بررسی فیلم The king 2019

فیلم The king 2019 در تاریخ 1 نوامبر ۲۰۱۹ از شبکه ی Netflix به کارگردانی David Michôd و بر اساس داستانی از William Shakespeare در مورد زندگیِ “هنری پنجم” است. داستان و اتفاقات فیلم به صورت دقیق از روی تاریخ ساخته نشده اند بلکه بیشتر جنبه ی داستانی آن مورد تاکید است. با سایت ساعت ۷ همراه باشید تا به “بررسی فیلم The King 2019” بپردازیم.

اگر به دنبال دیدن نقدهای بیشتری از فیلم های سال 2019  میگردید به لیست فیلم های سال 2019 مراجعه فرمایید. (فیلم های 2020 نیز در لیست فیلم های سال 2020 موجود است.)

شامل اسپویل داستانی می باشد/ بدون اشاره به موضوعات و اتفاقات اصلی فیلم…

بررسی فیلم The king 2019/جنونِ قدرت 1

انگلستانِ قرن پانزدهم…

فیلم به صورت  کلی از سه بخش تقسیم شده است قسمت ابتدایی و میانی که بیشتر در مورد مسائل سیاسی است و بخش پایانی فیلم که نبردهای جنگی در آن قرار دارد…

قسمت ابتدایی فیلم The King 2019 در مورد مشکلات و اختلافات داخلی است که گریبان انگلستانِ قرن پانزدهم را گرفته است. شاه به خاطر کهولت سن و زوال عقل مجنون شده است و به اکثرِ وفادارانِ اطرافش اتهامِ خیانت می زند و همین موضوع شکاف و اختلافات بین درباریان و شاه را بیشتر می کند. پسر بزرگ شاه “پرنس هنری” نام دارد. او دور از قلعه و در بین مردم زندگی می کند. او شب ها به خوش گذرانی و عیاشی می پردازد و اکثرا صبح ها در حالت غیر عادی و گیج و منگ و خواب است‌‌. 

بررسی فیلم The king 2019/جنونِ قدرت 2

اما این ظاهر رفتار پرنس هنری است. او از درون دچار شکاف عمیقی است. او از رفتار دیووانه وار پدر عمیقا ناراحت است و می خواهد تغییراتی ایجاد کند اما حرف های او . هر چند شاه ، او را از تاج و تخت محروم کرده است اما بعد از اینکه برادرش که وارث تاج و تخت است در جنگی کشته می شود. او به تخت پادشاهی نزدیک تر می شود…

قسمت ابتدایی در مورد قدرت نمایی انسان هاست. اشخاصی که خود را مالک جان انسان های دیگر می دانند و برای کم رنگ کردن نقششان در شکست هایی که جامعشان را به نابودی کشانده است دیگران را مقصر می دانند. اینکه قدرت مطلق می تواند انسانیت را کم رنگ کند و کینه و شک را در دل انسان ها جوانه بزند‌‌ و جنون را در مغزهایشان بکارد‌. و اینکه نفس های تازه می توانند حکم یک موهبت و تغییر برای جامعه داشته باشند.

بررسی فیلم The king 2019/جنونِ قدرت 3

روی کار آمدن شاه جوان…

در قسمت های میانی فیلم ما شاهد به روی کار آمدن شاه هنری پنجم و رفتار های معقولانه تر او و کم کردن تفرقه بین دربار و یکپارچه و متحد کردن آنها با هم هستیم. این قسمت از فیلم بیشتر حالت سیاسی به خود می گیرد. و در مورد برخی از افراد سلطنتی که می خواهند با سوء استفاده از قدرت برای خود جایگاهی کسب کنند تا پولی به جیب بزنند صحبت می کند.

هنری پنجم در مشکلات و گرفتاری های زیادی درگیر می شود و توطئه های زیادی او را در بر می گیرد و به خطر می اندازد‌. فیلم در مورد این توطئه ها و مشکلات در این قسمت صحبت می کند.‌ در این قسمت از فیلم علاوه بر شخصیت های بسیار ضعیف، فیلم دارای ریتم کندی می باشد‌. اثری از اتفاقات خاص و تاثیر گذار در فیلم نیست و فیلم کاملا روندی خطی و قابل پیش بینی به خود می گیرد.

بررسی فیلم The king 2019/جنونِ قدرت 4

جنگی برای هیچ…

در بخش سوم فیلمِ The king 2019 ، هنری خود را درگیر نبرد با فرانسه می بینید و شکل فیلم از بحث های فقط سیاسی به جنگ ها و محاصره ی شهرهای فرانسوی و تاکنیک های نظامی تغییر می کند. ترس و مریضی و جنون در نبردهای دور از خانه گریبان گیرشان شده است . اختلاف نظر ، شک و دو دلی تمام همراهان شاه را در بر گرفته است. و اینجاست که او باید از بین تمام این مشکلات راه حل را پیدا کند و قدرت واقعی خود را به عنوان یک شاهِ با تدبیر نشان دهد.

بررسی فیلم The king 2019/جنونِ قدرت 5

در این بخش بازی شاهزاده ی فرانسه یک شخصیت تقریبا سیاه و مجنون را به تماشاگران معرفی می کند. صحنه های نبرد به دور از اغراق و واقعی ساخته اند. اما جذاب و تاثیر گذار نیستند و به خاطر تکرار صحنه های مکرر و شات های بسته و محدود تهی و به دور از جذابیت ساخته شده اند. برخی صحنه های نبرد شما را به یاد صحنه های “نبردِ حرام زاده ها” در گات می اندازد!

بررسی فیلم The king 2019/جنونِ قدرت 6

جنگ ها آغاز می شوند و هزاران هزار نفر در این نبرد های خونین تلف می شوند اما در آخر هیچ کس دلیل به وجود آمدن این جنگ ها را نمی داند! در پایان تمام مسائل به جنونِ قدرت و مال اندوزی بیشتر ربط پیدا می کند. آدم ها برای رسیدن به منافع خود حتی حاضرند جان هزاران نفر را نیز بگیرند و حتی از این موضوع ناراحتی و یا ابایی نیز ندارند! و حتی به این موضوع افتخار نیز می کنند.

بازی Timothée Chalamet در نقش شاه هنری پنجم نه چندان قدرتمند اما بهتر از بازیگران دیگر درون فیلم است و برخی صحنه ها و عکس العمل های او برایتان جالب توجه و خاطره انگیز خواهد بود.

امتیاز سایت ساعت هفت

امتیاز فیلم The king 2019

بررسی فیلم The king 2019/جنونِ قدرت 7

فیلم The King 2019 یک فیلم درامِ حماسی است. در مورد بخشی از تاریخ انگلستان به صورت حماسی و نه تاریخی است. فیلم ارزش یکبار دیدن را دارد. هر چند انتظار شخصیت پردازی‌های بسیار قوی و نبردهای بزرگ را از این فیلم نداشته باشید. فیلم این کشش را در درونتان نگه خواهد داشت که تا انتها به تماشایش بنشینید و یک پایان بندی جالب توجه و خوش فکر دارد که شما را به فکر فرو می‌برد.

فیلم بدرد دیدن به صورت خانوادگی می‌خورد؟ با اینکه فیلم فاقد صحنه‌های جنسی می‌باشد اما وجود صحنه‌های خشن در برخی موارد برای سنین پایین توصیه نمی‌شود.

امیدوارم از مطلب “بررسی فیلم The king 2019” لذت برده باشید.

آخرین مطالب به روز شده

آخرین مقالات اختصاصی

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها