بررسی سریال Heels

سریال “هیلز” یا “شرورها” (Heels) یک درام-ورزشی آمریکایی بوده که توسط مایکل والدرون ساخته شده است. در این سریال بازیگرانی همچون “استیفن آمل”، “الکساندر لودویگ”، “آلیسون لاف”، “مری مک‌کورمک”، “کلی برگلند” و “کریس بائر” به ایفای نقش پرداخته‌اند. سریال هیلز با واکنش بسیار مثبتی از سوی منتقدین روبرو گردید و توانست در وب سایت Rotten Tomatoes با میانگین ۸/۱۰، ۹۶ درصد محبوبیت را در بین منتقدین بدست آورد. بسیاری از منتقدین اجرای بازیگران اصلی (استیفن آمل و الکساندر لودویگ) و همینطور درام تاثیرگذار و جدید سریال را مورد ستایش قرار داده‌اند.  سریال “Heels” در تاریخ ۱۵ آگوست ۲۰۲۱ پخش خود را از شبکه Starz آغاز نمود و فصل نخست آن در هشت قسمت ۵۷ الی ۶۲ دقیقه‌ای برروی آنتن رفت. شبکه Starz در نوامبر ۲۰۲۱ رسماً این سریال را برای فصل دوم تمدید کرد.

مطلب مرتبط: مورد انتظارترین سریال های سال 2022

معرفی بهترین سریال های پایان یافته جدید و مطرح

بررسی سریال Heels

خلاصه داستان سریال Heels

داستان اصلی این سریال درباره دو برادر به نام‌های جک (با بازیِ استیفن آمل) و آیس (با بازیِ الکساندر لودویگ) بوده که در لیگ کشتی‌کج دافی (DWL) که پدرشان تام یا همان کینگ اسپید راه‌اندازی کرده فعالیت می‌کنند. تام حدود یکسال قبل خودکشی کرده و اکنون جک که فرزند ارشد اوست DWL را اداره می‌کند و سعی دارد این لیگ را از آنچه در گذشته بوده به محبوبیت و پیشرفت چشمگیرتری برساند. البته پیشرفت در این کسب و کار خانوادگی به این آسونی‌ها نبوده و آنها چالش‌های فراوانی را در این مسیر تجربه می‌نمایند که …

بررسی سریال Heels

بررسی سریال Heels

سریال “Heels” یک درام قدرتمند بوده که بزرگترین ایرادش پیشروی کُند و گاهاً کسل‌کننده داستان می‌باشد. فیلم‌نامه‌ی سریال در ساخت شخصیت‌هایی باورپذیر که حوادث و اتفاقات زندگی‌شان به شدت قابل لمس بوده، بسیار درخشان عمل کرده است. شخصیت‌های اصلی این سریال نه قهرمانند و نه ضدقهرمان بلکه انسان‌هایی هستند کاملاً معمولی که همه روزه در اطرافمان مشاهده می‌کنیم. افرادی عادی که در بیشتر موارد نمیتوانند حدس بزنند که انتخاب‌ها و تصمیماتشان چه تاثیری در زندگی خودشان و اطرافیان‌شان می‌گذارد. پس ممکن است گاهی اشتباه کنند و با عواقبش روبرو شوند و بعضاً انتخابی درست دارند که مسیری جدید را در مقابلشان قرار می‌دهد. اما همواره شنیده و میدانیم که در هر دو حالت باید رو به جلو حرکت کنیم و هرگز نباید تسلیم شویم. این احتمالاً واقعی‌ترین حقیقت در زندگی شخصی و اجتماعی انسان محسوب می‌شود و اصلی‌ترین پیام این سریال نیز می‌باشد.

در سریال هیلز داستان دو برادر را دنبال می‌کنیم که بدنبال جایگاه فردی و اجتماعی‌شان هستند و در این راه باید سعی کنند که تصمیماتی درست برای آینده‌ اتخاذ کنند. اما مشکل اصلی این شخصیت‌ها درهم تنیده شدن زندگی خانوادگی و روابط کاری‌شان می‌باشد. یک کسب و کار خانوادگی که باعث شده آنها نتوانند تعادل مناسبی در روابطشان داشته باشند و این موضوع هر تصمیم و انتخابی را فارغ از درست یا نادرست بودنش به چالش می‌کشد. فیلم‌نامه سریال با تمرکز زیاد برروی این دو شخصیت مخاطبان را به عمق داستانشان می‌کشد و همذات‌پنداری با آنها را برایتان آسان می‌کند. تا جایی که هر عملشان برایتان قابل هضم بوده و به خود می‌گویید که اگر من نیز بجای او بودم، همین تصمیم را می‌گرفتم. اما متاسفانه سازندگان سریال این قدرت و هوشمندی را در ساخت و پرداختن به شخصیت‌ها و داستان‌های فرعی به کار نگرفته‌اند. اکثر شخصیت‌های فرعی سریال جذابیت لازم یا داستانی متفاوت و جدید را برای جذب مخاطب ندارند. در این میان میتوان به داستان استیسی (همسر جک) و کریستال اشاره نمود که هردو داستان تکراری درخشش زنان در دنیایی مردانه را به تصویر می‌کشند که حرکاتشان را بسیار قابل پیش‌بینی ساخته است. هرچند ناگفته نماند که بازیگران سریال همگی در نقش‌هایشان عملکرد قابل قبولی را به اجرا گذاشته‌اند. جالب است بدانید “استیفن آمل” بازیگر نقش اول سریال از دوران کودکی به کشتی حرفه‌ای علاقه‌مند بوده و خودش نیز در این رشته فعالیت می‌کرده است. او در سال ۲۰۱۵ در یک مسابقه در WWE نیز حضور داشت. آمل به دلیل اجرای یک صحنه بدلکاری برای قسمت اول این سریال کمرش شکست!

بررسی سریال Heels

به نظر می‌رسد  “مایکل والدرون” خالق سریال نمی‌خواهد داستانش را عجله‌ای و شلخته پیش ببرد. او بخوبی می‌داند که طرح اولیه داستانش مخاطب‌پسند بوده و قابلیت و المانهای لازم این را دارد که به یکی از سریال‌های محبوب و پرطرفدار تلویزیون تبدیل شود. والدرون در سال ۲۰۲۱ با دو سریال Loki و Heels که هردو با اقبال عمومی روبرو شدند، یکی از موفق‌ترین چهره‌های تلویزیونی بود. حال باید دید که او با توجه به تمدید شدن هردو پروژه‌اش چگونه میتواند آنها را بخوبی مدیریت کند. زیرا طبق شنیده‌ها تهیه‌کنندگان سریال Heels و شبکه Starz حداقل ۳ فصل را برای این سریال پیش‌بینی کرده‌اند. از طرفی سریال Loki به دنیای مارول تعلق دارد و بخوبی میدانیم که باتوجه به استقبال تماشاگران از فصل اول و با سابقه‌ای که از این استودیو سراغ داریم به این راحتی‌ها بیخیال سودی که این پروژه برایشان دارد، نمی‌شوند. در این میان احتمالاً با کمی سهل‌انگاری بیش‌ترین ضرر را سریال Heels متحمل خواهد شد. زیرا با آنچه در فصل نخست این سریال دیدیم با داستانی روبرو هستیم که برای ادامه راهش نیاز به دقت و ظرافت بیش‌تری دارد.

بطورکلی میتوان گفت سریال “Heels” یک درام-ورزشی با درون‌مایه‌ای ارزشمند و از لحاظ سیر داستانی کم‌قدرت است. این سریال در نمایش داستانش هیچ عجله‌ای بکار نمی‌برد و همین موضوع میتواند برای برخی از بینندگان خسته‌کننده باشد. اما طرح اصلی فیلم‌نامه و بازیگران سریال از نقاط قوت آن بشمار می‌روند که اگر به آنها فرصت دهید تا انتهای داستان شما را درگیر خواهند کرد. هرچند به شخصه امیدوارم که در فصل‌های بعدی شاهد هیجان و اتفاقات غافلگیرکننده بیشتری در طول داستان باشیم. پس در نظر داشته باشید هنگام تماشای سریال “Heels” با داستانی پرمحتوا و شخصیت‌هایی کاملاً واقع‌گرایانه روبرو هستیم و بی‌دلیل به دنبال قهرمانان خیالی و ساختگی نباشید. در این سریال تعداد صحنه‌های هیجان‌انگیز به انگشتان یک دست هم نمی‌رسد. در نتیجه این سریال را به چشم یک درام اجتماعی بنگرید و توقع چیزی بیشتر از آن نداشته باشید!

سریال Heels

بررسی سریال Heels
بررسی سریال Heels

نمره سایت ساعت 7 (ارزش اثر)

(خوب)

(خوب)

هنگام تماشای سریال “Heels” با داستانی پرمحتوا و شخصیت‌هایی کاملاً واقع‌گرایانه روبرو هستیم و بی‌دلیل به دنبال قهرمانان خیالی و ساختگی نباشید. در این سریال تعداد صحنه‌های هیجان‌انگیز به انگشتان یک دست هم نمی‌رسد. در نتیجه این سریال را به چشم یک درام اجتماعی بنگرید و توقع چیزی بیشتر از آن نداشته باشید!

داغترین‌ها

آخرین مطالب به روز شده

مقالات اختصاصی

آخرین مطالب بخش آموزشی

مشترک شدن در این بحث
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن تمام نظرات