معرفی شخصیت بلک پانتر و حقایق جالب در مورد او

بلک پانتر (Black Panther) شخصیتی خیالی از دنیای مارول است که توسط جک کربی و استن لی ساخته شده است. این شخصیت برای اولین بار در شماره ۵۲ سری کمیک‌های چهار شگفت انگیز در جولای ۱۹۶۶ و در عصر نقره‌ای کمیک بوک‌ها منتشر شد.

آشنایی با شخصیت‌های بیشتر: معرفی تمام شخصیت های مهم Marvel/ آشنایی با قهرمانان دنیای مارول

بلک پانتر (Black Panther)

بلک پانتر (Black Panther)

اسم واقعی بلک پانتر (Black Panther) در حقیقت تی‌چالا (T’Challa) است و او شاه و محافظ کشور خیالی واکاندا (در آفریقا) محسوب می‌شود. او مهارت‌های مختلفش را به وسیله مراسم‌های باستانی و نوشیدن عصاره‌ی گیاه دارویی شِیپ-هارت (heart-shaped) بدست آورده است. علاوه بر این او با تکیه بر علم، تقویت مهارت‌های رزمی و افرودن بر ثروت کشورش، در برابر دشمنان واکاندا ایستادگی کرده است. او اولین ابرقهرمان سیاه‌پوست آفریقایی در تاریخ کمیک‌‌ها محسوب می‌شود.

خلاصه داستان بلک پانتر

بلک پانتر یا تی‌چالا یکی از اعضای خانواده سلطنتی کشور خیالی آفریقایی واکاندا، بود. پس از مرگ پدرش، تی‌چالا تاج و تخت و نقش بلک پانتر را به دست می‌آورد. او بوسیله یک گیاه عرفانی قدرت و چابکی‌اش را تا سطحی تقریباً فرا انسانی افزایش داد. علیرغم اینکه واکاندا به شکل سنتی انزواطلب بود اما با ملاقات با چهار شگفت انگیز، تی‌چالا تصمیم گرفت از قدرت خود برای کمک به تمام بشریت استفاده کند، از همین رو او برای ایفای نقش جدید خود به شهر نیویورک نقل مکان کرد. بلک پانتر در سال 1968 به گروه انتقام جویان پیوست و خیلی سریع توانست به یکی از قهرمانان اصلی این محفل تبدیل شود.

حقایق جالب در مورد شخصیت بلک پانتر

معرفی شخصیت بلک پانتر و حقایق جالب در مورد او

۱. در کمیک‌ها او با KkK (Ku Klux Klan) نیز مبارزه کرده است و آنها را از بین می‌برد. (کو کلاکس کلن گروهی از نژادپرستان آمریکایی بودند که به شکل افراطی و نفرت پراکنانه برضد سیاهان آمریکا فعالیت می‌کردند.)

۲. کمیک مستقل او Jungle Action نام دارد که او در شماره پنجمش ظاهر شد.

۳. در تاریخ سیاسی آمریکا نیز گروهی از سیاه‌پوستان امریکا که بر علیه نژادپرستی مبارزه می‌کردند نام Black Panther را روی خود گذاشته بودند. مارول می‌ترسید نام ابرقهرمانش اشاره به این گروه سیاسی داشته باشد و برایش دردسر درست کند، بنابراین نام Black Pather را برای مدتی به Black Leopard تغییر داد اما این نام بسیار مسخره بود و خیلی سریع (تقریبا بعد از سه ماه) آن را دوباره به همان شکل قبلی معرفی کرد.

۴. او با Storm از گروه X-Men ازدواج می‌کند ولی ازدواجشان خیلی طول نمی‌کشد. این واقعیت که بلک پانتر یک اونجرز و طوفان یک ایکس-من بود، مشکلاتی را بین آن دو بوجود آورد. بعداً هنگامی که درگیری بین مردان ایکس و انتقام‌جویان منجر به نابودی واکاندا می‌شود، هر دوی آنها درام بزرگی را تجربه کرده و ازدواجشان باطل می‌شود.

معرفی شخصیت بلک پانتر و حقایق جالب در مورد او

۵. قدرت‌های بلک پانتر از یک گیاه به نام Heart-Shaped گرفته‌ شده است. این گیاه نیز بواسطه ماده معدنی ویبرانیوم بوجود آمده است.

۶. بلک پانتر از لحاظ حساب مالی، توانایی‌ها، خُلق و خو و نحوه مبارزه مانند بتمن است و مارول این کاراکتر را در پاسخ به بتمن DC خلق کرد.

۷. گروه Dora Milaje، متشکل از جنگجویان زنی است که به شخص پادشاه و واکاندا وفادار هستند، این گروه در سال ۱۹۹۸ به کمیک‌ها اضافه شدند ولی در فیلم بلک پانتر از همان ابتدا در روند سیاسی واکاندا دخالت دارند.

۸. این را بدانید که قدرت‌های شاه T’Challa تنها محدود به قدرت‌های جسمانی او نیست، او دکترای فیزیک از دانشگاه آکسفورد نیز دارد که این مورد را تنها کمیک خوان‌ها می‌دانند.

معرفی شخصیت بلک پانتر و حقایق جالب در مورد او

۹. همانطور که گفته شد او شاه و محافظ کشور خیالی واکاندا است. واکاندا یکی از پیشرفته‌ترین و ثروتمندترین کشورهای دنیا محسوب می‌شود. بیشتر به خاطر اینکه واکاندا تا به حال هیچ وقت مستعمره هیچ کشوری نشده و تنها سرزمینی است که ویبرانیوم ماده معدنی فرازمینی را در خود جای داده است‌. برای مثال پنجه‌های بلک پانتر و سپر کاپیتان آمریکا از این ماده ساخته شده است‌.

نکته در مورد ویبرانیوم: واکاندا زمانی محل سقوط یک شهاب سنگ بود. بعدها، ساکنین واکاندا متوجه شدند که این شهاب سنگ ماده‌ی معدنی‌ای است که می‌تواند ارتعاشات صوتی را جذب کند. پس از اینکه مهاجمان بریتانیایی تلاش ناموفقی برای تصاحب این ماده کردند، واکانداها ارزش آن را درک کرده و شروع به فروش مقادیر کمی از آن برای تأمین مالی توسعه فناوری کشورشان کردند.

۱۰. بلک پانتر قدرت‌های فوق العاده‌ای دارد. او دارای حواس ماورایی، قدرت زیاد، سرعت، چابکی، استقامت و رفلکس بسیار بالا است. به علاوه، او می‌تواند بوی هر کس یا هر چیزی را که دنبال می‌کند به خاطر بسپارد. علاوه بر این او یک تاکتیک‌دان، استراتژیست و دانشمند است.

۱۱. او  به شکست دادن دشمنانی حتی از خودش قوی‌تر شهرت دارد: ممکن است تعجب کنید اما سطح قدرت بلک پانتر با کاپیتان آمریکا قابل مقایسه است. او به تنهایی دشمنانی مانند Doctor Doom و Mephisto را که بسیار قدرتمندتر از او هستند، از بین برده است و همچنین Fantastic Four و Avengers را نیز شکست داده است.

امیدواریم از مطلب معرفی شخصیت بلک پانتر لذت برده باشید. برای خواندن مطالب مشابه به این بخش مراجعه کنید.

آخرین مطالب به روز شده

آخرین مقالات اختصاصی

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها