معرفی فیلم Black Adam / بلک آدام

بلک آدام / Black Adam فیلمی ابرقهرمانی است که بر اساس ضدقهرمانی به همین نام از روی سری کمیک‌های دی سی ساخته شده است. این فیلم اسپین آفی برای فیلم Shazam خواهد بود و یازدهمین عنوان از دنیای سینمایی توسعه یافته‌ی DC محسوب می‌شود. فیلم بلک آدام قرار است در 21 اکتبر 2022 (۲۹ مهر ۱۴۰۱) در سینماها اکران شود و ۴۵ روز بعد در HBO Max منتشر خواهد شد. این فیلم به کارگردانی Jaume Collet-Serra (کارگردان اسپانیایی) و بر اساس فیلمنامه‌ای از آدام استیکیل، روری هینز و سهراب نوشیروانی ساخته شده است. از جمله بازیگران فیلم می‌توان به دواین جانسون در نقش Black Adam در کنار نوحا سنتینو، آلدیس هاج، سارا شاهی، کوئینتسا سویندل و پیرس برازنان اشاره کرد.

به روز شده: تریلر جدید اضافه شد

[lwptoc hideItems=”0″]

مطلب مرتبط: مورد انتظارترین فیلم های سال 2022

بهترین فیلم های دوئین جانسون/ رتبه بندی تمام آثار راک

معرفی فیلم Black Adam / فیلم ابرقهرمانی دواین جانسون

جانسون در ابتدا قرار بود در نقش شزم در فیلم Shazam از دی سی ظاهر شود، اما در نهایت او انتخاب کرد در فیلم مستقل بلک آدام حضور یابد. او در مصاحبه‌ای که با توتال فیلم انجام داد از آرزوی رویارویی شخصیت بلک آدام با سوپرمن صحبت می‌کند. او می‌گوید که معلوم نیست که این موضوع کی و در مقابل چه بازیگری (در نقش سوپرمن) محقق شود اما این رویارویی لحظه بزرگی برایش خواهد بود و برای آن لحظه شماری می‌کند.

داستان اولیه بلک آدام (کمیک)

بلک آدام، یکی از برجسته‌ترین صاحبان جادو در جهان، در طول زندگیِ هزاران ساله خود، هم قهرمان و هم شرور بوده است.

هزاران سال قبل از اینکه “بیلی بتسون” قهرمانی با قدرت جادویی شود، جادوگر Shazam قهرمان دیگری را انتخاب کرد. بلک آدام یک مصریِ باستانی به نام “تث آدام” (یعنی “انسان توانا”) است که توسط جادوگر Shazam به دلیل خلوص اخلاقی، به عنوان جانشینش انتخاب می‌شود. وقتی “تث آدام” کلمه جادویی «شزم» را می‌گوید، به ابرانسانی فوق‌العاده قدرت‌مند تبدیل می‌شود، قدرتی که بعداً به کاپیتان مارول داده شد. با این حال، آدام به زودی به دلیل قدرت بیش از حدی که در اختیار داشت فاسد می‌شود. آدام تصمیم می‌گیرد بر جهان حکومت کند، پس فرعون را سرنگون می‌کند و تاج و تخت مصر را به دست می‌گیرد. Shazam که از این خیانت خشمگین شده بود، نام قهرمان خطاکار خود را به “بلک آدام”  تغییر می‌دهد و – ناتوان از لغو قدرت‌هایی که به او داده – او را به دورترین ستاره جهان تبعید می‌کند. بلک آدام 5000 سال آینده را صرف پرواز برای رسیدن به زمین می‌کند. او در روزگار مدرن به زمین بازمی‌گردد…

بلک آدام که دشمن تعداد بی‌شماری از قهرمانان زمین است، معتقد است که فردِ مناسبی برای رهبری بشریت است و هر اقدامی که انجام می‌دهد برای اهداف والاتر کاملا ضروری است.

معرفی فیلم Black Adam / فیلم ابرقهرمانی دواین جانسون

قدرت‌های بلک آدام

او قدرت‌های خدایان مصری را در خود دارد:

S: حرف اول نام خدای مصر باستان Shu است. این خدا به Adam قدرت تحمل و پایداری خارق‌العاده‌ای اعطا می‌کند به طوری که بتواند هر نوع ضربه ای را تحمل کند.

H: از نام Heru گرفته شده است و به Adam این توانایی را می‌دهد تا با سرعت 2 مایل بر ثانیه در هوا پرواز کند. 

A: نشانگر قدرت آمون است. یعنی Black Adam دارای توانایی‌های ابرانسانی است.

Z: نشانگر قدرت های Zehuti است. یعنی Adam دارای دانش و هوشی ماورایی است همچنین او می‌تواند به تمام زبان‌ها صحبت کند و مردم را هیپنوتیزم کند.

A: به او قدرت‌های Aton را اهدا می‌کند. Adam می تواند رعد را کنترل کند، بین ابعاد جا به جا شود و حتی فرم و ماهیت خود را تغییر دهد.

M: قدرت استحکام Mehen به Adam این توانایی را می‌دهد دلاوری بی باک، بنیه‌ای فولادین و خود ترمیمی در مبارزات داشته باشد.

معرفی کامل شخصیت بلک آدام و حقایق و داستان‌های جالب در مورد این شخصیت 

معرفی فیلم Black Adam / فیلم ابرقهرمانی دواین جانسون

معرفی بازیگران و شخصیت‌ها فیلم Black Adam

دواین جانسون در نقش بلک آدام: ضدقهرمان کهندق (Kahndaq) که 5000 سال در زندان بود. او به دشمن اصلی ابرقهرمان Shazam تبدیل خواهد شد. او قدرت‌های خود را از جادوگر باستانی به همین نام بدست آورد‌.

نوح سنتینو در نقش اتم اسمشر (Atom Smasher): عضوی از انجمن عدالت آمریکا (JSA) است. او می‌تواند ساختار مولکولی خود را کنترل کند و اندازه و قدرت خود را تغییر دهد.

آلدیس هاج در نقش هاکمن (Hawkman): باستان‌شناسی که تناسخ یک شاهزاده مصری است و با استفاده از بال‌های فلزی خود پرواز می‌کند. او رهبر JSA است.

سارا شاهی در نقش آدریانا توماز: استاد دانشگاه و مبارزی از کهندق.

کوئینتسا سویندل در نقش سایکلون: یکی از اعضای JSA و نوه Red Tornado که می‌تواند باد را کنترل کند و صدا تولید کند.

پیرس برازنان در نقش کنت نلسون / Doctor Fate: عضو JSA و پسر یک باستان شناس که جادوگری را آموخت. برازنان برای این نقش لباس مخصوص موشن کپچر به تن کرده است‌.

تریلر رسمی دوم (یوتوب)

اسنیک-پیک (یوتوب)

تریلر رسمی (یوتوب)

تیزر رسمی فیلم بلک آدام (یوتوب)

تصاویری رسمی از فیلم در تریلر زیر نمایش داده شده است…. (یوتوب)

این مطلب در آینده با اطلاعات بیشتری از  “فیلم Black Adam “ به روز خواهد شد…

آخرین مطالب به روز شده

آخرین مقالات اختصاصی

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها