بررسی فصل یازدهم سریال Walking Dead / نیم فصل اول

بلاخره بعد از انتظار چند ماهه قسمت جدید فصل نهایی سریال محبوب Walking Dead منتشر شد. واکینگ دد تنها یک فصلِ 24 قسمتی فرصت دارد تا داستانش را به سرانجام برساند و تکلیف ده فصل اتفاقاتِ مختلفش را روش کند. اتفاقاتی هیجان انگیز، خوشحال کننده و بیشتر از همه غم‌انگیز که تا مدت‌ها نمی‌توانیم آنها را از یاد ببریم. اما سوال اصلی این است که آیا سریال مردگان متحرک می‌تواند با موفقیت داستانش را به سرانجام برساند؟ در ادامه باهم به بررسی این پاسخ می‌پردازیم. ابتدا نگاهی کوتاه و خلاصه وار به داستان فصل دهم برای یادآوری اتفاقات گذشته می‌اندازیم و بعد مانند فصل دهم (بررسی فصل دهم سریال واکینگ دد) به صورت قسمتی به بررسی اتفاقات سریال در فصل یازدهم می‌پردازیم. با سایت ساعت هفت با بررسی سریال Walking Dead فصل یازدهم همراه باشید.

انتشار اولیه: 26 مرداد 1400

به روز شده: 1 شهریور 1400 (بررسی قسمت دوم اضافه شد)

اگر به دنبال خواندن مطالب بیشتر در مورد سریال های برتر می‌گردید به لیست بهترین سریال ها مراجعه کنید…

 معرفی بهترین سریال های سال 2020

معرفی بهترین سریال های سال 2021 (جدید و مهم)

مورد انتظارترین سریال های سال 2021

بررسی فصل دهم سریال واکینگ دد

“شامل اسپویل اتفاقات فصل دهم و یازدهم”

خلاصه داستان و اتفاقات مهم فصل دهم سریال Walking Dead

سایه شوم نجواکنندگان به فصل دهم سریال یک حس خاص داده بود. نجواکنندگان انسان‌هایی که درون جامعه‌ی زامبی‌ها ساکن شده و یک زندگی پَست را برای بقا در پیش گرفته‌‌اند. بعد از سلاخی گروهی از بازماندگان در فصل نهم و با قدرتی که آنها گرفتند، بازماندگان عملا زیر سلطه آنها قرار گرفتند. سقوط پشت سقوط، شهرهای بازماندگان یکی یکی توسط نجواکنندگان به آتش کشیده می‌شد و ناامیدی و مرگ از همیشه به آنها نزدیک‌تر بود. با نقشه و کمک کارول، نیگان از زندان فرار کرده و به نجواکنندگان ملحق می‌شود تا از درون آنها را متلاشی کند. نیگان پس از کسب اعتمادِ آلفا در یک فرصت مناسب او را سلاخی می‌کند. با اینکار نجواکنندگان نه تنها متلاشی نمی‌شوند بلکه توسط دست راست آلفا یعنی بِتا به یک نیروی مخرب‌تر تبدیل می‌شوند. با اینکار نیگان به یک فرد آزاد تبدیل می‌شود.

خلاصه فصل دهم سریال Walking Dead

بتا به شکل جنون‌آمیز شروع به حمله به شهرهای باقی مانده بازماندگان می‌کند و آنها را به آتش می‌کشد. اما قبل از اینکه بتا سر برسد بازماندگان الکساندریا را تخلیه کردند و به یک بیمارستان متروکه پناه بردند. بتا متوجه حضور آنها در بیمارستان شده و با سیل عظیمی از زامبی‌ها به سمت بیمارستان هجوم می‌آورد. روش قدیمی استتار اینبار نیز جواب می‌دهد و بازماندگان با این روش خودشان را در لابه‌لای زامبی‌ها پنهان کرده و به بتا می‌رسانند و داریل در یک فرصت مناسب بتا را از هستی ساقط می‌کند. با از بین رفتن رهبر گروه به نوعی نجواکنندگان متلاشی می‌شوند. با کمک کارول زامبی‌های باقی‌ مانده به ته دره هدایت شده تا به طور کامل از بین بروند. بازماندگان بار دیگر از خطر مرگ نجات پیدا می‌کنند.

خلاصه فصل دهم سریال Walking Dead

بازگشت مگی و رو به رو شدن او با نیگانِ آزاد از بخش‌های جذاب فصل دهم بود. آتش خشمِ مگی از رفتار جنون‌آمیز نیگان (در قسمت آخر فصل ششم) هنوز فروکش نکرده و قطرات خون گلن و آبراهام روی دستان نیگان حس می‌شود. به نظر می‌رسد نیگان تغییر کرده، او لوسیلِ محبوبش را به آتش می‌اندازد و با فلش بکی جذاب کمی بیشتر با اعماق وجود او آشنا می‌شویم. اما مگی به نظر نمی‌رسد که تغییر او را باور کرده و یا نمی‌تواند آن لحظات تلخ و جنون آمیز را فراموش کند و این می‌تواند به یکی از موضوعات جذاب فصل یازدهم تبدیل شود.

خلاصه فصل دهم سریال Walking Dead

از اتفاقات مهم مرتبط با فصل یازدهم می‌توان به ملاقات  “یوجین”، “ازیگل، “یومیکو” و “پرنسس” با گروهی جدید به نام “کامن ولث” اشاره کرد. آنها پس از گیر افتادن توسط عده‌ای زره پوشِ مرموز به زندان‌های تنگ و تاریکِ جداگانه منتقل می‌شوند. یکی از گروه‌های ناشناخته ادامه داستان همین گروه خواهد بود. همینطور افراد دیگری که در تعقیب مگی و گروه جدیدش هستند نیز می‌توانند از مهمترین دشمنان فصل نهایی محسوب شوند.  فاصله افتادن بین دو دوست قدیمی یعنی داریل و کارول و عواقبی که این اتفاق در پی خواهد داشت و افشای ماجرای عاشق شدن داریل نیز از بخش‌های جذاب فصل یازدهم خواهد بود.

در ادامه به بررسی قسمتی فصل یازدهم سریال می‌پردازیم که شامل اسپویل اتفاقات هر قسمت فصل یازدهم می‌باشد.

بررسی فصل یازدهم سریال Walking Dead / قسمت اول

نام قسمت: Acheron: Part I 

نقش برجسته‌ای از دو بال فرشته بر روی پشت داریل، اولین صحنه‌ای است که از فصل یازدهم مردگان متحرک می‌بینیم. فصل یازدهم رمزآلود و جذاب آغاز می‌شود و در ادامه داستان شاهد اتفاقات هیجان انگیزتری نیز هستیم. مشکل یک دنیای آخر و زمانی نه زامبی‌هایش که قابل دفاع هستند بلکه زنده ماندن و سیر کردن شکم است. در راه بازسازی الکساندریا، بازماندگان باید پا به ماموریتی خطرناک بگذارند تا با انسان‌های مرموزی که مانند ارواح می‌مانند مبارزه کنند. (منظور از ارواح ناشناخته و مرگبار بودن آنهاست.)

بازماندگان به شکار ارواح می‌روند اما با خطر جدی‌تری در طول مسیر برخورد می‌کنند! با مواجه شدن به یک طوفان وحشتناک آنها سر از زیرِ زمین و مترو در می‌آورند و جهان تازه‌ای را به بینندگان سری نمایش می‌دهند. خطر جدیی که این قسمتِ سریال مردگان متحرک به نمایش می‌گذارد، نه زامبی است، نه طوفان و نه انسان‌های روح‌مانند! بلکه بلایی است که کینه ورزی‌های قدیمی بر سرمان می‌آورد.

در این قسمت نیگان به همراه داریل، مگی و بخشی از اعضای قدیمی گروهش برای بدست آوردن غذا راهی ماموریت می‌شود. در طول این قسمت نیگان از ابتدا به آنها هشدار می‌دهد که وارد تونل نشوند و اینکار بسیار خطرناک و غیرعقلانی است اما به خاطر کینه قدیمی استدلال صحیح نیگان توسط مگی و داریل زیرپا گذاشته می‌شود و مشکلات بعدی داستان پیش می‌آید. لحظات پایانی این قسمت جذاب و غافلگیرکننده ساخته شده و داستان‌های آینده و ارتباطات شخصیت‌ها باهم را در حاله‌ای از ابهام قرار می‌دهد. با اینکه به نظر نمی‌رسد در آن صحنه اتفاقی برای مگی افتاده باشد (شاید در آخرین لحظات به زیر قطار خزیده باشد) اما استرسِ ناشی از اتفاقات نهایی، کششِ قسمت بعدی سریال را به شدت افزایش داده است.

کمی در مورد اجتماع  “کامن ولث”

بررسی فصل یازدهم سریال Walking Dead / قسمت اول

ادامه ملاقات “یوجین”، “ازیگل، “یومیکو” و “پرنسس” با گروه جدید از دیگر بخش‌های این قسمت بود. این اجتماع جدید “کامن ولث” (Commonwealth) نامیده می‌شوند. “کامن ولث” شبکه‌ای از جوامع است که برای اولین بار در شماره 175 سری کمیک The Walking Dead ظاهر شدند. آنها شامل اعضای گوناگونی از کشورهای مشترک المنافع هستند و دارای تجهیزات پیشرفته‌ای می‌باشند و تقریبا پنجاه هزار بازمانده در شهرک‌های مختلف زیر سطله این گروه زندگی می‌کنند. این گروه دارای رویدادهای ورزشی، کنسرت و حتی ارتش مخصوص خود و… می‌باشد و زندگی متمدنانه‌ای را برای خود شکل داده‌اند. یک سیستم طبقاتی در سراسر جامعه اعمال می‌شود و افراد، براساس مشاغلی که قبل از آخرالزمان انجام می‌دادند، در طبقه بالا و یا پایین جامعه قرار می‌گیرند. طبقات پایین مشاغل متوسطی مانند نانوایی، خیاطی، قصابی را در اختیار دارند، در حالی که طبقات بالا می‌توانند به عنوان وکیل، فرماندار فرعی و غیره در جامعه خدمت کنند. این جامعه به مانند یک سلطنت فئودالی (ارباب رعیتی) با امکانات رفاهی مدرن اداره می‌شود و مقامات عالی رتبه، نسبت به سایر جوامع خود را برتر می‌دانند. اما به خاطر سیستم فئودال و نابرابر این جامعه، آنها از درون دارای مخالفان زیادی هستند. مسلما در ادامه داستان فصل یازدهم بیشتر از آنها خواهید دید. آنها یکی از جدی‌ترین دشمنان فصل یازدهم محسوب می‌شوند.

شخصیت مهم و جدید قسمت اول

بررسی فصل یازدهم سریال Walking Dead / قسمت اول

شخصیت جدید و بااهمیتی که در قسمت اول فصل یازدهم ملاقات می‌کنیم یکی از شخصیت‌های مطرح کمیک واکینگ دد محسوب می‌شود. نام او Mercer (نام کمیک بوکی‌اش) است. او رهبر ارتش  “کامن ولث” محسوب می‌شود.

در کل این قسمت ارزش وقتی که برایش می‌گذارید را دارد و به شدت شما را منتظر اتفاقات آینده نگه‌ می‌دارد. باید منتظر قسمت‌های آينده بمانیم تا نتیجه گیری بهتری نسبت به شروع فصل یازدهم داشته باشیم.

بررسی فصل یازدهم سریال Walking Dead / قسمت دوم

بررسی فصل یازدهم سریال Walking Dead / قسمت دوم

نام قسمت: Acheron: Part II 

در قسمت اول دیدیم که “مردگان متحرک” در فصل جدید قصد دارد هیجان انگیزتر و سریعتر از فصول قبلی روایت شود. در قسمت دوم سرعت روایت داستانی حتی پر شتاب‌تر از قسمت اول است و اتفاقات هیجان انگیز در لابه‌لای داستان‌گویی شخصیت‌ها به سریال ریتم مناسبی داده است. محیط‌های بسته درون واگن‌های مترو، از زامبی‌ها در لحظاتی دشمنان خطرناکی ساخت و هیجان را در رگ‌های سریال جاری کرد. همینطور در این قسمت “مگی” در آزمون سختی قرار گرفت. او نشان داد که در مواقع لازم برای بقا حاضر است حتی یک شخصیت منفی باشد و خوبی و انسانیت سال‌هاست در شخصیت‌های Walking Dead مرده است. پس اگر می‌خواهید در این دنیا زنده بمانید باید قلبتان را آری از انسانیت کنید. به نظر می‌رسد مگی بعد از سفری که داشته سختی‌های زیادی کشیده و به یک شخصیت مقتد و متفاوت تبدیل شده است، در این صورت شاید او کمی از موقعیت گذشته نیگان را درک کند. نیگانی که برای اتحاد انسان‌ها مجبور شد قوانین سختی وضع کند و کاری را انجام داد که بیشتر به نفع مردم بود تا آنها را کنار هم زنده نگه دارد، هرچند در این راه دست به اعمال شومی زد. در این قسمت مگی نیز در موقعیت مشابه نیگان قرار گرفت و نشان داد برای بقا حاضر است دست به هرکاری بزند. لحظاتی در این قسمت که هر دو در خطر مرگ بودند، آنها برای بقا به هم کمک کردند تا کمی اعتماد بینشان جریان پیدا کند و این میتواند آغازِ کم‌رنگ شدنِ کدورت‌های قدیمی بین آنها باشد.

 تقریبا می‌توان گفت مشکلات نیگان و مگی در این قسمت حل و فصل شده است. (هرچند قابل پیش بینی نیست) اینکه نیگان بخشی از بدنه‌ی اصلی بازماندگان بشود می‌تواند داستان سریال در فصل آخر را قدرتمندتر از قبل بکند. پس از خروج ریک بیشتر بار داستان بر روی داریل و کارول بود. اما با اضافه شدن مگی و نیگان به تیمِ اصلی و از آن طرف اضافه شدن دشمنان و شخصیت‌های جذابی مانند Mercer آینده روشنی برای فصل آخر سریال مردگان متحرک می‌توان متصور شد. همینطور در این قسمت “یوجین”، “ازیگل، “یومیکو” و “پرنسس” از طرف گروه “کامن ولث” اجازه اقامت می‌گیرند و به نظر می‌رسد به صورت رسمی از قسمت بعدی داستان‌های پیرامون این گروه در سریال روایت شود که به تنوع داستان کمک می‌کند. در لحظات پایانی قسمت دوم (مانند قسمت قبل) اتفاقات هیجان انگیزی اتفاق افتاد، که به شدت بیننده را برای ادامه داستان کنجکاو کرد، که این نیز از نقاط مثبت این فصل تاکنون محسوب می‌شود و برنامه‌ریزی داستانیِ درستِ سریال تاکنون را نشان می‌دهد.

نکته آخر اینکه فصل یازدهم سریال Walking Dead اگر می‌خواهد در قسمت‌های باقی مانده به سمت یک پایان جذاب برود باید از تعداد شخصیت‌های اصلیش کم کند تا زمان کافی برای روایت داستان قدرتمند شخصیت‌های باقی مانده وجود داشته باشد. هرچند دردناک است اما قتل عام تعداد زیادی از شخصیت‌های آشنای فعلی داستان کاملا ضروری به نظر می‌‌رسد… همینطور ورود شخصیت‌های قدرتمند قدیمی مانند ریک و میشون در قسمت‌های پایانی این فصل با توجه به اینکه خبری از فیلم سینمایی ریک تاکنون نیست، می‌تواند پایانی جذاب برای Walking Dead رقم بزند…

بررسی فصل یازدهم سریال Walking Dead / قسمت سوم

بررسی فصل یازدهم سریال Walking Dead / قسمت سوم

نام قسمت: Hunted

در همان دقایق ابتداییِ این قسمت بسیاری از شخصیت‌های نه چندان پراهمیت و تازه‌ وارد توسط حمله وحشتیانه گروه جدید یعنی Reapers به خاک و خون کشیده می‌شوند. گروه Reapers به نظر نقش پررنگی در اتفاقات تلخ سریال در آينده ایفا کند. آنها آموزش دیده و سریع هستند و به نوعی مانند ارواح می‌مانند و به یکباره بازماندگان را غافلگیر کرده و هیچ مذاکره و رحمی در آنها وجود ندارد. این خصوصیات از آنها دشمنان خطرناکی ساخته است.

در این قسمت داریل به سمتی فرار می‌کند و مگی نیز مجبور می‌شود جان خود را بردارد و به دنبال سر پناهی برود و در آنجا با نیگان و آلدن همسفر می‌شود. گابرئیل نیز در این قسمت ثابت می‌کند که دیگر اثری از پدر روحانی بودن در وجودش یافت نمی‌شود. Walking Dead در این قسمت مانند دو قسمت قبلی نشان داد که قصد ندارد فقط برای پر کردن زمانش، قسمت‌های سریال را هدر بدهد.(برخلاف چند قسمت پایانی فصل دهم) شخصیت‌های اصلی کاملا شناخته شده هستند و دیگر زمان برای شخصیت‌ پردازی و قسمت‌های کُند و به نوعی اضافی وجود ندارد. بلکه داستان‌ها، پراتفاق پیش می‌روند تا هیجان لازم را دارا باشند. 

حال و روز سریال خوب است، آن هم زمانی که درحال نشان دادن شخصیت‌های آشنا باشد! اما وقتی داستان به الکساندریا می‌رود بیشتر متوجه تفاوت آشکار شخصیت‌های قوی و ضعیف سریال می‌شویم. به جز کارول و تا حدودی جودیث (یادگار ریک) تقریبا بقیه شخصیت‌ها به قدری فاصله بین قسمت‌هایی که حضور داشتند افتاده که ارزش اولیه خود را از دست داده‌اند و تنها خاطرات محوی از آنها در ذهنمان وجود دارد. وجود شخصیت‌های بیش از حد به سریال اجازه نمی‌دهد که شخصیت‌پردازی مناسبی روی همه انجام شود. اگر هم سازندگان بخواهند شخصیت‌پردازی کنند، زمان برای داستان گویی برای شخصیت‌های اصلی و منفی مهم خود را هدر داده‌ و این برای ریتم سریال مناسب نیست. این‌ها اشکالاتی است که هنوز به سریال وارد است. با این حال این فصل زیاد روی شخصیت‌های جدید و فرعی مانور داده نشده است، که خبر خوبی برای سریال است و بیشتر روی اتفاقات اصلی تمرکز شده است. مانند پیدا کردن اسب‌ها که به شکل بسیار زیبایی در این قسمت “امید” را به دلِ ناامیدِ بازماندگان تزریق کرده و این حس در وجود بینندگان نیز بوجود می‌آید. کارول همیشه در طول داستان نشان داده که مانند داریل خودش سخترین کارها را انجام می‌دهد و در این قسمت نیز اوست که برای سیر کردن شکم بازماندگان دستانش را خونین می‌کند.

در این قسمت مگی یک انتخاب سخت انجام می‌دهد که ممکن است در آینده برایش پشیمانی بدنبال داشته باشد. هیچ‌کداممان فکر نمی‌کردیم روزی مگی و نیگان برای انجام ماموریت به تنهایی همسفر شوند و به یکدیگر برای رسیدن به اهدافی بزرگتر کمک کنند. قسمت بعدی به نظر اتفاقات جذابی منتظرمان است.

بررسی فصل یازدهم سریال Walking Dead / قسمت چهارم

بررسی فصل یازدهم سریال Walking Dead / قسمت چهارم

نام قسمت: Rendition

درست بعد از اتفاقات قسمت دوم، این قسمت داستانِ داریل را بعد از رو به رویی گروه با Reaperها دنبال می‌کند. داریل در این قسمت با گذشته‌اش رو به رو می‌شود. خیلی زودتر از آنچه انتظار داشتیم در این قسمت لیا سر و کله‌اش پیدا می‌شود. داستان آن دو را در قسمت هجدهم فصل دهم به یاد داریم. اما فکرش را نمی‌کردیم که او نیز جزو گروه Reapers باشد. این موضوع اولین غافلگیری داستان بود و وقتی که داریل توسط این گروه اسیر و شکنجه شد شوک بعدی داستان وارد می‌شود. این قسمت Walking Dead را در مسیر درست خود نشان می‌دهد و ما را کمی بیشتر با گروه ناشناخته‌ی Reapers آشنا می‌کند. سربازانی کهنه‌کار و قدرتمند که مانند یک سری ابزار مورد سوء‌استفاد حکومت قرار گرفتند و بعد از خروج از افغانستان نمی‌دانستند چطور خلع‌های درونی خود را پر کنند و یک گروه مزدور را تشکیل دادند. گروهی که دارای سلسله مراتب خاصی است و رئیس این گروه که نامش Pope است این گروه را برگزیده خدا و مانند ققنوس از آتش برخواسته شده می‌داند. مشکل افرادی که خود را برگزیده و فرستاده خدا می‌دانند این است که هرکاری که انجام می‌دهند برچسب خدایی بودن به آن می‌زنند و با این برچسب‌ها می‌خواهند رفتار غیرانسانی خود را توجیه کنند. از چنین گروهی هر کاری برمی‌آید و با اینکه تعداد افراد اصلی این گروه کم است، آنها را باید جزو خطرناکترین دشمنان آینده سریال محسوب کرد. 

این قسمت برای اینکه با پس زمینه یکی از گروه‌های منفی آشنا بشویم قسمت جذابی بود اما روایت کندی داشت و نسبت به قسمت‌های پیشین این فصل از جذابیت کمتری برخوردار بود، با این حال لحظات غافلگیرکننده خاص خود را داشت. در کل تاکنون فصل یازدهم امیدوار کننده پیش می‌رود و ما را به قسمت‌های بهتر آینده امیدوار کرده است. 

بررسی فصل یازدهم سریال Walking Dead /قسمت پنجم تا هشت

“شماها وانمود می‌کنید از مرده‌ها بهترید! ولی اونا لااقل صادقن!”

در این چهار قسمت به طور همزمان داستان سه منطقه از دنیای مردگان متحرک را دنبال می‌کنیم. کمی بیشتر با “کامن ولث” آشنا می‌شویم و در جریان داستان بازماندگان در الکساندریا، مشکلات و اتفاقات پیرامون آنها قرار می‌گیریم. همینطور ادامه داستان مگی، نیگان، داریل و… و رو در رویی آنها با گروه Reapers نیز از بخش‌های جذاب دیگر این چهار قسمت محسوب می‌شود. 

به “کامن ولث” خوش آمدید! شهری مدرن و شاد در آخرالزمان! این اولین چیزی است که بعد از دیدن اولیه این جامعه به ذهنتان خطور می‌کند. آنها در ابتدا حقیقت واقعی خود را پشت نقاب خنده‌های غیرواقعی مردمانشان پنهان می‌کنند اما کم کم ذات نظام فئودالی آنها برملا شده و مشخص می‌شود این سیستم طبقاتی نابرابر و زورگویانه است که، این حکومت را تا به اینجا سرپا نگهداشته است. انسان‌هایی که خود را بالاتر از دیگری می‌بینند و حتی در این شرایط مرگبار آخرالزمان نیز دست از سیستم مستبدانه خود برنداشته‌اند.

بررسی فصل یازدهم سریال Walking Dead /قسمت چهار تا هشت
“سپاستین میلتون”

“یوجین” با ضربه زدن ناخواسته به پسر رهبر این گروه یعنی خانم میلتون (Pamela Milton) در دردسر بزرگی افتاده است. در حالی که به ظاهر سیستم قانون مداری در “کامن ولث” در جریان است اما حتی یک محاکمه ساده و عادلانه برای یوجین برگزار نمی‌شود تا دلایل این اتفاق بررسی شود و او به زندان می‌افتد. “سپاستین میلتون” آیا می‌تواند جای رمزی در سریال تاج و تخت را برایمان پر کند و به شخصیت منفور (لوس، غیرقابل تحمل و بی‌مصرف!) بعدیمان تبدیل شود! به نظر می‌رسد زمان پاسخ این سوال را خواهد داد! یکی از اصلی‌ترین مشکلات بازماندگان در آینده “کامن ولث” خواهد بود و این می‌تواند خبر خوبی برای بینندگان باشد!

بررسی فصل یازدهم سریال Walking Dead /قسمت چهار تا هشت

در قسمت ششم داستان کانی را دنبال می‌کنیم، او در فصل دهم بعد از سقوط به درون غاری ناپدید شده بود. در این قسمت کمی بیشتر در جریان اتفاقات بعد از آن حادثه قرار می‌گیریم. او به همراه ورجیل (که از فصل دهم در قسمتی که با میشون رو به رو می‌شود او را می‌شناسیم) در خانه‌ای متروک گیر می‌افتند و اتفاقات تکان دهنده‌ای برای آن دو در این خانه روی می‌دهد. در برخی صحنه‌ها با قطع شدن ناگهانی صداها کمی از حس ناشنوایی او در شرایط بسیار بحرانی درون خانه به بیننده منتقل می‌شود که از بهترین بخش‌های این قسمت محسوب می‌شود. موجوداتی عجیب و غریبی درون این خانه متروک زندگی می‌کنند، که این موضوع لحظات متفاوت را برای مخاطب بوجود آورده است. موجوداتی که به نظر می‌رسد انسان‌های آدم‌خوار هستند! هیچ چیز بعیدی در یک دنیای آخروالزمانی وجود ندارد! آهنگ‌ها و نوع فیلم‌برداری و مخصوصا ناشنوا بودن کانی بعد از مدت‌ها حس استرس و ترس را در سریال بوجود آورد.

شرایط الکساندریا و مردمانش با گرسنگی و سستی مواضع دفاعی بسیار بحرانی است. اما وقتی طوفان به راه می‌افتد این وضعیت به شدت حادتر می‌شود. اتفاقاتی که ممکن است در آینده باعث حوادث ناگواری شود… کارول و همراهانش در یک وضعیت بحرانی گرفتار شده‌اند که می‌تواند بخشی از داستان نیم‌فصل دوم باشد.

بررسی فصل یازدهم سریال Walking Dead /قسمت چهار تا هشت

مگی: یعنی می‌خوای بگی جور دیگه‌ای انجامش می‌دادی (اگر به گذشته برمی‌گشتی)؟”

نیگان: آره، تک تکتون رو می‌کشتم!”

داستان مگی، نیگان، داریل و گروه Reapers یکی دیگر از بخش‌های جذاب قسمت‌های پنج تا هشت بود. اینکه بازماندگان برای مقابله با دشمنانشان حتی از روش آلفا برای کنترل مردگان استفاده کردند، ایده‌ی جذابی بود. هرچند سوالی که در ذهن مخاطب شکل می‌گیرد این است که چطور واکرها بوی انسان‌هایی که فقط ماسک زدند را تشخیص نمی‌دهند. آلفا و گروهش در بین این مردگان زندگی می‌کردند و مسلما بعد از مدتی بوی آنها را هم گرفتند اما چطور مگی و گروهش فقط با ماسک زدن و ادای راه رفتنشان را درآوردن توانستند واکرها را گول بزنند؟ با این حال داستان Reaperها و بازماندگان از بخش‌های جذاب سریال بود. موعضه‌های پاپ در وصف خدای تخیلیش بسیار تکان دهنده بود. اینکه هرچه در ذهن مریضش در جریان بود را به خدا نسبت می‌داد و حاضر بود برای دستیابی به هدفش تمام سربازانش را قربانی کند او را روانی و غیرقابل پیش بینی ساخته بود. با این حال دیگر او مشکل اصلی بازماندگان نیست! بلکه لیا عشق داریل است که بر علیه خانواده او از سلاحی مرگبار استفاده می‌کند! رو در رویی داریل و لیا در آینده می‌تواند جذاب باشد!

بررسی فصل یازدهم سریال Walking Dead /قسمت چهار تا هشت

اینکه این هشت قسمت، مقدمه‌ چینی برای اتفاقات جذاب‌تر نیم فصل دوم سریال بود قابل درک است. اما سریال حتی در فصل پایانی‌اش هم نمی‌خواهد دل از برخی شخصیت‌هایش بکند و کمی روند سریال را غیرقابل پیش بینی‌تر کند. این موضوع یکی از نکات منفی این هشت قسمت بود. اما در نیم فصل اول روایت داستانی سریال به شدت جذاب و تو در تو ادامه داشت. سریال در هر قسمت فقط داستان یک شخصیت را بازگو نکرد، بلکه به بخش‌های مختلف جهانش سرک کشید و به صورت موازی داستان‌های مختلف را شرح داد که این باعث تنوع و افزایش سرعت روایی سریال شده بود. این هشت قسمت به نسبت چند قسمت پایانی که در فصل دهم تجربه کردیم بسیار پرهیجان‌تر و عمیق‌تر بود و هر قسمت با داستان‌های متنوع و جذاب پر شده بود. تا اینجای کار فصل یازدهم سریال مردگان متحرک را می‌توان قابل قبول و هیجان انگیز توصیف کرد. 

ادامه سریال در سال 2022 پخش خواهد شد و برای اینکه ببینیم سرنوشت بازماندگان چه خواهد شد باید چند ماهی تا انتشار نیم فصل بعدی منتظر بمانیم. تا آن موقع سعی می‌کنیم مطلبی را به معرفی شخصیت‌ها و بازیگران سریال مردگان متحرک اختصاص دهیم تا بیشتر خاطرات گذشته را مرور کنید. 

امیدواریم از  “بررسی فصل یازدهم سریال Walking Dead / نیم فصل اول” لذت برده باشید تا بعد…

داغترین‌ها

آخرین مطالب به روز شده

برچسب‌های برتر

مشترک شدن در این بحث
اطلاع از
guest
8 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
مهران
مهران
۰۳ دی ۱۴۰۰ ۵:۱۱ ب.ظ

من اوایل طرفدار این سریال بودم، ولی بعد از فصل 5 رفته رفته جریان های تکراری و رفت و برگشتی پیدا کرد، البته همچنان جذابیت های زیادی داشت ولی ماجرای مواجهه با فرماندار، ساکنین ایستگاه راه آهن، نیگان و نجوا کنندگان میتونست یک ماجرا باشه ولی حالا هم همون داستان با کامن ولث داره تکرار میشه، در مواجه با این دشمن ها جزئیاتی تغییر میکنن ولی کلیت داستان همینه، فکر میکنم اگر همه این ماجرا ها یک بار اتفاق می افتاد شاید سریال تو 6 یا 7 فصل تموم میشد ولی به یکی از بهترین سریال های تاریخ تبدیل میشد.… بیشتر بخوانید

میثم
میثم
۱۸ مهر ۱۴۰۰ ۸:۲۷ ق.ظ

عالی بود هم سریال هم متن

صمد مهدی پور
صمد مهدی پور
۰۷ مهر ۱۴۰۰ ۱:۰۵ ب.ظ

با درود بر همه دوستان در کل سالهای بسیار زیادی بود که تلویزیون تماشا نمی کردم، ماهواره هم در مدت زمان کمی داشتم. در سال 1399 بود که وضعیت خلقیم طوری شده بود که احساس نیاز کردم فیلم های انگیزشی و هیجانی و ماجراجویانه ببینم به دوستان گفتم از این سریال ها و فیلم ها معرفی کنند. گمشده . فرار از زندان . 24 . بلاک لیست. مکانیک 1 و 2 و همین سریال مردگان متحرک را دیدم. ولی هیچ کدام از سریال ها به اندازه این سریال مردگان متحرک برایم جذابیت نداشت. البته آنها هم بسیار خوب هستند اما برای… بیشتر بخوانید

فکور
فکور
۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ۶:۳۴ ب.ظ

عالی بودش ممنونم

ناشناس
ناشناس
۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ۸:۱۱ ق.ظ

سریال خوبی است و موفق باشید و خسته نباشید

رضا نوری
رضا نوری
۰۷ شهریور ۱۴۰۰ ۹:۳۱ ق.ظ

تا اینجای کار که من راضیم تا قسمت دوم ولی خیلی مونده تا انتها فصل قبلی سریال رو نجات داد. ببینیم ادامش چی میشه.

اسکرول به بالا