  امیر
۱۱ خرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۱۸ ب.ظ

سلام امیر، سلاح‌های Pure Strength آسیب خوبی به این Boss وارد می‌کنن ولی مشکل تحرک بیش از اندازه‌ی Elden Beast در Arena Boss هست که بهت اجازه نمیده گیرش بندازی و بزنیش. این Boss به Poison و Scarlet Rot و Blood و Sleep و Madness و Death کاملاً ایمن هست و هیچ آسیبی از این موارد بهش وارد نمیشه. به تمام Incantationهای Golden Order و Erdtree مقاوم هست (ایمن نیست). بهترین جادو برای مقابله با… بیشتر بخوانید

امیرعلی
امیرعلی
۰۴ خرداد ۱۴۰۲ ۲:۴۷ ب.ظ

سلام دوستان
محل دقیقLarval Tearهارو میخاستم
برای ریست کردن مشخصه هام.

بهنام بهرامی
بهنام بهرامی
نویسنده
Reply to  امیرعلی
۰۴ خرداد ۱۴۰۲ ۵:۳۱ ب.ظ

سلام امیر علی، پیرو کامنت قبلیم و برای اینکه دست خالی هم از پیشمون نری، Pidia, Carian Servant این آیتم رو می‌فروشه (فقط یک عدد) و یکی دیگه هم Nomadic Marchant در Siofra River هست که این آیتم رو می فروشه. با سرچ اسمشون میتونی محل اونا رو تو اینترنت پیدا کنی.

امیرعلی
امیرعلی
۰۴ خرداد ۱۴۰۲ ۲:۳۴ ب.ظ

سلام دوستان وقت‌بخی
محل دقیقLarval Tearهارو میخاستم.

بهنام بهرامی
بهنام بهرامی
نویسنده
Reply to  امیرعلی
۰۴ خرداد ۱۴۰۲ ۵:۲۱ ب.ظ

سلام امیرعلی، محل تمامی Larval Tearها احتیاج به یک مطلب جداگانه داره چون تعدادشون زیاده و محل‌های متفاوت و به اشکال متفاوت هم بدست میان که احتیاج به نقشه داره تا محلشونو بهت نشون بدم.

Last edited 10 days ago by بهنام بهرامی
گامر
گامر
۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۶:۲۶ ب.ظ

سلام از کدوم گزنیه باید استفاده کنم برای انلاین که دیگران بیانن برای کمک؟

بهنام بهرامی
بهنام بهرامی
نویسنده
Reply to  گامر
۰۴ خرداد ۱۴۰۲ ۵:۴۰ ب.ظ

سلام گامر، از White Cipher Ring استفاده کن تا وقتی مورد Invade قرار گرفتی دیگران که آنلاین هستن بیان کمکت. برای زدن bossها کاربردی نداره فقط حالت Invasion بدردت میخوره. Blue Cipher Ring معکوس اینه، تو میری به یک نفر که مورد Invade قرار گرفته کمک می‌کنی. اگه می‌خوای در محیط بازی از کسی کمک بگیری باید ابتدا Furcalling Finger Remedy رو استفاده کنی، بعد برو نزدیک‌ترین Summoning Pool رو پیدا کن و از روی… بیشتر بخوانید

جواد
جواد
۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۱۰:۴۹ ق.ظ

جناب علیرضایی سلام یه موردی هست که من میخوام بازی رو پلت کنم اما یه باس فایت قبل از باس رادان هست که یه سلاح لجندری داره به اون منطقه که میرسم اون باس fail شده و دیگه نیستش و فستیوال فعال میشه قبلا از یه یوتیوبر معروف پرسیده بودم گفته بود که ماموریت رانی نباید تاقبل رادان فعال بشه و سمت لیندل نباید بری به نظر شما مشکل چیه؟

امین علیرضائی
امین علیرضائی
مدیر
Reply to  جواد
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۱۱:۱۰ ب.ظ

سلام طبق راهنمایی برید تا مشکلی براتون پیش نیاد.

مهدی
مهدی
۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۵:۰۶ ب.ظ

فقط میتونم بگم دمتون گرم ❤️

ممد
ممد
۱۷ فروردین ۱۴۰۲ ۱:۱۱ ب.ظ

اون ریورس اف بلاد فقط برای من یک بار اسلش میزنه و اصلا اون حرکتی رو که چند بار اسلش پشت سر هم میزنه رو برا من نمیزنه ، فقط با L2 یک بار اسلش برام میزنه چکار کنم ؟

ممد
ممد
۱۷ فروردین ۱۴۰۲ ۱:۰۳ ب.ظ

ریورس اف بلاد فقط یک بار برا من اسلش میزنه و اصلا اون ریورس اف بلاد فقط یک بار برا من اسلش میزنه و اصلا اون حرکتی که پشت سر هم اسلش میزنه رو برا من اجرا نمیکنه ، همه شرایط لازم هم برای استفداه از شمشیر دارم ، چگونه میتونم اون جرکت رو بزنم ؟ فقط با L2 ی اسلش میزنه

ممد
ممد
۱۷ فروردین ۱۴۰۲ ۱۲:۵۵ ب.ظ

سلام خسته نباشید . ببخشید اون ریورس اف بلاد فقط یک بار برای من اسلش میزنه . اصلا اون حرکتی رو که چند بار پشت سر هم اسلش میزنه رو برا من اجرا نمیکنه . یک بار L2 را میزنم و فقط ی اسلش میزنه و دیگه با هیچ کدوم از دکمه ها اسلش نمیزنه لطفا سریع جواب بدید .ممنون 🙏

جواد
جواد
Reply to  ممد
۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۱۰:۰۲ ق.ظ

سلام دوست عزیز بازی ر وباید اپدیت کنی تو ورژن اول بازی این قابلیت وجود نداره که شما پشت سرهم اتک بدی

بهنام بهرامی
بهنام بهرامی
نویسنده
Reply to  ممد
۱۷ فروردین ۱۴۰۲ ۷:۱۷ ب.ظ

سلام محمد، L2 رو فقط یکبار نباید بزنی، باید ۳بار بزنی تا حرکت ویژه‌ی RoB کامل اجرا بشه.
اگه L2 رو چندبار فشار دادی ولی فقط یبکار حرکت ویژه اجرا شد، یعنی Trigger L2 کنترلرت خراب شده باید ببری بدیش تعمیر کنن. موفق باشی

Last edited 1 month ago by بهنام بهرامی
ممد
ممد
Reply to  بهنام بهرامی
۱۷ فروردین ۱۴۰۲ ۱۰:۵۸ ب.ظ

ممنون از راهنمایی ولی اصلا اون حرکت رو نمیزنه و فقط یک بار اسلش رو میزنه . L2 رو چند بار فشار میدم و میگیرم ولی هیچی هنوز همون حرکت ساده رو میزنه
ممنون از پاسخگویی سریع شما

بهنام بهرامی
بهنام بهرامی
نویسنده
Reply to  ممد
۱۸ فروردین ۱۴۰۲ ۱۲:۱۱ ق.ظ

سلام دوباره، به تنظیمات بازی برو در قسمت Key Bindings به دنبال حرکت Skill بگرد (دکمه L2 براش تعریف شده)، حالا این دکمه رو تغییر بده به R2 و Strong Attack رو بکن L2. به بازی برگرد، حالا R2 رو سه‌بار فشار بده تا حرکت‌ویژه‌ی ROB رو بزنی. یادت باشه فشار بده، نگه‌ ندار. با این تغییر نباید مشکل داشته باشی. اگه هنوز نمی‌تونی حرکت ویژه رو بزنی، مشکل از کنترلر PS4 یا PS5 هست… بیشتر بخوانید

ممد
ممد
Reply to  بهنام بهرامی
۱۸ فروردین ۱۴۰۲ ۱۲:۱۸ ب.ظ

سلام دوباره ، ببخشید من با دو دسته اون حرکت رو امتحان کردم اصلا نمیشه ، اون رو هم انداختم روی R2 بارم نمیشه ،حتی روی L1 هم انداختم ولی اصلا نمیشه . مشکل کجاست؟ ممنون ای پاسخ گویی سریع

بهنام بهرامی
بهنام بهرامی
نویسنده
Reply to  ممد
۱۸ فروردین ۱۴۰۲ ۷:۴۰ ب.ظ

سلام محمد، عذر می‌خوام که بیشتر از این نمی‌تونم کمکت کنم، راه حلی به ذهنم نمیرسه، موفق باشی

Last edited 1 month ago by بهنام بهرامی
Alireza
Alireza
۱۵ فروردین ۱۴۰۲ ۱:۲۴ ق.ظ

سلام،من به مرحله ملکیث رسیدم اما یه مشکلی دارم،اسپریت میمیک رو تا آخر آپدیت کردم،اما از وقتی آپدیت شده fp ش خیلی کم شده و در همون لحظه ای که ظاهر میشه با fp کم ظاهر میشه،میشه بگین دلیلش چیه؟ چون بدون اون سخته باس رو بزنم اما متاسفانه زود میمیره

بهنام بهرامی
بهنام بهرامی
نویسنده
Reply to  Alireza
۱۵ فروردین ۱۴۰۲ ۱۱:۳۸ ق.ظ

سلام Alireza، اگر به وب‌سایت‌های Reddit و fextralife مراجعه کنی، اونا صراحتاً گفتن که Mimic tear دارای FP بی‌نهایته، اینکه مشکل Mimic شما از کجاست، عذرمی‌خوام که نمی‌تونم کمک کنم. به هر حال من خودم طرفدار Black Knife Tiche هستم و در برابر Maliketh در اولین NG از این Spirit استفاده کردم تا الان که solo می‌رم سراغِ Bossها. اما Black Knife Tiche احتیاج به Support داره اگه میتونی از جادویِ Healای استفاده کن که… بیشتر بخوانید

Alireza
Alireza
Reply to  بهنام بهرامی
۱۸ فروردین ۱۴۰۲ ۱:۲۷ ب.ظ

چه بد،آخه بنظر نمیاد باگ باشه🥲 خیلی ام باهاش اوکی بودم،ممنونم بازم❤️

Ali
Ali
۰۹ فروردین ۱۴۰۲ ۳:۱۴ ق.ظ

من تا رسیدن به شخصیت رانی در برج Ranii”s rise همه مراحل رو طبق راهنماییتون انجام دادم اما شخصیت رانی در برج Ranii’s rise نیستش چیکار کنم؟

Ali
Ali
۰۹ فروردین ۱۴۰۲ ۳:۰۷ ق.ظ

تا رسیدن به شخصیت رانی همه ماموریت هارو طبق راهنمایی پیش رفتم اما وقتی رسیدم به برج Ranni’s rise شخصیت رانی در مکانی که باید نبود یعنی الان باید چیکار کنم چند بار هم استراحت کردم ولی درست نشد

امین علیرضائی
امین علیرضائی
مدیر
Reply to  Ali
۰۹ فروردین ۱۴۰۲ ۳:۱۵ ق.ظ

سلام تو قسمت دوم باید با Renna ملاقات می‌کردید تا در برج ظاهر بشه
چیزی رو رد نکنید دقیق طبق راهنمایی برید

مراپ
مراپ
۰۴ فروردین ۱۴۰۲ ۹:۴۷ ب.ظ

راداگون زدم ولی الدن بیست چموشه چیکارش کنم کلاسم جادوعه

بهنام بهرامی
بهنام بهرامی
نویسنده
Reply to  مراپ
۰۵ فروردین ۱۴۰۲ ۹:۳۴ ق.ظ

سلام مراپ، – از Shard Spiral برای زدنش استفاده کن. ولی باید نزدیک Boss باشی. – اول مبارزه Elden Beast معمولاً آتش به سمتت وِل میده، سعی کن خودتو به پشتِ اون برسونی نه تنها آتش بهت نمیخوره بلکه می‌تونی با بازیابی Stamina یک تا ۳بار این جادو رو Spam کنی تا آسیب خوبی بهش وارد بشه. – جادوهای Meteorite و Rock Sling هم خوبن ولی در نزدیکی Boss. – اگر چنانچه Stunاش کردی، به… بیشتر بخوانید

مراپ
مراپ
۰۳ فروردین ۱۴۰۲ ۱۲:۳۵ ب.ظ

اسمش اش اف وار bloodhound s step است

بهنام بهرامی
بهنام بهرامی
نویسنده
Reply to  مراپ
۰۳ فروردین ۱۴۰۲ ۹:۴۱ ب.ظ

سلام مراپ، این Ash of War تقریباً رو همه‌ی سلاح‌ها می‌تونی کار بزاری به جز اونایی که مهارت ویژه‌ی مختص خودشونو دارن که نمی‌تونی از روی سلاح برداری مثل Moonveil و Rivers of Blood و غیره. در Site of Grace گزینه‌ی Ash of War رو انتخاب کن و در اون بخش سلاح مدنظرت رو انتخاب کن و بعد دنبال Bloodhound’s Step بگرد و اونو روی سلاح بزار. این Bloodhound’s Step نیازی به Affinity خاصی نداره… بیشتر بخوانید

Last edited 2 months ago by بهنام بهرامی
مراپ
مراپ
۰۲ فروردین ۱۴۰۲ ۹:۵۰ ب.ظ

باس فایر جاینت فاز اول با گلیچ میفوته پایین میمیره ولی فاز دوم سخت میمیره چجوری بزنمش بنظرت؟

بهنام بهرامی
بهنام بهرامی
نویسنده
Reply to  مراپ
۰۳ فروردین ۱۴۰۲ ۱۲:۱۰ ق.ظ

سلام مراپ، برای مبارزه با Fire Giant میتونی موارد زیر رو بکار بگیری تا مبارزه راحت بشه: ۱- از Black Knife Tiche یا Mimic Tear استفاده کن و حتماً این Spirit Ashها رو تا ۱۰+ ارتقا بده تا در نبرد دوام بیارن. ۲- اگه Questline کاراکتر Alexander رو پیش بردی، می‌تونی اونو اینجا برای این Boss Fight احضار کنی و اینکه حملات Alexander اونقدر قوی هست که Poise این Fire Giant رو می‌شکنن. ۳- از… بیشتر بخوانید

مراپ
مراپ
۰۲ فروردین ۱۴۰۲ ۵:۴۶ ب.ظ

یدونه اش اف وار گرفتم که کاراکتر سری میپره همون که باید باس اسب سوار سیاه بکشی تا بگیری چطوری ازش استفاده کنم چون اش واری نیست که بشه رو سلاح انداخت

بهنام بهرامی
بهنام بهرامی
نویسنده
Reply to  مراپ
۰۲ فروردین ۱۴۰۲ ۱۱:۴۴ ب.ظ

سلام مراپ، لطفاً نام Ash of War رو ذکر کن تا بتونم دقیق بهت توضیح بدم.

Last edited 2 months ago by بهنام بهرامی
منتظر
منتظر
۲۶ اسفند ۱۴۰۱ ۱۱:۰۵ ب.ظ

فاز دوم Renalaa با comet azur نمیشه زد کدوم چطوری بزنمش چه سلاحی پیشنهاد میکنید دمیج خوبی بده . در int سرمایه گزاری کردم و بردم بالا چون کلاسم جادو گر
هست چیپیشنهاد میدی برا تن به تن بزا کلاس جادو

بهنام بهرامی
بهنام بهرامی
نویسنده
Reply to  منتظر
۲۷ اسفند ۱۴۰۱ ۱۱:۴۳ ق.ظ

سلام منتظر، رنالا تا ۸۰٪ به آسیب جادویی مقاومت داره. اما در برابر Melee Damage این مقدار منفی ۱۰٪ هستش، خودت حساب کن چطوری باید بزنیش. از اونجایی که کلاست جادوگره، از سلاح‌هایی استفاده کن هم دارای Str و هم Int باشن. ۲ تا سلاح و ۱ Spirit Ash و یک اشک کریستالی و یک سپر برای Parry کردن جادوها بهت معرفی می‌کنم چون هنوز اوایل بازی هستی و به خیلی از سلاح‌ها دسترسی نداری… بیشتر بخوانید

سکم
سکم
۲۶ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۱۱ ب.ظ

فاز دوم Renalaa با comet azur نمیشه زد چطوری بزنمش چه سلاحی پیشنهاد میکنید دمیج خوبی بده . در int سرمایه گزاری کردم و بردم بالا چون کلاسم جادو گر
هست چیپیشنهاد میدی برا تن به تن برا کلاس جادو

بهنام بهرامی
بهنام بهرامی
نویسنده
Reply to  سکم
۲۷ اسفند ۱۴۰۱ ۱۱:۴۴ ق.ظ

سلام سکم، رنالا تا ۸۰٪ به آسیب جادویی مقاومت داره. اما در برابر Melee Damage این مقدار منفی ۱۰٪ هستش، خودت حساب کن چطوری باید بزنیش. از اونجایی که کلاست جادوگره، از سلاح‌هایی استفاده کن هم دارای Str و هم Int باشن. ۲ تا سلاح و ۱ Spirit Ash و یک اشک کریستالی و یک سپر برای Parry کردن جادوها بهت معرفی می‌کنم چون هنوز اوایل بازی هستی و به خیلی از سلاح‌ها دسترسی نداری… بیشتر بخوانید

سلار
سلار
۲۵ اسفند ۱۴۰۱ ۶:۱۸ ب.ظ

سنگ سفید برا ارتقا سلاح از اون غوله خریدم ولی پیش آهنگر میرم زده نداری ولی تو قسمت تجهیزات دارم باید بندازم رو خودم تا بتونم سلاح ارتقا بدم آخه آهنگر زده نداری ولی دارم

بهنام بهرامی
بهنام بهرامی
نویسنده
Reply to  سلار
۲۵ اسفند ۱۴۰۱ ۶:۵۶ ب.ظ

سلام سالار، اولین‌باره چنین چیزی رو می‌شنوم! دقت کن Rune به اندازه‌ی‌ای که باید سلاح رو ارتقاء بدی داشته باشی. سلاحت چیه؟ – یکبار سنگی که باید برای ارتقاء همراه داشته باشی رو Leave کن (فقط یک سنگ سفید) و بعد دوباره از روی زمین بردار، شاید درست بشه (Discard نکنی چون سنگ رو کامل از دست میدی، تو Roundtable هم نمی‌تونی آیتم Leave کنی یادت باشه). – یکبار همه سنگ‌ها رو بفرست sort chest… بیشتر بخوانید

پیشرو
پیشرو
۲۴ اسفند ۱۴۰۱ ۶:۴۴ ب.ظ

چون تجربه دارید بنظرتون با comet azur میشه بازی رو تموم کرد (فقط باس های اصلی)

بهنام بهرامی
بهنام بهرامی
نویسنده
Reply to  پیشرو
۲۵ اسفند ۱۴۰۱ ۱۲:۱۳ ب.ظ

سلام پیشرو، خیر، به سختی می‌تونی با Comet Azur اونارو مورد هدف قرار بدی، چون با یک Dash کردن سریع ازش فرار می‌کنن. (به غیر Sir Gideon) و اجرای دوباره Comet Azur هم خیلی سریع نوار FPات رو تخلیه می‌کنه و به دردسر می‌افتی. برای بالا بردن پتانسیل Comet Azur در دست چپ از Azur Glintstone Staff استفاده کن، این عصا سرعت اجرای Spellها رو بالا می‌بره (ولی ۱۰٪ بیشتر FP مصرف می‌کنی) برای Talisman… بیشتر بخوانید

پیشرو
پیشرو
۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ۸:۱۱ ب.ظ

اینجوری باشه اگر توانایی کشتن باس های اصلی که ۴ یا ۵ تا هستن رو داشته باشید بازی رو میشه تو ۱۰ یا ۱۲ ساعت تموم کرد درسته؟

امین علیرضائی
امین علیرضائی
مدیر
Reply to  پیشرو
۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ۸:۳۲ ب.ظ

بله اگر بتونید بکشیدشون تو خیلی کمتر از اینم میشه بازی رو تموم کرد (باس‌های اصلی و فرعی در راهنمایی مشخص شدند پس راحت میتونید طبق راهنمایی برید)
مثل بازی Breath of wild زلدا می‌مونه که توش می‌تونید مستقیم به سمت باس آخر برید و شکستش بدید و بازی رو تموم کنید.
البته اگر زورتون برسه. :))

پیشرو
پیشرو
۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ۶:۱۲ ب.ظ

باس های اصلی رو بکشم کافیه برا اتمام بازی؟

امین علیرضائی
امین علیرضائی
مدیر
Reply to  پیشرو
۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ۶:۳۹ ب.ظ

بله البته اگر زورتون بهشون برسه! معمولا بدون کشتن باسهای فرعی کار سختی در پیش دارید!

پیشرو
پیشرو
۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ۵:۳۸ ب.ظ

نمیخام ماموریت شخصیت هارو برم باید کدوم باس هارو ب ترتیب بزنم تا به بخش پایانی برسم؟ باس های اصلی پیدا بکنم بکشم یا طبق راهنمایی پیش برم بدون انجام ماموریت شخصیت؟

امین علیرضائی
امین علیرضائی
مدیر
Reply to  پیشرو
۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ۵:۴۰ ب.ظ

طبق راهنمایی پیش برید بدون انجام ماموریت شخصیت‌ها

سال
سال
۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ۳:۱۶ ب.ظ

سلام یک سوال انجام ماموریت تمام شخصیت ها به غیر رانی الزامیه
چون رانی بهترین پایانه باید رفت ولی بقیه شخصیت ها باید ماموریت هاشون رو بریم؟

امین علیرضائی
امین علیرضائی
مدیر
Reply to  سال
۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ۳:۲۲ ب.ظ

سلام اصلا الزامی نیست اگر میخواید پایان رانی رو ببینید پس فقط ماموریت های مرتبط با اونو برید. برای راهنمایی ما تمام مسیرها رو رفتیم که چیزی باقی نمونه و گرنه شما لازم نیست همه رو برید.

سال
سال
Reply to  امین علیرضائی
۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ۵:۲۵ ب.ظ

فقط کافیه باس های اصلی رو بکشم و تمام؟ بعد باس های اصلی باید به ترتیب کشت ؟ کدام هارو باید کشت

امین علیرضائی
امین علیرضائی
مدیر
Reply to  سال
۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ۵:۳۹ ب.ظ

طبق راهنمایی برید و فقط مراحل مرتبط با رانی رو برید تا اون پایان براتون باز بشه.
اگر فقط بازی رو تموم کنید بدون انجام هیچ ماموریتی پایان عادی بازی رو می‌تونید تجربه کنید. یدون انجام هیچ ماموریتی فقط طبق راهنمایی پیش برید و بازی رو تموم کنید.

چال
چال
۲۱ اسفند ۱۴۰۱ ۲:۱۵ ب.ظ

سلام
اشک کریستالی ( مصرف fb بینهایت تا ۱۰ ثانیه) رو گرفتم چطوری استفاده کنم؟بزارمش تو قسمت mix?
و چند بار میشه استفاده کرد ؟

بهنام بهرامی
بهنام بهرامی
نویسنده
Reply to  چال
۲۱ اسفند ۱۴۰۱ ۶:۰۱ ب.ظ

سلام چال، بله باید در منوی site of grace در قسمت Wondrous mix اون آیتم رو Equip کنی. فقط یکبار می‌تونی مصرفش کنی و با هر بار استراحت در Site of Grace دوباره قابل مصرف میشه. بهتره اونو برای Bossها نگهداری، همچنین وقتی رسیدی به فلات آلتوس به Hermit Village برو و بعد از کشتن Boss اونجا با Azur تعامل کن تا Comet Azur یکی از بهترین Sorceryهای بازی رو بگیری. ترکیب Cerulean Hidden Tear… بیشتر بخوانید

علی
علی
۱۸ اسفند ۱۴۰۱ ۸:۳۱ ب.ظ

جادو رو از لاک‌پشت بزرگ خریدم و زده دوباره نمیشه خرید نمیشه کاری کرد که از اون جادو استفاده ورد دستم خورد حذف شد

بهنام بهرامی
بهنام بهرامی
نویسنده
Reply to  علی
۲۰ اسفند ۱۴۰۱ ۷:۴۲ ب.ظ

سلام علی، مثل اینکه این مورد در آپدیت‌های بازی تغییر کرده، متاسفانه کاری که نباید می‌کردی رو کردی، حالا تنها راهی که داری باید Boss نهایی بازی رو شکست بدی و بری به Journey +2 یا +NG دوم و دوباره آیتم رو از لاکپشت بخری.

بهنام بهرامی
بهنام بهرامی
نویسنده
Reply to  بهنام بهرامی
۲۰ اسفند ۱۴۰۱ ۷:۴۵ ب.ظ

راستی نگران نباش، چندین Sorcery بسیار بهتر و قوی‌تر رو جلوتر در بازی خواهی یافت پس به بازی ادامه بده، نگران نباش و غپت نباشه موفق باشی.

چهال
چهال
۱۷ اسفند ۱۴۰۱ ۹:۴۳ ب.ظ

سلام بهنام جان
دستم خورد یه جادو حذف شد از چیکار کنم برگرده دوباره برگردن مکانی که گرفتمش؟

بهنام بهرامی
بهنام بهرامی
نویسنده
Reply to  چهال
۱۸ اسفند ۱۴۰۱ ۱۲:۵۶ ب.ظ

سلام چهال، اگر چنانچه جادو یا Incantation رو از یک صندوق یا یک جنازه روی زمین یا بعد از کشتن Boss بدست آوردی، جواب متاسفانه نه هستش و نمی‌تونی اونو برگردونی (باید بری Journey دوم بازی یعنی Boss نهایی بازی رو بزنی و بعدش بری NG+2 دوباره آیتم رو برداری). اگر چنانچه جادو و Incantation رو از NPC خریداری کردی، جواب بله هست، می‌تونی با مراجعه‌ی دوباره به اون NPC همون Spell رو دوباره بخری.… بیشتر بخوانید

علی
علی
Reply to  بهنام بهرامی
۱۸ اسفند ۱۴۰۱ ۷:۲۲ ب.ظ

از لاک‌پشت تو کلیسا خریدم و زده فروخته شده

مرام
مرام
۱۷ اسفند ۱۴۰۱ ۶:۱۳ ب.ظ

سلام بهنام جان
دستم خورد یه جادو حذف شد از چیکار کنم برگرده دوباره برگردن مکانی که گرفتمش؟

بهنام بهرامی
بهنام بهرامی
نویسنده
Reply to  مرام
۱۸ اسفند ۱۴۰۱ ۱۲:۵۵ ب.ظ

سلام مرام، اگر چنانچه جادو یا Incantation رو از یک صندوق یا یک جنازه روی زمین یا بعد از کشتن Boss بدست آوردی، جواب متاسفانه نه هستش و نمی‌تونی اونو برگردونی (باید بری Journey دوم بازی یعنی Boss نهایی بازی رو بزنی و بعدش بری NG+2 دوباره آیتم رو برداری). اگر چنانچه جادو و Incantation رو از NPC خریداری کردی، جواب بله هست، می‌تونی با مراجعه‌ی دوباره به اون NPC همون Spell رو دوباره بخری.… بیشتر بخوانید

مرام
مرام
۱۷ اسفند ۱۴۰۱ ۵:۰۰ ب.ظ

سلام از طریق آکادمی وارد بخش مذاب (manor) نقشه شدم و باید یک باس بکشم ولی نمیتونم، و تا زمانی که به یک Site of نرسم نمیتونم به یک بخش دیگه از بازی برم site of ها خط قرمز روشون کشیده شده چطوری بیام بیرون؟

بهنام بهرامی
بهنام بهرامی
نویسنده
Reply to  مرام
۱۸ اسفند ۱۴۰۱ ۱۲:۴۳ ب.ظ

سلام مرام، به سمت جنوب‌شرقی جایی که اولین‌بار Spawn شدی برو، چنانچه در جهت درستی قرار داری تعدادی خفاش بهت حمله می‌کنند پس یعنی در مسیر درست قرار داری. در انتها به دهانه‌ی یک غار می‌رسی، وارد غار شو از چندتا سکو پایین برو، مواظب‌باش سقوط نکنی که می‌افتی تو موادمذاب و یا بدتر درجا می‌میری. در آخر بعد از پایین رفتن به یک ساختمان تخریب‌شده می‌رسی و دشمنان آلبینوریک منتظرت هستند، اونجا به Subterranean… بیشتر بخوانید

مرام
مرام
۱۷ اسفند ۱۴۰۱ ۱:۲۷ ب.ظ

با سامورایی رفتم ولی جادو دوست دارم لولم ۵۰ هست عسا جادویی و جادو گرفتم int اینا هم مناسبه ولی تو فلاسک ها
قسمت چپ شمشیر راست تیر کمان و بالا باید جادو باشه ولی خالیه چیکار کنم جادو بندازم رو عسا؟

بهنام بهرامی
بهنام بهرامی
نویسنده
Reply to  مرام
۱۷ اسفند ۱۴۰۱ ۲:۳۵ ب.ظ

سلام مرام، گفتی که قسمت چپ شمشیر و راست تیروکمان Equip کردی؟! علت خاصی داره یا با موس و کیبورد بازی می‌کنی؟ اگه علت خاصی در کار نیست، لطفا کاتانا رو به دست راست منتقل کن و تیروکمان رو به دست چپ. حال جای تیروکمان یا به عنوان Left Armament ۲ یک عصا یا Staff جادویی Equip کن. حالا وقتی از پشت سر به کاراکترت نگاه می‌کنی باید دست راستش کاتانا (یا هر شمشیری) و… بیشتر بخوانید

چهال
چهال
Reply to  بهنام بهرامی
۱۷ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ

سلام بهنام جان
دستم خورد یه جادو حذف شد چیکار کنم برگرده دوباره برگردم مکانی که گرفتمش؟

مجتبی
مجتبی
۱۵ اسفند ۱۴۰۱ ۲:۰۳ ب.ظ

سلام من باس اخرو زدم ولی یادم رفت گریس و روشن کنم پایان بازی و که تمام شد گزینه جورنای دوم اومد من یه بار یس زدم یه بار نو الان نمیدونم چیکار کنم محل باس دیگه باز نمیشه نیو گیم پلاس هم برام باز نشده ممنون میشم راهنمایی کنین

بهنام بهرامی
بهنام بهرامی
نویسنده
Reply to  مجتبی
۱۵ اسفند ۱۴۰۱ ۶:۵۷ ب.ظ

سلام مجتبی، به Roundtable Hold برگرد و با Grace بزرگِ وسط میز تعامل کن، بعد می‌تونی بری Journey بعدی.

مرام
مرام
۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ۹:۴۲ ب.ظ

خودتون با چه کلاسی شروع کردید ممنون میشم بگید

بهنام بهرامی
بهنام بهرامی
نویسنده
Reply to  مرام
۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۱:۲۴ ق.ظ

سلام مرام، ویدئو راهنمایی که مدیر سایت تهیه کرده، با کلاس Hero انجام داده و این نکته رو در نطر داشته باش که این ویدئوها در Journey+2 تهیه شده. ولی من بازی رو با Vagabond شروع کردم. البته که من با این کلاس انواع بیلدها از جادو و Incantation گرفته تا جادوهای اژدهایان و انواع سلاح‌ها رو امتحان کردم. کلاً کلاس اهمیت بالایی نداره چون به راحتی با Respec کردن می‌تونی به کل کاراکتر خودتو… بیشتر بخوانید

erfan
erfan
۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ۸:۱۷ ب.ظ

سلام تو اول بازی بازی با چه کلاسی شروع کردید آخه به راحتی باس اول رو بدون نزدیک شدن کشتید کدوم دکمه رو زدین؟

بهنام بهرامی
بهنام بهرامی
نویسنده
Reply to  erfan
۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۱:۱۲ ق.ظ

دوباره سلام erfan، کلاس در بازی Elden Ring اهمیت بالایی نداره، البته اگر قبلاً Dark Souls انجام دادی و به کلاسِ خاصی عادت داری در Elden Ring کلاس‌های مشابه به Dark Souls رو خواهی یافت. اما چنانچه تازه‌کار هستی، بهت کلاس Confessor رو پیشنهاد می‌کنم زیرا علاوه بر ۳تا فلاسک Hp که داری، این کلاس ( و فقط و فقط این کلاس) دارای Incantation Heal هستش که میتونی با صرف FP جانِ خودتو دوباره پُر… بیشتر بخوانید

erfan
erfan
۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ۸:۱۵ ب.ظ

در اول بازی با کدوم کلاس شروه کردید
آخه به راحتی بدون نزدیک شدن به باس اول تونستید اونو بکشید

بهنام بهرامی
بهنام بهرامی
نویسنده
Reply to  erfan
۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۱:۰۲ ق.ظ

سلام erfan، ویدئویِ راهنمایی رو مدیر سایت تهیه کرده، ایشون در Journey +۲ بازی رو انجام دادن. کلاسش Hero بود (تا اونجا که یادمه) و سلاح‌های Moonveil و Rivers of Blood رو در دست داشت.
این ویدئوهای راهنمایی دقت کنید که استریم نیستند و برای آشنایی و راهنمایی شما که در هر بخش و منطقه‌ی بازی کجا بروید، آیتم‌های مهم بازی کجا هستند، ماموریت‌های کاراکترها را چطور انجام دهید و غیره تهیه شده.

مهیار
مهیار
۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ۱۰:۲۷ ب.ظ

ببخشید من مخواستم توی بازی از بالابر عضیم دکتوس اگه اشتباه گفتم ببخشید بالا برم یه مدالشو پیدا کردم اونیکیو کجا متونم پیدا کنم

بعد ام من مخوام برم اون پایه ی که باش متونم اون کورهی زمینو بچر خونمو از پیش اون جادو گر ور دارم چطور متونم برم سمتش از کدوم راه لطفن کمک کنید

بهنام بهرامی
بهنام بهرامی
نویسنده
Reply to  مهیار
۲۸ بهمن ۱۴۰۱ ۷:۴۷ ب.ظ

سلام مهیار، نیمه‌ی سمت چپ مدال دکتوس در Mistwood و در Fort Haight قرار داره. نیمه سمت راست مدال دکتوس در Fort Faroth در منطقه‌ی Dragonbarrow قرار داره.
سوال دوم رو لطفاً واضح‌تر بیان کنید متوجه نشدم…

هادی
هادی
۰۵ بهمن ۱۴۰۱ ۴:۴۴ ق.ظ

سلام. داداش چرا شکارچی مرگ دیده نمیشه تو بازی من.

امین علیرضائی
امین علیرضائی
مدیر
Reply to  هادی
۰۶ بهمن ۱۴۰۱ ۲:۰۴ ب.ظ

سلام هادی جان
طبق راهنمایی بازی به همونجای نقشه برید. برای اولین بار باهاش ملاقات کنید تا داستانش رو پیش بگیرید.

مهدی حسین پور
مهدی حسین پور
۰۲ بهمن ۱۴۰۱ ۱۲:۰۱ ق.ظ

یه توصیه به افرادی دارم که می خوان بازی elden ring رو انجام بدن. اول برین همه گیم های مورد نظرتون رو انجام بدین و هر وقت از اونا خسته شدین بیایین الدن رینگ رو بازی کنین من در کنار بازی الدن رینگ چندتا بازی خوب مثل گاد آف وار ، فوریزون ، آساسین ، دی سی اس وورلد و … رو داشتم که هر از گاهی به اونا سر میزدم و یکم بازیشون میکردم… بیشتر بخوانید

Last edited 4 months ago by مهدی حسین پور
مهدی حسین پور
مهدی حسین پور
۲۵ دی ۱۴۰۱ ۵:۰۶ ب.ظ

به نظرم این بازی یک شاهکار فانتزی هست.
دیشب بازی رو تمام کردم
واقعا سرگرم کننده و جذاب بود. خیلی لذت بردم

البته اگه راهنمایی های این سایت و یدونه سایت خارجی نبود، نمیتونستم چندتا بخش و معماها رو حل کنم.

امین علیرضائی
امین علیرضائی
مدیر
Reply to  مهدی حسین پور
۲۶ دی ۱۴۰۱ ۱۰:۳۷ ق.ظ

ممنون از نظرت مهدی جان
خوشحالم که این راهنمایی بدردتون خورد

حسین
حسین
۲۲ دی ۱۴۰۱ ۹:۲۵ ب.ظ

بازیش کردم خوابم گرفت پاکش کردم

امین علیرضائی
امین علیرضائی
مدیر
Reply to  حسین
۲۲ دی ۱۴۰۱ ۱۰:۰۶ ب.ظ

موفق باشی!

Aaa
Aaa
۱۷ دی ۱۴۰۱ ۷:۰۴ ق.ظ

و اون اش آف وار تو ویدیو همون اسلش از کجا پیدا کنم

Last edited 4 months ago by Aaa
بهنام بهرامی
بهنام بهرامی
نویسنده
Reply to  Aaa
۱۷ دی ۱۴۰۱ ۱۱:۲۶ ق.ظ

دوباره سلام Aaa، این سوال رو خود مدیر سایت بهتر میتونه جواب بده ولی سلاحی که دست ایشونه کاتانای Moonveil هستش که در بخش سلاح‌ها و در همین راهنمایی نحوه‌ی بدست آوردنش توضیح داده شده. کاتانای Moonveil دو نوع ضربه داره عمودی (قدرتی)، افقی (سرعتی) و کاتانای دیگه‌ای که دست ایشون هست Rivers of Blood هست که دارای Skill سه مرحله‌ای است و حریف رو دچار Hemorhage می‌کنه که آسیب بالایی بهش میزنه که نیاز… بیشتر بخوانید

Aaa
Aaa
۱۶ دی ۱۴۰۱ ۵:۵۸ ب.ظ

منظورم اینه که کلا چطور با یه کاراکتر که قبلاً قویش کردم و باهاش بازی تموم کردم دوباره بازی کنم ولی از صفر و از نو

بهنام بهرامی
بهنام بهرامی
نویسنده
Reply to  Aaa
۱۷ دی ۱۴۰۱ ۱۱:۲۱ ق.ظ

سلام Aaa، در راهنمایی‌ای که مدیر سایت آقای امین علیرضایی تهیه کرده، کاراکتر ایشون در Journey +2 هستند تا راحت‌تر بتونن بازی رو انجام بدن تا راهنمایی بی‌خود بی‌جهت طولانی نشه. حالا سوال شما اینه که با یک کاراکتر levelup شده چطور بازی رو از صفر انجام بدم انگار تازه بازی رو نصب کرده باشم؟ جوابت چند بخش داره. 1. با زدن boss نهایی بازی وارد Journey بعدی شو، بدین ترتیب تمام سلاح‌ها و جادوه‌ها… بیشتر بخوانید

Aaa
Aaa
۱۶ دی ۱۴۰۱ ۵:۵۶ ب.ظ

توی تمام آموزش ها کاراکتر از اول بازی قویه کار خاصی باید بکنم که کاراکتر الانمو بردارم و بازی جدید دوباره بازی کنم یا همون کاراکتری قبلی که بازی تموم کردم

سام
سام
۱۵ دی ۱۴۰۱ ۱۱:۱۷ ب.ظ

سلام چطوری نوار سلامت یا همون قرمزه رو زیاد کنم

بهنام بهرامی
بهنام بهرامی
نویسنده
Reply to  سام
۱۶ دی ۱۴۰۱ ۳:۵۰ ب.ظ

سلام سام، چنانچه Vigor رو تا 99 ارتقا بدی 2100 واحد health خواهی داشت. خوب دقت کن با استفاده از طلسم Erdtree Favour +2 به میزان 84 واحد به نوار سلامتی اضافه میشه (پس تا الان 2184 واحد جان داریم). با طلسم Crimson Amber Medallion +2 به میزان 168 واحد به نوار سلامتیت اضافه میشه (پس با این طلسم در مجموع 2358 واحد جان داریم). اما تموم نشده بازم بالاتر میره، چنانچه از Great Rune… بیشتر بخوانید

سام
سام
۱۵ دی ۱۴۰۱ ۹:۲۵ ب.ظ

سلام ببخشید چطوری نوار سلامت همون قرمزه رو زیاد تر کنم ؟؟

Seraj
Seraj
۱۵ دی ۱۴۰۱ ۹:۱۵ ب.ظ

سلام. خسته نباشید بخاطر راهنمایی های خوبتون. یه سوال داشتم. من این کاتانای moonveil رو پیدا کردم لولو همه چیمم اوکیه میخوره ب کاتانا ولی وقتی میخوام از اسکیل کاتانا استفاده کنم اسکیل اصلیو نمیزنه اسکیل همون کاتانا اولیمو میزنه (اصلا همه سلاحام همینطورین وقتی اسکیل میزنم میپره هوا میچرخه میکوبه رو زمین شمیشرو) نمیشه اینو درست کرد؟ یا کلید خاصی داره؟ تو تنظیمات من نوشته اسکیل باید Ctrl رو گرفت. ک خب کنترل رو… بیشتر بخوانید

بهنام بهرامی
بهنام بهرامی
نویسنده
Reply to  Seraj
۱۶ دی ۱۴۰۱ ۴:۰۴ ب.ظ

سلام Seraj، تو قسمت تنظیمات کلید دیگه ای بجای Ctrl تعریف کن. اگر باز هم این مشکل رو داری بهتره از کنترلرهای PS یا Xbox استفاده کنی تا مشکلت حل بشه. اگر از نسخه اصلی بازی استفاده می کنی و به Steam متصل هستی در اینترنت مشکلت رو Search کن تا راه حل های مختلف رو امتحان کنی. ولی بهترین راه حل استفاده از کنترلرهای PS یا Xbox است. موفق باشی

Seraj
Seraj
Reply to  بهنام بهرامی
۲۲ دی ۱۴۰۱ ۱۰:۴۲ ب.ظ

سلام. مشکلم حل شد. بخاطر ریختن فارسی ساز بود مس اینکه. بعد حذفش درست شد. در هر حال ممنون❤️

erfan
erfan
۱۸ آذر ۱۴۰۱ ۱:۳۶ ب.ظ

سلام ضربدر رو سلاح هارو چطور میتونم وردارم؟

امین علیرضائی
امین علیرضائی
مدیر
Reply to  erfan
۱۸ آذر ۱۴۰۱ ۱:۵۴ ب.ظ

فکر کنم اون سلاح‌هایی که ضربدر روشون هستش به این دلیله که ویژگی‌های شخصیتت بهش نمیخوره
باید سلاح مناسب با Buildت رو انتخاب کنی
برای اطلاعات بیشتر به لیست Buildهای برتر الدن رینگ که در سایت نیز موجوده مراجعه کن.

Morteza
Morteza
۰۴ آذر ۱۴۰۱ ۹:۰۶ ب.ظ

سلام

erfan
erfan
۱۴ آبان ۱۴۰۱ ۳:۴۳ ب.ظ

سلام
این شخصیت sorcerer tops رو کجا میتونم پیدا کنم تو کلیسایی که تو راهنما زده نیست

امین علیرضائی
امین علیرضائی
مدیر
Reply to  erfan
۱۹ آبان ۱۴۰۱ ۷:۴۳ ق.ظ

سلام در ابتدا داخل همون کلیسا هستش ولی بعد به roundtable میره و روی صندلی در بالکن میشنیه

مسعود1157
مسعود1157