معرفی شخصیت Thor خدایِ رعد / آشنایی با شخصیت های دنیای Marvel

با سلام خدمت شما همراهان همیشگی مجله اینترنتی ساعت هفت، با یکی دیگر از مقالات آشنایی با شخصیت‌های Marvel در کنار شما هستیم. در این سری از مقالات آشنایی با شخصیت‌های Marvel به سراغ Thor، خدایِ رعد رفته‌ایم و می‌خواهیم شما را با او بیشتر آشنا کنیم. پس با ما در وب سایت ساعت 7 همراه باشید.

لیست اصلی : معرفی تمام شخصیت های مهم Marvel/ آشنایی با قهرمانان دنیای مارول

خدایِ رعد

ثور از خدایان Norse است که دشمنانش را با چکش رعد آسایش یعنی Mjolnir از پا در میاورد. اولین حضور او در کامیک‌های Marvel به سال 1968 بر می‌گردد. در شماره 89 کامیک Journey into Mystery برای اولین او را به تصویر کشیدند. اولین طراحی‌های penciller-plotter از او را Jack Kirby انجام داد و Stan Lee طراحی پلات‌‌های او را انجام داد و Larry Lieber داستان‌هایش را می‌نوشت. او در طی این سال‌ها داستان‌های کوتاه و بلند زیادی داشته است. او یکی از بنیان گذاران گروه ابرقهرمانی Avengers است.

استن لی درباره چگونگی خلق ثور این طور توضیح داده است: “چطور شخصیتی قدرتمندتر از بقیه (منظورش Hulk است زیرا این شخصیت قبل از ثور خلق شده و قدرتمند بود) خلق کنیم؟ باید او را نه انسان که مثل یک خدا تصور کنیم. خوانندگان ما با خدایان یونانی و رومی آشنا بودند. پس بهتر دیدم که یکی از خدایان Norse را وارد داستان‌هایم کنم. بعلاوه می‌خواستم خدایان Norse را مثل وایکینگ‌ها بِکِشم. از آن طرف ریش‌ها و بازوان بزرگ و کلاه خودهایی مانند وایکینگ‌ها برای این شخصیت متصور بودم پس انتخابم ثور بود. از آنجایی که وقت کافی نداشتم نوشتن داستان‌های این شخصیت را به Larry و طراحی او را به Jack سپردم.”

حقایقی از شخصیت Thor که احتمالاً نمی‌دانستید

01. اولین Fact را به Chris Hemsworth اختصاص می‌دهم. اگر نسخه‌های اولیه فیلم‌های Thor را ببینید متوجه می‌شوید که ابروها و ریش‌های کریس را رنگ کرده‌اند و این ایده کارگردان و خود او بود. خوشبختانه Joss Whedon در ادامه این کار را دیگر تکرار نکرد.

02. جالب است که بدانید دانشمندان واقعی در فیلم‌های Thor حضور داشتند تا دیالوگ‌ها و اعمال علمی و تخیلی فیلم خیلی دور از واقعیت نباشد.

03. Thor اولین بار در یک غار در نروژ به دنیا آمده است. او فرزند Odin و Gaea است ولی در Asgard زیر نظر Odin و Frigga پرورش یافته است.

04. آزگاردی‌ها در واقع فناناپذیر نیستند، آنها سیب طلایی به نام Idunn می‌خورند که طول عمرشان را افزایش می‌دهد. (این سیب در بازی God of War هم بود که میزان سلامتی کریتوس را افزایش می‌داد.)

05. چکش ثور یعنی Mjolnir یکبار به صاحبش توانایی سفر در زمان را داد.

06. Mjolnir تنها وسیله یا ابزار Thor نیست که توانایی‌های او را افزایش می‌دهد. کمربند قدرت یا Megingjord توانایی‌های جسمی او را دوبرابر می‌کند.

07. Loki تنها برادر او نیست او یک برادر ناتنی به نام Atum (آتوم) نیز دارد. این برادر لقبی به نام God-Eater دارد.

08. Ragnarak به معنای Twilight of The Gods یا Doom of The Gods نیز می‌باشد.

09. یکی از معروف ترین دشمنان Thor نامش Jörmungandr می‌باشد که یعنی مار دنیا (World Serpent) که Thor چندین بار در داستان‌های Norse سعی کرده تا این مار را به چنگ بیاورد ولی نتوانسته است.

10. جالب است بدانید که اولین بار استن خیال داشت تا نقش پدر Thor اودین را بر عهده بگیرد ولی این نقش را به Anthony Hopkins بزرگ دادند.

11. البته در کامیک‌ها قبل از چکش Mjolnir او تبری داشت که Jarnbjorn نام داشت. این قضیه در فیلم‌های Thor برعکس اتفاق می افتد.

12. در کامیک‌ها و همینطور داستان‌های Norse ثور دو گوزن دارد که ارابه‌اش را می‌کشند. نام این دو گوزن بزرگ Toothgnasher و Toothgrinder است.

13. Loki یکبار Thor را تبدیل به قورباغه می‌کند.

14. وزن چکش ثور در واقع میلیون‌ها تن است.ه

15. در وقایع Civil War تونی استارک موهای Thor را بدست آورد تا از این طریق کلونی از او را بسازد. نام این کلون را Ragnarok گذاشت.

16. در یکی از داستان های Thor او با شروری از چین مبارزه می‌کند که نامش Radioactive Man است وقتی او را شکست می‌دهد گردبادی را ایجاد می‌کند که او را به چین برگرداند. Radioactive Man می‌گوید این کار باعث می‌شود که او نا‌پایدار شود و انفجاری بزرگ ایجاد کند. Thor می‌گوید این مشکل خودت است و او را به چین بر می‌گرداند و Radioactive Man نیز مانند بمب اتم در چین منفجر می‌شود.

17. Thor به هیتلر کمک می‌کند تا استالین را به قتل برساند. چرا Thor به هیتلر کمک کرد؟! زیرا او خیلی محترمانه از او خواهش کرد!

18. Thor نمی تواند در هوا پرواز کند و این قدرت چکش اوست.

19. در واقع تمام قدرت‌هایی که Thor دارد،  ریشه در چکش اوست.

20. در جنگی که بین Thor و Nick Fury اتفاق می‌افتد، Nick Fury چیزی را در گوش Thor می‌گوید که باعث می‌شود او لیاقت داشتن چکش را از دست بدهد. این وِرد یا Spell تا به امروز ناشناخته است.

21. در یکی از نبرد‌های بین تونی استارک و ثور تونی لباسی را پوشید که از آلیاژ آزگاردی ساخته بود. اما باز هم نتوانست جلوی ثور دوام بیاورد و گریخت.

22. Sam Raimi را همه با سه گانه Spider-Man می‌شناسیم. اما جالب است بدانید که او می‌خواست سه گانه‌ای درباره Thor بسازد که 20 Century Fox با این کار موافقت نکرد و او را وادار به ساخت Spider Man کردند.

امیدوارم از مطلب معرفی شخصیت Thor خدایِ رعد راضی بوده باشید تا بعد…

داغترین‌ها

آخرین مطالب به روز شده

برچسب‌های برتر

مشترک شدن در این بحث
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
اسکرول به بالا