بررسی فیلم کره ای A Taxi Driver

فیلم سینمایی A Taxi Driver محصول سال ۲۰۱۷ کره جنوبی است که توسط Hun Jang کارگردانی شده و بر اساس یک داستان واقعی است. نویسندگی این فیلم را Yu-na Eom بر عهده داشته است و از جمله بازیگران این فیلم می توان به Kang-ho Song ، Thomas Kretschmann و Hae-Jin Yoo اشاره کرد. با سایت ساعت هفت با بررسی فیلم کره ای A Taxi Driver همراه باشید.

مطلب مرتبط: بهترین فیلم های سینمایی کره جنوبی / بهترین فیلم های کره ای تاریخ

خلاصه داستان…

فیلم A Taxi Driver داستان یک راننده تاکسی که همسرش را از دست داده و با دختر ۱۱ ساله اش زندگی می کند را روایت می کند که به غیر از دخترش و تاکسی خود به هیچ چیز دیگری اهمیت نمی دهد و در شرایط مالی سختی به سر می برد ، او به طور کاملا تصادفی در رستورانی می شنود که یک خبرنگار قصد رفتن به شهر گوانجو را دارد و پول بسیار خوبی هم برای این سفر به ظاهر آسان می دهد بلافاصله بدون اطلاع از محتوای سفر به سر قرار رفته و خود را به جای راننده تاکسی استخدامی جا زده و با خبرنگار راهی سفر به گوانجو میشود.

بررسی فیلم کره ای A Taxi Driver

سینمای قدرتمند کره جنوبی اینبار با فیلمی درام و تاریخی بار دیگر خودنمایی کرده است. فیلم A Taxi Driver مملو از احساسات انسانی است و علاوه بر روایت یک داستان واقعی می تواند قلب شما را به خاطر جنایت و کشتاری که دولت ها در طول تاریخ بر مردم روا داشته اند به درد آورد.

خبرنگار شخصیت اصلی دیگر داستان A Taxi Driver است که به خاطر شورشی که در کره جنوبی و مخصوصا شهر گوانجو شده است به کره سفر کرده و قصد دور زدن ممنوعیت خبری و دروغ های خبری دولت کره را دارد و میخواهد فیلم و اخبار شورش را تهیه و از کشور خارج کند و این اتفاقات به صورتی آغاز می شود که راننده تاکسی روحش هم از این موضوع خبر ندارد و فقط کرایه و پول زیاد این سفر برایش اهمیت دارد .

راننده تاکسی و خبرنگار که حتی زبان همدیگر را به خوبی متوجه نمی شوند رابطه خود را پر تنش آعار می کنند و نمی توانند با یکدیگر کنار بیایند که این امر حتی به درگیری نیز کشیده می شود اما به مرور زمان وقتی که راننده تاکسی با مشاهده ظلم و کشتاری که اتفاق می افتد متحول شده و هدف خود و خبرنگار را در یک راستا می بیند و به اینصورت دو انسان کاملا متفاوت ، با زبان و شخصیت های کاملا متفاوت به ارتباط عمیقی دست پیدا می کنند و به مبارزه با ظلمِ حاکم می پردازند.

این دوستی عجیب و واقعی با ویدئوی پایان فیلم که از خبرنگار واقعی این داستان گرفته شده است و خبرنگار با چشمانی اشک آلود از دلتنگی خود برای دوست راننده تاکسی خود می گوید بیش از پیش احساسی می شود. فیلم a taxi driver دارای فیلمنامه خوبی است و این موضوع که روایتگر یک داستان واقعی و زیبا از شجاعت دو انسان است نیز در این امر بی تاثیر نبوده و با اینکه فیلم طولانی است اما بیننده دچار خستگی نمی شود و داستان به خوبی روایت شده است.

موسیقی متن A Taxi Driver یکی دیگر از نقاط قوت این فیلم می باشد و فوق العاده عمل کرده است و کاملا همسو با فیلمنامه پیش می رود و به نحوی جالب و شنیدنی با تغییر شخصیت تدریجی راننده تاکسی در طول فیلم موسیقی متن نیز تغییر می کند . شما در ابتدا موسیقی طنز گونه را می شنوید که نشانه ی شخصیت بیخیال و تقریبا پوچ راننده تاکسی است اما به مرور زمان با تغییر او موسیقی فیلم حماسی و اندوهناک می شود و به خوبی غم درونی شخصیت های داستان رو منتقل می کند.

اما می رسیم به نقطه قوت اصلی فیلم A Taxi Driver و به مانند فیلم های قدرتمند دیگر چند سال اخیر کره جنوبی این بازیگری فوق العاده و بی نظیر Song Kang-ho است که شما را انگشت به دهان و متحیر به تماشای فیلم سوق می دهد.  حتما نمایش بی نظیر این بازیگر توانا و ۵۳ ساله را در فیلم های parasite و memories of murder را به خاطر دارید و حتی اگر خیلی هم سینمای کره جنوبی را دنبال نمی کنید حتما این دو فیلم را تماشا کرده اید و لذت برده اید.  در فیلم A Taxi Driver نیز Song Kang-ho به زیبایی هرچه تمام تر نمایش بی نظیر از خود به جای گذاشته است و این داستان دیدنی را تماشایی تر کرده است .

امتیاز سایت ساعت هفت

امتیاز فیلم کره‌ای A Taxi Driver

خیلی خوب

فیلم A taxi driver کاملا ارزش زمانی را که برای تماشای آن صرف می‌کنید را خواهد داشت و دارای داستان قدرتمند، شخصیت پردازی مناسب و همراه با بازی بسیار جذاب بازیگرانش می‌باشد. 

داغترین‌ها

آخرین مطالب به روز شده

آخرین بررسی‌های اختصاصی

عناوین مهم آینده

مقالات اختصاصی

بهترین‌ها

آخرین مطالب بخش آموزشی

مشترک شدن در این بحث
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن تمام نظرات