معرفی بازی Resident Evil 4 Remake

Capcom چند ماه قبل به طور رسمی از طریق State of Play از بازسازیِ Resident Evil 4 که مدت‌ها در مورد آن شایعه شده بود، رونمایی کرد. برای اولین بار شایعه ساخت بازسازیِ Resident Evil 4 در اواخر سال 2020 بر سر زبان‌ها افتاد و اکنون پس از گذشت کمتر از ۲ سال این شایعه به حقیقت پیوست و کپکام به طور رسمی بازی را معرفی کرد. Resident Evil 4 Remake برای پلتفورم‌های PS4, PC, PlayStation 5 و Xbox Series X/S در تاریخ 24 مارس 2023 (۴ فروردین ۱۴۰۲) عرضه خواهد شد.

به روز شده: اطلاعات جدید اضافه شد.

دیگر مطلب مرتبط با دنیای Resident evil در ساعت هفت

راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 4 کلاسیک (جدید)

بهترین بازی سری Resident Evil

بررسی بازی Resident Evil 3 / بازگشت نمسیس

بررسی بازی Resident Evil Village / روستای وحشت

بررسی بازی Resident Evil 2 Remake /خیز دوباره وحشت

تاریخچه سری بازی Resident Evil / وحشت و بقا (کامل)

راهنمای بازی Resident evil 2 (کامل)

راهنمای بازی Resident Evil Village (کامل)

راهنمای بازی Resident evil 3 (کامل)

مطلب مرتبط: مورد انتظارترین بازی های سال 2022

همه چیز در مورد بازی Resident Evil 4 Remake {تاریخ انتشار و اولین تریلر}

خلاصه داستان رزیدنت ایول ۴

شش سال از فاجعه بیولوژیکی در راکون‌سیتی می‌گذرد. لئون اس کندی، یکی از بازماندگان این حادثه، برای مأموریتی که باید طی آن مستقیما به رئیس جمهور ایالات متحده گزارش دهد، استخدام شده است. با گذر سال‌ها و انجام ماموریت‌های مختلف لئون تجربیات زیادی را کسب کرده و دیگر آن مامور تازه‌کار سابق نیست، بدین ترتیب او برای نجات دختر ربوده شده رئیس جمهور به این ماموریت مرموز فرستاده شده است. داستان لئون را در یک دهکده خالی از سکنه در اروپا دنبال می‌کنید، جایی که او با اتفاقات وحشتناک و غیرقابل باوری رو به رو خواهد شد…

رونمایی و معرفی بازی Resident Evil 4 Remake
ظاهر جدید اشلی گراهام در بازسازی RE4

معرفی کوتاه بازی Resident Evil 4 Remake

از طریق یک تریلر سینمایی که از نسخه PS5 بازی ضبط شده است می‌توانید نگاه کوتاهی به این بازسازی داشته باشید، در این تریلر به صورت گذرا مکان‌های مختلفی از بازی رزیدنت اویل 4 به تصویر کشیده شده است. از روستای اول بازی تا قلعه بزرگ اواسط بازی تا دیگر مناطق خاطره انگیز که حال و هوای تازه‌ای دارند. همینطور در تریلر می‌توانید نگاهی اجمالی‌ به ظاهر جدید لئون و اشلی بیندازید. با این حال جزئیات بیشتری در مورد بازی فعلا به اشتراک گذاشته نشده است.

در پستی در وبلاگ پلی استیشن، Capcom توضیح داده که این نسخه جدید “برای طرفداران سری آشنا خواهد بود و در عین حال احساس تازه‌ای را نیز به آنها ارائه می‌دهد. همینطور این بازی با تجسم دوباره خط داستانی RE4 و در عین حال با حفظ ماهیت و داستان اصلی آن، با گرافیکی مدرن شده و با کنترلی به روز شده با استانداردهای جدید عرضه خواهد شد.”

همینطور می‌دانیم سیستم inventory پازل گونه نسخه قبلی در این بازی نیز وجود دارد و همینطور شاهد بازگشت تاجر مرموز نسخه کلاسیک هستیم!

نکات جدید نسبت به نسخه اصلی

 • یکی از چیزهای کاملا جدید بازی نسبت به نسخه اورجینال توانایی ارتقای چاقو است. استفاده از چاقو کمی از تولبار آن را کم می‌کند اما با ارتقا دادن آن می‌توانید چاقو را قدرتمندتر کنید. همینطور با استفاده از چاقو می‌توانید ضربات دشمنان را Parry کنید و از آنها تفره بروید که یکی از بهترین چیزهای جدید در بازی است.
 • در بازی مراحل فرعی کوچکی وجود دارد که برای بدست آوردن پول بیشتر می‌توانید آنها را انجام دهید. بازی به نسبت نسخه اصلی بزرگتر و جهان باز تر شده است پس این گونه مراحل می‌تواند به تنوع بازی بیش از پیش کمک کند.
 • انواع اسلحه‌ها و حتی کیف جدید به بازی اضافه شده است.
 • اشلی توانایی‌های جدیدی دارد و می‌تواند هوشمندانه‌تر رفتار کند. همینطور می‌تواند درهای بسته را برای لئون باز کند. همینطور از نظر ظاهری او یک ژاکت پوشیده است.
 • مخفی کاری نکته جدیدی است که در بازی وارد شده است.
 • مبارزه با باس‌ فایت‌های کاملا جدید و متفاوت نیز از دیگر نکات بازی است چراکه دیگر خبری از دکمه زنی‌های سریع (QTES) در بازی نیست.

همه چیز در مورد بازی Resident Evil 4 Remake

اطلاعات جدید از بازی Resident Evil 4 Remake  (گیم‌پلی جدید)

 • تمام دکمه زنی‌های سریع (QTES) از بازی حذف شده‌اند.
 • در بازی ماموریت‌های فرعی نیز جاسازی شده است که در حین انجام بازی در محیط‌های مختلف می‌توانید آنها را انجام دهید که نسبت به بازی اصلی کاملا خصوصیت تازه‌ای محسوب می‌شود. ماموریت‌های فرعی شامل حل یک پازل خاص، ردیابی و از بین بردن یک دشمن خاص و… می‌باشد.
 • کلکسیونِ مدالیون آبی در نسخه بازسازی نیز وجود خواهد داشت.
 • در بازی می‌توانید از چندین چاقو استفاده کنید. همینطور استفاده بیش از حد از چاقو باعث از بین رفتن آن می‌شود.
 • وقتی دشمن روی زمین افتاده یا در حال حمل کردن اشلی است می‌توانید از چاقو برای متوقف کردن یا کمتر هدر دادن تیر استفاده کنید.
 • گیاه زرد رنگ در این نسخه وجود خواهد داشت.
 • هیچ مکانی برای مخفی شدن اشلی وجود ندارد. (آن صندو‌ق‌ها از بازی حذف شده است.)
 • اشلی فاقد خون است اما اگر بیش از حد آسیب ببیند روی زمین می‌افتد و می‌توانید او را احیا کنید. در صورتی که در این زمان آسیب ببیند کشته می‌شود.
 • اشلی برخلاف نسخه اصلی هوشمندانه‌ و طبیعی‌تر رفتار می‌کند.

همه چیز در مورد بازی Resident Evil 4 Remake 1

 • سلاح‌های جدید (تیرکمان جدید) و همینطور دشمنان جدیدی (دشمنی پتک بدست) در این نسخه اضافه شده است.
 • این بازی ترکیبی از اکشن و لحظات دلهره آور و وحشت خواهد بود.

همه چیز در مورد بازی Resident Evil 4 Remake

 • در بازی مانند نسخه اصلی نقشه وجود دارد و نه تنها از بازی کاسته نشده بلکه جزئیات و مکان‌های جدیدی نیز به بازی اضافه شده است.
 • نورپردازی جدید محیط‌ها را به شدت تاریک‌تر کرده است و در برخی مکان‌ها باید از نور چراغ قوه برای دیدن درست محیط استفاده کنید.
 • ماشین تحریر برای سیو کردن در طول محیط وجود دارد.
 • بوسیله Inventory مدرن می‌توانید به راحتی بین سلاح‌ها سوییچ کنید.

گیم‌پلی بازی Resident Evil 4 Remake

گیم پلی منتشر شده جدید بازی شامل اتفاقات اولیه روستاست. تفاوت‌ها و تشابهات بسیار زیادی در این ویدیو مشاهده می‌کنید که می‌خواهیم در زیر به برخی از آنها اشاره کنیم.

 1. نکته مهم اولیه که بسیار به چشم می‌آید حرکت در حین نشانه رفتن است. این یکی از موارد محدود کننده نسخه کلاسیک محسوب می‌شد، به طوری که وقتی شما به سمت دشمن نشانه می‌رفتید دیگر نمی‌توانستید حرکت کنید و این در بسیاری از موارد برایتان مشکل‌ساز می‌شد ولی دیگر چنین موردی در بازی وجود ندارد.
 2. بخش اولیه بازی به کل تغییر کرده است، یعنی قبل از ورود به روستا می‌بینید که سازندگان بخش کاملا جدیدی برای معرفی اولیه ماموریت لئون ایجاد کردند و به جای یک کلبه کوچک با یک کلبه بزرگتر و دشمنان بیشتر مواجه می‌شوید.
 3. محیط بازی در بخش اولیه بسیار تاریک و مخوف‌تر از نسخه کلاسیک است. این می‌تواند نکته بسیار مثبتی باشد و ما را امیدوار کند که بتوانیم لحظات ترسناک بیشتری در بازی تجربه کنیم.
 4. وقتی زامبی نزدیک لئون می‌شود او با دست‌هایش جلوی پیش روی او را می‌گیرد و در این حالت می‌توانید از چاقو برای دور کردن او استفاده کنید البته همانطور که در طول گیم‌پلی مشخص است استفاده از چاقو محدود است و بخشی از تولبار آن را خالی می‌کند.
 5. لئون می‌تواند نیم خیز شود تا کمی پناه بگیرد و قبل از مواجهه مستقیم با زامبی‌ها برنامه ریزی بهتری انجام دهد. این ویژگی به بازیکن اجازه می‌دهد تا از دست دشمنان برای مدت محدودی مخفی شوند یا از پشت برخی از آنها را غافلگیر کنند یا به جمع‌آوری منابع محیط بپردازند.
 6. در سکانس بعدی به روستا می‌رویم جایی که با اینکه از نظر طراحی و گرافیک بسیار پیشرفت کرده اما حس بسیار آشنایی را به شما القا می‌کند. یک بازسازی جذاب که همان حس کلاسیک را دارد و درونش جزئیات جدید بیشماری نیز به چشم می‌خورد.
 7. هنوز هم می‌توانید به سر دشمنان ضربه بزنید و بعد به زامبی نزدیک شده تا لئون با یک لگد آنها را به عقب براند.
 8. می‌توانید گاو را آتش بزنید تا یک صحنه جذاب از حمله گاو شعله‌ور به سمت زامبی‌ها ببینید.
 9.  دشمنان از انواع و اقسام وسایل بر علیه شما استفاده کنند ولی بلافاصله بعد از اینکه در یکی از خانه‌های روستا مخفی می‌شوید دشمن معروف بازی همان گانادوی اره برقی بدست یا دکتر سالوادور با قیافه‌ای مخوف‌تر و وحشتناک‌تر از همیشه درِ ورودی را تخریب می‌کند و به شکل جنون آمیزی وارد کلبه می‌شود.
 10. حس تنش در این دقایق گیم‌پلی بسیار بالاست، به نظر نمی‌رسد هیچ جای امنی در روستا وجود داشته باشد و روستا نسبت به قبل تنگ و محدودتر شده است و حس گیر افتادگی بیشتری به شما دست می‌دهد و البته از همه سمت زامبی‌های باهوش به سمتتان با هرچیزی هجوم می‌آورند تا کارتان را یک سره بکنند!
 11. چیزی که خیلی به چشم می‌خورد حرکات بسیار خوفناک و هوشمندانه‌تر دکتر سالوادور است، او حتی در صحنه‌ای در حین حرکت بخشی از خانه‌ای را تخریب می‌کند، او همیشه در چند قدمی شماست و این حس را به شما می‌دهد که اگر کمی اشتباه کنید سرتان را به باد خواهید داد!
 12. در صحنه آخر نیز می‌بینیم که چاقو کاربرد دیگری نیز دارد، لئون با چاقویش جلوی برخورد اره برقی به گلویش را می‌گیرد! به نظر می‌رسد همانطور که دشمنان قوی‌تر و باهوش‌تر شده‌اند لئون نیز بهتر می‌تواند از پس آنها بر بیاید.
 13. سازندگان در این تریلر به خوبی نشان داده‌اند در تلاش برای یافتن تعادل بین ادای احترام به نسخه کلاسیک و ایجاد نوآوری‌های جدید در بازی هستند.

تریلر رسمی دوم بازی Resident Evil 4 Remake

اگرچه تریلر مستقیماً داستان بازی Resident Evil 4 را لو نمی‌دهد، اما به شدت به بسیاری از اسرار پشت لاس پلاگاس و وضعیت اسفناک روستاییان اسپانیا اشاره می‌کند. این تریلر همچنین نسخه‌های به‌روزرسانی شده رامون سالازار، شخصیت شرور آشنا بازی Resident Evil 4 و همچنین اشلی گراهام  را به نمایش می‌گذارد.
همانطور که ممکن است به خاطر داشته باشید، اشلی گراهام، دختر رئیس جمهور در داستان اصلی بازی است. او به وضوح در این نسخه پیرتر و با با مدل موهای مدرن‌تر ظاهر شده است. در سمت شرور، سالازار نسبت به نسخه اصلی کمتر شبیه شخصیت شرور کمیک به نظر می‌رسد، اگرچه او سبک اروپایی قرن هجدهم خود را حفظ کرده است. شما می توانید همه این شخصیت‌ها و بیشتر را در تریلر بالا مشاهده کنید.

اطلاعات بیشتر به وسیله عکس

همه چیز در مورد بازی Resident Evil 4 Remake {تاریخ انتشار و اولین تریلر}

کپکام در Capcom Showcase چند ثانیه از گیم‌پلی بازی را به نمایش گذاشت که احتمالاً تأیید کننده یک چیز مهم است: لئون کندی می‌تواند در حالی که تفنگ خود را نشانه می‌گیرد حرکت کند. در طول تریلر، لئون به طور خلاصه نشان داده می‌شود که تفنگ خود را نشانه می‌گیرد و ظاهراً در حین انجام این کار به حرکت خود ادامه می‌دهد. اگر اینطور باشد، این موضوع می‌تواند Resident Evil 4 را به‌طور اساسی تغییر دهد و گیم‌پلی متفاوتی در بازی بوجود بیاورد.

همه چیز در مورد بازی Resident Evil 4 Remake {تاریخ انتشار و اولین تریلر}

دشمنان اصلی بازی یا Ganadoها: گانادوها موجودات مرده‌ی متحرک آلوده به انگل لاس پلاگاس در بازی RE4 هستند. در بازی جدید آنها به طور کامل بازسازی شده‌اند و باید شاهد رفتاری متفاوت از طرف آنها باشیم.

همه چیز در مورد بازی Resident Evil 4 Remake {تاریخ انتشار و اولین تریلر}
ظاهر جدید لئون کندی در بازی بازسازی شده

به گفته سازندگان، در بازسازی جدید احساس تنهایی و ترس بیشتری نسبت به نسخه اصلی بازی حس خواهید کرد. 

کمی در مورد نسخه اصلی

در سال 2004، مامور دولت ایالات متحده، لئون اس.کندی به خاطر نجات دختر رئیس جمهور آمریکا (اشلی گراهام) که توسط یک فرقه مرموز ربوده شده بود، به یک دهکده روستایی ناشناس در اسپانیا سفر می‌کند. او در آنجا با گروهی از روستاییان وحشی روبرو می‌شود که زندگی‌شان را به لوس ایلومینادوس، (فرقه‌ای که اشلی را ربودند) وقف کرده‌اند. روستاییان زمانی کشاورزان ساده‌ای بودند تا اینکه توسط یک انگل کنترل کننده ذهن به نام لاس پلاگاس آلوده شدند و اکنون تمام این روستا و مناطق اطراف آن به این آلودگی دچار شده‌اند و برای متوقف کردن لئون دست به هر کاری می‌زنند…

Resident Evil 4 یکی از بهترین بازی‌های تاریخ دنیای گیم محسوب می‌شود که در اغلب لیست‌های منتقدین در صدر بهترین بازی‌های اکشن ماجراجویی سوم شخص قرار دارد. این بازی در زمان خود با تغییر دوربین به روی شانه و تغییر نوع تیراندازی و اضافه کردن هوش به دشمنان و همینطور شخصیت پردازی، طراحی محیط و روایت داستانی جذاب تحولی اساسی در بازی‌های این سبک ایجاد کرد. Resident Evil 4 بدون بازسازی نیز چیزی کم و کسر ندارند، با این حال باید منتظر بمانیم و ببینیم سازندگان می‌خواهند با تغییرات جدید چه حسِ جدیدی در گیمرها ایجاد کنند و آیا با بازسازی‌ای به قدرتمندی RE2 طرف هستیم یا خیر…

اولین تریلر بازی

این مطلب با اطلاعات بیشتر از بازی Resident Evil 4 Remake در آینده به روز خواهد

آخرین مطالب به روز شده

آخرین مقالات اختصاصی

اشتراک در
اطلاع از
guest
6 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حسین تاجرزاده
مدیر

سلام و درود. لطفا پیام های داخل تلگرام رو پاسخ بده. و یا با من تماس بگیر

امین علیرضائی

اینم نوعی ارتباط مدرن در دوره قطعیه ارتباطاته! :))

رضا

سلام واسه پلی4 عرضه میشه بلاخره یا نه

امین علیرضائی
پاسخ به  رضا

بله برای PS4 هم منتشر خواهد شد بازی

Armin
Armin

کسی راهنمای بازی جی تی ای سن آندرس داره