معرفی و رتبه بندی مجموعه فیلم های سریع و خشن

در این مطلب قصد داریم به معرفی و رتبه بندی مجموعه فیلم های سریع و خشن بپردازیم. قطعا اکثر شما عزیزان با این مجموعه آشنایی دارید.موارد زیادی از جمله بازیگران بسیار مطرح هالیوود، جلوه های ویژه ، انواع ماشین ها با توجه به پیشرفت تکنولوژی، سناریوی فیلم و … همگی باعث جذابیت سری فیلم های سریع و خشن شده است. با معرفی و رتبه بندی مجموعه فیلم های سریع و خشن در سایت ساعت هفت با ما همراه باشید.

به خاطر نزدیک شدن به انتشار نسخه ی جدید سریع و خشن نگاهی به فیلم های گذشته ی این سری می اندازیم تا یادی از خاطرات گذشته کنید…

این رتبه بندی بر اساس امتیاز IMDB ،Rotten Tomatoes و همینطور سایت ساعت هفت رده بندی شده است و همچنین فقط نسخه های اصلی در نظر گرفته شده است.

2Fast 2Furious  (8

2Fast 2Furious

IMDB: 5.9 / ROTTEN TOMATOES: 36% / SAATE7: 60

سال انتشار: 2003

در سال 2003 فیلم سریع و خشن 2 توسط John Singleton ساخته شد.اینبار ستاره فیلم برایان شده بود. بعد از اینکه با باند سارقین کامیون همکاری کرده بود توسط سازمان محکوم شده بود. به همین دلیل برایان تعهد داده بود که سابقه کیفریش پاک شود. به همین دلیل او پرونده یک کارتر مواد مخدر را قبول می کند البته با این شرط که همکار خودش را در راستای کمک به او ،خودش انتخاب کند. برایان، دوست دوران کودکیش یعنی Roman Pearce را برای انجام این ماموریت انتخاب می کند. هر دو سعی می کنند که به نوعی وارد مجموعه این کارتر شوند و خوشبختانه موفق می شوند و بعنوان راننده های کارتر استخدام میشوند. به سختی هر چه تمام توانستند که باند را متلاشی کنند. در آخر با پولی که به جیب زدند تصمیم گرفتند که یک گاراژ در میامی تاسیس کنند.


The Fast and the Furious :Tokyo Drift (7

فیلم The Fast and the Furious Tokyo Drift

IMDB: 6 / ROTTEN TOMATOES: 37%  / SAATE7: 55

سال انتشار: 2006

در سال 2006 سومین سری فیلم سریع و خشن به کارگردانی Justin Lin ساخته شد. این بار ستاره فیلم شخصی است به نام Sean Boswell که بعد از یک تصادف وحشتناک در یک مسابقه غیر قانونی خیابانی مجبور شد با پدرش که یک افسر نیروی دریایی است زندگی کند. از آنجایی که شان عاشق مسابقات خیابانی بود ،سعی داشت در این حرفه قدم بر دارد. زمانی که با مسابقاتی که در توکیو انجام میشد روبه رو شد، با اینکه میدانست که در سبک دریفت مهارت لازم را ندارد اما با غرورِ کاذب در این مسیر قدم می گذارد. او مدام شکست میخورد و تصادف میکند. در نهایت شخصی بنام Han سعی میکند که دریفت زدن را به شان آموزش دهد. مشکل اینجاست که یک حریف یاکوزایی باید با شان مسابقه دهد در حالیکه که شان نباید این مسابقه را بپذیرد چون به قیمت جانش تمام میشود. در اینجاست که ستاره و قهرمان مسابقات خیابانی اتومبیل رانی یعنی دام تورنتو وارد می شود و مسابقه می دهد و …


Fast and Furious 4 ( 6

IMDB: 6.6  / ROTTEN TOMATOES: 29% / SAATE7: 65

سال انتشار: 2009

در سال 2009 بار دیگر غول فیلم های ماشین سواری یعنی سریع و خشن توسط Justin Lin ساخته می شود. باز هم سرقت کامیون و باز هم دردسر… این بار دام تورنتو یک تیم جدید که مهمترین آنها Letty( نامزدش) است را گردآوری می کند. اینبار سرقت کامیون در جمهوری دومینیکن می باشد.دام برای اینکه از جان نامزدش لتی محافظت کند اورا رها می کند. چند ماه بعد دام متوجه می شود که لتی به قتل رسیده است. به همین دلیل به فکر انتقام می افتد. دام از برایان که در FBI کار میکند ، کمک میگیرد. هر دو به دنبال کارتر مواد مخدر بنام آرتور براگا میروند و به صورت سری به باند ملحق میشوند. در این راستا دام متوجه میشود که لتی برای نجات او به برایان ملحق شده بود و برایان هم برای کمک به دام با بالادستی هایش شرط بندی می کند که در صورت به دام انداختن کارتر ، دام تبرئه شود. در ابتدا برایان موفق میشود که براگا را بگیرد ولی متوجه میشود که قلابی بوده است. اینبار با کمکِ دام دست به کار میشوند و براگا را دستگیر میکنند. در این درگیری برایان زخمی میشود و از دام میخواهد که فرار کند. دام در مسیر گیر می افتد و به 25 سال زندان محکوم میشود، به این دلیل که یکی از افراد براگا را کشته بود. و برایان با تیمی که جمع میکند سعی بر این دارد که جلوی به زندان افتادن دام را بگیرند.


Fast and furious (5

IMDB: 6.8 / ROTTEN TOMATOES: 53% / SAATE7: 70

سال انتشار: 2001

در سال 2001 اولین فیلم از مجموعه سریع و خشن توسط Rob Cohen ساخته شد. داستان این فیلم از یک مجله ای به نام Racer X که در آن مقالات مسابقات اتومبیل رانی بود الهام گرفته شده بود. در این فیلم بازیگری بنام Vin Disel در نقش دام تورنتو بعنوان رهبر باشگاه مسابقات زیرزمینی اتومبیل رانی ایفای نقش می کند. در این راستا ، ظاهرا گروه تورنتو کامیونی را دزدیده بودند که به همین جهت Paul Walker در نقش برایان (مامور مخفی) وارد این باشگاه می شود. در ابتدا سعی دارد که سریعا متوجه شود که قضیه از چه قرار است ولی عاشقی کار دستش می دهد و باعث می شود که ماموریتش کمی به مشکل بخورد و سر دو راهی قرار بگیرد. او عاشق خواهر تورنتو میشود و از او خواستگاری می کند. در این حین یک گروه خیابانی قصد جان تورنتو را می کنند و اینجاست که برایان سر دو راهی قرار می گیرد که آیا کمکش کند یا دستگیرش کند. باز هم عشق برنده می شود و با کمک برایان ،تورنتو جان سالم بدر می برد.


The Fate of the Furious (4

The Fate of the Furious

IMDB: 6.7 / ROTTEN TOMATOES: 67% / SAATE7:60

سال انتشار: 2017

در سال 2017 با توجه به اسم فیلم بنام سرنوشت سریع و خشن اینبار توسط F.Gray Gray ساخته شد. اینبار گروه دام سکوت کرده اند ولی گروهی دیگر آتش این گروه را شعله ور میکنند. دام و لتی در ماه عسل هستند. برایان و میا در این فیلم بازنشسته شده اند.تمام اعضای این گروه زندگی عادی را سپری می کنند. اما شخصی بنام چارلیز ترون این بار بعنوان فردی مرموز ایفای نقش می کند. زمانی که دام تصور می کرد که لتی مرده است، با یکی از همکاران هابز رابطه داشته است که ثمره این رابطه یک پسر است. دام از این موضوع بی اطلاع است تا اینکه ترون برای انجام ماموریت خودش از این موضوع سواستفاده میکند. به طوری که دام تماما باید تحت سلطه ترون باشد وگرنه بچه اش میمیرد.در این قسمت سریع و خشن جیسون استاتهام توسط آقای هیچکس به گروه ملحق میشود. دام برخلاف میل باطنی اش از گروه خارج شده و علیه گروه خودش میشود.در ابتدا اعضای گروه تهمت هایی به دام میزنند ولی لتی اصلا زیر بار نمیرود و سعی دارد که موضوع را بفهمد. این بار همگی بدون رهبری دام سعی دارند که جلوی گروه جدید دام را بگیرند ولی…


Fast and Furious 6 (3

Fast and Furious 6

IMDB: 7.1 / ROTTEN TOMATOES: 70% / SAATE7: 70

سال انتشار: 2013

در سال 2013 شماره شش این فیلم توسط کارگردان مشهور Justin Lin ساخته شد. در این قسمت تمامی اعضای گروه در سرتاسر جهان تقسیم شده اند. یک کاروان نظامی روسی توسط شخصی بنام Owen Shaw اداره میشود، هابز در حال بررسی این گروه و در نهایت تخریب آن است. از این رو هابز به تنهایی نمیتواند از عهده این کار بر بیاید . به همین دلیل با دام تماس می گیرد و از او کمک میخواهد.به او میگوید که گروه شاو در حال ساخت دستگاهی ابر قدرت هستند که باعث نابودی میشود. هابز برای این که دام را تحریک کند به او میگوید که لتی در گروه شاو در حال فعالیت است.زمانی که لتی دام را می بیند به او شلیک میکند و در همین راستا هم یک تعقیب وگریز توسط لتی و دام صورت می گیرد. دام متوجه می شود که لتی فراموشی گرفته است. شاو چندی بعد متوجه میشود که لتی با دام هم گروه بوده و در ارتباط هستند به همین دلیل از لتی میخواهد که دام را بکشد. شاو و لتی در سطح شهر با تانک به جنگ به گروه دام میروند و اینجاست که دام با تمام قوا سعی بر نجات لتی دارد. همه چیز به نفع گروه دام به اتمام میرسد اما دام متوجه میشود که میا توسط گروهِ شاو دزدیده شده است و همچنین همکار هابز بنام رایلی تمام مدت برای شاو کار می کرده است. آنها مجبور میشوند که شاو و گروهش را آزاد کنند. زمانی که شاو میخواهد با هواپیما فرار کند ،گروه دام او را متوقف میکنند و…


Furious 7 (2

Furious 7

IMDB: 7.2 / ROTTEN TOMATOES: 81% / SAATE7: 70

سال انتشار: 2015

در سال 2015 قسمت هفتم فیلم این بار توسط کارگردان James Wan ساخته شد. اینبار شخصیتی محبوب و پرجذبه بنام جیسون استاتهام وارد عمل می شود. دکارد شاو همان جیسون برادر شاو در قسمت قبلی است. زمانی که آون شاو در هواپیما صدمه میبیند ، جیسون سعی دارد انتقام برادرش را بگیرد. از این رو جیسون پرونده های مربوط به گروه دام را پیدا میکند و همچنین گزارشاتی را هم در حال بررسی از اتاق هابز است که ناگهان هابز او را میبیند . جیسون با ترفندی فوق العاده هابز را بدجوری زخمی می کند. جیسون یکی از اعضای گروه دام بنام هان را کشته است .زمانی که دام به توکیو میرود که در مراسم تشییع شرکت کند شاو را میبیند. یک تعقیب و گریزی زیبا بین دام و شاو برقرار میشود. زمانی که شاو میخواهد دام را بکشد گروه ضربتی با رهبری آقای هیچکس وارد عمل میشوند و دام را نجات می دهند. آقای هیچکس قراردادی با دام می بندد که او را از دست شاو نجات دهد و دام هم در عوض در دریافت چشم خدا( برنامه کامپیوتری که میتواند هر کسی را در هرجای دنیا پیدا کند) کمک چشم خدا کند. و همچنین سازنده این برنامه بنام رمزی را هم از دست مزدوری بنام جاکاندا نجات بدهد. داستان فیلم تازه استارت میخورد و کشت و کشتار های زیاد، صحنه های اکشن و … اتفاق می افتند. دام میمیرد ولی…. این نسخه یکی از جذاب ترین فیلم های سری است.


Fast Five (1

Fast Five

IMDB: 7.3  / ROTTEN TOMATOES: 77%  / SAATE7: 75

سال انتشار: 2011

در سال 2011 کارگردان معروف Justin Lin به این فکر می افتد که ادامه فیلم قبل را بسازد. برایان با گروهی که در قسمت قبل گردآوری کرده بود موفق شدند که دام را از ورود به زندان نجات دهند. میا و برایان نقشه ای برای سرقت چندین ماشین از یک قطار که دارایی های مصادره شده هستند را می ریزند. یکی از این ماشین ها برای عضو جدید گروه یعنی زی زی است که ظاهرا تراشه ای از سوابق کیفری رییس زی زی ( ریز) در این ماشین وجود دارد که میخواهند آن را خارج کنند. میا ماشین زی زی را میدزد و زی زی افراد مراقب ماشین را می کشد. اینجاست که یکی از بازیگران مطرح سینمای هالیوود Dwayane Johnson وارد میدان می شود. جانسون در نقش هابز ایفای نقش می کند و در این قسمت او به عنوان مامور امنیت فعالیت می کند. هابز در تلاش است که برایان و دام را دستگیر کند. در این راستا زمانی که دام می خواهد فرار کند، میا میگوید که حامله است. گروه تصمیمی جدی تری می گیرد که از تراشه برای سرقت پول های ریز استفاده کنند. هابز در نهایت آنها را دستگیر می کند ولی در این حین افراد ریز حمله می کنند و تمام نیرو های هابز را می کشند و گروه دام، هابز را از مرگ حتمی نجات میدهند. هابز بخاطر این کار مجبور میشود با گروه دام برای پول های ریز همکاری کند. در نهایت موفق میشوند که پول ها را بدزدند و یک زندگی جدید در جزیره ای گرمسیری برپا کنند. هابز یک فایلی از سرقت در برلین را به دام نشان میدهد که لتی در آن بوده است و…. Fast Five در حقیقت تمام آنچه طرفداران از این سری می خواستند را دارا بود، هیجان ، تعقیب و گریزهای زیبا ، اکشن های مهیج و …. و به خاطر همین بهترین فیلم این سری محسوب می شود.


امیدوارم از مطلب “معرفی و رتبه بندی مجموعه فیلم های سریع و خشن” لذت برده باشید تا بعد…

 

جدیدترین بررسی ها

مقالات به روز شده

بهترین‌های دنیای سرگرمی

برچسب‌های برتر

مشترک شدن در این بحث
اطلاع از
guest
3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
برایان
برایان
۲۳ تیر ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ب.ظ

چرنده قشنگ ترین قسمتش قسمت دوم بود بعدشم قسمت یک

امین علیرضائی
امین علیرضائی
مدیر
Reply to  برایان
۲۴ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۵۰ ق.ظ

رتبه بندی بر اساس امتیاز فیلم بازان سراسر دنیا در IMDB هستش نه نظر شخصی یه نفر فقط … مرسی از نظرت

trackback
بررسی فصل اول سریال Warrior / اژدها وارد می شود - مجله ی اینترنتی ساعت 7
۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۴:۲۰ ب.ظ

[…] لین” (Justin Lin)  کارگردان مجموعه فیلم‌های “سریع و خشن” به عنوان تهیه‌کنندگان اصلی در این پروژه حضور […]

اسکرول به بالا